سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.30- تحليل و بررسي فيلـــــــم سخنرانی پادشاه (The King's Speech) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 43
نمایش شاخه ای12علاقمندی ها

موضوع: Cwa.30- تحليل و بررسي فيلـــــــم سخنرانی پادشاه (The King's Speech)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,201
    سپاس شده 25,633 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.30- تحليل و بررسي فيلـــــــم سخنرانی پادشاه (The King's Speech)

نام فیلم: سخنرانی پادشاه
    فایل پیوست 3656
    اطلاعات فیلم
    کارگردان:تام هوپر
    نویسنده : دیوید سیدلر
    تهیه کننده: پول برت
    فیلم بردار : دنی کوهین
    تدوین : تاریک انوار
    موزیک متن : الکساندر دسپلات
    کارگردان هنری : نتتی چاپمن

بازیگران
    کالین فیرث
    جفری راش
    هلنا بنهام کارتر
    گای پیرس
    اطلاعات دیگر
    ژانر: بیوگرافی ، درام
    تاریخ انتشار:سپتامبر 2010
    درجه نمایش: R
    مدت زمان:118 دقیقه
    شرکت تولید کننده: شرکت وینیستین
    محصول:امریکا و بریتانیا
    بودجه: 15 میلیون دلار
    فروش در امریکا: 373 میلیون دلار
    نمره در imdb: 8,4
    افتخارات و جوایز
    نامزد 12 جایزه اسکار و برنده جایزه بهترین فیلم, بهترین کارگردان, بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلم نامه
    نامزد 6 جایزه گلدن گوب و برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد
    تحلیل و بررسی از امیر
    ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 03:37
    smgh470 و دانشجوي نمايش به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

mahan.sertegh آواتار ها
    وضعیت : mahan.sertegh آنلاین نیست.
    سپاس ها : 18
    سپاس شده 18 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 46 تاپیک

پاسخ : 30- تحليل و بررسي فيلـــــــم سخنرانی پادشاه (The King's Speech)

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    اصولا اون چیزی که برای من جالبه فرخ جان اینه که این فیلم حتی در حدی که بشه با قاطعیت جایزه رو براش در نظر گرفت هم ساخته نشده... خارج از تمام متد و منش جوایز اسکاری،باید بگم این بار جایزه حق این فیلم نبود....به هیچ وجه!
    راست می گه آفزین کاملآ موافقم!!!

4. کاربر روبرو از پست مفید mahan.sertegh سپاس کرده است .

5. # ADS

amir13* آواتار ها
    وضعیت : amir13* آنلاین نیست.
    سپاس ها : 112
    سپاس شده 169 در 76 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 54 تاپیک

منم جلوه هايه ويزه اي كه بايد يك فيلم لايق اسكار داشته رو تو اين فيلم نديدم

امسال يكم پارتي بازي قاتي بوده شايد

written by13*

7. کاربر روبرو از پست مفید amir13* سپاس کرده است .

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    وضعیت : AloneDreamer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,323
    سپاس شده 3,395 در 1,194 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

من معتقدم این فیلم واقعاً لایق نامزدی اسکار بود ...
    ولی واسه انتخاب بهترین فیلم فکر میکنم میتونست بیشتر دقت شه ...
    به طور مثال من تلقین رو خیلی خیلی بهتر از این فیلم دیدم ...
    هم داستان بسیار عالی داشت و هم جلوه های ویژه فوق العاده ...
    ولی به نظرم این فیلم از داستان خیلی جالبی (اقلاً واسه من) برخوردار بود ... من واقعاً واسم جالب بود ...
    و اما در مورد صحبتی که امیر جان کردند ...

منم جلوه هايه ويژه اي كه بايد يك فيلم لايق اسكار داشته رو تو اين فيلم نديدم
    بالعکس، من فکر میکنم در وحله (درسته؟) اول داستان واسه یه فیلم مهمه تا اینکه جلوه های ویژه مهم باشه ...
    در واقع داستان میتونه جلوه های ویژه رو بسازه ...
    ولی هیچوقت جلوه های ویژه نمیتونن داستان فیلم رو بسازن ...
    به هرحال، من فکر میکنم سخنرانی پادشاه از داستان خیلی جالبی پیروی می کرد ...
    ولی هرگز لیاقت انتخاب شدن به عنوان بهترین فیلم سال رو نداره ...
    با تشکر از امیر (Anti Trust) بابت تحلیل زیباشون و مهناز خانم بابت ویراستاری ...
    ویرایش توسط AloneDreamer : 03-23-2011 در ساعت 00:44
    ...All and more | همه‌ی فیلم‌هایی که دیده‌ام

حال همه‌ی ما خوب است؛ اما تو باور نکن!

9. 2 کاربر از پست مفید AloneDreamer سپاس کرده اند .

Unhealthy , Unclean
    Mr Shinoda آواتار ها
    وضعیت : Mr Shinoda آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,103
    سپاس شده 1,489 در 567 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

جعبه مدال ها

ممنون امیر جان !

تحلیل جالبی بود ! هر چند به شخصه اصلا از این فیلم خوشم نیومد ! وافعا به نظر من لایق هیچکدوم از جوایز اسکار نبود ! هر چند به قول راجر ایبرت ؛ اسکار یه تجارته ! نه یه ارزش !

در دنیا هیچ بن بستی نیست ،
    یا راهی‌ خواهم یافت ، یا راهی‌ خواهم ساخت !

11. 3 کاربر از پست مفید Mr Shinoda سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

سلام...
    خوشحالم راضی بودید...
    اول اینکه میخواستم این قضیه رو بگم که من خیلی از این فیلم خوشم اومد .....و این رو هم اشاره کنم قبل اینکه من بخوام این فیلمو واسه اینجا تحلیلشو بنویسم ازش خوشم اومده بود...و یه وقت تو فکرتون نگذره که خوب طبیعیه باید طرفداری کنه چون خودش تحلیل نوشته...سندشم هست......افرادی چون فاطمه , نازنین.و از همه سند قوی تر خود اقا فرخ که بهش گفته بودم این فیلم چقدر دوست دارم....البته که یکی از دلایلی که این فیلمو انتخاب کردم واسه اولین تحلیلیم این بود که فیلم رو خیلی خوشم اومده بود
    منم مثله همه شما..یا شاید اکثر شما ها فیلم های تاپ امسال یا بهتر بگم 5 فیلم نامزد شده امسال رو دیدم...اینسپشن که خیلیا میگید حداقل تو این سایت حقش نرسید....سوشال نتوورک....که جوایز متعددی رو بدست اورد اما فقط تو اسکار جا موند...بلاک سوان که تو افتخارش اسکارم امسالو برده به همراه 30 جوایزه دیگه...داستان اسباب بازی که کلا پدیده امسال میشه گفت که کارتون بود اما تو بخش بهتین فیلم نامزد بود.....همه این فیلمها رو دیدیم .....
    میخوام بگم چرا اینسپشن به عنوان بهترین فیلم اسکار نگرفت.....شما چی فکر میکنید؟یک دلیل بیشتر نداره...این یک فیلم تخیلی بود....دیگه شماها تجربه بالایی دارید تو اطلاعات سینما و اسکار...اسکار میشه گفت هرگز نمیده به فیلمی با موضوع تخیلی...ارباب حلقه ها مثالی عالی بر این باره است...که 11 تا اسکار گرفت اما بهترین فیلم نشد...
    به نظر من کارگردانی فیلم عالی بود...سخنرانی پادشاه رو میگم....هوپر تونست تمامیه جزییات داستان واقعی و تاریخی رو تو فیلم توی 120 دقیقه نشون بده....کالین فیرث هم عالی بازی کرد..بر خلاف گفته فرخ عزیز که من باهاش مخالفم...کالین امسال شاهکار بود....
    و خود من وقتی 5 نامزد اسکار رو دیدم در بین اینها خیلی دلم میخواست کالین اسکار ببره چون واقعا لیاقتشو داشت...اما نا امید بودم چون بازیگرای مقابلش واقعا از نظر اسمی خیلی بالاتر از اون ودند..اما شد....صحنه ای که گریه میکرد.....شاید در نگاه شما مصنوعی جلوه کنه...اما او داشت گریه پادشاه جورج واقعی رو نشون میداد....شخصی که باید مثله او میشد....نه گریه کردنی که کارگردان بگه چجوری گریه کن...کالین تماما از نظر گفتار....که عالی لکنت داشتن رو به نمایش گذاشت...راه رفتن...استیل و تیک های پادشاه واقعی رو به نمایش گذاشت...که گریه و اشک ریختن او هم از این قائله مستثنی نبود...
    فیلمنامه وی...همانطور که خوندید دیوید سیدلر چجوری فیلم نامه رو تهیه و نوشته بود....میشه گفت با اون زندگی کرد....حقش رو اسکار داد....
    من ازهز نظر این فیلم رو دوست داشتم...
    دوستی گفت جلوه های ویزه ضعیف....من در جواب میگم این فیلم تایتانیک نیستووواین یک فیلم در حد مسیر سبز نیست...این یک فیلم تاریخیه که جلوه های ویژه کمتری باید در نظر گرفته بشه...در حد و اندازه خود فیلم . فیلمنامش.....و در اخر هم باید بگم یک فیلم برتر رو از نگاه جلوه های ویژه ان فیلم نمیبینند...از کارگردانی فیلمنامه و بازیگرایی که چطور نقش رو ایفا میکنند میبینند....
    و در اخر باید بگم اانچرا که فیلم سخنرانی پادشاه امسال با فیلمهای دیگر متمایز میکرد سادگی بیش از اندازه اونه... دیگر از آن جلال و شکوه دربار شاهان و اشراف زادگان بریتانیایی فیلم های متعارف این ژانر در آن خبری نبود و داستان بیشتر در فضاهای برهنه و معمولی، بدون ملازمان و دکورهای فاخر اتفاق افتاده بود...
    از لحاظ فیلمبرداری باید بگم در صحنه های فیلمبرداری ریلی (فیلمبرداری و تصویربرداری در حرکت) خیلی خوب کار شده بود و اصلآ دوربین به چشم نیومد..... و همچنین بازی جفری راش بود که هرچه از بازی او و پلانهای گرفته شده ی وی بگم کم گفتم. فضای فیلم هم یه فضای آرام هست. منظورم از فضای آرام اون جوی هست که درRabbit the hole کیدمن هم بود البته موضوعشون تفاوت زیادی داره ولی منظورم آرامش و اون سادگی فیلم هست....
    و در اخر باید اشاره کنم کی‌ از دوست‌داشتنی‌ترین سکانس‌های فیلم صحنه‌ای است که آلبرت با خانواده‌اش در حال تماشای سخنرانی هیتلر به زبان آلمانی بر روی پرده است، آنجا که دختر آلبرت از او می‌پرسد: بابا اون داره درباره چی صحبت می کنه و آلبرت می‌گوید: نميدونم اما هر چي ميگه خيلي خوب حرف ميزنه.....این صحنه واقعا عالی بود...

ممنون....امیر

Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

13. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

امیر جان ... با اکثر حرفات موافقم ولی ...

اسکار میشه گفت هرگز نمیده به فیلمی با موضوع تخیلی ...
    ارباب حلقه ها مثالی عالی بر این باره است ... که 11 تا اسکار گرفت اما بهترین فیلم نشد ...
    با این حرفت موافق نیستم ...
    چون اگه داوران آکادمی به فیلم های تخیلی که قبلاً ساخته شده اسکار ندادن ...
    دلیل بر این نیست که وقتی یه فیلمی از داستان خیلی خیلی عالی درست شده ...
    هم لایق اسکار بهترین فیلم نباشه ...
    در ضمن مگه سال 2003 ارباب حلقه ها (بازگشت پادشاه) موفق به دریافت اسکار بهترین فیلم نشد ...؟
    یعنی هر سه سال 2001 تا 2003 نامزد جایزه بهترین فیلم بود ... و سال 2003 موفق شد ...
    در مورد فیلمبرداری و بازیگری نقش اول فیلم هم واقعاً باهات موافقم ...
    باید قبول کنیم که نقش آفرینی در این شخصیت از هر شخصیت دیگه ای سخت تر بود ...
    در ضمن با اینکه فضا خیلی آروم و ساده بود، بالعکس بعضی فیلم های دیگه، من اصلاً حوصلم سر نرفت ...
    منم از اون صحنه که هیتلر سخنرانی می کرد خیلی خوشم اومد ... خیلی مفهومی و جالب بود ...
    ویرایش توسط AloneDreamer : 03-23-2011 در ساعت 02:27

15. کاربر روبرو از پست مفید AloneDreamer سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,201
    سپاس شده 25,633 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

امیر جان میشه تو فهرست برنده های سال 2004 به من بگی چطوری ارباب حلقه ها بهترین فیلم نشده

http://www.imdb.com/title/tt0167260/awards

ارباب حلقه ها در 11 رشته نامزد بود که همه رو هم گرفت. از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان.
    از طرفی فیلم اینسپشن به هیچ عنوان یک فیلم تخیلی محسوب نمیشه. شما اگه بری شیوه های درمانی فروید و فیلمی که درباره شخصیت نیچه ساخته شده رو ببینی متوجه میشی که خیلی هم مسئله ممکنه.
    حتی نفوذ در لایه های خواب هم غیر ممکن نیست.

در طول تاریخ اسکار موضوعات غیر واقعی زیادی اسکار بردند و ارباب حلقه ها هم در راسشونه.

اما شما میگین, بازی کالین فیرث عالی بود. کاگردانی عالی بود ... فیلم نامه عالی بود.
    ببینید صرف این که این فیلم جایزه برده و یک تعدادی هم بهش میگن عالی که نمیتونه دلیل عالی بودن فیلم و موضوعاتی باشه که شما میگین.
    شما میگین کارگردانی عالی بود. این کاملا اشتباهه... اگه هم عالی باشه شما باید بگین که چرا عالی بود.... به چه دلیل عالی بود. وقتی یک کارگردانی عالیه, یعنی چه فاکتورهائی داره که خوبه
    بازی کالین فیرث عالی بود و شاهکار بود. من میگم نبود به این دلیل که من در تمام بازیش تصنعی بودن رو حس میکردم. در تمام لحظات حتی لکنتش به راحتی میشد فهمید که این آدم کارشو خوب بلد نیست.
    مثلا شما به بازی گری اولدمن در لئون نگاه میکنی و میگی عالیه .... چرا ؟ چون که حس میکنی با تمام وجود که این آدم یک فردیه که روانیه و حین مصرف کردم lsd کاملا این حرفه ای بودنش رو درک میکنی. وقتی میگی که گری اودمن در دراکولای برام استوکر شاهکاره ... برای اینه که در تمام لحظاتش فراموش میکنی که این آدم یک دراکولا نیست. حس میکنی که عمری رو صرف دراکولا بودن کرده.
    گریه کالین فیرث کاملا مبتدیانه است. شما میگی شبیه جرج ششمه ؟
    من میپرسم که مگه تصویر ضبط شده ای از جرج ششم هست که نشون بده چقدر کالین فیرث شبیه اونه ؟

درباره لحظات لکنت آخر کار من اصلا حس نکردم که این آدم لکنت داره. بیشتر شبیه کسی بود که نمیخواد حرف بزنه و این همون بازی تصنعیه که میگم.
    شما میگی خوب بود؟
    براش دلیل بیار ... بگو به این دلایل خوب بود. به این دلایل بهترین کارگردانی بود. به این دلایل بهترین فیلم نامه بود.
    به نظر من این فیلمی بود که برای جایزه بردن ساخته شده بود. مثل خیلی از سینماگران دیگه ای که برای جایزه بردن فیلم میسازن و ما در سالهای گذشته حتی در ایران هم نسلی از فیلمسازان داشتیم که فقط هدفشون جایزه بود.

من نمیگم این فیلم بی ارزشه. اما قابل مقایسه با شبکه اجتماعی و اینسپشن نبود. از این اتفاقات هم کم در اسکار رخ نداده.
    شما در شبکه اجتماعی با موضوعی روبرو هستی که ممکنه برای اکثر مردم جذاب نباشه. ممکنه اصلا براشون مهم نباشه که فیس بوک چطوری ساخته شد و یا زاکربرگ کی بود. اما دقایقی که از فیلم میگذره دیگه برای شما همه این ها رنگ میبازه. چرا که فینچر تونسته با یک موضوعی که بیشترش رو اصطلاحات فنی و برنامه نویسی فرا گرفته بیننده رو تو دنیای زاکر برگ بکشه.

من تمام سخنرانی پادشاه رو دیدم و از همون اول هم منتظر بودم که صحنه آخر برسه که قراره سخنرانی اتفاق بی افته. اما متاسفانه این صحنه هم خیلی تاثیر گذار نبود.
    یا اگه بود من به دلایل نامعلومی متوجه اون نشدم.
    اما سوای دیدگاه من و شما ... انگلیسی ها خیلی خوب میدونند که کی وارد رقابت بشوند و چگونه تبلیغ کنند و نظرات رو عوض کنند. این اتفاقی بود که در دو اسکار مختلف جایزه رو از جیب فینچر پراند.
    و در پایان همچنان به نظر من فیلم برتر امسال اینسپشن بود.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

17. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Everybody Lies
    Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,781
    سپاس شده 1,499 در 597 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

جعبه مدال ها

مرسی امیر از تحلیل,فقط با اجازت من یه انتقاد داشتم!همون طور که از اسم تاپیک هم پیداست باید تحلیل فیلم قرار بگیره ولی تو به جای اینکه بیشتر به تحلیل بپردازی به مسائل حاشیه ی فیلم پرداختی!البته مسلما اولین کارته و این نواقص هم به این خاطره.امیدوارم این راهو ادامه بدی و توش موفق بشی...
    و اما در مورد فیلم...
    نمی تونم بگم که فیلم بدی بود چون من از داستان هایی که درباره ی دربار انگلستانه خوشم میاد و این فیلم هم چون فیلمنامه ی قوی ای داشت جذبم کرد و همین طور به نظرم کالین فرث خیلی خوب بازی کرد به خصوص لکنت زبانش خیلی در اومده بود چون اگه آدمهایی که لکنت زبان دارند رو دیده باشین دقیقا اینجوری حرف می زنن بعضی ها به اشتباه وقتی می خوان نقش یه فردی که این مشکل رو داره رو بازی کنن روی کلمات تاکید زیادی می کنن مثلا وقتی میگن می خوان بگن سلام می گن س س س سلام ولی کالین فرث این اشتباه رو نداشت و این خیلی خوب بود. ولی خوب نواقصشم کم نبود,مثل همین مثالی که فرخ جان هم زد فیلم خیلی یکنواخت بود و اصلا نقطه ی اوجی نداشت مثل یه خط صاف از یه نقطه شروع شد و در یه نقطه ای که همه انتظار یه چیز با شکوه رو داشتند ولی باعث نا امیدی بیننده شد تموم شد!نه هیجانی نه تپش قلبی هیچی...
    ولی با تمام این تفاسیر جایزه ی اسکار رو در مهمترین رشته ها نسیب خودش کرد تا یه بار دیگه بهم ثابت بشه که اسکار ارزشی نداره و فقط یه آکادمیه تجاریه
    هر چند به قول راجر ایبرت ؛ اسکار یه تجارته ! نه یه ارزش !
    کاملا موافقم!

19. 3 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

خوب.....انگاری من باید این جا به اشتباه خودم اعتراف کنم که بخاطر حافظه پر مشغلم بود واسه2004که در مورد بهترین فیلم...نمیدونم چرا هنوزم باورم نمیشه ارباب حلقه ها ابهترین فیلم اسکار گرفت...شاید به این دلیل که سومین قسمت این فیلم خیلی از نظر سطح در همه موارد پایین تر بود از 2 قسمت پیشینش...یه جورایی اسکار در اون زمان واسه این فیلم میشه گفت میخواستن قدر دانی کنند از پیتر جکسون و هم از نظر تبلیغات و تجارت کلا اسکار که همیشه مشهود دادن جایزه ها رو به ارباب حلقه ها که درو کنه...کلا اسکار همیشه اون چیزی که ادم توقعداره رو براورده نمیکنه...بر خلاف گلدن گلوپ یا جایزه های دیگر...بگذریم
    همان طور که گفتم این فیلم به مزاج ایرانیا خوش نمیاد چون کالین هنر بازیگریش این بود که مثله جورج ششم طپق بزنه و این واسه ما دکش کمی مشکله....البته من طی این 2 3 هفته تحقیقم به این نتیجه رسیدم که کالین چقدر شبیه خود جورج ششم صحبت میکرده...کلا پردمون درومد از بس در مورد این فیلم من تحقیق کردم
    همان طور که اشاره کردم شخصیت هایی که دیوید سیدلر، فیلمنامه نویس فیلم پس از چندین سال پرسه در تاریخ معاصر بریتانیا و تحقیق و گفتگو با این و آن، آفریده و کالین فرث و جفری راش با مهارت ها و خلاقیت خود به آنها جسمیت تحسین برانگیزی بخشیده .
    و جالب تر از همه اینکه سیدلر، فیلمنامه نویسی آمریکایی است اما ژانری را انتخاب کرده که یک ژانر سینمایی منحصرا بریتانیایی است. با این حال، سیدلر که خود مدتی طولانی دچار لکنت زبان بوده، توانسته به خوبی با شخصیت محوری اش، یعنی جرج ششم همذات پنداری کنه و او را تا این حد باورپذیر بیافریند.سیدلر با این فیلم زندگی کرد...

سیدلر و هوپر تمام تلاششون رو کردند که این فیلم رو واقعی جلوه بدند...و از تمومیه دست نوشته های لیونل استفاده کردند تا بفهمند اون زمان چجوری بوده...
    این فیلم واسه انگلیسی زباناست....اینو من به جرات میتونم بگم که بریتانیایی ها چقدر از این فیلم لذت بردند . شاید دلیل اسکار گرفتنشم همین باشه....فیلمی مثله اینسپشن مثال میزنید فیلمیه که عموم مردم دوسش داشتند...فیلمیه که با علایق جوونای این دوره زمونه میخوره..اما سخنرانی پادشاه مخاطب خاص خودشو داره...و چون فیلمی خاص است....من نمیگم فیلمهای دیگر بدند و یا شایسته نیستند...منظور من اینه که سخنرانی پادشاه خاصه....حتی اون حرکات تصننی که میگویید در فیلم...اما از نگاه کسی که تاریخ رو میدونه تمام حرکت های کالین فیرث درصد بالاییش شبیه جورج ششمه...
    دوستان...
    فیلم بر اساس یه داستان واقعی ساخته شده، داستانی درباره‌ی‌ پادشاه جورج ششم، یعنی پدر ملکه الیزابت.
    شاید داستان فیلم خیلی داستان خاصی نباشه، نطق پادشاه بریتانیا، که لکنت زبون داره و یه گفتار درمان که می خواد کمکش کنه تا بتونه اون نطق رو که خیلی همه مهمه و در روزهای آغازین جنگ جهانی دوم ( که با اولتیماتوم بریتانیا به هیتلر، به خاط حمله به لهستان شروع شد ) ایراد میشه رو خیلی خوب انجام بده تا به مردمش و ارتش سلطنتی بریتانیا یه نیروی مضاعف بده.
    پس وقتی فیلم رو میبینید همانطور که گفتم منتظر یه داستان خیلی خاص نباشید! همینه که ارزش بازیگران فیلم و کارگردان و به ویژه فیلمنامه بسیار قوی رو نشون می ده، فیلم با یه سکانس شروع می شه که مربوط به نطق برتی ( پسر دوم جرج پنجم ) هستش و هنوز پدرش زندست و می خواد یه متن از پدرش بخونه ولی به خاطر مشکلی که داره خیلی بد اون نطق رو ایراد میکنه و بعدش تلاش اون و همسرش برای برطرف کردن این مشکل بزرگ تکلم!
    متاسفانه این اولین فیلمی بود که از این بازیگر فوق العاده با استعداد یعنی کولین فرث می دیدم، که سال گذشته هم ظاهرا برای فیلم یک مرد تنها نامزد اسکار شده بود،
    واقعا توی این فیلم با تمام وجودش بازی می کرد، وقتی نمی تونست واژه ای رو بگه و زبونش گیر می کرد من کاملا خودم رو جای اون حس می کردم و فکر می کردم من زبونم می گیره، واقعا چقدر زیبا بازی کرد...
    درسته...جلوه های ویژه ای ندارد.... فیلم آنچنان بودجه ای ندارد که بخواهد شکوه و عظمت تاجگذاری را نشان بدهد. ولی به جایش فیلنامه ای دارد بس عظیم و با شکوه! شما کاملاً با روابط و شخصیت های داستان همراه، و نگران سخنرانی و لکنت پادشاه می شوید! فیمنامه بر مبنای دو کلمه نوشته شده..... اکشن نه! فیلنامه امکانی برای قدرت نمایی بازیگرانش فراهم کرده.... نتیجه اش شده فیلمی گرم به همراه صحنه های کمدی قوی و یک داستان فوق العاده لذت بخش درباره انسان های عجیب و غریب در انتهای قرن پر چالش بیستم، که بازی بازیگرانش بهترین دلیل تماشای فیلم است...
    بله.... این فیلم ساده و جمع وجور ، پیشتاز نامزدیهای اسکار شد تا باز هم به هالیوود اثبات کند که هر چقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کنه ، نمیتوان با تکنولوژی ، هنر آفرید... هنوز هم هنر حرف اول را میزند....
    دیدن پلانهای صحبت جرج"کالین فرث" با دکتر"جفری راش" ، در آن اتاق ساده با آن قاب بندی و دکوپاژ رو به راه ، می ارزید به دیدن هزار پلان از بالا و پایین پریدنهای ناوی ها در"آواتار"!!!!
    ...و تمایمه افکت های سینمایی فیلم اینسپشن.
    ممنون.
    Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

21. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

این فیلم ساده و جمع و جور، پیشتاز نامزدی های اسکار شد تا باز هم به هالیوود اثبات کند ...
    که هر چقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند، نمیتوان با تکنولوژی صرف، هنر آفرید ...
    هنوز هم هنر حرف اول را میزند ...

دیدن پلانهای صحبت جرج "کالین فرث" با دکتر"جفری راش"، در آن اتاق ساده ...
    با آن قاب بندی و دکوپاژ رو به راه، می ارزید ...
    به دیدن هزار پلان از بالا و پایین پریدن های ناوی ها در آواتار ...
    امیر جان، با این چند سطر آخرت موافقم ...
    به نظرم این یه مسئله حل شده است که بعضی از دوستان نمیخوان قبول کنن ...
    من معتقدم یه داستان صد برابر میتونه رو بیننده تاثیرگذار باشه تا جلوه های ویژه ...
    البته طبیعتاً این دو تا با هم میتونه از هر دو این ها (به تنهایی) با ارزش تر باشه ...
    به طور مثال تلقین ... شما میگید که این فیلم ارزشش از تمام افکت ها و جلوه های ویژه تلقین برتر بود ...
    ولی من در این مورد با شما مخالفم ... به نظرم تلقین هر دو مورد (داستان و جلوه های ویژه) ...
    رو به بهترین نحو داشت ... حالا دیگه ادامش بر میگرده به سلیقه و ...
    البته اسکار هم هیچوقت نتونسته و نمیتونه طوری بهترین فیلمو انتخاب کنه ... که هیچ انتقادی ازش نباشه ...
    به هرحال، هر فیلمی مخاطبان و طرفداران خودشو داره و طبیعتاً با انتخاب سایر فیلم ها ...
    مخاطبان به انتقاد از آکادمی روی خواهند آورد ...
    و اما در مورد لکنت زبان کالین فرث ... همینطور که پریسا جان اشاره کردند ...

به نظرم کالین فرث خیلی خوب بازی کرد به خصوص لکنت زبانش خیلی در اومده بود ...
    چون اگه آدمهایی که لکنت زبان دارند رو دیده باشین دقیقا اینجوری حرف می زنن ...
    بعضی ها به اشتباه وقتی می خوان نقش یه فردی که این مشکل رو داره رو بازی کنن روی کلمات تاکید زیادی می کنن ...
    مثلا وقتی میگن می خوان بگن سلام می گن س س س سلام ولی کالین فرث این اشتباه رو نداشت و این خیلی خوب بود ...
    این مورد واسم خیلی جالب بود ...
    من قاطعانه میتونم بگم تو هر فیلمی که دیدم، لکنت زبان به بدترین نحو نمایش داده میشه ...
    ولی تو این فیلم کالین فرث به بهترین نحو اونو به نمایش گذاشت ...
    به طوری که من هر لحظه خودمو جای اون قرار می دادم ...
    در ضمن فکر نکنم طرفدارای این فیلم تو ایران هم کم باشند ... به طور مثال ...
    من این فیلمو به چند تا از دوستام هم دادم ... همشون خوششون اومده بود ...
    و میگفتن که لیاقت اسکار رو داشته ...
    در آخر، سخنرانی پادشاه لیاقت اسکار رو داشت اگر اینسپشن نامزد اسکار نبود ...
    ویرایش توسط AloneDreamer : 03-23-2011 در ساعت 14:06

23. کاربر روبرو از پست مفید AloneDreamer سپاس کرده است .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)