مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث و بررسی فیلم Papillon در سینمای هفته

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: بحث و بررسی فیلم Papillon در سینمای هفته

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

بحث و بررسی فیلم Papillon در سینمای هفته

Papillon
    محصول 1973 آمريكا

Director: Franklin J. Schaffner
    Writer: Dalton Trumbo

Steve McQueen
    Dustin Hoffman
    Victor Jory

دوستان عزیز لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارید.
    در این تاپیک فقط برداشت و نظر شخصی خود در مورد فیلم مورد بحث را آورده و از نقل قول از سایت های دیگر و نیز بحث های جانبی خودداری کنید.
    بحث و بررسی فیلم
    Papillon از هم اکنون تا ساعت 12 شب شنبه ادامه خواهد داشت.

2. # ADS

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

پاسخ : بحث و بررسی فیلم Papillon در سینمای هفته

قرار نيست كسي نقد طولاني اين فيلم رو بذاره؟!
    پاپيون براي من جز Top 20 Movie بوده و اميدبخشترين فيلمي بوده كه ديدم ... حتي از اثر مشابه اون كه رهايي از شاوشنگ باشه هم قشنگتره ...
    فيلم تلاش خستگي ناپذير يك شخص رو براي رسيدن به هدفش كه آزادي باشه رو نشون ميده كه حاظره به خاطر عشقي كه به اون داره دست به هر كاري بزنه و بدترين زجرها رو تحمل كنه و شكست هاي پياپي هم اون رو دلسرد نكنه.
    پاپيون شخص بيگناهي هست كه به اين خاطر داره زجر ميكشه كه بيخودي در زندانه ... يكي از صحنه هايي كه در يك فيلم سينمايي هميشه در ذهنم حك شده صحنه دادگاه پاپيون در روياي اون هستش كه بالاي تپه اي در صحرايي بي آب و علف برگذار ميشه! و جالب اينه كه اون رو محكوم مي كنند!
    كلا صحنه هاي به ياد موندني كه تو ذهن مخاطب حك ميشه زياد داره ... مثل صحنه اتي كه پاپيون در سلول انفرادي دنبال غذا بود ... و يا برخورد با افراد جزامي كه ديالوگ هاي زيبايي بينشون بدل شد كه الان دقيقا يادم نيست.
    دو بازيگر اصلي فيلم، استيو مك كوئين و داستين هافمن يكي از بهترين نقش هاي زندگي هنري خود رو در اين فيلم به نمايش گذاشتند. مك كوئين در نقش يك مرد شكست ناپذير كه هيچ چيز نميتونه مانع اون بشه فوق العاده ظاهر شد و همچنين هافمن كه مردي بي آزار و سر به زير بود و زندگي رو اونطوري كه داشت ميرفت قبول داشت يه نقش به ياد موندني رو در كارنامه هنري خودش به ثبت رسوند.
    و پايان فيلم براي من به ياد موندني بود كه بالاخره با دنباله گيري هدف خودش كه آزادي باشه به اون رسيد و صحنه نمادين فيلم كه پاپيون داشت از جزيره ميرفت شوق عجيبي رو در من به وجود آورد و يكي از بهترين پايان هاي سينمايي رو رقم زد كه من ديده بودم.
    خيلي دوست دارم راجع به اين شاهكار نظر طولاني و مفصل خودم رو بنويسم ولي مجال كافي نيست ...

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

پاپيون داستان مردي با روح آزاده است. مردي كه هرگز تن به تسليم نداد و اينقدر براي آزادي جنگيد تا اونو به دست آورد.
    در اين ميان از موسيقي بسياااااااار عالي فيلم نبايد ذشت. موسيقي پاپيون يه شاهكاره و به خوبي روحيه مبارزه طلبانه هنري رو نشون ميده. جايي خوندم كه گلد اسمیت، موسیقی این فیلم رو با الهام از پرواز یک پروانه ساخت.

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاپیون نمایش یک عشق به زندگی بود
    عشق به ازادی !!!
    جایی که دو مرد در یک زندان دور افتاده گیر میکنند اما یکی برای بدست اوردن ازادی هرکاری میکند!!
    هرکاری میکند تا طعم زیبای ازادی را بچشد !! یک فیلم فوق العاده که من به شخصه به این فیلم اسکار دادم !! و فیلم رو تو کالکشن اسکاریم قرار دادم!!!
    این فیلم به واقع ازادی رو معنا کرد و طوری استیو مک کوئین و داستینن هافمن تو این فیلم درخشیدند که این فیلم به یادماندنی شد!! و هرگز از یادها نخواهد رفت!!
    موسیقی بی نظیری که روی فیلم هست فکر نکنم کسی تا به حال نشنیده باشه و موبایلش رو با این اهنگ زیبا نکرده باشه!!!
    پاپیون فیلمی بود که از کتاب به همین نام درست شده !! papillon : من این کتاب رو دوباره خوندم و از زیبایی کتاب فوق العاده لذت بردم!!! و همیشه هم خواهم برد!! این کتاب وفیلم یکی از زیباترین کتاب و فیلم هایی هست که خونده و دیده ام و هرگز فریاد ازادی استیو مک کوئین رو وقتی بر روی گونی در دریا شناور بود از یاد نمیبرم!!!!

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

Parnian آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

ضمن تشکر از شركت دوستان عزیز در بحث سينماي هفته، با توجه به پايان زمان بحث و بررسي، تاپيك بسته ميشود.

با تشكر ... مدیر بخش

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)