مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh سوم آپریل ، سالروز تولد سلطان بازیگری تاریخ(مارلون براندو)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: سوم آپریل ، سالروز تولد سلطان بازیگری تاریخ(مارلون براندو)

Mr Shinoda آواتار ها
    وضعیت : Mr Shinoda آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,103
    سپاس شده 1,489 در 567 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

سوم آپریل ، سالروز تولد سلطان بازیگری تاریخ(مارلون براندو)

با سلام خدمت کاربران عزیز سینما سنتر

همونطور که میدونید ( و شایدم ندونید! ) امروز سوم آپریل سالروز تولد نخبه بازیگری تاریخ ، مارلون براندو ، هستش . بدون شک مارلون براندو کسی بود که بازیگری رو زندگی میکرد و توی نقش هاش غرق میشد ! هیچ کدوم از ما عشاق سینما بازی درخشان و تکان دهنده اش توی پدر خوانده رو از یاد نمی بریم ! بازی تاثیر گذارش توی در بار انداز ، بازی باور کننده اش توی اتوبوسی به نام هوس ، بازی ملموسش توی زنده باد زاپاتا و ....

همه این نقش ها نقش هایی بودن که تبدیل به الگو ها و متد هایی برای بازیگران نسل های بعد شدند !

علاوه بر هنر بازیگریش ، خصوصیات اخلاقی مارلون براندو نیز کم نظیر و شاید هم بی نظیر بودن ! ارزش قائل نشدن برای جوایز و جشنواره ها ، قبول نکردن جایزه اسکار از آکادمی ، شوخ طبعی تلخش توی مصاحبه هاش و زندگی خصوصی بی ثباتش همه و همه اون رو تبدیل به بازیگری یکه و تنها توی تاریخ سینما کرده و یاد و خاطره اون هیچوقت از ذهن عاشقان سینما بیرون نمیره !

اما هدف از ایجاد این تاپیک فقط گرامیداشت سالروز تولد مارلون براندو نیست ! بلکه از همه دوستان خواهشمندم در وصف این بزرگ بازیگر تاریخ جمله ای به یادگار بنویسن تا شاید ما هم بتونیم با این کار کوچیکمون جواب تمام لذت هایی که از دیدن نقش هاش بردیم رو بدیم .

خیلی ممنون

علی

در دنیا هیچ بن بستی نیست ،
    یا راهی‌ خواهم یافت ، یا راهی‌ خواهم ساخت !

2. 9 کاربر از پست مفید Mr Shinoda سپاس کرده اند .

3. # ADS

Mr Shinoda آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

مجموعه ای از سخنان و نظرات نابغه سینما ، مارلون براندو

در مورد آمریکا : در این کشور هیچ فرهنگی وجود ندارد ...
    درباره ارتش : من با تظاهر به اینکه یک بیمار روانی هستم از خدمت در ارتش معاف شدم . در فرم مشخصات فردی که برای پر کردن به من داده بودند ، در زیر کلمه نژاد نوشتم : انسان و در زیر کلمه رنگ نوشتم : گوناگون .
    درباره اسطوره ها : مردم تمایل به این دارند که هر کسی را ، خوب یا بد ، تبدیل به اسطوره کنند . واقعا اسطوره ای به اسم الویس پریسلی با آن هیکل باد کرده و آن شیوه ی ناشیانه اش در سرگرم کردن مردم چه ارتباطی با کمال دارد ؟
    درباره کارگردانی : من یک بار مرتکب کار کارگردانی شدم و با مخ به زمین خوردم . ولی به هر حال من در اغلب فیلم هایم خودم را کارگردانی کرده ام .
    درباره بازیگری : اغلب مردم فکر میکنند که بازیگری کاری است که قادر به انجامش نیستند . ولی آنها از صبح تا شب این کار را میکنند و ماهرانه ترین نوع بازیگری که دیده ام متعلق به آدمهای معمولی است که سعی دارند وانمود کنند که دارند چیزی را احساس میکنند که در واقع احساسش نمیکنند و یا سعی در مخفی کردن چیزی دارند ، بازیگری مهارتی است که هر کسی آن را در سنین آغاز زندگی اش فرا میگیرد .
    درباره بداهه گویی : اگر یک بازیگر نتواند بداهه گویی کند ، احتمالا زن تهیه کننده یا کسی در مایه های هوش و شناخت او ، وی را برای بازی در فیلم انتخاب کرده است ! ( این جمله ی براندو رو با شیطنت در نظر بگیرید ، چون مطمئنم که با شیطنت زیاد این جمله رو بیان کرده )
    درباره الیا کازان : از آنجا که الیا کازان به نوعی بازیگر بود ، میتوانست بهترین هدایت کننده یک بازیگر باشد . او چیزهایی را درک میکرد که کارگردانهای دیگر در فهم آن ناتوان بودند .
    درباره برناردو برتولوچی : برتولوچی آدم بسیار حساسی است ،اما حالا شاهد موفقیت را در آغوش کشیده . او عاشق این است که عکسش را روی جلد مجلات چاپ کنند .
    درباره فرانک سیناترا : او از آن نوع آدمها یی است که وقتی میمیرد ، خدا را پشیمان میکند که چرا وی را کچل آفرید !
    درباره جیلوپونته کوروو (کارگردان فیلم کیمادا یا بسوزان ) : یادم هست که او سر صحنه یک تفنگ با خودش حمل میکرد . او گفته بود که اگر براندو به حرفهای من گوش ندهد ، با این تفنگ بهش شلیک خواهم کرد . او به شکل هیستریکی خرافاتی بود و هر دو جیب کتش پر از انواع طلسم های خوش شانسی و رفع بلا بود . پنجشنبه ها نباید از او هیچ سوالی می پرسیدی چرا که اعتقاد داشت در این روز سوال کردن شگون ندارد . او هر چیز ارغوانی رنگی را از روی صحنه حذف میکرد ...

درباره پول : اگر اجازه میدادم که تی شرت هایی با اسم مارلون براندو فروخته شود ، میتوانستم پول زیادی به جیب بزنم . تی شرت های براندویی حداقل یک میلیون دلار فروش میکند .

درباره جایزه : من به هیچ عنوان اعتقادی به جایزه ندارم ، من حتی اعتقادی به جایزه صلح نوبل هم ندارم .
    درباره ستاره ها : در ته قلبت خوب میدانی که ستارگان سینما مطلقا هنرمند نیستند . شکسپیرگفته : که هیچ هنری که ساختار مغز را در صورت آشکار نماید وجود ندارد .
    درباره مصاحبه های تبلیغاتی : من با شرکت در آن مصاحبه های احمقانه خودم را در معرض افکار عمومی مردم آمریکا قرار نمیدهم تا آنها از این طریق بتوانند به درون روح و روان من راه یابند . روح و روان هر فرد یک مکان خصوصی است .
    درباره زندگی : مطمئنا زندگی چیز دیگری به جز خواندن کتابهایی درباره خودت است !
    درباره سیاستمدارها : ما در واقع باید تمامی سیاستمدارها را بازیگر بنامیم .
    درباره طرفداران : اهالی شهرکی در آریزونا مرا احاطه کرده بودند و خطاب به من میگفتند : (( آقای براندو ما شما را مثل ناپلئون دوست داریم )) ، ناپلئون ، پناه بر خدا !
    درباره فلسفه : هر چیزی که تو را میکشد ، تو را قوی تر می سازد !
    درباره فیلم ها : فیلم ها ادامه دهنده دوران کودکی اند و هر کسی با توسل به آنها می خواهد آزادتر ، قدرتمند تر و جذاب تر باشد .
    درباره قهرمان ها : کافکا و کی یر که گارد موجوداتی برجسته اند. آنها قدم به حیطه های ناشناخته روح و روان بشری گذاشتند ، در حالیکه قبل از آنان هیچ نویسنده و فیلسوف دیگری جرات این اکتشاف را نداشت . از نظر برخی افراد اینها قهرمانان واقعی اند ، نه الویس پریسلی .
    درباره کمدی : من نمیتوانم کمدی بازی کنم !
    درباره کمدین ها : کمدین ها مشهورترین آدمهای تراژیک دنیا هستند .
    درباره موفقیت : من متوجه شده ام که اندازه پهنای لبخند یک هالیوودی که در برابرم قرار گرفته ، ارتباط مستقیمی با میزان سودآفرینی آخرین فیلمم دارد .
    درباره مصاحبه : تو میتوانی حرف و سخنی را با یک حس و حال خاص و احیانا با یک لبخند بر زبان جاری کنی . ولی وقتی این حرف به صورت حروف چاپی ظاهار میشود ، دیگر در آن هیچ لبخندی وجود ندارد .
    درباره نژاد : رابطه ما با سرخپوست های آمریکایی در طی تاریخ یک رابطه نامعمول بوده است . تا کنون هیچ گروهی از آدم ها این چنین آگاهانه و بیرحمانه گروه دیگری از آدم ها را سرکوب نکرده اند که آمریکایی ها در مورد سرخپوست ها عمل کرده اند .
    درباره نفرت : من همیشه از ملاقات با آدم ها تنفر سوزانی داشته ام . آنها به جای دیدار با آدمی که با انبوهی از چیزهای دیگر مرتبط است ، صرفا با یک بازیگر عوضی سینما روبرو میشوند .
    درباره هالیوود : هالیوود قبرستان فرهنگ است .
    باز درباره هالیوود : تنها دلیل اینکه اینجا تو هالیوود هستم اینه که شجاعت اخلاقی برای رد کردن پول رو ندارم.
    درباره هنرمندان : آخرین هنرمندان بزرگ در هر حیطه ای احتمالا صد سال پیش مرده اند .
    درباره مرگ : او در جواب این که آیا از مرگ می ترسد ، نقل قولی از مارک آنتونی در جولیوس سزار را آورد : (( از میان همه ی شگفتی هایی که تا کنون شنیده ام ، بیش از همه این برایم عجیب بوده که انسانها با این که می دانند مرگ ، پایانی ناگزیر است و وقتی زمانش بیاید از راه می رسد ، از آن می ترسند . ))
    درباره مطبوعات : من دوست ندارم خمیر بادام زمینی شخصیتم روی نون کپک زده مطبوعات تجاری پهن کنم .

منبع : marlon-brando.blogfa.com
    ویرایش توسط Mr Shinoda : 04-03-2011 در ساعت 22:24

5. 7 کاربر از پست مفید Mr Shinoda سپاس کرده اند .

Mr Shinoda آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

((مارلون براندو)) از نگاه اهالی سینما (همانهایی که شاید براندو بسیاریشان را دوست نمیداشت ) :

وودی آلن :
    من برای مارلون براندو شدن حاضرم همه چيزم را بدهم . به نبوغ او خيلی رشك مي برم ، از نظر من مارلون فوق العاده هيجان انگيز است .

باربارا استرايسند :
    او بهترين بازيگر زنده روی زمين است . (اين سخنان قبل از مرگ براندو گفته شده اند)در سيزده سالگی بت من بود. براندو آنقدر فيلم های خوب بازی كرده كه می تواند دو دوران حرفه يی جداگانه و كامل از خودش به جای بگذارد. در هر فيلمی كه بازی می كنم ، به اين مي انديشم كه كاش «براندو» در اين فيلم همبازی ام بود .
    جرج .سی . اسكات :
    او در حيطه خودش يك نابغه مقتدر است . هيچ ترديدی در اين باره ندارم . نكته مهم در نبوغش آن اصالت و شادابی است كه او برای حرفه بازيگری به ارمغان آورد. هيچ كس تا قبل از براندو چيزی شبيه اين را نديده بود. مارلون بازيگری است كه همواره جلوتر از زمان حركت كرده و مداوما خويش را تكامل می بخشد. اما درباره خودم و ديگر بازيگران ، از اين حيث نمی توانم كاملا مطمئن باشم.
    پيتر ايونز:
    براندو بازيگری است كه از يك «جرب » (نوعی بيماری پوستی ) مقدار زيادی خارش به وجود می آورد.
    الين برستين :
    امشب مارلون اينجا نيست ، چرا كه او مارلون است (در شب بزرگداشت براندو كه او در آن حاضر نشده بود)
    آل پاچینو :
    او كامل است و اين اصلی ترين دليل برای جاودانه شدن اوست . وقتي كه براي اولين بار فيلم «در بارانداز» را ديدم نمي توانستم از جايم تكان بخورم . قادر به ترك سالن سينما نبودم . هرگز تا پيش از اين مشابه چنين چيزی را نديده بودم . باورم نمی شد ...

برت رينولدز:
    خانمی مرا اشتباها به جای براندو گرفت . او را از اشتباه درآوردم ، اما برگشت و دوباره اصرار كرد كه من براندو هستم . بالاخره از كوره در رفتم و سرش داد زدم : «خانم محترم ، نمی توانی اين را در كله پوك ات فرو كنی كه من مارلون براندو نيستم ?» او لبخندی بر پهنای صورتش نشست ، به سوی شوهرش برگشت و به او گفت ديدی گفتم خودش است... !!))
    رابرت شاو:
    من معمولا از براندو بخاطر قضاوت هايش در مورد ديگران و انتخاب نقش هايش انتقاد می كنم . او بيش از اين قادر به يافتن فيلمنامه های خوب نبود.
    روی شايدر:
    او جانور عجيبی است . فوق العاده جذاب و فراسوی طبيعی بودن است . او هر از چندگاه چند دقيقه يی از نبوغ ويژه اش را به شما عرضه می كند و اين دقايق اوقاتی بس جادويی است.
    هنری فوندا:
    فكر می كنم در مواقعی كه براندو بخواهد خوب باشد، كسی بهتر از او وجود ندارد .

آلبرت فيني :
    ((در بارانداز)) اكران عمومی شد و بلافاصله صدوپنجاه بازيگر در «رادا» (مدرسه آموزش سينما) داشتند از شيوه بازيگری «براندو» تقليد می كردند .

اليا كازان :
    بعد از آن فيلم ( در بار انداز ) ديگر نمی بايست كارگردانی می كردم . صحنه تاكسی (در فيلم دربارانداز) بسيار خوب نوشته شده بود و براندو و استايگر نيز بازی های بسيار خوبي ارايه كرده بودند. اما براندو،، او باهوش و زرنگ بود و اطلاع كاملی در مورد جزييات كار داشت . او باهوش تر از من بود، واقعا مستعد و باهوش بود. او باعث بهتر شدن فيلم هايم شد. به او كمك مي كردم ، اما او هم به من كمك می كرد .

جون كالينز :
    براندو؟ فريبنده و ترسناك بود. او آدمی نيست كه بخواهم حتی براي يك ثانيه با او درگير شوم .

آنتونی كويين :
    ما فراموش كرده ايم كه اين مرد چه انقلابی در حيطه بازيگری به وجود آورد .

لی ماردين :
    من عاشق مارلون براندو هستم . البته گاهی بازی هايش يك درجه از خوب پايين تر بوده ، اما هرگز بازی بد از او نديده ام و كسی هم چنين بازی يی از او نديده و نخواهد ديد .

جك نيكلسن :
    به نظر من در حرفه بازيگری رقابت مشهوری ميان بازيگرها در خصوص گفتن بهترين جمله ستايش آميز درباره مارلون براندو وجود دارد .

پل نيومن:
    ويژگی متمركز مارلون توانايي اش برای فوران ناگهانی است .

جان وين :
    براندو يكی از بهترين بازيگرانی است كه ما داريم . بسيار متاسفم كه او از داشتن دوستان مسن تر و باتجربه تر بهره مند نيست درست برعكس من تا اين دوستان بتوانند او را در خصوص انتخاب زمينه مناسبی جهت بهره برداری درست از نبوغش ياری كنند .

آنتونی هاپكينز :
    حتی حالا هم كه آن صحنه معروف تاكسی را در فيلم «در بارانداز» می بينی ، نفس در سينه ات حبس می شود .

جان هيوستن :
    آيا جوليوس سزار را ديده اید ؟! يا حضرت مسيح ! هرگز فراموشش نخواهم كرد. شبيه باز كردن در يك كوره بود. هرم گرما از پرده بيرون زد. نمی دانم آيا بازيگر ديگری جز براندو می تواند اينقدر خوب بازی كند .

جك نيكلسن (در جايي ديگر) :
    براندو هنرمندی فناناپذير مثل ميكل آنژ و پيكاسو است . او سرآغاز و سرانجام انقلابي بود كه خودش به پا كرد. اگرچه بازيگران زيادی تاكنون سعي كرده اند از اين هنرپيشه بزرگ تقليد كنند، ولی امكان نداشت و ندارد كسی بتواند جای او را بگيرد و پا جای پاي او بگذارد. او واقعا بزرگ و دست نيافتنی بود، واقعا دنيا را تكان داد و تاثير او تا آينده نيز همچنان پابرجا خواهد بود .

رابرت دووال :
    براندو قطعاً يكي از منحصر به فردترين بازيگران دوران ما بود. او نوعی هوشمندی ذاتی داشت و بهتر از همه راه هايی بديع برای انجام كارها پيدا می كرد. تراژدی بزرگ زندگی او اين است كه اين هنرپيشه هيچ گاه توانايی های عظيمش را توسعه نداد. او بازيگری را روش خوبی برای گذران زندگی نمی دانست . بچه هايش را سرصحنه نمی آورد. هميشه بهش می گفتم كه بايد نقش اتللو را روی صحنه بازی كند، ولی او اسم تئاتر را هم نمی توانست بشنود. شايد وقتی خيلی جوان بود آنقدر مجيزش را گفته بودند كه ديگر از همه چيز زده شده بود .

وارن بيتی :
    براندو چيزی فراتر از بازيگری تاثيرگذار، با استعدادی منحصر به فرد بود. او در عين حال شهروندی خشمگين بود كه ديدگاه های فراگير اجتماعی داشت . براندو در دوستی ، بخشنده و سخاوتمند بود، آدم صادقی بود و در كل در همه چيز بی اندازه عالی بود .

فرانسيس فورد كاپولا :
    مارلون از تصور اينكه مردم در مورد او نظر بدهند هم متنفر بود. فقط همين را می گويم كه رفتن او مرا و همه را غمگين كرده است .

جيمز كان :
    او بيش از هر بازيگر ديگری بر بازيگران جوان نسل من تاثير گذاشت . هركس كه اين را انكار كند، هيچ چيزی در مورد اين قضايا دستگيرش نشده است .
    استلا آدلر (استاد بازیگری ):
    من هيچ چيزی به براندو ياد ندادم . فقط امكانات مربوط به فكر كردن ، احساس كردن و تجربه كردن را به روی او گشودم ، پس از آن ديگر هيچ احتياجی به من نداشت .
    پيتر رينر (منتقد):
    بازی براندو در «آخرين تانگو در پاريس » و «دربارانداز» در ميان چهار پنج نقش آفرينی برتر كل تاريخ سينما جای دارد، اما تعداد اين گونه نقش های براندو می توانست خيلی بهتر باشد كه حالا، نبود اين همه نقش خوب در كارنامه كسی با استعداد براندو يك فاجعه فرهنگی است .
    كنت توران :
    ديگر به نظر می رسد بازيگری برای براندو تفريحی باشد كه بابتش پول خوبی هم به او می پردازند، اما براندو حتی وقتی كه كمی هم كارش را جدی می گيرد آن را فوق العاده انجام می دهد. براندو وقتي جلوی دوربين می آيد نمی تواند بازی نكند، حتی اگر دلش هم نخواهد. او حتی وقتی هيچ كاری هم نمی كند، مشغول انجام كاری است و تماشای اين كار هميشه سحرآميز و مسحور كننده است .

منبع : marlon-brando.blogfa.com
    ویرایش توسط Mr Shinoda : 04-03-2011 در ساعت 22:24

7. 7 کاربر از پست مفید Mr Shinoda سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

پاسخ : سوم آپریل ، سالروز تولد سلطان بازیگری تاریخ(مارلون براندو)

علی جان ممنون از تاپیک زیبات
    من فکر کنم بهترین جمله ای که می شه در مورد این اسطوره بر زبان آورد همینه : پدر خوانده تاریخ سینما .... یادش گرامی !

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

9. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)