مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جان لاك، مرد ايمان يا بازيچه سرنوشت؟ - صفحه 2

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: جان لاك، مرد ايمان يا بازيچه سرنوشت؟

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جان لاك، مرد ايمان يا بازيچه سرنوشت؟

بعد از مدتها وقفه در ايجاد تاپيكهاي شخصيت شناسي لاست، ديروز قسمتي كوتاه و طنزگونه از لاست منتشر شد و مرا به ياد اين تاپيكها انداخت تا ادامه آن را پيگيري كنم.

نوبت جان لاك است. مردي كه با اعتقاد تمام گردن به خواستهاي جزيره و سرنوشت نهاد و خود رادر اين راه فدا كرد. مردي كه از روز اول مورد سوءاستفاده اطرافيان قرار گرفت تا جاييكه به نظر مي رسيد جزيره و سرنوشت نيز از اون سوء استفاده كرد.

نظر شما چيست؟ آيا او درست مي انديشيد يا تنها بازيچه اي بيش نبود؟

دوباره خواهيم روييد...

2. 9 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

3. # ADS

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

پاسخ : جان لاك، مرد ايمان يا بازيچه سرنوشت؟

خب میرسیم به شخصیت کسی که خیلیا در بارش حرف زدند,شاید از تمامیه شخصیت ها سوال در بارش بیشتر بود
    و در تمام سایتها و فروم ها همیشه تو بخش لاست یک تاپیک بود...اینکه ایا جان لاک خاص بود؟
    جان لاک,مردی که در زندگی خودش سختی های بسیاری یا شاید بگم از نوع سخترین هاش هم بود رنج میبرد.
    پدری که زندگی چندین خانواده رو از هم پاشیده بود,دوست هایی که براش در اینده اصلا مثل یک دوست رفتار نکردند و وقتی جون خودتو واسه پدری که بعد مدتها پیداش میکنی بزاری و باز اون پدر ازت سو استفاده کنه و جز شکستن قلبت حتی بهت اسیب جدی فیزیکی برسونه...این ها همه تازه شروع طعنه و کنایه های مردمی که تورو به چشم یک فلج روی ویلچر میدیدیند و میگفتند نمیتونی این کار رو کنی یا چه کاری کنی...از جان لک فردی ساخت محکم و با اراده قوی.
    اراده ای که هر گز نخواست حرف لیدرشون یعنی جک رو گوش بده و همیشه بر خلاف همه تصمیم گیری میرکد.
    حتی مهربون هم بود و برای گروه تلاش میکرد و هم برای عقاید شخصیه خودش.
    جان لاک کسی شد که بعد اینکه پاهاش سالم شد یهو جرقه ای در زندگیش بوجود اومد که همه این ها سرنوشته که پیش اورده و این بار سرنوشت میخواد کار درست رو و اینده درست رو جولوی جان لاک قرار بده پس بهتره با این سرنوشت روبه رو شم و ازش فرار نکنم.
    درسته...تنها جان لاک بود که میخواست با سرنوشتی که جزیره بود ر به رو شه,و دنبال جواب میگشت در باره همه اتفاق های جزیره.
    جان لاک خاص بود اما نه خاصی که جیکوب و مادرش به دنبال اون نوع خاص میگشتن واسه اداره جزیره...بلکه خاص بودن جان لاک خودش و شخصیت خودش بود که اونو خاص میکرد.
    جک خاص بود چون شد لیدر جزیره...هارلی خاص بود چون بعد جک هم اون شد لیدر..ولی جان لاک خاص بودنش خودش بود.شخصیتی که داشت ازش یک مرد خاص بوجود اورده بود.
    و این شخصیت عجیب جان لاک بود...کسی که وقتی مرد باعث شد دلیل مرگش همه برگردن به جزیره دوباره...درسته...بنجامین راست میگفت,تنها با مردن جان لاک میشد بقیه رو راضی کرد برگردند به جزیره.
    و این یعنی جان لاک فردی خاص بود اما نه از نظر جیکوب.یا شاید بگیم سرنوشته جزیره ای.
    جان لاک شخصیت دوست داشتنی,قابل ترحم و مهربونی داشت.من دوسش داشتم چون اگر تصمیمی میگرفت چه درست چه اشتباه باز روی تصمیمش می ایستاد و تا اخرش میرفت.
    جان لاک کسی بود که ایمانش از روز اول در جزیره به نهایت رسید اما بقیه مردم ایمانشون رو در طول زندگی در جزیره بدست اوردن...و همین ایمان رو ما در فصل 6 در همون کلیسا میبینیم که همه دور هم جمع بودند و هر کسی که ایمان اورده بود داشت به مرحله بالاتر میرفت.

5. # ADS

MOHAMMAD آواتار ها
    وضعیت : MOHAMMAD آنلاین نیست.
    سپاس ها : 486
    سپاس شده 352 در 105 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 152 تاپیک

شايد تا بحال با اين پرسش روبرو شديم كه مرز بين ايمان و حقيقت يا سرنوشت چيست؟ بنظر من حقيقت چيزه ثابت و مشخصيه فقط ماها نميتونيم ببينيمش يا دركش كنيم يا بهش باور داشته باشيم ولي وقتي ماهيت اصليش كم كم برامون مشخص شد بهش اعتقاد پيدا ميكنيم.جان لاك طبق گفته هاي خودش مرد اعتقاد و ايمانه و همه چيز رو با اين ديد نگاه ميكنه و در طي داستان ديدم كه چه مشكلاتي بخاطر نوع نگاهش براي خودش و گروه درست شد.لاك اونقدر درگير ايمان شده بود كه بنظرم گاهي چشمشو به روي حقيقت ميبست.ولي جك مرد علم داستان كه به مرد اعتقاد تبديل شد پروسه اي طولاني رو طي كرد و بنظرم شد تلفيقي از ايمان و علم در زندگي،شايد داستانم ميخواد اين رو بگه كه زندگي بشريت در گروه تلفيق اين دو با هم هست نميشه فقط به يك جنبه اش فكر يا عمل كرد.

7. کاربر روبرو از پست مفید MOHAMMAD سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

موافق نيستم باهات امير !
    جان خاص نبود .... به لحاظ شخصيتي كه قبل از ورود به جزيره كلا هيچي نداشت ... يه مرد خيلي ساده بود كه به شكل بدي ترحم برانگيز بود ... خيلي راحت ازش سوءاستفاده مي كردند و هميشه هم غمگين بود !
    اين شخصيت كه اصلا هيچ نكته اي نداشت واسه اينكه بهش بگيم خاص !
    اما خب بعد از سقوط شخصيت اين مرد عوض شد ، مهم ترين علتش هم پاهاش بود ... ايمان آورد چون اصولا واسه يه همچين شخصيتي ديدن يه نشانه باعث مي شه اميد و ايمان به قلبش بياد
    اما باز هم خاص نبود چون نتونست به شكل مناسبي ايمان رو سر لوحه رفتارش بكنه و خيلي زود مسيرش رو به جاده خاكي برد !

من نمي دونم واقعا چطور يه همچين شخصيتي مي تونه خاص باشه ؟!!!! چه قبل از سقوط و چه بعدش !

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    خب میرسیم به شخصیت کسی که خیلیا در بارش حرف زدند,شاید از تمامیه شخصیت ها سوال در بارش بیشتر بود
    و در تمام سایتها و فروم ها همیشه تو بخش لاست یک تاپیک بود...اینکه ایا جان لاک خاص بود؟
    جان لاک,مردی که در زندگی خودش سختی های بسیاری یا شاید بگم از نوع سخترین هاش هم بود رنج میبرد.
    پدری که زندگی چندین خانواده رو از هم پاشیده بود,دوست هایی که براش در اینده اصلا مثل یک دوست رفتار نکردند و وقتی جون خودتو واسه پدری که بعد مدتها پیداش میکنی بزاری و باز اون پدر ازت سو استفاده کنه و جز شکستن قلبت حتی بهت اسیب جدی فیزیکی برسونه...این ها همه تازه شروع طعنه و کنایه های مردمی که تورو به چشم یک فلج روی ویلچر میدیدیند و میگفتند نمیتونی این کار رو کنی یا چه کاری کنی...از جان لک فردی ساخت محکم و با اراده قوی.
    اراده ای که هر گز نخواست حرف لیدرشون یعنی جک رو گوش بده و همیشه بر خلاف همه تصمیم گیری میرکد.
    حتی مهربون هم بود و برای گروه تلاش میکرد و هم برای عقاید شخصیه خودش.
    جان لاک کسی شد که بعد اینکه پاهاش سالم شد یهو جرقه ای در زندگیش بوجود اومد که همه این ها سرنوشته که پیش اورده و این بار سرنوشت میخواد کار درست رو و اینده درست رو جولوی جان لاک قرار بده پس بهتره با این سرنوشت روبه رو شم و ازش فرار نکنم.
    درسته...تنها جان لاک بود که میخواست با سرنوشتی که جزیره بود ر به رو شه,و دنبال جواب میگشت در باره همه اتفاق های جزیره.
    جان لاک خاص بود اما نه خاصی که جیکوب و مادرش به دنبال اون نوع خاص میگشتن واسه اداره جزیره...بلکه خاص بودن جان لاک خودش و شخصیت خودش بود که اونو خاص میکرد.
    جک خاص بود چون شد لیدر جزیره...هارلی خاص بود چون بعد جک هم اون شد لیدر..ولی جان لاک خاص بودنش خودش بود.شخصیتی که داشت ازش یک مرد خاص بوجود اورده بود.
    و این شخصیت عجیب جان لاک بود...کسی که وقتی مرد باعث شد دلیل مرگش همه برگردن به جزیره دوباره...درسته...بنجامین راست میگفت,تنها با مردن جان لاک میشد بقیه رو راضی کرد برگردند به جزیره.
    و این یعنی جان لاک فردی خاص بود اما نه از نظر جیکوب.یا شاید بگیم سرنوشته جزیره ای.
    جان لاک شخصیت دوست داشتنی,قابل ترحم و مهربونی داشت.من دوسش داشتم چون اگر تصمیمی میگرفت چه درست چه اشتباه باز روی تصمیمش می ایستاد و تا اخرش میرفت.
    جان لاک کسی بود که ایمانش از روز اول در جزیره به نهایت رسید اما بقیه مردم ایمانشون رو در طول زندگی در جزیره بدست اوردن...و همین ایمان رو ما در فصل 6 در همون کلیسا میبینیم که همه دور هم جمع بودند و هر کسی که ایمان اورده بود داشت به مرحله بالاتر میرفت.
    امیر جان در این که جان آدم نیک سیرتی بود شکی نیست.
    من بارها اینو گفتم و شکی هم نیست که جان انسان خوب و نیک سیرتی بود.

اما من بازم متوجه نشدم چرا میگی خاص بود.
    محمد به نکته خیلی قشنگی اشاره کرد.
    جان لاک اونقدر درگیر ایمان شده بود که چشمش رو بروی حقیقت میبست.
    کاملا با حرفهای بنجامین سرکار رفت و رسما با انتقال جزیره مرتب آب به آسیاب دود سیاه ریخت.
    روح پدر جک که کسی جز دود سیاه نبود در همه مراحل حضور در جزیره جان را تحت تاثیر خود داشت و جان این رو به حساب خواص خودش میذاشت.
    جان از این بابت کاملا بازیچه دود سیاه شد.
    بیرون جزیره هم گرفتار ویدمور شد و هم آلت دست بنجامین و آخر هم در سرگردانی و ناتوانی محض در حالی که خودش میخواست خودکشی کنه بنجامین مانعش شد تا قبل از مرگ هم سواستفاده آخر رو بکنه و بعد دوباره مدتی هم از جسدش سو استفاده کنه.
    جسد جان هم به نوبه خودش مورد سواستفاده قرار گرفت و باعث شد که دودسیاه ازش برای فریب بقیه و کشتن جیکوب بهره ببره.

اما این که بگیم ایمان خالی دلیلیه برای خاص بودن من اصلا قبول ندارم. جان در فصل اول ایمان داشت اما آیا تونست کس دیگه ای رو هم با این ایمانش تحت تاثیر قرار بده ؟
    نتیجه این شد که در فصل دوم به هر چه ایمان داشت , ایمانش را از دست داد.
    در فصل سوم هم کلا تبدیل به ترمیناتور شد و همه چیز از ایستگاه شعله گرفته تا زیردریائی و غیره و ذالک رو نابود میکرد.
    با این کار هم به بنجامین کمک کرد تا بیش از پیش ازش سواستفاده بشه.

در فصل چهارم هم جان باز فریب بنجامین رو خورد و بنجامین که با حرفاش جادو میکرد اونو جای خودش گذاشت و رفت.
    رفتنش هم باز به دلایل شخصی بود. انتقام دخترش و این حرفها.
    جان تا لازم بود تو جزیره بود و دوباره موقع برگشت بنجامین که شد کاملا مثل یک آلت دست به بیرون جزیره رفت تا این زنجیره تغذیه بنجامین از لاک و شخصیت لاک کامل بشه.
    اما بدبختی این بود که خود بنجامین هم مدتها بود گرفتار دود سیاه بود و جالب اینه جیکوب هم کاملا در این باره ساکت بود و حتی نشده بود که به ریچارد بگه : بابا این بنجامین و جان و بقیه فریب دود سیاه رو خوردن.
    این روال اونقدر ادامه داشت تا با استفاده از جسد جان سرانجام جیکوب هم به سزای این بی فکریها و سهل انگاری ها رسید.

حالا کجای این جان لاک خاصه ؟
    اینی که میگی مثل اینه که بگیم الان من چون یک سایت ایجاد کردم آدم خاصی هستم, یا تو چون 100 تا فیلم داری آدم خاصی هستی و مثلا سروش چون دانشجوئه آدم خاصیه !!!

این که دلیل نشد. خواص جان لاک چی بود؟
    دلیلی که باید گفت اون خاص بود چی بود.
    برخی دوستان میگن چون بنجامین گفت.
    چطور شد که بنجامین همه داستان آدم فریبکاری بود و همون 5 دقیقه آخر حرفش حجت شد ؟
    حتی روحش هم دنبال زدن زیراب مدیر مجتمع آموزشی بود. این آدم واقعا حرفش حجت بود.

حالا گیریم اصلا حجت بود. دلیل این خاصیت چی بود ؟
    این شفا پیدا کرده بود ؟
    خوب رز هم همین طور بود, خود بنجامین هم همین طور بود, سعید هم بعدا از مرگ نجات پیدا کرد و احتمالا خیلی های دیگه ...

به هر حال در خوبی جان بحثی نیست. اما واقعا آدم ساده لوحی بود.
    فداکار بود و افکار نیکی داشت. خیلی از کشفیات جزیره به خاطر کنج کاوی اون حاصل شد. اما به این آدم میگن کنجکاو نه آدم خاص !!!

10. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

Anti Trust آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

ای بابا
    نازنین من چی بگم بهتبعد دارم برات اینطوریه؟
    فرخ جان من تو جمله هام هم دقیقا همینو میگم دیگه...
    که جان لاک خاص نیست.ولی هر ادمی میتونه خاص باشه تو هر شکلی که مثلا هست.خود تو...تو تحلیل دادن و ارایه خاصی...غیر اینه؟سروش تو اشک ادمو درارودن خاصه
    منظور من از خاص یعنی جان لاک ضخصیتی که داشت نسبت به تمام بازیگرا توسریال یه نوع دیگه بود.بگم غیر منطقی و خیلی احساسی جمله مناسبیه...جان لاک تو این زمینه خاص بود.
    خاص بودن رو خوب بودن و متفاوت بودن از نظر شخصیت درست, من در نظر نگرفتم.بله درسته جان لاک مسیری رو که انتخاب کرده بود اشتباه بود.این دیگه واضحه.
    منم دارم تاییدش نمیکنم اما از دیدی به جان لاک که نگاه میکنم میبینم جان لاک خاص بود چون با بقیه فرق داشت.هیمن که میگی فصل یک میخواست ایمانش رو نتشون بده فصل 3 سرش به سنگ خورد و فصل 3 دوباره...همین یعنی اینکه این فرد خاص هستش از نظر اینکه نمیخواد هرگز قبول کنه اشتباه کنه.
    اما مثلا شخصیت های مثله کیت یا کلیر یا چارلی یا سعید اینا نمیشه بهشون گفت خاص.
    اما خاص بودن در معنا های مختلف...مثلا جک که باید خاص باشه که انتخاب شده...یا یا شوهر پنی نمیدونم چرا اسمش یادم نمیاد...واسه خودش از نظر ذهنی به دنیای دیگه منقل میشد...هارلی...و جان لاک که خاص بود اما از نظر اینکه ادمی بود متفاوت از نظر رفتار و افکاری که در مورد جزیره داشت.
    منظورم از خاص این بنود که برگزیده یا برتر بود از نظر شخصیتی منظورم متفاوت بودن شخصیتش بود.که همین متفات بودنش اونو سر اخر به کشتن داد و میشه گفت مردنش دلیل اصلی برگشتن افراد و تحت تاثییر قرار دادن اون ها برای برگشتن به جزیره بود.

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

یکی از سوالات حل نشده این سریال برای من مربوط به جان میشه
    اینکه دود سیاه هر وقت که دوست داشت به سراغ جان میومد و ازش استفاده های مختلفی کرد .. از جابجایی جزیره گرفته تا مرگ جیکوب و ..
    در حالی که جیکوب با یه هُل ساده میتونست جان رو بهترین لیدر برای جزیره بکنه
    یعنی دود هروقت خواست جلوی جان ظاهر شد و ازش بهره برداری کرد ولی جان در حسرت دیدن جیکوب خودش رو به کشتن داد.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    یکی از سوالات حل نشده این سریال برای من مربوط به جان میشه
    اینکه دود سیاه هر وقت که دوست داشت به سراغ جان میومد و ازش استفاده های مختلفی کرد .. از جابجایی جزیره گرفته تا مرگ جیکوب و ..
    در حالی که جیکوب با یه هُل ساده میتونست جان رو بهترین لیدر برای جزیره بکنه
    یعنی دود هروقت خواست جلوی جان ظاهر شد و ازش بهره برداری کرد ولی جان در حسرت دیدن جیکوب خودش رو به کشتن داد.
    دقیقا سهیل مشکل همینجاست.
    اگه بخواهیم به حساب سرنوشت هم بذاریم بازم جان لاک در سرنوشتش نوشته شده بود که ابزاری باشه در دست سمت تاریک ماجرا.
    با این که خودش آدم خوبی بود اما دود سیاه همه مدل کلکی بهش زد و آخرش این جان بود که همه کارهای تیره رو با ذهنیت روشن انجام میداد.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

همين كه جان لاك به دنبال هدفي خاص بود و حاظر بود به خاطر اون حتي جونش رو فدا كنه براي من كافي بود تا انديشه هاش رو بپذيرم ...
    من تو اكثر مواقع با جان لاك موافق بودم و زحماتش رو هميشه ارج مي نهادم چون به باوري عميق رسيده بود كه ديگران هيچوقت نتونستند اون رو درك كنند.

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط habibmp3 نمایش پست ها
    همين كه جان لاك به دنبال هدفي خاص بود و حاظر بود به خاطر اون حتي جونش رو فدا كنه براي من كافي بود تا انديشه هاش رو بپذيرم ...
    من تو اكثر مواقع با جان لاك موافق بودم و زحماتش رو هميشه ارج مي نهادم چون به باوري عميق رسيده بود كه ديگران هيچوقت نتونستند اون رو درك كنند.
    ابوالفضل جان منم جان رو بابت شخصیت خودش دوست دارم.
    اما از یک زمان به بعد جان مرتب تحت تاثیر نیروهای مختلف در جزیره بود.
    عاقبت هم همین تاثیرات نابودش کرد.
    جان بابت چیزی که بود قابل ستایشه. این که آدمی بود خوش قلب و آماده برای کمک به دیگران.
    این که از ابتدا هم ایمان داشت چیز خوبی بود. اما این ایمان باعث فریب خوردن اون شخصیت جذاب شد.
    جان تا نیمه فصل اول و تا قبل از پیدا شدن دریچه واقعا عالی بود.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

Anti Trust آواتار ها
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

اصلا جان رو فکر کنم دود سیاه برنامه ریزیشو کرده بود تا سر اخر جسمشو بدست بیاره...
    جیکوب هم وقتی به زندگیه جان نگاهی انداخت فهمیده بود ادمی نیست که بشه روش حساب کرد واسه اداره جزیره...دود سیاه هم سر اخر به هدفش رسید.
    اونم تصاحبه بدن جان بود تا با قیافه اون به اهدافش برسه
    جان لاک مردی بود که زندگیه قبلیش این قدر براش سخت گذشته بود که وقتی اومد تو جزیره همه چیز براش صحت از معجزه و سرنوشت خوب رو میگفت.و هر چیز خوبی براش مثبه یه برکت و نعمت از خدا بود انگار.
    راحت گول خورد از بن....

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)