سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional) - صفحه 6

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 , از مجموع 57
نمایش شاخه ای49علاقمندی ها

موضوع: Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,201
    سپاس شده 25,633 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional)

نام فیلم: لئون (حرفه ای)
    فایل پیوست 4470
    اطلاعات فیلم
    نویسنده و کارگردان : لوک بسون
    تهیه‌کننده : پاتریک لدوکس
    موزیک متن : اریک سرا
    فیلم بردار : تری آربوگاست
    تدوین : سیلوی لندرا
    کارگردان هنری : جرارد دورلان
    بازیگران
    ژان رنو : لئون
    ناتالی پورتمن : ماتیلدا
    گری الدمن : استانفیلد
    دنی آییلو : تونی
    پیتر آپل : مالکی
    اطلاعات دیگر
    ژانر : درام – اکشن – جنایی
    درجه نمایش: R
    توزیع شده توسط کمپانی: گایمونت
    تاریخ انتشار : سپتامبر 1994
    کشور سازنده: فرانسه
    مدت زمان : 110 دقیقه
    زبان : انگلیسی
    بودجه ساخت: 115 میلیون فرانک فرانسه
    فروش کل فیلم: 19 میلیون دلار
    امتیاز imdb : 8.6
    افتخارات و جوایز
    نامزد جایزه سزار
    نامزد جوایز آکادمی ژاپن
    تحلیل و بررسی از : نازنین

ویرایش توسط FFKIA : 11-01-2012 در ساعت 12:54
    .:SoMaYeH:., desmound, The Pianist و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,687
    سپاس شده 7,565 در 1,699 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.40- تحليل و بررسي فيلـــــــم لئـــون حرفه ای (Leon Professional)

یادمِ اولین بار لئون رو از تلوزیونِ ایران دیدم! اوون موقع 15سالم بود یادش بخیر فرداش هم امتحان ریاضی(ترم اول) داشتم...با اینکه مسئولین صداوسیما به معنای واقعی کلمه این فیلم رو سلاخی کردن و از کلِ 110دقیقه فیلم 60-50دقیقه ــش رو نشون دادن! اما همین مقدار کم هم کافی بود تا منو مجذوب این شاهکار سینمای فرانسه بکنه...

تا حدی که بعد از اوونروز به خودم قول دادم هرجور که شده نسخه ی کامل این فیلم رو پیدا کنم و ببینم! البته یه نکته ای این وسط وجود داره نمیدونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه از این فیلم 3نسخه موجوده>>International که133دقیقه, uncutکه 136دقیقه و TVکه 100ذقیقه هست!!! حالا این وسط من نسخه ی 110دقیقه ایِ فیلم رو دیدم

خلاصه...
    بعد از اینکه برای اولین بار این فیلم رو دیدم انقدر تحت تاثیر قرار گرفتم که برای بار دوم و سوم و ....نشستم دیدمش و تا این لحظه که دارم این پست رو ارسا میکنم فکر کنم بالای 30دفعه این فیلم رو دیدم...!!

انقدر نوع روایت داستان قشنگ و احساسی و در عین حال مهیجُ جذابِ که هیچوقت هیچ کدوم از سکانس ها برام خسته کننده نبوده و نشده! و این موضوع رو مدیونِ 2شحصیت اصلی داستان هستیم: لئون و ماتیلدا
    دو شخصیت که شاید در نگاه اول خیلی از هم دور باشن(یا بهتر بگم هیچ سنخیتی نداشته باشن!) ولی خیلی بهم نزدیک و شبیه هستن(این موضوع رو می شه آروم آروم از ابتدا تا انتهای فیلم متوجه شد مخصوصا چند دقیقه یِ پایانی زمانی که ماتیلدا میخواد از لئون جدا بشه ولی نمی تونه لئون چند لخظه در آغوش میکشدش و بعد همراه گلدون دوستاشتنیش ماتیلدا رو راهی میکنه و قول می ده که همیدیگرو بیرون از ساختمون می بینن!!)

نکته یِ دیگری که در موردِ لئون وجود داره اینکه شما در هر سکانس و حتی پلانی خیلی راحت میتونی با کاراکتر اصلی همزادپنداری کنی و بنوعی خودت رو جاش بزاری و اوون موقعیت برات ملموس تر میشه و راحت تر در جریان فیلم قرار میگیری و این وسط همه ی عوامل فیلم مخصوصا فیلمبرداری و موسیقی متن و تدوین دست به دست هم میدن تا این موضوع بنحو احسن انجام بشه... و همه ی این مسائل مدیون فیلمنامه ی دکوپاژ شده ی لوک بسُن هستش

لوک بسُن میدونه تو هر پلانی چی لازم داره و تو شکل گیریشون وسواسِ لازم رو به خرج میده و به جزئیات توجه فراوونی میکنه و این موضوع به هرچه طبیعی تر شدن فیلم جلوه ی بهتری میبخشه...

دیگه از بازی ها هم هرچی بگم کم گفتم! از گری اُلدمن بگیرید تا ژان رنو و ناتالی پورتمن 12ساله که با ایفای نقش ماتیلدا نشون داد که قرار در سال های بعد منتظر نقش های برجسته و عمیق تری ازش باشیم!

در انتها گوش مینوازیم به آهنگ Shape OF My Heartبا صدای زیبای Sting(یکی از رمزهای جاودانگی لئون بنظرم همین آهنگ تیتراژ پایانی هست چون دقیقا این آهنگ همون تاثیری رو روی تماشاگر میزاره که آهنگ My Heart Will Goneسلندیون تایتانیک گذاشت!)

پایان
    professor.gemin به این پست علاقمند بوده است.

4. 6 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

5. # ADS

بهترین فیلم دنیا فیلمیست که ما در مقابل معبود در حال بازی هستیم و سناریوی فیلم ما قرآن ا
    Xm0on آواتار ها
    وضعیت : Xm0on آنلاین نیست.
    سپاس ها : 237
    سپاس شده 258 در 115 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 220 تاپیک

نمی دونم والا چی بگم !

فیلمی که اشک مرد رو در بیاره دیگه چی بهش میگن

تو عمرم پای فیلم ناراحت نشدم تا آخر فیلم هم هیچ احساسی نداشتم نمیدونم چرا وقتی موسیقی فیلم زده شد دیدم یک قطره اشک رو گونمه
    The Dark Passenger

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,645 در 7,115 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

وقتی دوباره میریم سراغ این فیلم و بازی دختر بچه رو میبینم ...
    و با دقت به اسم ها نگاه میکنیم و میبینیم او خدای من ناتالی پورتمن ...
    فکر کنید ناتالی پورتمن این فیلم رو و ناتالی پورتمن قوی سیاه رو ....
    چی بگم والا ...
    همه چی دست به دست هم داد تا ناتالی شکوفا شده تو لئون بشه این تاتالی هنرمند که اسکار میبره ...
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

هر کس در دنیا باید یکی را داشته باشد که حرف های خود را با او بزند، آزادانه و بدون رودربایسی و خجالت.
    Wolverine آواتار ها
    وضعیت : Wolverine آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,002
    سپاس شده 4,803 در 1,750 پست
    یاد شده
    در 15 پست
    تگ شده
    در 145 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    ناتالی پورتمن این فیلم رو و ناتالی پورتمن قوی سیاه
    این بشر کلاً استعداد بازیگری داره.
    هم از بازیش با وجود سن کمش در فیلم لئون و هم از بازیش در فیلم قوی سیاه که تکامل دورا بازیگریش بود
    وقتی نگاه می کنیم می بینیم که واقعاً بازیگریه که می دونه چطور بازی کنه.
    حتی کاملاً می دونه که چطور هم با دیالوگها بازی کنه و هم حالات و میمیک چهره اش رو با اونها وفق بده.
    به خود لئون هم که نگاه می کنم، گذشته از بازی "ژان رنو" و "ناتالی پورتمن" می بینم که این "گری اولدمن" از اون دست بازیگرانیه که گویا از ابتدا اینو با ژن شخصیت منفی آفریدن. اون چهره خاص و حرکات دیوانه وار و سادیسمی اون در این فیلم واقعاً معرکه بود.
    گاهی اوقات که دیدن این فیلم رو تکرا می کنم واسه خودم، به این نتیجه میرسم که اگر این فیلم ساخته نمیشد سینمای این ژانر واقعاً یک چیزی کم داشت.
    در واقع هنوز که هنوزه من "ژان رنو" رو با این فیلم به یاد میارم و حتی همین ناتالی رو
    باید به لوک بسون برای ساخت فیلم آفرین گفت، اون با خلق جزئیات بسیاری جالب و جذاب، صحنه های دیدنی، روابط خاص و جالب میان شخصیتها نشون داده که واقعاً کارگردان قابلیه. و چطور می تونه یک اثر خوب رو تولید کنه.

belmont آواتار ها
    وضعیت : belmont آنلاین نیست.
    سپاس ها : 666
    سپاس شده 269 در 132 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 50 تاپیک

امروز برای بار چندم این فیلمو تو تلویزیون دیدم .من اولین باری که با این فیلم آشنا شدم با کلیپش بود که خلاصه ی کل فیلم با صدای استینگ پخش می شد.فک کنم 10 سالم بود ولی با کلیپش هم اشکم دراومد :-o بعدن با اینکه اتفاقات فیلمو تو کلیپ دیده بودم و از همه چی خبر داشتم نشستم به دیدن فیلم و تازه فهمیدم معجزه ی این فیلم چیه .
    فیلم سکانس های خاطره انگیز خیلی داره.ژان رنو رو با این فیلم شناختم و تا حالا هم برای اینکه دیگه فیلم خوبی بازی نکرده ناراحتم
    فیلم جوریه که آدم فک میکنه فقط این بازیگرا باید این نقشارو بازی میکردن
    اما درباره ی تحلیل
    تحلیل خوبی بود و لحن جالبی داشت اما من از تحلیل توقع معنی اسمش رو دارم.نمی خوام ایراد بگیرم و یا بی احترامی کنم اما تعریف کردن داستان همراه با بسط دادن برخی صحنه ها برام تحلیل نیست.من دوست دارم با تحلیل متوجه بشم که فیلم چه قصد و نیتی داره،مفهوم های توی فیلم چیه،نقاط قوت و ضعف بفهمم و ...
    شایدم این یک نوع تحلیل باشه
    در هر صورت ممنون بابت تحلیل این فیلم شاهکار

.:: خــــــدا ::.
    Saffar آواتار ها
    وضعیت : Saffar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,238
    سپاس شده 1,522 در 653 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 45 تاپیک

من تا حالا یه فیلم دیدم که اشکمو در بیاره و سر فیلم اشکم دربیاد این فیلم بوده .

قشنگ ترین فیلمی بود که در تمام عمرم دیده بودم .

آهنگ آخر فیلم که رسید مردم.

واقعا فیلم قشنگی بود و من با این فیلم واقعا حال کردم و هیچ وقت از یادم نمیره .

"یک پایان سخت، بهتر از یک سختی بی پایانه" شهاب حسینی - درباره الی - اصغر فرهادی
    jo123 آواتار ها
    وضعیت : jo123 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 321
    سپاس شده 125 در 58 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 77 تاپیک

خواندن احساسات اعضا در مورد این فیلم برام بسیار لذت بخش بود. هر چند که فضای حاکم بر فیلم چنین احساسی رو در من بوجود نیاورد . ولیکن فیلم از جمله آثار قوی سینما محسوب میشه که در اون بشدت من محو بازی فوق العاده گری اولدمن شدم . و اون سکانس خاطره انگیز باز شدن در بروی ناتالی پورتمن توسط ژان رنو و تابیدن نور خورشید واقعا شاهکار بود .با تشکر

12. کاربر روبرو از پست مفید jo123 سپاس کرده است .

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)