سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.42- تحليل و بررسي فيلـــــــم مورد عجیب بنجامین باتن (Benjamin Button) - صفحه 2

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
نمایش شاخه ای39علاقمندی ها

موضوع: Cwa.42- تحليل و بررسي فيلـــــــم مورد عجیب بنجامین باتن (Benjamin Button)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.42- تحليل و بررسي فيلـــــــم مورد عجیب بنجامین باتن (Benjamin Button)

نام فیلم: مورد عجیب بنجامین باتن
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : Laray Mayfield
    کارگردان : David Fincher
    نویسنده : Eric Roth
    موزیک متن :Alexandre Desplal
    تدوین : Kirk Baxter
    فیلم بردار: کلودیو میراندا
    کارگردان هنری: کلی کورلی
    بازیگران
    Cate Blanchett : دیزی
    Julia Ormond : کارولین
    Brad Pitt : بنجامین باتن
    اطلاعات دیگر
    ژانر: درام – فانتزی - عاشقانه
    تاریخ نمایش: 25 December 2008 در آمریکا
    درجه نمایش: PG-13
    مدت زمان:166 دقیقه
    محصول:امریکا
    بودجه:150 میلیون دلار
    فروش در امریکا:333 میلیون دلار
    IMDB Rate : 8.0 از 10 از بین 165334 رای .
    افتخاران و جوایز
    نامزد 13 جایزه اسکار در سال 2009
    برنده اسکار بهترین کارگردان هنری سال 2009
    برنده اسکار بهترین گریم سال 2009
    برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه سال 2009
    و نامزدی بیش از 78 جایزه مختلف و بزنده شدن در 33 جایزه
    تحلیل و بررسی از سروش

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 04:19
    SovRan, Don Corleone, Skyfly و 10 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

خـادم سینمــاسنتـر
    1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

پاسخ : 42- تحليل و بررسي فيلـــــــم مورد عجیب بنجامین باتن (Benjamin Button)

این فیلم رو الان دیدم
    باید بگم اصلا از این فیلم خوشم نیومد،بهش نمره 7 میدم اون هم فقط به خاطر پایان فیلم!
    به نظر من میلیونر زاغه نشین خیلی بهتر از این فیلم بود و به حق بهش اسکار رو دادن
    قرار نیست هر فیلم عجیب و غریبی که ساخته میشه،اون هم توسط یک کارگردان خوب،لایق اسکار باشه!!
    واقعا فیلم خسته کننده ای بود،اما با این حال یک ساعت پایانی فیلم برام قابل تحمل تر بود!
    یه نکته ای که من بهش پی بردم که سروش تو تحلیلش ننوشته بود،این که اگه یادتون باشه دقایق پایانی فیلم،تلویزیون یه پیرزنی رو نشون داد که توانسته بود مصافت زیادی رو شنا کنه و رکورد بزنه،فکر میکنم اون زن همون زنی بود که بنجامین توی لابی باهاش گرم میگرفت و باهاش صحبت میکرد،همون که نتونسته بود طول رودخانه بزرگ انگلیس را شنا کنه

پ.ن همچین داستانی واقعی نیست و امکان هم نداره اتفاق افتاده باشه نازنین جان،من با سروش موافقم که میگه:
    فکر نکنم هم اتفاق بیوفته چون تمام مبناهای علمی رو زیر سوال میبره این اتفاق!! حرکت رو به عقب بنجامین باتن حرکتی برخلاف قوانین خدادادی هستش و این اتفاق وقتی میشه بیوفته که خدا قانون خودش رو بشکنه!!
    اما بررسی خیلی خوب بود سروش جان،ممنون از زحمتی که کشیدی
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 08-06-2011 در ساعت 00:57
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

4. کاربر روبرو از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده است .

5. # ADS

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط CHAMPION نمایش پست ها
    باید بگم اصلا از این فیلم خوشم نیومد،بهش نمره 7 میدم اون هم فقط به خاطر پایان فیلم!
    به نظر من میلیونر زاغه نشین خیلی بهتر از این فیلم بود و به حق بهش اسکار رو دادن
    قرار نیست هر فیلم عجیب و غریبی که ساخته میشه،اون هم توسط یک کارگردان خوب،لایق اسکار باشه!!
    میلیونر زاغه نشین بهتر بود !!
    چه ربطی داره علی ، اولا کی گفت هر فیلمی که تخیلی بود بهش اسکار رسید ..!!!!
    این فیلم دقیقه به دقیقه اش لذت بخش و پر از معنا بود
    در کل کسایی که از این جور فیلم ها خوششون بیاد باید درک تخیلشون خیلی بالا باشه
    پیر مردی که با اینکه سن کمی داره عاشق دختری که در کوچکی با هم همبازی میشوند میشه
    با اینکه اون وضعیت رو داره اما انقدر زیبا با مشکلات میجنگه تا بهش برسه ...
    در ادامه مشکلات عمده ای هم براش اتفاق می افته اما ابرو به خم نمییاره
    anton chigurh به این پست علاقمند بوده است.

7. کاربر روبرو از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده است .

خـادم سینمــاسنتـر
    1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR_TORRES نمایش پست ها
    میلیونر زاغه نشین بهتر بود !!
    چه ربطی داره علی ، اولا کی گفت هر فیلمی که تخیلی بود بهش اسکار رسید ..!!!!
    این فیلم دقیقه به دقیقه اش لذت بخش و پر از معنا بود
    در کل کسایی که از این جور فیلم ها خوششون بیاد باید درک تخیلشون خیلی بالا باشه
    پیر مردی که با اینکه سن کمی داره عاشق دختری که در کوچکی با هم همبازی میشوند میشه
    با اینکه اون وضعیت رو داره اما انقدر زیبا با مشکلات میجنگه تا بهش برسه ...
    در ادامه مشکلات عمده ای هم براش اتفاق می افته اما ابرو به خم نمییاره
    امیر کجا دقیقه به دقیقه اش لذت بخش بود،من داشت خوابم میبرد 90 دقیقه ابتدائی فیلم،خدائی واسه این فیلم، 150 دقیقه خیلی خیلی زیاد بود و همین خسته کننده ش کرده بود
    به نظر من که میلیونر زاغه نشین بهتر بود و این یه چیزه سلیقه ای هستش،بالاخره یه چیزی بود که اسکارو بهش ندادن
    البته من کلا با این سبک فیلمها مشکل دارم،بیشتر سبک رئال رو میپسندم تا غیر واقعی و عجیب و غریب
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

SEYED AMIR آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

خب سلیقه ای دیگه علی
    شاید باور نکنی با اینکه فیلم حدود 2 ساعت 40 دقیقه بود اما بخدا اصلا ذره ای از این فیلم خسته ام نکرد
    و مثله چشم بهم زدن تموم شد ، جالبه علی فکر کردم از این فیلم حتما خوشت میاد ...
    البته تخیلی دارین تا تخیل ، مثلا چند روز پیش داشتم فیلم perdator آرنولد شوارزینگر رو می دیدم ...
    علی اگه اونو میدیدی چی میگفتی ، اینا با جدیت تمام رفتن تو جنگ این شورشی ها رو کشتن ، بعد یهویی یکی از این جنگلهل شروع کرد به راه رفتن و آدم کشتن فکرشو بکن ..!!!!
    تخیل بنجامین دربرابر اونا چیزی نیست که ، تازه ژانر اصلی بنجامین فکر کنم فانتزی باشه

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

اول از تحلیل سروش و ویراستاری مهناز جان و گرافیک سعید تشکر میکنم.
    سروش واقعا عشق فینچری رو ثابت کردی پسر که کاراش رو ورداشتی.
    این فیلم ر خلاف اهنگ آروم و دل گیرش که در ابتدای فیلم و همچنین در طول فیلم که مشاهده میکنیم هیچ نوع هیجانی از طرف فیلم برای بیننده در بر نمیگیره ولی خودم به شخصه دلم میخواست تا پایان فیلم برم ببینم چه اتفاقی می افته.و اینجاست که باید گفت این هنر فینچره...و با این حرف سروش کاملا
    موافقم فیلم جاهای قشنگی دارد که امضای فینچر را می‌شود بر آن‌ها دید.
    دقیقا این فیلمی فینچری میباشد چون که نمومنه اش رو ما در هیچ فیلمی تاحالا نیدیدیم.و این قدر زیبا کارگردانی شده که وقتی هیجان هم نداشته باشد باز هم بیننده میخواهد با همین ریتم فیلم تا آخرش رو دنبال کند.
    زمانی که بنجامین با اون دختر بچه رد ارتباط بود اما از ذهنیت یک کودک بود فقط ظاهرش پیر بود چقدر زیبا به نمایش درامد.
    اما در باره تحلیل سروش فکر میکنم یعنی این طور احساس میکنم ارتباط خوبی با این فیلم از نظر علاقه پیدا نکردی شاید چون عادت داشتی فینچر مثله همیشه در باره واقعیت و معما های زمان که بر اساس علم ثابت شده مثله همیشه فیلمی بسازه اما این بار چاشنی تخیل رو تو کارش اضافه کرد...و باورت واست سخته که بپذیری این فیلم میتونه روزی حتی واقعیت داشته باشه.نظر خودت چیه؟
    این فیلم شاید تنها برای یک نفر غرور آفرین بود اون هم براد پیت چون همیشه در باره اش تو سینمای دنیا بد حرف میزدند که این بازیگر توان بازی در فیلمهای سخت رو نداره و فقط به درد اکشن میخوره اما نشون داد که همچین چیزی نیست.

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    نمیدونم چی بگم اما باورش برام سخت هستش و دردناک هستش!! کسی اگر این اتفاق براش بیوفته زندگی سختی رو در پیش داره همانند سختی که چه خوب چه بد بنجامین در طول فیلم تحمل کرد و دردناکترین انها همان خداحافظی اش با دیزی بود که با گفتن "تو نمیتونی هم عاشقم باشی هم من رو بزرگ کنی ازش خداحافظی کرد"
    اما به هرحال چی بگم!!
    سروش اتفاقا من از یک نفر شنیدم که همچین اتفاقی غیر ممکن نیست. در اثر یک اختلال ژنتیکی ممکنه جریان رشد عکس بشه.
    البته یکی از دوستان هم نمونه مشابهی رو برام مثال زد و حتی گفت که تو ایران همچین فردی وجود داره.
    با این که باورش برام سخت بود رو حساب اطمینانی که به اون فرد دارم تصور میکنم که واقعا این مسئله ممکنه.

در کل من ارتباط خوبی با این فیلم برقرار نکردم و دلیلش هم این بود که داستان رو خیلی غیر واقعی میدیدم. اما وقتی شنیدم این اتقاق نظبر داره برام مسئله کلا فرق کرد.
    حالا میخوام یکبار دیگه این فیلم رو با دقت بیشتری ببینم و شکی هم نیست که چیزی که گفتی درسته, یعنی اون فرد عذاب زیادی در زندگی میکشه.

درباره تحلیلت باید بگم که با توجه به آشنائی که با روال کار فینچر پیدا کردی آثاری رو که از این کارگردان تحلیل میکنی بیشتر دوست دارم.
    مسئله اینه که کارهای فینچر مثل یک ماجرای به هم پیوسته اما در عین حال جدا جدا هستند که به نظر میرسه در حال کامل کردن یک زنجیره هستند.
    شاید یک روز بفهمیم که این فیلم ساز هدفی کلی رو در کارهاش دنبال میکرده و من اون روز اصلا تعجب نمیکنم.
    ضعف های انسانی, جنبه های مختلف زندگی بشر, فشارهای زندگی انسان, گناهان کبیره, اتفاقات ماورا طبیعی و هوای نفس و نابودی همنوع به شکلهای مختلفی در فیلمهای فینچر نمود دارند و هیچ کدوم هم شبیه هم نیستند و در هر ساخته به یک جلوه دیگه از انسان میپردازه.

به نظر من فینچر یک کلاس انسان شناسی رو هدایت میکنه که نهایتش رو نمیشه پیش بینی کرد. اما من همه کارهاشو دوست دارم.
    مخصوصا هفت و بازی رو ...

ممنون سروش جان
    1CHAMPION به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

12. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

SEYED AMIR آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها

سروش اتفاقا من از یک نفر شنیدم که همچین اتفاقی غیر ممکن نیست. در اثر یک اختلال ژنتیکی ممکنه جریان رشد عکس بشه.
    البته یکی از دوستان هم نمونه مشابهی رو برام مثال زد و حتی گفت که تو ایران همچین فردی وجود داره.
    با این که باورش برام سخت بود رو حساب اطمینانی که به اون فرد دارم تصور میکنم که واقعا این مسئله ممکنه.
    فکر نکنم فرخ جان ، آخه اصلا غیر ممکنه ..!
    فکر کنید یکی پیر بدنیا بیاد و پس از زمان یواش یواش بیاد جون بشه ..!! اصلا با عقل جور در نمیاد
    شاید فرخ جان منظور دوستتون این بوده که یکی شکلش وقتی که بدنیا اومده یکم شبیه پیرمرده ها اینا بوده

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR_TORRES نمایش پست ها
    فکر نکنم فرخ جان ، آخه اصلا غیر ممکنه ..!
    فکر کنید یکی پیر بدنیا بیاد و پس از زمان یواش یواش بیاد جون بشه ..!! اصلا با عقل جور در نمیاد
    شاید فرخ جان منظور دوستتون این بوده که یکی شکلش وقتی که بدنیا اومده یکم شبیه پیرمرده ها اینا بوده
    نه امیر جان دقیقا همین طوریه و الان هم زنده است. متاسفانه به دلایلی نمیتونم اسم بیارم. اما خودم هم وقتی متوجه شدم داستان دقیقا این طوری بوده کاملا متعجب شدم و هنوز هم برام جا نیفتاده. اما از یک متخصص ژنتیک هم که سوال کردم گفت که غیر ممکن نیست. اما بسیار بسیار نارده. در حد یک در 100 میلیون نفر !

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

بايد بگم كه اين تحليلت نسبت به كارهاي قبليت خيلي بهتر و روان تر شده. اگرچه كمي در مورد داستان مي شد كمتر مانور داد.
    نكته اي كه به ذهنم ميرسه اينه كه با بحثي كه دوستان مي كنند، كاش كمي هم از نظر پزشكي تحقيق مي كردي ببينيم آيا واقعا چنين چيزي امكان پذير هست يا نه؟

و اما در مورد فيلم:
    ميشه گفت بنجامين باتن يه رومنس كامله. راستش تماشاي فيلمش آدم رو خيلي متأثر مي كنه.
    اينكه كسي رو كه خيلي دوست داري به چنين شرايطي دچار بشه و كاري هم نشه براش كرد واقعا دردناكه. اينكه زماني برسه كه ديگه تورو به ياد نياره و ...
    اين فيلم ميشه گفت يه جورايي بازي با زمانه، خشونت گذر زمان در اين فيلم به خوبي ديده ميشه. اينكه گاهي زمان چقدر تند ميگذره.

16. 4 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها

در کل من ارتباط خوبی با این فیلم برقرار نکردم و دلیلش هم این بود که داستان رو خیلی غیر واقعی میدیدم. اما وقتی شنیدم این اتقاق نظبر داره برام مسئله کلا فرق کرد.
    حالا میخوام یکبار دیگه این فیلم رو با دقت بیشتری ببینم و شکی هم نیست که چیزی که گفتی درسته, یعنی اون فرد عذاب زیادی در زندگی میکشه.

درباره تحلیلت باید بگم که با توجه به آشنائی که با روال کار فینچر پیدا کردی آثاری رو که از این کارگردان تحلیل میکنی بیشتر دوست دارم.
    مسئله اینه که کارهای فینچر مثل یک ماجرای به هم پیوسته اما در عین حال جدا جدا هستند که به نظر میرسه در حال کامل کردن یک زنجیره هستند.
    شاید یک روز بفهمیم که این فیلم ساز هدفی کلی رو در کارهاش دنبال میکرده و من اون روز اصلا تعجب نمیکنم.
    ضعف های انسانی, جنبه های مختلف زندگی بشر, فشارهای زندگی انسان, گناهان کبیره, اتفاقات ماورا طبیعی و هوای نفس و نابودی همنوع به شکلهای مختلفی در فیلمهای فینچر نمود دارند و هیچ کدوم هم شبیه هم نیستند و در هر ساخته به یک جلوه دیگه از انسان میپردازه.

به نظر من فینچر یک کلاس انسان شناسی رو هدایت میکنه که نهایتش رو نمیشه پیش بینی کرد. اما من همه کارهاشو دوست دارم.
    مخصوصا هفت و بازی رو ...

ممنون سروش جان
    دیگه من نمیدونم چی بگم والا
    واقعا برای یک فرد این طور زندگی سخته همون طور که برای بنجامین سخت بود و اون طور خداحافظی با دیزی همه رو نابود میکنه! و اون طور به دنیا اومدن و سرانجام اون طور بچه شدن که هیچی از زندگی قبلی به یادش نیاد واقعا سخته!!
    دیگه چی بگم ! انشالله که خدا هم به کسایی که این طور به دنیا میان کمک کنه و حداقل صبرش رو هم بهشون بده تا طاقت همچین دردهایی رو داشته باشن!!
    درباره ادامه حرف هات هم ممنون از لطفت !لطف داری فرخ جان
    کارهای فینچر واقعا زیبا هستند و روالی که داره اصلا به سینمای هالییود و فیلم های هالییودی شباهت نداره همین فیلم بازی یکی از عجیب غریب ترین فیلم های فینچر هستش!!
    باز مرسی
    anton chigurh به این پست علاقمند بوده است.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

18. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)