سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional) - صفحه 3

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57
نمایش شاخه ای49علاقمندی ها

موضوع: Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional)

نام فیلم: لئون (حرفه ای)
    فایل پیوست 4470
    اطلاعات فیلم
    نویسنده و کارگردان : لوک بسون
    تهیه‌کننده : پاتریک لدوکس
    موزیک متن : اریک سرا
    فیلم بردار : تری آربوگاست
    تدوین : سیلوی لندرا
    کارگردان هنری : جرارد دورلان
    بازیگران
    ژان رنو : لئون
    ناتالی پورتمن : ماتیلدا
    گری الدمن : استانفیلد
    دنی آییلو : تونی
    پیتر آپل : مالکی
    اطلاعات دیگر
    ژانر : درام – اکشن – جنایی
    درجه نمایش: R
    توزیع شده توسط کمپانی: گایمونت
    تاریخ انتشار : سپتامبر 1994
    کشور سازنده: فرانسه
    مدت زمان : 110 دقیقه
    زبان : انگلیسی
    بودجه ساخت: 115 میلیون فرانک فرانسه
    فروش کل فیلم: 19 میلیون دلار
    امتیاز imdb : 8.6
    افتخارات و جوایز
    نامزد جایزه سزار
    نامزد جوایز آکادمی ژاپن
    تحلیل و بررسی از : نازنین

ویرایش توسط FFKIA : 11-01-2012 در ساعت 11:54
    .:SoMaYeH:., desmound, The Pianist و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional)

من هم براي اولين بار چند سال بعد اينكه فيلم لئون ساخته شده بود روي نوار VHS اون رو ديدم ... پسر عمه هام تو خط فيلم بودن و من هم هرجا فيلم ميشد هميشه خودم رو آويزون اونا مي كردم و پا به پاي اونا فيلم رو ميديدم ... هنوز 10 سالم نشده بود!
    يادم مياد بعضي جاها كه فيلم صحنه دار بود چشماي من رو مي گرفتند ...!
    اما دو سال پيش بعد از حدود 10 سال فيلم لئون رو ديدم ... با اينكه هيچي از فيلم ديگه يادم نمونده بود كاملا حس تازگي برام داشت .. ژان رنو از بازيگران بزرگ سينما هست كه براي نقشاي فرعي ساخته شده و اگه يه فيلم هم بوده باشه كه در نقش اصلي بازي كرده همين لئون هستش كه به قول دوستان براي جاودانه شدنش همين بسه ...
    من الان هرچي بگم دوستان گفتن و تكرار حرفاي شما هم لازم نيست ديگه ولي از يه ديالوگ كه بين ماتيلدا و لئون رد و بدل شد خيلي خوشم اومد و هميشه تو ذهنم حك شده.
    ماتيلدا : زندگي هميشه سخته يا فقط وقتي بچه ايم اينطوريه؟!
    لئون نگاه معنا داري به ماتيلدا ميندازه و بعد از مكث كوتاهي پاسخ ميده : ... هميشه همينطوريه!
    خيلي برام جالب بود كه ماتيلدا با ديد كودكانش اين سوال رو از لئون پرسيد و اون هم با كمال صداقت پاسخ داد ...
    يه نكته اي هم يادم اومد كه بگم همين چند وقت پيش يكي از دوستام يه هارد داده بود بهم تا براش پر كنم. داخل هاردش يه كليپ بود از فيلم لئون كه يه آهنگ از استينگ روش ميكس كرده بودن ... تمام خاطرات لئون رو برام زنده كرد و باعث شد اشكم در بياد ...
    FFKIA و desmound به این پست علاقمند بوده اند.

4. 5 کاربر از پست مفید habibmp3 سپاس کرده اند .

5. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

الان داشتم تو گوگل برا خودم همین طوری سرچ میکردم تحلیل های سایت رو
    فقط زدم فیلم لئون!!!
    جالب اینجا است که تاپیک تحلیل تو صفحه اول سرچ ها قرار داشت و تاپیک سینما هفته لئون تو صفحه 2
    و چه زود لئون تو سینماسنتر مورد استقبال گوگل قرار گرفت !!!!
    ممنون نازنین!!!

من دوباره این فیلم رو خوهم دید چون دلم برای لئون و ماتیلدا تنگ شده و یکم میخوام ادم بکشم
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

7. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA هم اکنون آنلاین است.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    از فیلم بگم که به نظرم گری اولد من یکی از بهترین بازی هاش رو تو این فیلم بازی کرد....وای خدای من...زمانی که پشت در لئو بودند....به افرادش میگه صبر کنید....و حدود چند دقیقه صحبت میکنه واسه خودش و موادموخد میزنه همون لحظه تا فکرشو ازاد کنه...اون سکانس بی نظیر بود....من عاشق اون سکانسم....عالی بازی کرد...
    من عاشق اون سكانسم ... اولدمن با تمام سلول هاي بدنش تونست اون سكانس رو به قدري باورپذير در بياره كه بيننده تحت تاثير قرار بگيره ... واقعا نمي شه تصور كرد يه نفر چقدر زيبا مي تونه چنين لحظاتي رو به تصوير بكشه

از ژان رنو هم که چی بگم....مردی که با تمام خشونتش...عاشق یک گیاه بود و هر روز صبح بهش میرسید....
    وابسته شدنش به ناتالی پورتمن بچه.....نشون دادنه امید تا اخرین لحظه زندگی....واقعا ژان عالی بود..
    من از این فیلم خیلی خاطره دارم...چون خیلی وقت پیش دیده بودمش...زبان انگلیسی بدون زیر نویس...بعد ها که دوبلش اومد دوباره دیدم.....الان که کیفیت خوبشو از ت..و...ر...ن..ت گرفتم....خوب که چی بگم...عالی....یه بار دیگه میخوام ببینم و حس کنم تمامی لحظات جاویدان این فیلم رو...همون اول فیلم که دارند خانواده رو میکشند....تا اخرین سکانس که زان درب و داغون منفجر میشه....میخوام دوباره لذت ببرم از این فیلم
    ممنون...
    ممنون امير جان ... واقعا لئون فيلمي بود كه هر بيننده با ديدنش مجذوب مي شد و درتمام لحظات لذت مي برد از بازي ها و نقش آفريني هاي عالي !
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

يكي از صحنه هاي مورد علاقه من تو اين فيلم، صحنه ايه كه ژان رنو (لئون ) نشسته تو سینما و داره یه فیلم رو با لذت نگاه می کنه. شادي و خند هاي لئون رو تو اين صحنه خيلي دوست دارم.
    یه جمله ای هست تو فیلم که خیلی معنا داره: عشق باعث شده که من چیزا رو به شکل دیگه ای ببینم.
    و دقیقا همین اتفاق برای لئون میفته... عشق زلال و پاک ماتیلدا به لئون، احساسات نهفته و سرکوب شده در وجودش رو زنده می کنه و به زندگیش رنگ تازه ای میده.

يكي ديگه از نكات مثبت فيلم، موسیقی بسيار عالي فيلمه كه واقعا يه شاهكاره. تمام بار احساسی فیلم رو به خوبی به ببینده منتقل می کنه.
    desmound به این پست علاقمند بوده است.

10. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmp3 نمایش پست ها
    من هم براي اولين بار چند سال بعد اينكه فيلم لئون ساخته شده بود روي نوار VHS اون رو ديدم ... پسر عمه هام تو خط فيلم بودن و من هم هرجا فيلم ميشد هميشه خودم رو آويزون اونا مي كردم و پا به پاي اونا فيلم رو ميديدم ... هنوز 10 سالم نشده بود!
    يادم مياد بعضي جاها كه فيلم صحنه دار بود چشماي من رو مي گرفتند ...!
    اما دو سال پيش بعد از حدود 10 سال فيلم لئون رو ديدم ... با اينكه هيچي از فيلم ديگه يادم نمونده بود كاملا حس تازگي برام داشت .. ژان رنو از بازيگران بزرگ سينما هست كه براي نقشاي فرعي ساخته شده و اگه يه فيلم هم بوده باشه كه در نقش اصلي بازي كرده همين لئون هستش كه به قول دوستان براي جاودانه شدنش همين بسه ...
    من الان هرچي بگم دوستان گفتن و تكرار حرفاي شما هم لازم نيست ديگه ولي از يه ديالوگ كه بين ماتيلدا و لئون رد و بدل شد خيلي خوشم اومد و هميشه تو ذهنم حك شده.
    ماتيلدا : زندگي هميشه سخته يا فقط وقتي بچه ايم اينطوريه؟!
    لئون نگاه معنا داري به ماتيلدا ميندازه و بعد از مكث كوتاهي پاسخ ميده : ... هميشه همينطوريه!
    خيلي برام جالب بود كه ماتيلدا با ديد كودكانش اين سوال رو از لئون پرسيد و اون هم با كمال صداقت پاسخ داد ...
    يه نكته اي هم يادم اومد كه بگم همين چند وقت پيش يكي از دوستام يه هارد داده بود بهم تا براش پر كنم. داخل هاردش يه كليپ بود از فيلم لئون كه يه آهنگ از استينگ روش ميكس كرده بودن ... تمام خاطرات لئون رو برام زنده كرد و باعث شد اشكم در بياد ...
    ابوالفضل جان در مورد موندگار شدن این فیلم خیلی خوب گفتی.
    به نظر من تک تک عناصر این فیلم برای جاودانه شدن دست به دست هم داده اند. از بازی های روال و غیر کلیشه ای گرفته تا فیلم نامه عالی.
    فیلمهای لوک بسون همه خوب نیستند.
    این نظر منه. با این که از عنصر پنجم هم زیاد تعریف شده اما من با اون فیلم ارتباط برقرار نکردم.
    اما داستان کاملا متفاوت بود و با این که اولش به نظر میرسید که ممکنه یک داستان معمولی باشه اما شاخصه های یک شاهکار رو داشت.
    شاهکاری که میتونه بارها و بارها دیده بشه و باز هم رنگ بوی بار اول رو داشته باشه .

Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

12. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA هم اکنون آنلاین است.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    يكي از صحنه هاي مورد علاقه من تو اين فيلم، صحنه ايه كه ژان رنو (لئون ) نشسته تو سینما و داره یه فیلم رو با لذت نگاه می کنه. شادي و خند هاي لئون رو تو اين صحنه خيلي دوست دارم.
    يكي از به يادموندني ترين سكانسهاي فيلم لئون همينه ... اصلا باوركردني نبود لئوني كه تو كار خودش ، حرفه خودش سنگدل و قسي القلبه ، با اون حس جالب تو سينما از ديدن يه فيلم لذت ببره
    تناقضي كه بين دو روي اين شخصيت تو اين سكانس بود برام واقعا جالب توجه بود
    لئون شخصيتي بود كه كلا دو روي متفاوت داشت و با ورود احساس به زندگيش تونست قهرمانانه بميره !

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

جعبه مدال ها

بالاخره این فیلم رو چند روز پیش دیدم و تونستم تحلیل رو بخونم
    خیلی ممنون نازنین جان از تحلیل فوق العاده ات ...
    نکته های زیبای درش نهفته بود
    با اینکه از ناتالی پورتمن به شدت بدم میاد ، تو این فیلم هم شدت بد اومدنم ازش کمتر نشد که هیچ بیشتر هم شد
    اما بازم فیلم رو دیدم و ازش لذت بردم
    فیلم ، فیلم فوق العاده ای بود شخصیتها هم خیلی خوب بودن
    از کاراکتر شخص لئون خیلی خوشم اومد
    یه مرد ساده و دل رحم در عین حال فوق العاده حرفه ای در کارش
    دیگه فکر کنم تمام نکته ها رو دوستان گفتن چیزی ناگفته ای نمونده
    بازم ممنون نازنین جان بابت تحلیل زیبات و همچنین مهناز جان بابت ویراستاری و سعید عزیز بابت گرافیک

15. کاربر روبرو از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده است .

desmound آواتار ها
    وضعیت : desmound آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,271
    سپاس شده 374 در 146 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 198 تاپیک

درود

ممنون از تحلیل خوبتون،بدون شک این فیلم یکی از بیاد موندنی ترین فیلم هایی است که دیدم،هر چی فکر میکنم جز لئون آدمکشی رو نمیشناسم که هر جا میره با خودش یه گلدون ببره و هیمشه یه لیوان شیر بخوره،به نظر من از طرفی بازی خوب و کارگردانی عالی و از طرفی صدای زیبای استینگ باعث میشه این فیلم هیچ وقت از خاطره ها محو نشه.

17. کاربر روبرو از پست مفید desmound سپاس کرده است .

voldemort آواتار ها
    وضعیت : voldemort آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,108
    سپاس شده 405 در 113 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 586 تاپیک

جعبه مدال ها

سلام...
    در ابتدا تشکر میکنم از نازنین خانم بابت نوشتن این تحلیل و از مهناز خانم برای ویراستاری و آقا سعید عزیز،برای گرافیک و تهیه ی بنرهای زیباشون.
    فیلم لئون یکی از فیلمهای محبوب من و یکی از بهترین فیلمهایی است که دیدم.
    نالی پورتمن یکی از محبوبترین بازیگران من هم در این فیلم بازی کرده و شاید بهتره بگم که بعد از دیدن این فیلم،به یکی از محبوبترین بازیگرهای من تبدیل شد و آنچنان قشنگ بازیگرا  نقشهای خودشون را ایفا کرده اند که من از دیدن تک تک صحنه ها و حضور بازیگران در فیلم لذت می برم.
    فیلمنامه ی فیلم بسیار عالی نوشته شده.قاتلی که هیچ شباهتی به قاتلها نداره و ورود یک دختر به زندگی او برای نجات زندگیش،گرفتن انتقام و در نهایت بروز احساسات این دو نفر به هم در آخر فیلم که به نظر من بهترین صحنه و تاثیر گذارترین صحنه ی فیلم است.

استن که به راحتی هرچه تمام تر قدرت ناچیز خود را بر سر یک خانواده همچون آوار فرو می آورد، اکنون برای به دام انداختن لئون و دستیار کوچکش، ارتشی را روانه محل اقامتشان می کند و اینجاست که باید پی به ضعف او برد. خود استن هم می داند که لئون یک فرد نیست و برای مقابله با او ارتشی نیاز است.

اولین نقطه ضعف لئون، ماتیلداست که به اسارت نیروهای استن در می آید. ماتیلدا که در همین مدت کم تحت تاثیر تفکرات لئون قرار دارد، با دادن رمزی نادرست به نیروها، لئون را از خطر پیش روی آگاه می سازد.
    با این جملتون کاملا موافقم.استن،فقط وفقط برای کشتن یک نفر؛یک ارتش را با خودش میبره که در آخر هم با هوش و ذکاوت لئون و البته خوب درس گوش دادن ماتیلدا سر کلاس،نقشه اش درست از آب در نمیاد.
    ارتشی که به سادگی هم نمی توانند در مقابل هوش و ذکاوت او قد علم كند.
    لئون اگر چه یک قاتل و آدم کش است، اما می توان گفت در پیشه خود، بهترین است.
     جالب اینجاست که شاید ضریب هوشی لئون در بسیاری از مسائل پایین باشد،اما در آدم کشی بسیار ماهر و حرفه ای عمل میکند و برای همین هم هست که اسمش حرفه ای است!!!!چهره ی ژان رنو به هیچ وجه به یک فرد باهوش و یا یک قاتل تماما حرفه ای نمیخورد،با اون پالتویی که او پوشیده و چهره ی مضحک و خنده دارش.جالب اینجاست که همین آدم کش داستانِ ما،خودش دارای عواطف و احساسات است.نمونه اش را آنجایی میتوان دید و احساس کرد که که به ماتیلدا میگوید نه بچه ها و نه زنها!!!و یا چهره وخنده ی او را در سینمای خالی از تماشاگر به یاد بیاورید.نکته ی قابل توجه برای من فیلمی است که لئون(یک قاتل)می بیندو اون هم فیلمی نیست؛جز،فیلمی موزیکال و شاد(اگر اشتباه نکنم با بازی جین کلی)که با دیدن این فیلم لئون غرق در شادی و لذت میشود و شاید بتوان گفت،تنها جایی است که ماهیت اصلی خودش که یک قاتل است را فراموش می کند و بدست فراموشی می سپارد.البته شاید!!!
    اولین نقطه ضعف لئون، ماتیلداست
    اولین و تنها نقطه ضعف او ماتیلداست.اگر او نبود، هیچگاه استن به دنبال او نمی افتاد!!!!

بحث گلدان و اون ریشه هم خیلی جالب بود.ریشه ی لئون که در در حال خشک شدن بود رشدش متوقف شده بود با آمدن ماتیلدا،جانی تازه گرفت.تا آنجایی که در آخرین صحنه می بیبنم که ماتیلدا، اون گیاه را در زمینی بزرگ قرار می دهد تا شاید با این کار،لئون در آرامش کامل به سر ببرد و ریشه ها قویتر از پیش بشوند و جایی برای رشد کردن داشته باشند!!! و ماتیلدا می گوید:فکر کنم اینجا در امانی لئون ،که به نظر من اینگونه نیز هست!!!!!
    شاید در این لحظه بیننده از مرگ حقیرانه و ساده لئون متحیر و البته اندوهگین شود، اما لذت انتقام انگیزه ای در وجود لئون بوجود آورده که به این سادگی چشم نمی بندد.
    در این که متحیر،اندوهیگن و البته عصبانی شدم،شکی نیست.مرگش شاید ساده بود،اما به هیچ وجه،حقیرانه نبود.بلکه به نظر من در اوج بزرگی و اقتدار این مَرد،کشته شد.در حالی مرد،که داشت به دیدار کسی میرفت که دوستش داشت،به اون عشق میورزید و کسی که زندگی او را برای بار دوم تغییر داده بود!!(بار اول زندگی لئون جایی تغییر کرده بود که تبدیل به یک قاتل شده بود)
    صحنه ی خداحافظی لئون با ماتیلدا از نظر من بهترین صحنه ی فیلم و گفتن دوست دارم لئون و جواب دادن ماتیلدا اوج صحنه است.لئون دو چیزی را نجات میدهد که شاید بتوان گفت،تنها و مهمترین دارایی های او هستند.ماتیلدا و گلدانش!!!
    لئون دست ماتیلدا را می گیرد و افراد پلیس اسلحه می آوردند.او ماتیلدا را درون دریچه قرار می دهد و افراد پلیس اسلحه را بر روی زمین قرار می دهند.این صحنه و دیالوگهایی که بین ماتیلدا و لئون رد وبدل میشود به همراه موسیقی متن فوق العادش،این قسمت را به یکی از محبوبترین صحنه های من نه تنها در این فیلم،بلکه در بین تمام فیلمهایی که تا به حال دیده ام تبدیل کرده است.
     در مورد بازی گری اولدمن وموسیقی بسیار زیبای فیلم هم،دوستان حرفی باقی نگذاشتند.

پ.ن: اون قسمت دیالوگ برتر فیلم خیلی جالب بود،میخواستم پیشنهاد بدم که از این به بعد تحلیلگران عزیز،دیالوگ و صحنه ی برتر خودشون را هم در آخر تحلیل بنویسند.اینطوری علاوه بر اینکه هرکسی که تحلیل را میخونه ، نظراتش را میگه؛میتونه دیالوگ و صحنه ی برتر خودش را هم بگه و اینطوری یشتر میشه در مورد فیلم و البته تحلیل ها،اظهار نظر کرد و به بحث نشست.
     دوستان،شرمنده که زیاد شد و بدون دسته بندی...
    یاعلی

Parnian, FFKIA و MiSS SAYTA به این پست علاقمند بوده اند.

19. 3 کاربر از پست مفید voldemort سپاس کرده اند .

reza1370007 آواتار ها
    وضعیت : reza1370007 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

يكي از بهترين فيلم هايي بود كه ديدم
    ویرایش توسط MiSS SAYTA : 08-14-2011 در ساعت 01:22 دلیل: برگردان به تايپ فارسي

صفحه 3 از 6 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)