مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم شیرین ( اختصاصی سینما سنتر )

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: معرفی فیلم شیرین ( اختصاصی سینما سنتر )

Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

معرفی فیلم شیرین ( اختصاصی سینما سنتر )

سال تولید:1386
    کارگردان و تهیه کننده:عباس کیارستمی
    فیلمنامه نویس:بازنویسی داستان خسرو و شیرین حکیم نظامی گنجوی توسط محمد رحمانیان
    فیلمبردار:محمود کلاری-هومن بهمنش
    تدوین گر:عباس کیارستمی
    موزیک متن:حشمت سنجری-مرتضی حنانه-حسین دهلوی-ثمین باغچه بان
    بازیگران:113 بازیگر زن ایرانی به همراه ژولیت بینوش

2. 12 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

3. # ADS

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم "شیرین"(اختصاصی سینما سنتر)

خلاصه ی داستان:
    فیلم مینی مالیستی شیرین درباره ی 3 نسل از بازیگران زن ایرانی به همراه ژولیت بینوش است که به دیدن فیلمی با موضوع خسرو و شیرین می روند که در این داستان عشق از نگاه شیرین است و در مورد او بیان می شود.ولی بیننده تمام مدت کلوز آپ های ساده ای از صورت بازیگران می بیند که در قسمت های مختلف فیلم احساسات متفاوتی را نشان می دهد و در این لحظه است که دیگر بازیگری وجود ندارد و اگر ما به عنوان مثال ترانه علیدوستی را می بینم با خود او طرف هستیم نه ترانه علیدوستی بازیگر!
    شاید در نگاه نخست این فیلم فقط صورت چند تماشاپی باشد و خسته کننده به نظر برسد ولی هر چقدر از فیلم بیشتر می گذرد بیننده بیشتر می تواند با فیلم ارتباط برقرار کند و با خنده ها بخندد و با گریه ها گریان شود.بیننده می تواند بدون داشتن تصویری از داستان خسرو و شیرین آن را در صورت بازیگران تماشا کند و این نشان دهنده ی هنر این بازیگران است که با دیدن یک صفحه ی خالی اینگونه می توانند احساساتشان را بروز دهند چه بازیگران ایرانی و چه ژولیت بینوش.
    قرار دادن بینوش در کنار بازیگران ایرانی تقابل زیباییست که به خوبی نشان دهنده ی احساسات یکسان زنان بدون در نظر گرفتن رنگ پوست و مو و نژاد و کشور درباره ی ماجرایی مانند داستان خسرو و شیرین است.

دیالوگ های پایانی شیرین:
    و اینک اینجاییم.من,خسرو و شما خواهران عزادرم
    به جنازه ی خسرو نگاه می کنید و اشک می ریزید
    به قصه ی من گوش می دهید و اشک می ریزید
    و من از پس پرده ی اشک ها به چشمانتان خیره می شوم
    این اشک های من است؟شیرین؟!
    یا برای شیرینی که در وجود هر یک از شما نهفته؟
    شیرینی که در زندگیش نه نصیبی برد و نه خیری دید
    عاشق شد و هیچ کس خریدار عشقش نشد
    تنها بود و هیچ کس تنهاییش را باور نکرد
    و فقط وقتی می میرد همه به یاد دخترکی می افتند که عاشق بازی باران و آفتاب بود و رنگین کمانی که در نگاهش حلقه می بست و قطره های اشکی که به هفت رنگ در می آمدند
    آه خسته ام,خسته ام خواهران غمگین من
    و فقط یک دشنه,یک دشنه ی کوچک خستگی این همه سال را از تنم بیرون می کند.

این مطالب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد

5. 13 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

سکانس هایی از فیلم شیرین:

7. 6 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

ممنون پریساجان
    تا حالا فیلم اینجوری ندیده بودیم فکر کنم مستند بود
    اول تا آخرش اینارو نشون میداد که نشسته بودن و ...

تجربه جدیدی بود
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط CHAMPION نمایش پست ها
    ممنون پریساجان
    تا حالا فیلم اینجوری ندیده بودیم فکر کنم مستند بود
    اول تا آخرش اینارو نشون میداد که نشسته بودن و ...

تجربه جدیدی بود
    نه علی جان تو ژانر مستند قرار نمی گیره!
    فیلم پست مدرن محسوب میشه

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

مرسی ی ی پریسا جان.
    با مطالبی که در مورد این فیلم نوشتی، خیلی خیلی دلم می خواد این فیلم رو ببینم .
    هم موضوعش جذابه و هم بازی بازیگران باتوصیفی که کردی باید فوق العاده باشه.
    دیالوگی هم که از فیلم انتخاب کردی فوق العاده است.
    باز هم ممنونم.

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

ممنون پریسا جون
    مطالبت خیلی خوب بود...
    اما خداییش...این چه فیلمی بود اخه بابا..
    فیلم پست مدرن محسوب میشه
    الان من درک نکردم این سبک رو
    یه سری ادم بی کار جمع شدند دارند نمایش نامه میبینند...و یه سری مثله من نشستم دارم اونا رو میبینماز تلویزیون!!!!
    الان چی شد؟الان باید به خنده و گریه های هدیه تهرانی و یا مهناز افشار نمره بدم که کی بهتر خندید یا گریه کرد؟
    به نظرم اصلا سبک نبود...کیا رستمی هم بعضی موقع کار هایی میده بیرونا..خوب چی میشد نمایشنامه رو میدیدیم و قیافه اینارو نمیدیدیدم حالا؟
    ویرایش توسط Anti Trust : 04-12-2011 در ساعت 22:14

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    مرسی ی ی پریسا جان.
    با مطالبی که در مورد این فیلم نوشتی، خیلی خیلی دلم می خواد این فیلم رو ببینم .
    هم موضوعش جذابه و هم بازی بازیگران باتوصیفی که کردی باید فوق العاده باشه.
    دیالوگی هم که از فیلم انتخاب کردی فوق العاده است.
    باز هم ممنونم.
    حتما ببین پرنیان,با شناحتی که ازت دارم مطمئنم که خوشت میاد

ممنون پریسا جون
    مطالبت خیلی خوب بود...
    اما خداییش...این چه فیلمی بود اخه بابا..
    فیلم پست مدرن محسوب میشه
    الان من درک نکردم این سبک رو
    یه سری ادم بی کار جمع شدند دارند نمایش نامه میبینند...و یه سری مثله من نشستم دارم اونا رو میبینماز تلویزیون!!!!
    الان چی شد؟الان باید به خنده و گریه های هدیه تهرانی و یا مهناز افشار نمره بدم که کی بهتر خندید یا گریه کرد؟
    به نظرم اصلا سبک نبود...کیا رستمی هم بعضی موقع کار هایی میده بیرونا..خوب چی میشد نمایشنامه رو میدیدیم و قیافه اینارو نمیدیدیدم حالا؟
    امیر جان فیلم دیدن خیلی سلیقه ایه!
    سعی می کنم یه مطلب کاملی بنویسم و توش سبک های سینمایی رو توضیح بدم که درکش راحتتر بشه
    نمی دونم که این فیلمو دیدی یا نه ولی من به شخصه خیلی این فیلمو دوست دارم و چند وقت یه بار دوباره تماشاش می کنم و اون هم به دلیل اینه که بر خلاف بقیه فیلم هاست و به جای دیدن داستان تماشاگران رو می بینیم و داستان به راحتی تو جهره بازیگرا حس میشه
    همین کارهای کیارستمیه که باعث تک بودنش شده

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم شیرین ( اختصاصی سینما سنتر )

بعد از مدت ها فیلمی از عباس کیارستمی که بسیاری او را یکی از سردمداران سینمای هنری ایران قلمداد می کنند در داخل کشور اکران خواهد شد.
    "شیرین" عنوان یکی از فیلم های عباس کیارستمی است که بناست به صورت تک سانس از چهارشنبه ی آینده در پردیس سینمای آزادی بر روی پرده رود.
    پیش از این دی وی دی این فیلم به صورت قاچاق وارد شبکه ی نمایش خانگی شده بود اما به هر حال تماشای این فیلم بر روی پرده ی عریض سینما لطف دیگری دارد و شاید نویدی باشد بر این احتمال که دیگر ساخته ی موفق کیارستمی یعنی "رونوشت برابر اصل"هم در داخل کشور اکران شود.

منبع:صفحه ی رسمی عباس کیارستمی

پ.ن:امیدوارم دوست داران سینمای کیارستمی این فرصت رو از دست ندن! : )

14. 4 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

amir az آواتار ها
    وضعیت : amir az آنلاین نیست.
    سپاس ها : 22
    سپاس شده 44 در 14 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 15 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم شیرین ( اختصاصی سینما سنتر )

شیرین کیارستمی یک فیلم تجربی درجه یک است و شیرینی که زنان فیلم کیارستمی در آن بازی میکنند یک فیلم عامه پسند تمام عیار، در واقع می توان گفت فیلمی نخبه درباره فیلمی عامه پسند یا فیلمی ظریف درباره فیلمی گل درشت که پیامهای احساساتی اش را آشکار می کند. شیرینی که صدایش را می شنویم 180درجه با سینمای مطلوب کیارستمی فرق دارد.
    فیلمهای کیارستمی از موسیقی متن، بازی های اغراق آمیز تئاتری ، موقعیت های مرگ و زندگی ، برانگیختن احساسات تماشاگر و دخالت آشکار هنرمند و قصه گوبرای تحریک احساسات و اندیشه های بیننده دوری میکنند و به لحظات عادی روزمره میل می کند. سینمای کیارستمی یک سینمای درام زداست در صورتی که شیرینی که در فیلم صدایش را می شنویم جزء درامهای اغراق آمیزی است که از همه عوامل یاد شده برای متاثر کردن بیننده اش سود می جوید. پس موضع کیارستمی درباره درام تاریخی روی پرده دروغین فیلم که زنان بازیگر سینمای ایران به تماشایش نشسته اند چیست؟

می توان گفت از جهاتی فیلم نقد سینمای عامه پسند است و آنچه که بعنوان بازی و واکنش بازیگران نسبت به فیلمی که نمیبینیم در واقع واکنش به صحنه هایی نیست که صدایشان را می شنویم زیرا اصلاً فیلمی وجود ندارد و هرچه هست واکنش بازیگران نسبت به توهم هایی است که فیلمساز و تدوین گر و صدابرداربا کنار هم قرار نهادن مواد خامی چون صدای اجرای شنیداری، جلوهای صوتی نظیر سم و شیهه اسب، باز و بسته شدن در، تصویرهای بازیگرانی که بدون آگاهی از اینکه تصویرشان در چه ساختاری قرار می گیرد و با استفاده از توان بازیگری خود لحظات غم و شاد و آرامش و هیجان را بازی کرده و بازی نور به وسیله کامپیوتر بر روی بازیگران و تعیین زمان حساب شده جایی که تصویر بازیگران مشهور می آید، ساخته شده اند.

اینها به ما می گوید که فیلمهای عامه پسند که گاه اشک و گاه لبخند ما را بر می آورند چیزی جز دروغی نیست که صنعت گران سینما به عنوان واقعیت به خورد تماشاگر می دهند و این چیزی است که خود کارگردان در نشست های مختلف بر آن صحه گذاشته است.

امّا از جهت دیگر کیارستمی در حالی که فیلم عامه پسند را سرزنش می کند خود از شیوه آن بر اثر گزاری بر روی بیننده استفاده می کند. برای مثال هر یک از صحنه‌هایی فیلم که واکنش بازیگران را نسبت به لحظه معینی رو به روست. بخصوص آنجا که اینها واکنش‌هایی هستند با چهره اشک‌آلود که با موسیقی یا کلام احساساتی همراهی می‌شوند، بیننده را متاثر می‌کنند، و دقیقاً این کاری است که سینمای عامه پسند از آن تغذیه می کند. زیرا در بسیاری از لحظات، شاخصی وجود ندارد که بیننده را به تامل درباره آنچه که می بیند وا بدارد و بر عکس همه کار شده تا بیننده با بازیگر همراه شود، با او همدلی کند، در تجربه عاطفی او مشارکت کند. با روبرو کردن سبزیان و مخملباف در کلوزآپ به همراه موسیقی احساساس بر انگیز که یکی از بارزترین نمونه های احساساتی گرایی در فیلم بود و باز استفاده از حضور بازیگران زن در این فیلم در رابطه با همین موضوع است زیرا وقتی مردم عادی به سینما می روند ، یکی از بزرگترین انگیزه هایشان دیدن بازیگر معروف و ستاره است و حدس و گمان در این باره که بازیگران را در کدام فیلم دیده اند و اینکه چرا فلانی هست و بهمانی نیست یا کی می آید و انتظار برای دیدن بازیگران مشهورتر، حتی جای قرار گرفتن بازیگران مشهورتردر نما برای مثال برای مثال نیکی کریمی را در اوج درام می بینیم با چشمانی به شدت گریان و اصل اینکه همه تماشاگران زن هستند و از همه آنها کلوزآپ گرفته شده بی ربط با ستاره پرستی سینمای عامه پسند نیست حتی بطورخاص می توان گفت یکی از دلایلی که ما به سینما می رویم همین چشم دوختن به زنان در نمای درشت است ، زنانی زیبا، رویایی، جذاب و شیرین و نهایتاً پایان بردن فیلم با تصویر یکی از قدیمیترین ستاره های سینمای عامه پسند ایران، نادره نمی توان بی معنا باشد.

درواقع کیارستمی با دید نقد به سینمای عامه پسند فیلم خود را شروع می کند و آنقدر در فیلم عامه پسند غرق می شود که نه تنها خود فیلم دارای شاخص های از نوع فیلمهای عامه پسند می شود بلکه نهایتاً سر تعظیم به اینگونه فیلمها فرود می آورد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)