سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58
نمایش شاخه ای29علاقمندی ها

موضوع: Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception)

نام فیلم : تلقین Inception
    فایل پیوست 3736
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: کریستوفر نولان
    نویسنده: کریستوفر نولان
    تهیه کنندگان: جان برنارد، کریستوفر نولان، اما تامسون، جوردن گلدبرگ
    موسیقی متن: هانس زیمر
    فیلم بردار: والی فیستر
    تدوین: لی اسمیت
    کارگردان هنری: براد رایکر , لوک فریبورن , دین والکات
    طراح صحنه و لباس :جفری کورلند
    بازیگران
    لئوناردو دیکاپریو
    تام هارلی
    ماریون کوتیارد
    جوزف گوردون لویت
    الن پیج
    جوزف گوردن
    دیلیپ رائو
    اطلاعات دیگر
    ژانر : اکشن / معمایی
    درجه نمایش: PG-13

تاریخ اکران : 16 جولای 2010
    مدت زمان فیلم : 148 دقیقه
    محصول: ایالات متحده، انگلستان
    بودجه ساخت: 160 میلیون دلار
    فروش کل: 825 میلیون دلار

IMDB Rate 8.9 از مجموع 322786 رای
    افتخارات و جوایز
    نامزد 8 جایزه اسکار 2011
    برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه
    برنده اسکار بهترین فیلم برداری
    برنده اسکار بهترین میکس صدا
    برنده اسکار بهترین ادیت صدا
    نامزد 9 جایزه بفتا 2011
    برنده 3 جایزه بفتا 2011
    نامزد 3 جایزه گلدن گلوب 2011
    و برنده جوایز معتبر دیگر
    تحلیل و بررسی از سهیل
    ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 22:54
    Don Corleone, The Pianist, Faramarz و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 32- تحليل و بررسي فیلم تلقین (Inception)

نقل قول نوشته اصلی توسط Parisa نمایش پست ها
    مرسی سهیل,تحلیل خیلی خوبی بود و واقعا لذت بردم.فقط یه سوال برام پیش اومد,واژه ی "توتم"به معنی همون فرفرست یا به چیزی که کاب و دوستاش همراه خودشون داشتن تا واقعیت و رویا رو تشخیص بدن گفته میشه؟
    ؟
    پریسا جان توتم به بخشی از یک چیز گفته میشه. مثلا بخشی از یک واقعیت یا بخشی از یک وسیله ... اما بیشترین استفاده اون در دنیای باستان بوده. داستان تاجر ونیزی یادته ؟
    در اونجا شایلاک میخواد بخشی از بدن طرف مقابل رو به عنوان توتم بگیره ... اگر کسی بخشی از بدن یک نفر رو مثل گوش یا انگشت جدا میکرد بهش توتم میگفتند.
    در هند این مسئله زیاد پیش می اومد ... حتی قبایلی بودند که انگشتهای دشمنان رو توتم میکردند و به گردنشون آویزون میکردند .
    در این جا توتم به معنای بخشی از واقعیته که نزد مثلا کاب میمونه تا با اون حقیقت رو از رویا تشخیص بده

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

4. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

5. # ADS

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

من میخواستم بشینم و درباره این فیلم بنویسم. بعد یادم اومد که تو سینمای هفته این کار رو مفصلا کردم.

خوب بعد از مدتها اين فيلم يكي از فيلمهايي بود كه بهم چسبيد.
    در ظاهر به نظر ميرسه كه فيلم خيلي گيج كننده است. اما خود اتفاقا از يك منطق خيلي خيلي ساده روانشناسي استفاده ميكنه كه باعث ميشه هيچ بخشي از داستان غير ممكن و غير اصولي نباشه.
    با اين وجود برعكس نظر خيلي از دوستان اينسپشن به نظرم شاهكار نيامد. اما نمونه منحصر به فردي بود كه تا به حال به اين ترتيب به آن پرداخته نشده بود.
    خاطرم هست كه يك فيلمي درباره شخصيت نيچه ساخته شده بود كه به شكل ديگري اشاراتي به اين موضوع داشت. اما نه به اين واضحي و مشخصي.

براي دوستاني كه شايد همچنان درباره درك صحيح از اين فيلم مشكل داشته باشند بايد بگم كه در روانشناسي و روان درماني يك فرايندي وجود داره به نام رسيدن به ناخودآگاه هر شخص.
    براي درمان هاي بيماري هاي رواني كه ريشه در شخصيت و ناخودآگاه يك بيمار دارند گاها روانشناسان و روانكاوان مجبور ميشوند كه بيمار را به حالت هيپنوتيزم ببرند و شروع به درمان بر روي ناخودآگاه بيمار كنند.
    شايد نمونه هاي زيادي از اين درمان را تا كنون ديده باشيد. من يك نمونه را مثال ميزنم. فيلم K-Pax با بازي زيباي كوين اسپيسي ...
    اما هيپنوتيزم همان خواب معمولي ما نيست. بيشتر شبيه حالتي معلق ميان خواب و بيداري ميماند و همين تعليق به پزشك كمك ميكند تا چيزهايي كه لازم است را دريابد.

اما در اينسپشن (به تعبير من "الهام" يا "دريافت") چه رخ ميدهد ؟
    بايد دقت داشت كه زماني كه انسان بيدار است بيشترين گارد ممكن بر روي نا خود آگاه فرد فعال است. به حدي كه ناخودآگاه كاملا غير قابل دسترس است. ولي اين روال در خواب تفاوت دارد.
    فردي كه در خواب است به طور ناخواسته كمتر نسبت به كارهاي ناخودآگاه خود حساس است.
    بر فرض شما ممكن است از دست همسر خود عصباني باشيد و خواب ببينيد كه در حال كشتن او هستيد. اين اتفاق و نظاير آن به كرات رخ ميدهد و كارهايي كه قادر به انجام آن در بيداري نيستيم را در خواب انجام ميدهيم.
    با اين فرض اگر فردي بتواند در خواب خود بخوابد و باز خواب ببيند دو اتفاق مي افتد. اول اين كه يك لايه به ناخودآگاه واقعي خود نزديك تر ميشود و دوم اين كه سير زمان در اين ميانه طولاني تر ميشود و براي مرحله اول خواب وي كمتر ..
    به اين معني كه اگر فردي 1 ساعت خواب باشد ممكن است در خواب خود داستاني را مرور كند كه آن داستان در خواب 10 ساعت يا بيشتر طول بكشد. بنابر اين اگر كسي بتواند بخوابد و در خواب خود خواب ببيند اين زمان در خواب به تصاعد 10 خواهد رسيد و نتيجه آن 100 ساعت خواب ديدن است.
    در مرحله بعدي كسي كه در لايه دوم خواب خود بتواند بخوابد و خواب ببيند ميتواند شاهد گذر بيش از 1000 ساعت باشد و در عين حال تقريبا با ناخودآگاه خود به طور بدون محافظهاي طبيعي ذهني روبرو شود.
    اينجا دقيقا جايي است كه يك شخصيت ممكن است بتواند خود را دچار تغييرات اساسي كند. اگر كسي بتواند وارد خواب يك شخص شود و به لايه سوم و يا چهارم خواب او نفوذ كند خواهد توانست چيزهايي را تغيير دهد كه در عين اين كه جزو لاينفك شخصيت آن آدم است، براي او غير قابل يادآوري نيز باشد.

اينسپشن به خوبي توانسته اين واقعيت را به تصوير بكشد و از آن نتايج جالبي به دست آورد.
    زمان بندي دقيق بين لايه هاي مختلف خواب و در نهايت حس ايهامي كه در انتهاي داستان خلق ميشود بسيار بسيار جالب و خاص است.
    آنچه در پايان اين فيلم مشخص ميشود يك چيز قطعي نيست.
    به نظر ميرسد كه كاب در همان ابتداي داستان هم در لايه اول خواب خود بوده. چيزي كه همسرش سعي كرده از آن خارج شود و به واقعيت برسد.
    اما از سوي نحوه چرخيدن مهره بر روي ميز طوريست كه ميتوان افتادن آنرا هم تصور كرد و اين شايد يك پايان دوگانه باشد كه كمتر در سينما ديده شده.
    جلوه هاي ويژه در اين فيلم كاملا در خدمت اهداف كارگردان هستند و ميبينيم كه اين دنياي خواب توانسته است از اسپشيال افكت ها حداكثر استفاده را ببرد ولي فيلم را هم مانند نمونه اي مثل آواتار اسير جلوه ها نكند، زيرا همه چيز درخواب اتفاق ميافتد.

از ديدن اينسپشن لذت زيادي بردم و اميدوارم كه در اين تاپيك بحث خوبي در اين باره انجام شود.
    این از نظر من درباره فیلم.
    ولی درباره تحلیل سهیل بگم که میدونم که سهیل در این باره زحمت زیادی کشید.
    در یک شرایط فورس مجبورش کردم 5 روزه درباره این فیلم تحلیل اساسی بنویسه و خوشحالم که در این کار حسابی سربلندمون کرد.
    تحلیل اینسپشن یکی از کارهای خوب مجله شد و همه اونو خوندن و دوست داشتند.
    من در همین جا مجددا از سهیل تشکر میکنم.

به نظر من همچنان اینسپشن بهترین فیلم امسال بود و آکادمی فرصت خوبی رو برای جایزه دادن به این فیلم از دست داد

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

7. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

این اون بود!؟ یا اون این بود!؟
    John Christopher Depp II آواتار ها
    وضعیت : John Christopher Depp II آنلاین نیست.
    سپاس ها : 644
    سپاس شده 339 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 12 تاپیک

من عادت دارم صفحه ها رو سیو کنم و بعدا بخونم!
    نمیدونم بالا اشاره شده یا نه
    اما طرفداران پر و پاقرص فیلم فکر کنم دوست داشته باشن بدونن ایده فیلم چجوری به ذهن کریس نولان رسید
    ماجرا به زمان دانشجوئی نولان بر می گرده که یه شب وقتی خواب بوده تو خواب شن ساحل رو لمس میکنه و وقتی که از خواب بیدار میشه، خوابشو می نویسه و در طی این سالها داستانش رو تکمیل میکنه تا بشه برترین و به یاد موندنی ترین فیلم سال 2010 به بعد!

9. 6 کاربر از پست مفید John Christopher Depp II سپاس کرده اند .

kazem habibi آواتار ها
    وضعیت : kazem habibi آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2
    سپاس شده 2 در 2 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 1 تاپیک

درست است که نولان گفته است من فیلم هایم رو بیشتر از هیچکاک الهام میگیرم ولی به نظر من این فیلم شبیه هیچ فیلمی نیست و انقلابی در موضوع فیلم ها به وجود آورده است
    واقعا من پس از مدت ها عاشق یه فیلم شدم

11. کاربر روبرو از پست مفید kazem habibi سپاس کرده است .

kazem habibi آواتار ها
    وضعیت : kazem habibi آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2
    سپاس شده 2 در 2 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 1 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    چرا من هنوز نمیتونم هضم کنم که این فیلم بهترین فیلم امسال نبوده و نیست
    اصلا نمیتونم اینسپشن رو برتر از سوشیال نتورک بدونم
    اینسپشن یک ایده نو بود اما فقط یک ایده بود میتونست بهتر و بهتر بشه میتونستند در انتخاب بازیگرها با احتیاط بیشتری عمل کنن و حدالمقدور ازشون خوب بازی بگیرند
    نولان استاد بازیگردانی است به نظرم اما اصلا در این فیلم اون چیزی که انتظار میرفت از بازیگرا نتونست بازی بگیره
    در فیلم قبلی نولان هث لجر یک شاهکار خلق کرد به نام جوکر اما در این فیلم همه عادی و بازیبازیگرا بی روح بود البته این نظره منه
    بازم میام
    امااااااااا

من موافق که سوشیال خوب هست ولی اینسپشن خوب تر بود

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

جعبه مدال ها

چرا من هنوز نمیتونم هضم کنم که این فیلم بهترین فیلم امسال نبوده و نیست
    اصلا نمیتونم اینسپشن رو برتر از سوشیال نتورک بدونم
    سروش دادا با این یه حرفت کل فیلم شناسی تو زیر سوال بردی !!!
    من اخر نفهمیدم دیگه اینسپشن باید چیکار می کرد تا اسکار یا گلدن بگیره !!!!!
    دلیل این کارشون را من این 32 دلیل میدونم

1- طبق معمول فیلم های که زودتر اکران شدن شانس جایزه بردنشون خیلی خیلی پائین میاد !!
    سخن پادشاه آخرین فیلمی بود که اکران شد و ارسال شد به اکادمی تونست جایزه رو ببره !!
    همین بلا قبلا روی فیلم های دارک نایت اتفاقا همین نولان اومد و...

2- متاسفانه اینا نمی دونم با چه قوائدی به فیلم های تخیلی هیچ وقت بها نمی دن ..
    هر چند در اصل اینسپشن یه فیلم اکشن بود ...

White Swan آواتار ها
    وضعیت : White Swan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 54 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR_TORRES نمایش پست ها
    سروش دادا با این یه حرفت کل فیلم شناسی تو زیر سوال بردی !!!
    من اخر نفهمیدم دیگه اینسپشن باید چیکار می کرد تا اسکار یا گلدن بگیره !!!!!
    دلیل این کارشون را من این 32 دلیل میدونم

1- طبق معمول فیلم های که زودتر اکران شدن شانس جایزه بردنشون خیلی خیلی پائین میاد !!
    سخن پادشاه آخرین فیلمی بود که اکران شد و ارسال شد به اکادمی تونست جایزه رو ببره !!
    همین بلا قبلا روی فیلم های دارک نایت اتفاقا همین نولان اومد و...

2- متاسفانه اینا نمی دونم با چه قوائدی به فیلم های تخیلی هیچ وقت بها نمی دن ..
    هر چند در اصل اینسپشن یه فیلم اکشن بود ...
    منم کاملا موافقم که اسکار اصلا به فیلمای تخیلی و فلسفی توجه نمیکنه
    و inception یکی از بهترین فیلمایی هست که هر کس توی زندگیش میبینه
    ولی واقعا این فیلم اینقدر بزرگ هست که در imdb این رتبه رو داشته باشه؟واقعا ماتریکس در زمینه ی فلسفی و اکشن بهتر از inception نیست؟
    اسکار امسال هم مثله همیشه ناعادلانه بود چون که حقه black swan بود که بهترین فیلم بشه

White Swan آواتار ها
    وضعیت : White Swan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 54 تاپیک

در مورد صحنه ی اخر فیلم هیچ تردیدی وجود نداره.اخرین تصویر ببینید:http://media.comicvine.com/uploads/1...n_1__super.png
    کاملا تعادل خودشو از دست داده

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

میدونین چیه : البته این نظره منه....
    من از این فیلم اصلا و اصلا بدم نیومده و کلا باهاش هم حال کردم تا امروز هم 3بار دیدمش و از تک تک لحظه هاش لذت بردم
    اما بیایید منطقی باشید اگه قرار بود واقعا اسکار رو به اینسپشن میدادند 5 سال پیش میدادنش به ماتریکس که به نظرم از اینسپشن هم قوی تر بود و خوب تر
    البته این نظره منه که میگم فیلمی خوبه که از هر نظر خوب باشه !! هم بازی بازیگراش مخصوصا تک تک شون هم کارگردانی و..........
    به نظرم کارگردانی فیلم خوب نبود بازی بازیگرها در حد 0 بود به چز دوبازیگرش چوزف گوردن لاویت و اون یکی که (تلقین روش انجام شد) اسمش یادم نیست
    فیلم نامه حرف نداشت و لایق بهترین بودن هست و خواهد بود
    جلوه های ویژه عالی بود موسیقی عالی بود
    اما بهترین فیلم نولان نبود و نخواهد بود ... نولان تا به امروز تقریبا به اندازه دو دست فیلم ساخته که بهترینش به نظرم البته ممنتو هستش که واقعا یک شاهکار به تمام معناست
    من این فیلم رو خوب تر از سوشیال نمیدونم چون سوشیال یک چیزه دیگه بود و طوری باهاش ازتباط برقرار کردم که حد نداشت
    باز تکرار میکنم من از این فیلم اصلا و اصلا بدم نیومد و در حد همتون هم خوشم اومد.....
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

میدونین چیه : البته این نظره منه....
    من از این فیلم اصلا و اصلا بدم نیومده و کلا باهاش هم حال کردم تا امروز هم 3بار دیدمش و از تک تک لحظه هاش لذت بردم
    اما بیایید منطقی باشید اگه قرار بود واقعا اسکار رو به اینسپشن میدادند 5 سال پیش میدادنش به ماتریکس که به نظرم از اینسپشن هم قوی تر بود و خوب تر
    البته این نظره منه که میگم فیلمی خوبه که از هر نظر خوب باشه !! هم بازی بازیگراش مخصوصا تک تک شون هم کارگردانی و..........
    به نظرم کارگردانی فیلم خوب نبود بازی بازیگرها در حد 0 بود به چز دوبازیگرش چوزف گوردن لاویت و اون یکی که (تلقین روش انجام شد) اسمش یادم نیست
    فیلم نامه حرف نداشت و لایق بهترین بودن هست و خواهد بود
    جلوه های ویژه عالی بود موسیقی عالی بود
    اما بهترین فیلم نولان نبود و نخواهد بود ... نولان تا به امروز تقریبا به اندازه دو دست فیلم ساخته که بهترینش به نظرم البته ممنتو هستش که واقعا یک شاهکار به تمام معناست
    من این فیلم رو خوب تر از سوشیال نمیدونم چون سوشیال یک چیزه دیگه بود و طوری باهاش ازتباط برقرار کردم که حد نداشت
    باز تکرار میکنم من از این فیلم اصلا و اصلا بدم نیومد و در حد همتون هم خوشم اومد.....
    سروش من یکبار این بحث رو در سر سخنرانی پادشاه کردم و الان باز باید اینجا بکنم.
    نمیدونم چرا همش عام در مورد مسائل صحبت میکنیم.
    یکی میاد میگه اینسپشن خیلی خوب بود و بعدی میاد میگه خیلی بعد بود .... نه واسه اولیه دلیلی میارین و نه واسه دومیه.
    من الان بگم سوشیال نتورک فیلم پرت و پلائی بود که نمیتونم همین طوری بگم. باید براش دلیل بیارم.

حالا دلیل هم نمیتونه این شکلی باشه که چون بازیگرانش خوب بودن و یا نه چون بازیگرانش مذخرف بازی میکردن ...
    الان تو میگی کارگردانی بد بود . بازیگری بد بود ...

میشه چهار تا دلیل درست و حسابی بیاری که چرا بازیگری بد بود. مثلا چرا بازی دیکاپریو بد بود ... یا چرا بازی ماریون کوتیارد بد بود ...
    یا مثلا کاگردانی چطوری بود بهتر بود و الان تو چرا بهش میگی بد بود .
    این فاکتورها با گفته های ما مبنی بر بد بود و یا خوب بود ... بد و خوب نمیشن ... با دلایلمون ممکنه تغییر کنند.

پس منتظرم

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

18. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)