مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفــت و گــو در مـــورد بــرنامـــه هفــــت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: گفــت و گــو در مـــورد بــرنامـــه هفــــت

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

گفــت و گــو در مـــورد بــرنامـــه هفــــت

"به نام خدا "

جمعه شب ها تلویزیون شاهد پخش برنامه ای با عنوان " هفت " می باشد که در آن مسائل مربوط به سینمای ایران به تحلیل و بررسی و نقد گذاشته می شود .
    برنامه ای که کاملا برای سینمای ایران الزامی خواهد بود .
    در این تاپیک همراه با علاقه مندان به سینما ، جمعه شب ها به گفت و گو در مورد این برنامه خواهیم پرداخت .

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

2. 9 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

3. # ADS

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

پاسخ : گفــت و گــو در مـــورد بــرنامـــه هفــــت

برنامه هفت مورخ 27 خرداد ماه

فیلم هفته : پایان نامه با کارگردانی حامد کلاهداری در سه هفته اکران روزانه معادل 7 میلیون تومان فروش داشته است
    داستان در مورد چند دانشجو می باشد که مشغول تهیه پایان نامه خود و ارائه به استاد می باشند

برنامه هفت با حضور آقای کلاهداری ، آقای جیرانی و آقای فراستی به نمایش درآمد
    فیلم پایان نامه توسط آقای فراستی نقد شد :
    فیلم نامه پایه مناسبی نداشت . شخصیت ها به طور کامل برای بیننده آشنا نمی شوند . حتی رشته دانشگاهی افرادی که می خوان پایان نامه یک نفر رو تکمیل کنند مشخص نیست

نظرات مردم در مورد فیلم پایان نامه :
    - فیلم نامه مفهوم مناسبی نداشت ....
    - صحنه های اکشن خوبی داشت
    - داستان قوی نبود ... اغراق زیاد داشت
    - منطق داستان قابل قبول نبود
    - دید فیلم از لحاظ اجتماعی تلخ به پایان رسید
    - ساخت فیلم و فیلم نامه کاملا ضعیف از اشتباهات مسلم بود
    - موسیقی فیلم سطح پایینی داشت

آقای جیرانی در مورد این فیلم به نکته خوبی اشاره کردند : اینکه یک بیننده که از اتفاقات مربوط به فیلم اطلاع ندارد و بدون هیچ مقدمه و پیشینه ذهنی می یان یه فیلم درام ببینند ، اما فیلم و ماجراهای آن انقدر برای بیننده نامفهوم است که بیننده دچار سردرگمی می شود

5. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

واقعا یه برنامه ضروری برای سینمای ایران است و با منتقد با سواد و از ریشه زننده ای چون فراست نفس هر تهیه کننده و کارگردانی را بند می اورد . ولی به نظر من باید یکم از بحث های دینی و سیاسی فاصله بگیرند و فقط به سینما توجه کنند . در ضمن باید یک بخش هم برای سریال های ایران بگذارند تا به وضعیت انها هم سر و سامان دهند

7. کاربر روبرو از پست مفید Don Corleone سپاس کرده است .

A!i

مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
    SovRan آواتار ها
    وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,252
    سپاس شده 4,260 در 923 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 725 تاپیک

من به شخصه کلا از این فراستی خوشم نمیاد!! حالا من نمی دونم خیلی علم داره یا نداره! ولی کلا فکر کرده خیلی آدم مهمیه!!! آخه معمولا چند نفر از کسایی که نشستن و دارن برنامه هفت رو نگاه می کنن با نمی دونم واژه هایی مثل دراماکوتیشن ( دقیق نمی دونم!! چون نفهمیدم) آشنایی دارن؟ من خودم نشستم پایه این برنامه که ببینم حالا تو سینمای ایران چه خبره یا این 4 تا فیلمی که تازه اکران شده چیه؟! چه ایراداتی داره؟! یا مثلا چه اتفاقاتی برای سینمای ایران داره می افته!!! نه اینکه بشینم ببینم یک نفر برام بگه : اصولا به نظر من سینما سینماست و به هیچ عنوان نباید نماد توش باشه و متناقض نما و ...!!!! بعد طرف مقابل بگه نه سینما همون سینما نیست! بعد این بگه چرا هست من دلیل قاطع دارم!! بعد هم 4 تا کلمه ... در بیاره از خودش و نظرش رو قالب کنه!! انگار مثلا ارشمیدس یک نظریه خیلی خفنی داده و الان چی میشه!!!!
    کلا اگه برن و شب جمعه ها همون تکرار برنامه صد فیلم رو بزارن خیلی بهتره به نظرم! تا این

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

این مصاحبه رو من توی سایت ایسنا دیدم.مصاحبه ی طولانی ای بود ولی این قسمتش درمورد هفت گفته بود که واسه خودم جالب بود گفتم اینجا هم بذارم بقیه ببینن:

بعضي مسائل مطرح شده در «هفت» در شان سينماي ايران نيست

اين بازيگر در ادامه با گلايه از برنامه «هفت» آنرا براي سينماي ايران مخرب دانست و اظهار كرد: نمي‌دانم چه الزامي است كه اين برنامه وجود داشته باشد و با چه انگيزه‌اي اين برنامه ساخته مي‌شود؟ اگر آقاي فردوسي پور مي‌آيد و 90 را مي‌سازد كه چنين درخششي دارد بايد توجه داشت بحث فوتبال چيز ديگري است و سينما با ورزش تفاوت دارد. بعضي از مسائلي که در برنامه «هفت» به آن پرداخته مي‌شود، در شأن سينماي ايران نيست.

وي افزود: آقاي جيراني تهيه‌كننده اين برنامه كه اهل قلم و خودش هم كارگردان سينما است، چرا بايد دست به تهيه چنين برنامه‌اي بزند؟ من قصد بي احترامي به كسي را ندارم و بحثم سينماي ماست در واقع به جايي مي‌رسد كه آقاي جيراني هم مي‌خواهد، برنامه‌اش را به هر شكلي پر كند كه اين مشكل‌ساز مي‌شود. آدمهايي به برنامه آورده مي شوند و رويشان فوكوس مي‌شود و جامعه نسبت به آنها بدبين مي‌شود.

پرستويي تاكيد كرد: ما آدمهايي نيستيم كه چالشمان خيلي خوب باشد و مردم در جريان قرار بگيرند. ما گوشت هم را بخوريم استخوان هم را نبايد دور بريزيم. ما نبايد اين رو در رويي‌ها را در تلويزيون داشته باشيم. بايد مسائل خودمان را خودمان حل كنيم. ما نبايد به جان همديگر بيفتيم. هنرمند جماعت، شان و منزلتش بالاتر از اين حرفهاست. هنرمند با سيلي صورت خودش را سرخ نگاه مي‌دارد. هنرمند‌ان ما در واقع يك نوع جانبازند، يعني تمام زندگي و وقتشان را در كارشان گذاشته‌اند ولي خوب زندگي نمي‌كنند. اگر يك نفر در اين دنياي گله گشاد يك آپارتمان و ماشين دارد چيز زيادي نيست. متاسفانه تفكري وجود دارد كه شرايطي را به وجود مي‌آورد و اتفاقات جوري مي‌شود كه اگر «هفت» جنجال نكند، ديگر جذاب نيست.

وي با بيان اينكه مرتب تيشه به ريشه هم مي‌زنيم گفت: خانم فرجامي را با آن وضعيت به برنامه مي‌آوريم و توي جامعه من بايد جواب بدم كه چه شده خانم فرجامي اينجوري شده است يا آقاي پور عرب را به آن شكل نشانمي‌دهيد چه نتيجه‌اي دارد؟! آقاي جيراني چرا در طول اين سالها دنبال فريماه فرجامي و ابوالفضل پورعرب نرفتيد؟. چرا اينها به اين وضعيت در آمدند؟ الان مي‌آوريد و اينگونه بي‌رحمانه نشانشان مي‌دهيد، تبعاتش هم در جامعه مي‌بينيد. حداقل من يكي، هيچ وقت عينك دودي نمي‌زنم كه من را نبينند و در كوچه و خيابان با مردم بحث و گفت‌وگو مي‌كنم. چه قدر بايد به خاطر اين قضيه جواب داده باشم؟ چرا اينجوري به يك سري چيز‌ها دامن مي‌زنيم.

پرستويي ادامه داد: اينها مشكلات سينماي ما نيست، اين مسائل را بايد در خودمان حل كنيم. اين عزيزان جزء خانواده‌هاي ما هستند. ما بايد از همديگر حمايت بكنيم. بايد حداقل به درد دل همديگر گوش بدهيم. بايد بغض و كينه و خود بزرگ بيني و اين نگاه‌ها را از خودمان دور كنيم. ما بايد سعي كنيم همديگر را به جاي تخريب، تحمل بكنيم و مسائل شخصي‌مان را اينقدر به رخ نكشيم. بيايم تكليفمان را با خودمان روشن كنيم كه چرا بايد در كارهاي سخيف كار كنيم. چرا بايد كارگردان‌هاي ما تن به ساخت هر موضوعي بدهند؟ وظيفه‌ما خيلي مهم تر از اين حرفهاست. بعضي وقتا واقعا مردم به ما گوشزد مي‌كنند، مي‌گويند شما خيلي وظيفه سختي داريد شما هنرمنديد ما از شما توقع داريم. اگر سينما خوب نيست برويم كار ديگري پيشه كنيم يا حداقل در فکر چاره‌اي باشيم که از اين وضعيت نجات پيدا کنيم.

وي افزود: ‌الان مي‌دانم من را به سيخ مي‌كشند، تو غم نان نداري اين حرف‌ها را مي‌زني.‌ مي‌گويم دوست عزيز بزرگوار، تو كه روز اول پذيرفتي و حتما به تو گفتند كه توقعي نداشته باش كه با هنر برج بسازي. هنر گرسنگي هم دارد، ‌اجاره خانه هم دارد، بچه دانشجو هم دارد و آدم‌ها براي هنر، خون ريختند و براي هنر پشت ميله‌هاي زندان پوسيدند.‌چرا شرح وظايفمان يادمان رفته است. خيلي از آدم‌ها با اين فيش حقوقي‌ها زندگي مي‌كنند. اين زياده خواهي‌ها، وضعيت فعلي سينماي ما را آسيب پذير كرده است.

پرويز پرستويي خاطرنشان كرد: من الان بعد از «آشپزباشي» حدود دو سال است كه يك ريال درآمد نداشته‌ام و در اين دو فيلم هم فقط به خاطره دل خودم كار كردم و اگر شد به حقوقم مي‌رسم و اگر هم نرسم آنرا پذيرفتم. من از ابتدا اين چيزها را براي خودم پيش بيني كردم و گفتم پرويز پرستويي تو قرار نيست مسير همواره، صاف و تكليف روشني داشته باشي و آمادگي اين را داشته باش كه هزار جور اتفاق قراراست بي افتد و ‌براي همه آنها بايد راهكاري پيدا كني.

بازيگر فيلم «بيد مجنون» با بيان اينكه ما بايد در كنار همديگر، ‌همديگر را دوست داشته باشيم و به هم احترام بگذاريم گفت: با خلوص با هم همفكري كنيم و به فكر همديگر باشيم آن وقت تكليفمان روشن است و مي‌دانيم كه چه كار بايد بكنيم، چه فيلمي بايد بسازيم. الان چرا از «مرهم» و «جدايي نادر از سيمين» استقبال مي‌شود و خيلي فيلم‌هاي ديگر به نام كمدي‌ جواب نمي‌دهند؟!

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

10. کاربر روبرو از پست مفید FTSAMO سپاس کرده است .

Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

پرویز پرستویی با این صحبت ها نشان داد که چقدر از برنامه هفت وحشت دارد . برنامه هفت دقیقا مانند برنامه نود در ابتدای کارش هست . خیلی از مسئولین و بازیکنان در زمانی که برنامه 90 تازه امده بود از این برنامه وحشت داشتند چرا که نمیتوانستند ازادانه هر کاری را انجام دهند و الان سینمای ایران همانند کودکی است که تازه قرار است با باید ها و نباید ها اشنا شود و بالطبع واکنش شدیدی از خود نشان می دهد . ولی در کل برنامه هفت باعث شد سیل فیلم های در پیتی جلویشان گرفته شود و حداقل کارگردانان به این فکر باشند که نگاه نقد در نزد عموم مردم نشان داده می شود و این خود دلیل بر باید بودن برنامه هفت دارد . که البته چون برنامه نو پایی است کم و کاستی هایی هم دارد که به مرور زمان پر خواهد شد .

12. کاربر روبرو از پست مفید Don Corleone سپاس کرده است .

A!i

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_85 نمایش پست ها
    واقعا یه برنامه ضروری برای سینمای ایران است و با منتقد با سواد و از ریشه زننده ای چون فراست نفس هر تهیه کننده و کارگردانی را بند می اورد . ولی به نظر من باید یکم از بحث های دینی و سیاسی فاصله بگیرند و فقط به سینما توجه کنند . در ضمن باید یک بخش هم برای سریال های ایران بگذارند تا به وضعیت انها هم سر و سامان دهند
    کاملا موافقم که سینمای ایران به این برنامه احتیاج داشت
    شاید در ابتدا اون طور که باید فضای نقدش صریح و مثبت نباشه ، اما این برنامه جای خودش رو باز می کنه

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

فراستي: "در "پايان نامه" معلوم نيست دعوا بر سر چيست؟"
    نقد "پايان نامه" در برنامه شب گذشته هفت
    :: 28 خرداد 1390 ::

:: چكامه چمن ماه، حامد كميلي، بهاره افشاري و هادي ديباجي در نمايي از "پايان نامه" ::
    شب گذشته در برنامه هفت نقد "پايان نامه" صورت گرفت.
    نقد این فیلم با بحث بر سر ژانر سیاسی و بودن یا نبودن آن در سینما آغاز شد. حامد کلاهداری کارگردان و روح​الله شمقدری تهیه کننده فیلم هم مهمان برنامه بودند.

در ادامه این برنامه مسعود فراستی منتقد ثابت برنامه هفت بحث نقد فیلم را از فیلمنامه آن شروع کرد و گفت که فیلمنامه خوب از کار در نیامده و ضعیف است. شخصت​ها نا مفهوم هستند و ماجرای انتخابات در آن اصل نیست. به گفته فراستی در این فیلم با 4 جوان دانشجو مواجه​ایم و حتی نمی​فهمیم که رشته تحصیلی آن​ها چیست؟ برای آن جوان​ها هم سیاست اصل نیست، در واقع این 4 جوان بهانه​ای هستند که در فیلم به مساله انتخابات پرداخته شود که آن هم درست پرداخته نمی​شود.

حامد کلاهداری کارگردان فیلم هم با اشاره به سیر فیلم از روز به شب گفت :" درواقع ما می​خواستیم نشان بدهیم که سیاست از روشنگری شروع و به شب و تاریکی ختم می​شود."
    او تاکید کرد که اصل قصه در این فیلم حواشی انتخابات است و گفت: "قبول ندارم بگوییم که در فیلم این مساله اصل نیست."

فراستی در ادامه برنامه گفت که فیلم "پایان نامه" گنگ است و این گنگی از فیلمنامه اثر می​آید. به اعتقاد این منتقد، داستان هم در فیلم درنیامده چون داستان به اندازه وقایعی که در فیلم دیده می​شود، اصل نیست.

او به تفاوت سینمای مستند و داستان​گو پرداخت و گفت که یک وقت هست که شما دارید مستند خبری می​سازید- مثل کار مخملباف که خیلی بد بود- یک موقع هم هست که سراغ ساخت اثر داستان​گو می​روید. این منتقد اضافه کرد: "ظاهرا ادعای "پایان نامه" هم این است که یک اثر سینمایی قصه​گوست. فیلم قصه​گو هم باید قصه​اش را روایت کند."

او به این نکته هم اشاره کرد که فیلم "پایان نامه" باید مرا قانع کند که دعوا در آن بر سر چیست؟ به گفته فراستی سازنده فیلم این مشکل را داشته که فیلم را سیاسی کند یا اکشن به همین خاطر کار دو پاره است.

کلاهداری هم در پاسخ به فراستی گفت که دوپاره بودن فیلم تعبیر خود من از روز​ها پس از انتخابات است و این مساله عمدی​است. به گفته او سیاست تا یک جایی بحث و گفتمان است، اما وقتی وارد خیابان شود، اکشن می​شود.

در ادامه برنامه فریدون جیرانی به سراغ شخصیت​های منفی اثر رفت و گفت که اشکال بزرگ چنین فیلم​​هایی در این است که شخصیت​های منفی را خوب پرداخت نمی​کنند. در این فیلم هم من در واقع نمی​فهمم که آدم​های منفی فیلم کدامند. در واقع درام به من چیزی نمی​دهد و من بر اساس پیش زمینه​ای که دارم باید حدس بزنم.

او به تفاوت فیلم​های پروپاگاندایی(تبلیغات سیاسی) که در آمریکا ساخته می​شود با فیلم​هایی که با همین رویکرد در ایران تولید می​شوند، اشاره کرد و گفت که آن​ها کارشان را خوب انجام می​دهند و وقتی می​خواهند به موضوعی بپردازند، 70 درصد خودشان را نقد می​کنند و 30 درصد به نقد دیگران می​پردازند، اما در انتهای اثر مخاطب تحت تاثیر قرار می​گیرد. در اینجا اما ماجرا برعکس است.

جیرانی با اشاره به اکشن شدن فیلم "پایان نامه" و قتل​ هایی که در آن صورت می​گیرد گفت:"از طرف دیگر این خیلی بد است که ما بیاییم و نشان بدهیم که در مملکت​مان و در جمهوری اسلامی اینقدر بکش بکش است. در صورتی که در عالم واقعیت این​جور نیست."

کلاهداری در پاسخ اما به این نکته اشاره کرد که فیلمش در جهت اهداف نظام است و در آن شخصیت​های اطلاعاتی ایثار می​کنند.

شمقدری تهیه کننده فیلم نیز گفته ​های کارگردان را تایید کرد و گفت که فیلم ما وامدار جریان عمومی در کشور پس از انتخابات و حماسه 9 دی است. او این فیلم را در راستای دفاع از جایگاه ولایت توصیف کرد و گفت که آدم های بد و جریان فتنه هم در این فیلم مشخص است. در فیلم هم نشان داده می​شود که آن​ها به کجاها وصل هستند.

او در پاسخ یه این پرسش جیرانی که فکر نمی​کنید ورود به این حوزه یک مقدار دقت بیشتر را می طلبید؟ گفت: " اگر ما وارد این حوزه نمی​شدیم کس دیگری هم وارد نمی​شد."

او به برخورد​هایی که با این فیلم شد اشاره کرد و افزود:" از زمانی که معلوم شد در این فیلم قرار است به ماجرای انتخابات و حوادث پس از آن پرداخته شود، برخورد​های فاشیستی با آن صورت گرفت. خیلی​ها نمی​خواستند این فیلم ساخته شود. اما ما در این فضا فیلم را ساختیم و سعی کردیم به منافع اصلی نظام بپردازیم و زیر بنای فتنه​ای را نشان دهیم که می​خواست ریشه نظام را بزند."

او به اتفاقات عجیب و غریبی که برای کارگردان فیلم رویداده هم اشاره کرد و گفت که در کجا دیده​اید یک بازیگری بیاید در فیلمی و بعد کنار بکشد. او گفت این جریان همچنان ادامه دارد و حتی در مورد فیلم سکوت رسانه​ای شده​است.

کلاهداری هم با بیان این مطلب که فیلم سیاسی در ایران دارد متولد می​شود، گفت:" نباید این بچه را زنده به گور کنیم."

او افزود: "من که سال​ها بازیگری کرده​ام، در این فیلم به خاطر همین حاشیه ​ها شرایط عادی نداشتم و در واقع فقط از 50 درصد توانم استفاده کردم. هر لحظه من با شوک​ های عجیب و غریبی مواجه بودم و نمی​دانم چرا اینقدر به این فیلم حمله شد."

فراستی در پایان این بخش برنامه هفت در مورد نماد در سینما صحبت کرد و گفت که در سینما به خاطر عینی بودن آن، هرچیزی در وهله اول خودش است. از سوی دیگر نماد در سینما با اراده تو ساخته نمی​شود. رفتن به سمت نماد برای فیلمسازی کار سخت و اشتباهی است.

او افزود:" اگر از اول با نیت نماد جلو بروی، یک فاجعه است، بعد شعار سیاسی را هم به آن اضافه کنی و فکر کنی که این شد فیلم، اما این فیلم نمی​شود."

کلاهداری هم در پاسخ به فراستی گفت که حرف​های او با ذات هنر که آزادی​خواه است، تناقض دارد اما فراستی این مساله را رد کرد و گفت همین آزادیخواهی هم در هنرچارچوب و پشتوانه تئوریک دارد.

در آخر هم فراستي خطاب به كلاهداري گفت: "فيلم قبليت ("شكلات داغ") از "پايان نامه" بهتر بود."

cinetmag
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

15. کاربر روبرو از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده است .

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

برنامه هفت
    به تاریخ 10 تیرماه 1390

گزارشی از حاشيه و متن «هفت»
    جيراني: شخصيت آدم را نقد كردن،كار زشتي است

در برنامه‌ي «هفت» اين هفته فيلم «قصه پريا» نقد و بررسي شد و فريدون جيراني در جايگاه كارگردان پاسخگوي سوالات شد.
    در برنامه شب گذشته «هفت»، علي سلطاني ـ دبير جشنواره فيلم پليس ـ توضيحاتي را در خصوص چهارمين دوره اين جشنواره ارائه كرد و در ادامه مصطفي زماني بازيگر سينما و تلويزيون ميهمان اين برنامه بود كه درباره روند بازيگري‌اش توضيحاتي داد.

زماني يادآور شد: اولين‌بار براي فيلم «قتل آنلاين» كه قرار بود، توسط حجت قاسم زاده ساخته شود تست دادم اما آن زمان دوست نداشتند بازيگر تازه‌وارد بياورند و بعد هم براي سريالي تست دادم كه باز هم نشد و در روحيه‌ام بسيار تاثيرگذاشت، تا اينكه سريال «حضرت يوسف» پيش آمد و بايد كسي آنجا تست مي‌داد كه تا به حال حتي يك پلان هم بازي نكرده باشد و بعد متوجه شدم حكمت انتخاب نشدن‌هاي قبلي چه بوده است.
    وي ادامه داد: سه سال و نيم در مجموعه يوسف كار كردم و اين كار تمام درهاي هنري را برايم باز كرد و خيلي خوب ياد گرفتم يك بازيگر مقابل دوربين نبايد دروغ بگويد.
    مصطفي زماني با بيان اينكه بعد از اين سريال پيشنهادات زيادي براي بازي داشته است خاطرنشان كرد: در سال 87 اوج فيلم‌هاي كمدي بود و نقشهاي زيادي به من پيشنهاد مي‌شد كه ديدم اصلا كار من نيست و خواستم با بخش حرفه‌اي‌تري سينما را شروع كنم كه فيلم «آل» به من پيشنهاد شد.
    اين بازيگر در ادامه توضيحاتي را در خصوص حضورش در فيلم «قصه پريا» ارائه كرد.
    در بخش پاياني برنامه، مسعود فراستي در جايگاه مجري و كارشناس سوالاتي را از فريدون جيراني كارگردان و مرتضي شايسته ـ تهيه‌كننده «قصه پريا» ـ پرسيد و درباره اين فيلم صحبت شد.
    شايسته گفت: فيلمنامه «قصه پريا» در سال 88 از سوي فريدون جيراني به من ارائه شد و بعد از سه چهار بار بازنويسي قرار شد، آنرا بسازيم و ستاد مبارزه با مواد مخدر نيز به عنوان اسپانسر همراه ما شد و حدود شش ماه طول كشيد تا كار مقابل دوربين برود.
    وي ادامه داد: از فروش دو هفته فيلم راضي نيستم. اما دو سه روزي است وضعيت بهتر شده و خوشبختانه الان همه به ديدن اين فيلم مي‌آيند. «قصه پريا» پيامي دارد كه بايد پدران و مادران آنرا ببينند و نبايد نسبت به آن بي‌تفاوت باشند.
    فريدون جيراني هم توضيح داد: مرتضي شايسته از من طرحي در خصوص اعتياد خواست و من از رحمان سيفي آزاد خواستم روي آن كار كند و در نهايت به خط اوليه‌اي با مضمون اينكه پسري به عشق دختري خود را معتاد مي‌كند رسيديم و بعد از دو سه بار نگارش فيلمنامه در آخر خودم آنرا بازنويسي كردم و فيلم مقابل دوربين رفت.
    مسعود فراستي درباره اين فيلم گفت: قصه خوب پرداخت نشده و پيام براي كارگردان مهمتر بوده و در آخر مي‌خواهيم ببينيم اعتياد چه بلايي بر سر مي‌آورد و راه فرار ندارد و اين مانع چفت و بست درست قصه شده است و در واقع داستان بسيار نخ نماست و آدمها درنيامده‌اند.
    جيراني پاسخ داد: من معتقدم اشكال فيلم، قصه زيادش است، من نمي‌خواستم فيلم ميني‌مال بسازم، فيلمي عشقي با معضل اعتياد ساختيم.
    فراستي ادامه داد: فيلمي كه من مي‌بينم اصلا آن چيزي نيست كه تو مي‌خواستي.
    در ابتداي اين برنامه، فريدون جيراني اعلام كرد: سوال خوبي پيدا نكرديم و در اين هفته پيام كوتاه نداريم. اما در اواسط برنامه سوال پيام كوتاه با عنوان اينكه فريدون جيراني در كدام حوزه‌هاي نويسندگي و كارگرداني، روزنامه نگاري و سردبيري، تهيه و اجراي برنامه و هيچكدام موفق‌تر است؟ پخش شد كه جيراني از طرح اين سوال اظهار بي اطلاعي كرد و آنرا براي خود غافلگير كننده خواند.
    فراستي نيز اظهار داشت: من درخواست مي‌كنم اين اس ام اس حذف شود و طرح آن بي احترامي به جيراني است.
    وي ادامه داد: به نظر من تا اين لحظه جيراني بهترين مجري برنامه‌هاي سينمايي تلويزيون بوده و اگر «هفت» ادامه پيدا كرده به خاطر تلاش‌هاي او بوده است.
    جيراني نيز گفت: من هيچ وقت حرفه‌هايم را قاطي نكرده‌ام و مقايسه‌اي هم بين هم نداشته‌ام. دوستان هم مي‌توانستند فيلم‌هايم را در معرض سوال بگذارند و شخصيت آدم را نقد كردن، كار زشتي است.
    تا پايان برنامه سوال پيام كوتاه ديگر تكرار نشد.

isna
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

برنامه هفت مورخ 24 تير ماه

موضوع برنامه : ساماندهي و رايزني سازمان سينمايي
    برنامه هفت اين هفته با حضور آقاي نجفي تشكيل شد
    موضوع اين برنامه سازمان سينمايي و رايزني و بررسي اعضاي مديريتي و همچنين خط مشي هاي آن مي باشد
    شايد وجود يك سازمان سينمايي و انسجام در تصميم گيري ها براي سينماي ايران بتواند قسمتي از آشفتگي و انزال سينما كاهش دهد
    در ميان نظرات كارشناسان سينماگر صحبت از اهداف سازمان سينمايي مبني بر به پايان رسيدن خلق آثار سليقه اي در سينماي ايران سخن گفتند ...
    شفاف ساختن روند ساخت آثار سينمايي نيز از اهداف متعالي ديگر مي تواند باشد

18. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)