سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.47- تحليل و بررسي فيلـــــــم قاتلین بالفطره (Natural Born Killers) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
نمایش شاخه ای33علاقمندی ها

موضوع: Cwa.47- تحليل و بررسي فيلـــــــم قاتلین بالفطره (Natural Born Killers)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.47- تحليل و بررسي فيلـــــــم قاتلین بالفطره (Natural Born Killers)

نام فیلــــم: قاتلین بلفطره Natural Born Killer
    فایل پیوست 5519
    اطلاعات فیلم
    کارگردان: اولیور استون
    نویسنده فیلم نامه: کوئنتین تارانتینـــو
    نویسنده داستان: دیوید ولوز
    تهیه کننده: جان همشر
    موزیک متن: برنت لوئیس
    فیلم بردار: رابرت ریچاردشون
    تدوین: برایان بردان و هنک کروین
    کارگردان هنری: آلن تامکینز
    بازیگران
    وودی هارلسون: میکی ناکس
    جولیت لوئیس: مالوری ناکس
    تام سایزمور: دکتر جک اسکاگنتی
    رندی دانجرفیلد: اد ویلسون
    اورت کوئنتون: دیپوتی واردن
    جارد هریس: پسر لوندون
    ایدی مک کلورگ: مادر مالوری
    اطلاعات دیگر
    ژانر: جنائی، درام، عاشفانه
    تاریخ نمایش: 26 آگوست 1994
    درجه نمایش: R
    زمان: 118 دقیقه
    شرکت تولید کننده: برادران وارنر
    محصول ایالات متحده
    بودجه ساخت: 34 میلیون دلار
    فروش کل: 50 میلیون دلار
    IMDB Rate 7.1 از میان 82000 رای
    افتخارات و جوایز
    برنده بهترین بازیگر زن و بهترین فیلم ویژه از فستیوال ونیز 1994
    نامزد بهترین فیلم و بهترین کارگردان از گلدن گلوب 1995
    نقد و تحلیل از: علی مدیــــری

ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 23:45
    1CHAMPION, ADoLF, AloneDreamer و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
    Ali_Silent-Killer آواتار ها
    وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,933
    سپاس شده 2,375 در 654 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 732 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 47- تحليل و بررسي فيلـــــــم قاتلین بالفطره (Natural Born Killers)

خب این فیلم از اون سری فیلم هاست که من اصلاً نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.اینکه فیلمی بسازیم که به مشکلات جامعه,درد مردم و ... اشاره کنه یا فیلمی باشه انتقادی خیلی خوب و قابل احترام هستش و فیلم رو میتونه به یک فیلم موندگار تبدیل کنه یا فیلم هایی که گاهی روند جامعه رو دچار تغییر میکنن یا حداقل اثراتی میذارن اما چیزی که در این سبک کارها خیلی مهمه یا حداقل برای من خیلی مهمه! این هستش که وجه هنری کار پایین تر از معنا یا پیام و... فیلم نباشه به این معنی که یک فیلم انتقادی اول یک فیلم هست و بعد انتقادی پس جذابیت های هنری در اولویت قرار داره.
    البته میزان خشونت یا ... نیست که باعث جذب نشدن حداقل من یکی شده برای مثال من خودم بسیار فیلم "سالو" رو دوست دارم که در هر انجمنی بودم یادم نمیاد کسی موافق این فیلم بوده باشه اما خب به نظرم از نمونه های خیلی خوب فیلم منتقد! هست که از خیلی نظرها از جمله خشونت بالاتر از این فیلم قرار داره پس حداقل دلیل جذاب نبودن این فیلم برای من خشونت نبوده ایراد جای دیگریست مثل فیلمنامه.

فرخ عزیز در مورد تحلیل های علی اقای عزیز گفته بودن که با خوندش فهمیدم کاملاً درسته تحلیل خیلی خوبی بود ممنون بی شک تحلیل بقیه دوستان هم همینطوره و خسته نباشید میگم به گروه تحلیل

در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته و در انزوا می‌خورد و می‌تراشد. این دردها را نمی‌شود
    به کسی اظهار کرد، چون عموماً عادت دارند که ... آنرا با لبخند شکاک و تمسخر آمیز تلقی بکنند زیرابشر
    هنوز چاره و دوایی برایش پیدا نکرده و تنها داروی آن فراموشی بتوسط شراب و خواب مصنوعی
    به‌ وسیله افیون ومواد مخدره است ولی افسوس که تأثیر این گونه داروها موقت است
    و بجا ی تسکین پس از مدتی بر شدت درد می‌افزاید.

4. کاربر روبرو از پست مفید Ali_Silent-Killer سپاس کرده است .

5. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA هم اکنون آنلاین است.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    اما چیزی که هست چرا این همه خشونت در دل یک فیلم باید باشه!!! چرا این همه خون و خون ریزی در فیلم باید بوجود بیایید!!
    همه حرفهات قبول سروش ، اما به نظرم شايد يكي از دلايلش اين باشه كه اين خشونت در جامعه انسان ها وجود داره
    اين خشونت شايد در فيلم هايي كه مثال زدي كمي اغراق داشته باشه ، اما نمي شه منكرش شد
    به نظر من به تصوير كشيدن اين ميزان خشونت خوب نيست ، اما خب واقعيته !
    خون و خونريزي كه مي گي ، قتل و خونخواري و.... همه اينها وارد زندگي بشر شده و گاه هم به بدترين شكل ممكن ! مسلما درصد زيادي از فيلم ها هم بايد از فضاي واقعي اطرافشون ايده بگيرن !

7. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

اول بگم من حالم بده
    این فیلم رو دقیقا 10 سال پیش دیدم !! فقط میدونستم شباهت هایی به فیلم کیل بیل داره و کشت و کشتار توش بیداد میکنه
    اما اصلا انتظار این طوریش رو نداشتم اقا حالم بده به خدااااااااا
    این فیلم چی بود از در و دیوارش همین طوری داشت خون میریخت!!! همین طوری ادم کشته میشد!فکر کنم در کل فیلم این میکی و مالوی یه 100 نفری رو مورد عنایت خودشون قرار دادند مخصوصا مالوی!!
    اصلا انتظار همچین افتتاحیه ای رو نداشتم!! مالوی که اصلا راه رفتنش رو هم بلد نبود همون طور که تو داستان اشناییشون نشان داد چه ادم کشی شده بود و چه دخل مرده رو اورد!!
    ببخشید بیشتر از این دیگه الان نمیتونم بگم بدجوری این فیلم حالم رو بد کرده و تمام ذهنم رو به خودش مشغول کرده بمیری تارانتینو که ادم نمیشی
    AZIMOTH به این پست علاقمند بوده است.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

9. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

اصولا ارتباط برقرار کردن با فیلمنامه های تارانتینو یکم مشکله و وقتی هم که این طوری خونبار میشه سخت تر.
    اما یک نکته ای در این فیلم هست. نمیدونم جیغ یک رو دیدید یا نه ..
    با این که این فیلم خیلی خونینه. اما به نظر من مشوق آدم کشی نیست.
    فیلم جیغ با این که خیلی کمتر از این فیلم خونین بود، اما سبب یکسری رفتارهای خشونت آمیز و چند الگوگیری برای قتل شد.
    طوریکه حتی نسخه های با کیفیت این فیلم زیاد منتشر نشد و وس کریون هم چند بار به دادگاه احضار شد.

از نظر من باز میشه قاتلین بالفطره رو به نوعی منتقد خشونت هم نامید. نه از طریق نقد خشونت بلکه از طریق حال به هم خوردن بیننده ها از این همه خونباری!
    البته در این مسئله هنوز خودمم شک دارم
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.47- تحليل و بررسي فيلـــــــم قاتلین بالفطره (Natural Born Killers)

خدای من این چه فیلمی بود؟
    توی زندگیم به اندازه یددن یک فیلک حالم بد نشده بود که این فیلمو دیدم!
    و باید اعتراف کنم بعد از 50 دقیقه دیدن فیلم رفتم یک اپیزود از فریندز رو دیدمبعد اومدم دوباره ادامشو دیدم.اصلا فاجعه بود...تارانتینو دیوانست فکر کنم
    کیل بیل که صحنه هاش و کشت و کشتارش به نظرم کارتونی بود یهویی خون فواره میزد اما این حال بهم زن بود...
    و باید بگم از دیدن فیلم اصلا هیچ لذتی بهم دست نداد و اصلا مهم برام نبود میواد چیرو نشون بده تو جامعه
    و با خوندن تحلیل اقای مدیری دیدم به این فیلم عوض شد.
    اصلا کاشکی فقط تحلیل رو میخوندم فیلم رو دیگه نمیدیدیم!
    تحلیلش قشنگ تر از فیلمش بود.کلا با هیچی از این فیلم حال نکردم نه بازیش بازیگراش نه هیچی کلا
    پالپ فیکشن و کیل بیل به نظرم بی نهایت قشنگ بود و مفهومی ترو زیبا تر اما این آخه چی بود...

استون در این فیلم، ابر و باد و مه و خورشید و فلک را به خدمت صنعت سینما واداشته تا آنچه که خشونت درونی انسانهاست را القا کند
    دقیقا...دیگه بیشتر از این مگه خشونت هم داریم؟دیگه به اینا انسان نمیگن که....

ممنون از علی مدیری عزیز بابت تحلیل این فیلم که تحلیلت 100 برابر از فیلمش قشنگ تر بود.
    و مهناز جان وسعید بابت ویراستاری و گرافیک.
    AZIMOTH به این پست علاقمند بوده است.
    Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

12. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

Dido آواتار ها
    وضعیت : Dido آنلاین نیست.
    سپاس ها : 168
    سپاس شده 347 در 36 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 10 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    قاتلين بالفطره رو نديدم و با توجه به اينكه از فضاي خشن اون اطلاع داشتم حس مي كردم كلا تو ليست فيلم هايي كه علاقه مندم براي ديدنشون قرار نمي گيره اما گاهي اوقات فيلم هايي با اين مضمون حرف هاي زيادي در خلال همه اون صحنه ها و لحظات دارند كه براي دركشون بهتره ... مطلب شيوا و جذاب آقاي مديري كمي وسوسه برانگيزه كه براي مطالعه اش نمي شه تعلل به خرج داد و حتي صبر كرد براي اينكه ابتدا فيلم رو ديد شايد لازم بود كه تحليل ايشان يا بهتر است به قول فرخ جان بگم نقد ايشان را قبل از مشاهده فيلم بخونم ... فكر مي كنم كلا از ديد يك فرد سينمايي به سراغ فيلم رفتن جذابيت خاص خودش را داشته باشه هميشه از نوشته هاي آقاي مديري لذت مي بردم و اين بار بيشتر ... راستش برام جالب بود كه استون در نقش يه كارگردان مي تونه نسبت به توزيع كاراكتر و شخصيت هاي محبوب و منفورش سليقه و انتخاب به خرج بده و اين ميزان علاقه به يك شخصيت اون رو در عاقبتش در فيلم تحت تاثر قرار بده ، نكته واقعا جالبي بود برام ممنونم و بي صبرانه منتظر نوشته هاي زيباي شما هستم
    مرسی نازنین جان، باید بگم گاهی اوقات این اتفاق که کارگردان یا نویسنده ای با یکی از شخصیتهاش به مشکل بخوره و براش پاپوش بدترکیبی بدوزه پیش میاد، معمولاً این کشمکش به چشم نمیاد و به حساب اتفاقات داستانی گذاشته می شه و گاهی هم اوضاع وخیمترمیشه، خب معمولاً برندۀ نهایی اون کارگردان یا نویسندس

Dido آواتار ها
    سپاس شده 347 در 36 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 10 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 47- تحليل و بررسي فيلـــــــم قاتلین بلفطره (Natural Born Killer)

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    با سلام ... این تحلیل رو سه بار خوندم. یکبار قبل از ویراستاری, یکبار بعد از ویراستاری و یکبار هم امروز. به جرات باید بگم که این تحلیل یکی از بهترین نمونه های نقد و تحلیلیه که در سینماسنتر ارائه شده. داستان من و علی قاتلین بلفطره داستان دور و درازیه. من همیشه از این فیلم بدم میومد و همین بد اومدن باعث شد که مدتهای زیادی با فیلمهای الیور استون هم ارتباط خوبی برقرار نکردم. میزان خشونت این فیلم همون طور که علی هم اشاره کرده به شدت بالاست و در پایان هم این قاتلین بلفطره اسیر دست قانون نمیشوند. این مسئله بیشتر بیننده رو عصبی میکنه و البته ممکنه مثل من کلا از فیلم بدتون بیاد. اما وقتی به عناصر تشکیل دهنده این فیلم در کارگردانی و فیلم نامه نگاه میکنید میبنید که به هیچ عنوان این میزان از خشون عجیب نیست. تارانتینو و استون در فیلمهای مختلفشان آنقدر خشونت داشته اند که از این فیلم مشترک حس بدی پیدا نکنیم. کافی است قبلش به حضور این دو بزرگ سینما در کنار هم بیاندیشیم. اما درباره تحلیل علی. از ابتدای فعالیت سایت تلاش کردیم که روزی به شرایطی برسیم که وضعیت تحلیلهای سینمائی به سمت نقدهای سینمائی سنگین شود. با وجود تلاش خودم و دیگر دوستان متاسفانه باز هم میزان نقد در سایت به اندازه کافی خوب نبود. نتیجه این شد که بحث ترجمه نقدهای جهانی مطرح شد و تصمیم گرفتیم برای آشنا شدن با نحوه نقدهای بین المللی از نقدهای منتقدین جهانی در سایت استفاده شود. مجموعه نقدهای راجر ایبرت در این باره کمکی بود به تیم تحلیل تا بیشتر با فضای نقد آشنا شوند. اما امروز با خواندن نقد علی درباره قاتلین بلفطره به این نتیجه رسیدم که با تلاش بیشتر در این زمینه و کمک گرفتن از افراد آشنا به فنون نقد صحیح میتوان از این پس نقدهای سینمائی خوبی در سایت ارائه داد. تحلیل قاتلین بلفطره بیش از آنکه یک تحلیل سینمائی باشد یک نقد سینمائی است و از خواندن آن حس خوبی داشتم. با این که هنوز تا نوشتن نقدهای قابل قبول سینمائی راه زیادی در پیش داریم, اما امیدوارم آقای مدیری بتواند که بیشتر در زمینه نقد و تحلیلهای سینمائی به ما کمک کند. من ضمن تشکر مجدد از علی عزیز از همه دوستانی که میتوانند در زمینه نقد و بررسی به سایت کمک کنند درخواست میکنم که آمادگی خودشون را در مورد فیلمهای ایرانی به سرپرست سایت و در مورد فیلمهای جهانی به بنده اعلام کنند. ارادتمند... مدیر تیم تحلیل و بررسی
    ممنون فرخ جان، خوشحالم که این مختصر بررسی فیلم قابل قبول بوده،l چه خوب یادته این فیلم رو ، حالا منم و تو و یه داستان قدیمی الیور استون و قاتلین بالفطره که باید یه روز دوتایی لبش اتو بگذاریم .
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

15. کاربر روبرو از پست مفید Dido سپاس کرده است .

Dido آواتار ها
    سپاس شده 347 در 36 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 10 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    بايد بگم كه فوق العاده است.
    من تا زماني كه فيلم رو نبينم، تحليل ها رو نمي خونم. اما راستش چون نوشته هاي آقاي مديري رو خيلي دوست دارم و واقعا از خوندنشون لذت مي برم، نتونستم صبر كنم.
    تو اين چند كاري كه از آقاي مديري خوندم، هميشه نوع نگاهشون به فيلم ها و مسائل مطرح شده در اونها برام جالب بوده و هست و خوشحالم كه با فرد صاحب نظري مثل ايشون آشنا شدم.
    در اين بررسي كه به گفته فرخ بي شباهت به نقد نيست، اقاي مديري به خوبي زمينه هاي خلق چنين اثري رو توضيح دادن و نه تنها به نقد فيلم پرداختن، بلكه نگاه موشكافانه اي به فضاي حاكم بر جامعه اي كه چنين فيلم هايي در اون توليد ميشه هم داشتند.
    هميشه سياهي و خشونت مطرح شده در فيلم هاي اينچنيني برام عذاب آوره ولي چنين ديدي به مسائل، باعث ميشه براي يك بار هم كه شد آدم بخواد فيلم رو ببينه.

اميدوارم نوشته هاي ايشون راهگشاي دوستان عزيزي باشه كه در زمينه تحليل و بررسي فعاليت دارن.
    ممنون پرنیان عزیز، متن سراسر پر محبتت رو چند بار خوندم تا مطمئن بشم که مظورت به نوشته های منه، قبول کن که این یه آشیه که به غیر از پیاز داغ، احتیاج به کشک و سیر و نعناع هم داره .
    فکر کنم کاسۀ پُرِ پیاز داغ، تو خط آخر متنت از دستت افتاده و همۀ پیاز داغها ریخته تو یه کاسه آش .
    باز هم ممنون از همه لطفی که داشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr Shinoda نمایش پست ها
    وقتی برای بار اول این فیلم را دیدم ( حدود 4 سال پیش ) واقعا از این همه خشونت گیج شده بودم ، بخصوص اگر بدون هیچ مطالعه قبلی سرلغ فیلمی رفت و اون فیلم رو اینچنین یافت واقعا شوکه کننده هست .

اما مهم نبود ، وجود دو اسم الیور استون و کوئنتین تارانتینو برای جذب مخاطب برای یک فیلم کافی هست . یادم هست حدود 25 دقیقه از تایم فیلم گذشته بود که دیگه ذهن من طاقت نیاورد و به ناچار دستگاه پلیر رو خاموش کردم .

اما هیچوقت سکانس های این فیلم از یادم نمی رفت ، سکانس ابتدایی فیلم ، جایی که همون اول فیلم میکی و مالوری ذات خودشون رو میشناسونن به بیننده و بیننده تا حدودی به چند و چون ماجرا پی میبره و همین هم باعث شد که دوباره سراغ فیلم برم و اون رو 2 بار از ابتدا تا انتها ببینم . در اینکه قاتلین بالفطره فیلمی هست فوق العاده خشن با بکار گیری عنصر خشونت به طور افراطی هیچ شکی نیست . ولی به قول آقای مدیری استون ابر و باد و مه و خورشید وفلک را بکار گرفته بود تا ذات درونی و خشونت درونی انسان ها رو نشون بده ، و به نظر من کاملا هم تو این مورد موفق نشون داده بود . فیلمنامه بسیار قوی ای که تارانتینو برای این فیلم نوشته بود به نظر من ترکیبی از خشونت فیلم های تریلر دهه 80 و 90 ، وسترن های اسپاگتی دهه 60 و فیلم های مافیایی دوران های مختلف رو تو خودش جا داده بود با مقدار زیادی خشونت طبیعی که توی جامعه ی آمریکای دهه 90 بود . هر چند استون به خوبی از پس این فیلمنامه بر اومد و تونست که به خوبی به تصویر بکشه اون رو ولی به نظر من باز بیشتر میشد از این فیلمنامه کار کشید .

یکی دیگه از نکات جالبی که واقعا خشونت فیلم رو تا حدودی قابل تحمل تر کرده بود موزیک متن بسیار جذابی بود که برنت لوئیس برای فیلم ساخته بود . همینطور صدای لئونارد کوهن در ایتدای فیلم فضای وسوسه کننده ای به فیلم داده بود .

در کل به نظر من قاتلین بالفطره یکی از شاخص ترین آثار دهه 90 و در کنار جوخه شاخص ترین کار الیور استون هست . هر چند که در نگاه اول فیلمی بسیار خشن به نظر میرسه ولی هر چقدر که بیننده بیشتر به دنیای سیاه و سفید میکی و مالوری وارد میشه بیشتر جذب دنیای اونا میشه ، نمیدونم شاید آدم با دیدن سکانس های این فیلم خشونت درونیش بیدار میشه و یه جور احساس دژا وو به آدم دست میده ولی در کل به نظر من فیلم بسیار خوبی هستش .

ممنون

پ.ن : از آقای مدیری خیلی خیلی تشکر میکنم که با نقد شیوا و جالبش باعث شد که نکاتی از این فیلم برای من درکش آسون تر بشه ، بدون شک یکی از بهترین نقد هایی بود که تا حالا توی سایت داشتیم .

ممنون آقای مدیری
    علی جان کاملاً درسته که تنها نام استون یا تارانتینو برای جذب مخاطب یه فیلم کافیه، خشونت افسارگسیختۀ درون فیلم اکثراً ازجنس افکار تارانتینوس که به قول خود استون تنها کاری که می تونست با این فیلمنامۀ سراسر خشک و خشن انجام بده این بود که یه جریان احساسی و عاطفی به فیلم تزریق کنه، یا بهتربگم این بخش ضعیف فیلمنامه رو تقویت کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    و خشن ترین فیلم سینما از اسمش هم پیداست که این فیلم فیلمی است خاص! قاتلین بالفطره!!
    منم با حرف های اکثر دوستان موافقم که این تحلیل یا بهتره بگیم نقد یکی از بهترین تحلیل های سینماسنتر بود و به نحو احسنت تمام زوایای فیلم رو بیان کرده بود و این کار از یک فرد کاملا سینمایی به مانند اقا مدیری بر می اید و لحظه شماری میکنم که بتونم اقای مدیری رو زودتر زیارت کنم و ازشون خیلی چیزها یاد بگیرم!
    درباره کلیات داستان درباره زوایای فیلم و هنر کارگردانی این فیلم به زیبایی سخن گفتن و این فیلم را که به طوری خشن رو به این زیبایی باور پذیر کردند و از نوع سیاستی که در کل فیلم بود به زیبایی سخن گفتن
    دوباره از اقای مدیری تشکر میکنم که برای اولین بار حدالمقدور با این که زیاد کار فیلم نامه این فیلم کار تارانتینو نیست اما باز تارانتینو نقش به سزایی در نگارش این فیلم نامه داشته و فیلم نامه را با همکاری الیور استون به نتیجه رسونده !!
    این فیلم واقعا باید برچسب الیور استون نخوره بلکه برچسب تارانتینویی داره و اون طور که این کارگردان را میشناسم و اون طور که از فیلم هاش پیداست علاقه خاصی به خاص بودن فیلم هاش داره و علاقه شدیدی هم به کثیف کاری و کشت و کشتار در فیلم هاش داره همان طور که در این فیلم نامه نمایان است و قاتلین بالفطره را به نگارش در اورده
    من این فیلم رو سالیان سال پیش دیدم و بزودی باید در مورد فیلم دوباره حرف بزنم چون دارم دانلود میکنم دوباره ببینمش چون دیدن این فیلم با این تفاسیری که اقای مدیری کرد دیدن دارد!! اما باید جاهایی از فیلم واقعا چشم رو بست
    سروش عزیز فکر می کنم این فیلم بیشتر از اینکه فیلم تارانتینو باشه فیلم کارگردانه، سراسر فیلم قبل از اینکه از روی خشونت ظاهری فیلم حدس بزنی که می تونه کار تارانتینو باشه، تماماً نشانگر سبک خاص کارهای استونه که دوربین نامتعادلش زودتر از بقیه مؤلفه ها به چشم می یاد
    درضمن بهتره روی نظریۀ کاملاً سینمایی بودن Dido تجدید نظرکنی، من خوب می شناسمش، این کلاهها براش خیلی گشاده.
    FFKIA به این پست علاقمند بوده است.

17. 2 کاربر از پست مفید Dido سپاس کرده اند .

INTER MILAN
    Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,939 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

جعبه مدال ها

بالاخره تو این چند روز تعطیلات فرصت شد تا این فیلم را که چندین بار تعریفش را از بچه ای همن انجمن شنیدم را ببینم.
    نکته خیلی جالب در مورد این فیلم این بود که من می دونستم این فیلم ساخته استون هست ولی فیلم نامه نویس را نمی دونستم و وقتی که فیلم را می دیدم تو هر سکانس فیلم تارانتینو را احساس می کردم (من یکی از فن های بزرگ تارانتینو هستم) و انگار که دارم یک فیلم تارانتینویی را نگاه می کنم. و برام جالب بود که چه کسی شبیه چه کسی فیلم ساخته. تا اینکه امروز اومدم و نقد این اثر را خوندم و وقتی که با نان تارانتینو در قسمت فیلم نامه رسیدم تمام سوال هایم به جواب رسید. و من فکر می کنم که حضور تارانتینو در این فیلم چیزی بیشتر از یک فیلم نامه نویس هست و جاهایی احسای می شه که فیلم نامه با خود حرکتی خاصی بر کارگردان غلبه کرده و راه خودش را در فیلم طی می کند.
    در مورد فیلم هم بگم که به نظرم یک فیلم خوب را می شه از سکانس اولیه یا همون 10 دقیقه معروف اول فیلم فهمید. و به طبع سکانس اولیه این فیلم بسیار عالی کار شده و نگاه بیننده را تا آخر فیلم بر خود جای میده.
    یکی از زبیایی های این فیلم به نظر من این است که در حالی که فیلم بسیار با ریتم سریعی داره حرکت می کنه و شلوغی خاصی (شلوغی این فیلم نوعی نظم را در خود جای داده به طوری که بیننده اصلا سردرگم نمی شود) دارد باز هم یک آرامش کلی بر فضای فیلم حاکم است و هیچ گاه رشته اصلی داستان از ذست بیننده خارج نمی شود.

19. کاربر روبرو از پست مفید Don Corleone سپاس کرده است .

INTER MILAN
    Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,939 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

جعبه مدال ها

تو کتابی که در مورد تارانتینو هست خوندم که تارانتینو به علت مشکلات مالی این فیلمنامه را به استون می فروشه و به خاطر اینکه استون کاملا با روحیات تارانتینو آشنایی نداشته نتونسته کاملا فیلم را تارانتینویی در بیاره و به همین دلیل فیل استون-تارانتینویی شده و خیلی از منتقدین بر این باورند که اگر خود تارانتینو این فیلم نامه را کارگردانی می کرد این فیلم یکی از فیلم های ماندگار سینما می شد

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)