مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

 1. #1
  Re!han آواتار ها
  وضعیت : Re!han آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  سن: 28
  نوشته ها : 31
  سپاس ها : 2
  سپاس شده 13 در 7 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 8 تاپیک

  تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  نام انیمیشن: Mary And Max – ماری و مکس


  ژانر: انیمیشن ، درام ، کمدی

  کارگردان : Adam Elliot

  سال انتشار: ۲۰۰۹

  مدت زمان: ۸۰ دقیقه

  Mary and Max (2009) - IMDb


  خلاصه داستان: داستان که در سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۴ اتفاق میافتد، درباره دوستی یک دختر کوچولوی ۸ ساله و مرد یهودی ۴۴ ساله است که در نیویورک زندگی میکند.
  داستان بیشتر حول زندگی این دو نفر است ، از وقتی دخترک ۸ ساله است تا وقتی ۲۶ ساله شود و نامه هایی که بین این دو نفر رد و بدل میشود. این انیمیشن بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است.  نقد و بررسی  محصول 2009- استرالیا نویسنده و کارگردان: Adam Elliot جمله فیلم: "گاهی غریبه ترین افراد، بهترین دوستان می شوند
  خلاصه: سال 1976، ماری، دختر 8 ساله تنهایی ست که در استرالیا زندگی می کند. او به دلیل داشتن نقص هایی در جسمش (مثل لکه روی پیشانی، جذاب نبودن و چاقی اش) گوشه گیر شده و با رویاهایش زندگی می کند. در همین زمان، ماکس، یک یهودی سابق - و اکنون به قول خودش کافر- در نیویورک آمریکا، با داشتن وسواس ها و ترس های عجیب، مشترکاتی با ماری دارد (مثل چاقی، علاقه به شکلات و یک برنامه تلویزیونی). ماری بر اثر حادثه ای ظاهراً تصادفی نام او را از میان آدرس های موجود در آمریکا انتخاب می کند تا برای او نامه بنویسد و بدین ترتیب تنهایی خود را جبران کند... "  نقد:
  انیمیشن ایست-حرکتی (خمیری) ماری و مکس که در شب افتتاح جشنواره فیلم Sundance به نمایش درآمد از جمله انیمیشن های متعدد امروزی ست که برای کودکان ساخته نشده و البته در مورد این فیلم، شاید اصلاً نباید اجازه دیدن آن را به کودکان داد! چرا که مفاهیم و نماهایی چون سهل انگاری های افراطی، خود کشی، مسائل جنسی، افسردگی و عصبانیت از نماهای فراوان آن هستن

  حس همذات پنداری و تلاش برای القای آن یکی از ترفندهای همیشگی فیلم هاست تا بدین ترتیب علاوه بر همراه کردن بیننده با خود، القائاتی خاص را در لابه لای مفاهیم و جریانات داستان به وی تفهیم کند. این فیلم شاید از جهت ماری همذات پنداری های بیشتری نسبت به جنبه مکس داشته باشد و با وجود اینکه نمی خواهد به طور مستقیم درس بدهد و نصیحت کند، فضایی را برای شما ترسیم می کند تا از دنیا و دنیائیان زده شوید!

  "ماری و مکس" در سال های نسبتاً دور رخ می دهد. دلیل این امر شاید به دلیل بیان کردن نحوه نگرش خشک آن روزها به علم و بیماری انسان ها بوده و البته هدف اصلی فیلم نیز بیان فرق بین "تفاوت و بیماری " ست.

  ماری در خود نقص هایی دارد - به مانند اکثر آدم ها- و البته وضع زندگی او نیز به گونه ای است که با ناملایمات و یک نواختی های زندگی آشنا شده -و یا بهتر بگوئیم خو گرفته است-. پدر او مسئول الصاق کیسه چای به نخ آن است و در یک کارخانه ساخت چای کیسه ای، شغل کسل کننده و یکنواخت فشردن یک دکمه را به عهده دارد -چقدر با دیدن کار او یاد چارلی چاپلین در عصر جدید افتادم!- که با بازنشستگی نیز انگار قادر نیست از شغل قدیمش جدا شود و به ناچار مرگ او را از این دنیای تکراری رها می کند.. مادر او زنی خودخواه است که واقعیت های دنیا را از ماری پنهان می کند (مثلاً به او می گوید بچه ها از داخل لیوان آب جو به وجود می آیند یا برای دزدیدن اجناس فروشگاه ها و قایم کردنشان در زیر لباسش توجیه جلوگیری از اسراف کیسه های فروشگاه را در می آورد!). این ها ست که ماری را دچار نوعی بیگانگی از دنیا کرده و البته نقایص جسمی اش نیز به همراهی این گمشدگی آمده و از او دختری عجیب و گوشه گیر ساخته است. شاید در نگاهی ابتدایی شخصیت او شبیه به Amelie (در فیلمی با همین نام) باشد، با این تفاوت که امیلی زیرک تر و آشنا به واقعیات دنیا بود و در مجموع نیز فیلم امیلی در عین بیان تنهایی ها، بسیار شاد و امید بخش بود.

  شاید در دنیای واقعی نظیر چنین کودکانی کم نباشد، البته در فیلم می توان به این نتیجه رسید که ماری هم به همان سندرمی دچار است که مکس.. حتی دور کردن از واقعیت ها برای مکس هم وجود داشته..او بنا به گفته دیگران فکر می کند که بچه ها از داخل تخم بیرون می آیند! (و البته اشاره ظریف به این می شود که هر بچه ای زائیده نوع پدر و مادر خود اوست) با اینکه هرگز آن را نمی فهمد، حتی با اینکه در شناخت این سندرم متخصص می شود! (چقدر دوریم از خود و عمیق در دیگران!)

  شروع نامه های بین این دو با یک حادثه نسبتاً اتفاقی شروع می شود. البته ما که ناظر بیرونی هستیم آن را اتفاقی نمی بینیم! انگار در جهان راهی و هدفی هست برای ارتباط این دو.. ماری دوست نامه ای اش را بر می گزیند و اتفاقاً در پاسخ اول در می یابد که بین آن دو مشترکات قابل توجهی وجود دارد.

  مکس 44 ساله، در نیویورک زندگی می کند. دقت کنید به نمای روستایی و روشن تر دهکده ای که ماری در آن زندگی می کند و شهر تیره و تار و دلگیر نیویورک که مکس ساکن آن است. آیا زندگی شهری باعث تیرگی ست؟ در مورد آب و هوا که قطعاً می توان چنین گفت اما به نظر می رسد با افزایش تراکم جمعیتی، انواع مشکلات و آسیب های اجتماعی و فردی نیز در جامعه رسوخ یابد. اصلاً تزاحم ها - نگاه کنید به این وسواس خوب مکس در جمع کردن زباله ها از روی زمین و ریختن دوباره آن توسط افراد و این چرخه اعصاب خرد کن که حتی با وجود تابلو هایی که از جریمه های سنگین می گویند تصحیح نمی شود- و تضادها در چنین فضایی رشد می کند و در نهایت می توانند به حد دیوانه کننده ای برسند. شاید دلیل سندرم مکس نیز همین ها باشد.. او فردی پر خور است که به ناخواست و خواست خود (نوعی سرگردانی روانی) در کلاس های ترک پرخوری شرکت می کند که البته هیچ سودی برایش نداشته و روز به روز هم چاق تر می شود! دین او در گذشته یهود بوده که بنا به دلایلی ناخواد آگاه (که یکی از آن ها را مسئله ای شبه هولوکاستی بیان می کنند که در کودکی به دلیل یهودی بودن مورد اذیت و آزار قرار گرفته) همراه خواندن کتاب های زیاد در مورد اینکه خداپرستی ناشی از نقص ها و ضعف های ماست (و هر دو این ها یادآور آرای زیگموند فروید است)، اکنون به قول خودش کافر است. علت تراشی و درمان علت ها از مواردی ست که در اینجا به خوبی به آن پرداخته می شود: رشد جوامع با گسترش تکنولوژی و تسهیلات -که البته با گسترش انواع بیماری های روانی بین افراد همراه است- دلیلی می شود بر شیوع نظریات روانشناسان در ردّ نظریات خدا محورانه. قدرت گرفتن ظاهری بشر، او را بر خود غرّه می کند و نوعی از ایدئولوژی انسان محورانه (اومانیسم) بروز می کند که در آن انسان قادر به هر کاری ست و خداوند زائیده ذهن ضعیف او، زمانی که قدرت بسیاری از کارها را به تنهایی نداشت. اما آیا مشکلات بشر با افزایش توانایی های علمی و کنار گذاشتن خدا به اتمام رسیده است؟..

  لا اُبالی گری از زندگی مکس می بارد! نحوه خوردن کثیف او، بخت آزمائی اش در لاتاری، آن هم همواره با یک شماره خاص! (که در یکی از حساس ترین لحظات زندگیش بالاخره برنده هم می شود و البته قسمت بزرگی از آن را به پر کردن دو آرزو از سه آرزوی قدیمی اش یعنی شکلات و عروسک مجموعه شخصیت های محبوب کارتونی اش اختصاص می دهد) نشان دهنده شخصیت ثابت، پوچ گرا و البته وسواسی اوست. کشتن ماهی های تُنگش (هِنری هایی که می آیند و می روند و ما را به یاد قصه بامزه تاریخ و پادشاهانش می اندازد!)، هر روز به یک نحو! و خانه کثیف او همه نشان از فردی با همان خصوصیات دارد. در کنار این ها، دچار نوعی اسکیزوفرنی بوده و شخصیتی خیالی او را همواره همراهی می کند (تا روزی که با امیدی در ذهنش می گذارد و می رود! و این مرا یاد فیلم شاهکار "یک ذهن زیبا" انداخت که در آن بر رفتار درمانی و عشق ورزیدن به فرد دچار این بیماری تاکید می شد).. او یک مردم گریز واقعی ست! شغل های متفاوتی را گذرانده و آخرین آن ها که جمع کردن زباله از روی زمین بوده به عادت فعلی او تبدیل شده، مسئله ای که با عدم توجه مردم به آن باعث رنجش هر روزه او می شود. او در خواندن نامه های ماری دچار ترس های عجیبی می شود که راه حل آن را در رفتن روی یک صندلی می بیند (شاید می خواهد جهان کوچکش را از آن بالا ببیند تا درک کند که چیز بزرگی هم نیست!) اما چه چیزی به زندگی او معنایی اندک و دوباره می دهد؟ همین نامه ها. و نیز دقت کنید به زندگی تیره و تار با رنگ های سرد و مرده در زندگی او و اطرافش که تنها دو بار رنگی شاد در زندگی او به چشم می خورد: جای بوسه های همکلاس او و نیز کلاهی قرمز که ماری برایش فرستاده است، تنها نکات جالب زندگیش! که از اولی به دلیل مردم گریزی می هراسد و دومی را روی سرش می گذارد تا مکمّلی برای کلاه یهودی اش باشد که البته آن را تنها به رسم عادت بر سر می گذارد.

  در جریان نامه های این دو، سال ها می گذرند و با وجود ازدواج ماری، همانگونه که آرزویش را دارد، هدف زندگی برای آن دو تمام نمی شود..هنوز چیزی کم است.. برای مکس، آرزوی سومش (پیدا کردن یک دوست) و برای ماری، احساس دوستی واقعی، یا به نوعی درگیری ذهنی گذشته. او حاضر نیست احساس خوش و نجات بخشی را که با آن نامه ها به دست آورده از دست بدهد ( و این شاید به نوعی روانشانسی زنانه نیز هست). او به دانشگاه می رود تا با مطالعه علائم مکس، راه حلی برای درمان او بیابد، به این امید که باعث خوشحالی او شود.. کتاب او به تعداد زیادی چاپ می شود و یک نسخه اش را برای مکس می فرستد. در اینجاست که پیام اصلی فیلم خود را نشان می دهد: مکس به شدت عصبانی می شود.

  فیلم به ما می گوید که در یک رابطه، دیدن، شناختن، ایجاد علاقه و سپس پذیرفتن عیب ها، ضامن ایجاد دوستی عمیق و ماندنی ست. در کتاب های روانشناسی و آسیب شناختی همسران نیز آمده که سعی در تغییر فرد مقابل نداشته باشید، بلکه با آغوش باز کسی را که عاشقش شده اید در بر بگیرید.. چرا که خودتان نیز نقص هایی دارید (شنیده اید بعضی زن و شوهر ها به هم می گویند: من تو رو عوضت -یا درستت- می کنم!)

  کندن حرف M ( اول ماری) از روی دستگاه تایپش (که اولین بار در تایپ کلمه میلیون توسط مکس متوجه آن می شویم) تنها واکنش او به کتاب ماری ست، در ضمن، پس از نوشتن نامه اعتراضی، دیگر برای او نامه نمی نویسد.. با کوچک ترین کار ها، می توان بزرگ ترین انتقام ها را گرفت! ماری دچار یاس می شود، از اینکه دوست قدیمی خود را با هدف خیر آزرده..و پس از مدت ها برایش می نویسد: متاسفم.. این کلمه برای مکس چندان مفهومی ندارد.. تا آنکه خود روزی در درگیری با گدای کنار خانه اش مفهوم آن را درک می کند، ضعف گدا را می بیند، او را درک می کند و ماری را می بخشد.. اصولاً انگار ما تا خودمان در موقعیتی دچار نشویم، از درک دیگران عاجزیم!

  مکس دچار اختلال شدید ذهنی می شود و او را به بیمارستان می برند.. در او سندرمی تشخیص داده می شود به نام Asperger. این اختلال نوعی در خودماندگی (Autism) است که در سال 1944 توسط پزشکی استرالیائی به همین نام مشهور شد. در مشاهدات وی کودکانی که با عدم توانایی برقراری ارتباط غیر کلامی با دیگران -و به خصوص هم سن و سال هایشان- و همچنین خامی حرکتی و رفتاری همراه بودند به عنوان علائم این بیماری بیان شد. با این حال در مورد علائم دقیق این سندرم (به آن بیماری نمی گویند چون هنوز مکانیسم دقیق آن مشخص نشده) اختلاف نظر هایی وجود دارد. در مورد نحوه درمان آن نیز به مسائلی چون رفتار درمانی با تکیه بر بهبود مهارت های ارتباطی اشاره شده است. با این حال بسیاری از محققین و مردم معتقدند که این سندرم تغییری در نحوه دید انسان ها به اطرافشان مبی باشد و نوعی تفاوت بین آنان به حساب می آید و بنابراین نیازی به درمان ندارد. فکر می کنم جنبه واقعی داستان که بر آن تاکید شده معرفی همین بیماری و البته ذکر روزمرّگی های انسان هایی نسبتاً معمولی ست که امکان بروز آن در واقعیت نیز وجود دارد.

  ماری که به دلیل مشکلات روحی ناشی از قهر مکس زندگی مشترکش را نیز از دست داده -و البته شوهر او نیز به قصد رسیدن به دوست نامه ای خودش زندگی با ماری را رها می کند و نمی فهمیم حالات ماری باعث این ترک شده یا تنها تمایل خود او- راه شوهرش را پیش می گیرد و به سوی مکس می رود. رسیدن نهایی این دو به هم شاید از صحنه های جالب -و البته افسرده کننده- فیلم باشد: گاهی باید تنها از دور دید و بوئید و لمس کرد، شاید رسیدن، آغاز ترک و جدایی باشد، چنانکه ماری با جزئی شدن در بیماری مکس او را از دست داد و این شاید با اعتقاد کسانی چون علی شریعتی و سهراب سپهری که دوست دارند به شهاب، همان زننده شیطان بگویند و گل سرخ را لای انشگتان تشریح پرپر نکنند مطابق باشد.

  مکس به دلخواه های زندگیش می رسد و می میرد.. آیا معنای زندگی اش نیز همین ها بوده؟ این سوالی ست که فیلم قصد پاسخ دادن به آن را ندارد و شاید هدف آن نیز چیزی جز این بوده است.

  فیلم با روایت شخص ثالث آغاز می شود و در جریان فیلم نیز شاهد سحبت مستقیم افراد نیستیم (تنها خواندن نامه به زبان ماری و مکس را می شنویم). امروز دیگر تنها دل ها حرف می زنند و زبان ها خاموشی گزیده اند.. بله، امروز که با دنیای ارتباطات و پیامک و رایانامه و Chat و ... دیگر دیدار ها کمرنگ شده.. گرچه ماجرای فیلم به سال هایی برمی گردد که نباید چنین می بود و از این حیث شاید گریزی نیز به آینده زده شده است.

  به نظر می رسد "ماری و مکس" نوعی نوآر مدرن باشد که اشکالات زندگی امروز ما را به نوعی به تصویر کشیده که انگار همواره با آن درگیر بوده ایم:

  "نداشتنِ هنرِ درست دیدن"

  شخصاً از فیلم چندان که باید راضی نیستم! به نظرم در رساندن مفاهیمش چندان موفق نیست و این احتمالاً به دلیل فضای تیره ای ست که امکان هرگونه برداشت مثبت را از آن می گیرد -نگاه کنید که در فضای زندگی ماری و مکس که پر از بد بیاری و نرسیدن هاست، ماجرای غلبه بر ترس همسایه ماری، آن هم بعد سال ها به چشم نمی آید و شادی او اثر گذار نیست-. اسامی فیلم نیز بی هدف نیستند: ماری که نام مریم مقدس است، معصومیت دوران کودکی را به یاد می آورد که به نوعی شروع زندگی نیز هست و مکس به معنای نهایت و حداکثر، یادآور این است که نهایت زندگی نیز چیزی جز همین آرزوهای عجیب و دست و پنجه نرم کردن با سختی های آن نیست. در حقیقت فیلم دارد ابتدا و انتهای زندگی انسان را به باور خود نشان می دهد که کاملاً تیره نگر و پوچ انگارانه است. در مجموع می توان گفت که فیلم در مرز پوچ گرایی و هدف انگاری رویدادها و کلّ زندگی پیچ و تاب می خورد که البته برداشت نهایی بیننده اکثراً به سوی اولی سوق می یابد و این چیزی ست که اصلاً به مذاق دین مداران خوش نمی آید.


  غیره:


  انیمیشن، نقد های مثبتی را دریافت کرده و در لیست بهترین فیلم های استرالیا جای گرفته است. در جشنواره انیمیشن اُتاوا به عنوان فیلم برگزیده انتخاب شده و کریستال جایزه بزرگ انیمیشن فرانسه را نیز از آن خود کرده است. با این حال، احتمالاً به دلیل زیاد بودن انیمیشن های قابل توجه امسال، از لیست نهایی نامزدهای اسکار کنار گذاشته شد."ماری و مکس" اولین فیلم سال 2009 استرالیاست که بیش از یک میلیون دلار فروش داشته است.

  منبع:www.dayaan.com

 2. 5 کاربر از پست مفید Re!han سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  Don Corleone آواتار ها
  وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Apr 2011
  محل سکونت : ساوه
  سن: 35
  نوشته ها : 1,079
  سپاس ها : 3,778
  سپاس شده 2,940 در 843 پست
  یاد شده
  در 3 پست
  تگ شده
  در 849 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  واقعا کارتون بسیار زیبایی است ولی برای کودکان بزرگتر از 15 سال ساخته شده است و در کل میشه گفت برای بزرگتر هاست. به این دلیا این را میگم که فضای فیلم کاملا سیاه ساخته شده و برای یک کودک اصلا مناسب نیست که این کارتون را ببیند ولی در کل من که خیلی تحت تاثیر این کارتون قرار گرفتم و از ان لذت بردم

 5. کاربر روبرو از پست مفید Don Corleone سپاس کرده است .


 6. #3
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  من عاشق اين انيميشنم
  از ريتم آهسته و البته خيلي مواقع تاريكش واقعا خوشم مي ياد
  دو انسان كاملا متفاوت ولي تنها در دو سوي دنيا مي تونن واسه هم دوستاي خوبي باشن
  چند باري اين انيميشن رو ديدم
  لحظاتي واقعا تو اين انيميشن وجود داشت كه تحت تاثير قرارم داد

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 7. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .


 8. #4
  Re!han آواتار ها
  وضعیت : Re!han آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  سن: 28
  نوشته ها : 31
  سپاس ها : 2
  سپاس شده 13 در 7 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 8 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  دقیقا برای منم همینطور یکی از بهترینهایی که من دیدم..خیلی معنای ساده در عین حال ملموسی برام داشت یه جورایی جون خودم خیلی شخصیت خیال بافی دارم خیلی خوب درکش کردم....
  من عاشق دیالوگهای قشنگشم شدم چندتا از دیالوگهایی که دوست دارم اینه که مکس تو یکی از نامه هاش به ماری میگه
  Do not worry about not smiling.My mouth hardly ever smiles but it does not meanI am not smiling inside my brain.
  یا یه جای دیگشم که بازم تو نامه هاش مکس به مری میگه

  I find human interesting but I have trouble understanding them.
  یا
  People often think I'm tactless and rude. I cannot understand how being honest can be ..... improper.
  یا
  People often confuse me but I try not to let them worry me


  اون قسمتیم که ماری اشکاشو میده یه مکس با قسمت اخر فیلم که همه نامه هاشو به سقف آویزون کرده بود خیلی خیلی برام قشنگ بود...

 9. 3 کاربر از پست مفید Re!han سپاس کرده اند .


 10. #5
  Don Corleone آواتار ها
  وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Apr 2011
  محل سکونت : ساوه
  سن: 35
  نوشته ها : 1,079
  سپاس ها : 3,778
  سپاس شده 2,940 در 843 پست
  یاد شده
  در 3 پست
  تگ شده
  در 849 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  چیزی که بیشتر چشم نواز بود در این کارتن حس بی تفاوتی این دو نقش (کارکتر های اصلی) نسبت به پیرامون اطراف و حس مسئولیتی که برای یکدیگر قائل میشدند و این یک پاراداکس بسیار زیبا ایجاد می کرد که باعث میشد میخ کوب بشینی تا ببینی سرنوشت داستان چی میشه در کل خیلی سخته فیلم را جوری بسازی که هم ریتم آهسته داشته باشد و هم برای بیننده خسته کننده نباشد که به نظر من این فیلم به زیبایی توانسته بود قلب خود را پیاده کند

 11. 2 کاربر از پست مفید Don Corleone سپاس کرده اند .


 12. #6
  Don Corleone آواتار ها
  وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Apr 2011
  محل سکونت : ساوه
  سن: 35
  نوشته ها : 1,079
  سپاس ها : 3,778
  سپاس شده 2,940 در 843 پست
  یاد شده
  در 3 پست
  تگ شده
  در 849 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  People often confuse me but I try not to let them worry me

  به شدت این جمله قشنگه و تبریک میگم بهت سلیقه خوبی تو پیدا کردن دیالوگ های عالی داری

 13. کاربر روبرو از پست مفید Don Corleone سپاس کرده است .


 14. #7
  Backstreetboy آواتار ها
  وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  محل سکونت : هیچی فعلا معلوم نیست!
  سن: 27
  نوشته ها : 1,497
  سپاس ها : 1,656
  سپاس شده 2,909 در 850 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 479 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  بله....جالب بود.....بسیار زیبا ساخته شده بود!
  این جمله هم قشنگ بود که میگفت حالا دقیقا دیالگ یادم نیست ولی ترجمه رو مینویسم:
  از نخندیدن نترس......تا به حال لبهای من خنده رو به خودشون ندیدن ولی این به معنای این نیست که توی مغزم نمیخندم!"

  اینم جمله ی جالبی بود!
  واقعا جامعه رو جالب به تصویر کشیده بود!

 15. کاربر روبرو از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده است .


 16. #8
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  باید بگم انیمیشن ماری و مکس یکی از بهترین و تأثیر گذارترین انیمیشن هاییه که دیدم و فضای تیره فیلم، دیالوگ های سنگین و داستان فیلم، بیشتر به درد بزرگترها می خوره تا بچه ها.

  داستان این انیمیشن، داستان تنهایی عمیق مری و مکس هست که هر کدوم در گوشه ای از دنیا زندگی می کنند، بدون اینکه همدیگه رو بشناسن. با نامه ای که مری برای مکس ناشناس می نویسه، ارتباطشون برقرار میشه و روز به روز هم قوی تر میشه. این رابطه به هر دوی اونها کمک می کنه تا از واقعیت زندگی اطرافشون فرار کنن و تغییرات زیادی در زندگیشون رخ بده.
  به نظر من انیمیشنی زیباست که انسان رو به تأمل و تفکر در مورد خودش، جامعه و اطرافیانش و کلا زندگی وادار می کنه.
 17. 2 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .


 18. #9
  yaasser آواتار ها
  وضعیت : yaasser آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2012
  محل سکونت : نا کجا آباد
  سن: 30
  نوشته ها : 65
  سپاس ها : 1,126
  سپاس شده 99 در 47 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 252 تاپیک

  پاسخ : تحلیل و بررسی انیمیشن 2009 Mary And Max

  1-به نظر من این فیلم بیشتر در مورد ارزش دوستی و فقدان ان در دنیای پست مدرن است مری و مکس مانند شازده کوچولو داستان تنهایی ادمهایی است که بدنبال یک دوست میگردند
  ((روباه گفت : ادم فقط از چیزهایی که اهلی میکند سر در می اورد انسان دیگر برای سردر اوردن از چیزها وقت ندارد.همه چیز را همین جور حاضر اماده از دکان می خرد اما چون دکانی نیست که دوست معامله کند ادمها مانده اند بی دوست ))
  2-مری ومکس فیلمی است که جزییات بی شمارش تلخی بیش از حدش را به شیرینی دوست داشتنی تبدیل کرده درست مثل خوردن شیر غلیظ شیرین شده جزییاتی مانند: اشکهای مری در شیشه ی داروی بواسیر , کیسه اب گرم تختخواب مکس به اسم سارا که در حقیقت نام همسر حضرت ابراهیم است , اسم حلزون های مکس نیوتون, انیشتن و هاوکینگ است که هر یک به گونه ای جلوه ای از شخصیت چند وجهی مکس هستند نیوتن تندمزاج و ضد کاتولیک , انیشتن با دوستان اندک و هاوکینگ با بیماری لاعلاج als

 19. کاربر روبرو از پست مفید yaasser سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نقد و بررسی انیمیشن Kung Fu Panda 2 (پاندای کونگ فو کار 2)
  توسط joker در انجمن بخش آزاد تحلیل و بررسي فيلمهاي جهان
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: 06-02-2011, 20:06
 2. بحث و بررسی انیمیشن Wall-E در سینمای هفته
  توسط Parnian در انجمن سينماي هفته جهان
  پاسخ ها: 20
  آخرين نوشته: 05-28-2011, 23:01
 3. معرفی و نقد و بررسی انیمیشن Wall-E
  توسط AloneDreamer در انجمن بخش آزاد تحلیل و بررسي فيلمهاي جهان
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-24-2010, 20:10

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •