مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 20 ( Do No Harm) - صفحه 3

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 20 ( Do No Harm)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 20 ( Do No Harm)

بحث اپیزودیک قسمت20

Season 1, Episode 20:
    Do No Harm

کارگردان : جی جی ابراماز

بازیگران
    متیو فاکس
    نوین اندروز
    جاش هالووی
    اوانجلینا لیلی

خلاصه ی داستان : همه چیز با باز شدن چشمهای جک شروع شد و سقوط هواپیمای اوشنیک 815 بر جزیره ای زیبا اما در عین حال مرموز ...............

به قوانین انجمن احترام بگذارید

*****بحث اپیزودیک لاست هر هفته شنبه ها در سینماسنتر*****
    با ما باشید با باز شدن چشمهای جک تا بسته شدن آن

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 20 ( Do No Harm)

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyfly نمایش پست ها
    اينو بهش مي گن افراط، تعهد نيست.
    جك اگر مي خواد قضاوت كنه (كه در مقام قضاوت نيست) بايد دلايل متهمش رو هم بشنوه. جك هيچوقت اين كار رو نمي كنه. جك اسلحه رو به طرف جان مي گيره و ماشه رو مي كشه، بدون اينكه ازش بپرسه چرا نائومي رو كشته و بعد به اين نتيجه مي رسه كه حق با جان بوده.
    منكر خودبرتربيني هاي جك هم نمي تونيم بشيم.
    البته من فکر می کنم این بیشتر به خاطر روحیه پر از احساس جک هست که برای مرگ هر کسی اینقدر متاثر میشه که ضارب رو اونجور تنبیه میکنه گرچه بعدش خودش هم پشیمون میشه... البته این خودش یک نقطه ضعف هست ولی یک خصلت انسانی ویژه هم هست...
    جک خودخواه نیست بلکه انسانیه مثل همه جایزالخطا ... این ما هستیم که از جک توقع داریم به مانند یک پیامبر معصوم باشه و هر وقت خطایی ازش سر میزنه ملامت می کنیم...

5. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

6. # ADS

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN نمایش پست ها

درسته میثم جان اگر بون از قصه حذف نمیشد به مراتب لاست زیباتر میشد ولی نه به خاطر حماقت جان لاک بلکه به خاطر حماقت نویسنده های لاست ... این نویسنده ها بودند که بون رو از داستان حذف کردند و جان لاک کوچکترین نقشی در این مهم نداشت.

با بخش های عمده ای از حرفات که راجع به شکل گیری و تغییرات شخصیتی بون در اثر همنشینی با جان بود ، موافقم اما شاهین عزیز:
    1- اگر بنا به استدلال شما باشه خب ، نویسنده ها داستان رو نوشتند.نویسنده ها جیکوب هستند ، جان هستند ، جک هستند ، دود سیاه هستند ، بن هم هستند و سرنوشت هر کاراکتری رو نویسنده داره عملاً تعیین می کنه ولی بحث من اینه که بون ، لای چرخ دنده های فرسوده ذهن لاک ، که توانایی تحلیل درست وقایع و تصمیم گیری صحیح رو نداشت ، گیر کرد و تلف شد.شما اگر ببینید همیشه در گلوگاه های اصلی داستان ، جان لاک اصلی با تصمیم گیری های نابجا و ناصواب ، تمام روند حرکتی داستان رو دستخوش اختلال می کرد.حتی در تصمیم گیری برای مرگش که ابتدا فکر می کردیم نافرجامه و بعدها فهمیدیم که فرجام داشته و چه فرجام شومی.
    2- تمام این داستانها راجع به بون رو قبول دارم که ایمان لاک و تصمیمش به کمک به دیگران ، مددکار بون و حتی چارلی شد ولی بحث من در خصوص مرگ بون هست که جان توانایی نجات یا جلوگیری از مرگ بون رو داشت و تصمیمی نابجا گرفت.
    3- البته جا داره یادآوری بکنم که بنا به عدم توافقات قراردادی ، کاراکتر بون بایستی در سریال به یه نحوی از بین می رفت و دیگه نمی تونیم آینده ای برای این کاراکتر رو تصور بکنیم.اما در هر حال ، شکل مرگ بون برای من یکی خیلی مشمئزکننده بود.

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

به قولی بون خیلی مفت مرد!

دوباره خواهيم روييد...

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    به قولی بون خیلی مفت مرد!
    به نظر من ، کاراکتر بون ویژگی های بسیار زیادی برای کار داشت.نمی دونم چرا نشد که ادامه دار باشه. به نوعی دچار افسردگی بود. حسادت در وجودش بیداد می کرد. مهربان و با ایمان بود. جوان و زیبا بود. می تونست در کاراکتر یک نابغه ، درست در زمانی که داستان به سمت علم پیش می رفت کمک کنه و کاراکتر لافلور رو هم بیشتر برازنده اش می دیدم.(البته اینا نظر منه.)

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

اما به نظر من کاراکتر جالبی نبود
    من که نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم البته از شانون خیلی بهتر بود
    همون بهتر که مرد،کلا بچه گوش حرف کنی نبود که اگه میبود الان زنده بود و ما اینقدر در موردش حرف نمیزدیم
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط .:mAysAm:. نمایش پست ها
    با بخش های عمده ای از حرفات که راجع به شکل گیری و تغییرات شخصیتی بون در اثر همنشینی با جان بود ، موافقم اما شاهین عزیز:
    1- اگر بنا به استدلال شما باشه خب ، نویسنده ها داستان رو نوشتند.نویسنده ها جیکوب هستند ، جان هستند ، جک هستند ، دود سیاه هستند ، بن هم هستند و سرنوشت هر کاراکتری رو نویسنده داره عملاً تعیین می کنه ولی بحث من اینه که بون ، لای چرخ دنده های فرسوده ذهن لاک ، که توانایی تحلیل درست وقایع و تصمیم گیری صحیح رو نداشت ، گیر کرد و تلف شد.شما اگر ببینید همیشه در گلوگاه های اصلی داستان ، جان لاک اصلی با تصمیم گیری های نابجا و ناصواب ، تمام روند حرکتی داستان رو دستخوش اختلال می کرد.حتی در تصمیم گیری برای مرگش که ابتدا فکر می کردیم نافرجامه و بعدها فهمیدیم که فرجام داشته و چه فرجام شومی.
    2- تمام این داستانها راجع به بون رو قبول دارم که ایمان لاک و تصمیمش به کمک به دیگران ، مددکار بون و حتی چارلی شد ولی بحث من در خصوص مرگ بون هست که جان توانایی نجات یا جلوگیری از مرگ بون رو داشت و تصمیمی نابجا گرفت.
    3- البته جا داره یادآوری بکنم که بنا به عدم توافقات قراردادی ، کاراکتر بون بایستی در سریال به یه نحوی از بین می رفت و دیگه نمی تونیم آینده ای برای این کاراکتر رو تصور بکنیم.اما در هر حال ، شکل مرگ بون برای من یکی خیلی مشمئزکننده بود.
    میدونم میثم جان که نویسنده ها تمام نقش ها رو مینویسن ولی منظورم دقیقاً این نبود
    منظور من ایراد گرفتن به کار نویسنده ها بود که شخصیت جان لاک رو طوری نوشتند که الان هم که فیلم تموم شده نمیتونیم قطعاً بگیم جان لاک اون زمان که بون رفت تو هواپیما و مرد خود جان لاک بود یا دود سیاه بود یا حتی جیکوب بود؟؟؟
    چون اگر هر کدوم از این سه گزینه رو درنظر بگیریم دلایل کشته شدن بون فرق میکنه ...

اگر یادتون باشه قبل از اینکه لاک به جزیره بیاد توسط پدرش از بالای اون ساختمان به پایین پرتاب میشه و اگر منطقی بخواهیم به قضایا نگاه کنیم جان لاک اون موقع میمیره و وقتی جیکوب بالای سرش میاد و دستش رو به بدن اون میزنه جون میگیره ..
    اگر جیکوب لاک رو زنده کرد پس روح جیکوب درون جسم لاک بود وقتی به جزیره اومد پس مقصر مرگ بون جیکوب هست نه لاک اصلی
    اگر بخواهیم بگیم لاک به طور معجزه آسایی از اون حادثه زنده بیرون اومد و وقتی اومد جزیره خودش بود پس میزاریم به قول شما به حساب حماقت های لاک اصلی...
    و اگر تصور کنیم که لاک از همون ابتدا تحت نفوذ دو سیاه بوده که مرگ بون به مصلحت دود نبوده و اون میخواسته کشته بشه ...

در هر سه مورد ایرادات زیادی به داستان وارده که تمامش برمیگرده به ضعف نویسنده های لاست در حل نکردن معماهای اینچنینی

در ضمن خودت هم گفتی بون به دلیل توافقات قراردادی حذف شد که یک اشتباه فاحش بود به نظر من...

به این دلایل من گفتم نویسنده ها بون رو کشتن ....

12. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN نمایش پست ها
    ...
    اگر یادتون باشه قبل از اینکه لاک به جزیره بیاد توسط پدرش از بالای اون ساختمان به پایین پرتاب میشه و اگر منطقی بخواهیم به قضایا نگاه کنیم جان لاک اون موقع میمیره و وقتی جیکوب بالای سرش میاد و دستش رو به بدن اون میزنه جون میگیره ..
    اگر جیکوب لاک رو زنده کرد پس روح جیکوب درون جسم لاک بود وقتی به جزیره اومد پس مقصر مرگ بون جیکوب هست نه لاک اصلی
    اگر بخواهیم بگیم لاک به طور معجزه آسایی از اون حادثه زنده بیرون اومد و وقتی اومد جزیره خودش بود پس میزاریم به قول شما به حساب حماقت های لاک اصلی...
    و اگر تصور کنیم که لاک از همون ابتدا تحت نفوذ دو سیاه بوده که مرگ بون به مصلحت دود نبوده و اون میخواسته کشته بشه ...
    .
    البته به نکته بسیار خوبی اشاره کردی که به نظر من مجال جداگانه ای می طلبه ضمن اینکه فرخ عزیز هم در این رابطه در تاپیک های تحلیلی اش حرف زده ولی بحث بسیاره هنوز.
    اما من با شما موافق نیستم.جان اون زمان نمرده بوده.هر چند امکان زنده موندن در اون شرایط قدری غیرمنطقی بود ولی از اونجایی که هیچ کد و نشانه ای مبنی بر انتقال ماهیت دود سیاه در اون مقطع از زمان به کالبد جان در داستان گنجانده نشده بود ، نمی تونم قبول کنم جان لاک سیزن های اول تا پنجم (درست در زمانی که مستاصل و درمانده و مبهوت و عاجز خودکشی می کنه.) دود سیاه بوده باشه.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع