مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج: قسمت شانزدهم (os) - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج: قسمت شانزدهم (os)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج: قسمت شانزدهم (os)

فایل پیوست 16555
    اپیزود شانزدهم :

os

زمان نمایش ساعت 21
    نویسندگان

جی جی آبرام
    آلکس کورتزمن

بازیگران :
    آنا تورف : اولیویا دانم
    جان نوبل : والتر بیشاپ
    جاشوا جکسون : پیتر بیشاپ

از ارائه هر گونه اسپویلر درباره قسمتهای بعدی جدا خودداری کنید.
    در مباحث رعایت احترام متقابل و همچنین قوانین سایت الزامی است.

ویرایش توسط autumn63 : 07-07-2013 در ساعت 18:51

2. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

3. # ADS

pirouzi59 آواتار ها
    وضعیت : pirouzi59 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10
    سپاس شده 22 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 120 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج: قسمت شانزدهم (os)

نقل قول نوشته اصلی توسط sweet sacrifice نمایش پست ها
    معلومه نظریه های دیگه ای هم هست،ولی در حال حاضر این نظریه که نظریه خیلی قوی هم هست همه جا منبع قرار داده می شه،و همه جای دنیا تو رشته هایی که به زیست شناسی مربوط باشه تدریس می شه،و تو این زمان معتبر ترین نظریه درباره به وجود اومدن موجوداته
    دوست عزیز من قصد ادامه بحث را در این موضوع ندارم چون بایستی در این محل بحث اپیزودیک سریال فرینج صورت گیرد اما به نکته ای از قسمت 6 فصل 3 همین سریال اشاره می کنم.
    در این قسمت که تحت عنوان Khz نامگذاری شده است. کتابی به نمایش درمی آید تحت عنوان Die Ersten Menschen (به زبان آلمانی) که در دیالوگ های انگلیسی تحت عنوان The First People نام برده می شود و معنی فارسی آن اولین مردم است. در دیالوگ های همین قسمت ذکر می شود که منظور از اولین مردم، موجوداتی هستند که قبل از آدم و حوا زندگی می کرده اند و از تکنولوژی بسیار بالایی نیز برخوردار بوده اند.
    شما فکر می کنید چرا اسم این کتاب را به زبان آلمانی انتخاب کرده اند؟ چون داروین یک آلمانی است که معتقد است قبل از آدم و حوا موجوداتی میمون وار بوده اند.
    شما فکر می کنید منظور سازندگان این سریال از اولین مردم چه کسانی بوده است؟ چون آنها برعکس داروین معتقد هستند که این موجودات بسیار پیشرفته و دارای تکنولوژی بالایی بوده اند. من معتقدم که سازندگان سریال منظورشان از موجودات پیشرفته همان فرشتگان و جنیانی (که ابلیس یکی از آنها بود) هستند که پس از خلقت آدم لب به اعتراض گشودند و خدا همگی آنها به جز ابلیس را مجبور به سجده کردن در مقابل آدم کرد و به آنها گفت من چیزی می دانم که شما نمی دانید. (چون آنها چیزهای زیادی می دانستند)
    به احتمال زیاد حدس می زنم در فصل های بعد به طور مشروح در سریال به این موضوع پرداخته خواهد شد.
    ویرایش توسط pirouzi59 : 03-14-2011 در ساعت 20:32

5. کاربر روبرو از پست مفید pirouzi59 سپاس کرده است .

6. # ADS

pirouzi59 آواتار ها
    سپاس شده 22 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 120 تاپیک

در این قسمت در دو دیالوگ از فیلم اشاره ای به افسانه یونانی ایکاروس (Icarus) شده است. که به طور غیر مستقیم اشاره ای به دکتر کریک و پسرش مایکل دارد.
    دائه دالوس (Daedalus) پدر ایکاروس صنعتگری یونانی بود که برای پسرش بالهای مومی ساخت تا او بتواند از زندان منیوس فرار کند.
    دیالوگ اول: آنان به بالا نگریستند و ایکاروس را دیدند در حالی که در آسمان معلق بود و او را یک خدا پنداشتند آنان همچنان در شگفت ماندند، ایکاروس بال داشت.
    اما این بالهای مومی که دائه دالوس برای پسرش ساخته بود باعث بلند پروازی و غرور پسرش شد و با نزدیک شدن به خورشید بالهای مومی او ذوب شد و باعث سقوط و مرگ ایکاروس گردید.
    دیالوگ دوم: دائه دالوس برای پسرش بال ساخت. پس او میتوانست پرواز کند. او میتوانست آزاد باشه. بالهایی که او به پسرش داد باعث مرگ اون شد.
    اشاره به این افسانه در این قسمت هم اشاره به ارتباط دکتر کریک و مایکل پسرش دارد و هم اشاره به ارتباط والتر و پسرش پیتر دارد.

8. کاربر روبرو از پست مفید pirouzi59 سپاس کرده است .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

سلام دوستان....چطورید....
    میگم بهتره این داروین جان بابا رو بحثاشو بزارید واسه یه تاپیک مجزا...چون اصلا ربطی به این ماجرا نداره...بیاین همون بحث متافیزیکی که در مورد این اپیزود فرینج داشتید ادامه بدید...خود سریال فرینج هضم کردنش سخته و این قدر نکته و مسایل درش نهفتست که واسه مسایلی چون داروینو چیزای دیگه جا واسه فکر کردن نمیمونه
    اما اگه بخوایم منطقی به این سریال نگاه کنیم که هدفش چیه...چه چیزی رو میخواد بگه....کاملا میتونیم بفهمیم که این سریالبا مسایل دینی....و هر چیزی که حداقل در اسلام اومده در تضاده...
    بیشتر از 15 اپیزود این مسوله ثابت شد...مهمترین اپیزود واسه این مسوله همون زنده کردن دختری که باله میرقصید....تمام اجزای بدنشو بهم وصل کرد اون دکتره بعد بوسیله شوک دخترو زنده کرد واسه چند مین که تو سریال گفت خودش نبود وقتی به چشماش نگاه میکردم...ولی زنده کرد به هر حال....
    الان همین حرکت یعنی زیر سوال بردن تمام دین هایی که موجوده...من نمیخوام زیر سوال ببرم این سریالو ...چون سریاله ...یک سریال علمی تخیلی...در بعضی جهات حتی خیلیم باحال داره توضیح و توجیه میکنه کارهای غیر عادی رو با علم ولی در بعضی جهات واقعا حداقل با علم امروزه و با چیز هایی که ما به عنوان دین بهش میگیم در تضاد کتمله...
    من این سریالو دوست دارم...بخاطره اینکه با همه این تضاد هاش باز ادمو میخکوب میکنه پشت تی وی....این یعنی یک سریاله خوب...
    علم در فرینج به نوعه والتر تعریف شده...در بعضی قسمتها انیشتن و دیگر دانشمندان رو بهونه میکنه و به رویای کودکی ما واقعیت میبخشه و خیلی از چیزهایی که تو رویای ما بود و حتی همین الان همه دلشون میخواد مثلا ناپدید شن یه جا دیگه ضاهر شند...یا به سرعت نور برسند و خیلی چیزهای دیگه...این فرینج که این رویا ها رو به واقعیت رسوند در سریال....نمیشه از علمی که تو فرینج است خورده گرفت...چون این علم مختص فرینج است....و نه جایی دیگه....و علم فرینج میتونه بازم خیلی فرا تر از اینی که باشه تا حالا دیدیم...پس باید منتظر چیز های عجیب تر از اینم باشیم....
    مرسی....امیر

10. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

pirouzi59 آواتار ها
    سپاس شده 22 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 120 تاپیک

در این قسمت از سریال با واژه ای آشنا می شویم به نام «روح ربا» که معادل انگلیسی کلمه Soul Magnets است. که والتر اشاره می کند که یکی از پروژه های مشترک او و ویلیام بل در گذشته بوده است. والتر معتقد است که ویلیام توانسته این پروژه را به سرانجام برساند و این شی جذب کننده روح را بوجود آورد.
    نکته ای که میخوام ذکر کنم اینه که مفاهیم و واژه ها در سریال فرینج به زیبایی هر چه تمام تر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند که به دو مفهوم اشاره میکنم:
    1- واژه Soul در کلمه Soul Magnets به معنی روح آمده است. و نویسنده گرچه میتوانسته از مفاهیم دیگری چون Ghost، Sprite، Specter، Zing، Zinc، Wraith، Umber، Numen، Phantom استفاده کند از Soul استفاده کرده است که در فرهنگ زبان انگلیسی یعنی قسمتی از شخص که وجود فیزیکی ندارد و حاوی شخصیت، افکار و احساسات اوست.
    Soul: The part of person is not Physical and the contain the character, Thoughts and Feeling
    2- وقتی بل روح ربا را به نینا هدیه می دهد تنها در یک جمله می نویسد: یک یادگاری از من (A Momento of me) واژه Momento بسیار زیبا جهت یادگاری استفاده شده است. چون واژه Momentous به معنی چیز با اهمیتی است که تاثیر زیادی در آینده خواهد داشت.
    Momentous: A Momentous events or decision is very important because it will have a great influence on the future
    ویرایش توسط pirouzi59 : 03-15-2011 در ساعت 14:13

12. کاربر روبرو از پست مفید pirouzi59 سپاس کرده است .

pirouzi59 آواتار ها
    سپاس شده 22 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 120 تاپیک

ما در این قسمت دوباره شاهد این نکته هستیم دانشمندان برای رسیدن به موفقیت های علمی خود جان انسانهای بیگناه را فدا می کنند (در قسمت های 9 و 13 همین فصل شاهد این نکته بودیم) دکتر رونالد دیوید بارت (در قسمت 9)، دکتر آرمندا سیلوا (در قسمت 13) و دکتر کریک در این قسمت هر سه جان انسان های بیگناهی را به اسم علم گرفتند. من تصور میکنم این نکته که در چندین جای دیگر هم تکرار شده است ناشی ماهیت وجودی تمدن غرب است آنها تمدن خود را روی کشته های سرخپوستان بنا کرده اند و حال نیاز دارند این نسل کشی خود را توجیه کنند.

14. کاربر روبرو از پست مفید pirouzi59 سپاس کرده است .

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

در مورد صحبت شما دوست عزیز
    این رو باید قبول کرد که هیچ موفقیت بزرگی بدون دادن تلفات و ضرر به دست نمیاد.
    باید زحمت بکشی و خیلی چیز ها رو فدا کنی تا به یک هدف والاتر برسی ..
    که این داستان روند کاری دانشمندان است.
    که مختص غرب هم نمیشود !
    همین والتر اگر در طی این عمر خودش اگر خیلی چیز ها فدا نمیکرد به هدف های خودش نمیرسید.
    مانند همون جریان فدا کردن چند کودک امثال اولیویا برای نگبانی از این دنیا !
    اگر ایلیویا و امثال ایلیویا در معرض آزمایشات سخت قرار نمیگرفتند ، این موفقیت ها حاصل نمیشد.
    که این امر در دنیای واقعی نیز صدق میکنه
    ویرایش توسط ADoLF : 03-16-2011 در ساعت 21:35

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

pirouzi59 آواتار ها
    سپاس شده 22 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 120 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    این رو باید قبول کرد که هیچ موفقیت بزرگی بدون دادن تلفات و ضرر به دست نمیاد.
    باید زحمت بکشی و خیلی چیز ها رو فدا کنی تا به یک هدف والاتر برسی ..
    اگر شما بنایی رو بر پایه هایی غلط پایه گذاری کنی اگرچه شاید آن بنا ساخته شود ولی بنایی خواهد بود که از پای بست ویران است و نتایج آن در آینده مشخص خواهد شد. اگر کشتن انسان ها می توانست بنیانی باشد برای زنده نگه داشتن او قطعا امثال هیتلر زودتر از دیگران این بنیان را کشف کرده اند و نتایج آن نیز مشخص شده است.

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

ببین اینها یه سری آزمایشات است. آزمایشات رو روی انسان ها انجام میدی و با اینکه جون انها به خطر میوفته و بمیرند ، ولی
    بلاخره به اون هدفت میرسی ...
    حالا اگر این هدف برای منافع شخصی باشه ، حرف شما درست
    اما اگر برای منفعیت جامعه باشه ، اینجاست که فدا کردن اون چند نفر به چشم نمیاد
    فکر میکنی هیتلر ار همان روزی که متولد شد ، رئیس جمهور بود ؟
    تو فضای فوق العاده سیاسی آلمان یه پسر فقیر اتریشی وادر آلمان شد ...
    پیشنهاد میکنم که زندگی نامه هیتلر رو کاملا مطالعه کنی.
    حرف من اینه ، شخصی که هیچ جوره احتمالش نمیرفت یه روزی رو دنیا تاثیر بزاره ، با همین فدا کردن جون انسان ها به اون جایی که بود رسید.
    خیلی ها آرزو داشتند تا برای هیتلر بجنگند و کشته بشوند. چون همگی میدونستند که هدفی والاتر از کشته شدن اونها در شرف وقوع هست.

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

اتفاق فرخ جان هم در تحلیل سریال فرینج به این قضایا اشاره کردند ..
    پیشنهاد میکنم یک بار دیگه تحلیل های فرینج که در سایت موجود هست رو مطالعه کنید.
    از دانشمندان نازی و اختراعات آنها توضیح داده شده
    مخصوصا که آنها پیشرو در صنعت علوم فرینجی بودن !

pirouzi59 آواتار ها
    سپاس شده 22 در 16 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 120 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    اتفاق فرخ جان هم در تحلیل سریال فرینج به این قضایا اشاره کردند ..
    پیشنهاد میکنم یک بار دیگه تحلیل های فرینج که در سایت موجود هست رو مطالعه کنید.
    از دانشمندان نازی و اختراعات آنها توضیح داده شده
    مخصوصا که آنها پیشرو در صنعت علوم فرینجی بودن !
    اتفاقا چند ماه پیش تحلیل سریال فرینج فرخ جان رو خوندم و بسیار از این تحلیل خوشحال شدم و به نظرم فرخ بسیار زیبا به بعضی موضوعات اشاره کرده بود. اما در بحث های اپیزودیک اثری از آن مشاهده نمی کنم.
    ما در این سریال داریم بالاترین بحث های علمی و فلسفی تمدن غرب را مشاهده می کنیم که بالاترین سطح تاثیرگذاری را دارند. اما برخی به قدری سطحی به تماشای سریال می پردازند و نظر می دهند که انسان متاسف می شود. برخی به این هم راضی نیستند و سعی میکنند با تمسخر ابراز عقیده کنند.
    یک سریال پیچیده (با ظرایف علمی و هنری) را نمی توان با تحلیل های سطحی و ساده مورد بحث قرار داد. جی. جی آبرامز از نظر من بسیار بالاتر از افرادی چون ژول ورن هستند و من او را در حد افلاطون و اثر او را در حد جمهور افلاطون می دانم

20. 2 کاربر از پست مفید pirouzi59 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)