مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث و بررسی پیرامون فصل 2 سریال دکستر

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: بحث و بررسی پیرامون فصل 2 سریال دکستر

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث و بررسی پیرامون فصل 2 سریال دکستر

بحث و بررسی پیرامون فصل 2 سریال دکستر

این تاپیک برای تبادل نظر درباره فصل اول سریال دکستر زده شده است
    لطفا از هرگونه اسپویلر نسبت به فصل های بعدی این سریال جدا بپرهیزید
    و به قوانین انجمن نیز احترام بگذارید!!

با تشکر سرپرست انجمن سریال ها!!
    ویرایش توسط ScarFace : 07-24-2011 در ساعت 21:34

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

پاسخ : بحث و بررسی پیرامون فصل 2 سریال دکستر

فصل دوم دكستر واقعا يه شاهكاره ... بعضي وقتا گير مي كنم كه كدوم فصل دكستر بهتره و هي با خودم كلنجار مي رم ... موقع كلنجار فتن با خودم ميگم كه فصل دوم از همه بهتره ولي باز فصل 1-4 و 3 تا حتي 5 يادم مياد و نمي تونم انتخاب كنم ...
    از قسمت ابتدايي و نشون دادن اجساد داخل كسيه و واكنش دكستر نسبت به اونا فهميدم كه با فصل شاهكاري روبرو هستيم ... ورود لايلا بحث هاي زيادي رو تو سريال باز كرد و باعث شد دكستر يك رابطه ديگه رو تجربه كنه ... درگيري با دوكز كه از همون ابتدا با دكستر كل كل داشت جذابيت هاي فراواني رو به اين فصل تزريق كرد ..
    ورود شخصيت هاي جديد و ... تنش و هيجان بيشتري رو نسبت به فصل اول به وجود آورد و باعث شد دكستر همچنان ادامه داشته باشه.
    راستي ... نظر شما راجع به شخصيت لايلا چيه؟!

5. 2 کاربر از پست مفید habibmp3 سپاس کرده اند .

Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmp3 نمایش پست ها
    راستي ... نظر شما راجع به شخصيت لايلا چيه؟!
    شخصیت خیلی قدرتمندی داشت که همان باعث از بین رفتنش شد. در کل لایلا از همه برای دکستر بهتر بود ولی دکستر نمی خواست قبول کنه.

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

من اين فصل رو تا اپيزود 3 ديدم.. اما تو همين 3 تا اپيزود كه ورود لايلا به داستانه، مشخصه كه با يه شخصيت خاص رو به رو هستيم.
    صحبت هاش با دكستر و حرف زدن در مورد مسافر تاريكي نشون داد كه لايلا شخصيتي متفاوته. من دوسسش دارم.
    صحبت كردن با اون بود كه باعث شد دكستر عميق تر به خودش نگاه كنه و مسافر تاريكي درونش رو بپذيره.

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

از دو تا اپيزود اخر اين فصل اصلاااااااا خوشم نيومد. اگه كسي مستحق مرگ باشه اون دكستره نه لايلا.
    دكستر بود كه باعث مرگ جيمز شد، اما با كشتن لايلا در واقع صورت مسأله رو پاك كرد.
    وجود دكستر براي خانواده ريتا يه تهديد و دردسر بزرگه و خودش هم اينو مي دونه، اما با خودخواهي تمام فقط و فقط به خاطر خودش آويزون اونها شده!

الان عصبانيم.

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

من فصل دوم رو دیدم و تموم شد ولی هنوز جزو top10 یا حتی top 15 هم قرار نگرفته یه مقدرای شما از چیزهایی که توی این سریال هست و باعث شده این همه خوشتون بیاد بگید تا شاید نظرم عوض بشه.
    فکر کنم یادداشتهایی رو که بعد از دیدن هر قسمت مینوشتم بذارم اینجا باید باطرفدارهای دکستر یه دعوای اساسی بکنم ))))))))))

اول بگم مسخره ترین موضوع توی فصل دوم مسئله اعتیاد به ماده مخدر دکستر بود و حرف مسخره ریتا که تو چطوری میدونستی یه ادم به اندازه پائل دوز درستش چقدره؟؟؟؟؟ واقعا مسخرس یعنی کسی که توی دانشگاه رشته پزشکی میخونده و اونو به خون شناسی تغییر داده و توی بخش جنایی پلیس میامی کار میکنه نمیدونه دوز صحیح هروئین برای یه آدم بالغ چقدره؟ و مسئله اعتیاد دکستر و کلاس های مسخره بازپروری پیش میاد میشه زمینه آشنایی لایلا و دکستر رو جای دیگه ترتیب بدن نه با این سناریو مسخره.

دوم اینکه خوشحالم از شر پائل خلاص شدیم چون وجودش برای پیشرفت سریال اضافی بود همونطوری که قبلا گفتم.

سوم اینکه من به شخصه فکر میکردم رفتار دوکز توی فصل های بعدی عوض میشه چون با این رفتار جایی در ادامه سریال نداشت ولی متاسفانه عوض نشد و تنها راه برای نویسنده برای فرار از همچین شخصیتی از بین بردنش بود که این کار رو به بیرحمانه ترین شکل ممکن انجام داد واقعا حق دوکز نبود که اینطوری کارش توی سریال تموم بشه میتونستن رفتار و کنکاشهای اعصاب خوردکنشو یه جور دیگه تموم کنن یا اصلا این ایده رو میذاشتن برای فصل آخر سریال دکستر و سریال رو تموم میکردن ولی وقتی با همچین ایده ای فصل دوم یه سریال رو شروع میکنن مطمئنن دیگه نمیتونن برای پایان سریال از این ایده یعنی لو رفتن اجساد استفاده کنن و این خودش تضمین کننده طولانی شدن دکستر هستش یعنی اگه این فصل دوم اینطوری نوشته نمیشد مطمئنم آخرین فصلش بود :دی

تا قسمت چهارم تنها چیزی که منو متعجب کرد فقط کاری بود که ماریا برای پس گرفتن مقامش کرد ولی چیزی رو که متوجه نمیشم اینه که چرا اصلا همچین موضوعی باید توی سریال مطرح بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا باید جایگاهشو بگیرن بعد رئیس جدید رو اینطوری از بین ببرن و ماریا رو دوباره بیارن سر جاش؟ یه دلیل منطقی بیارید برای من تا قبول کنم چرا همچین کاری رو کردن.

من همچنان شاهد ورود ایده های جدید در داستان هستم وقتی که سریال در حال پخش هست عین برادردار کردن دکستر در فصل اول هنوزم معتقدم تصمیمی بوده که وسط فصل رفته تو ذهنشون عین همین برگرداندن ماریا به جایگاه قبلیش :دی به نظر من وقتی قراره ایده ای رو به یک باره وسط سریال وارد سریال کنند نباید اینطوری توی چشم بیاد و براش دلایل غیر قابل قبول بتراشن چرا اصلا نامزد (اون رئیس جدیده اسمش چی بود؟؟؟؟) بیاد یهو با ماریا همکاری کنه؟ هر چند مهم نیست چون داستان اصلی یه چیز دیگس اینو میشه سر هم بندیش کرد :دی

شخصیت هایی که توی فصل دوم اضافه شده بودن لایلا، لاندی و مادر ریتا
    باید بگم اول از همه خوب شد مادر ریتا چند اپیزود بیشتر نبود چون غیر قابل تحمل بود کلا از ادمهایی که اینطوری دوست دارن توی زندگی دیگران سلطه جویانه رفتار کنن خوشم نمی یاد اکثر بخش هایی که بودش میزدم میرفت جلو ))))))))) و باز هم نفهمیدم چرا اومد و چرا حذف شد :دی ( حذفش که مشخصه روی اعصاب بود و ریت سریال رو میاورد پایین :دی)

دوم لایلا از همون جلسه اول بازپروردی از طرز نگاه کردنش به دکستر مشخص بود از اون زنهای خطرناکی هستش که برای بدست اوردن کسی که دوستشون داره هر کاری میکنه و دکستر اینو نفهمید در حالی که از طرز نگاهش مشخص بود شخصیت خوبی بود اصلا روی اعصاب نبود و خوب توی سریال جا افتاد وجودش برای فصل دوم لازم بود و واقعا دلم برای ریتا و بچه هاش سوخت که دلشون به دکستر خوشه فصل های بعدی چه بلایی سر ریتا و بچه هاش بیاد نمیدونم امیدوارم اونا هیچ وقت نفهمن دکستر کی هست :دی با این حال لایلا شخصیت مورد علاقه من تو فصل دوم نبود.

سوم لاندی یه مامور اف بی آی کاربلد و تیز هوش همینجا بگم شخصیت مورد علاقه من توی فصل دوم بودش نمیدونم قراره توی بقیه فصل های سریال باشه یا نه ولی امیدوارم باشه چون خیلی عالی بودش :دی

وقتی رسیدم قسمت هشتم احساسم این بود دقیقا سریال رو قطع کردم اینو یادداشت کردم:

توي اپيزود اپيزود هشت هستم و دوست دارم هر چه زودتر فصل دوم تموم بشه غير قابل تحمل هستش براي من واقعا يه سريال کلاس بالاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و بعدشم ميخوام هر چه زودتر از شر دوکز خلاص بشم واقعا سريال رو به نابودي کشونده وجود اين کاراکتر.
    بعدش اينکه از اين برنامه بازپروري اعتياد مسخره اي که توي سيزن دوم راه انداخته بودن اصلا خوشم نيومد به طرز فوق العاده اي مسخره بودش.

و بعدش بود که توی سه اپیزود پایانی دوکز رو له کردن واقعا دلم براش سوخت نباید این بلا سرش میومد، فکر کنم یک بار بالاتر گفتم :پی ( فکر کنم خودشون فهمیدم چه بلایی داره سره ریت سریالشون میاد)

الان قاتل ما یکی دیگه رو جای خودش به قانون معرفی کرده با ریتا و بچه هاش زندگی خوبی داره و خواهرشم که از پیش بهش نزدیکتر شده چه دلیلی مونده که من برم فصل سوم رو ببینم؟
    مادر دکستر و هری هم که مشخص شدن چیزی نمونده که جز اینکه دکستر فصل سوم قراره کیارو بکشه و کی قراره دنبالش بره فکر کنم با همچین چیزی باید برم به دیدن فصل سوم چون دلیل دیگه ای وجود نداره داره؟ من چیزی رو از قلم انداختم؟ یا دلیلی قوی تری وجود داره؟
    دیگه نمینویسم چون چیز برای نوشتن زیاده منتظر حملات طرفداران دکستر هستم تا منو از اشتباه دربیارن :دی

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها
    من فصل دوم رو دیدم و تموم شد ولی هنوز جزو top10 یا حتی top 15 هم قرار نگرفته یه مقدرای شما از چیزهایی که توی این سریال هست و باعث شده این همه خوشتون بیاد بگید تا شاید نظرم عوض بشه.

خوب اين به نظر شخصي شما بستگي داره ولي اينكه چرا شما از اين سريال خوشتون اومده و چي داره رو واقعا نميشه اينجا گفت چون يه سوال بسيار كلي هستش و جوابشم طولاني ... اما سعي خودم رو مي كنم يكم كوتاه توضيح بدم.
    اولا شخصيت دكستر يه آدم تهي هستش ... اينطور كه خودش ميگه هيچ احساسي نداره و زندگي كردنش تظاهره! وقتي مياد نشون ميده كه آدمي با اين خصوصيات چطور با زندگي و اطرافيان كنار مياد براي من خيلي جالبه ... انگار دكستر يه شخصيت تازه متولد شده است كه تو هر فصل دارن اون رو پرورش ميدن و به شخصه هنوز تو شخصيت پردازي سريالي شخصيتي رو نديدم كه به قدرتمندي دكستر پرداخته شده باشه بهش ...
    اگه من الان كوچكترين توضيحي از ادامه روند شخصيت دكستر بگم شما ميگيد كه چرا قسمتاي بعدي رو لو ميدي و ... پس تا اينجا سكوت مي كنم تا چيزي لو داده نشه.

شخصيت پردازي اين سريال فوق العاده قوي هست به طوري كه وقتي از كالبد شخصيت دكستر بيرون ميايم و رو يه شخصيت ديگه متمركز ميشه حس همذات پنداري كاملا مشخصه ... مثلا وقتي به مشكلات زندگي باتيستا مي پرداخت و يا زندگي شخصي دوكز و ديگر شخصيت ها رو بررسي مي كرد. و عملكرد شخصيت ها هم بر طبق شخصيت پردازي اونا هستش و اين رو كاملا در سريال ميشه حس كرد ...

سريال دكستر از يك ايده تكراري داستان نوي رو خلق كرده. ما قاتل زنجيره اي زياد ديديم ولي پيچيدگي شخصيتي و انگيزه هيچكدومشون براي كشتن به مثبتي دكستر نبوده.

سريال براي پيشبرد روند خودش از علم روانشناسي استفاده كرده كه مبناي تصميم گيري شخصيت ها و اتفاقاتي كه حول اونا ميفته بر اين پايه است كه اين خود ابتكاري هستش.

سريال آدم رو فوق العاده به زندگي اميدوار مي كنه و اين با توجه به محتواي تقريبا خشن سريال و كاراكتر اصلي اون كه يه قاتل زنجيره ايست خبر خوبيه ...

سريال علاوه بر پر محتوا بودن از هيجان و تنش خاصي برخورداره كه اين نوع خاص هيجان منحصر به اين سرياله، چون اكثر اتفاقات هيجاني پيرامون شخصيت ها شكل مي گيره ...

همونطور كه گفتم بحث راجع به اين سريال خيلي زياده و تو چند سطر نميشه گفت!

فکر کنم یادداشتهایی رو که بعد از دیدن هر قسمت مینوشتم بذارم اینجا باید باطرفدارهای دکستر یه دعوای اساسی بکنم ))))))))))

خواهش مي كنم اينكار رو بكنيد و نيازي هم به دعوا نيست ... اگه مشكلي باشه با هم به صورت اصولي بحث مي كنيم ...

اول بگم مسخره ترین موضوع توی فصل دوم مسئله اعتیاد به ماده مخدر دکستر بود و حرف مسخره ریتا که تو چطوری میدونستی یه ادم به اندازه پائل دوز درستش چقدره؟؟؟؟؟ واقعا مسخرس یعنی کسی که توی دانشگاه رشته پزشکی میخونده و اونو به خون شناسی تغییر داده و توی بخش جنایی پلیس میامی کار میکنه نمیدونه دوز صحیح هروئین برای یه آدم بالغ چقدره؟ و مسئله اعتیاد دکستر و کلاس های مسخره بازپروری پیش میاد میشه زمینه آشنایی لایلا و دکستر رو جای دیگه ترتیب بدن نه با این سناریو مسخره.

اتفاقا يكي از بهترين قسمت هاي سريال همين به كلينيك رفتن دكستر بود. منظور اصلي دكستر، اعتياد به كشتن بود و اگه به صحبت هاي دكستر هم توجه كرده باشي كاملا مشهود بود كه اون به خاطر اون اعتياد وارد كلينيك شد و مي خواست خودش و افراد پيرامونش رو بهتر بشناسه ... همونطور كه گفتم دكستر شخصيتي داره كه دارن اون رو تو سريال پرورش ميدن ...
    و آشنايي با لايلا هم خيلي قشنگ جور در اومد ... دكستر در واقع انتظار كمك از لايلا رو داشت چون اون رو به خودش نزديك حس مي كرد و لايلا هم چيزهايي غير عادي رو در دكستر ديد كه به بهانه كمك به او وارد زندگي دكستر شد. لايلا از همون ابتدا متوجه شد كه دكستر معتاد نيست و تلاش كرد ببينه اختلال شخصيتي اون براي چي هستش و از اونجايي كه خودش هم دچار همين اختلال بود به دكستر علاقه مند شد ...

دوم اینکه خوشحالم از شر پائل خلاص شدیم چون وجودش برای پیشرفت سریال اضافی بود همونطوری که قبلا گفتم.

سوم اینکه من به شخصه فکر میکردم رفتار دوکز توی فصل های بعدی عوض میشه چون با این رفتار جایی در ادامه سریال نداشت ولی متاسفانه عوض نشد و تنها راه برای نویسنده برای فرار از همچین شخصیتی از بین بردنش بود که این کار رو به بیرحمانه ترین شکل ممکن انجام داد واقعا حق دوکز نبود که اینطوری کارش توی سریال تموم بشه میتونستن رفتار و کنکاشهای اعصاب خوردکنشو یه جور دیگه تموم کنن یا اصلا این ایده رو میذاشتن برای فصل آخر سریال دکستر و سریال رو تموم میکردن ولی وقتی با همچین ایده ای فصل دوم یه سریال رو شروع میکنن مطمئنن دیگه نمیتونن برای پایان سریال از این ایده یعنی لو رفتن اجساد استفاده کنن و این خودش تضمین کننده طولانی شدن دکستر هستش یعنی اگه این فصل دوم اینطوری نوشته نمیشد مطمئنم آخرین فصلش بود :دی

خيلي خوشحالم كه نويسندگان دكستر اينقدر جرات به خرج دادن كه يكي از شخصيت هاي اصلي سريال رو فداي ادامه روند كنند ... از همون فصل ابتدايي ديديم كه دوكز تو كار دكستر فضولي مي كرد و عاقبت اون هم گير افتادن در دام دكستر بود ... خود دكستر هم پا در هوا مونده بود كه با اون چي بكنه! كه بعدا ديديم به طرزي كاملا منطقي از سريال حذف شد ...
    اما با اين بخش كه گفته بوديد به بيرحمانه ترين شكل ممكن از سريال حذف شد كاملا موافقم. (الان ديگه چيزي نمينويسم چون اسپويل ميشه! اما اونايي كه دكستر رو تا آخرين فصل ديدن منظورم رو متوجه خواهند شد! )

تا قسمت چهارم تنها چیزی که منو متعجب کرد فقط کاری بود که ماریا برای پس گرفتن مقامش کرد ولی چیزی رو که متوجه نمیشم اینه که چرا اصلا همچین موضوعی باید توی سریال مطرح بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا باید جایگاهشو بگیرن بعد رئیس جدید رو اینطوری از بین ببرن و ماریا رو دوباره بیارن سر جاش؟ یه دلیل منطقی بیارید برای من تا قبول کنم چرا همچین کاری رو کردن.

حقيقتش رو بخواي آخرين باري كه فصل دو رو ديدم يك سال ونيم پيش بود و الان ذهنم در اين مورد ياري نمي كنه اما در اسرع وقت پاسخ اين امر رو هم ميدم.

من همچنان شاهد ورود ایده های جدید در داستان هستم وقتی که سریال در حال پخش هست عین برادردار کردن دکستر در فصل اول هنوزم معتقدم تصمیمی بوده که وسط فصل رفته تو ذهنشون عین همین برگرداندن ماریا به جایگاه قبلیش :دی به نظر من وقتی قراره ایده ای رو به یک باره وسط سریال وارد سریال کنند نباید اینطوری توی چشم بیاد و براش دلایل غیر قابل قبول بتراشن چرا اصلا نامزد (اون رئیس جدیده اسمش چی بود؟؟؟؟) بیاد یهو با ماریا همکاری کنه؟ هر چند مهم نیست چون داستان اصلی یه چیز دیگس اینو میشه سر هم بندیش کرد :دی

براي يادآوري بايد بگم كه سريال دكستر از روي كتابي به نام Darkly Dreaming Dexter نوشته جف ليندزي اقتباس شده و اتفاقا فقط فصل اول سريال رو از رو كتاب درست كردند پس ايده برادر از قبل معلوم بوده و نكته ديگه اينكه از اونجايي كه وقفه اي طولاني مدت بين هر فصل دكستر به وجود مياد نويسندگان موضوع كل فصل رو در همون وقفه مينويسند ...

باید بگم اول از همه خوب شد مادر ریتا چند اپیزود بیشتر نبود چون غیر قابل تحمل بود کلا از ادمهایی که اینطوری دوست دارن توی زندگی دیگران سلطه جویانه رفتار کنن خوشم نمی یاد اکثر بخش هایی که بودش میزدم میرفت جلو ))))))))) و باز هم نفهمیدم چرا اومد و چرا حذف شد :دی ( حذفش که مشخصه روی اعصاب بود و ریت سریال رو میاورد پایین :دی)

دوم لایلا از همون جلسه اول بازپروردی از طرز نگاه کردنش به دکستر مشخص بود از اون زنهای خطرناکی هستش که برای بدست اوردن کسی که دوستشون داره هر کاری میکنه و دکستر اینو نفهمید در حالی که از طرز نگاهش مشخص بود شخصیت خوبی بود اصلا روی اعصاب نبود و خوب توی سریال جا افتاد وجودش برای فصل دوم لازم بود و واقعا دلم برای ریتا و بچه هاش سوخت که دلشون به دکستر خوشه فصل های بعدی چه بلایی سر ریتا و بچه هاش بیاد نمیدونم امیدوارم اونا هیچ وقت نفهمن دکستر کی هست :دی با این حال لایلا شخصیت مورد علاقه من تو فصل دوم نبود.

سوم لاندی یه مامور اف بی آی کاربلد و تیز هوش همینجا بگم شخصیت مورد علاقه من توی فصل دوم بودش نمیدونم قراره توی بقیه فصل های سریال باشه یا نه ولی امیدوارم باشه چون خیلی عالی بودش :دی

توي اپيزود اپيزود هشت هستم و دوست دارم هر چه زودتر فصل دوم تموم بشه غير قابل تحمل هستش براي من واقعا يه سريال کلاس بالاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و بعدشم ميخوام هر چه زودتر از شر دوکز خلاص بشم واقعا سريال رو به نابودي کشونده وجود اين کاراکتر.
    بعدش اينکه از اين برنامه بازپروري اعتياد مسخره اي که توي سيزن دوم راه انداخته بودن اصلا خوشم نيومد به طرز فوق العاده اي مسخره بودش.

و بعدش بود که توی سه اپیزود پایانی دوکز رو له کردن واقعا دلم براش سوخت نباید این بلا سرش میومد، فکر کنم یک بار بالاتر گفتم :پی ( فکر کنم خودشون فهمیدم چه بلایی داره سره ریت سریالشون میاد)

الان قاتل ما یکی دیگه رو جای خودش به قانون معرفی کرده با ریتا و بچه هاش زندگی خوبی داره و خواهرشم که از پیش بهش نزدیکتر شده چه دلیلی مونده که من برم فصل سوم رو ببینم؟
    مادر دکستر و هری هم که مشخص شدن چیزی نمونده که جز اینکه دکستر فصل سوم قراره کیارو بکشه و کی قراره دنبالش بره فکر کنم با همچین چیزی باید برم به دیدن فصل سوم چون دلیل دیگه ای وجود نداره داره؟ من چیزی رو از قلم انداختم؟ یا دلیلی قوی تری وجود داره؟
    دیگه نمینویسم چون چیز برای نوشتن زیاده منتظر حملات طرفداران دکستر هستم تا منو از اشتباه دربیارن :دی
    پيشنهاد مي كنم تو كه گاو رو داري پوست مي كني تا آخرش برو ... مطمئنا روند سريال همينطوري باقي نميمونه!
    و اينكه واقعا با ديدي اين سريال رو تماشا كردي كه فقط ضعف هاي اون رو ببيني اما از اين كار يادداشت برداري و بيرون ريختن نظر شخصيت خوشم اومد و خوشحالم كه با صداقت نظرت رو هر چند غير مثبت راجع به دكستر بيان مي كني ...

11. 3 کاربر از پست مفید habibmp3 سپاس کرده اند .

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

اگه بخواهید همینطوری که من نقل قول میکنم جواب دید و از فونت بولد استفاده نکنید میتونید سطر یا نوشته هایی رو که میخواهید هایلایت کنید بعد اخر نوشته کلمه نقل قول روشن میشه روی اون بزنید اون بخش از صحبت رو نقل قول میکنه همین طوری که من مینویسم البته اگه نمیدونستید و دوست دارید به این روش جواب بدید :پی
    خوب بریم سراغ دکستر

خوب اين به نظر شخصي شما بستگي داره ولي اينكه چرا شما از اين سريال خوشتون اومده و چي داره رو واقعا نميشه اينجا گفت چون يه سوال بسيار كلي هستش و جوابشم طولاني ... اما سعي خودم رو مي كنم يكم كوتاه توضيح بدم.
    اولا شخصيت دكستر يه آدم تهي هستش ... اينطور كه خودش ميگه هيچ احساسي نداره و زندگي كردنش تظاهره! وقتي مياد نشون ميده كه آدمي با اين خصوصيات چطور با زندگي و اطرافيان كنار مياد براي من خيلي جالبه ... انگار دكستر يه شخصيت تازه متولد شده است كه تو هر فصل دارن اون رو پرورش ميدن و به شخصه هنوز تو شخصيت پردازي سريالي شخصيتي رو نديدم كه به قدرتمندي دكستر پرداخته شده باشه بهش ...
    اگه من الان كوچكترين توضيحي از ادامه روند شخصيت دكستر بگم شما ميگيد كه چرا قسمتاي بعدي رو لو ميدي و ... پس تا اينجا سكوت مي كنم تا چيزي لو داده نشه.

شخصيت پردازي اين سريال فوق العاده قوي هست به طوري كه وقتي از كالبد شخصيت دكستر بيرون ميايم و رو يه شخصيت ديگه متمركز ميشه حس همذات پنداري كاملا مشخصه ... مثلا وقتي به مشكلات زندگي باتيستا مي پرداخت و يا زندگي شخصي دوكز و ديگر شخصيت ها رو بررسي مي كرد. و عملكرد شخصيت ها هم بر طبق شخصيت پردازي اونا هستش و اين رو كاملا در سريال ميشه حس كرد ...

سريال دكستر از يك ايده تكراري داستان نوي رو خلق كرده. ما قاتل زنجيره اي زياد ديديم ولي پيچيدگي شخصيتي و انگيزه هيچكدومشون براي كشتن به مثبتي دكستر نبوده.

سريال براي پيشبرد روند خودش از علم روانشناسي استفاده كرده كه مبناي تصميم گيري شخصيت ها و اتفاقاتي كه حول اونا ميفته بر اين پايه است كه اين خود ابتكاري هستش.

سريال آدم رو فوق العاده به زندگي اميدوار مي كنه و اين با توجه به محتواي تقريبا خشن سريال و كاراكتر اصلي اون كه يه قاتل زنجيره ايست خبر خوبيه ...

سريال علاوه بر پر محتوا بودن از هيجان و تنش خاصي برخورداره كه اين نوع خاص هيجان منحصر به اين سرياله، چون اكثر اتفاقات هيجاني پيرامون شخصيت ها شكل مي گيره ...

همونطور كه گفتم بحث راجع به اين سريال خيلي زياده و تو چند سطر نميشه گفت!
    منم نگفتم شخصیت پردازی ضعیف هستش گفتم چند کاراکتر که توی سریال ایجاد شدن روی اعصاب هستن شاید نویسنده هم فکر نمیکرده اینطوری باشن ولی هستن ربطی به قوی بودن یا ضعیف بودنش شخصیت پردازی نداره نوع شخصیتی که پرداخته شده اینطوری هستش برای همین اشتباه نشه من هیچ جا نگفتم شخصیت پردازی ضعیف بوده.

ممنون از توضیحاتتون در فصل آینده بیشتر با هم بحث میکنیم :دی

اتفاقا يكي از بهترين قسمت هاي سريال همين به كلينيك رفتن دكستر بود. منظور اصلي دكستر، اعتياد به كشتن بود و اگه به صحبت هاي دكستر هم توجه كرده باشي كاملا مشهود بود كه اون به خاطر اون اعتياد وارد كلينيك شد و مي خواست خودش و افراد پيرامونش رو بهتر بشناسه ... همونطور كه گفتم دكستر شخصيتي داره كه دارن اون رو تو سريال پرورش ميدن ...
    و آشنايي با لايلا هم خيلي قشنگ جور در اومد ... دكستر در واقع انتظار كمك از لايلا رو داشت چون اون رو به خودش نزديك حس مي كرد و لايلا هم چيزهايي غير عادي رو در دكستر ديد كه به بهانه كمك به او وارد زندگي دكستر شد. لايلا از همون ابتدا متوجه شد كه دكستر معتاد نيست و تلاش كرد ببينه اختلال شخصيتي اون براي چي هستش و از اونجايي كه خودش هم دچار همين اختلال بود به دكستر علاقه مند شد ...
    این که دکستر معتاد هستشو که خودم و خود شما گفتیم توی بحث فصل اول ولی منظور من از اینکه مسخرس نوع شکلگیری این بحث هستش یعنی دقیقا همون حرفی که از ریتا نوشتم توی پستم چون کلا این مدل کلاسها ( همین بازپروری ها که دور هم جمع میشن صحبت میکنن) اونطور که من توی سریالهای دیگه دیدم مختص به مسئله معتادان نیستش برای همین میشد این جلسات رو با شکل باور پذیرتری ایجاد کرد و مسئله اشنایی با لایلا رو فراهم کرد. اینطوری دیگه مسئله اعتیاد به مواد مخدر کلا توی سریال از بین میرفت و این موضوع اصلا بیان نمیشد.

اما با اين بخش كه گفته بوديد به بيرحمانه ترين شكل ممكن از سريال حذف شد كاملا موافقم. (الان ديگه چيزي نمينويسم چون اسپويل ميشه! اما اونايي كه دكستر رو تا آخرين فصل ديدن منظورم رو متوجه خواهند شد! )
    همین خط آخرتون حس کنجکاویرو زیاد میکنه. ولی یه سوال مگه ماریا نیومد به لاندی یه دفترچه نشون داد که گفتش ما طی چندین روز 24 ساعته یه مظنون رو زیر نظر داشتیم به همراه دوکز و اون پیش من بوده و نمیتونسته قاتل باشه ولی چون دستنوشته بود لاندی قبول نکرد ولی خود ماریا میدونه که دوکز قاتل نمیتونسته باشه چون پیشش بوده یعنی توی فصل سوم قرار نیست هیچ کاری بکنه؟ آخه توی اپیزود آخر و صحبتش با دب یه جوری بود که انگار باور کرده دوکز قاتل هستش که این خلاف دستنوشته های خودشه مگه اینکه دستنوشته هاش جعلی بودن نمیدونم مشخص میشه حتما در آینده.

براي يادآوري بايد بگم كه سريال دكستر از روي كتابي به نام Darkly Dreaming Dexter نوشته جف ليندزي اقتباس شده و اتفاقا فقط فصل اول سريال رو از رو كتاب درست كردند پس ايده برادر از قبل معلوم بوده و نكته ديگه اينكه از اونجايي كه وقفه اي طولاني مدت بين هر فصل دكستر به وجود مياد نويسندگان موضوع كل فصل رو در همون وقفه مينويسند ...
    میدونستم از روی کتاب نوشته شده ولی فکر نمیکردم عینا باشه باید یه تحقیق بکنم در این باره که توی کتاب مسئله فرزند خوندگی دکستر و نپذیرفتن برایان رو چطوری نوشتن.

پيشنهاد مي كنم تو كه گاو رو داري پوست مي كني تا آخرش برو ... مطمئنا روند سريال همينطوري باقي نميمونه!
    و اينكه واقعا با ديدي اين سريال رو تماشا كردي كه فقط ضعف هاي اون رو ببيني اما از اين كار يادداشت برداري و بيرون ريختن نظر شخصيت خوشم اومد و خوشحالم كه با صداقت نظرت رو هر چند غير مثبت راجع به دكستر بيان مي كني ...
    اره تا آخرش که حتما میبینم تازه با پرنیان قرار گذاشتیم سرعت دیدنمو کم کنم تا با هم بیایم درباره فصل سوم بحث کنیم شما و سروش و بقیه هم که هستید بحث حسابی داغ میشه :دی

13. کاربر روبرو از پست مفید DarkAngel سپاس کرده است .

Parnian آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

به به... سهيل فكر كنم تو داري با سرعت نور سريال رو مي بيني!!
    راستش من پايان فصل دوم واقعا از اين سريال نااميد شدم.

نميگم اصلا خوشم نيومد چون يه سري چيزهاش رو دوست دارم. مهمترين جنبه اش هم، جنبه روانشناسي سرياله كه به نظر من خيلي قويه.
    ايراداتي كه بهش مي گيري كاملا درسته. به خصوص در مورد دوكز باهات موافقم. كاراكترش خيلي رو اعصاب بود اما مستحق چنين پاياني نبود. همونطور هم كه گفتم مقصر اصلي هم دكستر بود.
    ولي با كشتن لايلا فقط صورت مسأله رو پاك كرد.
    لايلا شخصيت قويي داشت و اگه همونطور ادامه پيدا مي كرد حتي دكستر رو هم تحت الشعاع شخصيتش قرار مي داد به همين خاطر اونطور لجن مالي شد و از سريال انداخته شد بيرون. چون ذات لايلا خيلي قاتل تر از دكستر بود
    صحنه هايي كه با دكستر صحبت مي كردن رو من خيلي دوست داشتم. واقعا بعضي حرفهاشون جالب بود.

ا قسمت چهارم تنها چیزی که منو متعجب کرد فقط کاری بود که ماریا برای پس گرفتن مقامش کرد ولی چیزی رو که متوجه نمیشم اینه که چرا اصلا همچین موضوعی باید توی سریال مطرح بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من از اول هم از اين ماريا خوشم نميومد. از اوناييه كه ميخواد مقامش رو نگه داره به هرقيمتي، شايد اينو گذاشتن تا اين قضيه رو كاملا نشون بدن. چيزي كه لج منو در مي آورد اين بود كه من تا اپيزود آخر منتظر بودم تاوان اين كارش و پس بده اما هيچ اشاره اي به اين قضيه نشد!!
    فقط دوكز يه اشاره كوچولو كرد كه اونم خدا بيامرز شد.

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط DarkAngel نمایش پست ها

یعنی من تو کفففففمممممم هنوززززززززز اااااااااااااااااااا من نمیدونم چرا تو نمیتونی باهاش ارتباط برقرار کنیییییی واقعا چرااااااا!!!!!!!
    اما خوشم اومد نظراتت رو میدی و چقدر زیاد هم میدی یه تحلیل شد برا خودش
    به نظرم همه این هایی که گفتی اصلا نیست!! خوب دوکز باید میمرد 100 در صد هم میمرد چون رو اعصاب بود و کارهای دکستر رو پیگیری میکرد و به این دلیل که مشخصا کار از کار دکستر در میاورد مطمئنن کلک سریال رو میکند پس باید میمرد!!
    در مورد مردن دوکز!! خوب دکستر کدی داره!!! کدی که اون رو منع کرده از کشتن انسان های بیگناه!! اون نمیتونست دوکز رو بکشه لایلا پیداش کرد کشت!!
    به نظرم لایلا شخصیت جالبی داشت اما نه زیاد خودش رو بیخودی به زندگی دکستر نزدیک کرد و بیخودی این زندگی رو خراب کرد!! وقتی لایلا میدونه دکستر کسی رو دوست داره برای چی این همه بهش نزدیک بشه که سرانجام کاری کنه که باب میلش نباشه!!! خوب این طوری خودش هم بیگناه میشه و دکستر که الان فهمیده همه چیز رو!! مجبور به کشتن لایلا میشه!!! (چیزی که تو 2.3 فصل اینده باز اتفاق می افته اما جذاب تر!!)
    اما باز دارم میگم نمیدونم چرا این همه منفیگرایانه داری سریال رو دنبال میکنی !! فکر کنم بدلیل اینکه سریال یکم دیالوگ گونه داره دنبال میشه و این طور فیلم و سریال ها رو دوست نداشته باشی!! اما من هنوز معتقدم روی دکستر سریال نمیاد!!!
    چون من دلیل خودم رو دارم شماها هم دلیل خودتون رو اما من از تک تک لحظاتش لذت میبرم!!!
    یکم اروم اروم دارم میرم سره اسپویل کردن :دی
    اما فصل 3.4.5 اوج سریال هستش مخصوصا 4 که هیجان فوق العاده ای داره!! و 5 که عالی هستش!!!!
    داستان کوتاهی است 12 قسمت که زود جمع میشه!!
    اما خوب دکستر رو نابود میکنییییییااا سهیل !! گوهردشت پیدات نشه

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

16. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)