سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.49- تحليل و بررسي فيلـــــــم مراسم مذهبی (Rite) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
نمایش شاخه ای31علاقمندی ها

موضوع: Cwa.49- تحليل و بررسي فيلـــــــم مراسم مذهبی (Rite)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.49- تحليل و بررسي فيلـــــــم مراسم مذهبی (Rite)

نام فیلم: مراسم مذهبی
    اطلاعات فیلم
    تهیه کنندگان : Beau Flynn و Tripp Vinson
    کارگردان : Mikael Håfström
    نویسنده : Michael Petroni
    موزیک متن : Alex Heffes
    فیلمبردار : Ben Davis
    انتخاب بازیگر : Deborah Aquila و Tricia Wood
    کارگردان هنری : Stuart Kearns و Lóránt Jávor
    طراح صحنه و لباس : Carlo Poggioli
    تدوین : David Rosenbloom
    بازیگران
    Anthony Hopkins : پدر لوکاس
    Colin O'Donoghue : مایکل کوواک
    Alice Braga : آنجلینا
    Ciarán Hinds : پدر خاویر
    Rutger Hauer : آیستون کوواک
    Toby Jones : پدر متیو
    Marta Gastini : روزاریا
    اطلاعات دیگر
    ژانر : درام – ترسناک – هیجانی
    تاریخ نمایش : 28 January 2011 آمریکا
    درجه نمایش: PG-13
    زمان فیلم: 113 دقیقه
    شرکت تولید کننده: نیولاین سینما
    محصول ایالات متحده، مجارستان، ایتالیا
    بودجه : 37 میلیون دلار
    فروش کل: 33 میلیون دلار
    IMDB Rate : 6.0 از 10 از بین 21,313 رای
    افتخارات و جوایز
    نامزد جایزه روبان نقره ای بهترین بازیگر مکمل نقش زن از اتحادیه ملی خبرنگاران سنمایی ایتالیا برای Marta Gastini در سال 2011
    تحلیل و بررسی از امیرحسین

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 02:37
    ADoLF, 1CHAMPION, Parnian و 3 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 18 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA هم اکنون آنلاین است.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 49- تحليل و بررسي فيلـــــــم مراسم مذهبی (Rite)

ممنون اميرحسين جان از تحليل خوبت !
    اينكه در اين تحليل نكات برآورد شده شخصي خودت به چشم مي اومد براي من خيلي خوب و جذاب بود
    اما من فكر مي كنم اگر روال بيان برداشت شخصيت رو مي خواي ادامه بدي بايد سعي كني بي طرفانه تر باشه و اين قضاوت چند بعدي باشه
    در هر صورت من از تحليلت لذت بردم و اميدوارم شاهد مطالب زيباي آيندت باشيم

در مورد فيلم... راستش نكته مثبتي كه اين فيلم براي من داشت و بهش اشاره هم كردي بازي هاپكينز بود
    من كلا با بازي اين بازيگر ارتباط خوبي برقرار مي كنم و هميشه هم تصورم اينه كه بازيگر باهوش و تواناييه
    اما كلا كاراكترهاش يه مقدار شبيه به همه و در يك راستاس به نظرم
    اما تو اين فيلم راستش اون ابتدا من اصلا نتونستم با شخصيت پدر لوكاس ارتباط برقرار كنم و حس مي كردم كلا اين شخصيت سواي اون چيزيه كه داريم مشاهده مي كنيم
    من فكر مي كنم ايمان خود پدر لوكاس هم در ابتدا متزلزل بود و با روند داستان و مشاهده رزاريا قوي شد
    بهت و حيرتي كه پدر لوكاس در انتهاي داستان از خودش نشون مي داد اين تصور منو قوي مي كنه و فكر مي كنم همزمان با مايكل لوكاس هم ايمان آورد
    بازي مايكل اصلا و ابدا به دلم ننشست و اصلا يكي از نقاط ضعف بازي بسيار ضعيف اين بازيگر در قالب كسي بود كه داستان در مبناي روند ايمانش پايه ريزي شده بود

اما در مورد اين فيلم و نظرات دوستان من فكرم اينه كه سوژه و داستاني كه در اين فيلم بهش اشاره شد يه داستان آشنا و تكراري بود كه در فيلم هاي مختلف رنگ عوض مي كنه و در بسترهاي متفاوت به بيننده ارائه مي شه ... كلا اين دست موضوعات نمي تونن به عينه نوآوري داشته باشند و همه هم در يك رديف با تغييراتي اندك توسط نويسندگاني متغير به بيننده منتقل مي شن
    مراسم مذهبي هم يكي از همين دست فيلم ها بود كه با يه جمله اين داستان واقعي است شايد مي خواست سادگي نمايش داده شده در فيلم رو توجيه كنه !

از مهناز عزيز هم بابت ويراستاري تشكر مي كنم و همچنين از سعيد عزيز بابت گرافيك
    FFKIA و Backstreetboy به این پست علاقمند بوده اند.

5. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

6. # ADS

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,908 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    من از شما یک سوال میپرسم. چه نکته جدیدی در این فیلم وجود داشت که اون رو متمایز میکنه؟
    مراسم مذهبی واقعا نکته جدید یا حقیقت ناگفته و یا حتی از نظر سمعی و بصری نکته جدیدی داشت که بشه اون رو یک فیلم خوب دونست ؟
    جفتشون رو با هم جواب میدم.
    فایتر چی؟....اون داشت؟.....اگه دقت کرده باشی اونم اسکاراشو فقط واسه هنرپیشه هاش گرفت!
    نامزدی های اسکاری هم که داشت واسه کارگردانی و تدوین و این چیزا بود، که واقعا به نظرت نمیتونه مال تدوین رو ببره؟
    فیلمنامه هردوتاشونم که تکراری بود...نبود؟
      گفتم که تو کارگردانیش ضعف داشته، تو فیلمنامه هم همینطور، ولی خدایی میتونه مثل فایتر اسکار ببره یا نه؟ (مطمئنا جوابت منفیه! )

منظورم همون بیس اصلی ماجراست.
    خوب میتونی در این باره تحقیق کنی دیگه؟!....الآن شدی خود "مایکل" تو این فیلم. یه لوکاس باید برات پیدا کنم... .

من احساس میکنم شما تا اون فیلم رو نبینی به حرف من نمیرسی.
    باشه....باید ببینم، ببینیم چی میشه... .
    ویرایش توسط Backstreetboy : 08-17-2011 در ساعت 16:42
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام جلویش زانو بزند!

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    من فكر مي كنم ايمان خود پدر لوكاس هم در ابتدا متزلزل بود و با روند داستان و مشاهده رزاريا قوي شد
    به نظرم رزاریا یک نقش فرعی بود...ولی اینکه خود لوکاس هم ایمان نداشت درسته...دیدیم که خودشم به تسخیر شیطان درومد.

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    گفتم که تو کارگردانیش ضعف داشته، تو فیلمنامه هم همینطور، ولی خدایی میتونه مثل فایتر اسکار ببره یا نه؟
    جواب این سوال از نظر من منفیه.
    اما از این اسکار هم هیچی بعید نیست.
    به هر حال بازی های خوبی امسال بوده. باید دید که چه کسانی به اسکار نزدیک تر هستند. ضمن این که هاپکینز در هر حال فرد تاثیر گذاریه.
    ویرایش توسط FFKIA : 08-19-2011 در ساعت 12:44
    Backstreetboy به این پست علاقمند بوده است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

10. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,632
    سپاس شده 4,001 در 1,162 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

جعبه مدال ها

نکته ای که فیلم را جذابتر میکند این است که فیلم بر اساس واقیعت ساخته شده است.
    زمانی ساخت فیلم های ترسناک مثل مراسم رواج داشته بود.در ان زمان برای فروش بیشتر فیلم سازنده های فیلم از عبارت این داستان واقعی است استفاده می کردند.این شگرد در مورد این فیلم هم به کار رفته است.در مصاحبه ای با کارگردان این فیلم از او در باره ی این جمله پرسیده بودند و او سکوت کرده بود.به نظر من این حرف تنها جمله ای تبلیغاتی برای کشاندن مخاطب به سینما هاست
    Backstreetboy به این پست علاقمند بوده است.

12. کاربر روبرو از پست مفید joker سپاس کرده است .

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    در مصاحبه ای با کارگردان این فیلم از او در باره ی این جمله پرسیده بودند و او سکوت کرده بود.به نظر من این حرف تنها جمله ای تبلیغاتی برای کشاندن مخاطب به سینما هاست
    خیلی ممنون بابت این اطلاعی که دادین....کاش میشد تحلیل رو ویرایش کرد.... .

دوستان اگر باز هم نظراتی پیرامون این تحلیل دارن بگن! خوشحال میشم حتی ضعفهای این تحلیلم رو بشنوم!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    راستی درمورد اینکه دوستان نظر میدن و من بیشر (!) مخالفت میکنم، درسته که مخالفت میکنم. اما به این معنی نیست که به اونا توجه نمیکنم یا اینکه بهشون فکر نمیکنم!
    اگر نظری میدین، بسیار بسیار پیش من محترمه و سعی میکنم که از اینا تو تحلیلای بعدیم استفاده کنم!
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ممنونم از همه کسایی که میان و نظراتشون رو بهم میگن... .

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.49- تحليل و بررسي فيلـــــــم مراسم مذهبی (Rite)

من احساس میکنم شما تا اون فیلم رو نبینی به حرف من نمیرسی.
    فرخ جان، من اون فیلم رو دیدم. یه چیزایی دربارش باید بگم:

اینکه درمقایسه Rite با Exorcist، به نظرم Rite واقعیتر بود، مثلا شما تو Exorcist میبینی که اون دختره وقتی شیطلان تو جلدش میره همش صحنه های چندش آور نشون داده میشه، (گلاب به روتون!) همش استفراغ میکنه و اینو اونو میزنه!

و دیگه اینکه، توی Rite ما میبینیم که کلیسا هم به چالش کشیده میشه! چیزی که من تو Exorcist ندیدم.

خالی بندیها هم که تو Exorcist بیشتر بودن.
    نحوه تسخیر شدگی افراد هم توی Rite واقعی تر بود، تو Exorcist صورتشون زخم میشد و اینور رو اونور پرتاب میشدن! اما تو Rite از درون عذاب میکشیدن، میدونیم که اصلا شیطان نمیتونه مستقیما به انسان آسیب فیزیکی وارد کنه!
    تو Rite فقط دور چشماشون گود میفتاد ولی اینجا.... .
    و از همه مهمتر جابه جا کردن اشیا توسط شیطان! اگه اینجوری بود، شیطان میتونست همه دشمناشو راحت از بین ببره!

کلا سوژه و هدف داستانشون هم با هم فرق داشت! Rite اصلا هدفش و بحثش درباره مایکل بود، ولی تو Exorcist به نظر نمیومد که شخص خاصی مد نظر باشه.

ولی اینکه Rite خیلی شبیه به Exorcist بود رو قبول دارم... .

ممنون فرخ جان، بابت معرفی فیلم Exorcist.
    ویرایش توسط Backstreetboy : 08-21-2011 در ساعت 14:03

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

فرخ جان، من اون فیلم رو دیدم. یه چیزایی دربارش باید بگم:

اینکه درمقایسه Rite با Exorcist، به نظرم Rite واقعیتر بود، مثلا شما تو Exorcist میبینی که اون دختره وقتی شیطلان تو جلدش میره همش صحنه های چندش آور نشون داده میشه، (گلاب به روتون!) همش استفراغ میکنه و اینو اونو میزنه!

و دیگه اینکه، توی Rite ما میبینیم که کلیسا هم به چالش کشیده میشه! چیزی که من تو Exorcist ندیدم.

خالی بندیها هم که تو Exorcist بیشتر بودن.
    نحوه تسخیر شدگی افراد هم توی Rite واقعی تر بود، تو Exorcist صورتشون زخم میشد و اینور رو اونور پرتاب میشدن! اما تو Rite از درون عذاب میکشیدن، میدونیم که اصلا شیطان نمیتونه مستقیما به انسان آسیب فیزیکی وارد کنه!
    تو Rite فقط دور چشماشون گود میفتاد ولی اینجا.... .
    و از همه مهمتر جابه جا کردن اشیا توسط شیطان! اگه اینجوری بود، شیطان میتونست همه دشمناشو راحت از بین ببره!

کلا سوژه و هدف داستانشون هم با هم فرق داشت! Rite اصلا هدفش و بحثش درباره مایکل بود، ولی تو Exorcist به نظر نمیومد که شخص خاصی مد نظر باشه.

ولی اینکه Rite خیلی شبیه به Exorcist بود رو قبول دارم... .

ممنون فرخ جان، بابت معرفی فیلم Exorcist.
    امیر حسین جان من که ابتدا به امر گفتم که کلا این نوع داستان و پرداختن به مسائل اینچنینی و شیطان و جنزدگی و این حرفها کلا از نظر من مردوده.
    در کل هر دو داستان غیر واقعی و زاده تخیلاته و کلا از بنیاد من این نوع پرداخت رو غیر حقیقی میدونم.
    در این ژانر فیلمهائی مانند دیگران حقیقی تر به نظر میرسند. (تنها به نظر میرسند) اما باقی ماجرا که فرمودید رو باید توجه کنید که در هر حال جن گیر 1973 فیلمی بود که مورد اقبال عمومی قرار گرفت.
    دلیلش هم این بود که پیشرو بود. فروش این فیلم در ایالات متحده 204 میلیون دلار و در مجموع جهان 402 میلیون دلار بود. اگر بر اساس تورم محاسبه کنیم 402 میلیون دلار در سال 1973 چیزی معدل 1150 میلیون دلار در حال حاضر است.

درباره جلوه های ویژه و دیگر مسائل بصری در نظر بگیرید که این فیلم یک فیلم کلاسیک است. فیلمی مربوط به 40 سال پیش. شما باید به اندازه 40 سال پیش از این فیلم توقع داشته باشید.
    اما درباره بازی ها. بازیگر نقش ریگن، مادرش و پدر کاراس در آن سال نامزد اسکار بودند و ضمن این که بازی ماکس فون سیدو از بازی های ستایش شده آن زمان بود.
    میبینید که کل اکیپ بازیگری این سریال مورد تقدیر بوده، نامزد 10 جایزه اسکار شده و دو جایزه را گرفته و همچنین 402 میلیون دلار فروخته.

تقلید کردن از چنین فیلمی کار اشباهی بود، نتیجه آن هم در آمار مشخص است. 96 میلیون دلار در کل جهان !!! در سطح آمریکا تنها 33 میلیون دلار!!!
    خودتان ببینید... فکر کنم خرج فیلم هم به زور درآمده باشد. چون فیلمهایی که توزیع جهانی میشن، حداقل در حدود 20 تا 50 میلیون دلار هزینه پرزنت دارند.

به هر حال منتقدین و مردم نظراتشون درباره چنین فیلمی مشخصه. اما مسئله مهمتر اینجاست که این نوع داستان در حال حاضر از اقبال عمومی کمتری برخوردار است و دلیل آن هم پائین آمدن میزان اعتقاد به مسائل خرافیست.
    اگر هم مردم میبینند بیشتر برای گذراندن دقایقی همراه با هیجان و این طور چیزهاست وگرنه از نظر محتوی حرفهای چندین و چند بار تکرار شده است. شما میتوانید فیلم Stigmata رو هم در این باره ببینید و طالع نحس و چیزهای دیگه ای شبیه اینها .

ویرایش توسط FFKIA : 08-21-2011 در ساعت 17:18

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

بله! متوجه شدم!

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

دید مسیحیان رو به نظرم میشد تو این فیلم دید...خواستم تصورات خودمونم بهش اضافه کنم.
    به هر حال اين تاپيك براي بررسي اين فيلم ايجاد شده و يكي از مسائل مطرح شده در اين فيلم همين مقوله جن زدگي و جن گيري هستش. به نظر من براي مقدمه تحليل و آشنايي خواننده ها، بررسي ديدگاه هاي مسيحيان در اين مقوله لازمه. به خصوص كه تو فيلم هم اشارات زيادي ميشه.
    مثل جمله پاپ ژان پل دوم كه در ابتداي فيلم مياد كه مسلما نشون دهنده خط مشي سازنده فيلمه.
    نشانه هاي جن زدگي، نشانه هاي قابل شناساييش، اسامي شياطين كه حين جن گيري بهشون برخورد ميشه.
    اينها همه مقولاتي هستن كه به نظر من نياز به پرداخت بيشتري در تحليل و بررسي اين فيلم دارند.

به نظرم رزاریا یک نقش فرعی بود
    ضمن اينكه من معتقدم رزاريا نقش خودش رو خوب ايفا كرد و از نظر من اصلا نقش فرعي و معمولي به حساب نمياد. اين كاراكتر حضور سنگيني در فيلم داشت. البته اين نظر منه
    FFKIA و Backstreetboy به این پست علاقمند بوده اند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)