مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث و بررسی فیلم Jurassic Park در سینمای هفته

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: بحث و بررسی فیلم Jurassic Park در سینمای هفته

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

بحث و بررسی فیلم Jurassic Park در سینمای هفته

Jurassic Park
    محصول 1993 آمریکا

Director: Steven Spielberg
    Writer: Michael Crichton

Sam Neill
    Laura Dern
    Jeff Goldblum

دوستان عزیز لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارید.

در این تاپیک فقط برداشت و نظر شخصی خود در مورد فیلم مورد بحث را آورده و از نقل قول از سایت های دیگر و نیز بحث های جانبی خودداری کنید.
    بحث و بررسی فیلم Jurassic Parkاز هم اکنون تا ساعت 12 شب شنبه ادامه خواهد داشت.

با تشکر : مدیر بخش

2. 7 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

3. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : بحث و بررسی فیلم Jurassic Park در سینمای هفته

استیون اسپیلبرگ برمیگردد!!
    اینبار استیون فیلمی ساخته است در مورد حیواناتی که منقرض شده اند بله این حیوانات و ابر هیولاها دایناسور ها هستند!!
    پارک ژوراسیک : دانشمندان در یک جزیره پارکی تفریحی ساخته‌اند که در آن دایناسورها را شبیه‌سازی کرده‌اند. جان هموند گروهی از دانشمندان را برای بازدید از پارک پیش از بازگشایی همگانی فرا می‌خواند. به سبب سهل انگاری و خرابکاری دسته ای از دایناسورها آزاد می‌شوند و بازدیدکنندگان و کارشناسان می‌کو شند برای نجات خود از جزیره بگریزند.

پارک ژوراسیک نمونه ای از یک فیلم خوش ساخت و جالب است و هم ترسناک است هم محتوای جالبی دارد بازی بازیگرا قابل قبول و جلوه های ویژه جالبی که بر فیلم حکم فرما است بر این ادعا که اسپیلبرگ فیلم زیبایی ساخته است سحه(سهه و.. :دی) میگذارد!!
    پارک ژوراسیک دارای 3 قسمت مختلف است که هر 3 از زیبایی های مختص به خود را دارا میباشند!!
    جالب اینجا است که چندی پیش اعلام شد پارک ژوراسیک 4 در راه است!!! که به احتمال بسیار زیاد 3D خواهد بود
    پس منتظر دایناسورهای 3d باشید!!!

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

5. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

من دست کم 5 بار کامل پارک ژوراسیک و دنیای گمشده رو دیدم و دو بار هم کاملا کتاب جفتش رو خوندم.
    جالب اینجاست که اول هم دنیای کمشده رو خوندم و بعد پارک ژوراسیک رو .
    وقتی که کتاب زیبای مایکل کرایتون رو میخونید تازه متوجه اوج نبوغ این آدم میشین. مردی که بدون تردید خودش یک دانشمند تمام و کمال بود و با تسلط به دانش dna و ژنتیک تونست داستانی رو خلق کنه که هم رکورد فروش کتاب رو جا به جا کنه و هم رکورد فروش فیلم رو .
    پارک ژوراسیک توسط اسپیلبرگ و با تکنیک های جلوه های ویژه ای که در دو سال قبل از آن توسط جیمز کامرون در ترمیناتور دو و با همکاری لایت اند مجیک ابداع شده بود و توسط اسپیلبرگ و ویلسون تکمیل شد و در نهایت فیلمی به وجود اومد که بینندگان رو انگشت به دهان کرد.
    ژوراسیک پارک یک فیلم فوق العاده با ایده های علمی ای است که هیچ کدام تخیلی نیستند. کرایتون در تک تک مسائل علمی از مستندات و جدیدترین دستاوردهای علمی استفاده کرده بود که خود هم به آنها تسلط کافی داشت.
    فیلمی که در ابتدای ورود گروه علمی به ژوراسیک پارک توسط جان هاموند به نمایش درمیاد کاملا نشان دهنده اینه که چقدر پایه های علمی داستان محکمه و اکنون ثابت شده که چنین پدیده ای غیر ممکن نیست و اتفاقا خیلی هم محتمله.

اما کرایتون تنها یک داشمند و مطلع به امور زیستی و ژنتیک نیست. وقتی با اعضای گروه او آشنا میشویم میبینیم که در میان اعضای این گروه ریاضی دان برجسته ای به نام یان مالکوم وجود دارد.
    در کتاب مالکوم با اظهار نظرهائی که بر پایه علم ریاضی انجام میدهد و خواننده به طور فصل به فصل در کتاب با آن آشنا میگردد بیننده را متوجه قانونی در ریاضی میکند که به درهم ریختگی یا گسست شهرت داره .
    طبق این قانون مالکوم پیش بینی میکنه که گون شرکت اینجین در نظام طبیعی دست برده و قوانین رو دچار تغییر کرده بر پایه علم ریاضی این نظم ادامه پیدا نمیکنه و فروپاشی میشه.

در ادامه ما به طور کامل با این فروپاشی آشنا میشین و خیلی خوب میبینیم که انسان هیچ وقت نمیتونه به همه جوانب یک دستکاری طبیعی فکر کنه و همین مسئله باعث فروپاشی نهائی و نابودی خیلی از افراد میشه.
    مراحل این ماجرا خیلی خوب تعریف شده و در فیلم هم با جان بخشیدن به موجودات دوران ژوراسیک و تریاسیک و کرتاسه داستان مرتب جذاب و جذاب تر میشه.

حرف در این باره زیاد دارم و برمیگردم
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

کلا از سری فیلم های ژوراسیک و ژوراسیک مانند ، لذت نبردم ..
    این فیلم برای من ، فیلمی نبود که فکر منو مشغول بکنه
    همانند خیلی از فیلم های هالیوودی ، فقط از صحنه های اکشن و به اصلاح جلوه های ویژه فیلم میشه لذت برد.
    ارزش فیلنامه قوی و تاثیرگذار خیلی بیشتر از جلوه های ویژه است.
    متاسفانه اصلا با این فیلم ارتباط برقرار نکردم.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

زماني كه من فيلم پارك ژوراسيك رو مي ديدم يك نكته اش خيلي برام جالب بود: بازسازي dna دايناسورها بو سيله پشه‌های دوره‌های ماقبل تاریخ.
    توي اين فيلم اين كار به اين صورت هست كه پشه اي متعلق به دوره ماقبل تاريخ رو كه توي صمغ درختها گير كرده به طور افتاقي پيدا مي كنن بعد با استفاده از دی ان ای دایناسور ها كه توي خون پشه مونده،‌ اون ها را شبیه سازي مي كنند.

اين فيلم واقعا برام اين سوال هميشگي رو بوجود آورده كه آيا چنين كاري ممكنه؟

يادمه توي وبلاگي كه آدرسش الان خاطرم نيست خونده بودم كه در سال 1992 يعني قبل از نوشته شدن داستان اين فيلم ، ادعا شد که تکه‌هایی از زنجیره‌ی dna دایناسورها از صمغهای خشک شده‌ اي كه حشرات ماقبل تاریخ داخلش گير افتادن،‌ استخراج شده.

به هرحال هر تخيلي ميتونه مبناي يك واقعيت علمي هم باشه ديگه؟؟!!

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    زماني كه من فيلم پارك ژوراسيك رو مي ديدم يك نكته اش خيلي برام جالب بود: بازسازي dna دايناسورها بو سيله پشه‌های دوره‌های ماقبل تاریخ.
    توي اين فيلم اين كار به اين صورت هست كه پشه اي متعلق به دوره ماقبل تاريخ رو كه توي صمغ درختها گير كرده به طور افتاقي پيدا مي كنن بعد با استفاده از دی ان ای دایناسور ها كه توي خون پشه مونده،‌ اون ها را شبیه سازي مي كنند.

يادمه توي وبلاگي كه آدرسش الان خاطرم نيست خونده بودم كه در سال 1992 يعني قبل از نوشته شدن داستان اين فيلم ، ادعا شد که تکه‌هایی از زنجیره‌ی dna دایناسورها از صمغهای خشک شده‌ اي كه حشرات ماقبل تاریخ داخلش گير افتادن،‌ استخراج شده.

به هرحال هر تخيلي ميتونه مبناي يك واقعيت علمي هم باشه ديگه؟؟!!
    دقیقا مشخص شده که چنین امری کاملا ممکنه و مایکل کرایتون قبل از نوشتن کتاب تحقیقات وسیعی در این باره کرده بود و با توجه به دانشی که خود هم داشت توانست به چنین ترکی جالبی برسه.
    اما چیزی که منو درباره کرایتون به شگفتی وامیداره این مسئله نیست.
    نکته ای که دقیقا سبب حیرت آدم میشه شناخت وسیعیه که از کلیه گونه های مختلف موجودات ماقبل تاریخ داشت.
    من دقیقا با خوندن دو جلت کتاب کرایتون شناخت کاملی از انواع دایناسورها پیداکردم.
    شاید قبل از این کتابها و فیلمها هیچ وقت نمیتوانستم یک آپاتوسور رو از تیرانوسوروس رکس (T-Rex) تشخصی بدم و یا ویلوسیراپتور (Raptor) رو از ایگوانودون تفکیک کنم .
    یا این که بدونم پروتاداکتیل پرنده است و آلوسور گیاه خوار و خزنده ... در این کتابها کرایتون به طور کامل این موجودات رو شرح داده و اسپیلبرگ هم به طور کامل اونها رو بر اساس توانئی هاشون باز سازی کرده.

اما توانائی های ژنتیکی موجودات اعصار تریاسیک , ژوراسیک و کرتاسه تا به حال تغییرات عجیبی داشته و عمده این تغییرات به کاسته شدن سرحت حرکت موجودات بزرگ انجامیده و به طور واضح میبینیم که در حال حاضر موجوداتی که بیش از یک تن وزن دارند فاقد سرعت عمل بالا و توانائی هوشی بالا هستند. حالا آنکه کرایتون از این مسئله در کتاب به عنوان مبنای اتفاقات هولناک استفاده کرده.
    به عنوان مثال ما در فیلم و پارک ژوراسیک و دنیای گمشده بیشترین پرداخت رو بر روی دو نوع دایناسور گوشتخوار میبینیم.
    1- ویلوسیراپتور (Raptor)
    2- تیرانورسوروس رکس (T-Rex)

توجه داشته باشید که راپتور یک موجود 1 تا 2 تنی بوده و تی رکس یک موجود 6 تا 8 تنی. این موجودات همان طور که در فیلم هم نشان داده میشود دارای سرعت عمل حیرت آور با توجه به وزنشان هستند.
    یان مالکوم در جائی از داستان به متخصصان اینجین میگوید که مردم کرده زمین عادت ندارد که موجودی دو تنی را ببینند که مانند گربه به این طرف و آن طرف میپرد. این موجودات غیر قابل کنترل هستند.
    متخصصین اینجین هم قصد دارند در ساختار ژنتیک این موجودات دستکاری انجام بدن تا سرعت عملیاتی اونها گرفته بشه. اما کابوس وحشتناک تی رکسی است که با 8 تن وزن مانند همان گربه قابلیت مانور دارد و آشفتگی نیز با این موجود شروع میشود.

تمام این ریزه کاری ها در فیلم کاملا نشان داده شده و حتی در معماری و استخوان بندی راپتور کاملا میتوان این ریزه کاری ها را دید.
    از نظر من پارک ژوراسیک یک فیلم مستند است درباره موجودات ماقبل تاریخ که بسیار عالی ساخته شده است .
    موجوداتی که اسپیلبرگ در این دو فیلم سخت در فیلمهای بعدی ای مانند گودزیلا 1998 و کینگ کنگ استفاده شدند و فیلم سازان بعدی از این بابت کمتر دچار زحمت شدند .

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

10. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

خب منم موفق شدم بالاخره این فیلم دوساعتی زیبا رو ببینم
    فیلم خیلی خوب و قشنگی بود،شروع خیلی خوبی هم داشت،شروعی پرهیجان و با استرس که حسابی جذبش میشدی و البته 30 دقیقه پایانیش که فوق العاده بود
    پارک ژوراسیک 1 الان تو سایت IMDB نمره خوب 7/9 داره
    من از سری فیلمهای پارک ژوراسیک خیلی خوشم میاد ولی تا به حال فرصت نشده بود ببینمشون که بالاخره...
    اما نکته ای که خیلی برای من جالب بود ،قضیه تغییر جنسیت قورباغه ها و تولید مثل دایناسورها بود که اونا فکر میکردن همچین کاری شدنی نیست

زندگی یه راهی پیدا میکنه
    پرنیان از این آدم دوپا هر چی بگی برمیاد
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 06-04-2011 در ساعت 01:01
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

من تو را دوست دارم.. دیگری تو را دوست دارد.. دیگری دیگری را دوست دارد.. و این چنین است که ما تنهاییم
    Bloo آواتار ها
    وضعیت : Bloo آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 857
    سپاس شده 74 در 32 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 236 تاپیک

من سری این فیلم هارو دوست دارم
    مخصوصا سری سوم شو من دوست دارم داستانش خیلی باحالتر
    البته کینگ کونگ هم دیاناسور هاش باحاله ولی به باحالی زورا سیک نمیرسه ولی در کل هم داستانش خوبه
    هم اینکه داستان مربوط هست به دایناسور ها که ادمو به وجح میاره که ببینه دایناسور ها چه جوری بودن چی کار میکردن اینا

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

سری فیلم های پارک ژوراسیک رو من خیلی مدت قبل دیدم.....یادمه اون زمان ها دوران طفولیت...عشق دایناسور بودم تمام اسباب بازیهاشونو داشتم....
    بعد پخش اولین قسمت ایم فیلم که دوبله شده دیدم تو تلویزیون...رفتم سراغ کتاباش....که یه عالمه جمع کردم...فکر کنم با اطلاعاتی که الان فرخ داد فقط فرخ رو دسم پیدا شه که در مورد دایناسور اطلاعات داشتهب اشه
    ایول فرخ جون....توهم دایناسوری بودی من نمیدونستم...
    این فیلم ها که کارگردان بزرگ اتیون اسپیلبرگ کارگردانی کرد واسه من فانتزی و تخیلی نبود.....انگاری همیشه دلم میخواست باور کنم همچین چیزی امکان پذیره که فرخ عزیز هم اشاره کرد تو کتاب کرایتون....
    این سری فیلمها استارت فیلم های دایناسوری تو دنیا بود....شاید گودزیلای مسخره ژاپنی رو همین فیلم ها نابود کرد...چه خاطراتی از گودزیلا داشتم..گودزیلا علیه کریپتون...گودزیلا و نمیدونم چی چی.....
    به قول فرخ....اسپیلبرگ باعث شد تا کارگردان های به نام الان هالیوود راحت تر بتونند با دنیایی ماقبل تاریخ ارتباط بر قرار کنند و فیلمشون روب سازند....واقعا اسپیلبرگ یک کارگردان متمایز و صاحب سبک تو هالیووده....
    فیلم پارک ژوراسیک با اون عکس اول فیلمش که لوگوش هم خیلی تو دنیا معروف شد....همون کله تی رکس ....
    نام: سیبثب.jpg نمایش: 1108 اندازه: 11.3 کیلو بایت

واقعا یک 3 گانه دیدنی دنیاست....
    اما با دیدن این فیلم تو ذهن ما باز این سوال تکراری و همیشگی این روزهای ما....تکرار میشه...که آیا علم و دانش روز انسان رو رو به نابودی میکشونه؟...الان تو بیشتر فیلمها میبینیم که کارگردان ها دارند میگند دانش بشری انسان رو رو به نابودی میکشونه....اگر درست
    استفاده نشه از این علم...پارک زوراسیک هم با همه زیباییش داره میگه که یک اشتباه ممکنه انسان ها رو به کام مرگ برسونه...

14. 2 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

در قسمت دوم (دنیای گمشده) با وارد شدن تی رکس به شهر هیجان چند برابر میشه.
    همین مسئله باعث شد که صحنه هائی که در فیلم گودزیلا در سال بعد به نمایش درآمد برای بینندگان خیلی هیجان نداشته باشه. چون خیلی از این صحنه ها رو قبلا در دنیای گمشده دیده بودند.
    البته هر چقدر که سری پارک ژوراسیک دارای ایده های خوب بود گودزیلا کلا از همون ایده های صد بار مطرح شده ژاپنی استفاده میکرد.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

16. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)