سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception) - صفحه 5

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 58
نمایش شاخه ای29علاقمندی ها

موضوع: Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,208
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception)

نام فیلم : تلقین Inception
    فایل پیوست 3736
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: کریستوفر نولان
    نویسنده: کریستوفر نولان
    تهیه کنندگان: جان برنارد، کریستوفر نولان، اما تامسون، جوردن گلدبرگ
    موسیقی متن: هانس زیمر
    فیلم بردار: والی فیستر
    تدوین: لی اسمیت
    کارگردان هنری: براد رایکر , لوک فریبورن , دین والکات
    طراح صحنه و لباس :جفری کورلند
    بازیگران
    لئوناردو دیکاپریو
    تام هارلی
    ماریون کوتیارد
    جوزف گوردون لویت
    الن پیج
    جوزف گوردن
    دیلیپ رائو
    اطلاعات دیگر
    ژانر : اکشن / معمایی
    درجه نمایش: PG-13

تاریخ اکران : 16 جولای 2010
    مدت زمان فیلم : 148 دقیقه
    محصول: ایالات متحده، انگلستان
    بودجه ساخت: 160 میلیون دلار
    فروش کل: 825 میلیون دلار

IMDB Rate 8.9 از مجموع 322786 رای
    افتخارات و جوایز
    نامزد 8 جایزه اسکار 2011
    برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه
    برنده اسکار بهترین فیلم برداری
    برنده اسکار بهترین میکس صدا
    برنده اسکار بهترین ادیت صدا
    نامزد 9 جایزه بفتا 2011
    برنده 3 جایزه بفتا 2011
    نامزد 3 جایزه گلدن گلوب 2011
    و برنده جوایز معتبر دیگر
    تحلیل و بررسی از سهیل
    ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 23:54
    Don Corleone, The Pianist, Faramarz و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

shadow3 آواتار ها
    وضعیت : shadow3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : 32- تحليل و بررسي فیلم تلقین (Inception)

تحليل خيلي خوبي بود ولي يه سوال؟اينكه مگه در فيلم اشاره نشده بود توتمي كه دست كاب بود متعلق به مال بود؟پس چطور مي تونست مرز رويا و واقعيتو به كاب نشون بده؟
    ADoLF به این پست علاقمند بوده است.

4. # ADS

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,908 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

فیلم قشنگ بود.....ولی به نظرم نکته ی اخلاقی () جالبی نداشت......منظورم از نکته ی اخلاقی هدفیه که فیلم دنبال میکنه!.....
    به عنوان مثال فیلم هری پاتر 5 قدرت عشق و دوستی رو محور فیلم قرار داده بودن.....
    حالا تو این فیلم هم بودن موضوعاتی که نتیجه اخلاقی محسوب بشن....ولی به نظرم مسائل حاشیه ای بودن.....
    مثلا تو فیلم یاد دادن که خودمون باشیم (My father wanted me to be my own man) ......ولی این اصلا ربطی به اصل داستان نداشت!....
    کلا داستان بیشتر رو کاب متمرکز بود ولی چیزی مربوط به کاب نداشت!

اینا صرفا نظرات شخصیمه!.....از سهیل هم بابت تحلیل تشکر میکنم اساسی!
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام جلویش زانو بزند!

هر چیزی را که باور داشته باشی به دست خواهی آورد!!
    antonio آواتار ها
    وضعیت : antonio آنلاین نیست.
    سپاس ها : 96
    سپاس شده 62 در 40 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    ولی به نظرم نکته ی اخلاقی () جالبی نداشت......منظورم از نکته ی اخلاقی هدفیه که فیلم دنبال میکنه
    همه ی فیلم ها که نباید لزوما نقطه ی اخلاقی داشته باشند که توی فیلم مشخص باشه. یک فیلم هایی هستن که نظریات فلسفی رو در غالب فیلم در میارن مثل همین فیلم که کارگردانش هم فیلسوف بوده
    wir sind da

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط cool.girl نمایش پست ها
    همه ی فیلم ها که نباید لزوما نقطه ی اخلاقی داشته باشند که توی فیلم مشخص باشه. یک فیلم هایی هستن که نظریات فلسفی رو در غالب فیلم در میارن مثل همین فیلم که کارگردانش هم فیلسوف بوده
    نه نه......منظورم صرفا از نکته ی اخلاقی ، هدف بود!.....گفتم هدف اصلی فیلم چی بود؟

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

مثلا تو فیلم یاد دادن که خودمون باشیم (My father wanted me to be my own man) ......ولی این اصلا ربطی به اصل داستان نداشت!....
    ببین روند داستان این بود که فیشر رو ببرند تو 3 لایه خواب و بعد بهش تلقین کنند که دنباله روی کار پدرت نشو
    و در هر لایه به این هدف یک پله نزدیک تر میشدند. راستش این جمله دقیقا به هدف فیلم ربط داشت.
    اتفاقا به این موضوع بارها اشاره کردم که این فیلم یک قهرمان نداشت ..
    یعنی همه چیز در محوریت یک شخص نمیگذره و همه کارکتران در خدمت فیلم هستند.
    ولی خب کاب مسلما از بقیه کارکتر ها بیشتر مورد توجه بود.
    کل شکل گیری فیلم بر پای تصمیم کاب برای تلقین یک تصمیم به فیشر شکل گرفت.
    در آخر هم بگم که ما نباید فراموش کنیم که این فیلم در لایه های عمیق خواب داستان رو به تصویر میکشه !

تحليل خيلي خوبي بود ولي يه سوال؟اينكه مگه در فيلم اشاره نشده بود توتمي كه دست كاب بود متعلق به مال بود؟پس چطور مي تونست مرز رويا و واقعيتو به كاب نشون بده؟
    توتم به علت اینکه یه شخص از ابعاد و وزن اون مطلع هست باعث تشخیص خواب و واقعیت از هم میشه
    حالا مال که مرده بود .. اگر کاب از وزن و ابعاد این توتم مطلع بود ، میتونست ازش استفاده کنه که همین اتفاق هم افتاد.
    Backstreetboy به این پست علاقمند بوده است.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

mahan.sertegh آواتار ها
    وضعیت : mahan.sertegh آنلاین نیست.
    سپاس ها : 18
    سپاس شده 18 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 46 تاپیک

فیلم جالبی بود و از اونجایی که خودم دانشجوی فلسفه هستم زیاد نتونستم نقدش کنم چون فیلم کمی پیچیده ایی بود ولی مرسی از تحلیل خوبتون

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    اتفاقا به این موضوع بارها اشاره کردم که این فیلم یک قهرمان نداشت .. یعنی همه چیز در محوریت یک شخص نمیگذره و همه کارکتران در خدمت فیلم هستند.
    پس یعنی این فیلم شامل چند داستانه که هر شخصیت تو داستان مربوط به خودش میتونه قهرمان باشه!..... مثلا کاب تو داستان خودش قهرمانه و هدفش تو داستان خودش اینه که فکر مال رو از ذهنش بیرون کنه.......یا مثلا فیشر تو داستان خودش قهرمانه و هدفش اینه که خودش راه خودش رو انتخاب کنه!...و غیره. اینجوریه؟ :-؟؟

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,208
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.32- تحليل و بررسي فيلـــــــم تلقین (Inception)

نقل قول نوشته اصلی توسط somey نمایش پست ها
    باسلام هركي نتونسته كامل فيلم انسپشن يا فيلم تلقين رو بفهمه اينها رو دانلود كنه تا شير فهم شير فهم بشه

با سلام ...

در این مجموعه به هیچ عنوان لینک دانلود قرار نمیگیرد.
    به همین دلیل پست شما حذف گردید.

با احترام ... مدیر مسئول سایت
    Anti Trust به این پست علاقمند بوده است.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

12. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Ashkan7000 آواتار ها
    وضعیت : Ashkan7000 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 9
    سپاس شده 41 در 19 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

با درود
    تحلیل فوق العاده ای بود حرفی هم برای گفتن نیست چون هرچه لازم بود گفته شد.در مقایسه با ماتریکس از نظر شیوه ساخت و لحن فیلم من طرف اینسپشن را میگیرم اما به عقیده من داستان ماتریکس در قسمت اولش جذابیتهای بیشتری دارد و مفاهیم فلسفی و اجتماعی بیشتری را دربرمیگیرد و یک جورایی از منظر ادبی اگه بخوام بگم سورئاله(سورئال جادویی).نمی تونم بگم کدوم رو ترجیح میدم چون هردوشون فوق العاده اند ولی زیاد با شخصیت نئو احساس نزدیکی نمی کنم و به نظرم کاب جذابیتهای خیلی بیشتری نسبت به شخصیت بی رنگ و روی اون داشت(که طبیعی هم هست اینجور باشه چون لحن فیلم ماتریکس کلا با اینسپشن فرق میکنه).اینسپشن مثل ماتریکس جزو اون دسته فیلمهاییه که هیچ وقت از دیدنشون خسته نمیشم چرا که کلا ده باری باید ببینیش تا بفهمی اصلا داستان از چه قراره،بعد هم از دوباره دیدن و دوباره دیدنش لذت ببری.
    قهرمان اصلی این فیلم داستان خارق العاده اشه و بقیه چیزها از جمله بازی و شخصیت پردازی در حاشیه قرار میگیرن چون به خودی خود موضوع و حوادثی که اتفاق می افتند به اندازه کافی بزرگ و درگیرکننده هستند که دیگر مجالی برای شخصیت پردازی نمونه.
    کریستوفر نولان از نظر من بزرگترین کارگردان زنده سینما است.سینماگران بزرگی چون استیون اسپیلبرگ،دیوید فینچر،دیوید لینچ و ... اون عظمت سابق رو ندارن.البته این طبیعیه چون اونها دوره اوجشون رو گذروندن و قرار نیست تا ابد تو اوج باشن و الان نوبت نولانه.ولی در کل نولان واقعا کارگردان صاحب سبک و مولفیه و از اون دسته کسایی که یا باید قید دیدن فیلمهاش رو بزنی یا اگه میبینی تا لایه های درونی فیلم نفوذ کنی و خودت رو در دنیای فیلم غرق کنی.اوج چنین رویکردی با پرستیژ،شوالیه تاریکی،اینسپشن و سرانجام شوالیه تاریکی برمیخیزد نمود پیدا کرده.امیدوارم در این دوره رکود وحشتناک سینما که محتوا و درونمایه قربانی جلوه های بصری پوچ و سطحی و بی روح شده شاهد ظهور نوابغ بیشتری همچون نولان در عرصه سینما باشیم.
    در مورد نظر آقای سروش هم باید بگم که این نظر ایشونه و کاملا محترم و بنده هم این حق رو به خودم نمیدم که به نظر کس دیگری بی احترامی کنم اما دیوید فینچر با مورد عجیب بنجامین باتن و سپس شبکه اجتماعی(تازه اگر زودیاک رو در نظر نگیریم)خیلی از سبک فیلمسازیش که ما شمه های قدرتمند و ممتازی از اون رو در 7 و باشگاه مشت زنی دیده بودیم دور شده و به گونه ای داره سعی میکنه به همراه جریان سینماگری هالیوود حرکت کنه در حالی که در کارنامه اش فیلمهایی دارد که یکی از مشخصه های اصلیشون امضای ضد جریان بودنشونه.شبکه اجتماعی هم به شخصه برای من یکی از بدترین تجربه هایی بود که از دیدن یک فیلم داشتم.شاید اگر این فیلم را یک کارگردان دیگر که در طیف ساخت چنین سبک فیلمهایی بود میساخت ازش لذت میبردم اما از اونجایی که با پیش داوری دیدن یک فیلم فینچری پای تلویزیون نشستم به اصطلاح بدجور خورد تو برجکم.من خیلی دلم برای اون فینچر عصیانگر با پیامهای کوبنده اجتماعیش که داستان فیلمش در بطن جامعه ای پر از فساد،تباهی و سیاهی اتفاق می افته(با همون فرم و ساختار،روایت و بدنه داستانی،نورپردازی و فیلمبرداری که در 7،باشگاه مشت زنی و با کمی اغماض در بازی دیدیم) تنگ شده.امیدوارم با فیلم جدیدش ((دختری با خالکوبی اژدها)) دوباره به مسیر اصلیش بازگشته باشه.
    در کل اینسپشن از اون دسته فیلمهاییه که در طی این چند سال اخیر که بازسازی فیلمهای بی ارزش،ساخت دنباله های بی معنی و تجاری و کمدی های نازل با شوخی های اسلپ استیک بی مزه مد شده در حکم یک انقلاب و تحول بزرگ خودش رو نشون داده.حیف که این یک انقلاب تک نفره هست و در میان کارگردانان و تولیدکنندگان هالیوودی پیروان چندانی در عمل پیدا نکرده ولی در هر صورت تا امثال معدود نولان هست همچنان امیدوارم که هالیوود زنده بماند.ایده ناب و ارژینال اینسپشن واقعا جای تحسین و قدردانی داره و مطمئنم با گذر زمان ارزشهاش بیشتر و بیشتر شاید در حد آثار کلاسیکی چون متروپلیس خودشون رو نشون میدن.
    با سپاس بابت تحلیل خوب و مفیدتان
    FFKIA و ADoLF به این پست علاقمند بوده اند.

14. 3 کاربر از پست مفید Ashkan7000 سپاس کرده اند .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan7000 نمایش پست ها
    با درود
    تحلیل فوق العاده ای بود حرفی هم برای گفتن نیست چون هرچه لازم بود گفته شد.در مقایسه با ماتریکس از نظر شیوه ساخت و لحن فیلم من طرف اینسپشن را میگیرم اما به عقیده من داستان ماتریکس در قسمت اولش جذابیتهای بیشتری دارد و مفاهیم فلسفی و اجتماعی بیشتری را دربرمیگیرد و یک جورایی از منظر ادبی اگه بخوام بگم سورئاله(سورئال جادویی).نمی تونم بگم کدوم رو ترجیح میدم چون هردوشون فوق العاده اند ولی زیاد با شخصیت نئو احساس نزدیکی نمی کنم و به نظرم کاب جذابیتهای خیلی بیشتری نسبت به شخصیت بی رنگ و روی اون داشت(که طبیعی هم هست اینجور باشه چون لحن فیلم ماتریکس کلا با اینسپشن فرق میکنه).اینسپشن مثل ماتریکس جزو اون دسته فیلمهاییه که هیچ وقت از دیدنشون خسته نمیشم چرا که کلا ده باری باید ببینیش تا بفهمی اصلا داستان از چه قراره،بعد هم از دوباره دیدن و دوباره دیدنش لذت ببری.
    قهرمان اصلی این فیلم داستان خارق العاده اشه و بقیه چیزها از جمله بازی و شخصیت پردازی در حاشیه قرار میگیرن چون به خودی خود موضوع و حوادثی که اتفاق می افتند به اندازه کافی بزرگ و درگیرکننده هستند که دیگر مجالی برای شخصیت پردازی نمونه.
    کریستوفر نولان از نظر من بزرگترین کارگردان زنده سینما است.سینماگران بزرگی چون استیون اسپیلبرگ،دیوید فینچر،دیوید لینچ و ... اون عظمت سابق رو ندارن.البته این طبیعیه چون اونها دوره اوجشون رو گذروندن و قرار نیست تا ابد تو اوج باشن و الان نوبت نولانه.ولی در کل نولان واقعا کارگردان صاحب سبک و مولفیه و از اون دسته کسایی که یا باید قید دیدن فیلمهاش رو بزنی یا اگه میبینی تا لایه های درونی فیلم نفوذ کنی و خودت رو در دنیای فیلم غرق کنی.اوج چنین رویکردی با پرستیژ،شوالیه تاریکی،اینسپشن و سرانجام شوالیه تاریکی برمیخیزد نمود پیدا کرده.امیدوارم در این دوره رکود وحشتناک سینما که محتوا و درونمایه قربانی جلوه های بصری پوچ و سطحی و بی روح شده شاهد ظهور نوابغ بیشتری همچون نولان در عرصه سینما باشیم.
    در مورد نظر آقای سروش هم باید بگم که این نظر ایشونه و کاملا محترم و بنده هم این حق رو به خودم نمیدم که به نظر کس دیگری بی احترامی کنم اما دیوید فینچر با مورد عجیب بنجامین باتن و سپس شبکه اجتماعی(تازه اگر زودیاک رو در نظر نگیریم)خیلی از سبک فیلمسازیش که ما شمه های قدرتمند و ممتازی از اون رو در 7 و باشگاه مشت زنی دیده بودیم دور شده و به گونه ای داره سعی میکنه به همراه جریان سینماگری هالیوود حرکت کنه در حالی که در کارنامه اش فیلمهایی دارد که یکی از مشخصه های اصلیشون امضای ضد جریان بودنشونه.شبکه اجتماعی هم به شخصه برای من یکی از بدترین تجربه هایی بود که از دیدن یک فیلم داشتم.شاید اگر این فیلم را یک کارگردان دیگر که در طیف ساخت چنین سبک فیلمهایی بود میساخت ازش لذت میبردم اما از اونجایی که با پیش داوری دیدن یک فیلم فینچری پای تلویزیون نشستم به اصطلاح بدجور خورد تو برجکم.من خیلی دلم برای اون فینچر عصیانگر با پیامهای کوبنده اجتماعیش که داستان فیلمش در بطن جامعه ای پر از فساد،تباهی و سیاهی اتفاق می افته(با همون فرم و ساختار،روایت و بدنه داستانی،نورپردازی و فیلمبرداری که در 7،باشگاه مشت زنی و با کمی اغماض در بازی دیدیم) تنگ شده.امیدوارم با فیلم جدیدش ((دختری با خالکوبی اژدها)) دوباره به مسیر اصلیش بازگشته باشه.
    در کل اینسپشن از اون دسته فیلمهاییه که در طی این چند سال اخیر که بازسازی فیلمهای بی ارزش،ساخت دنباله های بی معنی و تجاری و کمدی های نازل با شوخی های اسلپ استیک بی مزه مد شده در حکم یک انقلاب و تحول بزرگ خودش رو نشون داده.حیف که این یک انقلاب تک نفره هست و در میان کارگردانان و تولیدکنندگان هالیوودی پیروان چندانی در عمل پیدا نکرده ولی در هر صورت تا امثال معدود نولان هست همچنان امیدوارم که هالیوود زنده بماند.ایده ناب و ارژینال اینسپشن واقعا جای تحسین و قدردانی داره و مطمئنم با گذر زمان ارزشهاش بیشتر و بیشتر شاید در حد آثار کلاسیکی چون متروپلیس خودشون رو نشون میدن.
    با سپاس بابت تحلیل خوب و مفیدتان
    مرسی از شما دوست عزیز
    اگر مبنا رو نگاه فلسفی بگذاریم ، حتما متوجه شباهت اینسپشن و ماتریکس خواهیم شد.
    هیچ یک از این دو فیلم به راحتی از ذهن بیننده بیرون نمیرود و هر دو تا روز ها میتونه فکر بیننده رو مشغول کنه
    اما با این حال میبینیم که فیلمی مثل شبکه اجتماعی (در گلدن گلوب) و سخنرانی پادشاه (در اسکار) از این فیلم
    جلو میزنن و این نشانه ی ضعف سینمای امروز است.
    سینما رو به زوال داره میره و کلا نگاه ، نگاه هالیوودی شده .. با تمام جزئیات !
    حداقل پارسال ما شاتر آیلند یا قوی سیاه رو در کنار اینسپشن داشتیم
    ولی امسال که هیچی اصلا
    وجود کارگردانانی مثل کریستوفر نولان واقعا در این زمونه غنیمتی است.
    الان شاهد این هستیم که شخصی مثل اسکورسیزی هم میگه
    بقیه فیلم هام رو میخوام 3 بعدی بسازم.
    سینما چندین عرصه مختلف رو تجربه کرد ..
    اول با فیلم های صامت شروع شد ، بعد دوره دوره ی فیلم های وسترن بود
    و بعد نوبت به دوره طلایی سینما در دهه های 70 و 80 و حتی 90 رسید.
    اما در دهه ی گذشته ما شاهد افول سینما بودیم.
    دهه ای که بازیگرانی مثل آل پاچینو در آن خونه نشین شدن !
    اینسپشن فیلمی بود که در این دهه ما رو دوباره به یاد دهه 90 انداخت .. به یاد شاهکار ماتریکس
    امیدوارم در این دوره ی سینمای هالیوودی کارگردانانی مثل نولان باز هم ظهور کنند.
    1CHAMPION به این پست علاقمند بوده است.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

16. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 3456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)