مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh هــــــــری پاتـــــــر و جادوی کتـــــابـــش !

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: هــــــــری پاتـــــــر و جادوی کتـــــابـــش !

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

هــــــــری پاتـــــــر و جادوی کتـــــابـــش !

The Boy Who Live Come To Die ...

با سلام ..
    همه چیز از آنجایی شروع شد که یک زن فقیر انگلیسی از قوه ی تخیل خود استفاده کرد و تبدیل به ثروتمندترین نویسنده زن جهان شد. او با خلق جادوگرانی که در کنار ما مردم عادی زندگی می کنند ، شهره ی هری پاتر را به اقصا نقاط دنیا فرستاد. پسری که در نوزادی یکی از بزرگترین و بی تردید خطرناک ترین جادوگر جهان را شکست داد. در این متن نه قصد تحلیل این مجموعه رو دارم و نه قصد معرفی آنرا. تحلیل و بررسی مجموعه هری پاتر توسط دوست عزیزم یحیی جان نوشته شده و در انجمن موجود میباشد. فقط دوست داشتم که یک هفته قبل از انتشار آخرین فیلم از سری فیلم های هری پاتر ، مطلبی را در این باره بنویسم. احتمالا شنیده اید که صدها نفر از طرفداران هری پاتر از امروز تا هفته بعد جلوی سینماها صف بسته اند و حتی شب ها نیز در جلوی سینما میخوابند . همین موضوع نشان میدهد که هری پاتر چقدر در زندگی با فرو رفته است. این مجموعه در کشور ما از جایی شروع شد که کودکان و نوجوانان جذب کتاب آن شدند. کم کم لباس ها ، لوازم تحریر ، کیف و کفش و خلاصه هر چیزی که مربوط به کودکان و نوجوانان میشد ، با طرح هری پاتر به تعداد انبوه تولید شد. اما با قوت گرفتن سری فیلم های هری پاتر طرفداران بیشتری برای این مجموعه پیدا شد. تقریبا هر ساله جلوی کتاب فروشی های میدان انقلاب برای خرید نسخه جدید کتاب هری پاتر صفی طولانی تشکیل میشد . زیاد اهل مطالعه نیستم ولی به راحتی میشد این رو درک کرد که تب کتاب خوانی جدیدی در کشور ما آغاز شده است. قشر جوانان هم به جرگه ی طرفداران هری پاتر پیوسته بودند. راستی جا داره همینجا ازخانم ویدا اسلامیه تشکر ویژه ای کنم که ترجمه های زیبای ایشان در شهرت هری پاتر در ایران نقش به سزایی داشت. در سال 2002 که نسخه اول هری پاتر با نام هری پاتر و سنگ جادو تبدیل به فیلم شد ، این فیلم رو روی VHS تماشا کردم. ان موقع هنوز تب دانلود و DVD و حتی CD هنوز گرم نشده بود . شبها با یاد ولدمورت میخوابیدیم و صبح ها با یاد هری بلند میشدیم. پیچیدگی کتاب های هری پاتر به قدری هست که بر فرض در جلد 7 کتاب ، به موضوعی اشاره میشود که در جلد 1 صحبت ان بوده است. بارها پیش آمده که برای به یاد اوردن یک اسم ، به چندین جلد عقب تر رجوع کرده ام. هر بار هم به استعداد و نبوغ جی.کی.رولینگ آفرین گفته ام. آنهایی که آخرین کتاب هری پاتر یعنی هری پاتر و یادگاران مرگ را خوانده اند ، از پایان ماجراع اطلاع دارند ولی خب همیشه هیجان فیلم از کتاب بیشتر بوده است. یاد یک مشکل بزرگ سری فیلم های هری پاتر افتادم ..
    در کتاب همیشه میوانی شخصیت های داستان را خودت تصور کنی ولی در فیلم آن چیزی که تصور کارگردان است را میبینی. بر فرض ولدمورت عزیز را همیشه یک طور دیگه تصور میکردم .. راستی تا یادم نرفته بگم که من طرفدار ولدمورت و مرگ خواران هستم. نه هری پاتر و محفل ققنوس ! ولی همیشه قدرت آلبوس دامبلدور را ستوده ام. متاسفانه در سری فیلم ها در مورد زندگی شخصی دامبلدور اطلاعات چندانی در اختیار نیست ولی پس ا ز خواندن سری کتاب ها ، تازه متوجه میشود که دامبلدور چه جادوگر بزرگی بوده است ..
    بحث در مورد هری پاتر زیاد است و باقی گفتگو ها رو برای بعد از اکران آخرین فیلم میگذارم تا مبادا نوشته هایم پایان داستان را برای کسی لو ندهد.
    با تشکر از وقتی که برای مطالعه این مطلب گذاشتید ..
    ویرایش توسط ADoLF : 07-08-2011 در ساعت 17:23

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

2. 7 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .

3. # ADS

*Shiny* آواتار ها
    وضعیت : *Shiny* آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,310
    سپاس شده 3,488 در 920 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 376 تاپیک

پاسخ : هــــــــری پاتـــــــر و جادوی کتـــــابـــش !

خیلی بد شد هری پاتر تموم شد !
    با این که دل خوشی ازش نداشتم ولی بازم دوسش داشتم وقتی داشتم خبرشو میدیدم اشک تو چشام جم شده بود!!
    واقعا مراسم قشنگی بود!
    مصاحبه با چند تا از طرفداراشونم واقعا احساسات ادم رو جریحه دار میکرد

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

همیشه خاطرات کودکی و نوجوانی جزو بهترین خاطرات انسان است.
    و به راستی که 10 سال از زندگی ما با هـــــری پــاتــــر همراه بود .. از ذوق و شوق آمدن کتاب جدید گرفته تـــــــــــــــا تماشای تریلر فیلم ها
    هر یک از چندگانه های سینمایی مانند پدرخوانده ، ارباب حلقه ها ، جنگ ستارگان ، ماتریکس و .. بیننده رو تا پایان آخرین نسخه از سری
    درگیر فضای خودش میکنه ولی همه ی این فیلم ها بخ اندازه ی هری پاتر تاثیر نداشتند.
    از سال 2002 که نسخه اول هری پاتر اکران شد تا امسال که 2011 ایم !
    نمیدونم .. شاید چون من و خیلی ها مثل من از بچگی با این سری همراه بودیم ، فراموش کردن این بخش از زندگیمون کار سختی هست.

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

ممنون سهیل جان...واقعا منم مثل تو با هری پاتر زندگی کردم
    هری پاتری که اولین بار سال دوم راهنمایی خوندمش....زمانی که فقط 2 جلدش فکر کنم نوشته شده بود...و هری پاترو شروع کردم...
    واقعا اون عشق به کتابای هری پاترو هرگز فراموش نمیکردم.
    چقدر سال منتظر میموندیم تا کتاب بعدیش بیاد...هر سال تابستون واسه من تعطیلی مدرسه لذت نداشت....واسه تابستون فقط رسیدن کتابای هری پاتر بود که میرفتم تو کتاب فروشی ثبت نام میرکدم و روزی که کارتن کارتن کتابا رو میاوردن من از توشون ور میداشتم و زمانی که جلد کتاب رو میدیدم انگاری از ذوقش داشتم میمردم.
    نمیدونم چرا هری پاتر اینقدر رو من تاثییر گذاشته بود اما باید بگم واقعا هم اینطور بود.
    من هر کتابشو 4 بار خوندم..شایدم 5 بار....
    این قدر معتاد این داستان بودم که از هر مترجمی که کتاب رو ترجمه کرده من خوندمش...پرتو اشراق...ویدا اسلامیه....سعید کبریایی....و....
    شاید مسخره بیاد ولی منم طرفدار ولدمورت بودم...و وقتی جنگ بین دامبلدور و ولدمورت رو تو محفل ققنون نسخه 5 رو خوندم و ولدمرت اخرش برنده شد خیلی حال کردم..نمیدونم چرا ولی با ولدمورت بیشتر حال کردم...شخصیت دیگر من اسنیپ بود....شاید بگم بهترین شخصیت داستان واسم اسنیپ بود...
    کتاب های هری پاتر رو فکر کنم دقیقا 6 یا 7 سالی طول کشید تا تموم شه...من تو این سال ها هر لحظه منتظر کتاب بعدی بودم...
    و باید بگم نسل ما هیجان بیشتری رو بهتر بگم خیلی بیشتری رو نسبت به بچه هایی که الان هری پاتر میخونند تحمل کرده...چون ما براش واقعا وقت صرف کردی...1 سال تو رویاهامون کتاب بعدی رو تصور کردیم..زندگی کردیم...
    واقعا راسته که هری پاتر گفته میشه جادوی هری پاتر همه رو تسخیر کرده...
    اره...
    جادوی هری پاتر منو واقعا تسخیر کرده بود.
    یادش بخیر...

7. 2 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

راستش همیشه این نکته گفته شده که ولدمورت از تنها جادوگری که میترسید ، دامبلدور بوده است.
    همگان هم دامبلدور را یکی از بزرگترین جادوگران کل داستان میشناسند .. حتی بهترین چوب دستی داستان هم متعلق به دامبلدور بود.
    ولی هوش و استعداد ولدمورت همیشه منو مجذوب میکردو اینکه او خاص بود !
    اسنیب و لوسیوس هم خیلی دوست دارم.
    لوسیوس به خاطر غرورش و اسنیب به خاطر مرموز بودن همیشگیش
    واقعا خداحافظی تلخی پیش رو داریم ..

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    هر یک از چندگانه های سینمایی مانند پدرخوانده ، ارباب حلقه ها ، جنگ ستارگان ، ماتریکس و .. بیننده رو تا پایان آخرین نسخه از سری درگیر فضای خودش میکنه ولی همه ی این فیلم ها بخ اندازه ی هری پاتر تاثیر نداشتند.
    از لحاظ طولاني بودن آره ولي هري پاتر در حدي نيست كه بخواد با پدرخوانده، ارباب حلقه ها، ماتريكس و سري جنگ ستارگان مقايسه بشه ... چند سال ديگه معلوم ميشه كه هري پاتر چقدر موندگار بوده ... البته من اينا رو به خاطر فيلماش مي گم و نه كتاب ها چون واقعا هري پاتر در حدي نيست كه بخواد با آثار بزرگ سينمايي مقايسه بشه ... البته كتاباش هم خوب هستند ولي هر كار مي كنم شباهتي بين ارباب حلقه ها پيدا نكنم نميشه ... خانوم رولينگ نمي دونم چرا اعتراف نمي كنه كه چقدر از ارباب حلقه ها سود جسته ... من با خوندن آثار تالكين شباهت هاي بسيار زيادي بين اين دو كتاب پيدا كردم كه يه چندتايي رو به اختصار مي نويسم ... 1- شخصيت هاگريد به شدت به شخصيت بئورن تو كتاب هابيت شباهت داره! 2- فارامير و خيلي از شخصيت هاي ارباب حلقه ها اسم سائورون رو نمي بردند و وقتي منظورشون اون بود مي گفتند : هموني كه اسمش رو نمي بريم! كه به اسمشو نبر خيلي شباهت داره ... 3- خصوصيات شخصيت گالوم و گابلين هاي رولينگ. (مخصوصا دابي) 4- جادوگير پير و قدرتمند هر دو كتاب كه گاندلف و دامبلدور باشند! و ... كه واقعا اگه متن كتاباي تالكين رو بخونيد به شباهت هاي اونا پي مي بريد ...

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

من قصد ندارم که سری هـــری پــاتـــــر رو برتر از پدرخوانده یا ارباب حلقه ها بدونم ..
    اولا که اصلا قابل مقیسه نیستند.
    فقط منظورم این بود که مثلا ارباب حلقه ها ، 10 سال با مردم همراه نبوده
    همانطور که Emma Watson عزیز هم گفت ، هفته دیگه با یک قسمت بزرگ از زندگیمون خداحافظی میکنیم !
    من مثلا 10-12 سال پیش خودم رو در نظر میگیرم که تو فکر هری پاتر بودم ، بعد الان خودم رو در نظر میگیرم که هنوز هم تو فکر هری پاترم
    ازلحاظ جسمی و ذهنی چقدر فرق کردم ولی در تمام این دوران ، هری پاتر در کنار من بوده ..
    به همین دلیل هست که خداحافظی باهاش خیلی سخته
    خیلی از دوستان همینجا ، بعد از 3-4 سال با گریه از لاست خدا حافظی کردند ، حالا ببین بعد از حداقل 10 سال چه حالی پیدا میکنه آدم

11. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

من هم دقيقا منظورم همين بود ...
    خودم از طرفداران هري پاتر هستم و هر ساله منتظر فيلماش بودم و به قول شما خداحافظي با اين مجموعه سخته ... كسي نيست كه با اين مجموعه خاطره نداشته باشه ...
    فقط اميدوارم پايان با شكوهي داشته باشه ... مثل ارباب حلقه ها كه هم از لحاظ گيشه، هم نظر عمومي مردم و هم منتقدان سينمايي پايان بسيار با شكوهي داشت ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع