سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.45- تحليل و بررسي فيلـــــــم رنگــــو (Rango) - صفحه 2

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 43
نمایش شاخه ای54علاقمندی ها

موضوع: Cwa.45- تحليل و بررسي فيلـــــــم رنگــــو (Rango)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Cwa.45- تحليل و بررسي فيلـــــــم رنگــــو (Rango)

نام فیلم: رنگـــو
    فایل پیوست 5457
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: گور ویبرینسکی
    نویسنده: جان لوگان-گور ویبرینسکی
    تهیه کننده: گور ویبرینسکی
    موزیک: هانس زیمر
    تدوین: کریگ وود
    کارگردان هنری: جان بل

بازیگران
    جانی دپ
    ایسلا فیشر
    الفرد مولینا
    ابیگیل بریسلین
    هری دنت استنمتون
    اطلاعات دیگر
    ژانر: انیمیشن، هیجان انگیز، کمدی
    درجه نمایش: G

تاریخ نمایش:4 مارچ 2011
    زمان فیلم: 111 دقیقه
    شرکت توزیع کننده: پارامونت پیکچرز
    محصول ایالات متحده
    بودجه فیلم: 135 میلیون دلار
    فروش کل: 243 میلیون دلار
    این انیمیشن دارای امتیاز 7.5 از سایت imdb میباشد.
    افتخارات و جوایز
    برنده اسکار بهترین انیمیشن سال 2012
    برنده چهار جایزه از انی آواردز 2012
    برنده جایزه بهترین انیمیشن سال از بفتا 2012
    نامزد گلدن گلوب سال 2012
    تحلیل و بررسی از نازنین

ویرایش توسط FFKIA : 11-01-2012 در ساعت 19:20
    Anti Trust, SovRan, Skyfly و 10 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 21 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : 45- تحليل و بررسي فيلـــــــم رنگــــو (Rango)

خیلی خیلی ممنون نازنین جان

تحلیل رو الان خوندم با این که هنوز فیلم رو ندیدم.
    به شکلی فضا رو ترسیم کردی که الان فکر میکنم فیلم رو دیدم. البته این برای کسی مه مثل من فیلم رو ندیده بهتره تا کسی که فیلم رو دیده.
    کسی که فیلم رو دیده مسلما دنبال چیز بیشتری تو تحلیل میگرده و به طور قطع قصد داره تا در تحلیل از کیفیات نادیده در فیلم با خبر بشه.

از نظر مفهومی شما این مسئله رو نشون دادین. اما فکر میکنم بخشهائی که به خود داستان پرداخته بیشتره و در اون بخشها کارائی تحلیل کمتر میشه.
    بخش نتیجه گیری خیلی عالی بود و شباهت زیادی به نقد داشت.

بازم ممنون نازنین جان
    1CHAMPION به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

5. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

6. # ADS

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

بعد از چند روز کاری (!) فرصت شد تا این فیلم (شما انیمشن بخونید) رو ببینم.
    حوصله مقدمه چینی ندارم پس یک راست میرم سراغ تحلیل !
    نازنین جان در طول تحلیل ، به خصوص در پاراگراف اولیه ، به کرار به شباهت این فیلم با فیلم های واقعی وسترن اشاره کردی
    اما این شباهت رو جزو نکات قوت فیلم گذاشتی در حالی که به نظر من این یکی از نکات ضعف فیلم هست.
    اگر نحوه وارد شدن به شهر ، به سالـــــون و حتی دوئل لین فیلم قراره شبیه وسترن های قبلی باشه ، ما شاهد یکی از کلیشه ای ترین فیلم ها هستیم.
    به نظر من این شباهت ها جزو نقاط ضعف فیلم هست چون خیلی فیلم رو کلبشه ای میکنه .. در سال 2011 انتظار ما از وسترن نباید همون چیزی باشه که در سال 1950 بوده !
    فکر کنم چون این سکانس ها با ظاهر انیمیشنی تلفیق شده بود از چشم تو نکته مثبت برای فیلم در نظر گرفته شد.
    بر خلاف تو من این مجموعه کارهای عجیب رنگو رو اعتماد به نفس نمیبینم بلکه بیشتر حماقت میدونم. تو این فیلم همه ی اتفاقات جوری دست به دست هم داده بود
    که همیشه با این حماقت های رنگو ، شانس با او همراه بود و داستان پیش میرفت و همیشه هم او موفق میشد.
    شاید این فیلم با این توصیفات که گفتم برای یک کودک یا نوجوان عالی باشد ولی ما که این همه فیلم پیچیده و تاثیرگذار دیدیم ، چگونه با این توصیفات از این فیلم لذت ببریم ؟
    آیا قراره که فقط 2 ساعت وقت بگذرونیم یا بیایم و راجع به فیلم تحلیل شخصیمون رو بگیم ؟ یا به قول خودت فقط لبخند بر روی لب هایمان بیاد ؟
    پس اگر قراره به تحلیل بپردازیم که کل فیلم زیر سوال میره .. ولی تو به عنوان تحلیل شخصیت از این فیلم اصلا به هیچ نقطه ضعفی اشاره نمیکنی.
    شاید تنها قسمت تامل برانگیز فیلم ، نکات مربوط به ساختن شهر توسط انسان ها و ظهور یک منجیست ..
    انسان مخرب ترین موجود این کره خاکیست که تاثیرش رو در این انیمیشن کودکانه هم میبینیم. ولی قسمت دوم که مزبوط به ظهور یک منجی و قهرمان است پا رو فراتر از یک انیمیشن کودکانه گذاشته
    سایه ظلم ستم که نیازمند یک ناجیست .. این احساس در تمدن های امروزی ما در سال 2011 هم به چشم میاد.
    ولی ای کاش همه مشکلات با یک قهرمان حل میشد !!
    مقایسه و در نظر گرفتن دو جمله " من چه کسی هستم" و جمله " من هیچکس نیستم" رو که در اول و آخر تحلیل گفتی رو خیلی خوب اومدی
    از این یادآوری و تحلیل شخصیت رنگو در دو بار که به دل بیابان زد خیلی خوشم اومد .. بعد از ناامیدی بزرگ حالا حتی رنگو حاضره که از زندگیش هم بگذره (اشاره به سکانس عبور از بزرگراه)
    این نشون میده که هدف در زندگی چقدر سهم مهمی داره ..
    راستی دقیقا راست گفتی ، سکانس کلینت ایستوود استثنایی ترین سکانس این فیلم بود. کاملا به موقع بود ..
    قهرمانی که 30-40 سال امید رو در بیابان های غرب وحشی به مردم نشون میداد ، حالا امید رو به قهرمان داستان رنگو میبخشد.
    راستی چرا به شکست رنگو در مقابل مار اشاره نکردی ؟
    جایی که قهرمان داستان بعد از حدود 1 ساعت از رشادت ها و موفقیت ها بلاخره شکست میخورد و طرف دوم این شخصیت مشخص میشود.
    طرف دوم قهرمانی که به راستی هیچکس نیست. حتی در فیلم هم اشاره به گذشته او نشده و فقط آکواریوم او یاداور گذشته اوست ..
    ببین تو میگی که "پایانی بر یک وسترن کودکانه" ولی بعد میگی که رنگو فقط یک انیمیشن کودکانه نیست !
    اینجا تضاد وجود داره .. این "وسترن کودکانه" همان "انیمیشن وسترن کودکانست"
    پس دلیلی وجود نداره که این تضاد بین عنوان مطلب و خط اول آخرین پاراگراف رو توجیح کنه ..
    در ادامه ، وسترن آکنده از خشونت است. برگرفته از غرب وحشیست .. حالا نمایش لطیف وسترن در تضاد این قانون این ژانر است.

راستش در طول این متن ، فقط به نقد تحلیل و خود فیلم از نگاه خودم پرداختم. رنگو جزو ان دسته فیلم هایی قرار گرفت که برای من فقط برای گذر زمان مورد استفاده بود و نه تامل !
    انیمیشنی کودکانه که فقط از چند نکته فیلم از جمله حضور کلینت ایستوود به عنوان راهنما لذت بردم.
    ولی همیشه سبک نوشته های تو رو تحسین کردم .. دلنشین و عالی بود.
    دوست دارم دفعه بعد فیلم قابل تامل تری رو انتخاب کنی ..
    بازم ممنون از وقتی که برای این تحلیل گذاشتی
    1CHAMPION به این پست علاقمند بوده است.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

8. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,644 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

كلا بعد از خوندن حرفهاي سهيل يه نكته اي به ذهنم رسيد

سهيل جان ما تو عنوان همه خروجي هاي تيم تحليل و بررسي مي نويسيم : تحليل و بررسي فيلم .....

چيزي كه شما داري در موردش از من سوال مي پرسي اسمش تحليل نيست ، نقد فيلمه !
    كسي كه مي خواد اثري رو تحليل كنه سعي مي كنه سراغ فيلمي بره كه براش حرفي داره و يا نكاتي رو در اون ديده كه مي خواد بررسي و عنوان كنه
    اينكه شما انتظار داري نقاط ضعف فيلم رو من بيان مي كردم يعني انتظار داري نقد فيلم رو مطالعه كني كه بايد بگم پس كلا اشتباه خوندي مطلب رو !
    اينكه شما از اين فيلم چند تا سكانس زيبا و مفيد دريافت كردي برمي گرده به نظر شخصي شما و نه من !
    اگر نظر تو در مورد اين فيلم چيز ديگه اي بود ، باز هم از من مي خواستي نقاط ضعف رو بيان كنم ؟!!!
    اصولا نقد دنياي كاملا متفاوتي با تحليل داره .. نقد حيطه اي هست كه شخص منتقد به قصد كنكاش و فضايي اعتراض آميز و منتقدانه واردش مي شه
    نمي دونم با چه معياري اين انيميشن رو براي ديدن انتخاب كردي ، اما من انيميشني رو انتخاب نكردم براي ديدن كه سرشار از خشونت باشه تا به يه فيلم وسترن نزديك بشه
    من از شباهت هايي گفتم كه كاملا فيلم ها و كليشه هاي وسترن رو برام يادآوري مي كرد و همه اين تكرارها و كليشه هايي كه از نظر تو ضعف محسوب مي شد براي من در قالب يه انيميشن نقطه مثبت بود
    اعتماد به نفس رنگو براي من جايي مشهود بود كه وارد يه كافه مي شه و خودش هم مي دونه كه بين اين همه شرور و ياغي يه لقمه چپ مي شه اما به روي خودش نمي ياره و خيلي زود جايگاهي جالب توجه بدست مي ياره
    اعتماد به نفس رنگو براي من جايي مشهوده كه جلوي خانواده عظيم گوركن ها اونم ناتوان و بي دفاع ظاهر مي شه با اينكه مي دونه مسلما پيروز نيست

فكر كنم اصولا همه اين حماقت هايي !!!! كه مي گي با همين اعتماد به نفس پيروزي رو به ارمغان مي يارن

در مورد نوع نظر شخصي شما در مورد اين فيلم و حتي شخصيت هاش من نمي تونم نظري داشته باشم ، اما اون انتظاري كه شما داشتي و توضيحاتي كه ارائه كردي رو بايد از يك منتقد بخواي نه يك تحليل گر !

آیا قراره که فقط 2 ساعت وقت بگذرونیم یا بیایم و راجع به فیلم تحلیل شخصیمون رو بگیم ؟
    من واقعا متوجه منظور شما نشدم !
    كلا روالي كه تو سايت وجود داشته همين بوده ... تحليل گر فيلمي رو انتخاب مي كرده و نظر و برداشت شخصي خودش رو در قالب تحليل بيان مي كرده و خوانندگان هم بنا به اون تحليلنظرات خودشون رو بيان مي كردند ! نه من تحليل گر مي تونم در زمان تحليل چند نفر باشم با چند ديدگاه و نه قراره كه ديدگاه همه رو جمع آوري كنم ! ضمن اينكه تبادل نظر و ارائه نظرات و تحليل هاي شخصي خوانندگان هم آزاد بوده
    چيزي كه واسه من تو اين جمله و كلا نظر شما جاي سوال داره اينه كه چرا بايد جواب اينكه شما از اين فيلم رضايت كافي رو نداشتيد من نوعي بايد بدم ؟ و بايد براش دليلي داشته باشم ؟!!!

پس اگر قراره به تحلیل بپردازیم که کل فیلم زیر سوال میره .. ولی تو به عنوان تحلیل شخصیت از این فیلم اصلا به هیچ نقطه ضعفی اشاره نمیکنی.
    ببخشيد اما فكر كنم لازم باشه به عنوان اين تاپيك دقت كني دوباره و به عناوين كل تحليل هاي سايت ! اگر قرار نيست به تحليل فيلم بپردازيم پس قراره واقعا چه كاري انجام بديم و آيا تا امروز چه كاري انجام مي داديم ؟؟؟؟؟؟

تحليل شخصي من با تحليلي كه شما از اين فيلم داشتي كاملا متفاوته و مسلما اين ايراد بر نويسنده وارد نيست كه نظر همه خوانندگان و بينندگان رو بدونه !

ممنونم سهيل

10. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

بحث اولت مربوط به نقاط ضعف فیلم
    من انتظار ندارم که تو نقد کنی این فیلم رو ولی به عنوان یک تحلیل گر وقتی کلیه وقایع مهم فیلم رو مورد بررسی قرار میدی
    بعد از گفتن خوبی های فیلم و نکات مثبت ، بلاخره نوبت به نکات منفی هم میرسه دیگه .. نه ؟
    تو وقتی داری تحلیل میکنی فیلم رو ، یعنی به هیچ نکته منفی ای نرسیدی که بررسیش کنی ؟ اینجور که تو میگی ، تو باید به این فیلم نمره 10 از 10 بدی دیگه
    چون هیچ گونه ضعفی در این فیلم ندیدی .. در کل میگم به عنوان یک تحلیل گر ، یه آدم بی طرف ، تو هم نکات مثبت رو بگو و هم نکات منفی .. ولی اینجا من فقط نکات مثبت رو دیدم ، پس کو نکات منفی ؟
    لازم نیست حتما نقد کنی ، حتی یه نکات منفی اشاره کنی یا بررسیش کنی ، کافیه !
    اگر من هم از این فیلم خوشم میومد ، انتظار داشتم که تو به عنوان یه شخص بی طرف هم خوبی ها رو بگی و هم بدی ها !

معیار من برای دیدن این فیلم ، این بود که بیام و تو تحلیل این فیلم شرکت کنم.

شخصیت رنگو
    ببین اعتماد به نفس یه جایی به حماقت میرسه .. به مثال خودت توجه کن :
    رنگو با اینکه میدونه ممکنه تو سالـــون کشته بشه ولی وارد اونجا میشه ! حالا تو این فیلم همه چی دست به دست هم داده تا رنگو پیروز بشه
    ولی تو این خودکشی رو اعتماد به نفس میدونی ؟ اگر در فیلم به صورت خیلی بچه گانه ای همه چیز به نفع رنگو نبود ، باز هم این کار اعتماد به نفس بود ؟ اگر رنگو در کافه کشته میشد ، اعتماد به نفس واژه ی مناسبی بود یا حماقت ؟

در مورد وقتی که برای فیلم گفتم میزاریم
    منظورم من اینجا به کلی خود فیلم هست. اینکه این فیلم رو تو انتخاب کردی و ما در طول مدت تماشای فیلم ، فقط 2 ساعت وقت گذروندیم
    و اگر قرار هست که موشکافانه به فیلم نگاه کنیم و بعدش در این تایپک به بررسیش بپردازیم که دیگه هیچی نمیمونه !!
    کل فلسفه فیلم فقط برای گذروندن 2 ساعت وقت انسان است و نه بیشتر !
    چون اگر قرار باشه که این فیلم تحلیل بشه که ، حضور خود تحلیل گر در این تایپک کافیست.
    اما اگر قرار که درباره این تحلیل نظر داده بشه ، کل فیلم و همچنین تحلیل زیر سوال میره ..
    من به انتخاب تو احترام میزارم .. حتی به قدری احترام میزارم که بااینکه این فیلم رو ندیده بودم
    به خاطر اینکه تو وقت گذاشتی روش ، رفتم دانلود کردم و نشستم با دقت فیلم رو دیدم .. بعد اومدم با دقت تحلیل تو رو خوندم.
    منتی رو تو نیست ولی منظورم اینه کهاین فیلم فقط ارزش 2 ساعت وقت گذروندن داشت.
    اگر قرار باشه در موردش بحث بشه ، همانطور که گفتم هم تحلیل و هم خود فیلم زیر سوال میره .

قسمت اخر حرفات

این تایپک برای بحث گفتگو پیرامون تحلیل این فیلم هست. شکی در این نیست.
    ولی حرف من اینه که هرچقدر رو این فیلم یبشتر مانور بدیم ، فیلم و بعدش تحلیل بیشتر زیر سوال میره !

در اخر باز بگم که من از این بحث و گفتگو لذت میبرم.
    چون نظر من که هیچ ، نظر تو هم برای من محترم و این تبادل نظر خیلی خوب و جالبه .. امیدوارم که تو هم همچین حسی داشته باشی

12. 3 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

ببینید از بحث بین شما من الان یک نکته ای به نظرم رسید.

کلا وقتی خودم وقتی یک فیلمی رو تحلیل میکنم که حس مثبتی نسبت به اون فیلم دارم.
    اگه حس منفی داشته باشم معمولا نمیرم سراغ تحلیلش. به همین دلیل در تحلیلهای خودم این طور احساس میشه که به شکلی فیلم برام جذاب بوده و طرفدارش بودم.
    این غیر از تحلیلهای لاسته که اون زمان خیلی ها میگفتند که تو داری لاست رو میکوبی.

در کل این فضای متفاوته نقد و تحلیله. در نقد نگاه نویسنده مطمئنا انتقادیه و در تحلیل نگاه مثبت و علاقمند موشکافی اثر ...
    هم در تحلیلهای قبلی سهیل و هم نازنی این حس کاملا مشخصه. مثلا علاقه سهیل به تایتانیک و اینسپشن کاملا محسوسه و همچنین علاقه نازنین به لئون ... پس این جزو بدیهیات تحلیلهاست.

اما به غیر از تحلیلگر دیگر افراد شرکت کننده در تحلیل نباید صرفا طرفدار فیلم باشند و یا نسبت به آن حس مثبتی داشته باشند. بنابر این ممکنه من به عنوان خواننده تحلیل از حس مثبت نویسنده تحلیل خوشم نیاد و اون رو مورد انتقاد قرار بدم که اصولا این یک چیز طبیعیه.

پس دو تا نتیجه میگیریم که ظاهرا خودتون هم بهش رسیدین.
    اول این که تحلیل رو با نقد یکی ندونیم و دوم این که گاهی ممکنه کسی که به فیلم حس مثبت نداره عملا در مقام مخالفت با نویسنده بر بیاد.

این مسئله در تاپیکهای تحلیل خیلی خیلی طبیعیه و برای خود منم بارها پیش اومده و خاطرم هست در دوران لاست گاهی تاپیکها از مسیر طبیعی بابت همین مسائل خارج میشد.

به هر حال با سهیل موافقم که این بحث ها سازنده است.
    ممنون که بحثهائی اینچنین درگیرانه و جدی در تاپیک انجام میدین.

موفق باشید
    ADoLF و AloneDreamer به این پست علاقمند بوده اند.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

14. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

من كاملا از بحث هاي اين چنيني استقبال مي كنم
    اينكه الان در مورد ديدگاه سهيل اينطور نوشتم به اين دليل بود كه كلا روندي كه تا الان توي تحليل هامون داشتيم خارج از اين مسائل بوده و شايد در بعضي مواقع اونم بصورت جزئي مواردي طرح شده در باب ضعف فيلم ها !
    اما با فرخ موافقم كه شخص تحليل گر نسبت به فيلمي كه انتخاب مي كنه حس مثبت داره و مسلما براي تحليلش به سراغ موارد منفي نمي ره
    نه سهيل ، من منظورم اين نيست كه رنگو عاليه و من بهش 10 خواهم داد ، اما از ديد بررسي مي شه اينطوري براش نوشت و از ديد انتقادي شايد حتي نوشته و مطلب تيز و تخريب كننده باشه
    به نظرم اينه كه مي شه كاملا تفاوت نقد و تحليل رو لمس كرد

در مورد اعتماد به نفس يا حماقت رنگو گفتي .... خب مسلما من در مورد شخصيتي صحبت كردم كه تو اين فيلم وجود داشت و عاقبتش رو هم ديدم و بر مبناي اتمام فيلم تحليل رو نوشتم ، اما اگر به قول خودت اين اعتماد به نفس ها تبديل به ماجرايي غير از اين مي شد ، مسلما منه تحليل گر نوع بيان و نوع نوشته رو عوض مي كردم ، اوني كه بهش اشاره كردي بله دقيقا بهش مي گن حماقت ! اما خودت هم شاهد بودي كه در اين داستان ماجراي اعتماد به نفس رنگو تبديل به حماقت نشد ، پس چطور انتظار داري من ازش بعنوان حماقت نام ببرم ؟

ضمن اينكه ممنونم كه به انتخاب و نوشته من احترام گذاشتي و اين باعث خوشحالي منه
    ADoLF به این پست علاقمند بوده است.

16. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

ببین تو الان تصور کن که رنگو جلوی در کافه وایساده ..
    میدونه که بره تو ممکنه کشته بشه .. پس اگر بره تو ، حماقت کرده
    تو اینجا رو باید تحلیل کنی که مثلا رنگو با حماقت وارد کافه میشه.
    اما تو صبر کردی که رنگو زنده از کافه اومد بیرون ، بعد میگی پس اعتماد به نفس بود.
    تو بعد از حرکت که نباید نتیجه گیری کنی .. تو وقتی رنگو تصمیم میگیره که بره تو کافه که معلوم نیست که بلایی سرش بیاد رو نمیتونی بگی اعتماد به نفس !
    پس تصمیم رنگو حماقت بود ولی نتیجه بعد از انجام کار ، میشه به عنوان شانس و حالا اعتماد به نفس ازش یاد کرد.

ببین یه مثال برات از خودم بزنم :
    شکل گیری داستان تایتانیک اینجوری بود که عکس رز رو تو تلویزیون نشون میدن و اون میاد کل واقعه رو شرح میده ..
    من با اینکه این فیلم رو دوست دارم ولی در تحلیل گفتم که چطوری عکسی که 84 سال در عمق 3000 متری اقیانوس بوده ، هنوز سالم مونده که عکس رز رو با بالاترین کیفیت و جزئیات نشون میده ؟
    یعنی این مسئله ، برگترین مشکل این فیلم بود که به شکل گیری داستان هم مربوط میشد. با اینکه این فیلم رو دوست داشتم این ضعف بزرگ رو گفتم.
    پس تو این تحلیل هم دنبال یه نقطه ضعفی برای رنگو گشتم ولی هیچ چیزی پیدا نکردم ..
    پس :
    یا باید این فیلم ، بهترین فیلمی باشه که تو دیدی ، همون جریان 10 از 10
    یا تو بی طرف فیلم رو تحلیل نکردی و فقط به نکات مثبت پرداختی

مرسی نازنین جان
    خیلی خوشحالم که منطقی با مشکلاتی که از تحلیلت گرفتم ، برخورد کردی
    ویرایش توسط ADoLF : 08-07-2011 در ساعت 15:55

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,004 در 1,163 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    ببین تو الان تصور کن که رنگو جلوی در کافه وایساده ..
    میدونه که بره تو ممکنه کشته بشه .. پس اگر بره تو ، حماقت کرده
    تو اینجا رو باید تحلیل کنی که مثلا رنگو با حماقت وارد کافه میشه.
    اما تو صبر کردی که رنگو زنده از کافه اومد بیرون ، بعد میگی پس اعتماد به نفس بود.
    تو بعد از حرکت که نباید نتیجه گیری کنی .. تو وقتی رنگو تصمیم میگیره که بره تو کافه که معلوم نیست که بلایی سرش بیاد رو نمیتونی بگی اعتماد به نفس !
    پس تصمیم رنگو حماقت بود ولی نتیجه بعد از انجام کار ، میشه به عنوان شانس و حالا اعتماد به نفس ازش یاد کرد.
    به نظر من رنگو اعتماد به نفس داره نه حماقت.وقتی اون میخواد وارد کافه بشه نمیدونه که چه اتفاقی قراره بیافته.وقتی وارد کافه میشه و عکس العمل افراد تو کافه رو میبینه و میفهمه که دارن یجوری بهش نگاه میکنن میفهمه که تو چه موقعیتی قرار گرفته و در اون زمان با اعتماد به نفس مشکل خودش رو حل میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    در طول تحلیل ، به خصوص در پاراگراف اولیه ، به کرار به شباهت این فیلم با فیلم های واقعی وسترن اشاره کردی
    اما این شباهت رو جزو نکات قوت فیلم گذاشتی در حالی که به نظر من این یکی از نکات ضعف فیلم هست.
    درسته این صحنه ها کلیشه ای هست اما وقتی در قالب یک انیمیشن استفاده میشه از حالت کلیشه ای در میا.در کل تحلیل خوبی بود ممنون

19. 2 کاربر از پست مفید joker سپاس کرده اند .

MiSS SAYTA آواتار ها
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    به نظر من رنگو اعتماد به نفس داره نه حماقت.وقتی اون میخواد وارد کافه بشه نمیدونه که چه اتفاقی قراره بیافته.وقتی وارد کافه میشه و عکس العمل افراد تو کافه رو میبینه و میفهمه که دارن یجوری بهش نگاه میکنن میفهمه که تو چه موقعیتی قرار گرفته و در اون زمان با اعتماد به نفس مشکل خودش رو حل میکنه.
    من با اين ايده بيشتر موافقم ... حتي مايي كه در قالب بيننده مشاهده مي كرديم اين فيلم رو ، واقعا نمي دونستيم ... خود رنگو هم نمي دونست ورودش به كافه چطوريه و اصلا چنين افرادي باهاش روبه رو مي شن
    رنگو بعد از اينكه وارد كافه شد تصميم گرفت كه چطور صحبت كنه !

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,004 در 1,163 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    من با اين ايده بيشتر موافقم ... حتي مايي كه در قالب بيننده مشاهده مي كرديم اين فيلم رو ، واقعا نمي دونستيم ... خود رنگو هم نمي دونست ورودش به كافه چطوريه و اصلا چنين افرادي باهاش روبه رو مي شن
    رنگو بعد از اينكه وارد كافه شد تصميم گرفت كه چطور صحبت كنه !
    دقیقا.این اولین باره که رنگو در فضای زندگی ادما نیست.اون در تمدن انسان ها زندگی کرده پس نمیدونه که تو غرب وحشی چه اتفاقاتی میتونه بیافته و وقتی برخورد بقیه تو کافه رو میبینه با اعتماد به نفس خودش رو از مهلکه نجات میده برای اثبات این حرف بهتره به صحنه ای توجه کنی که یکی از رنگو میپرسه چطور اون برادرا رو با یه گلوله کشتی.رنگو اولش جا میخوره ولی بعدش خودش رو جمع و جور میکنه و به نظر من این اعتماد به نفسه نه حماقت

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)