سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مسعود فراستی منتقدی از جنس باد - صفحه 3

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37
نمایش شاخه ای10علاقمندی ها

موضوع: مسعود فراستی منتقدی از جنس باد

Eliya آواتار ها
    وضعیت : Eliya آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8
    سپاس شده 105 در 34 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

Icon1 مسعود فراستی منتقدی از جنس باد

حیطه نقد فیلم همواره بر پایه علاقه شخصی منتقد استوار بوده و هست و اصولاً منتقدین خواسته یا ناخواسته جهان بینی خود را در نوشتن نقد بکار می گیرند که عمل قابل تقبیحی نیست ، البته فقط تا آن زمان که از چرخه اعتدال خارج نشوند . نقد مثبت یک منتقد از یک فیلم زمانی به وقوع می رسد که منتقد ، دنیای فیلم و فیلمساز را با دنیای دلخواه خود یکسان و نزدیک به هم ببیند و طبیعی است که منتقد از فیلم مذکور تمجید نموده و به زوایای مثبت فیلم بپردازد و این عمل شاید به بارزتر شدن یک فیلم کمک شایانی بنماید .
    البته لازم به ذکر است علاقه شخصی یک منتقد و نوع سلیقه تصویری وی همه ابزار او برای تأئید یا رد یک فیلم نمی باشد بلکه منتقد موظف است که فیلم را با متر سینما بسنجد و در ترازوی دانسته های سینمایی خود به وزن آن رسیدگی کند . اصحاب سینما که با معیار تکنیکی و روایی یک فیلم آشنا هستند همگی بر سر نوع سینمای متعالی اتفاق نظر دارند ، در تعریف سینمای مؤلف تعارضی با دیگری نداشته و انواع ژانرهای سینمایی را محترم می دانند ، پس بحث بر سر کلیات در نمی گیرد بلکه اگر اختلاف نظری باشد تنها بر سر جزئیات یک فیلم صورت می گیرد .
    البته هر منتقدی با توجه به جهان بینی فردی ، سلیقه خویش را با یک فیلمساز نزدیکتر می داند و اصلاً بد نیست که قابلیت های فردی و دنیای شخصی فیلمساز مورد علاقه خود را واکابی نماید ، نمونه داخلی و خارجی این نوع منتقدان بسیارند ولی هیچگاه در این اسطوره سازی فراتر از واقعیات و بدیهیات سینمایی قدم نمی گذارند.
    اسطوره سازی در سینما از یک شخص و یا از یک فیلم فقط و فقط با متر و معیار سینما قابل اجراست و اگر غیر این باشد نه تنها نقد مذکور مردود است که منتقد صاحب نقد نیر منفور واقع می گردد .
    مسعود فراستی منتقدی است که از مجله سروش آغاز کرده و روزگاری چند در سوره معاون و همکار سید مرتضی آوینی بوده است . نوع نگاه فراستی به شدت متأثر از دیدگاه شهیدآوینی است . هرچند نگارنده روایت فتح آوینی را غیر قابل تکرار می دانم ولیکن وی را نه فلیمساز می پندارم و نه منتقد . نقدهای شهید آوینی در ارتباط با سینما و خاصه افراد مطرح در سینما همچون مخملباف و کیارستمی را بیشتر یک بیانیه صادره از جانب یک سپاهی تندرو می انگارم تا نظر یک منتقد ، و فراستی تحت تأثیر همین نگاه در حیطه نقد رشد کرده و از قضا امروز داری جایگاه در مبحث نقد می باشد . حب و بغض، احساسات درونی ، تأثیرات محیطی و همچنین توصیه های فردی بسیار در قلم و نقد فراستی دخالت دارد و این ادعا قابل اثبات است .
    در این چند سال اخیر هر بار فراستی در تلویزیون ، جلسات نقد و تحلیل سینمایی و یا در نشریات نقدی را عنوان نموده مرا به تعجب وا داشته است .
    چگونه است که مسعود فراستی فیلم هایی همچون درباره الی و آوازگنجشکها را بسیار ضعیف و فاقد اعتبار و کشش توصیف می کند و در مقابل اخراجی های 1 و 2 را لایق برترین جوایز سینمایی جهان می خواند .
    با کدام معیار به جز توصیه مسئولان تلویزیون که فراستی آلوده به انعام آنان شده است سریال خانه دوش (پخش: نوروز – شبکه اول ) که یکی از ضعیف ترین ساخته های سیروس مقدم می باشد را سریالی خوش قواره و خوش ساخت و داری فرم و محتوا می داند و در رسای تأثیر گذاری این سریال ، سخن می راند .
    آقای فراستی شما سینما را کجا یاد گرفتید که با سینمای متعارف و مرسوم ما تفاوت دارد . آیا تاختن شما به عباس کیارستمی که بدون شک پر آوزاه ترین فیلمساز شرق می باشد تمامی ندارد . از دید شما جشنواره کن و جشنواره خارجی دودره باز هستند و جشنواره های بی بو و خاصیت و به ظاهر ارزشی داخلی دارای استاندارهای جهانی می باشند؟
    فراستی که سالها پیش با نوشتن کتاب " هیچکاک همیشه استاد " به ضعم خوددر مقابل جریان روشنفکر سینمای ایران که تحت تأثیر کیشلوفسکی قرار داشت قد علم کرده بود اگر ذره ای به هیچکاک و سینمای او اعتقاد داشت حداقل فیلمهایی را که از آنها دفاع کرده است با ترازوی هیچکاک می سنجید و بعد نظر خود را ابراز می داشت . پر واضح است که کتاب مذکور را که حاصل دوران همکاری وی با شهید آوینی است بیشتر برای مطرح کردن نام خود به طبع رسانده است وگرنه حداقل یکبار هم که شده از آن کتاب به عنوان معیار سینما برای نقدهای خود استفاده می نمود
    ویرایش توسط PHOENIX : 08-01-2010 در ساعت 13:45
    FFKIA, .:Reza:., Backstreetboy و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 11 کاربر از پست مفید Eliya سپاس کرده اند .

3. # ADS

nariman 7 آواتار ها
    وضعیت : nariman 7 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 703
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

پاسخ : مسعود فراستی منتقدی از جنس باد

به شدت متاسف شدم برای اغازگر این تاپیک با پست خزعبل و همچنین انتخاب تیتر بسیار بسیار بی ربط.... خیلی دوست داشتم ایشون(Eliya) در جمع ما بود و باهم این بحثو ادامه میدادیم.جالبه که در مورد نوشتن کتاب(هیچکاک همیشه استاد) هم طوری صحبت کرده که انگار در مورد طرز تهیه ی اب هویج داره صحبت میکنه......

بجز چندتا از دوستان که به خوبی جوابه این دوسته منتقده منتقدمونو(Eliya) رو دادن. بیشتر پست ها مخصوصا پست دوم این تاپیک بشدت دردناکه.....
    خیلی هم متعجب شدم از پست فرخ عزیز..نمی دونستم ایشون بهترین فیلم جشنواررو ملاک خوب بودن یک فیلم میدونن!

5. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,370
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman 7 نمایش پست ها
    خیلی هم متعجب شدم از پست فرخ عزیز..نمی دونستم ایشون بهترین فیلم جشنواررو ملاک خوب بودن یک فیلم میدونن!
    خیر نریمان جان ... من ملاکم این نیست. اما در هر حال با نظرات آقای فراستی درباره هر دو فیلم جدائی و جرم کاملا مخالفم. ضمن این که ایشون در همون گروهی بودند که این فیلمها رو به عنوان فیلم برتر انتخاب کرد. میبینیم که حتی در هیئت داوری هم کسی طرف ایشون رو نگرفته. البته این بحث جدای کیفیت واقعی جرم است.
    به هر حال سوای این که جرم چه فیلمی بود من مخالف این طرز بیان در یک برنامه تلویزیونی هستم. گاهی ایشون خصومت شخصی رو وارد عرصه نقد میکنه و این رو عادلانه و مودبانه نمیدونم.
    بنابر این حتی اگه نمره جرم از دید خودم صفر باشه ... نمره نقد ایشون درباره این فیلم رو هم چیزی در حد صفر میبینم.
    از این بابت خوشحال شدم که جرم فیلم برتر جشنواره شد با این که لایقش نبود. ما باید یاد بگیریم قبل از هر چیز در عرصه نقد به همه احترام بگذاریم.
    حامد بهداد در همون برنامه تلویزیونی جواب خوبی به ایشون داد.

بنده تو زندگیم این طوری یاد گرفتم که اول از هر چیز باید ادب بر مباحثه حاکم باشه. وقتی ادب از بین میره یعنی منطق از بین رفته و به همین دلیل کلماتی نظیر چیزهائی که آقای فراستی فرمودند از زبان آدم بیرون خواهد آمد.
    بنده نقدهای خوبی از ایشون دیدم. اما به عنوان یک ناظر بیرونی که کمی هم در مورد سینما میدونه از مدل جواد طوسی بیشتر خوشم میاد. کسی که در منتهاالیه بحث هم مودبه و این خودش 50 درصد کیفیت نقده ...

ممنون
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

7. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

تنها ترین سردار
    ♚ReZa__SoLtAn♚ آواتار ها
    وضعیت : ♚ReZa__SoLtAn♚ آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,523
    سپاس شده 1,054 در 422 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 640 تاپیک

مطلب پست اول که تالیفی نیست کپی از وبلاگ خود اقای فراستی هستش

Attorney آواتار ها
    وضعیت : Attorney آنلاین نیست.
    سپاس ها : 248
    سپاس شده 532 در 140 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 240 تاپیک

منتقد باید بیانش و محتوای صحبتهاش با منی که از سر ذوق و سلیقه خودم حرف میزنم فرق داشته باشه
    چرا؟
    چون منتقد(مشخصا اینجا منتقد سینما)داره به طور تخصصی این حیطه رو مطالعه و بررسی میکنه
    هدفش از انتقاد این باید باشه که نقاط ضعف کارو بگه برای پیشرفت کار و نقاط قوت رو هم بگه برای تحسین اون کار
    ولی منی که دربرابر یک منتقد حرفه ای عامی محسوب میشم براساس سلیقه خودم نقد میکنم و اصلا ممکنه از سبیل آقای کارگردان خوشم نیاد بگم فیلمش چیزی نبود جز چرند
    اشکال کار آقای فراستی_به نظر من_اینه که مثل یک عامی رفتار میکنه در این زمینه نه یک منتقد حرفه ای

nariman 7 آواتار ها
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

بنظرم بیشتر اوقات ادبیات فراستی خیلی هم مودبانه تر از اون چیزی که باید باشه.هست... بعضی فیلم ها واقعا به شعور مخاطب توهین میکنن و بنظرم این طرز صحبت و نقد فیلم. باز هم برای بعضی از فیلم ساز ها خیلی کم و محافظه کارانست... اما یه نکته که من در این دوسال شناخت از مسعود فراستی برداشت کردم اینکه ایشون خیلی نسبت به فیلمساز هایه معروف و صاحب نام کشور واکنش نشون میده و خیلی حساسه... اکثر مواقع پیش اومده که فقط با شنیدن اسم فیلمساز شروع به متلک گویی میکنه و فکر میکنم ریشه ی این حساسیت شدید در بی خودی بزرگ کردن بعضی از فیلم ساز هایه به قول اقایون بزرگه...
    در این که ملاک شما فرخ خان.جشنواره نیست شکی نبوده و نیست.فرهیختگیه شما در این باب مدت هاست به اعضا ثابت شده..
    اما حامد بهداد...بنظرم ایشون نه جواب خوبی دادن و نه در جایگاهی هستند که بخوان در محضر فراستی تئوریک صحبت کنن....
    درمجموع من علاوه بر موافقت با نقد هایه فیلم جرم و جدایی توسط فراستی.با نوع نقد و ادبیات ایشون هم کاملا موافقم و شکی نیست که فراستی در این چند سال برای سینمایه ایران مفید و موثر بوده و خواهد بود در صورت استفاده ی درست از این منتقد ارزشمند.

11. 2 کاربر از پست مفید nariman 7 سپاس کرده اند .

تنها ترین سردار
    ♚ReZa__SoLtAn♚ آواتار ها
    وضعیت : ♚ReZa__SoLtAn♚ آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,523
    سپاس شده 1,054 در 422 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 640 تاپیک

بی خودی بزرگ کردن بعضی از فیلم ساز هایه به قول اقایون بزرگه...

از اون جمله های نیازمند به نوشتن با اب طلاست

این موضوع نه تنها در سینمای ما بلکه در اکثر زمینه ها وجود داره طرف تا حالا کاری از فلان شاعر یا نویسنده یا فیلمساز نه خونده نه شنیده نه دیده بعد وقتی سوال میکنی فیلمساز مورد علاقت میگه دارن آرنوفسکی...

ملت ما ملت فوق العاده دهن بین و فوق العاده بت ساز و خرد کنی هستن در کل

13. کاربر روبرو از پست مفید ♚ReZa__SoLtAn♚ سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

بنظرم بیشتر اوقات ادبیات فراستی خیلی هم مودبانه تر از اون چیزی که باید باشه.هست... بعضی فیلم ها واقعا به شعور مخاطب توهین میکنن و بنظرم این طرز صحبت و نقد فیلم. باز هم برای بعضی از فیلم ساز ها خیلی کم و محافظه کارانست... اما یه نکته که من در این دوسال شناخت از مسعود فراستی برداشت کردم اینکه ایشون خیلی نسبت به فیلمساز هایه معروف و صاحب نام کشور واکنش نشون میده و خیلی حساسه... اکثر مواقع پیش اومده که فقط با شنیدن اسم فیلمساز شروع به متلک گویی میکنه و فکر میکنم ریشه ی این حساسیت شدید در بی خودی بزرگ کردن بعضی از فیلم ساز هایه به قول اقایون بزرگه...
    در این که ملاک شما فرخ خان.جشنواره نیست شکی نبوده و نیست.فرهیختگیه شما در این باب مدت هاست به اعضا ثابت شده..
    اما حامد بهداد...بنظرم ایشون نه جواب خوبی دادن و نه در جایگاهی هستند که بخوان در محضر فراستی تئوریک صحبت کنن....
    درمجموع من علاوه بر موافقت با نقد هایه فیلم جرم و جدایی توسط فراستی.با نوع نقد و ادبیات ایشون هم کاملا موافقم و شکی نیست که فراستی در این چند سال برای سینمایه ایران مفید و موثر بوده و خواهد بود در صورت استفاده ی درست از این منتقد ارزشمند.
    کلا من درک نمیکنم که چطور میشه در برابر بینندگان در یک برنامه تلویزیونی زنده فرد منتقد بتونه به افراد توهین کنه!!!
    به هر حال در این رابطه با هم هیچ تفاهمی نداریم نریمان جان.
    چون به نظر میرسه شما ارادتی به آقای فراستی دارین و من خیر و در کل ایشون رو یک منتقد دولتی میبینم که در نهایت نمیتونه دیدگاه دولتی رو از بحث نقدش جدا کنه.
    ضمن این که ادبیات تند و بدون احترام رو به هیچ شکلی قبول ندارم.
    مگه این که بگیم این سیستم در ایران رایجه تا جائی که شد و منطقمون جواب داد مودبانه و از جائی که نشد و حرف منطقی ای نداشتیم، هر جور که شد مردم رو نقد کنیم.
    بله ... این طوری اقای فراستی منتقد خوبیه. چون خوب و صریح و بدون ترس به سینماگران میتازه و دلیل این بی ترس بودنش هم همون دولتی بودن ایشان است.

البته منکر نمیشم که ایشون نقد خوب هم داره، اما در زمانی که آرامش داشته باشه.
    ضمن این که در کشور ما کلا خلاف جهت آب شنا کردن برای منتقدین حسن محسوب میشه.
    ADoLF به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

15. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

nariman 7 آواتار ها
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    کلا من درک نمیکنم که چطور میشه در برابر بینندگان در یک برنامه تلویزیونی زنده فرد منتقد بتونه به افراد توهین کنه!!!
    به هر حال در این رابطه با هم هیچ تفاهمی نداریم نریمان جان.
    چون به نظر میرسه شما ارادتی به آقای فراستی دارین و من خیر و در کل ایشون رو یک منتقد دولتی میبینم که در نهایت نمیتونه دیدگاه دولتی رو از بحث نقدش جدا کنه.
    ضمن این که ادبیات تند و بدون احترام رو به هیچ شکلی قبول ندارم.
    مگه این که بگیم این سیستم در ایران رایجه تا جائی که شد و منطقمون جواب داد مودبانه و از جائی که نشد و حرف منطقی ای نداشتیم، هر جور که شد مردم رو نقد کنیم.
    بله ... این طوری اقای فراستی منتقد خوبیه. چون خوب و صریح و بدون ترس به سینماگران میتازه و دلیل این بی ترس بودنش هم همون دولتی بودن ایشان است.

البته منکر نمیشم که ایشون نقد خوب هم داره، اما در زمانی که آرامش داشته باشه.
    ضمن این که در کشور ما کلا خلاف جهت آب شنا کردن برای منتقدین حسن محسوب میشه.

تخریب نیازمند به ابزاره. واین ابزار هم نمیتونن واژه هایی باشند که به طرف برنخوره و یا اون فیلم ساز با خوندن نقد حس نکنه که موضعی کاملا مخالف پیش رو است.
    شاید شما فرخ خان.مخالف با تخریب یک فیلم هستید تا نقد تند و به قول شما توهین امیز... کاری به فیلم جرم و اون نقد و استفاده از اون کلمات در اون برنامه ندارم...اما برای من هم غیر قابل درکه که چطور یک فیلمساز و یک هنرمند میتونه به مخاطب توهین کنه اما تحمل شنیدن نقد اونم در یک برنامه ی تلویزیونی رو نداره!.....
    شما جواد طوسی رو مثال زدی طبیعتا نوشته هایه ایشون هم مطالعه کردی کاملا مشخصه ایشون بیشتر یک منتقد موافقه و اگر هم در جایی مخالفت داره و یا انتقادی داره کاملا مودبانه(قابل هضم برایه همه) بیان میکنه.... اما هدف فراستی تخریبه. و اینه که برایه من ارزشمنده چون بسیاری از اثار سینمایه کشورمون نیازمند به تخریب و تحقیره. فقط گاهی زیاده روی پیش میاد که اونم بازم بستگی به طرف مقابل داره.

17. کاربر روبرو از پست مفید nariman 7 سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

تخریب نیازمند به ابزاره. واین ابزار هم نمیتونن واژه هایی باشند که به طرف برنخوره و یا اون فیلم ساز با خوندن نقد حس نکنه که موضعی کاملا مخالف پیش رو است.
    شاید شما فرخ خان.مخالف با تخریب یک فیلم هستید تا نقد تند و به قول شما توهین امیز... کاری به فیلم جرم و اون نقد و استفاده از اون کلمات در اون برنامه ندارم...اما برای من هم غیر قابل درکه که چطور یک فیلمساز و یک هنرمند میتونه به مخاطب توهین کنه اما تحمل شنیدن نقد اونم در یک برنامه ی تلویزیونی رو نداره!.....
    شما جواد طوسی رو مثال زدی طبیعتا نوشته هایه ایشون هم مطالعه کردی کاملا مشخصه ایشون بیشتر یک منتقد موافقه و اگر هم در جایی مخالفت داره و یا انتقادی داره کاملا مودبانه(قابل هضم برایه همه) بیان میکنه.... اما هدف فراستی تخریبه. و اینه که برایه من ارزشمنده چون بسیاری از اثار سینمایه کشورمون نیازمند به تخریب و تحقیره. فقط گاهی زیاده روی پیش میاد که اونم بازم بستگی به طرف مقابل داره.
    ممنون نریمان جان. الان چهارچوب بحثمون مشخص تر شد.
    ببین نکته ای در این ماجرا وجود داره. توهین، سبب پیشرفت نخواهد شد، توهین به نظر من توهین رو میاره...
    حتما دقت کردین که فیلمهای سینمای ایران در چند سال اخیر انواع مختلفی از توهینهای گفتاری رو به کار میبرند.
    در جشنواره سال گذشته هم که احتمالا خودتون شاهدش بودین، این قضیه به بدترین شکل ممکن در فیلمها وجود داشت.
    ما این حرکت رو تقبیح میکنیم. حالا میخواهیم در برابرش فیلمساز رو در یک برنامه تلویزیونی به چالش بکشیم.
    قراره که همون حرفهای زشت تو فیلم رو در مورد فیلم به کار ببریم تا فیلم ساز متوجه بشه کار بدی کرده و باید به مردم احترام بذاره؟
    من فکر میکنم با این مدلی نقد کردن طرف احتمالا جری تر میشه.
    مشت نمونه خرواره نریمان جان ... فکر نمیکنید که شاید برخوردهای همین مدلی سبب توهین آمیز تر شدن فیلمها شده اند؟
    جلسات نقد و بررسی حضوری فیلمها در جشنواره به شکل بدی به توهین و درگیری کشیده میشه. در صدا سیما و برنامه هفت اوضاع با کمی تخفیف همین طوری میشه. تو فیلمها توهین میشه به مردم...
    اینها همه دنباله هم هستند و به جای خوبی ختم نخواهند شد.
    ویرایش توسط FFKIA : 07-14-2012 در ساعت 17:28
    ♚ReZa__SoLtAn♚ به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

19. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

Unhealthy , Unclean
    Mr Shinoda آواتار ها
    وضعیت : Mr Shinoda آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,103
    سپاس شده 1,489 در 567 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

در راستای صحبت های فرخ جان یه مصاحبه از جناب فراستی امروز توی ضمیمه روزنامه جام جم منتشر شده بود ، به نریمان جان توصیه میکنم مطالعه اش کنن ...

در دنیا هیچ بن بستی نیست ،
    یا راهی‌ خواهم یافت ، یا راهی‌ خواهم ساخت !

21. کاربر روبرو از پست مفید Mr Shinoda سپاس کرده است .

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع