سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.35- تحليل و بررسي فيلـــــــم میراث ترون (Tron Legacy) - صفحه 4

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
نمایش شاخه ای17علاقمندی ها

موضوع: Cwa.35- تحليل و بررسي فيلـــــــم میراث ترون (Tron Legacy)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.35- تحليل و بررسي فيلـــــــم میراث ترون (Tron Legacy)

نام فیلم : ترون "میراث"
    فایل پیوست 3784
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده: شان بیلی
    کارگردان : کوسینسکی
    نویسنده: ادوارد کیتسیس
    فیلم نامه: آدام هوروایتز
    موسیقی متن : دفت پانک
    فیلم بردار : کلودیو میراندا
    تدوین : جیمز هایگوود
    کارگردان هنری: شان هاور، کوین ایشیوکا
    بازیگران
    جف بریج : کوین فلین , کلو
    گارنت هدلوند : سم فلین
    الیویا واید : کورا
    بروس باکسلیتنر : آلن برادلی, ترون
    مایکل شین : کاستور , زئون
    اطلاعات دیگر
    ژانر: حادثه ای، هیجان انگیز، علمی تخیلی
    تاریخ نمایش: 30 نوامبر 2010 ژاپن
    درجه نمایش: PG
    زمان فیلم: 125 دقیقه
    محصول 2010 ایالات متحده
    بودجه ساخت: 170 میلیون
    فروش کل: 400 میلیون
    IMDB Rate 7.1 از مجموع 52000 رای
    افتخارات و جوایز
    نامزد بهترین ادیت صدا در اسکار 2011
    برنده جایزه بهترین فیلم از استین فیلم 2011
    تحلیل و بررسی از فرخ فرمان
    ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 22:01
    LOSTFarid, .:SaMi:., SHAHIN و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 35- تحليل و بررسي فیلم میراث ترون (Tron Legacy)

نقل قول نوشته اصلی توسط "Ali" نمایش پست ها
    - منظورتون رو از ساده گویی ترون نفهمیدم، موضوعی که مورد بحث فیلمه خیلی سادست خوب پس ساده گفتنشم راحته
    - و در آخر، تحلیل شما روی فیلم خوب بود ولی فیلم به اندازه تحلیل شما خوب نبود.
    ببینید به طور مشخص خیلی از فیلمها هستند که یک مفهوم ساده رو اینقدر پیچیده کردن که درک اون برای بیننده سخت بشه. موضوع فیلم ترون با این که میتونست خیلی پیچیده باشه اما به طرز ساده ای بیان میشه.
    من نگفتم این فیلم شاهکاره , اما یک فیلم خوبه. ممکنه به قول شما تحلیل منم بهتر از فیلم باشه. اما با توجه به این که من رو فیلمها خیلی عمیق میشم , ولی این فیلم حس بدی بهم منتقل نکردو رو راستی و مستقیم بودن ماجراش حس خوبی برام ایجاد کرد.
    در هر حال ممنون از لطفتون نسبت به تحلیل ...

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

4. # ADS

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 35- تحليل و بررسي فیلم میراث ترون (Tron Legacy)

سلام
    اول یچی بگم که من دیشب این فیلم رو دیدم و فقط همین رو بگم که اصلا و ابدا دلم نمیخواست این فیلم رو ببینم چون از پوسترش فکر کردم واسه بچه هاست مثل فیلم های Spy kids یا shark boy
    ولی اصلا همچین چیزی نبود و باید بگمن کاملا هم بزرگسال بود.
    من خیلی از ایده فیلم خوشم اومد و باز هم سناریوی کامپیوتر و رباط ها علیه انسان یا بر عکس این موضو ولی این بار متفاوت تر از همیشه و با تکنولوژی استثنایی واسه ساخت این فیلم.
    از رنگ بندی فیلم خیلی خوشم اومد و همچنین در قسمت تعقیب و گریز هاش که دقیقا منو یاد بازی ماشین شیفت یا اندر کاور نید فور اسپید میندازه نمیدونم چرا!!!!
    ولی انگاری خودم تو فیلم داشتم بازی میکردم شایدم چون عشق بازی های کامپیوتری هستم این قدر برام جالب بود....اما اینو میدونم این فیلم,فیلمی نیست که بخوایم مثل فیلم های پر طرفدار دیگه باهاش مقایسه کنیم...شاید نزدیک ترین تشابهی که بخوایم انجام بدیم با فیلم سوشال نتوورک هستش که اون فیلم بیننده های خاصی رو شامل میشه کسانی که از کامپیوتر و وب سایت ها و برنامه نوشتن سر رشته دارندو این چیزا رو میفهمند و فیلم رو کاملا درک میکنند و میراث ترون هم مثله همونه که باید به قوله معروف گیمر باشی تا فیلم رو درک کنی یا کلا به فیلم های فانتزی علاقه داشته باشی اما من این فیلم رو نمیزارم اسم روش فانتزی چون شک ندارم در اینده همچین اتفاقی خواهد افتاد ایو رو اصلا شک ندارم واسه همین مثل یک فیلم واقعی اما با تکنولوژی برتر بهش نگاه کردم.
    تحلیل فرخ عزیز رو هم خوندم و واقعا باحال نوشتن و اصلا هم تعجب نمیکنم چرا فرخ از این فیلم خوشش اومده چون تو همین چند وقتی که با اخلاقش اشنا شدم فهمیدم اونم مثله منعاشق فیلم های به اصطلاح ژانر فانتزی هستش

و هیجان فیلم از زمانی که واسه من شروع شد که گفته شد در باره اون مکان :آنجا دنیای جدیدیست.... آنجا آینده ماست.... آنجا سرنوشت ماست....
    بازم ممنون
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.
    Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

6. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,908 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.35- تحليل و بررسي فيلـــــــم میراث ترون (Tron Legacy)

خیلی تحلیل خوبی بود فرخ جان. ممنون از بابت زحمتت. از خوندنش لذت بردم.

حقیقت امر اینه که من خیلی از فیلمهایی که با کامپیوتر و برنامه نویسی سر و کار دارن خوشم میاد. اما اگه دیگه خیلی تخیلی باشه نه. مثلا از فیلم Social Network خیلی خوشم اومد. اما مطمئن نیستم که از این فیلم خوشم اومده باشه.

درمورد اینکه گفتی تبدیل ژنهای انسان به ژنهای دیجیتالی دور از انتظار نیست، باید بگم که دانشمندان درصدد این هستن که انسان رو بتونن از طریق اینترنت به جاهای دیگه منتقل کنن. اینطور هم به نظر میرسه که به یه چیزهایی دست پیدا کردن. اما خوب اگر این کارها دور از دسترس نباشه، دور از تصور هست. خود من تا نبینم نمیتونم باور کنم.

البته از اینکه حرفایی برای گفتن داشت خوب بود. اینو رد نمیکنم. اما باز در کل فکر نمیکنم ازش خوشم اومده باشه.
    بازم مثل بحث من و خودت تو تحلیل فیلم The Rite ، منم این فیلم رو یک فیلم کلیشه ای که از روی فیلمهایی مثل ترمیناتور و ماتریکس ساخته شده میدونم.

کلا این فیلم رو تلفیقی از "ماتریکس"، "ترمیناتور"، و "من یک ربات هستم" میبینم!
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام جلویش زانو بزند!

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

امیر حسین جان ممنون از زحمتی که کشیدید و تحلیل و مطالعه کردید.

البته بهتر بود اشاره به بحث بر سر موضوع Rite نمیکردید و این موضوع رو ادامه ای بر اون بحث تلقی نمیکردید.
    چرا که حالا این طور به نظر میرسه که نظر شما در باره ترون تحت تاثیر نظرات بنده در مورد Rite قرار گرفته است.
    در کل وقتی میگیم کلیشه اول باید کلیشه رو معنی کنیم و سپس مصادیق اون رو عنوان کنیم.

از بابت کلیشه بودن یا نبودن، من میراث ترون رو کلیشه ای ندیدم. هر چند که ممکنه موضوعاتی که به اون تشابه داشته باشه زیاد ساخته شده باشه.
    اما بازم وقتی بدونیم کلیشه چیه متوجه میشیم که معنی کلیشه این نیست. میراث ترون حتی یک تلفیق هم نیست.
    زیرا در تلفیق باید نشانه های آثار تلفیق شونده دیده شود.

اگر ما فیلمی ساختیم بر مبنای علم دیجیتال، صرفا نه کلیشه کاری کرده ایم و نه تلفیق زنی!
    برای کلیشه بودن یک اثر شما باید عناصر ماجرا را از حیث داستان و کاراکترها یک به یک مقایسه کنید و سپس عنوان کنید که چرا این اثر کلیشه بود.
    بنده در تحلیل Rite دقیقا عنوان کردم که چه چیزی از این آثار به هم شبیه است.
    اما از بابت پاسخ ..
    آنچه پاسخ شماست در همان تحلیل بود و فکر کنم در نتیجه گیری به این نوشته دقت نکردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    تفاوت بزرگ ماتریکس و ترمیناتور با ترون در این است که ترون کل این دنیا را در فضای مجازی بازسازی میکند, فضائی که روز به روز میرود تا بیشتر به حقیقت زندگی مردم مبدل شود. روز به روز سیمولاتورهای جدیدی ساخته میشود که با آنها انسان در فضای دیجیتالی قرار گیرد. تمام بازی های کامپیوتری در حال پیشرفت به سوی هر چه واقعی تر شدن هستند, دنیای دیجیتال در حال تسخیر زندگی روزمره مردم است و فیلمهای سینمائی هر چه بیشتر در این دنیای مجازی غرق میشوند و تقریبا در حال حاضر ساده ترین فیلمهای شرکت کننده در جشنواره های سینمائی نیز بدون وجود کامپیوترها و خدمات دیجیتالی, امکان ساخته شدن پیدا نمیکنند. به طور مرتب نویسندگان در حال هشدار برای جلوگیری ورود به چنین عالمی هستند. فیلمهای دیگری نظیر هوش مصنوعی و من روبات هستم ما را به طور جدی از این خطر آگاه میسازند, از روزی که برای زنده بودنمان باید دست به دامان یک ربات باشیم. تکنولوژی دیجیتال آنچنان با زندگی ما پیوند خورده که یک دم بدون آن نمیتوانیم زندگی کنیم.
    اما تنها با دقت در این چند اثر نامبرده شده متوجه خواهید شد که ما در ترون با موضوعی بیرونی درباره دنیای دیجیتال روبرو نیستیم. میراث ترون یک داستان درباره زندگی و تجسم برنامه هاست و نه یک داستان درباره تسلط کامپیوترها بر انسانها.
    برای این که تفاوت این دو موضوع را متوجه باشید باید عرض کنم که بهتر است هر کس به نوع وابستگی خود به دنیای دیجیتال دقت کند. نه این که به آینده ای که ممکن است کامپیوترها بر انسان تسلط پیدا کنند بنگرد.
    موضوع میراث ترون در حال حاضر هم محقق شده است. خیلی از کاربران اینترنتی هم اکنون هم از ماهیت شبکه ای خودشان بیشتر لذت میبرند تا ماهیت واقتی در زندگی واقعی. شبکه هائی نظیر فیس بوک دقیقا ماهیت انسانها را از واقعی به مجازی تبدیل کرده اند و در این دنیای مجازی ممکن است پشت هر کامپیوتر فردی با ذهنیت منفی اما ظاهری خوب نشسته باشد.
    در حال حاضر هم برنامه ها بر ما تسلط دارند و به عنوان مثال کافی است تا نتوانیم به اینترنت وصل شویم و یا صدای کامپیوترمان قطع شود تا متوجه شومی که چقدر درگیر این سیستم هستیم.

ضمنا ما در دنیای امروز مسائل علمی زیادی را میشنویم و آنها را باور میکنیم، اما آنها را از نزدیک که هیچ حتی از دور هم ندیده ایم.
    مثال در این باره فراوان است و خودتان هم میدانید.

یه هر حال ممنون امیر حسین جان

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,908 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

چرا که حالا این طور به نظر میرسه که نظر شما در باره ترون تحت تاثیر نظرات بنده در مورد Rite قرار گرفته است.
    اصلا فرخ جان! اصلا!
    من اون جمله رو به عنوان یک شوخی مطرح کردم!...شاید باید یک اسمایلی براش میگذاشتم که این ذهنیت رو پیدا نکنید.... .

ترون کل این دنیا را در فضای مجازی بازسازی میکند
    این رو رد نمیکنم...اما پیدا شدن شخصیتی مثل کورا، دقیقا مانند فیلم "من یک روبات هستم"، که آخر فیلم همین روبات ماهیت و قلبی انسانی پیدا میکنه. که همین هم درمورد ترمیناتور، صدق میکنه.

کافی است تا نتوانیم به اینترنت وصل شویم و یا صدای کامپیوترمان قطع شود تا متوجه شومی که چقدر درگیر این سیستم هستیم.
    واقعا هم همینطوره...به خصوص در مورد اینترنت... .
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام جلویش زانو بزند!

37038 آواتار ها
    وضعیت : 37038 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

البته تحیل بعدی نبود اما در تحلیل این فیلم به نظر من باید فیلم سر آغار رو هم در نظر گرفت یعنی ببینید این نوع فیلم هابه نوع دید انسان با جهان پیش روی او اشاره میکند وتلاش به شناخت آن دارد .در میراث ترون شما ترکیبی از باور های دنیای صنعتی امروز و یونان قدیم رامی ببنیم (جمله فیلن که بر سرمیز غذا مگه :بشر قرن هاست خواب خدایان وارواح وموجودات فضایی وهوشی فراتر از هوش خودش میبینه) در واقع این فیلم به این خاطر جذاب هست که بعدی فلسفوی دارد (راهی برای رسیدن به کمال و آگاهی و آرامش را ارائه می دهد در سایه نوع جدیدی از زندگی ) و ایسو ها بیشتر به موجودات برتر از انسان شبیه هسنند تا مانند انسان که شبیه خدایان در جهان بینی یونانیان قدیم هستند.
    درآخر مشکل ماشین نیستند بلکه تفکر و جهان بینی هست که ماشین درست میکند و این را دراین فیلم می توان دید .(شیطان یعنی نادانی و وقتی نادانی از بین برود انسان به کمال می رسد )

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط 37038 نمایش پست ها
    ایسو ها بیشتر به موجودات برتر از انسان شبیه هسنند تا مانند انسان که شبیه خدایان در جهان بینی یونانیان قدیم هستند.
    البته به طور کلی ایسو ها در این فیلم یک جور استعاره از برون رفت ذهن و همچنین توانائی های ناخود آگاه انسان هستند.
    در بحث برنامه نویسی و یا طراحی برنامه امکان نداره یک برنامه مستقل در کنار یک برنامه جامع خود به خود به وجود بیاد.
    اما داریم در مورد فضائی صحبت میکنیم که ممکنه داخلش اتفاقات خلاقه هم رخ بده. این یکی از همون اتفاقات و البته در قالب کاملا فانتزی.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

امسال سال خوبی بود برای این فیلم و فیلم چند سال گذشته اش به نام Tron چون این بار این فیلم به صورت یک سریال 7 قسمتی به صورت انیمیشن در تلویزیون نمایش داده شد و تمام اتفاقات داخل ترون رو به نمایش گذاشت! سریالی 7 قسمتی با بازی الیژاوود بازیگر مشهور هالیوودی و صدالبته فیلم های ارباب حلقه ها ..

دیدن این هفت قسمت برای علاقه مندان ترون خالی از لطف نیست انیمیشن جالبی است که والت دیزی به نمایش دراورده ...
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    امسال سال خوبی بود برای این فیلم و فیلم چند سال گذشته اش به نام Tron چون این بار این فیلم به صورت یک سریال 7 قسمتی به صورت انیمیشن در تلویزیون نمایش داده شد و تمام اتفاقات داخل ترون رو به نمایش گذاشت! سریالی 7 قسمتی با بازی الیژاوود بازیگر مشهور هالیوودی و صدالبته فیلم های ارباب حلقه ها ..

دیدن این هفت قسمت برای علاقه مندان ترون خالی از لطف نیست انیمیشن جالبی است که والت دیزی به نمایش دراورده ...
    جالب این که این فیلم یک نسخه اولیه هم داره که دست کمی از همون انیمیشن نداره. کلا خنده داره. اتفاقا جف بریجز هم بازی میکنه.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

ناگهان، چقدر زود دیر می‌شود...!
    F-Gladiator آواتار ها
    وضعیت : F-Gladiator آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,798
    سپاس شده 5,029 در 1,118 پست
    یاد شده
    در 44 پست
    تگ شده
    در 834 تاپیک

جعبه مدال ها

فیلم خوبی بود و برای یکبار دیدن می ارزید، ولی من صحنه آخر فیلم که کاراکتر بریجز می خواد خودشو قربانی کنه برای پسرش خیلی به دلم نشست. اون حسی که تو چشمای بریجز بود فوق‌العاده بود.
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

15. کاربر روبرو از پست مفید F-Gladiator سپاس کرده است .

صفحه 4 از 5 نخستنخست ... 2345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)