مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی برترین فیلم‌های وسترن تاریخ سینما

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: معرفی برترین فیلم‌های وسترن تاریخ سینما

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

معرفی برترین فیلم‌های وسترن تاریخ سینما

عشق به سرزمین در قالب داستان‌هایی جذاب و «سرشار از زندگی»، نمایش اسطوره‌ها و قهرمانان غرب، صحنه‌های هیجان انگیز و پرتحرك و سرانجام لوكیشن‌های زیبا و نفس‌گیر...
    به خاطر یك دوران باشكوه
    ژانر «وسترن» در تاریخ سینما همواره از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. عشق به سرزمین در قالب داستان‌هایی جذاب و «سرشار از زندگی»، نمایش اسطوره‌ها و قهرمانان غرب، صحنه‌های هیجان انگیز و پرتحرك و سرانجام لوكیشن‌های زیبا و نفس‌گیر این جایگاه را برای فیلم وسترن به ارمغان آورده اند.
    از آغاز پیدایش سینما، فیلم وسترن دارای پایگاهی محكم و پراهمیت بوده است. یكی از مهم‌ترین فیلم‌های اولیه تاریخ سینما وسترن متمایزی است به نام «سرقت بزرگ قطار» كه به سال 1903 ساخته شد.

اسب آهنین. «جان فورد» 1924-
    دهه 20 در دوران سینمای صامت، فیلم‌های وسترن از محبوبیت زیادی برخوردار بودند. «جان فورد» یكی از كارگردان‌های بزرگی بود كه در این زمینه فعالیت داشت. «اسب آهنین» از معدود وسترن‌های تاثیرگذار این دهه به شمار می‌آید. داستان اصلی فیلم درباره احداث بزرگ‌ترین خط آهن آمریكاست و در این حال رابطه عاشقانه «دیوی براندون» با دختر یكی از روسای راه آهن در پس زمینه روایت می‌شود. این اولین اثر مهم فورد است.

دلیجان. «جان فورد» 1939-
    «دلیجان» یكی از آثار كلیدی ژانر وسترن است. فیلمی كه سینمای وسترن را به پختگی رساند. مهمترین ویژگی «دلیجان» تحلیل شخصیت‌ها و ظرایف روانكاوانه است، نكاتی كه تا پیش از این مغفول مانده بود. فیلم روایتگر مسافرانی است كه با یك «دلیجان» راهی سفر می‌شوند و در طول مسیر با خطراتی از جمله حمله سرخپوست‌ها مواجه می‌شوند.

اهل غرب. «ویلیام وایلر» 1940-
    از وسترن‌های جذاب و تماشایی تاریخ سینما و دهه 40 سینمای آمریكاست. كارگردانی سنجیده و ظریف «وایلر»، حضور دو شخصیت اصلی «گری كوپر» و «والتربرنان»، فیلمبرداری زیبای «گرگ تولند» و موسیقی شنیدنی «آلفرد نیومن»، اهل غرب را به وسترنی تاثیرگذار و قابل توجه تبدیل كرده است.

دوئل در آفتاب. «كینگ ویدور» 1946-
    وسترن حماسی و پرهزینه «دوئل در آفتاب» به تهیه كنندگی «دیوید ا سلزنیك» از فیلم‌های معروف دهه 40 و سینمای وسترن است. فیلم با بهره گیری از بهترین بازیگران زمانه خود «جوزف كاتن»، «گریگوری پك»، «جنیفرجونز»، «لیلیان گیش» فروش خوبی را نصیب خود كرد.
    «پك» در فیلم در نقش یك ضدقهرمان، تصویری خشن از خود به نمایش می‌گذارد و «جونز» در نقش یك قهرمان زن (دچا ربحران هویت) حضوری متفاوت دارد.

كلمنتاین عزیزم. «جان فورد» 1946-
    اثری شاعرانه از استاد و از بهترین‌های ژانر وسترن. طرح انتقام جویانه فیلم در داستانی از وایات ارپ «از اسطوره‌های دوران وسترن» بازی هنری فاندا در نقش «ارپ» كه به عنوان بهترین وایات ارپ تاریخ سینما شناخته شد، عشقش به كلمنتاین (زن معصوم تاریخ سینمای وسترن) و كارگردانی استادانه «فورد» فیلم را به اثری شاخص مبدل می‌كند.

رود سرخ. «هاوارد هاكس» 1947-
    از مهمترین وسترن‌های تاریخ سینما و از بهترین‌های «هاكس». فیلم تضاد موجود در رابطه یك پدر و پسرخوانده‌اش را به بهترین شكل ممكن منعكس می‌كند. «جان وین» در حضوری متفاوت در مقابل پسرخوانده‌اش با بازی «مونتگمری كلیفت» یكی از به یادماندنی ترین بازی‌هایش را به نمایش می‌گذارد.

تیر شكسته. «دلمر دیوز» 1950-
    وسترنی عاشقانه و خوش ساخت از «دلمر دیوز» كه براساس رمان (برادر خونی) نوشته الیوت آرنولد ساخته شد. «تیر شكسته» از اولین وسترن‌هایی است كه نگاهی مثبت به سرخ پوستان دارد. حضور «جیمزاستوارت» در نقش یك مصالحه گر بین سفید پوستان و سرخ پوستان، از نقاط قوت فیلم به شمار می‌آید.

وینچستر73. «آنتونی مان» 1950-
    «آنتونی مان» از فیلمسازانی بود كه با ساخت چندین وسترن خوب از جمله «مردی از لارامی» و «مردی از غرب» نقش به‌سزایی در رونق این ژانر داشت. وینچستر 73 یكی از بهترین وسترن‌های اوست. وسترنی روان‌شناسانه كه به تحلیل شخصیت در قالب قهرمانی پیچیده می‌پردازد. این فیلم نخستین همكاری «استوارت» با «مان» است كه در چند فیلم بعدی «مان» نیز ادامه یافت.

ماجرای نیمروز. «فردزینه مان» 1952-
    وسترن معروف و حماسی «ماجرای نیمروز»، از بهترین آثار تاریخ سینماست. كارگردانی «زینه مان» و تسلطش بر صحنه ها، بی‌نظیرند. «زینه مان» در به تصویركشیدن ماجرایی كه در یك نیمروز اتفاق می‌افتد و همینطور توجه‌اش به روابط و بررسی و مطالعه كاراكترها استادانه عمل می‌كند. قهرمان فیلم با نقش آفرینی بسیار تاثیرگذار «گری كوپر» به تنهایی در برابر نیروی شر می‌ایستد.

شین. «جورج استیونس» 1953-
    «شین» وسترنی اصیل و رمانتیك در حد یك شاهكار است. ورود شین به خانواده استارت، عشقش به ماریون و دوستی دیوانه وارش به جوی كوچك، گرم‌ترین و رمانتیك‌ترین لحظات را به تصویر می‌كشد. شین، با پس زمینه مقابله با شر، داستان یك قهرمان پاك و مقتدر و رمانتیك است.

جانی گیتار «نیكلاس ری» 1954-
    «جانی گیتار» از آثار شاخص سینمای وسترن است. محور اصلی فیلم، رویارویی مرگبار دو زن است و همین موضوع از «جانی گیتار» وسترنی متفاوت به‌وجود آورده. اگر در سینمای وسترن، زن به عنوان یكی از عناصر فرعی ژانر به حساب می‌آید، در اینجا، زن نقش كلیدی دارد و به اصلی‌ترین موضوع اثر تبدیل می‌شود. اهمیت فیلم به حدی است كه «فرانسوا تروفو» نیكلاس ری را به خاطر مهارت بارزش در پرداخت صحنه‌های شبانه، «شاعر شبانگاهی» نامید. «جانی گیتار» نمونه‌ای بارز از فیلم كوچكی است كه بالید و به مقام یك اثر كلاسیك رسید.

جویندگان. «جان فورد» 1956
    شاهكاری از «جان فورد» كبیر و از بهترین آثار تاریخ سینما. فورد در «جویندگان»، موفق می‌شود بهتر از هر وسترن دیگری تضاد میان تمدن و بدویت را به تصویر بكشد. از طرفی به اوج زیبایی سبك بصری باشكوه دست می‌یابد كه نظیرش را در كمتر فیلمی می‌توان یافت. این وسترن شاعرانه یكی از پیچیده‌ترین و متناقض ترین شخصیت‌های تاریخ سینما را با بازی «جان وین» به نمایش می‌گذارد. «جویندگان» بهترین اثر فورد است.

ریوبراوو. «هاوارد هاكس» 1959-
    «ریوبراوو» از آثار بلامنازع سینمای وسترن، فیلمی است جذاب و تماشایی با كارگردانی خوب و توام با طنز همیشگی «هاكس». بازی‌های به یادماندنی (جان وین، دین مارتین، والتر برنان) و موسیقی شنیدنی و محبوب (دیمیتری تیومكین) این وسترن را به یكی از دوست داشتنی‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما بدل كرده است. گفتنی ست كه این وسترن، پاسخی سینمایی است به «ماجرای نیمروز» فرد زینه مان.

آخرین غروب. «رابرت آلدریچ» 1961-
    وسترن اصیل، جذاب و غیرمتعارف «رابرت آلدریچ»، شعری عاشقانه است كه اكنون با گذشت چند دهه از زمان ساخت آن هنوز تازه و تماشایی است. دالتون ترومبو فیلمنامه این فیلم را بر اساس رمان «غروب در كریزهورس» نوشته «هاوارد رگلیز» به نگارش در آورد. فیلمنامه قوی آخرین غروب در ساختار فیلم نقش به سزایی را ایفا می‌كند.

به خاطر یك مشت دلار1964- به خاطر چند دلار بیشتر 1965- خوب بد زشت 1966 - سه گانه «سرجولئونه»
    سه گانه وسترن «لئونه» آثار معروفی هستند كه وسترن اسپاگتی ایتالیایی لقب گرفتند. این سه فیلم جذاب‌ترین و عامه پسندترین وسترن‌های تاریخ سینما هستند كه شاید بیش از هر وسترن دیگری دیده شده‌اند. «لئونه» بر خلاف وسترن‌های قدیمی، قهرمان مثبت تازه‌ای را به شیوه خود به سینما عرضه كرد؛ قهرمانی كم حرف، خشن،صریح، غیرمتعارف و بی‌اعتنا به قانون! كه تاثیرپذیری آن را می‌توان در فیلم‌های غیروسترن سال‌های بعد نیز مشاهده كرد. داستان‌ها و شخصیت‌های جذاب این سه اثر، موفقیت عظیمی را برای «سرجولئونه» رقم زدند.

روزی روزگاری در غرب. «سرجولئونه» 1968-
    «سرجولئونه» پس از ساخت سه‌گانه معروفش و در اوج دوران فیلمسازی، كامل‌ترین اثر خود «روزی روزگاری در غرب» را ارائه می‌دهد.
    وسترنی (هنری) حماسی و باشكوه كه از هر نظر فیلمی موفق ارزیابی می‌شود. «روزی روزگاری در غرب» یادگاری زیبا، به یادماندنی و پرابهت برای پایان دنیای وسترن سنتی است. «لئونه» با ساخت چند وسترن قابل توجه جان تازه‌ای به این ژانر رو به احتضار بخشید.

بوچ كسیدی و ساندس كید. «جرج روی هیل» - 1969
    از آثار خاص و معروف سینمای وسترن و از پرفروش‌ترین‌های این ژانر. جدای از كارگردانی استادانه «جرج روی هیل» حضور دو بازیگر بزرگ سینما، «پل نیومن» و «رابرت ردفورد» كه شخصیت و دوستی ماندگاری را از خود بر جای نهادند. نقش آفرینی این دو بازیگر شكوه و جلای خاصی به فیلم بخشیده است.

این گروه خشن. «سام پكین پا» 1969-
    حماسه‌ای باشكوه و شاهكاری از «سام پكین پا» و از كاملترین وسترن‌های تاریخ سینما. «پكین پا» پس از ساخت چند وسترن خوب، در «این گروه خشن» به اوج كمال و پختگی خود می‌رسد و فیلم او آشكارا، اعتماد به‌نفس و تسلطش را در ساخت این اثر به رخ می‌كشد. فیلم شروع و پایانی استثنایی و سكانس‌هایی بی‌همتا دارد. شخصیت پردازی‌ها در فیلم فوق العاده و بسیار دقیق هستند. «این گروه خشن» وسترنی اصیل و پایان بخش یك عصر باشكوه و طلایی است.

تیرانداز. «دان سیگل» 1976-
    «تیرانداز» وسترنی است نوستالژیك و می‌توان آن را ادای‌دین «دان سیگل» به سینمای وسترن دانست. حضور «جان وین» در سال‌های پایانی عمرش و «جیمز استوارت» كهنه كار، از شخصیت‌های ماندگار سینمای وسترن، بار دیگر پس از «مردی كه لیبرتی والانس را كشت» وسترن دیگری از «جان فورد»، در كنار هم قرار می‌گیرند تا بار دیگر تداعی بخش آن دوران باشكوه باشند. «تیرانداز» از بهترین وسترن‌های دهه 70 است.

با گرگ‌ها می‌رقصد. «كوین كاستنر» 1990-
    «با گرگ‌ها می‌رقصد» زمانی ساخته شد كه دیگر بیم آن می‌رفت، وسترن رو به فراموشی است؛ این اثرحماسی، همانند وسترن‌های بزرگ قدیمی، سرشار از زندگی است؛ زندگی و تاریخ. فیلمی درباره همبستگی انسان و طبیعت و زندگی سرخپوستان. «با گرگ‌ها می‌رقصد» اسكار بهترین فیلم سال را تصاحب كرد و «كوین كاستنر» نیز اسكار بهترین كارگردانی را به‌دست آورد.

نابخشوده. «كلینت ایست وود» 1993-
    «نابخشوده» موفقیت بزرگی برای سینمای وسترن بود؛ فیلم نامزد 9 جایزه اسكار شد كه برای بهترین فیلم سال اسكار را ربود. نابخشوده فیلمی است درباره اندیشه‌های غرب، اسطوره وسترن و قهرمانان آن. این فیلم را می‌توان ادای دینی به سینمای وسترن دانست، كما اینكه «ایست وود» فیلمش را به «سرجولئونه» و «دان سیگل» تقدیم نمود.

مرد مرده. «جیم جارموش» 1996-
    «مرد مرده» یكی از غریب ترین و متفاوت ترین وسترن‌های تاریخ سینماست. وسترنی خاص از یك فیلم ساز خاص، كه در آن غرب سرزمینی تاریك و خطرناك است. این‌بار قهرمان یا ضد قهرمان در حالی وارد سرزمین غرب می‌شود كه هیچ پیشینه‌ای از غرب ندارد.

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 5 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

پاسخ : معرفی برترین فیلم‌های وسترن تاریخ سینما

ممنون سروش
    هم ممنونم كه با عكس ايستوود يه صفاي ديگه به تاپيك دادي و هم ممنون بابت مطالب زيبات
    وسترن ژانريه كه هيچوقت محبوبيت خودش رو در تاريخ سينما از دست نداده و همواره علاقه مندان خودش رو با خودش يدك مي كشه
    انصافا وسترن لحظاتي سرشار از جذابيت و هيجان و زيباييه ... آثار بي نظيري مثل نابخشوده ، سه گانه دلار ، گروه خشن و....
    ژانري با سكانس هايي كه غروب رو با زيباترين شكل ممكن هميشه در بر دارند

5. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

من خیلی از این فیلم ها رو ندیدم.. نمیدونم چرا هرگز نمی تونم ارتباط خوبی با این ژانر برقرار کنم!!!
    مرسی سروووش بابت این تاپیک. شاید علاقمند بشم به این ژانر!
    تنها چیزی که من واقعا تو فیلم های وسترن دوست دارم.. تک خانه هایی توی بیابانه.. نمادی از زندگی و خانواده.
    واقعا این صحنه ها رو که خانواده دور هم جمع میشن و دور میز غذا میخورن تو چند تا فیلم وسترنی که دیدم دوست دارم .
    به خصوص فیلم نابخشوده دهه 60 (سال دقیقش یادم نیست) یه صحنه ای داره که خیلی تو ذهنم ماندگار شده

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

سلام بچه های هفتیر کش کابوی سایت:2gwb921:.....اول از سروش عزیز تشکر میکنم بابت این تاپیک.....
    فیلمهای وسترن همیشه محبوبیتی بسیار در ایران داشته....در زمان قبل انقلاب فیلمهایی بسیاری دوبله و در سینما های کشور به نمایش درومده که به سیل عظیم تماشاگران مواجه میشد....امروزه اک اگر فیلمی وسترن دوبه بشه...چه در تلویزیون و چه در ویدئو کلوپ
    مشتاقان بسیاری رو برای دیدن این نوع فیلمها میکشونه....من خودم یکی از طرفداران این ژانرم...بازیگران بزرگی که در این نقش ها بازی کردند و موفقیتشونو بخاطر بازی در این ژانر بدست اوردند....چه فیلمهایی....زمانی که با vhs میدیدیم فیلمهارو....چه کیفی میداد دیدن او تصاویر انالوگ با دوبله بی نظیر همراه با کیفیت پایین فیلم....یادش بخیر...
    یادمه پدر بزرگم هر وقت میومد خونمون بهم میگفت امیر برو یک فیلم گاو چرونی بزار حال کنیم شبه جمعه ای پیشتیم...عشقش برت لنکستر بود.....البته من فقط ایست وودیم....
    تمام این فیلمهایی رو که گفتی سروش نصفشو vhs دارم زیر کمد تختخواب....
    سکانس های بینظیر فیلم های وسترن....7 دلاور یادتونه؟وقتی یول برنر میره دنبال ادم واسه جنگیدن.....استیو مکویینو پیدا میکنه....اوووووف.....عالی بودند......اون سکوتهای طولانی تو سکانس های فیلم وسترن...اون اهنگ هایه تکراری که هر وقت فیلم وسترن میبود باهاش همراه بود ولی واسه بیننده هرگز تکراری نمیشد.....سینمای وسترن....من لقب مادر ژانر ها بهش لقب میدم....به گذشته نگاه میکنم خودمو درگیر با این نوع فیلمها و با دوبله زیباش تصور میکنم همش...البته قبل این ژانر یعنی همزمان با این ژانر...در ایران فیلمهایی همچون تاریخی افسانه ای هم رواج داشت...هرکول....بن هور...السید...اسپارتاکوس..و.... این ژانر ها همه یاد خاطرات دوران پدری ما هستند.....که به تاریخ فیلم ها دقت کنی مال 20 30 سال قبل ما هستش.....من به این زانر همیشه با یه دید دیگر نگاه میکنم.....
    یه مژدهواسه بچه های سایت دارم....بزودی تاپیکی در مورد وسترن میزنم....که قبل اینکه عضو ترجمه سایت بشم داشتم روش کار میکردم....تا 2 روزه دیگه اگه بیشتر وقت بزارم تموم میشه....منتظر بمونید....به عنوان لاولین کارم میخوام این رو به سایت سینما سنتر تقدیم کنم.....امیدوارم خوشتون بیاد...

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

همیشه سری فیلم های وسترنی رو من دوست داشتم
    عاشق فیلم های پاگنده با بازی ترنس هیل بودم :دی وای دیونه این ترینیتی بودم دیگه با برادرش همیشه دوست داشتم باز تی وی ازشون فیلم پخش کنه و حال کنم
    روزی نبود که این فیلم ها رو ببینم و دیونه وار عاشقشون نشم عاشق نقش های هفت تیر کشی ضربات محکم کشت و کشتار و........
    وقتی ایستوود تو دهنش اون سیگار رو این ور اون ور میکنه من دیونه میشم و همیشه دوست داشتم یه چوبی پیداکنم بزارم دهنم هی این ور اونورش کنم :دی(من دیونه ام :دی)
    سینمای وسترن واقعا سینمای دوست داشتنی هستش
    سینمایی که توش ایستوود ها جان وین ها ترنس هیل ها - جان فورد - کوین کاستنر - چارلزبرنسون - هنری فوندا و..... بازی کردند واقعا باید بهش احترام گذاشت

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)