صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 42
  نوشته ها : 7,665
  سپاس ها : 11,411
  سپاس شده 25,938 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد


  با سلام خدمت کاربران گرامی سینماسنتر

  هفته گذشته فرصتی دست داد تا با اصرار دوست عزیزم سهیل به سینما برویم. فیلمی که دیدیم اثری بود از آقای سعید اسدی به نام خیابان بیست و چهارم.

  تحلیل و بررسی این فیلم واقعا بحث این تاپیک نیست, اما گاهی برخی آثار سینمائی چنان آدم را به تعجب وامیدارند که تا مدتها به این فکر میکنم که واقعا چرا چنین اثری ساخته شده است ؟

  خیابان بیست و چهار فیلمی است با شروعی خوب و قابل قبول, تیتراژی که کمتر در ایران شاهد اینگونه تیتراژ بوده ایم و لیستی بلند بالا از بازیگرانی که نام هر کدام از آنها برای موفقیت کامل یک فیلم کفایت میکند. نگاهی به این نامها بیندازیم ...

  نیکی کریمی، جمشید هاشم پور, شیلا خداداد، مهدی ماهانی، بهاره افشاری، حمید گودرزی و ....

  فیلم ماجرا مردی است که پس قتل فجیح اعضای خانواده اش با تغییر قیافه وارد زندگی یک مادر و دختر میشود تا با آنها تشکیل زندگی جدیدی دهد. پس از گذشت مدتی کوتاه متوجه میشویم که این مرد یک روانی با متدی خاص است که قبل از این ممکن است افرادی زیادی را با همین نحوه کشته باشد و در آینده هم ممکن است این کار را بارها تکرار کند. او با نشان دادن علاقه خود به خانواده وارد حریم خصوصی زنان بیوه میشود و به سرعت تا پای ازدواج میرود و ...

  داستان جوهره ای داشت که با کمک یک فیلم نامه نویس قوی میتوانست به یک اثر جنائی فوق العاده تبدیل شود, اما عملا پتانسیل داستان در فیلم نامه آقای اسدی به صفر رسیده و داستان بدل به یک اثر دسته چندمی در ژانر جنائی شده. شخصیت پردازی های بدون فکر و گذاشتن حرفهای بالاتر از حد سنی دخترک موضوع ماجرا "نازک" در همان ابتدای کار بیننده را خسته میکند و دقیقا حس میکند که بیننده کاری غیر طبیعی است. جا به جائی های نالازم میان وظایف اجتماعی پلیس, خبرنگار و خانواده ولی دم جنایت اول سبب نوعی به هم ریختگی ذهنی برای بیننده میشود که تا پایان هم حل نمیشود.

  بازیها به جز بازی مهدی ماهانی آن هم در برخی لحظات فیلم که از او حالات هیستریک میبینیم, کاملا ضعیف است. بازی جمشید هاشم پور در نقش یک سرهنگ نیروی انتظامی که از طرف یک دخترک ساده (خواهر زن مقتول اول فیلم) هم "سرهنگ" نامیده میشود کاملا معمولی است و کاراکتر او به راحتی پلیس را در جامعه زیر سوال میبرد و من واقعا تعجب میکنم که چرا نیروی انتظامی واکنشی به این فیلم نداشته است. نقش پلیس را که قطعا باید محور یک فیلم در ژانر جنائی باشد را خواهر زن مقتول بر عهده دارد با بازی بهاره افشاری که با هیجانات خود قصد به پیش بردن قانون و خبرنگاران را در باز نگاه داشتن پرونده چند قتل دارد.

  قاتل با خیالی آسوده از این پلیس و خبرنگاران خنثی در چهار تا خیابان آن طرف تر با تبدیل ریش انبوهش به ریش محدود دوباره در حال زمینه سازی یک جنایت دیگر است. با این که او رسما نمیخواهد قتل کند اما همواره خانواده ای که او انتخاب میکند طوری رفتار میکند که او ناچار است آنها را پاکسازی کند و به سراغ خانواده بعدی برود و درست اینجاست که میس مارپل و هرکول پوارو در هیات یک خواهر مقتول و یک خبرنگار وارد ماجرا میشوند.


  هرکول و میس مارپل

  نقش پلیس هم در فیلم چیزی نزدیک به گروهبان دودو در پلنگ صورتی است و واقعا جا داشت که جایگاه پلیس در این فیلم تقویت میشد. حمید گودرزی در نقش خبرنگاری بازی میکند که باید به دنبال دختر کارآگاه (بهاره افشاری) بدود ... کارآگاه زن ما که هوشمند تر از آگاتاکریسی و همه زنان قاتل یاب دیگر است تنها با یک نقشه حدود فعالیتهای قاتل را پیدا میکند و راسا به دنبال او میگردد, قاتل با بازی ماهانی تنها بر اثر دیدن خبری که همین خبرنگار (گودرزی) در روزنامه گذاشته دچار اشتباهات پی در پی میشود و پلیس فیلم با بازی درخشان هاشم پور فقط باعث خواهد شد که از همان ابتدا بیننده پلیس را از معادله بیرون بگذارد.

  اما همه این مسائل زمانی تاسف بار تر میشود که خانم نیکی کریمی که همیشه بازی های خوبی را از ایشان شاهد بوده ایم در نقش یک پزشک روانشناس سعی در حل مشکل ارتباطی دختر کوچک "نارک" با پدر ناتنی اش دارد. مشخص است که برای خانم کریمی این فیلم فقط جنبه مادی اش مهم بوده, زیرا نه بازی همیشگی و تاثیر گذار ایشان را شاهد هستیم و نه به عنوان یک کاراکتر در فیلم جایگاه مناسبی دارند. از همه اینها بدتر این که در سکانس چهارمی که ایشان را میبینیم, به دست قاتل روانی فیلم در زیر ضربات چماق, جان به جان آفرین تسلیم میکنند. آنهم باز در صحنه ای که روانشناس تصمیم میگیرد نقش پلیس را بازی کند و وارد ارتباطات کاری قاتل شود!!!

  قاتل روانی که دست پروفسور موریارتی را از پشت بسته در یک اقدام عجیب ماشین را در کنار جاده با بنزین داخل باکش منفجر میکند و این در حالی است که حتی یک کودک هم میتواند به این صحنه مشکوک شود و مطمئن باشد که فقط به خاطر خروج از جاده ماشینی منفجر نمیشود. اما پلیس فیلم کلا توجهی به این وقایع ندارد و به قول خودش روزی چهل تا از این بدتر را میبیند.


  قاتل بی رحم و بانو

  مادر نازک یا همان عشق رویائی قاتل خشمگین ... خانم شیلا خداداد هستند که مدتی است به کارهای ضعیف ایشان عادت کرده ایم و دیدن یک نقش ضعیف دیگر چندان ناراحت کننده نیست, ایشان هم البته در نوع خود شاهکاری به حساب می آیند ... در زمانی که قاتل خطرناک فیلم تصمیم به کشتن خانواده جدیدش میگیرد خانم خانه تصمیم میگیرد که به محل کار ایشان زنگ بزند و این در حالیست که قاتل خطرناک با بازی دل انگیز آقای ماهانی قبلا از محل کارش استعفا داده تا مقدمات قتل جدیدش را فراهم کند و در 3 کیلومتر آنطرف تر خانواده جدیدی تشکیل دهد و لازمه این کار نیز تنها یک سبیل مصنوعی و یک جفت لنز رنگی چشم است و نه بیشتر!!
  با همین تلفن دست قاتل خطرناک رو میشود و این قاتل بی رحم که باهوشتر از پروفسور موریارتی و آرسن لوپن است آنچنان دستپاچه میشود که یادش میرود که در منزل خود را به چه نامی معرفی کرده بوده و آنقدر کند ذهن است که بهانه دیگری هم نمیتواند بیاورد و تنها راه, کار کشتن زن و بچه جدیدش است!!!!

  از سوی دیگر خانم کارآگاه با هوش و فراستی که خانم مارپل خوابش را هم نمیبیند و با گرفتن اسامی افرادی که در ظرف دو سال گذشته در منطقه چند ده کیلومتر مربعی ازدواج کرده اند شروع میکند به گشتن به دنبال قاتل روانی, خطرناک و بی رحم!!!

  خوب خیلی مشخص است که صرف سه سوت و با کوبیدن درب چند منزل قاتل بی رحم پیدا میشود و میماند امید بستن به آمدن جک باور و الیویا دانم ....

  تنها حرکت موثر جمشید هاشم پور در نقش سرهنگ یک دور در جا در میان جاده پیچ وا پیچ است که قرار است خیلی آرتیستیک باشد!!! ... صرف نظر از این که دور زدن با سمند چقدر آرتیستیک است, جناب سرهنگ هرگز به موقع به محل نمیرسد و خانم مارپل در یورش به آشیانه قاتل بی رحم تنها میماند ...

  او که بسیار باهوش است تصمیم میگیرد تا از یک قیچی باغبانی برای معدوم کردن فرشید (همان قاتل خطرناک) استفاده کند. در رویاروئی نهائی میان دختری که دو سال است در انتظار انتقام همه کاری کرده و قاتل بی رحم ... هیچ اتفاق خاصی نمی افتد ... فکر نکنید که شاهد جدال میان mib و جک شپرد در پایان لاست هستید...

  خانم مارپله ... در کسری از ثانیه به دستان توانمند هیستریکال کیللر ماجرا به قتل میرسد و حتی آخ هم نمیتواند بگوید.

  اما دستان انتقام از آستین دختر بچه فیلم بیرون می آید و او با استفاده از تکنیک جنگ و گریز که در فیلمهائی نظیر تنها در خانه و ... دیده ایم قاتل را از پا می اندازد ... صحنه شکسته شدن درب اطاق به دست قاتل خونریز ... فوق العاده از کار درآمده (اینو جدی میگم.... حیرت کردم) ... ناگفته نماند که این صحنه کپی ای است صحنه در شکستن جک نیکلسون در درخشش ...

  اما بلافاصله در صحنه بعدی سازنده همین تنها هنرش در فیلم را هم زیر سوال میبرد ... در میان جنگ و گریز ناگهان شیلا خداداد با rpg7 ببخشید ... جو گرفت ... شات گان !!!!! به قاتل خونریز شلیک میکند و در سکانسی که بیدرنگ بیننده را به یاد لیندا هامیلتون (سارا کانر) در پایان ترمیناتور 2 می اندازد ... او را زخمی میکند.
  شیلا خداداد هم کم نمی آورد و گلن گدن کشیدنهایش دست کمی از آرنولد ندارد ... اما از آنجا که قرار است ماهک ... ببخشید نازک قاتل خونریز را ادب کند و البته نازک هم کمی زخمی شده است, او از بالای پله های دوبلکس خانه سینه خیر به سمت لبه پله می آید و قاتل بیرحم هم از پله به بالا میرود تا سرانجام دختر 10 ساله در جدالی که شبیه مچ انداختن با قاتل بی رحم است, کارد آشپزخانه 15 اینچی را تا انتها در قلب این دژخیم خطرناک و روانی بی مغز فرو ببرد !!!!

  در پایان و بعد از پایان داستان صدای آژیر پلیس هم به گوش میرسد و سرهنگ با بازی هاشم پور که بسیار هم از مرگ دخترک (خانم مارپل) ناراحت است از راه میرسد...
  به گفته سرهنگ متاسفانه دخترک عجله داشته و وقت به اندازه کافی برای رسیدن پلیس نبود!!!!

  سرانجام داستان نیزبسیار جالب است... نازک قهرمان بلامنازع داستان با اره کردن تیرک خانه پرنده ای که فرشید (جانی خطرناک) در حیاط ساخته بود, ریشه ظلم و همه قاتلهای بیرحم دیگر را از جهان میکند!!!

  و پایان ...

  واقعا متاسفم از حضور هنرمندان ارزشمندی که چنین ارزش هنری خود را زیر سوال میبرند.
  اینجاست که میتوان ضعف واقعی فیلم نامه ها را دید ... به نظر من داستان این فیلم میتوانست با دستکاری های ساده ای از جمله مسئول تر نشان دادن پلیس, جا به جا کردن دختر پلیس ماب ماجرا با یک پسر و تغییرات مثبتی در دیالوگها و برخی حوادث تا 80 درصد بهتر از چیزی که بود شود. اما افسوس ...

  به امید روزهای بهتر برای سینمای ایران.
  ارادتمند ....فرخ  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد
  ویرایش توسط FFKIA : 05-06-2011 در ساعت 21:44
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 2. 13 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #11
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  زهرخندی گزنده بر طنزی تلخ که سینمای ایران نام دارد.
  از زیباییهای این سینما و نامهای آشنایی که از روزی که این پرده نقره ای اختراع شد تا به امروز، در این وادی زحمت کشیدند که بگذریم، باقی بغضیست که باید هنگام تماشای فیلمهایی از این دست فرو دهیم و به جایش بخندیم. نه بر صحنه های طنز و دلنشین فیلم که بر بخت شورمان که سازنده اینگونه فیلمها آنقدر آدم حسابمان نمیکند که فکر کند ما هم میاندیشیم و اینگونه به شعورمان توهین میکند.
  هر کدام از نکاتی را که بر شمردید نه تنها در این فیلم که در فیلمهای بسیاری از این دست شاهدیم و به قول آقای آزادی جای بسی عجب است که اینگونه فیلمها آرشیو هم میشوند و در این پرونده طلایی برگ زرین دیگری هستند!!
  ...
  فرخ جان واژه واژه کلامت را درک کردم و لحظه لحظه ضجری که با سهیل هنگام تماشای فیلم در سینما کشیده اید...
  گاهی اوقات که فیلمهایی از این دست را میبینم با خود می اندیشم که این فیلمساز فیلم مادر علی حاتمی را ندیده است که اینگونه خود و ما را مضحکه میکند و خود را در جرگه سینماگران بنام ایرانی، به زور، جای میدهد؟


  دوباره خواهيم روييد...
 5. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .


 6. # ADS
   

 7. #12
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 42
  نوشته ها : 7,665
  سپاس ها : 11,411
  سپاس شده 25,938 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  فرخ جان واژه واژه کلامت را درک کردم و لحظه لحظه ضجری که با سهیل هنگام تماشای فیلم در سینما کشیده اید...
  گاهی اوقات که فیلمهایی از این دست را میبینم با خود می اندیشم که این فیلمساز فیلم مادر علی حاتمی را ندیده است که اینگونه خود و ما را مضحکه میکند و خود را در جرگه سینماگران بنام ایرانی، به زور، جای میدهد؟
  مهناز جان متاسفانه به نظر میرسه که حتی دیدن چهار تا فیلم فارسی هم میتونست کمک برخی سازندگان باشه. اما بحث همونه که گاهی از میل مردم به ابتذال سواستفاده میشه ... یعنی قشر فیلم ساز باید فکر کنند که چطور میشه با سینما تغییراتی در فرهنگ به وجود آورد و کیفیت آن را بهتر کرد. ولی همه چیز فدای پول میشه.
  هم بازی بازیگران و هم نویسندگی نویسندگان و آخر سر هم کارگردانی کارگردانان !!
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 8. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 9. #13
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  با حرف سهیل کاملا موافقم
  اگر سینماگران ما به جایی می رسیدن که فضای بی پرده نت رو هم می پذیرفتند و خودشون رو با در معرض انتقادات خیلی از تماشاگران می ذاشتند الان وضع بهتری وجود داشت
  سینماگران ما نمی تونند واقعا نقد رو بپذیرند !
  نقد فرخ رو دوباره خوندم ! من فکر می کنم یکی از بهانه هایی که همیشه واسه ضعف سینمای ایران مطرحه و اون هم کمبود امکاناته ، دیگه به آخر راه خودش رسیده .... امکانات وجود داره ، اما هنوز خیلی از فیلمسازا نمی تونن به شکل خوبی ازش بهره بگیرند ! ما حتی برای فیلم نامه که اصل فیلمه وقت نمی ذاریم !
  فکر کنم باید این نقد رو خوند و همچنان سری تکون داد و متاسف شد و البته دلتنگ ، دل تنگ سینمایی که فیلم مادر رو نشون می داد ، نه خیابان 24 !

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 10. #14
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 29
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  اول از همه باید بگم که سوپرایز شدم وقتی عنوان مطلب رو دیدم!نامهای بزرگ؟!
  واقعا شیلا خدادا و حمید گودرزی و جمشید هاشم پور انقدر بزرگن؟!شاید نیکی کریمی فیلم های خوبی هم بازی کرده باشه ولی فیلم های ضعیفش هم کم نبوده!این بازیگران هیچ وقت مجابم نمی کنند که برای دیدن فیلم به سینما برم.
  تقریبا مهمترین بار فیلم بر دوش کارگردانه و وقتی کارگردانی انقدر ناتوان باشه حتی اگه آل پاچینو هم تو اون فیلم بازی کنه ممکنه از بازی بازیگر لذت ببریم ولی هیچ وقت نمیشه گفت فیلم خوبی دیدیم و بر عکس اگه کارگردان خوب باشه حتی از یه نابازیگر می تونه بازی خیره کننده ای رو بگیره و از دیدن فیلم لذت ببریم.
  به خاطر همین هم وقتی به دیدن فیلمی میریم که نه کارگردان برجسته ای داره و نه بازیگر برجسته ای جای تعجب نیست که با چنین چیزی مواجه بشیم.حتی پوستر فیلم هم نشون میده که با چه فیلمی طرفیم!
  متاسفانه خیلی وقته که چنین فیلمهایی سانس های سینمای ما رو پر کرده و فرصتی به نمایش فیلم های معنا دار نمی دهد.

 11. #15
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 42
  نوشته ها : 7,665
  سپاس ها : 11,411
  سپاس شده 25,938 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  نقل قول نوشته اصلی توسط Parisa نمایش پست ها
  اول از همه باید بگم که سوپرایز شدم وقتی عنوان مطلب رو دیدم!نامهای بزرگ؟!
  واقعا شیلا خدادا و حمید گودرزی و جمشید هاشم پور انقدر بزرگن؟!شاید نیکی کریمی فیلم های خوبی هم بازی کرده باشه ولی فیلم های ضعیفش هم کم نبوده!این بازیگران هیچ وقت مجابم نمی کنند که برای دیدن فیلم به سینما برم.
  پریسا جان کارگردان میدونسته که از این اسامی چطوری استفاده کنه. ممکنه اینها به نظر شما نامهای بزرگی نباشن اما برای 80 درصد سینمارو ها سبب میشن که بلیط بخرند و فیلم رو ببینند.
  منظور من از نامهای بزرگ فقط اشاره به نیکی کریمی و جمشید هاشم پور بود. به هر حال هاشم پور نام کوچکی هم در سینما بعد از انقلاب نیست. سه نسل از مردم بعد از انقلاب در ژانرهای مختلفی اون رو دیدند و بازی هاش هم بد نبوده.
  شاید بهتر باشه بگم که از زمانی که تصمیم گرفت در هر فیلمی بازی نکنه و کارهای عمیق تری انجام داد,شنون داد که میتونه بازیگر خوبی باشه. هیوا و آواز قو از این دست هستند.

  وضعیت نیکی کریمی هم که مشخصه ... حتی رابرت دنیرو هم آثار به درد نخور داشته ...

  مشکل این نیست که چرا همچین فیلمهائی ساخته میشه, مشکل اینه که ما رفتیم یک فیلم رندوم ببینیم و نتیجه اش این بود که نوشتم, اما مردم تو سینما از این فیلم بدشون نیومده بود!!!
  پس این سینما همچین نامطلوب هم نیست. ممکنه منو و شما ازش رنج ببریم. اما عده زیادی دوستش دارند و سازندگان خوب و بد سینما هم در خلوت خود هستند و حاضر نیستند سری به محل های نقد واقعی بزنند.
  چه کارگردانهای خوب ما و چه بد همچنان از محیط نت فراری هستند و همان طور که آقای ارجمند هم گفتند این فضا هتاکانه و گستاخانه است ... چرا ؟ ... چون هنرمند باید بدون هیچ پرده پوشی و بدون هیچ صافی ای خود را در برابر مردم به نقد بگذارد و از این اتفاق ها در سینمای ما رخ نمیدهند.

  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 12. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 13. #16
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 34
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  با سلام
  به نظر من این بازیگرانی که در این فیلم حضور دارن واقعا بزرگ هستن پریسا،حداقل در کشور خودمون
  پریساجان شما اگه بخوای این نامها رو با جانی دپ ،دی کاپریو و دنیرو مقایسه کنی آره مسلما ضعیفتر هستن،ولی در کشور خودمون اینا بازیگرای درجه یکی هستن و همینطور که فرخ عزیز گفت،نام چند تن از اینها کافیه که مردم به سینماها سرازیر بشن
  من به شخصه نام حمید گودرزی و نیکی کریمی برام کافیه تا برم این فیلم رو ببینم
  حالا اینکه فیلم چه اشکلاتی داره بر میگرده به فیلمنامه و کارگردانی،البته شرایط سختگیرانه کار در ایران رو هم نمیشه فراموش کرد
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 14. #17
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 29
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها


  پریسا جان کارگردان میدونسته که از این اسامی چطوری استفاده کنه. ممکنه اینها به نظر شما نامهای بزرگی نباشن اما برای 80 درصد سینمارو ها سبب میشن که بلیط بخرند و فیلم رو ببینند.
  منظور من از نامهای بزرگ فقط اشاره به نیکی کریمی و جمشید هاشم پور بود. به هر حال هاشم پور نام کوچکی هم در سینما بعد از انقلاب نیست. سه نسل از مردم بعد از انقلاب در ژانرهای مختلفی اون رو دیدند و بازی هاش هم بد نبوده.
  شاید بهتر باشه بگم که از زمانی که تصمیم گرفت در هر فیلمی بازی نکنه و کارهای عمیق تری انجام داد,شنون داد که میتونه بازیگر خوبی باشه. هیوا و آواز قو از این دست هستند.

  وضعیت نیکی کریمی هم که مشخصه ... حتی رابرت دنیرو هم آثار به درد نخور داشته ...

  مشکل این نیست که چرا همچین فیلمهائی ساخته میشه, مشکل اینه که ما رفتیم یک فیلم رندوم ببینیم و نتیجه اش این بود که نوشتم, اما مردم تو سینما از این فیلم بدشون نیومده بود!!!
  پس این سینما همچین نامطلوب هم نیست. ممکنه منو و شما ازش رنج ببریم. اما عده زیادی دوستش دارند و سازندگان خوب و بد سینما هم در خلوت خود هستند و حاضر نیستند سری به محل های نقد واقعی بزنند.
  چه کارگردانهای خوب ما و چه بد همچنان از محیط نت فراری هستند و همان طور که آقای ارجمند هم گفتند این فضا هتاکانه و گستاخانه است ... چرا ؟ ... چون هنرمند باید بدون هیچ پرده پوشی و بدون هیچ صافی ای خود را در برابر مردم به نقد بگذارد و از این اتفاق ها در سینمای ما رخ نمیدهند.

  درسته,من به این خاطر گفتم سوپرایز شدم که این مطلب رو تو تیتر نوشته ی شما دیدم!
  من نمیگم که همه ی بازیگرهای خوب فقط تو فیلم های خوب بازی کردند چون قطعا قسمت مالی خیلی مهمه
  منظور من اینه که نیکی کریمی و یا حتی هاشم پور اشتباهاتشون زیادتر از اون حدیه که بخوایم بر اساس اونها بگیم فیلم خوبیه یا نه.
  در مورد این که گفتین مردم از این فیلم خوششون اومده بود من همچنان معتقدم که به این دلیله که این فیلم ها خیلی زیاد ساخته میشه و سلیقه ی مردم عادت کرده که چنین فیلمایی رو ببینن

 15. #18
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 29
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  نقل قول نوشته اصلی توسط CHAMPION نمایش پست ها
  با سلام
  به نظر من این بازیگرانی که در این فیلم حضور دارن واقعا بزرگ هستن پریسا،حداقل در کشور خودمون
  پریساجان شما اگه بخوای این نامها رو با جانی دپ ،دی کاپریو و دنیرو مقایسه کنی آره مسلما ضعیفتر هستن،ولی در کشور خودمون اینا بازیگرای درجه یکی هستن و همینطور که فرخ عزیز گفت،نام چند تن از اینها کافیه که مردم به سینماها سرازیر بشن
  من به شخصه نام حمید گودرزی و نیکی کریمی برام کافیه تا برم این فیلم رو ببینم
  حالا اینکه فیلم چه اشکلاتی داره بر میگرده به فیلمنامه و کارگردانی،البته شرایط سختگیرانه کار در ایران رو هم نمیشه فراموش کرد
  علی من ابدا این بازیگرها رو با بازیگر هایی که نام بردی مقایسه نکردم چون اگه چنین مقایسه ای رو انجام می دادم نمی گفتم بازیگرهای بزرگی نیستند,میگفتم اصلا بازیگر نیستند!
  این که مردم سرازیر بشن برای دیدن فیلمی نشون دهنده ی کیفیت کاری که ارائه شده نیست,مثال بارزش اخراجی ها...!
  مسلما بخش مهمی از این اشکالات از طرف کارگردان و فیلمنامه نویسه ولی نمیشه از ایرادات بازیگران هم گذشت

 16. #19
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  صحبت هاي دوستان عزيز رو خوندم.
  راستش من خودم هم بدم نميومد برم اين فيلم رو ببينم چون بازي نيكي كريمي رو تو بعضي فيلمهايي كه بازي كرده دوست دارم
  هاشم پور رو هم كه فرخ توضيح دادن، اما به دختر عموم كه سينماروي حرفه ايه و تقريبا همه فيلم ها رو ميره سينما مي بينه زنگ زدم و اون فقط گفت فيلمش از حد معمولي هم پايين تره!
  همين باعث شد از رفتن پشيمون بشم.

  نوشته اصلی توسط FFKIA
  مشکل این نیست که چرا همچین فیلمهائی ساخته میشه, مشکل اینه که ما رفتیم یک فیلم رندوم ببینیم و نتیجه اش این بود که نوشتم, اما مردم تو سینما از این فیلم بدشون نیومده بود!!!
  پس این سینما همچین نامطلوب هم نیست.
  اين جملات رو كاملا قبول دارم... وقتي اين فيلم ها فروش نسبتا خوبي دارن و حتي مردم ازشون استقبال هم مي كنن ديگه چه جاي تعجب از ساخته شدن چنين فيلمهاي ضعيفيه؟
  ديگه چرا كارگردان و تهيه كننده به خودشون زحمت بدن و روي ساخت اثارشون زحمت بكشن؟
  مشكل اصلي اينه كه منتقدان اين سينما ديده نميشن!!
  سهيل هم تو پست هاي قبليش به خوبي به اين نكته اشاره كرد و من كاملا با حرفش موافقم:
  نوشته اصلی توسط DarkAngel
  حیف که این بحث هایی که ما میکنیم را کسی نمیبینه و شایدم براشون مهم نباشه و فقط بخوان سرمایشون برگرده و این براشون کافیه.
 17. #20
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 29
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : نامهای بزرگ در اثری کوچک (نگاهی به فیلم خیابان بیست و چهارم)

  نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
  اين جملات رو كاملا قبول دارم... وقتي اين فيلم ها فروش نسبتا خوبي دارن و حتي مردم ازشون استقبال هم مي كنن ديگه چه جاي تعجب از ساخته شدن چنين فيلمهاي ضعيفيه؟
  ديگه چرا كارگردان و تهيه كننده به خودشون زحمت بدن و روي ساخت اثارشون زحمت بكشن؟
  مشكل اصلي اينه كه منتقدان اين سينما ديده نميشن!!
  اتفاقا منتقدان دیده میشن خیلی هم خوب دیده میشن ولی نه لزوما تو نت,تو رادیو و تلویزیون و مجلات زیادی هستند که این آثار رو نقد می کنن ولی چنین کسانی اصلا این نقد ها براشون اهمیتی نداره چون اونها اصلا به بعد هنری قضیه نگاه نمی کنن و صرفا جنبه ی تجاری رو می بینن و اون بعد هم که عالیه!پس چه نیازی هست به اهمیت به نقد ها؟!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. 138 دقیقه در اوج التهاب با Face/Off (نگاهی به فیلم تغییر چهره)
  توسط FFKIA در انجمن مقالات سينمايي (اختصاصی)
  پاسخ ها: 17
  آخرين نوشته: 09-15-2011, 15:35
 2. نگاهی به فیلم‌های پاییزی در حال اکران سینمای ایران
  توسط MiSS SAYTA در انجمن آرشیـــو اخبـــار سینمای ایران سال 1389
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 10-19-2010, 21:26

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •