مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

 1. #1
  سعید آواتار ها
  وضعیت : سعید آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : May 2011
  سن: 26
  نوشته ها : 24
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 27 در 18 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 53 تاپیک

  ریگ جن ، مثلث برمودای ایران  آیا در ایران منطقه ای ملقب به مثلث برمودا وجوددارد؟

  تا به حال از بیابانی به نام ریگ جن چیزی شنیده اید؟
  منطقه ای کویری و پر از تپه های ماسه ای که در جنوب سمنان ، شرق دریاچه نمک ، شمال چوپانان و انارک و غرب جندق قرار دارد. به گزارش تماشاگران شبکه رادیو اینترنتی ایران صدا، اطلاعات بسیار جالبی درباره این منطقه اسرار آمیز در برنامه ای رادیویی منتشر کرده است که شنیدن آن جالب است. ریگ جن کجاست؟

  ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای (تلماسه) در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال چوپانان و انارک و غرب جندق قرار دارد.


  این منطقه به دلیل وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه آب در گذشته محل عبور کاروان‌ها نبوده و فقط در سال‌های اخیر چند گروه به آن منطقه رفته‌اند. ریگ جن گستره ای است از شنزارهای روان. تا چشم كار می كند نمك است و ماسه و در بعضی مناطق باتلاق؛ باتلاق هایی كه اگر شناختی از محل آنها نداشته باشید قطعا گرفتار شده و به جرگه همان آدم هایی می پیوندید كه گرفتار روح و جن شده اند(!) فرو رفتن در گل و لجن در ریگ جن شاید یكی از خطرناك ترین اتفاقاتی باشد كه ممكن است گریبانگیر مسافران، البته مسافران ناوارد شود و آنها را به كام مرگ بكشاند.

  سالهای متمادی هیچ كس جرات آنكه به ریگ جن سفر كند و راز این كویر اسرارآمیز را كشف كند، نداشت، یا اگر حتی جراتش را هم داشت به دلیل ناآشنایی با منطقه در راه می ماند. از آن جمله می توان به سون هدین، نویسنده كتاب كویرهای ایران اشاره كرد كه سالهای زیادی از عمرش را در گوشه و كنار كویرهای ایران گذراند و كتاب كویرهای ایران را به رشته تحریر درآورد، اما با تمام تلاش هایش هیچ گاه موفق به دیدن ریگ جن یا بهتر بگویم فتح ریگ جن نشد.


  سون هدین در سال 1900 ریگ جن را كشف كرد و بعد از آن هم آلفونز گابریل در سال 1930 از نزدیكی آن گذر كرد، اما عبور از آن همچنان برای كویرنوردان به صورت یك رویا باقی ماند تا اینكه بالاخره در سال 1997 طلسم ریگ جن توسط علی پارسا، كویرشناس مقیم آمریكا شكسته شد.


  او به همراه آقای میرانزاده، رئیس پارك ملی كویر وقت با هواپیما بر فراز ریگ جن رفتند تا ثابت كنند كه هیچ چیز شگفتی در ریگ جن وجود ندارد. علی پارسا در خاطرات خود درباره آشنایی اولیه اش با ریگ جن می نویسد: در یكی از سفرهایی كه زمان دانش آموزی به كویر مركزی داشتم، در نقشه ای به ریگ جن برخوردم. نامش اسرارآمیز به نظر می آمد.

  تصمیم گرفتم به آنجا بروم و این همزمان شد با انقلاب ایران. سالها بعد در 1996 این رویا با سفر به پارك ملی كویر دوباره به سراغم آمد. من، دوستانم و آقای میرانزاده، رئیس پارك ملی كویر تصمیم گرفتیم كه از فراز ریگ جن با هواپیما عبور كنیم تا به خودمان ثابت كنیم در مسیر، چیز عجیبی نیست. فقط نمك است و ماسه و تپه. نخستین امر شگفتی كه در ریگ جن با آن مواجه شدیم، گودالی تازه به وجود آمده بود. داخل گودال یك فضای آبی دیده می شد كه آب شور بود. اطراف آن نمك كریستال شده به رنگ سفید دیده می شد و اطراف آن به رنگ قهوه ای بود كه مشخص بود در اثر فشار، خاك آن پخش شده است.

  اما علی پارسا برای اولین بار در نوامبر 1997 با ماشین وارد ریگ جن شد و بعد از آن بسیاری از كویرنوردان از ریگ جن گذشتند. البته با تجهیزات كامل؛ و نه گرفتار روح شدند و نه جن زده. گسترش ریگ جن از شمال شرق به جنوب غرب است. این منطقه در شمال شرق به كوه گوگرد و منطقه معلمان، از جنوب به انارك، از شرق به ناحیه جندق و از سمت غرب به پارك ملی كویر منتهی می شود. مهمترین مسئله اینكه اگر تا به حال كویر نوردی نكرده اید و به اصطلاح حرفه ای نیستید، برای اولین تجربه به هیچ عنوان ریگ جن را برنگزینید كه در این صورت رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا، حتی اگر هم حرفه ای هستید حتما گروهی به این منطقه سفر كنید.

  بهترین وسیله برای سفر به كویر، جیپ های سبك وزن است، نقشه را فراموش نكنید. اگر GPS (وسیله ثبت نقاط جغرافیایی و در واقع یك راهنمای الكترونیك ماهواره ای است) دارید كه چه بهتر و از آنجایی كه سفر به ریگ جن حركتی نوین و بسیار مشكل است و در نتیجه نقشه دقیقی از آن در دسترس نیست، می توانید با استفاده از GPS و ثبت نقاط، میزان دقت نقشه هایتان را چك كنید. نه تنها برای سفر به ریگ جن كه برای سفر به هر نقطه از كویر كاملا مجهز و بدون كوچكترین كاستی و شك حركت كنید. برای سفر به ریگ جن حداقل باید به اندازه دو هفته آب ، بنزین، غذا و وسایل فنی ماشین را به همراه داشته باشید  در ضمن بلد محلی را فراموش نكنید، محلی ها معمولا آدم های كار كشته ای هستند و علاوه بر تعیین مسیر، حتی در شرایط سخت، خیلی خوب می توانند راهنماییتان كنند. اگر از مسیر جندق به طرف ریگ جن می روید پس از طی مسیری پر پیچ وخم، وارد یك رودخانه خشك و عریض می شوید، بعد از عبور از رودخانه تا چشم كار می كند كوه ها و تپه های ماسه ای است.

  بخشی از منطقه نسبتا مسطح تر است و تپه ها كوچكتر، بنابراین عبور از آن نسبتا آسان به نظر می رسد ولی با كمی پیشروی با كم شدن ارتفاع به اراضی باتلاقی می رسید كه اینجا تقریبا جنوب منطقه است. اصرار برای عبور از این اراضی باتلاقی بی فایده است بنابراین بهتر است از سمت شمال غربی به حركتتان ادامه دهید. آخرین كوه هایی كه 2300 متر ارتفاع دارند به بخش شمالی ریگ جن می رسید از اینجا كوه دماوند را هم می توانید ببینید. با ادامه این مسیر به پارك ملی كویر می رسید، البته بعد از گذر از رودخانه خشك نخجیر و پارك ملی كویر ، نقطه پایانی است كه شما را به پاسگاه ملك آباد ورامین و تهران می رساند و تا اینجا بیش از هزاركیلومتر مسیر را در كویر درنوردیده اید.
  البته این مسیر یكی از مسیرهای پیشنهادی است كه تاكنون گروه های زیادی از آن عبور كرده اند. اگر شما مسیر دیگری را می پسندید، می توانید با استفاده از نقشه و راهنما، مسیر جدیدی را تجربه كنید. اما تمام این سختی ها و بالا و پایین ها یك طرف و آسمان پرستاره شب های ریگ جن هم یكطرف. خوابیدن روی شن های روان روی تپه ای بلند و چشم دوختن به آسمانی كه حتی یك نقطه سیاه ندارد و شهاب سنگ هایی كه هر از گاهی مثل تیر فرشتگان حافظ زمین كه شیاطین را از نزدیك شدن به زمین باز می دارند، تمام خستگی روزانه و در شن و باتلاق فرورفتن را از تن می زداید. فایل صوتی ریگ جن این فایل صوتی شامل صدای عجیب و غریب موجودات ماورایی، ارواح و صدای کاوشگرانی است که همه به اتفاق می گویند"هیچ کس تا به حال نتوانسته از این منطقه عبور کند. " فایل صوتی موجود در ایران صدا در واقع یک گزارش باز تولیدی است که کاری از شبکه رادیویی جوان بوده است. *در این برنامه کاوشگران از ویژگی ها و مختصات جغرافیایی این منطقه صحبت می کنند و این که چطور و از چه مسیر هایی می توانید به این منطقه که خشک و پر از تپه های ماسه ای است، برسید. *در بخشی از این برنامه رادیویی کاوشگران درباره دست نیافتنی بودن عبور از بخشی از این منطقه صحبت می کنند .


  طبق گفته کاوشگران هیچ کس تا به حال نتوانسته از قلب این بیابان عبور کند. در ریگ جن حتی بی سیم های قوی کاوشگران هم از کار می افتد. *محلی های این منطقه ،چوپان ها و ساربان ها معتقدند که اگر کسی پایش به ریگ جن برسد، بلافاصله ناپدید می شود و توسط ارواح و موجودات ماورایی به قلب ریگ جن فرستاده می شود!! *یکی از کاوشگران می گوید که حتی شترهای اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می رسند می ایستند و به هیچ عنوان حرکت نمی کنند .


  آیا واقعا این منطقه برمودای ایران است؟! *"آلفونز گابریل" اتریشی و یک کاوشگر سوئدی قصد داشته اند این منطقه را کشف کنند، اما هیچ کدام نتوانسته اند از این بخش از کویر عبور کنند و ناچار به به سمت یزد رفته و از آنجا عبور کرده اند. *در بخشی از این برنامه رادیویی ، کارشناسان و کاوشگران از این که قصد دارند دوباره با وسایل و تجهیزات کافی و لازم در وقتی مناسب از سال (از لحاظ آب و هوایی) به این منطقه سفر کنند، صحبت می کنند. *صداهای عجیب و غریب، جیغ موجودات ماورایی و صداهای ترس آوری که ازاین بیابان برهوت شنیده می شود را می توانید در این فایل صوتی بشنوید.


  *ریگ جن شگفت انگیزترین، اسرار آمیز ترین و ترسناک ترین منطقه ایران است با باتلاق های سهمگین که مرگ را برای هر موجود زنده ای به ارمغان می آورند. اتفاقات بی پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمکزاراهای این منطقه محل قتل و دفن موجودات زنده بسیاری بوده است! *هیچ کس به درستی نمی داند که واقعیت درباره این منطقه کویری چیست، اما اگر اهل ماجراجویی و علاقه مند به موضوعات اسرارآمیز و ترسناک هستید به سایت ایران صدا سر بزنید و خودتان با گوش های خودتان گفته های این افراد را درباره این منطقه عجیب بشنوید.
  ویرایش توسط SovRan : 05-28-2011 در ساعت 13:37 دلیل: مناسب کردن فونت

 2. 4 کاربر از پست مفید سعید سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  SEYED AMIR آواتار ها
  وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : ......
  نوشته ها : 1,732
  سپاس ها : 2,628
  سپاس شده 2,279 در 865 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 494 تاپیک

  پاسخ : ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

  خیلی جالب بود ، من تاحالا نمی دونستم ...
  بخاطر همین برای صحت خبر تو گوگل سرچ کردم ، دیدم بله واقعیت داره !!
  جالبه ما هم یه جورایی مثلث برمودا داریم اونم بغل گوشمون .: دی
  یکم خبر تکمیلی تر با نقشه :

  ریگ جن؛ مثلث برمودای ایران
  نمک... ماسه... باتلاق و شنزارهای روان! این تمام چیزی است که در ریگ جن خواهید دید؛ مثلث برمودای ایران که جز تپه های سوزان هدیه دیگری برای مسافرانش ندارد. در این منطقه کویری تا چشم کار می کند تپه های شنی است و باتلاق های نمک که مهم ترین بهانه تبدیل ریگ جن به یکی از صعب العبور ترین نواحی جهان به شمار می رود. ریگ جن آنقدر صعب العبور است که از دوران های قدیم هیچ کاروان و مسافری از آن عبور نمی کرده است. بنابراین طبیعی است که هیچ روستایی هم در آن وجود نداشته باشد.
  این منطقه در باورهای مردم بومی کویر، سرزمین نفرین شده است! آنها معتقدند که ارواح پلید و شیاطین در این سرزمین اسرارآمیز حکومت می کنند و به همین دلیل هر که پا به ریگ جن می گذارد بلعیده می شود و دیگر باز نمی گردد! اما شاید برایتان عجیب باشد که بدانید این روزها ریگ جن تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری ایران شده است و تورهای گردشگری هر از چندگاهی به این کویر سوزان و بلعنده سفر می کنند. سرزمینی که اگر پایتان را به آنجا بگذارید خواهید دید که در شعاع پنجاه کیلومتری تان هیچ جنبده‌ای وجود ندارد!

  بومیان منطقه تصور می کنند که ارواح پلید و شیاطین در ریگ جن
  سکونت دارند و به همین دلیل هر که پا به این سرزمین اسرار آمیز می گذارد بلعیده می شود و دیگر باز نمی گردد


  ریگ جن روی نقشه

  ریگ جن در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت شده کویر ، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است! این دقیق ترین آدرسی است که می توان از کویری داد که نام و نشانش در بیشتر نقشه ها وجود ندارد. انگار که ریگ جن سرزمین حذف شده دوران باشد!  ریگ جن با وسعتی حدود 3800 کیلومتر مربع در حاشیه شمالی به کوه گوگردی ، در حاشیه شرقی به جاده دامغان - جندق و در قسمت شمالی به رودخانه ورگی که از ارتفاعات کوه گوگردی سر چشمه می گیرد می رسد. این رود در جهت شمال غربی-جنوب شرقی وارد ریگ جن می شود و کوه ملا هادی در حاشیه جنوبی این ریگ زار قرار دارد.
  اما بهترین مسیر دستیابی به آن هم بخش شمال شرق پارک ملی کویر است، یعنی جاده سنگفرش ملک آباد که البته داخل مرز پارک بوده و زیر نظر سازمان حفاظت محیط زیست اداره می شود. بنابراین باید از این سازمان مجوز عبور بگیرید. مسیر دیگر ورود به ریگ جن هم جندق است که دقیقا در نقطه مقابل، یعنی در بخش شرقی پارک قرار دارد.
  اگر از تهران عازم ریگ جن می شوید باید بدانید که فاصله تهران تا جندق حدود 170 کیلومتر است. بنابراین برای این سفر باید طوری برنامه ریزی کنید که برای رفت و برگشت سوخت و تجهیزات کافی داشته باشید.

  سفر به سرزمین ارواح خبیثه!
  در سال 1900 سون هدین، كویرنورد بزرگ سوئدی اولین گردشگری بود که سعی کرد ریگ جن را تجربه کند. اما به دلیل باتلاقی بودن منطقه از تصمیمش منصرف شد و در نتیجه از حاشیه غربی و جنوبی ریگ جن عبور كرد. او بعدها در كتاب كویرهای ایران به طور مفصل درباره این کویر نوشت تا در سال 1930 آلفرنس گابریل" با ایده گرفتن از این کتاب راهی ایران شود و عزم ریگ جن کند. اما او هم تنها از عرض ریگ جن گذشت. تا این که در سال 1380 اولین کویر نورد ایرانی راهی ریگ جن شد تا طلسم این سرزمین اسرارآمیز را بشکند. دكتر علی پارسا، برای اولین سفر با شتر راهی ریگ جن شد اما سفرهای بعدیش را با تیم های کویرنوردی انجام داد.

  اگر شما هم کافی انگیزه پیدا کرده اید که جانتان را کف دستتان بگیرید و راهی ریگ جن شوید، بهتر است خیلی عجله نکنید. توصیه می کنیم که اگر تا به حال کویر نوردی نکرده اید و به اصطلاح حرفه ای نیستید، برای اولین تجربه به هیچ عنوان ریگ جن را انتخاب نکنید که در این صورت رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با خدا! حتی اگر هم حرفه ای هستید حتماً گروهی به این منطقه سفر کنید. آن هم با یک تیم کاملا حرفه ای. بهترین وسیله برای عبور از این کویر‌، جیپ های سبك وزن است و البته فراموش نکنید که هر لحظه امکان گیر کردن و گم شدنتان در کویر ریگ جن وجود دارد. پس باید از همه امكان های نرم افزاری مثل نقشه های دقیق و GPS که قبلا تمام مسیرهای عبور از ریگ جن روی آن مشخص شده است استفاده کنید. این البته به جز اطلاع مسئولان محلی از سفر تیم کویرگردی به ریگ جن است که باید کاملا در جریان نقشه سفر تیم باشند. سفر به ریگ جن معمولا با بیشترین حد تجهیزات صورت می گیرد. در این سفر معمولا برای مدت حداقل 15 روز غذا‌، آب، بنزین و وسایل فنی ماشین ها برداشته می شود تا در صورت بروز مشکل حفظ گروه امکان پذیر باشد.
  اما ریگ جن غیر از احتمال گم شدن و ته کشیدن منابع حیاتی، بهانه های دیگری هم برای بلعیدن مسافرانش دارد! فرو رفتن در گل و لجن و باتلاق های ریگ جن یكی از مهم ترین خطرهایی است که هر مسافری را تهدید می کند.

  منبع:تبیان 5. کاربر روبرو از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده است .


 6. #3
  در تکاپوی خوشبختی، همچنان به دنبال زندگی می دَوَم
  *sOlii* آواتار ها
  وضعیت : *sOlii* آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2011
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 342
  سپاس ها : 1,239
  سپاس شده 529 در 240 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 490 تاپیک

  پاسخ : ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

  واقعا جالب بودددد.... حتما باید یه بار بر اینجا رو ببینم .... یه کم بزرگتر بشم

 7. #4
  هر چیزی را که باور داشته باشی به دست خواهی آورد!!
  antonio آواتار ها
  وضعیت : antonio آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : May 2011
  محل سکونت : G3rmany
  سن: 24
  نوشته ها : 90
  سپاس ها : 96
  سپاس شده 62 در 40 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 146 تاپیک

  پاسخ : ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

  خیلی جالب بود!!مرسی!!!
  ولی کلا به این که جن توی دنیای ما وجود نداره شکی ندارم!!!!

 8. #5
  *Shiny* آواتار ها
  وضعیت : *Shiny* آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Mar 2011
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 1,372
  سپاس ها : 4,310
  سپاس شده 3,488 در 920 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 376 تاپیک

  پاسخ : ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

  خیلی جالب بود هیچ نمی دونستم یه همچین جایی تو ایران وجود داره!!!
  ولی من برخلاف زینب جون جن هارو باور دارم !!!
  من حتما باید اینجا رو ببینم!!!

 9. #6
  مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
  SovRan آواتار ها
  وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : همه جای ایران سرای من است
  نوشته ها : 1,337
  سپاس ها : 3,252
  سپاس شده 4,260 در 923 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 725 تاپیک

  پاسخ : ریگ جن ، مثلث برمودای ایران

  دوستان عزیز لطف کنید و فقط در رابطه با موضوع تاپیک که جغرافیا می باشد بحث کنید.
  پست های اضافی حذف شد.
  با تشکر
  مدیر بخش

 10. کاربر روبرو از پست مفید SovRan سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مثلث آبرامز و مایکل امرسون و تری او کویین
  توسط ScarFace در انجمن بخش آزاد سريالهــــــا
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 10-27-2010, 11:44

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •