مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.07- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: Cwr.07- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.07- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Super 8
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : Rob Marshall
    کارگردان : Rob Marshall
    نویسنده :Ted Elliott
    موزیک متن : جان ویلیامز - پاتریک دویل
    ژانر: فانتزی - اکشن
    تاریخ نمایش: 20 May 2011 در آمریکا

فروش کلی : 1.043 میلیون دلار
    بودجه: 250 میلیون دلار
    کشور سازنده: امریکا (هالییود)
    IMDB Rate :
    6.9 از 10
    بازیگران
    جانی دپ(جک اسپارو)
    پنلوپه کروز(انجلیکا مالون)
    جفری راش(باربوسا)
    یان مکشین (بلکبرد)
    کوین مکنلی(گیبس)
    افتخارات و جوایز
    ------
    امتیاز راجر ایبرت از 4ستاره : ستاره کامل
    منتقد : راجر ایبرت مترجم : فاطمه FTSAMO

ویرایش توسط ScarFace : 10-26-2012 در ساعت 00:27

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 12 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

پاسخ : 7- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

قبل از اینکه "دزدان دریایی کارائیب: بر موج های بیگانه" را ببینم ظرفیتم برای "دزدان دریایی کارائیب" تکمیل شده بود و با دیدن این قسمت، از لیوان ظرفیتم بیرون ریخت.

کاپیتان جک اسپارو از دو جام برای نوشیدن از چشمه جوانی استفاده می کند و دنبال اشک پری دریایی می گردد تا با کمک آن جادو کند. شما با فاتحان اسپانیایی و نیروی دریایی بریتانیا می جنگید تا چشمه لعنتی را پیدا کنید و حالا به یک پری دریایی گریان نیاز دارید. من امیدهای زودگذری برای این قسمت از این سری فیلم داشتم. سکانس های اولیه سرگرم کننده و بامزه است، وقتی که کاپیتان جک ادای قاضی ای را در می آورد که در لندن دنبال اوست و بعد جک عشق قدیمی اش، آنجلیکا (پنه لوپه کروز) را پیدا می کند و او هم ادای جک را که دنبال افرادش برای به راه انداختن کشتی است در می آورد. اینکه افراد جک اسپارو همچنان از او اطاعت می کنند باعث تعجب دریانوردان انگلیسی می شود. فیلم تا وقتی که کشتی لنگرگاه را ترک می کند بامزه است.

جانی دپ با وجود اینکه اعتراف کرده کمی از بازی کردن در نقش قهرمان سرسختش خسته شده است کار جسورانه ای می کند. او نقش جک اسپارو ای را بازی می کند که آدم عاقل خونسردی است، به ندرت از کوره در می رود و همواره در حال کنایه زدن است. گفتن اینکه جک یک عاشق واقعی است یا نه سخت است، زیرا سکانس های دعوایی وجود دارد که به نظر می رسد هنگام تدوین اضافه شده اند. ما دیگر مبارزه های جذاب با شمشیر را نمی بینیم، مبارزه هایی مانند مبارزه ی لیام نیسون و تیم روت در فیلم "Rob Roy" فقط جست و خیزها و زخم خوردن های الکی را می بینیم که به ما هیجان زیادی نمی دهد.

بهترین راه برای توضیح دادن سناریو این است که بگویم که چشمه جوانی یک "مک گافین" است. آنجلیکا و جک لنگرگاه را در جستجوی دنیای جدید آنسوی آبها به کمک کشتی ای متعلق به "بلک برد با بازی ایان مک شین" که گفته می شود پدر آنجلیکا است ترک می کنند. خدمه ی کشتی زامبی ها هستند که نسبت به خدمه ی قبلی کشتی اسکلت ها پیشرفت کرده است. بلک برد در حال رقابت با کاپیتان باربوسا (جفری راش) برای پیدا کردن چشمه ی جوانی است. باربوسا از طرف شاه جورج که نیاز به نوشیدن از این چشمه دارد تامین مالی می شود.

در این رقابت دریاداران اسپانیایی هم هستند که توسط پادشاهشان فرستاده شده اند. هر سه کشتی به یک ساحل می رسند و بر سر چشمه با هم می جنگند. ولی صبر کنید، پری های دریایی، بله یک بازتابگر مخصوص که در فانوس دریایی وجود دارد نور را به سوی یکی از کشتی ها می اندازد و نور، پری های دریایی را جذب می کند. ما فقط یکی از پری های دریایی را می بینیم: "سایرنا" معروف (Astrid Berges-Fribey) و جذاب، با چشمانی مانند آهو و آرایش مویی جالب.

سایرنا و فیلیپ (سم کلافین) که یک کشیش است چشمها را به خود خیره می کنند. اشک های سایرنا مورد نیاز است اما او اسیر و تبعید شده در جنگلی در یک تانکر آب است و تقریبا در حال خفه شدن است زیرا نمی تواند تنفس کند. این چیزی را که همیشه من درموردش بحث کردم را ثابت می کند؛ اینکه پری های دریایی دوزیست اند.

پیشرفتی که در این قسمت حاصل شده حذف شخصیت های اضافی است که دزد دریایی نیستند و قبلا توسط اولاندو بلوم و کیرا نایتلی بازی می شدند. من هیچوقت به طور قطع نفهمیدم که آنها چه نقش اساسی ای دارند.

دپ حتی در اولین فیلم "دزدان دریایی" اش به نظر می رسید که از شخصیت ظاهری "کیث ریچارد" برداشت می کند؛ دیگر لازم نیست که به خط چشم اشاره کنم. حالا در قسمت آخر این مجموعه، خود کیث ریچارد نقش پدر جک اسپارو را بازی می کند.

دزدان دریایی کارائیب بر موج های بیگانه چیزی است که انتظارش را دارید. این فیلم طولانی، گران و پر طمطراق است و پری دریایی زیبا راه جالبی برای بیرون نیامدن کامل از آب دارد. کل این سری فیلم با یک دور بازی در شهر بازی دیزنی لند به نویسنده الهام شد.

با تشکر از گروه ویراستاری به خصوص علی عزیز!!

این نقد و ترجمه تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .
    .
    ویرایش توسط ScarFace : 07-24-2011 در ساعت 22:41

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

5. 16 کاربر از پست مفید FTSAMO سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

پاسخ : 7- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

بله...یک بار دیگه سروش و فاطمه شگفتی می افرینند(جمله زیبایی گفتم نه؟انصافا نه؟)
    از حرف های اقای راجر خیلی خوشم میاد نه فقط واسه این فیلم بلکه چند فیلم قبلی رو هم که نقد کرده بود دقیقا جملاتش رو با طنز و در بعضی جاهات با کنایه حرف میزد و باعث میشد کسی که مثل من داره میخونه متنشو از اون لذت ببره...
    این فیلم هم بلاخره اکران شد و همگیه ما بعد از چند سال منتظر این قسمت از دزدان همیشه محبوب دریای کاراییب بودیم.انتظار ها تمام شد و حالا باز منتظریم کیفیت HD بیاد تا بدانلودیمش ببینیم
    یک حسی به من میگه جانی دپ در این فیلم غوغا بپا کرد و این فیلم از نظر زیبایی و جلوه های ویژه و حرف های طنز جایگاه نخست رو میگیره از 3 فیلم قبلی...
    که میشه با این جمله اقای راجر ایبریت به این موضوع پی برد"قبل از اینکه "دزدان دریایی کارائیب: بر موج های بیگانه" را ببینم ظرفیتم برای "دزدان دریایی کارائیب" تکمیل شده بود و با دیدن این قسمت، از لیوان ظرفیتم بیرون ریخت"
    یعنی باید منتظر یک شاهکار باشیم.البته راجر تو نقد گفت بودن کیرا و اورلاندو از همون اول هم واسم معلوم نبود چرا بودند من فقط با این حرفش موافق نیستم چون اون 2 بازیگر نقش بسزایی رو ایفا کردند که 3 دزد دریایی قبلی به موفقیت برسه.شک ندارم اگه اون ها در این فیلم بازی میکردمند فروش فیلم الان بالا تر میرفت.
    ممنون سروش عزیزو ممنو ن فاطمه جان.
    از علی عزیز بابت ویراستاری و سعید هم بخاطر بنر ها تشکر میکنم

7. 3 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,006 در 1,164 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

این اقا کلا با فیلم های جون پسند مشکل داره

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    از حرف های اقای راجر خیلی خوشم میاد نه فقط واسه این فیلم بلکه چند فیلم قبلی رو هم که نقد کرده بود دقیقا جملاتش رو با طنز و در بعضی جاهات با کنایه حرف میزد و باعث میشد کسی که مثل من داره میخونه متنشو از اون لذت ببره...
    من فكر مي كنم اين خصوصيت و نكته اي كه تو نقدهاي آقاي راجر مي بينيم باعث شده نقدهاش منحصر به فرد باشه و علاوه بر اون جذاب و تاثير گذار

پیشرفتی که در این قسمت حاصل شده حذف شخصیت های اضافی است که دزد دریایی نیستند و قبلا توسط اولاندو بلوم و کیرا نایتلی بازی می شدند. من هیچوقت به طور قطع نفهمیدم که آنها چه نقش اساسی ای دارند.
    اصلا و اصلا با اين قسمت از حرفهاش موافق نيستم و فكر مي كنم اين دو شخصيت سهم به سزايي در جذابيت اين سري فيلم داشتن ! واقعا نمي دونم چرا نبودشون رو بهتر از حضورشون بيان كرده !

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : Cwr.07- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

اصلا و اصلا و اصلا از این قسمت اون طور که باید و شاید لذت نبردم
    و انتظار بیشتری از این قسمت داشتم و تقریبا میشه گفت یکم از خاطره شیرین سه قسمت قبل کم کرد متاسفانه
    اما باز یک طور دوست داشتنی بود چون فضاش دوست داشتنی بود و اگه این فضا و این زیبایی نبود اصلا فیلم حرفی برای گفتن نداشت
    حذف دو کاراکتر اصلی قسمت های قبل کیرانایتلی و اورلاندو بلوم و از همه مهمتر حذف کشتی دوست داشتنی جک اسپارو از داستان یعنی مروارید سیاه حذف خیلی از کاراکترهای اصلی 3قسمت قبل و فیلم نامه مسخره این قسمت همه و همه دست به دست هم دادن تا من از این قسمت اصلا خوشم نیاد!! و برام جذابیت انچنانی نداشته باشه
    اضافه کردن کشتی تخیلی بلک بیرد که با یک شمشیر هدایت میشد باز نیز برام جذاب نبود اضافه شدن پنلوپه کروز نیز نتونست خلا نایتلی رو تو فیلم برطرف کنه و اون طور که از پایان بندی فیل برمیاد در قسمت 5 هم حضور خواهد داشت و کاش نداشت
    خلاصه کلام اینکه من 3 قسمت قبل رو بیشتر از این قسمت دوست داشتم و اگه یکم بخوام بهش امتیاز بدم بهش از 5ستاره میدم 1.75 ستاره اونم به خاطره جک اسپارو بود و بس!!
    کاش با اضافه شدن تیم برتون و خروج راب مارشال از فیلم قسمت 5 شیرینی 3 قسمت قبل رو به ارغام بیاره و بیشتر هم کنه!! یعنی امیدوارم!!

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

11. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

پاسخ : Cwr.07- نقد و بررسی فیلم Pirates of the Caribbean قسمت 4 توسط راجر ایبرت(ترجمه اختصاصی)

من در همین لحظه و چیزی حدود 3 دقیقه یمشه این فیلم رو دیدم و بسیار تو جو هستم
    من نمیدونم چی بگم...سروش چطوری تو از این فیلم خوشت نیومد پسر؟
    من عاشقش بودم
    و باید بگم راجر ایبریت واقعا منتقد بی نظیریه که گفته قبل از اینکه "دزدان دریایی کارائیب: بر موج های بیگانه" را ببینم ظرفیتم برای "دزدان دریایی کارائیب" تکمیل شده بود و با دیدن این قسمت، از لیوان ظرفیتم بیرون ریخت.

منم دقیقا قبل دیدن این فیلم همچین احساسی داشتم و فکر میکردم دیگه دوران دزد دریایی بودن تومو شده و همون 3 تا کافی بود اما با دیدن این قسمت فهمیدم اشتباه میکنم دارم اشک شادی میریزم
    یعنی قبول دارم از نظر جلوه های ویژه و نوع فیلمنامه به اندازه 3 قسمت قبلی قوی نبود اما نمیتوتن از این فیلم،فیلم بد رو نسبت بدم و باید بگم جانی دپ با اون صدای فوقالعادش و حرکات بی نظیرش متن اصلی و وحوریت اصلیه داستان بود و فکر کنم قشنگترین نقششو تو کاپیتان جک اسپارو تو همین فیلم بازی کرد
    ای خدا خیلی قشنگ بازی کرده بود داره احساساتم فوران میکنه نمیدونم چی کار کنم

این حرف راجر ایبرت رو هم قبول دارم که گفت گفتن اینکه جک یک عاشق واقعی است یا نه سخت است

واقعا جک طوری باز یکرد که آدم اصلا متوجه نمیشه عاشق هست یا نه؟اما فکر میکنم عاشق بود...چون جام جاو دانگیرو برای خودش میتونست بخوره اما داد به پنه لوپه کروز...وقتی ادم از این چیز بگذره یعنی عاشق واقعیه...
    خلاصه کنم..فیلمش برای من جالب بود...چون جانی دپ توش فوقالعاده ظاهر دشه بود...اول فیلم میگه چون تو نمیتونی تصمیم درست بگیری دلیلش اینه که من کاپیتان جک اساروی واقعی هستم

و سر آخر هم میگه درباره زندگی جاودانه که چرا نمیخواستمش....من حرفی برای اون موضوع ندارم گیبز...من فقط یک دزد دریایی هستم...میفهمی؟

بی نظیر بود

13. 3 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

P!NK آواتار ها
    وضعیت : P!NK آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,304
    سپاس شده 1,245 در 461 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 365 تاپیک

داشتم این قسمت رو نگاه میکردم. حذف 2تا از کاراکتر های اصلی و یه سری از کاراکترهای فرعی واقعا به چشم میومد، ولی با این حال باز هم فیلم قشنگ و دوست داشتنی بود و از دیدنش لذت بردم. منتظرم ببینم قسمت پنجمش چی از آب درمیاد!

* از همه بیشتر جای اون یارو که یکی از چشماش هی در میومد خالی بود

15. کاربر روبرو از پست مفید P!NK سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)