سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain) - صفحه 3

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
نمایش شاخه ای36علاقمندی ها

موضوع: Cwa.39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

نام فیلم: سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده pierre-Jacques Bénichou
    کارگردان : Jean-Pierre Jeunet
    نویسنده : Guillaume Laurant
    موزیک متن : Yann Tiersen
    تدوین : Hervé Schneid
    فیلم بردار: برونو دلبونل
    گوینده: اندره دسولیر
    بازیگران
    Audrey Tautou: امیلی
    Mathieu Kassovitz: نینو
    Lorella Cravotta: اماندینا پولان
    اطلاعات دیگر
    ژانر: کمدی - فانتزی – رمنس - درام
    تاریخ نمایش: 25 April 2001 در بلژیک
    درجه نمایش: R
    زمان فیلم: 106 دقیقه
    کشور: فرانسه

بودجه : 10 میلیون دلار
    فروش : 173 میلیون دلار
    IMDB Rate : 8.6 از 10 از بین 209,404 رای .
    دربین 250 فیلم IMDB رده ی 46

افتخاران و جوایز
    نامزد 5 جایزه اسکار
    برنده 51 جایزه مختلف از جشنواره های مختلف
    نامزدی در بیش از 41 جایزه!
    تحلیل و بررسی از سروش

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 04:40
    .:SoMaYeH:., Unforgiven0098 و الیزا به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : 39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    خب من هم بالاخره اين فيلم رو ديدم و اينجا بايد از سروش تشكر كنم كه با اين تحليل پرحرارتش منو ترغيب به تماشاي اين فيلم كرد و واقعا از اين بابت خوشحالم كه اين فليم عالي رو تماشا كردم. داستان روايي روان و آرامي كه خيلي نكته در خودش داشت اما زيباترين و همترين پيامش اين بود. زندگي زيباست و ميشه با كمي محبت و خوبي اون رو زيباتر هم كرد... دخترك تنها و گوشه گيري كه راه ورود به جامعه رو پيدا ميكنه و ميفهمه كه با محبت و كمك به ديگران ميتونه از زندگي لذت ببره و اونو زيبا ببينه... صحنه هاي زيباي زيادي د رفيلم بود اما چند صحنه رو خيلي دوست داشتم...زماني كه مشخص شد مرد مرموز كي بوده... وقتي كه پدر اميلي تصميم گرفت بره مسافرت... لحظه اي كه پيرمرد نقاش از رسيدن اميلي به جوان شاد شد و لحظه اي كه اميلي در رو باز كرد و جوان رو پشت در ديد...
    و خوشحال از اینکه بالاخره این فیلم رو تماشا کردی مهناز خانوم حالا باید منتظر بمونیم تا فرخ جان هم این فیلم رو ببینه!!!
    واقعا تو حرفهاتون و تو حرف های همه بچه ها زیبایی این فیلم رو میشه دید و واقعا از زیبایی فیلم ادم لذت میبره
    و چطور همین چیامی که گفتی رو خوب رسونده بودن چقدر زندگی زیبا است چقدر زندگی زیبا است و واقعا با یه حرکت کوچیک مثل دست بردن تو گونی هم میشه ادم خوشحال بود و از زندگی لذت برد
    امیلی تو این فیلم این حس زیبایی رو به ماها قبولوند و چقدر این نقاشی رنگی تو این فیلم خوب کشیده شده بود!!!!!!
    واقعا امیلی یک نقاشی زیبا بود!!!
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

4. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

5. # ADS

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

پاسخ : 39- تحليل و بررسي فيلـــــــم سرگذشت شگفت انگیز آملی پولان (Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)

خسته نباشي سروووش... فيلم زيبايي رو براي تحليل انتخاب كردي.
    من تازه ديشب موفق به ديدن اين فيلم شدم.
    راستش هيچ وقت فكر نمي كردم كه از اين سبك فيلم هم خوشم بياد... اما آملي رو دوست داشتم و از ديدنش لذت بردم.
    در مورد تيتراژ فيلم و رنگهاش با پريسا جون كاملا موافقم... رنگهاش به قدري زنده ان كه احساس نمي كني داري يه فيلم مي بيني.
    فيلم زندگي آملي مثل يه مستند ميمونه.. انگار كه داره يه زندگي روزمره رو روايت مي كنه.
    با خنده هاش مي خندي و با ناراحتيش اشك مي ريزي.
    همراه با آملي تنهايي رو تجربه مي كني و همراه با اون عاشق ميشي.
    ياد ميگيري از چه چيزهاي كوچكي ميشه لذت مي برد و ياد مي گيري كه ميشه با كارهاي كوچيك،‌ زندگي رو براي ديگران بهتر كني.

صحنه هاي زيباي فيلم زيادن... صحنه اي كه مادر آملي ماهي رو ميندازه توي رودخونه،‌ ميشد عمق درد و تنهايي آملي رو حس كرد.
    صحنه اي كه آملي پسر رو پشت در مي بينه و صحنه اي كه به همراه پسر سوار موتور هستن هم صحنه فوق العاده ايه... آرامش آملي تو اون صحنه رو دوست دارم.
    لبخند آملي تو فيلم،‌ يكي از دلنشين ترين لبخندهاييه كه هرگز از ياد نميره.
    FFKIA و ScarFace به این پست علاقمند بوده اند.

7. 2 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

Re!han آواتار ها
    وضعیت : Re!han آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2
    سپاس شده 13 در 7 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 8 تاپیک

من عاشقققق امیلی و خیال پردازیهاشم!!!چون خیلی مثل خودم در توهم به سر میبره...به نظر من یکی از فیلمهای جالبی بود که دیدم...من معمولا خیلی کم فیلمهای غیر انگیلی زبان میبینم اما این فیلم ارزشو داره که چندبار بشه دیدش...
    تو نقد مکس و ماری که یه انیمیشن خمیری هست و من عاشقققق این انیمیشنم...به طور وحشتناکی...نوشته بود که امیلی شبیه مکس و ماریه اما به نظر من الصا اینجور نیست چون توی سریال امیلی با وجود آرامش فیلم ادم یه حس شادی و جالبی بهش دست میده برخلاف مارو مکس..
    به هرحال به نظر من که خیلی جالب بود...من عاشق اون قسمتیم که از اون میوه فروش انتقام میگیره...

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    فيلم زندگي آملي مثل يه مستند ميمونه.. انگار كه داره يه زندگي روزمره رو روايت مي كنه.
    با خنده هاش مي خندي و با ناراحتيش اشك مي ريزي.
    همراه با آملي تنهايي رو تجربه مي كني و همراه با اون عاشق ميشي.
    فكر مي كنم يكي از دلايلي كه بيننده با اين فيلم ارتباط خوبي برقرار مي كنه اينه كه به قول پرنيان جان آملي يه مستند شيرين و زيبا از زندگي ما انسان هاست
    بطوري كه در تمام لحظات انسان فكر مي كنه خودش در اون موقعيت حضور داره و با تمام وجود احساسات و اتفاقات رو لمس مي كنه
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

10. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

با نهایت شرمندگی من هنوز این فیلم رو ندیدم.
    قول میدم تا آخر ماه ببینم به امید خدا . این بحث ها رو که میخونم مرتب افسوس میخورم که چرا تا حالا این فیلم رو ندیدم.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    قول میدم تا آخر ماه ببینم به امید خدا . این بحث ها رو که میخونم مرتب افسوس میخورم که چرا تا حالا این فیلم رو ندیدم.
    اونایی که منتظر بودم این فیلم رو ببینن دیدن
    فقط موندی خودت فرخ جان تمومش کن :دی
    نمیدونم چطور شده این فیلم رو ندیدی لذتی که این فیلم داره تکهههه
    تو این تحلیل هم بچه ها خوب اشاره کردن و همون طور که میبینی همه به زیبایی ازش ردن و لذت بخش بودن فیلم!!!
    منتظریم×!!!
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    فيلم متفاوتيه فرخ جان
    سبك خاص خودشو داره... آرام و روان. نه از اكشن خبريه و نه از زد و خورد و جنگ و كشتار. اين فيلم فقط پيام زندگي، عشق و محبته.
    انساني كه از كودكي رنگ محبت رو نچشيده و خارج از اجتماع بزرگ شده در جواني ياد ميگيره كه چطور راه ورود به اجتماع رو پيدا كنه و چطور به ديگران محبت كنه و بقيه رو سرشار از محبت و عشق و اميد كنه و اين باعث ميشه زندگي براش زيباتر بشه...
    در يك كلام: زندگي زيباست اگر به اون زيبا نگاه كنيم و توقعمون رو ازش پايين بياريم.
    FFKIA و Parnian به این پست علاقمند بوده اند.

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

و بلاخره ما این فیلم را دیدم و با این سرعته احمقانه اینترنت توانستیم دانلودش کنیم با عذاب فراوان

اول از سروش تشکر کنم بابت تحلیل این فیلم بسیار چی بگم...
    یادتونه سونی تبلیق داره میگه Like no others!.....باید گفت این فیلم هم مثل هیچ کدومه دیگه نیست
    یعنی من خیلی حال کردم...خیلی قشنگ بود.
    یه سبک لطیف و زیبا رو داشت و همینطوری میرفت جولو..دیالوگ های معنی دار...
    من کمتر واسه یه فیلم درام تحت تاثییر قرار میگیرم ولی این فیلم منو تحت تاثثیر قرار داد
    امیلی یک نماد و سمبل واسه فیلم های درام..یعنی اخر درام بود این فیلم
    احساسی که با دیدن این فیلم بدست اوردم مثل خوندن کتاب بلندی های بادگیر یا تس بود واسم!!!
    این فیلم یا بهتر بگم امیلی نشون داد همیشه امید و تلاس برای رسیدن به هدفت بهترین چیزه و هرگز از هدفی که در پیش داری خشته نشی...امیلی میشه گفت یک قهرمان در بین همه فیلم های درامیه که تا حالا دیدم.

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,641 در 4,252 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

به نظرم آملي ، فيلميه كه بايد نشست و خارج از تمام دغدغه هاي روزمره ، خارج از همه زشتي هاي دنيا و تنش هاش نشست و ديد و از ديدنش هم كاملا لذت برد !
    فيلمي كه شايد داستانش تو عصر حاضر كمتر پيش بياد اما ، تصور زيبايي هاي دنيا خودش موهبت بزرگيه !

"بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
    M.Night آواتار ها
    وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,370
    سپاس شده 661 در 177 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

یکی از لطیف ترین و محسور کننده ترین شخصیتهایی که تو فیلمها میشه دید امیلی پولنه
    کاملا آدم رو جذب میکنه. من از لحظه لحظه این فیلم لذت بردم و از لحظه لحظه بازی ادری تتو
    هنوز تحلیل رو نخوندم اما سر فرصت میخونم و میام
    مخلصم دادش گلم دستت درد نکنه
    ScarFace به این پست علاقمند بوده است.

17. کاربر روبرو از پست مفید M.Night سپاس کرده است .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)