سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh دی کاپریو، برد پیت یا جانی دپ؟ + نظر سنجی

نمایش نتایج نظرسنجی: کدام بازیگر از لحاظ فنی قوی تر است؟

رأی دهندگان
206. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • لئوناردو دی کاپریو

54 26.21%
  • برد پیت

58 28.16%
  • جانی دپ

94 45.63%
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 137
نمایش شاخه ای40علاقمندی ها

موضوع: دی کاپریو، برد پیت یا جانی دپ؟ + نظر سنجی

Ali
    Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,696 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

دی کاپریو، برد پیت یا جانی دپ؟ + نظر سنجی

هالیوود از ابتدای شکل گیری تا کنون مکانی برای ابراز استعداد های جوانان سراسر دنیا بوده و بازیگران بیشترین سهم را در کسب محبوبیت و معروفیت داشته اند. اما روزهای طلایی برای همه ی بازیگران همیشگی نبوده و برای برخی به یک یا دو فیلم محدود شده. بازیگران زیادی در تاریخ هالیوود نبوده اند که به عنوان سوپر استار نسل و زمان خود مطرح شوند و تا سال ها جایگاه خود را حفظ کنند، آنهایی که توانسته اند به این قله دست پیدا کنند انسان هایی چند بعدی و قدرتمند در کار خود بوده اند و اغلب با طی مسیری سخت و طولانی ماندگار شده اند.

در این جا قصد دارم که به سه بازیگر نسبتا جوان هالیوود که البته سال هاست سوپر استار بوده و هستند بپردازم و سعی کنیم که مقایسه ای بین این سه داشته باشیم.
    در بین تمام بازیگرانی که در هالیوود مطرح هستند همواره سه نفر در سالهای اخیر مورد توجه مردم، رسانه ها و منتقدان بوده اند و در تمام دنیا از محبوبیت فراوانی برخوردارند.

اما این سه انتخاب که با توجه به تمام لیست های منتشر شده سال های اخیر در رسانه های معتبر جهان برگزیده شده اند عبارتند از:

لئوناردو دی کاپریو (1974)
    برد پیت (1963)
    جانی دپ (1963)

در اینجا قصد دارم که با کمک دوستان عزیز، مقداری بحث رو از محبوبیت، معروفیت و جذابیت فراتر ببریم و بیشتر به توانایی های این بازیگران بپردازیم.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  leo_dicaprio.jpg
مشاهده: 26077
حجم:  13.1 کیلو بایت
    لئوناردو دی کاپریو:
    دی کاپریو در همان سال های ابتدایی ورودش به هالیوود برای بازی در فیلم گیلبرت گیریپ چه مرگشه نامزد دریافت اسکار شد.
    اما بدترین اتفاق برایش، بازی در تایتانیک بود که باعث شد تا سال ها نتواند خودش را پیدا کند تا اینکه اسپیلبرگ و مارتی بزرگ استعداد های او را بیشتر از چهره اش دیدند و لئو باز هم به اوج بازگشت و تا جایی پیش رفت که جایگزین جدیدی برای دنیرو در کارهای اسکورسیزی شد. به جرأت می توان گفت که لئو بیشترین سهم موفقیت کنونی خود را مدیون مارتی بزرگ است.
    5 فیلم اخیر مارتین اسکورسیزی و نقش هایی که به لئو داد باعث شد تا وی به جایگاه بلندی در سینمای جهان دست پیدا کند.
    نکته ای که در مورد بازی های او حائز اهمیت است، کاراکتر های اوست. وی در بیش از 5 فیلم بیوگرافی بازی کرده که نشان از قدرت وی در بازسازی آدم ها و به اصطلاح بازی رئال دارد. او در 10 سال اخیر حدود 10 فیلم در کارنامه دارد، یعنی هر سال یک فیلم و بیشتر نقش های او بازی هایی درونی هستند و تا حدودی به بازیگری که نقش های برتر و هیرو بازی می کند تبدیل شده و به سمت کلیشه شدن پیش می رود.
    فقط در سال های اخیر در فیلم های: اگه میتونی منو بگیر، هوانورد، یک مشت دروغ، سرآغاز، جی.ادگار و حتی جزیره شاتر هم نقش هایی نزدیک به قهرمان را بازی کرده.

نام:  Brad Pitt.jpg
مشاهده: 4451
حجم:  12.2 کیلو بایت
    برد پیت:

او همانند بیشتر ستارگان هالیوود به نقش هایی که المان قهرمانی در آن ها قوی است گرایش بیشتری دارد ولی کارهای متفاوت هم در کارنامه ی او کم نیست.
    وی در سال های 1994 و 1995 سه کار موفق داشت که مهمترین آن ها هفت دیوید فینچر بود که به خوبی از پس نقش کارآگاهی خود بر آمد و همان اجرای عالی باعث شد که فینچر کاراکتری پیچیده تر را در کلوب مبارزه به وی واگذار کند. برد در کنار ادوارد نورتن و هلنا بونهام کارتر نقشی بیاد ماندنی را ایفا کرد و نشان داد که اعتماد فینچر به او بی دلیل نیست. برد پیت بیشترین علت شناخته شدن خود را مدیون همین دو کار با فینچر است که بعد ها به همکاری سوم در بنجامین باتن انجامید.
    پس از آن او باز هم در سری یاران اوشن، تروی، بابل، جسی جین، بنجامین باتن و حرامزاده های لعنتی بازی های زیبایی از خود بجای گذاشت.
    برد پیت با کارنامه ی متنوع خود نشان داده که تقریبا از پس هر نقشی بر می آید، و بازی های متفاوت و زیبای او در بنجامین باتن، حرام زاده های لعنتی و کلوب مبارزه از آن جمله است.

نام:  Johnny Depp.jpg
مشاهده: 4690
حجم:  15.7 کیلو بایت
    جانی دپ:
    دپ در زمره تک ستاره های تاریخ سینماست که استاد بازی کردن نقش های متفاوت اند و تقریبا ژانری نیست که در آن وارد شده و سربلند از آن خارج نشود.
    بزرگترین شانس جانی در آشنایی با تیم برتون بود. برتون کارگردانی است که همه جور کاری ساخته و همیشه باید منتظر کاری عجیب و غریب از وی بود.
    ادوارد دست قیچی شروعی بود بر بازیگری توانا که همگان از همان سال های اولیه بر آن اعتقاد پیدا کردند. او با برتون در فیلم های اد وود، اسلیپی هالو، کارخانه شکلات، سوئینی تاد و آلیس در سرزمین عجایب که شاید بیشترین شباهت کاراکترهای او عجیب و غریب بودن آن هاست به عنوان بازیگر همکاری داشته است.
    جانی فقط با برتون موفق نبود، جک اسپاروی دزدان دریای کارائیب هم جزو کارهای متفاوت وی به حساب می آید.
    اما در کارهای جدی و رئال هم قدرت فراوانی دارد، درخشش وی در شکلات، دانی براسکو، پنجره مخفی، دشمنان ملت، در جستجوی ناکجا آباد و مرد مرده گواهی بر این مدعاست.

این مقدمه کوتاه برای باز شدن باب بحثی بر سر توانایی های این سه بازیگر است.

در نظر سنجی شرکت کنید و نظر خود را در مورد بازی های این سه نفر بیان کنید.

کدامیک از این سه در گذشته، حال و آینده موفقت تر بوده یا خواهند بود؟
    ویرایش توسط Ali : 08-22-2011 در ساعت 00:18
    Ali_Silent-Killer, Anti Trust, FTSAMO و 11 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.

2. # ADS

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

پاسخ : دی کاپریو، برد پیت یا جانی دپ؟ + نظر سنجی

اون قسمتی رو که گفتین بدترین قسمتش بازی در فیلم تایتانیک بود رو اصلا قبول ندارم
    اتفاقا من نظرم اینه که بخش وسیعی شهرت خودش رو لئو در این فیلم بدست آورده
    فقط اشتباهی که دی کاپریو کرد این بود که سالهای بعد با انتخاب بد فیلم ها باعث شد چند سالی از سینما دور بمونه حتی به فکر خداحافظی از هالیوود بیفته
    که همان طور که خودتون اشاره کردین اسپپیلبرگ بزرگ دوباره لئو رو با فیلم اگه می تونی منو بگیر احیا کرد
    در مورد نظرسنجی رای دادن خیلی خیلی سخته
    جالبه این 3 بازیگر؛بازیگرهای مورد علاقه خودم هستن و واقعا دوسشون دارم
    اما فکر کنم بدونین به کی رای دادم
    ویرایش توسط SEYED AMIR : 08-22-2011 در ساعت 00:45

4. 2 کاربر از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده اند .

Ali
    Ali آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR_TORRES نمایش پست ها
    اون قسمتی رو که گفتین بدترین قسمتش بازی در فیلم تایتانیک بود رو اصلا قبول ندارم
    اتفاقا من نظرم اینه که بخش وسیعی شهرت خودش رو لئو در این فیلم بدست آورده
    فقط اشتباهی که دی کاپریو کرد این بود که سالهای بعد با انتخاب بد فیلم ها باعث شد چند سالی از سینما دور بمونه حتی به فکر خداحافظی از هالیوود بیفته
    که همان طور که خودتون اشاره کردین اسپپیلبرگ بزرگ دوباره لئو رو با فیلم اگه می تونی منو بگیر احیا کرد
    در مورد نظرسنجی رای دادن خیلی خیلی سخته
    جالبه این 3 بازیگر 3 بازیگر مورد علاقه خودم هستن و واقعا دوسشون دارم
    اما فکر کنم بدونین به کی رای
    منم دقیقا منظورم همین بود، گفتم بدترین اتفاق، نه بدترین انتخاب یا بازی
    بعد از تایتانیک او تا 5 سال تو تعلیق بود
    ببینید لئو با شهرتی که در تایتانیک کسب کرد نمی گم یک شبه به اوج قله رسید چون پیش از اون هم نامزد اسکار شده بود ولی راهش خیلی کوتاه شد و از شهرت جهانی بی نظیری برخوردار شد که برای بازیگری در اون سن هضم کردنش بسیار سخته.
    سال 2000 در مصاحبه با تایم میگه: «در زمان تایتانیک هیچ گونه رابطه‌ای با خود نتوانستم برقرار کنم، دیگر به آن شهرت دست نخواهم یافت و انتظار مجددش را هم ندارم و چیزی نیست که من حال به دنبالش باشم».
    ولی امروز به جایی فراتر و بالاتر از جایگاه شهرت محض در تایتانیک دست پیدا کرده
    ویرایش توسط Ali : 08-22-2011 در ساعت 00:40
    AZIMOTH به این پست علاقمند بوده است.

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

مرسی علی جان بابت این تاپیکت
    و باید بگم خیلی منتظر این روز بزرگ بودم
    به نظر خودم رقابت اصلی بین دیکاپریو و جانی دپ باشه که اگه احساسات شخصیمو بزارم کنار باز هم جانی دپ بهش رای میدم.
    چون واقعا با جمله ای که گفتی موافقم...این بشر توانایی بازی کردن در هر زانری رو داره و همیشه هم سربلند ظاهر شده.
    و همچنین همه چیزی که یک بازیگر نیاز داره رو داره...از نظر تیپ...و نوع بیان حرف و گویش تو اجاری ضحنه ها...خیلی منحصر بفرده بای هاش.
    شاید باید قبول کرد از نظر سبک بازیگری میشه اونو در کنار مارلون براندو و رابرت دنیرو و جک نیکلسون قرار داد....3 بازیگر بزرگی که توانایی بازی تو هر زانری رو داشتند و موفق بودند.حال جانی دپ هم بعد مدتها با استعدادی که داره میتونه ظلع چهارم این مثلث قرار بگیره.
    در آخر بگم هر 3 این بازیگرا رو دوست دارم و بازیشونو میپسندم...خوب براد پیت یکم ضعیف تر عمل میکنه به نسبت 2 تای دیگه....ولی نباید از محبوبیتش گذشت.
    همچنین اضافه کنم جانی دپ بیشترین دست مزد سال 2010 و 2011 رو تا کنون از هالیوود دریافت کرد...حدوئد 6- میلیون دلار بابت دوبله گری در رنگو فقط گرفت.
    ممنون علی جان.

7. 4 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

Ali
    Ali آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    مرسی علی جان بابت این تاپیکت
    و باید بگم خیلی منتظر این روز بزرگ بودم
    به نظر خودم رقابت اصلی بین دیکاپریو و جانی دپ باشه که اگه احساسات شخصیمو بزارم کنار باز هم جانی دپ بهش رای میدم.
    چون واقعا با جمله ای که گفتی موافقم...این بشر توانایی بازی کردن در هر زانری رو داره و همیشه هم سربلند ظاهر شده.
    و همچنین همه چیزی که یک بازیگر نیاز داره رو داره...از نظر تیپ...و نوع بیان حرف و گویش تو اجاری ضحنه ها...خیلی منحصر بفرده بای هاش.
    شاید باید قبول کرد از نظر سبک بازیگری میشه اونو در کنار مارلون براندو و رابرت دنیرو و جک نیکلسون قرار داد....3 بازیگر بزرگی که توانایی بازی تو هر زانری رو داشتند و موفق بودند.حال جانی دپ هم بعد مدتها با استعدادی که داره میتونه ظلع چهارم این مثلث قرار بگیره.
    در آخر بگم هر 3 این بازیگرا رو دوست دارم و بازیشونو میپسندم...خوب براد پیت یکم ضعیف تر عمل میکنه به نسبت 2 تای دیگه....ولی نباید از محبوبیتش گذشت.
    همچنین اضافه کنم جانی دپ بیشترین دست مزد سال 2010 و 2011 رو تا کنون از هالیوود دریافت کرد...حدوئد 6- میلیون دلار بابت دوبله گری در رنگو فقط گرفت.
    ممنون علی جان.
    ممنونم

به سه بازیگر بزرگ تاریخ سینما اشاره کردی این جمله از دنیرو به یادم اومد که میگه: «بدون جانی سینما چیزی کم داشت.»
    و نکته جالبی که در مورد هر سه هست اینه که هر کدوم در سالهایی گرانترین و سودآورترین بازیگران هالییود بوده اند

9. 2 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,365
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "Ali" نمایش پست ها
    ممنونم

به سه بازیگر بزرگ تاریخ سینما اشاره کردی این جمله از دنیرو به یادم اومد که میگه: «بدون جانی سینما چیزی کم داشت.»
    و نکته جالبی که در مورد هر سه هست اینه که هر کدوم در سالهایی گرانترین و سودآورترین بازیگران هالییود بوده اند
    در باره جمله صحبت کردی باید بگم که مارلون براندو هم در وصف جانی دپ گفته:

" این روزها تعداد بازیران با استعداد در هالیوود بسیار کم شدند و بیشتر به شهرت میردازند.در این میان جانی دپ،دوست خوب من بهترین بازیگر نسل خودش است."
    این رو از یک مجله قدیمی دارم...خیلی قدیمی...

11. 2 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,004 در 1,163 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

به نظر من هم جانی دپ.اون در فیلم مرد مرده تقریبا هیچ دستمزدی دریافت نکرد.او در ابتدا توانایی های بازی اش را ثابت کرد و بعد با بازی در فیلم های فانتزی شروع به پول به جیب زدن کرد.او انتخاب هایش بهتر از لئو و براد پیت بوده است به همین خاطر من اون رو بهتر از بقیه می دانم

13. 2 کاربر از پست مفید joker سپاس کرده اند .

seven pounds آواتار ها
    وضعیت : seven pounds آنلاین نیست.
    سپاس ها : 653
    سپاس شده 158 در 65 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 261 تاپیک

خب اگر بخوایم از لحاظ موفقیت مالی بحث بکنیم هم دیکاپریو و هم جانی دپ موفق بودند به خصوص دیکاپریو که از تایتانیک تا تلقین ، فیلم های پرفروشی داشته اما جانی دپ به جز سوینی تاد ، کارائیب و آلیس در .... کار پرفروش آنچنانی نداشته یعنی تا قبل از سال 2003 هیچ کار پرفروشی نداشته و فقط به بازی اهمیت میداده. همینطور هم برد پیت که بر خلاف فیلمهای خیلی خوبی که بازی میکنه ، اغلب خیلی پرفروش از آب در نمیان و معمولا به عنوان یک ستاره پول ساز روش حساب نمیشه . اما از لحاظ بازی من جانی دپ رو میپسندم چون هیچوقت یکنواخت نیست . شما تا حالا کدوم فیلمی از جانی دپ رو دیدید که درش یک بازی یکنواخت داشته باشه ؟ توی هر فیلمی یک گریم با یک استایل متوافوت و بازی متفاوت داشه اما برد پیت و دیکاپریو معمولا یکنواخت هستند . هر چند به نظرم دیکاپریو در بازیش عالیه همینطور هم برد پیت ولی من بازی جانی دپ رو از لحاظ متفاوت بودن و کلیشه ای نبودنش بیش تر میپسندم .
    ویرایش توسط seven pounds : 08-22-2011 در ساعت 00:57
    Anti Trust به این پست علاقمند بوده است.

15. کاربر روبرو از پست مفید seven pounds سپاس کرده است .

Ali
    Ali آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
    به نظر من هم جانی دپ.اون در فیلم مرد مرده تقریبا هیچ دستمزدی دریافت نکرد.او در ابتدا توانایی های بازی اش را ثابت کرد و بعد با بازی در فیلم های فانتزی شروع به پول به جیب زدن کرد.او انتخاب هایش بهتر از لئو و براد پیت بوده است به همین خاطر من اون رو بهتر از بقیه می دانم
    دقیقا همین طوره
    شما بازی اون رو به طور مثال در سویینی تاد ببینید
    تقریبا کسی رو در این نسل پیدا نمی کنید که یه همچین نقشی رو بپذیره، چه برسه که بتونه درش بیاره
    کلا اگر کسی با برتون کار کنه استعدادهاش به طور مساوی رشد می کنن، نه این که فقط هیرو بتونه بازی کنه یا ...
    تیم برتون شخصیتش مثل کاراکتر کلاه دوزه دیوانه آلیس میمونه، عجیب غریب، تازه و غیر قابل پیش بینی، حالا شما بیا و با این کارگردان 8 تا کار انجام بده، خوب نتیجه اش میشه جانی دپ امروز
    Anti Trust به این پست علاقمند بوده است.

17. 3 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

Ali
    Ali آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط seven pounds نمایش پست ها
    خب اگر بخوایم از لحاظ موفقیت مالی بحث بکنیم هم دیکاپریو و هم جانی دپ موفق بودند به خصوص دیکاپریو که از تایتانیک تا تلقین ، فیلم های پرفروشی داشته اما جانی دپ به جز سوینی تاد ، کارائیب و آلیس در .... کار پرفروش آنچنانی نداشته یعنی تا قبل از سال 2003 هیچ کار پرفروشی نداشته و فقط به بازی اهمیت میداده. همینطور هم برد پیت که بر خلاف فیلمهای خیلی خوبی که بازی میکنه ، اغلب خیلی پرفروش از آب در نمیان و معمولا به عنوان یک ستاره پول ساز روش حساب نمیشه . اما از لحاظ بازی من جانی دپ رو میپسندم چون هیچوقت یکنواخت نیست . شما تا حالا کدوم فیلمی از جانی دپ رو دیدید که درش یک بازی یکنواخت داشته باشه ؟ توی هر فیلمی یک گریم با یک استایل متوافوت و بازی متفاوت داشه اما برد پیت و دیکاپریو معمولا یکنواخت هستند . هر چند به نظرم دیکاپریو در بازیش عالیه همینطور هم برد پیت ولی من بازی جانی دپ رو از لحاظ متفاوت بودن و کلیشه ای نبودنش بیش تر میپسندم .
    رنگو:
    هزینه: 135 میلیون
    فروش: 242 میلیون

توریست:
    هزینه: 100 میلیون
    فروش: 278 میلیون

دشمنان ملت:
    فروش: 214 میلیون

کارخانه شکلات:
    هزینه: 150 میلیون
    فروش: 474 میلیون

ناکجاآباد:
    هزینه: 25 میلیون
    فروش: 116 میلیون

شکلات - 2000
    هزینه: 25 میلیون
    فروش: 152 میلیون

اسلیپی هالو -1999
    فروش: 206 میلیون

بازم بریم؟
    دونی براسکو - مرد مرده - گیلبرت گریپ چه مرگشه - ادوارد دست قیچی (1990-1997)
    همشون فروشی چند برابر هزینه داشته اند

19. 2 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)