سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain) - صفحه 2

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47
نمایش شاخه ای36علاقمندی ها

موضوع: Cwa.39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

نام فیلم: سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده pierre-Jacques Bénichou
    کارگردان : Jean-Pierre Jeunet
    نویسنده : Guillaume Laurant
    موزیک متن : Yann Tiersen
    تدوین : Hervé Schneid
    فیلم بردار: برونو دلبونل
    گوینده: اندره دسولیر
    بازیگران
    Audrey Tautou: امیلی
    Mathieu Kassovitz: نینو
    Lorella Cravotta: اماندینا پولان
    اطلاعات دیگر
    ژانر: کمدی - فانتزی – رمنس - درام
    تاریخ نمایش: 25 April 2001 در بلژیک
    درجه نمایش: R
    زمان فیلم: 106 دقیقه
    کشور: فرانسه

بودجه : 10 میلیون دلار
    فروش : 173 میلیون دلار
    IMDB Rate : 8.6 از 10 از بین 209,404 رای .
    دربین 250 فیلم IMDB رده ی 46

افتخاران و جوایز
    نامزد 5 جایزه اسکار
    برنده 51 جایزه مختلف از جشنواره های مختلف
    نامزدی در بیش از 41 جایزه!
    تحلیل و بررسی از سروش

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 03:40
    .:SoMaYeH:., Unforgiven0098 و الیزا به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

پاسخ : 39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

فیلمو بالاخره دیدم ...واقعا فیلم جالب و بسیار زیبای بود ...
    یه سبک کمدی و فانتزی خوب ...
    چقدر عالی بازی کرد ادری نقش امیلی رو ...
    واقعا روان و زیبا بازی کرد ....
    کاملا میشد از نگاهش فهمید چقدر تو نقشش فرو رفته و داره خوب کار می کنه...
    یعنی عاشق بازیش شدم : دی
    مثله همیشه هم که تحلیل های سروش معرکه از آب در اومد ...
    بعضی از جاهاش هم مارو کم نخندوند ...
    مثلا اون آب شدنش از خجالت...
    چه بلاهای سر اون مرده همسایشون آورد .....: دی
    البته این نشون میداد امیلی با آدم های با اخلاق و خصوصیات خودشون ، باهاشون رفتار می کرد ...
    اگه کسی آدم خوبی بود ، مثلا مثل پدرش یا اون همکارش باهاش خوب برخورد می کرد ...
    یا هم مثله همین مردک همسایه شون که آخر کارش به تیمارستان کشید ...
    در هر صورت به دوستانی که ای نفیلم زیبا رو ندیدن منم مثله سروش پیشنهاد می کنم حتما ببینن مطمئنن ارزشو داره

4. کاربر روبرو از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده است .

5. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : 39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

متاسفانه منم هنوز اين فيلم رو ندديم ولي به زودي اونو تماشا خواهم كرد و در اين تاپيك شركت خواهم كرد. ممنون سروش بابات تحليل خوبت

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

خب سروش جونم...مرسی بابت این تحلیلت...واسه اولین باره که این تجربه رو دارم که کلا هیچی از این فیلم نمیدونم و نشنیده بودمو نمدیده بودم و دارم یک تحلیل ازش میخونم....
    و لذت برم از تحلیلت...دمت گرم پسر....
    با تعاریفی که الان خوندم از این فیلم میخوام برم دنبالش دانلودش کنم...ببینمش و ببیسنم چیه که پریسا این قدر عاشق این فیلمه....و تا جایی که تحلیل واسش تو در نظر گرفتی....
    همه ما بعد از دیدن یک رویای شیرین احساس خوبی داریم.
    امیلی یک رویاست، امیلی یک نقاشی فرانسوی زیباست که پاریس را بوم خود کرده و نقاش آن توتو است. ما با امیلی می خندیم، با امیلی ناراحت میشویم و حتی او را تایید می کنیم.
    من شاید باعث تعجب بشه که چقدر دو تا ژانری که دوست دارم توی فیلم باهم فاصلشون این قدر زیاد باشه....اولین ژانری که دوست دارم سبک فانتزی که میگن به فیلمها....دومی درام....یک درام قوی....با این تفاسیزت فکر کنم با یک فیلم درام روبهر وب شم البته...
    میخوام ببینم املی منو و رویای منو تا کجا میتونه ببره....
    بعد دیدن فیلم بازم میام حرفامو میزنم....

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

من بعد از اينكه خدمتم رو تموم كردم اولين فيلمي كه ديدم اميلي بود. از معدود فيلمايي بود كه اشك من رو درآورد.
    آخه آدم چقدر ميتونه انسان باشه و خوبي و كمك به ديگران رو اينقدر زيبا ببينه ... كاش همه مردم اين فيلم رو ببينند و اون رو الگوي خودشون قرار بدن.
    تك تك لحظات فيلم يه حس و شوق عجيبي تو بيننده ايجاد مي كنه و پايان زيباي فيلم كه به نظرم از Happy End ترين پايان هاي سينمايي نيز باشه مخاطب رو كاملا راضي مي كنه ...
    بازي زيباي آدري تاتو با اون لبخند دلنشينش كه از ته دل بيرون مياد ... انگار واقعا اين بازيگر متولد شده بود كه اين نقش رو بازي كنه ...
    جملم رو كوتاه مي كنم چون دوستان زيباتر از من نظراتشون رو بيان كردند ...
    اما جمله پايانيم رو با اين حرف به پايان مي رسونم كه اگر فهرست شيندلر، رفقاي خوب، باشگاه مشت زني، پدرخوانده، قصه هاي عامه پسند و ... از شاهكارهاي تاريخ سينما هستند قطعا اميلي نيز جزو شاهكارهاي تاريخ سينما به شمار مياد و فيلمي است كه براي هر شخص ميتونه مثل دارو عمل كنه و تكرار در ديدنش به هيچ وجه خسته كننده نيست.
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

9. 4 کاربر از پست مفید habibmp3 سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط D E X T E R نمایش پست ها
    من بعد از اينكه خدمتم رو تموم كردم اولين فيلمي كه ديدم اميلي بود. از معدود فيلمايي بود كه اشك من رو درآورد.
    آخه آدم چقدر ميتونه انسان باشه و خوبي و كمك به ديگران رو اينقدر زيبا ببينه ... كاش همه مردم اين فيلم رو ببينند و اون رو الگوي خودشون قرار بدن.
    تك تك لحظات فيلم يه حس و شوق عجيبي تو بيننده ايجاد مي كنه و پايان زيباي فيلم كه به نظرم از Happy End ترين پايان هاي سينمايي نيز باشه مخاطب رو كاملا راضي مي كنه ...
    بازي زيباي آدري تاتو با اون لبخند دلنشينش كه از ته دل بيرون مياد ... انگار واقعا اين بازيگر متولد شده بود كه اين نقش رو بازي كنه ...
    جملم رو كوتاه مي كنم چون دوستان زيباتر از من نظراتشون رو بيان كردند ...
    اما جمله پايانيم رو با اين حرف به پايان مي رسونم كه اگر فهرست شيندلر، رفقاي خوب، باشگاه مشت زني، پدرخوانده، قصه هاي عامه پسند و ... از شاهكارهاي تاريخ سينما هستند قطعا اميلي نيز جزو شاهكارهاي تاريخ سينما به شمار مياد و فيلمي است كه براي هر شخص ميتونه مثل دارو عمل كنه و تكرار در ديدنش به هيچ وجه خسته كننده نيست.
    مرسی ابولفضل جان !!
    درباره این فیلم فقط میشه از زیبایی بیش از اندازه فیلم گفت و رنگین کمانی از شادی ها رو دید تو فیلم!! با لبخندهای زیبایی امیلی شاد شد و با انتقام هایی که از میوه فروشه میگیره خشنود شد باهات موافقم که یکی از Happy End ترین پایان فیلم ها رو داره و چقدر هم این پایان بندی زیبا هستش و چقدر دلنشین وقتی که امیلی در روباز میکنه میخواد به طرف پسره بدوه یه دفعه اون رو پشت در دید خیلی جالب بود و بوسه باران کردن های امیلی بر روی گونه پسره خیلی جالب بود
    تو فیلم همه راضی بودن از کافه چی تااااااااااا شاگرد میوه فروشه!! همه راضی از کاری که امیلی کرد!!!
    واقعا امیلی نمونه بارز یه فیلم سراسر شاد و دوست داشتنی هستش
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

novocano آواتار ها
    وضعیت : novocano آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 29 در 21 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

معمولا فرانسوی ها به خاطر پیشینه در ادبیات و هنر و داشتن سینمای مستقل و عمیق فیلمهاشون هم نگاه عمیقتری به زندگی دارن

این نگاه عمیق به نظر من در این فیلم به اوج میرسه. من هم مثل دوستان از دیدن این فیلم لذت بردم و با خوندن این تحلیلی ترغیب شدم دوباره فیلم رو ببینم

ممنون به خاطر این تحلیل خوب.

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR_TORRES نمایش پست ها
    فیلمو بالاخره دیدم ...واقعا فیلم جالب و بسیار زیبای بود ...
    یه سبک کمدی و فانتزی خوب ...
    چقدر عالی بازی کرد ادری نقش امیلی رو ...
    واقعا روان و زیبا بازی کرد ....
    کاملا میشد از نگاهش فهمید چقدر تو نقشش فرو رفته و داره خوب کار می کنه...
    یعنی عاشق بازیش شدم : دی
    مثله همیشه هم که تحلیل های سروش معرکه از آب در اومد ...
    بعضی از جاهاش هم مارو کم نخندوند ...
    مثلا اون آب شدنش از خجالت...
    چه بلاهای سر اون مرده همسایشون آورد .....: دی
    البته این نشون میداد امیلی با آدم های با اخلاق و خصوصیات خودشون ، باهاشون رفتار می کرد ...
    یا هم مثله همین مردک همسایه شون که آخر کارش به تیمارستان کشید ...
    در هر صورت به دوستانی که ای نفیلم زیبا رو ندیدن منم مثله سروش پیشنهاد می کنم حتما ببینن مطمئنن ارزشو داره
    ممنون امیر جان همیشه بهم لطف داشتی
    من هر دفعه این فیلم رو میبینم باز ازش خسته نمیشم و به راستی امیلی تو فرانسه و امریکا تک شده و حتی دنیا و بیخود نیست پریسا جان :دی امیلی رو انتخاب کرده
    واقعا صحنه های خنده دار و فان فیلم کم نبود و هر لحظه اش دیدنی و جذاب بودش یکیشم که اب شدن از خجالت امیلی بودش!!
    باهات کاملا موافقم امیلی هرکی رو چه اذیت میکرد چه محبت نسبت به نیاز اوون فرد بودش!! و چه خوب شد امیلی جعبه رو پیدا کرد
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

roohak آواتار ها
    وضعیت : roohak آنلاین نیست.
    سپاس شده 2 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

منم اين فيلم شاهكار رو با 10 سال تاخير (!) امشب ديدم.عالي بود
    دوستان محاسن و زيبايي هاي اين اثر رو گفتن.
    فك كنم فيلم يه مشكل كوچيك داشت. اونم شلوغ بودنش بود
    منظورم اينه كه خيلي چيزا رو آخراي فيلم مي فهميديم و توي طول فيلم ذهنمونو مشغول مي كرد.

از لحاظ تم نوع منطق روايي فيلم و نوع دكوپاژ كردن كارگردان اين فيلم شبيه فيلم mr nobody (آقاي هيچكس) ساخته ون دورامل بود .يهني منو خيلي ياد اون فيلم مي انداخت (البته amelie زودتر از mr nobody ساخته شده )
    پيشنهاد مي كنم اون فيلم رو هم حتما ببينيد.اونايي كه از اين فيلم خوششون اومده حتما عاشق اون فيلم مي شن

سايتتونم خيلي جالبه

14. 2 کاربر از پست مفید roohak سپاس کرده اند .

daniel_daylewis2010 آواتار ها
    وضعیت : daniel_daylewis2010 آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام بچه ها من از سایت... امدم اونجا که حال میداد سالیانه درازی را عضو اون سایت بودم ولی چه کنم که ##### شد.به هر حال امیدوارم اینجام بتونم مفید باشم.اما در مورد امیلی منم این فیلمو دوست دارم و حدودا چهار بار دیدمش اما از فیلم انتقاد هایی دارم که چندتا از اونا را میگم:1-فیلم منطق روایی قرص و محکمی نداره و بعضی جاها لق میزنه2-فیلم به لحاظ ساختار نوع جدیدی از ساختار ارائه میده ولی از لحاظ شخصیت پردازی ضعیفه و اینکه هی فیلم میگه فلانی از چی خوشش میاد واز چی بدش میاد که نشد شخصیت پردازی البته برای درک شخصیت پردازی باید به استاد این فن یعنی اینگمار برگمان و فیلم هاش مراجعه کرد3-فیلم تا 20دقیقه ی اولش به شدت جذاب ولی نیمه ی بعدی فیلم اصلا جذاب نیست4-فیلم اصلا داستان نداره اگه قرار داستان فیلم تعریف بشه فکر نکنم بشه داستانی از این فیلم متصور بود5-فیلم از لحاظ کمدی میلنگه و همینطور فانتزی چون ما به احمق بودن ادم های فیلم میخندیم6- در کل فیلم از لحاظ قصه گویی به شدت ضعیفه و بازی نینو over actهستش.اما از حق نگذریم که اهنگ فیلما که یان تیرسن زده واقعا گوش نوازه
    ویرایش توسط MiSS SAYTA : 06-27-2011 در ساعت 11:10 دلیل: حذف اسامی سایت های دیگر

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

خب من هم بالاخره اين فيلم رو ديدم و اينجا بايد از سروش تشكر كنم كه با اين تحليل پرحرارتش منو ترغيب به تماشاي اين فيلم كرد و واقعا از اين بابت خوشحالم كه اين فليم عالي رو تماشا كردم. داستان روايي روان و آرامي كه خيلي نكته در خودش داشت اما زيباترين و همترين پيامش اين بود. زندگي زيباست و ميشه با كمي محبت و خوبي اون رو زيباتر هم كرد... دخترك تنها و گوشه گيري كه راه ورود به جامعه رو پيدا ميكنه و ميفهمه كه با محبت و كمك به ديگران ميتونه از زندگي لذت ببره و اونو زيبا ببينه... صحنه هاي زيباي زيادي د رفيلم بود اما چند صحنه رو خيلي دوست داشتم...زماني كه مشخص شد مرد مرموز كي بوده... وقتي كه پدر اميلي تصميم گرفت بره مسافرت... لحظه اي كه پيرمرد نقاش از رسيدن اميلي به جوان شاد شد و لحظه اي كه اميلي در رو باز كرد و جوان رو پشت در ديد...

17. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)