مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh به جکسون ویل خوش آمدید - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: به جکسون ویل خوش آمدید

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

Icon10 به جکسون ویل خوش آمدید

مطالب ارائه شده در زیر بخشی بر اساس اطلاعات نویسنده و بخشی بر اساس ترجمه از سایت fringepedia است برداشت بدون اجازه از آن خلاف قوانین کپی رایت است و کپی از این مطالب فقط با اجازه نویسنده و درج نام سینماسنتر بلا مانع است.

دیدم یه تاپیک بزنم هم پذیرای همه دوستان در جکسون ویل باشیم هم اینکه درباره کمپ ارتش و کودکستانی ( daycare or child care) که والتر و ویلیام توشون روی بچه ها تحقیق و آزمایش میکردن صحبت کنیم امیدوارم همه دوستانی که این سریال را دیدند در بحث شرکت کنند.

جکسون ویل (Jacksonville)

جکسون ویل شهری در ایالت فلوریدای آمریکا است که در سریال فرینج نقش مهمی بازی میکند چون در این شهر کمپ ارتش وجود داشت که والتر و ویلیام بل در کودکستانی روی بچه ها از سه سالگی آزمایشاتی را با استفاده از کورتکسیفان انجام میداند. و شاید یکی از پروژه های مخفی ارتش آمریکا بوده که در کمپ ارتش و بر روی بچه هایی که به نوعی با ارتش در ارتباط بودند انجام میشده.

کورتکسیفان (Cortexiphan)

والتر در قسمتهایی از سریال به خطری که بشر را تهدید میکند اشاره میکند و این خطر در کتاب انسان های اولیه هم به کرات اشاره شده است. ویلیام بل تحقیقات گسترده ای بر روی کتاب اول و نوشته های آن انجام میدهد و برای مقابله با این خطر ماده ای درست میکند که آن را کورتکسیفان نامگذاری میکند.

ماده کورتکسیفان در سال 1981 توسط ویلیام بل ساخته شد. تئوریه بل بر این اساس بود که مغز انسان در ابتدای تولد بطور نامحدودی توانا ( مستعد) است ولی با بالارفتن سن و تاثیر های اجتماعی، فیزیکی و ذهنی این مستعد بودن محدود میشود که بل این فرآیند را تحت عنوان تئوریه محدودیت نامگذاری کرده بود. کورتکسیفان با این امید ساخته شده بود که با جلوگیری از کاهش قدرت مغز این محدودیت را محدود کند ( یعنی کاهش دهد) و به نوعی قدرت ذهنی افراد را افزایش دهد.
    پس با توجه به تئوری بل هر چه انسان ها از سن کمتری برخورد دار باشند این محدودیت ذهن آنها کمتر است به این دلیل مجبور بودند بر روی کودکان این آزمایشات را انجام دهند چون هنوز تحت تاثیر عوامل مختلف قرار نگرفته اند.
    بعد از آزمایشات کوتاهی که بر روی حیوانات انجام گرفت دو محل برای انجام آزمایشات کورتکسیفان بر روی کودکان ایجاد شد یکی دانشگاه ایالتی اوهایو که محلی بزرگ بود و دیگری در جکسون ویل که مکانی کوچکتر بود.
    والتر در مورد کورتکسیفان اینچنین میگوید: به درک توانایی مردم کمک میکند. واقعیت چیزی است که ما دنیای اطرافمان را درک میکنیم بنابراین با تغییر این درک ما واقعیتمان را تغییر میدهیم. هر چند مادامی که مردم عادی درک خودشان را میتوانند تغییر دهند، کورتکسیفان واقعی میتواند درک مردم دیگر را نیز به خوبی تغییر دهید و بدین وسیله واقعیت آنها را تغییر دهند.
    تاثیر کورتکسیفان بر روی توانایی افراد بطور یکسان نبود و در هر فردی نوعی قابلیت بوجود می آورد مانند اولیویا که توانایی کنترل کردن اجسام با ذهن خودش را داشت یا مانند نیک لین (Nick Lane) که احساساتش بر روی دیگران تاثیر میگذاشت و افراد بسیار دیگری که هر کدام یک نوع قابلیت داشتند.
    آزمایشات کورتکسیفان تا سال 1986 بر روی کودکان ادامه پیدا کرد. و پس از آن متوقف شد و تاثیرات خوب و بد بسیاری را بر روی افرادی که تحت آزمایش قرار گرفته بودند گذاشت.

وقتی اولیویا به همراه والتر و پیتر بار دیگر به کودستان واقع در جکسون ویل برمیگردند لیست و پروندهایی از افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته بودند پیدا میکند هر چند لیست کامل نبود ولی چند تن از افرادی که در آن لیست بودند و در سریال بازی کردند به شرح زیر است:

اولیویا دانم (Olivia Dunham)

نانسی لویز(Nancy Lewis)

سوزان پرت (Susan Pratt)

نیک لین (Nick Lane)

سالی کلارک (Sally Clark)

جیمز هث (James Heath)

میراندا گرین (Miranda Greene)

دوستان برای اینکه موضوع تاپیک ادامه پیدا کنه و بحث شود درباره قابلیت های این افراد چیزی نمیگم که دوستان توی بحث شرکت کنند و هر کدومشان با توجه به قسمت هایی که دیدن قابلیت های این افراد را بیان کنند.

2. 13 کاربر از پست مفید DarkAngel سپاس کرده اند .

3. # ADS

Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

پاسخ : به جکسون ویل خوش آمدید

مرسی سهیل...
    من تا اپیزود آخر فکر می کردم که الیویا و پیتر انسان های خاصی هستند چون تو اون برگه ها تصاویر این دو کشیده شده بود بنابراین مانور زیاد روی این دو شخصیت طبیعی بود ولی وقتی قسمت آخر متوجه شدم که همه این نقاشی ها رو والتر کشیده حسابی دلسرد شدم!
    نویسنده های فرینچ به جای از این شاخه به اون شاخه پریدن اگه روی همین معماها و شخصیت هایی که خلق کردن بیشتر کار می کردن سریال انقدر افت نمی کرد.منم با این نظر که این شخصیت ها خیلی بیخود کنار گذاشته شدن موافقم.

پ ن :اگه بیشتر از چیزی که نشون داده شد روی جکسون ویل کار می کردند به شخصه از والتر متنفر می شدم!

5. 2 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

6. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Amélie نمایش پست ها
    اگه بیشتر از چیزی که نشون داده شد روی جکسون ویل کار می کردند به شخصه از والتر متنفر می شدم!
    همين الان هم به نظرم والتر با تمام اتفاقاتي كه افتاد شخصيت محبوبي نيست ، من تو اپيزود آخر وقتي والتر رو پشت ميله هاي زندان ديدم به هيچ وجه دلم نسوخت ! بيشتر از اينها بايد مجازات بشه

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    همين الان هم به نظرم والتر با تمام اتفاقاتي كه افتاد شخصيت محبوبي نيست ، من تو اپيزود آخر وقتي والتر رو پشت ميله هاي زندان ديدم به هيچ وجه دلم نسوخت ! بيشتر از اينها بايد مجازات بشه
    کاملا باهات موافقم نازنین,منم دلم نسوخت ابدا!
    مسئول تمام این اتفاقات شخص والتره و به خاطرش باید مجازات می شد
    خوشحالم بالاخره یکی با من موافقه!

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Amélie نمایش پست ها
    خوشحالم بالاخره یکی با من موافقه!
    منم موافقم
    البته ويليام بل هم بايد مجازات مي شد.. چون از حرفاي والتر معلومه كه خيلي از ايده ها مال بل بوده از جمله همين كورتكسيفان اما چون خيلي ازش تصوير نداشتيم اين بعد از شخصيت بل خيلي مشخص نشد.

novocano آواتار ها
    وضعیت : novocano آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 29 در 21 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

والتر فقط به خاطر نجات جون پیتر همچین کاری رو کرد. و به نظر من تاثیر گذارترین شخصیت سریال هست.
    نکته دیگه هم اینه که بازی معرکه جان نابل اصلا اجازه نمیده من از این شخصیت بدم بیاد

Amélie آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    منم موافقم
    البته ويليام بل هم بايد مجازات مي شد.. چون از حرفاي والتر معلومه كه خيلي از ايده ها مال بل بوده از جمله همين كورتكسيفان اما چون خيلي ازش تصوير نداشتيم اين بعد از شخصيت بل خيلي مشخص نشد.
    به به می بینم که تعداد موافقان رو به افزایشه!
    موافقم پرنیان,ممکنه که ویلیام بل هم مقصر باشه ولی باید این نکته رو هم در نظر بگیریم که تمام ایده هاش برای نجات دنیای آبی و سرپوش گذاشتن روی خطای والتر بوده ولی این مورد هم باعث نمیشه که از مجازات فرار کنه چون به نظر من کاری که با زندگی یه عده کودک بی گناه انجام داد در هیچ صورتی قابل بخشش نیست!
    شاید همین دلیل هم بود که مجبورش کرد با وجود اینکه می دونست بر نمی گرده بره تو ذهن الیویا و از مجازاتی که در انتظارشه فرار کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط novocano نمایش پست ها
    والتر فقط به خاطر نجات جون پیتر همچین کاری رو کرد. و به نظر من تاثیر گذارترین شخصیت سریال هست.
    نکته دیگه هم اینه که بازی معرکه جان نابل اصلا اجازه نمیده من از این شخصیت بدم بیاد
    بله درسته به خاطر نجات جون پیتر رفت ولی برای برگردوندنش دچار تردید شد و احساسش بر عقلش غلبه کرد و باعث این همه مصیبت شد.
    از طرفی شما داری از زاویه ی .التر به قصیه نگاه می کنی اگه از دید والترنیت نگاه کنی متوجه گناهکار بودن والتر میشی.والتر با برنگردوندن پیتر علاوه بر اینکه یه بچه رو از خانوادش جدا کرد باعث نابودی دنیاشون هم شد!
    من شخصیت والتر رو دوست ندارم و کاری به بازی بازیگرش ندارم.هیچ شکی نیست که یکی از بازیگران توانای فرینچ جان نابله

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

من پست های مقایسه در مورد والتر و والترنیت رو منتقل کردم به تاپیک شخصیت شناسی چون اونجا قبلا یه بحث هایی در مورد والتر و والترنیت شده بود.

برای این تاپیک هم بیاین ادامه موضوع رو بگیریم یعنی اتفاقاتی که توی جکسون ویل افتاد و بچه هایی که توش بودن و تاثیر هایی که روی سریال داشت حتی کارهایی که والتر کرد فقط لطفا بین والتر و والترنیت تو این تاپیک مقایسه راه نندازید
    با تشکر
    ویرایش توسط DarkAngel : 05-31-2011 در ساعت 23:59

13. 2 کاربر از پست مفید DarkAngel سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)