سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مسعود فراستی منتقدی از جنس باد - صفحه 4

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37
نمایش شاخه ای10علاقمندی ها

موضوع: مسعود فراستی منتقدی از جنس باد

Eliya آواتار ها
    وضعیت : Eliya آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8
    سپاس شده 105 در 34 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

Icon1 مسعود فراستی منتقدی از جنس باد

حیطه نقد فیلم همواره بر پایه علاقه شخصی منتقد استوار بوده و هست و اصولاً منتقدین خواسته یا ناخواسته جهان بینی خود را در نوشتن نقد بکار می گیرند که عمل قابل تقبیحی نیست ، البته فقط تا آن زمان که از چرخه اعتدال خارج نشوند . نقد مثبت یک منتقد از یک فیلم زمانی به وقوع می رسد که منتقد ، دنیای فیلم و فیلمساز را با دنیای دلخواه خود یکسان و نزدیک به هم ببیند و طبیعی است که منتقد از فیلم مذکور تمجید نموده و به زوایای مثبت فیلم بپردازد و این عمل شاید به بارزتر شدن یک فیلم کمک شایانی بنماید .
    البته لازم به ذکر است علاقه شخصی یک منتقد و نوع سلیقه تصویری وی همه ابزار او برای تأئید یا رد یک فیلم نمی باشد بلکه منتقد موظف است که فیلم را با متر سینما بسنجد و در ترازوی دانسته های سینمایی خود به وزن آن رسیدگی کند . اصحاب سینما که با معیار تکنیکی و روایی یک فیلم آشنا هستند همگی بر سر نوع سینمای متعالی اتفاق نظر دارند ، در تعریف سینمای مؤلف تعارضی با دیگری نداشته و انواع ژانرهای سینمایی را محترم می دانند ، پس بحث بر سر کلیات در نمی گیرد بلکه اگر اختلاف نظری باشد تنها بر سر جزئیات یک فیلم صورت می گیرد .
    البته هر منتقدی با توجه به جهان بینی فردی ، سلیقه خویش را با یک فیلمساز نزدیکتر می داند و اصلاً بد نیست که قابلیت های فردی و دنیای شخصی فیلمساز مورد علاقه خود را واکابی نماید ، نمونه داخلی و خارجی این نوع منتقدان بسیارند ولی هیچگاه در این اسطوره سازی فراتر از واقعیات و بدیهیات سینمایی قدم نمی گذارند.
    اسطوره سازی در سینما از یک شخص و یا از یک فیلم فقط و فقط با متر و معیار سینما قابل اجراست و اگر غیر این باشد نه تنها نقد مذکور مردود است که منتقد صاحب نقد نیر منفور واقع می گردد .
    مسعود فراستی منتقدی است که از مجله سروش آغاز کرده و روزگاری چند در سوره معاون و همکار سید مرتضی آوینی بوده است . نوع نگاه فراستی به شدت متأثر از دیدگاه شهیدآوینی است . هرچند نگارنده روایت فتح آوینی را غیر قابل تکرار می دانم ولیکن وی را نه فلیمساز می پندارم و نه منتقد . نقدهای شهید آوینی در ارتباط با سینما و خاصه افراد مطرح در سینما همچون مخملباف و کیارستمی را بیشتر یک بیانیه صادره از جانب یک سپاهی تندرو می انگارم تا نظر یک منتقد ، و فراستی تحت تأثیر همین نگاه در حیطه نقد رشد کرده و از قضا امروز داری جایگاه در مبحث نقد می باشد . حب و بغض، احساسات درونی ، تأثیرات محیطی و همچنین توصیه های فردی بسیار در قلم و نقد فراستی دخالت دارد و این ادعا قابل اثبات است .
    در این چند سال اخیر هر بار فراستی در تلویزیون ، جلسات نقد و تحلیل سینمایی و یا در نشریات نقدی را عنوان نموده مرا به تعجب وا داشته است .
    چگونه است که مسعود فراستی فیلم هایی همچون درباره الی و آوازگنجشکها را بسیار ضعیف و فاقد اعتبار و کشش توصیف می کند و در مقابل اخراجی های 1 و 2 را لایق برترین جوایز سینمایی جهان می خواند .
    با کدام معیار به جز توصیه مسئولان تلویزیون که فراستی آلوده به انعام آنان شده است سریال خانه دوش (پخش: نوروز – شبکه اول ) که یکی از ضعیف ترین ساخته های سیروس مقدم می باشد را سریالی خوش قواره و خوش ساخت و داری فرم و محتوا می داند و در رسای تأثیر گذاری این سریال ، سخن می راند .
    آقای فراستی شما سینما را کجا یاد گرفتید که با سینمای متعارف و مرسوم ما تفاوت دارد . آیا تاختن شما به عباس کیارستمی که بدون شک پر آوزاه ترین فیلمساز شرق می باشد تمامی ندارد . از دید شما جشنواره کن و جشنواره خارجی دودره باز هستند و جشنواره های بی بو و خاصیت و به ظاهر ارزشی داخلی دارای استاندارهای جهانی می باشند؟
    فراستی که سالها پیش با نوشتن کتاب " هیچکاک همیشه استاد " به ضعم خوددر مقابل جریان روشنفکر سینمای ایران که تحت تأثیر کیشلوفسکی قرار داشت قد علم کرده بود اگر ذره ای به هیچکاک و سینمای او اعتقاد داشت حداقل فیلمهایی را که از آنها دفاع کرده است با ترازوی هیچکاک می سنجید و بعد نظر خود را ابراز می داشت . پر واضح است که کتاب مذکور را که حاصل دوران همکاری وی با شهید آوینی است بیشتر برای مطرح کردن نام خود به طبع رسانده است وگرنه حداقل یکبار هم که شده از آن کتاب به عنوان معیار سینما برای نقدهای خود استفاده می نمود
    ویرایش توسط PHOENIX : 08-01-2010 در ساعت 13:45
    FFKIA, .:Reza:., Backstreetboy و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. 11 کاربر از پست مفید Eliya سپاس کرده اند .

3. # ADS

nariman 7 آواتار ها
    وضعیت : nariman 7 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 703
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

پاسخ : مسعود فراستی منتقدی از جنس باد

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    ممنون نریمان جان. الان چهارچوب بحثمون مشخص تر شد.
    ببین نکته ای در این ماجرا وجود داره. توهین، سبب پیشرفت نخواهد شد، توهین به نظر من توهین رو میاره...
    حتما دقت کردین که فیلمهای سینمای ایران در چند سال اخیر انواع مختلفی از توهینهای گفتاری رو به کار میبرند.
    در جشنواره سال گذشته هم که احتمالا خودتون شاهدش بودین، این قضیه به بدترین شکل ممکن در فیلمها وجود داشت.
    ما این حرکت رو تقبیح میکنیم. حالا میخواهیم در برابرش فیلمساز رو در یک برنامه تلویزیونی به چالش بکشیم.
    قراره که همون حرفهای زشت تو فیلم رو در مورد فیلم به کار ببریم تا فیلم ساز متوجه بشه کار بدی کرده و باید به مردم احترام بذاره؟
    من فکر میکنم با این مدلی نقد کردن طرف احتمالا جری تر میشه.
    مشت نمونه خرواره نریمان جان ... فکر نمیکنید که شاید برخوردهای همین مدلی سبب توهین آمیز تر شدن فیلمها شده اند؟
    جلسات نقد و بررسی حضوری فیلمها در جشنواره به شکل بدی به توهین و درگیری کشیده میشه. در صدا سیما و برنامه هفت اوضاع با کمی تخفیف همین طوری میشه. تو فیلمها توهین میشه به مردم...
    اینها همه دنباله هم هستند و به جای خوبی ختم نخواهند شد.
    فرخ خان من کاملا متوجه ی منظورتون نشدم..بیایم با مثال صحبت کنیم. من موافق تخریبم.اما شما چسبوندیدش به توهین...من بیس کار فراستی رو به هیچ وجه توهین نمی بینم...قبول دارم گه گداری خیلی مودبانه صحبت نمی کنه اما اصلا روش کار این اقا رو بد و تاثیر سیاه گذاشتن بر روی فیلمی نمی دونم.. مگه همین برنامه ی هفت و تاثیرات فراستی نبود که شماری از فیلم هایه کمدیه سخیفه مبتزل چند سال پیش رو نابود کرد...در صد بالایی از فروش در گیشه ی سینما هایه ایران با رویکر نقد برنامه پیش میرفت....کارگردان باید بیاد از فیلمش دفاع کنه.چطور همین کارگردان هایه صاحب نام نظیر فرهادی و کیمیایی و حتی کاهانی و...... حاضر نیستند بیان تو برنامه.این بنظر شما چیو نشون میده؟
    اصلا اثر یک فیلمساز چرا باید ارتباطی پیدا کنه به حاشیه ها و یا توهین هایه یه منتقد! بنظر شما چه محدودیت هایی مگه تو این جو سینماییه ایران وجود داره که ما باید هر چند سال یک بار یک فیلم نسبتا حرفه ای ببینیم؟
    ویرایش توسط nariman 7 : 07-14-2012 در ساعت 20:01

5. کاربر روبرو از پست مفید nariman 7 سپاس کرده است .

6. # ADS

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
    Ali_Silent-Killer آواتار ها
    وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,933
    سپاس شده 2,375 در 654 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 732 تاپیک

من تو اولین پست های تاپیک دفاع کردم از فراستی هرچند حرف هام کم و بیش همونه اما امروز حداقل با عنوان این تاپیک کاملاً موافقم فراستی واقعا ادم نون به نرخ روز خوریه و جای تاسف داره که زیر پرچم خیلی هاست ادمی پوچی که مثل خیلی ها گرفتار شعارهای چرته ادمی که به فرهادی میگه اسکار نگیر به عشق فلسطین بعد خودش از خیر 15 دقیقه برنامه لایو و دیده شدن نمیگذره برای پشتیبانی از جیرانی ای که اوردش و پاش وایساد و مهمتر از اون برای ازادی بیان و مقابله با قلدری ها و عزل و نصب های عشقی یه شبه !
    برای من همیشه همین بوده چه زندگی چه فوتبال چه سینما و موسیقی و هرچی اول ادمیت ,اول ادم باش بعد منتقد یا ... کسی که ادم نباشه خدای فن هم باشه باید انداختش دور.
    احساس کردم این پست رو به این تاپیک و خودم مدیونم شرمنده دیگه اگه پیام بازرگانی بود.
    ♚ReZa__SoLtAn♚ به این پست علاقمند بوده است.

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,370
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman 7 نمایش پست ها
    فرخ خان من کاملا متوجه ی منظورتون نشدم..بیایم با مثال صحبت کنیم. من موافق تخریبم.اما شما چسبوندیدش به توهین...من بیس کار فراستی رو به هیچ وجه توهین نمی بینم...قبول دارم گه گداری خیلی مودبانه صحبت نمی کنه اما اصلا روش کار این اقا رو بد و تاثیر سیاه گذاشتن بر روی فیلمی نمی دونم.. مگه همین برنامه ی هفت و تاثیرات فراستی نبود که شماری از فیلم هایه کمدیه سخیفه مبتزل چند سال پیش رو نابود کرد...در صد بالایی از فروش در گیشه ی سینما هایه ایران با رویکر نقد برنامه پیش میرفت....کارگردان باید بیاد از فیلمش دفاع کنه.چطور همین کارگردان هایه صاحب نام نظیر فرهادی و کیمیایی و حتی کاهانی و...... حاضر نیستند بیان تو برنامه.این بنظر شما چیو نشون میده؟
    اصلا اثر یک فیلمساز چرا باید ارتباطی پیدا کنه به حاشیه ها و یا توهین هایه یه منتقد! بنظر شما چه محدودیت هایی مگه تو این جو سینماییه ایران وجود داره که ما باید هر چند سال یک بار یک فیلم نسبتا حرفه ای ببینیم؟
    نریمان جان فکر میکنم بحث از آقای فراستی داره میره بیرون و داریم نزدیک میشیم به مشکل اصلی که سینمای رو به سقوطه!
    عرض من این بود که روالی از تخریب و توهین از فیلمسازان شروع میشه و با منتقدان و برنامه های تلویزیونی به انتها میرسه و در نهایت تاثیر گیرنده این مسیر هم مردم هستند.
    همون طور که در پس های قبلی هم اشاره کردم این طور نیست که من کل نظرات مسعود فراستی رو زیر سوال ببرم. ایشون منتقد خوبیه و خیلی از نظراتش رو هم قبول دارم. اما شیوه ارائه اونها خیلی از دید من مشکل داره و البته طرفیتش که دولتیه.
    شما وقتی علی معلم و یا جواد طوسی رو میذاری کنار آقای فراستی خود به خود میبینی که از دو دیدگاه دارن بحث میکنند. یکی نگاه دولتی و دیگری نگاه بخش خصوصی.

در این میان چرا آقایان منتقد ایکس و ایگرگ به فیلم سازان نمیتازند و با پنبه سر میبرند. اما آقای فراستی شمشیرش از رو بسته است؟
    دلیل رک بودن خودش نیست، دلیلش قدرتیه که متولی دولتی برنامه داره بهش میده و آقای فراستی هم داره به تند ترین شکل ازش بهره برداری میکنه.

شما میگی چطور ممکنه این نقد ها به کارهای فیلم سازان ارتباط پیدا کنه. من فکر میکنم که ارتباط داره. لحن افراد سینمائی موقعی که رو به تخریب رفت و ربونشون به توهین باز شد نتیجه اش فیلمهای سخیفیه که راه به راه توش دارن به هم توهین میکنند.
    من نمیگم آقای فراستی داره این کار رو میکنه .اما ایشون داره به این روند کمک میکنه.
    روندی که فیلم سازان برای این که یک واقعیت را نشان دهند حتما باید توش چند تا ناسزا هم بگنجانند!

آثار فرهادی، میرکریمی، مهرجوئی و ... همه مورد نقد ایشون هستند. لیلا فیلم بدیه ... جدائی بده ... یک حبه قند بده .... ملکه بده ...
    من فکر میکنم که آیا واقعا فیلم سازان ما سینما رو نفهمیدن؟
    فقط آقای فراستی این موضوع رو متوجه شده؟

این روال سینما رو موفق نمیکنه نریمان جان. منظورم دید دولتی به فیلم سازیه.
    دیدی که سینما رو به نابودی خواهد کشاند و آقای فراستی هم در حال تبدیل شدن به پرچم داری این نوع نگاهه!
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

9. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

nariman 7 آواتار ها
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

نریمان جان فکر میکنم بحث از آقای فراستی داره میره بیرون و داریم نزدیک میشیم به مشکل اصلی که سینمای رو به سقوطه!
    عرض من این بود که روالی از تخریب و توهین از فیلمسازان شروع میشه و با منتقدان و برنامه های تلویزیونی به انتها میرسه و در نهایت تاثیر گیرنده این مسیر هم مردم هستند.
    همون طور که در پس های قبلی هم اشاره کردم این طور نیست که من کل نظرات مسعود فراستی رو زیر سوال ببرم. ایشون منتقد خوبیه و خیلی از نظراتش رو هم قبول دارم. اما شیوه ارائه اونها خیلی از دید من مشکل داره و البته طرفیتش که دولتیه.
    شما وقتی علی معلم و یا جواد طوسی رو میذاری کنار آقای فراستی خود به خود میبینی که از دو دیدگاه دارن بحث میکنند. یکی نگاه دولتی و دیگری نگاه بخش خصوصی.

در این میان چرا آقایان منتقد ایکس و ایگرگ به فیلم سازان نمیتازند و با پنبه سر میبرند. اما آقای فراستی شمشیرش از رو بسته است؟
    دلیل رک بودن خودش نیست، دلیلش قدرتیه که متولی دولتی برنامه داره بهش میده و آقای فراستی هم داره به تند ترین شکل ازش بهره برداری میکنه.

شما میگی چطور ممکنه این نقد ها به کارهای فیلم سازان ارتباط پیدا کنه. من فکر میکنم که ارتباط داره. لحن افراد سینمائی موقعی که رو به تخریب رفت و ربونشون به توهین باز شد نتیجه اش فیلمهای سخیفیه که راه به راه توش دارن به هم توهین میکنند.
    من نمیگم آقای فراستی داره این کار رو میکنه .اما ایشون داره به این روند کمک میکنه.
    روندی که فیلم سازان برای این که یک واقعیت را نشان دهند حتما باید توش چند تا ناسزا هم بگنجانند!

آثار فرهادی، میرکریمی، مهرجوئی و ... همه مورد نقد ایشون هستند. لیلا فیلم بدیه ... جدائی بده ... یک حبه قند بده .... ملکه بده ...
    من فکر میکنم که آیا واقعا فیلم سازان ما سینما رو نفهمیدن؟
    فقط آقای فراستی این موضوع رو متوجه شده؟

این روال سینما رو موفق نمیکنه نریمان جان. منظورم دید دولتی به فیلم سازیه.
    دیدی که سینما رو به نابودی خواهد کشاند و آقای فراستی هم در حال تبدیل شدن به پرچم داری این نوع نگاهه!
    بله..اینکه کاملا مشخصه فراستی با اون صراحت کلام در تلویزیون قطعا پشت گرمی داره..نمیشه مخالفه این بود که میگید این نقد ها میتونه به کارهایه فیلم سازان ارتباط پیدا کنه.. ولی این موضوع رابطه ی مستقیم با غیر حرفه ای بودن فیلم سازهامون داره...
    اما نکته ی دیگری که مطرح شد: ایا فیلم سازان ما سینما رو نفهمیدن؟ در جوابش باید بگم بله...نفهمیدن..اگر هم فهمیدن تا اون حدی که باید بفهمن نفهمیدن...
    در مورد علی معلم هم باید بگم نقد هایه شکم سیرانه و شخصیت قرطی محور ایشون به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و نگاه ایشون هم نمیتونه به غیر از نگاه خصوصی نگاه دیگری باشه ولی مثال کاملا بجایی بود.
    منم میدونم دولتی نگاه کردن به سینما این سینمارو موفق نمی کنه اما فراستی هم پرچم دار این نوع نگاه نیست و اینو شما هم میدونین که نگاه منتقدین و دولت تنها دلیل به جایی نرسیدن این سینما نیست.

11. کاربر روبرو از پست مفید nariman 7 سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,370
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

در مورد مطالب دیگر که تقریبا حرفمون مثل هم بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط nariman 7 نمایش پست ها
    اینو شما هم میدونین که نگاه منتقدین و دولت تنها دلیل به جایی نرسیدن این سینما نیست.
    به هر حال عامل دولتی بودن بیش از 70 درصد در این باره تاثیر داره. چون سینما در خیلی از مواقع خودش نیست. وابسته است به یک جریان دیگه.
    اون جریان هم چون حرکت کنترلی داره به هر حال ممیزی رو به همراه میاره
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

nariman 7 آواتار ها
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

به هر حال عامل دولتی بودن بیش از 70 درصد در این باره تاثیر داره. چون سینما در خیلی از مواقع خودش نیست. وابسته است به یک جریان دیگه.
    اون جریان هم چون حرکت کنترلی داره به هر حال ممیزی رو به همراه میاره
    بله این قابل درکه که دولتی بودن بسیار بسیار محدود میکنه و واقعا ممیزی هایه بی منطق و به دور از هنر رو به همراه میاره....
    اما فرخ خان اینطور هم فکر نمیکنم که هنرمندان و دست اندرکاران کشورمون در این عرصه. همچون گوهرهایه گرانبهایی هستند که برای رشدشان سقف این مملکت برایشان بسیار بسیار کوتاه می باشد... البته اینو در مقایسه با ممیزی و ناحقی در حق دیگر هنرمندان و نویسندگان و اساتید و فعالان در حوزه فعالیت هایه مختلف میگم.

خیلی از بحث اصلی دور شدیم..صحبت هایه پشت پرده ای هم سال هاست که مارو بجایی نرسونده...زیاد اهل شعر نیستم ولی خیلی دوست داشتم با یه شعر کنایه امیز به این بحث خاتمه میدادم.

Sonic Youth آواتار ها
    وضعیت : Sonic Youth آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 88 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Silent-Killer نمایش پست ها
    من تو اولین پست های تاپیک دفاع کردم از فراستی هرچند حرف هام کم و بیش همونه اما امروز حداقل با عنوان این تاپیک کاملاً موافقم فراستی واقعا ادم نون به نرخ روز خوریه و جای تاسف داره که زیر پرچم خیلی هاست ادمی پوچی که مثل خیلی ها گرفتار شعارهای چرته ادمی که به فرهادی میگه اسکار نگیر به عشق فلسطین بعد خودش از خیر 15 دقیقه برنامه لایو و دیده شدن نمیگذره برای پشتیبانی از جیرانی ای که اوردش و پاش وایساد و مهمتر از اون برای ازادی بیان و مقابله با قلدری ها و عزل و نصب های عشقی یه شبه !
    برای من همیشه همین بوده چه زندگی چه فوتبال چه سینما و موسیقی و هرچی اول ادمیت ,اول ادم باش بعد منتقد یا ... کسی که ادم نباشه خدای فن هم باشه باید انداختش دور.
    احساس کردم این پست رو به این تاپیک و خودم مدیونم شرمنده دیگه اگه پیام بازرگانی بود.
    گفت‌وگويي خواندني با مسعود فراستي

چرا برنامه‌اي مثل «نود» كه به حاشيه‌هاي فوتبال هم مي‌پردازد با همه فراز و نشيب‌هايش بالاي ده سال عمر مي‌كند، اما هفت بعد از دو سال آنقدر اسير حاشيه شد.
    هفت طوري نشد. فريدون جيراني از ماه‌ها پيش به فكر سريال‌سازي بود و در دو برنامه آخر حرف‌هايي زد كه درست نبود. مثلا اين كه مهرجويي فراتر از نقد است. ولي به هر حال هفت بسيار مديون جيراني است. اين كه برخي گفتند هفت پايگاه روشنفكري شده، حرف ناعادلانه و حتي جاهلانه‌اي بود. من دو سال در هفت بسياري از فيلم‌هاي روشنفكرها را نواختم و فريدون هم با من آمد. فريدون طرفدار روشنفكري نبود. برنامه به سمت باج دادن به روشنفكري نبود.

درباره خود شما هم چيزهايي گفتند و نوشتند.
    چيزهايي از بچه‌هاي تيم قبلي خواندم كه خوشم نيامد. اين كه فراستي پاي جيراني نايستاد، پاي جيراني كه پايش ايستاده بود. دوستان بگذارند درباره ايستادن يا نايستادن خود جيراني حرف بزند. دوم درباره مسائل مالي حرف زدند. خوب است رجوع كنند به برنامه‌اي كه برآورد پاييني ندارد ببينند فراستي چقدر گرفته و چقدر قرار بوده بگيرد و دوستاني كه ژست مي‌گيرند كه قهر قهر تا روز قيامت، چرا دو روز قبل مي‌روند دفتر تهيه‌كننده‌هاي جديد كه ما هم همچنان هستيم و در سايت‌ها رفتار برعكس مي‌كنند. بدم مي‌آيد از اين رفتارها. يك‌جور رفتار داشته باشيم. مي‌شود قيافه گرفت و گفت آقا من فقط با او كه آمده‌ام مي‌مانم. عده‌اي هم بگويند به‌به چه پاي دوست ايستادني! اما اگر در تضاد قرار بگيري، بين دوست و اصول كدام را انتخاب مي‌كني؟ من دومي را انتخاب مي‌كنم. من اصلم اين است كه نقد كنم. اگر بخواهم به خاطر يك دوست نقد از بين برود، پس منتقد نيستم. سعي مي‌كنم و كردم كه اصولم را نفروشم، نه به دوست، نه به مقام، نه به پول و نه...

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع