مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 21 ( The Greater Good) - صفحه 3

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 21 ( The Greater Good)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 21 ( The Greater Good)

بحث اپیزودیک قسمت21

Season 1, Episode 21:
    The Greater Good

کارگردان : جی جی ابراماز

بازیگران
    متیو فاکس
    نوین اندروز
    جاش هالووی
    اوانجلینا لیلی

خلاصه ی داستان : همه چیز با باز شدن چشمهای جک شروع شد و سقوط هواپیمای اوشنیک 815 بر جزیره ای زیبا اما در عین حال مرموز ...............

به قوانین انجمن احترام بگذارید

*****بحث اپیزودیک لاست هر هفته شنبه ها در سینماسنتر*****
    با ما باشید با باز شدن چشمهای جک تا بسته شدن آن

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 21 ( The Greater Good)

نقل قول نوشته اصلی توسط Mendicant نمایش پست ها
    حداقل از نظر من ، آروم بودن و منطقی بودن دو تا مقوله ی جداست اساسا...
    منطق اون واکنشیه که سعید بعد از شنیدن اعتراف جان و بعد از کشته شدن معشوقه ش نشون میده، دیدیم که تو یه وضعیت مشابه جک اسلحه رو روی پیشونی جان میذاره و شلیک میکنه !

بعد اینکه اصلا جان حرفی نزد که بخواد سعید رو تسلیم کنه تو این قسمت، سعید میخواست دو تا موضوع رو بفهمه، اینکه جان عمدا بون رو به کشتن داده و اینکه موضوع «دریچه» که بون حرفشو میزد چیه، و هر دو رو فهمید، بحثی نبود که کسی از طرفین بخواد تسلیم بشه درش!

آرامش پي آمد منطق هستش.
    مثلاً آدمي كه منطق داره هيچوقت داد نمي زنه و عصباني نيست. اين موضوع به ذهن آرامش مي ده و آرامش ذهني در رفتار هم خودش رو نشون مي ده.

آنچه كه بين جان و سعيد گذشت، حرف، حركت، رفتار و ...، نتيجه اين بود كه سعيد قانع شد، براي همون دو موضوعي كه دنبالش بود و حتي بيشتر، اونقدر كه به جان گفت "اگر يك نفر باشه كه بتونه ما رو نجات بده تو هستي".

روانشناس ها از شيوه هايي استفاده مي كنن. هيچوقت مستقيم با كسي كه مشكل رواني داره از مشكلش صحبت نمي كنن و راه حل نمي دن. اما روند صحبت هاشون طوريه كه در نهايت مشكل حل مي شه و فرد به خودش مي ياد و مي بينه تموم شده. نمي خوام بگم سعيد بيمار روانيه و جان روانشناس، اما جان مي دونه از چه دري وارد شه، مثال بارزش رو در مورد كلير، ساوير، چارلي و شانون هم ديديم.

5. کاربر روبرو از پست مفید Skyfly سپاس کرده است .

6. # ADS

Skyfly آواتار ها
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط CHAMPION نمایش پست ها
    هماجان من با دیدن اون سکانسی که شانون اومد پیش سعید و ازش اون درخواست رو کرد این حس بهم القا شد که باز میخواد سواستفاده کنه
    دقیقا حرف بون که تو ایپزودهای قبلی به سعید گفته بود و هشدار داده بود که شانون ازت سواستفاده میکنه واگه کاری براش انجام ندی،اون رهات میکنه که دقیقا این اتفاق افتاد
    با توجه به اينكه شانون تصميم گرفت زندگي جديدي رو شروع كنه و سعيد هم توي اين زندگي جديد بود مي گم قصد سوء استفاده نداشت. علاقه اين دو تا شانون و سعيد هم واقعي بود چون در نهايت (فصل 6) با هم مواجه مي شن و همون حس رو دارنف در صورتي كه سعيد نسبت به ناديا اينطوري نبود.

Mendicant آواتار ها
    وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
    سپاس ها : 360
    سپاس شده 415 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 21 تاپیک

همونطور که قبلا گفتم همچین استدلالی اساسا قابل قبول نیست برای من.
    چه با آرامش، چه با عصبانیت و چه با فحاشی، دو ضربدر دو میشه چهار. چه اهمیتی داره چه کسی این گزاره رو بگه ؟ و یا چجوری بگه کلماتش رو ؟ چه تقاوتی داره به شکل احمقانه ای این کلمات رو ادا میکنه یا با عصبانیت ادا میکنه؟ چون سعید شخصیتش جوریه که همیشه حالت تهاجمی داره، دلیل نمیشه بگیم آدم بی منطقیه ! از نظر من ارتباطی به هم ندارند این دو موضوع...

و صد البته من تصور نمیکنم اون حرفی که سعید میزنه به اتفاقات این اپیزود مربوط باشه، صرفا حرفی هست که میزنه برای اینکه جان رو ترغیب کنه به صحبت کردن در مورد دریچه، چند لحظه قبل از این که اون جمله رو به جان بگه،میبینیم که به کیت میگه «هیچ انتخاب دیگه ای نداشتم»! سعید دنبال این بود که جواب سوالاتش رو بگیره و گرفت، فعلی که من شخصا در چنین وضعیتی به کار میبرم «جواب گرفتن» هست نه «قانع شدن»./

9. کاربر روبرو از پست مفید Mendicant سپاس کرده است .

Skyfly آواتار ها
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mendicant نمایش پست ها
    همونطور که قبلا گفتم همچین استدلالی اساسا قابل قبول نیست برای من.

چه با آرامش، چه با عصبانیت و چه با فحاشی، دو ضربدر دو میشه چهار. چه اهمیتی داره چه کسی این گزاره رو بگه ؟ و یا چجوری بگه کلماتش رو ؟ چه تقاوتی داره به شکل احمقانه ای این کلمات رو ادا میکنه یا با عصبانیت ادا میکنه؟ چون سعید شخصیتش جوریه که همیشه حالت تهاجمی داره، دلیل نمیشه بگیم آدم بی منطقیه ! از نظر من ارتباطی به هم ندارند این دو موضوع...

و صد البته من تصور نمیکنم اون حرفی که سعید میزنه به اتفاقات این اپیزود مربوط باشه، صرفا حرفی هست که میزنه برای اینکه جان رو ترغیب کنه به صحبت کردن در مورد دریچه، چند لحظه قبل از این که اون جمله رو به جان بگه،میبینیم که به کیت میگه «هیچ انتخاب دیگه ای نداشتم»! سعید دنبال این بود که جواب سوالاتش رو بگیره و گرفت، فعلی که من شخصا در چنین وضعیتی به کار میبرم «جواب گرفتن» هست نه «قانع شدن»./
    خب البته من قصد ندارم نظر شما رو عوض کنم، این هم یه ظرز تفکره.

در بررسی شخصیت از دیدگاه نقد روانشناسی توضیحات کاملی در این خصوص هست.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)