سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.53- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی دیگران (Das Leben Der Anderen) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
نمایش شاخه ای27علاقمندی ها

موضوع: Cwa.53- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی دیگران (Das Leben Der Anderen)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.53- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی دیگران (Das Leben Der Anderen)

نام فیلم: زندگی دیگران
    اطلاعات فیلم
    نویسنده و کارگردان: فلوریان هنکل فون دونرسمارک
    موسیقی: گابریل یارد، استفان موچا
    مدیر فیلمبرداری: هاگن بوگدانسکی
    تدوین: پاتریشیا رومل
    طراح صحنه: سیلکه بوهر
    بازیگران
    اولریش موهه (سروان گرد ویسلر)
    مارتینا گدک (کریستا-ماریا زیلاند)
    سباستین کخ (گئورگ درایمن)
    اولریش توکور (سرهنگ دوم آنتون گروبیتز)
    هانس یوئه بائر (پل هاوزر)
    ولکمار کلینرت (آلبرت یرسکا)
    ماتیاس بره­نر (کارل والنر)
    اطلاعات دیگر
    ژانر: درام
    تاریخ اکران: 23 March 2006

درجه فیلم: R
    مدت زمان:
    ١٣٧ دقیقه
    شرکت تولید کننده: Arte
    محصول آلمان
    بودجه: 2 میلیون دلار
    فروش: 78 میلیون دلار
    نمره در IMDB Rate 8.5

افتخارات و جوایز
    برنده اسکار بهترین فیلم خارجی در سال 2006
    برنده جایزه بهترین بازیگر مرد (موهه)، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه از جوایز فیلم باواریا
    برنده جایزه بهترین بازیگر (موهه)، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه از مراسم فیلم اروپایی
    برنده شش جایزه از مراسم فیلم آلمانی
    نامزد گلدن گلاب بهترین فیلم خارجی
    برنده جایزه بهترین فیلم خارجی از مراسم Guldbagge
    برنده جایزه تماشاگران از جشنوراه لوکارنو
    برنده جایزه بهترین فیلم خارجی از انجمن منتقدان لس آنجلس
    برنده جایزه مردم پسندترین فیلم از جشنواره ونکوور
    برنده جایزه تماشاگران جشنواره ورشو و ......
    تحلیل و بررسی از پرنیان
    ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 01:26
    1CHAMPION, desmound, .:SoMaYeH:. و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.53- تحليل و بررسي فيلـــــــم زندگی دیگران (Das Leben Der Anderen)

نازنین جان فکر میکنم که بیشتر منظورت در این باره فضای سرد حاکم بر اروپای شرقی و بخصوص آلمان شرقی باشه.
    دقیقا در زمانی که موضوع فیلم درباره آن است، انچنان رکود و سردی ای بر کشورهای بلوک شرق و بخصوص آلمان شرقی به عنوان تنها کشوری که شوروی آنرا کاملا در اشغال داشت، حاکم بود که با دیدن آن به تنها چیزی که بیش از هر چیز میتوان پی برد همین سرماست.
    اگر سرمای عمومی آلمانی را هم به آن اضافه کنیم خواهیم دید که این سرما چند برابر میشود.

با این حال به نظر من این سرما حول و محور موضوعی قرار گرفته که بیننده را در گرماگرم اتفاقات فیلم قرار میدهد.
    من با این که خودم از دیدن فیلم لذت کافی بردم و البته انگار همون طور که گفتم پدرم بیشتر لذت برده بود اما با توجه به علاقه ای که پرنیان به این فیلم داشت و در تحلیلش هم مشخصه از خواندن تحلیل لذت مضاعفی بردم
    برای همین فکر میکنم که در تحلیل همیشه اصل بر علاقه است، بر عکس نقد که در بیشتر مواقع جایگاه چالش طلبی را در برابر فیلمها به خود اختصاص میدهد.

بازم ممنون
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

4. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

5. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

متاسفانه با اينكه فيلم رو همون موقع دانلود كردم ولي هنوز نديدم ولي قول ميدم بعد از امتحانم حتما ببينم و نظرمو بنويسم.

دوباره خواهيم روييد...

7. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

خوشحالم که این تحلیل باعث شد این فیلم هم به دوستان معرفی بشه و هم ببینش. واقعا این فیلم به نظر من خیلی مهجور مونده.

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    فیلمی که بیش از هر چیزی خفقان و سردی و شرایط سخت زمانی رو بهم منتقل کرد
    فیلمی که توش حریم خصوصی افراد مهم نیست, روابط بین اعضای خانواده مهم نیست, اینکه خیلی راحت به خودشون مجوز ورود به حتی افکار انسان ها رو می دن! این اصلا واسم قابل درک نیست, اصلا تو منطقم نمی گنجید...
    چقدر تاثیرگذار گذار بود روند تغییر افکار و موضع ویستلر! به قول پرنیان عزیز اشک های ویسلر تاثیر گذارترین لحظات ممکن رو رقم زد! اشک هایی که من فکر می کنم علاوه بر تمام حرفهایی که زده شد به حال خودش جاری می شد! به حال خودش که برای یک ماموریت تا کجا پیش رفت!

نکته ای که تو این فیلم به رضایتمندی بیننده به نظرم واقعا کمک کرده بود, موسیقی کاملا مناسب و هماهنگ و درخور شرایط حاکم بر فیلم بود! موسیقی که خیلی از لحظات حق مطلب رو ادا کرد
    همونطور که من گفتم و شما هم بهش اشاره کردی، در سیستم های کمونیستی و دیکتاتوری کلا، زندگی خصوصی افراد معنایی نداره و همه چیز تحت کنترل کامل دولته. مسلما در چنین سیستمی چیزی به نام اعتماد بین افراد باقی نمی مونه و یکی از دلایل سردی حاکم بر فیلم همینه. به گفته فرخ با در نظر گرفتن سیستم زندگی در آلمان، که به خونسرد بودن و سردی معروفن، این سرما بیشتر هم میشه. دیدیم که رنگ غالب در فیلم هم خاکستریه که این سردی رو بیشتر القا می کنه. و این یکی از نکات مثبت فیلمه که چنین حسی رو با این قدرت به بیننده منتقل می کنه.

موسیقی فیلم هم دقیقا متناسب با صحنه ها و سردی حاکم بر فضای فیلم و شخصیت ها ساخته شده. گابریل یارد قبلا تواناییش رو در فیلم بیمار انگلیسی هم نشون داد.

9. 2 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

@dmin@ آواتار ها
    وضعیت : @dmin@ آنلاین نیست.
    سپاس ها : 16
    سپاس شده 48 در 20 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 70 تاپیک

پرنیان عزیز ، باید بگم که تحلیل بسیار زیبایی بود !
    همونطور که فرخ عزیز فرمودن چون شما خودت از فیلم لذت بردی تونستی یه تحلیل خوب هم براش ایجاد کنی. ممنون
    حقیقتا یک ماهی میشه که این فیلم رو دیدم

کاراکترا خیلی خوب به نقش هاشون میخوردن
    ( به عنوان مثال ویسلر در نقش خودش واقعا عالی بود. یه آدم دگم اطلاعاتی ، کم حرف ، خشک! >> اشاره به سکانس ویسلر و بچه همسایه درون آسانسور)

فضا خیلی خوب به تصویر کشیده شده بود!

داستان به نوبه خودش منحصر به فرد بود

ولی چقدر بد شد که کریستیا ماریا خودکشی کرد! البته تا حدودی میشه گفت حقشم بود بالاخره خیانت کرد ولی گناه داشت بنده خدا با اون حالش !

جز اولین فیلم های غیرانگلیسی بود که دیدم. اما خیلی لذت بردم.
    همه عمر برندارم سر از این خَمار مستی
    که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی

11. کاربر روبرو از پست مفید @dmin@ سپاس کرده است .

desmound آواتار ها
    وضعیت : desmound آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,271
    سپاس شده 374 در 146 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 198 تاپیک

درود...
    همین یک ربع پیش تماشای این فیلم زیبا وفراموش نشدنی رو تموم کردم،فضا ها موسیقی و بازی اولریش موهه از همون ابتدا رو من تاثیر گذاشت و تا لحضه آخر من رو شگفت زده کرد،شخصیت ویسلر من رو به یاد اسکار شیندلر می انداخت،هر دو آلمانی،هردو از دولت،هردو انسان هایی که میان خوب وبد خوب رو انتخاب کردند.ولی این چه چیزی هست که باعث چنین تغییری میشه،تغییر بدی به خوبی وزنده شدن ارزش های انسانی وبروز عشق،چه کسی تعین کننده این تغییر هست وچرا این تغییر برای همه اتفاق نمیفته،اینها سوال هایی هستند که خودم هم جوابی براشون ندارم...
    صحنه آخر فیلم و حرف ماریا به ویسلر هم کمی برام مبهم هستش:هرگز یادم نمیره با من چیکار کردی،خیلی ساده به نظر میرسه ولی نمیدونم چرا فکر میکنم که ماریا از این حرف نظور خوبی داشت...
    این حرف که کندو کاو در زندگی دیگران باعث ترقی ذهنی آدم میشه خیلی جالب بود و کلی حرف واسه گفتن داره،در کل تحلیل زیبایی بود از این فیلم به یاد موندنی.
    ...
    ممنون پرنیان خانم برای این تحلیل زیبا...
    "معشوق من چنان لطیف است که خود را به « بودن » نیالوده است"
    شریعتی

13. کاربر روبرو از پست مفید desmound سپاس کرده است .

A.R
    AnathemA
    A.R آواتار ها
    وضعیت : A.R آنلاین نیست.
    سپاس ها : 183
    سپاس شده 550 در 182 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 459 تاپیک

ممنون پرنیان خانوم.
    باید بگم که این فیلم یک شاهکاره. ویژگی اصلی این فیلم نشون دادن درون انسان هاست. کسانی که به ظاهر بد هستن، اما باطن اون ها برای پذیرش خوبی آمادگی داره. در مقابل کسانی که به ظاهر خوبن، اما باطنشون چیز دیگه ایه. و در این بین کسانی که بین این دو شخصیت متفاوت گیر افتادن و نمی تونن حقیقت رو تشخیص بدن.
    راستش اصلا انتظار نداشتم که این فیلم، این قدر زیبا باشه.
    Through the tears I watched you fly
    Far away from me

« Daniel & Vincent Cavanagh »

15. 2 کاربر از پست مفید A.R سپاس کرده اند .

amir az آواتار ها
    وضعیت : amir az آنلاین نیست.
    سپاس ها : 22
    سپاس شده 44 در 14 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 15 تاپیک

درمورد فیلمی که حدود6 سال پیش دیدم کمی اظهارنظر واسم سخته شاید بهترین جمله ای که در مورد این فیلم میتونم بگم این باشه که حتماً باید این فیلم رو دید.و اونچه که با این آلزایمرم به خاطر دارم این بود که واسه من مایه تعجب بود که «فلورین هنکل فون دونرسمارک»، در اولین تجربه کارگردانیه بلندش فیلمی، با بودجه ناچیز دو میلیون دلار رو اونقدر خوب ساخته که در رده‌بندی ذهنی من و لابد خیلی‌های دیگه جزو بیست فیلم برتریه که تو عمرم دیدم. چهره درخشان فیلم همانطور که دوستان قبلاً اشاره کردن اولریش موئه هستش، اون تو نقشش خوب بازی می‌کنه چون داستان فیلم، تا حدی داستان زندگی خودشه.

17. کاربر روبرو از پست مفید amir az سپاس کرده است .

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,687
    سپاس شده 7,565 در 1,699 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

جعبه مدال ها

همیشه از فیلمهائی که وقایع تاریخی! یا برهه ای از تاریخ رو به تصویر میکشدن(البته به درستی و عینا) خیلی خوشم میومده! خوبِ که آدم با گذشته آشنا بشه...همین گذشته هست که آینده رو میسازه

فیلم Das Leben Der Andersen مربوط میشه به زمان حکومت رایش سوم(آدولف هیتلر) زمانی که هیچ بنی بشری آرامش نداشت(از اروپائیان بگیرید تا یهودی های مفلوک آلمانی حتی مردم آلمان) مردم حق هیچگونه اعتراضی رو نداشتند,کوچکترین اعتراض یا اختلاف نظر با عقاید رایش سوم برخورد های بسیار وحشتناکی رو به دنبال داشت...

هیتلر کسی بود که پایه ی حکومتش رو بر اساس دیکتاتوری بنا نهاده بود و دموکراسی هیچجائی در حکومتش نداشت همه چیز(جتی کوچکترین و خصوصی ترین مسائل زندگی مردم) بر اساسِ عقاید رایش سوم بود بهمین جهت بود که هیتلر "گِشتاپو" را بوجود آورد و سرپرستی اونرو داد به کسی بنامِ "راینهارد هایدریش" کسی که در طول تاریخ از اوون به اسم" مردی با قلب آهنین" یاد میشه!

از اونجائی که یکی از اصلی ترین موضوعاتی که در طول فیلم به اون پرداخته شده,جاسوسی گشتاپو در زندگی مردم هست,لازم میدونم یکم در مورد این گروه توضیح بدم

گشتاپو با پلیس معمولی فرق داشت از اینجهت که هدف اصلی آنها کشف جرائم یا شکار سارقین نبود!! هدف اصلی آنها تخریب دوستی و اعتماد میان آلمانی ها بود زیرا اگر مردم میفهمیدند که نمیتوانند به کسی اعتماد کنند(حتی نزدیکترین افراد خانواده شان) توان شورش علیه حتی ددمنشانه ترین ارباب را نداشتند

مصداق این موضوع مربوط میشود به کاراکتر Christa-Maria Sieland که مجبور بود جاسوسی شوهرش رو بکنه برای افراد گشتاپو...تا آخرین لحظه همسرش باورش نمیشد که تا اون موقع زنش داشته راپورتش رو به اقراد گشتاپو میداده!!!!

یکی از اصلی ترین ویژگی های افراد گشتاپو این بود که هیچگونه احساس همدردی با افراد دیگه نمیکردن در دید اونها افراد دو گونه بودن:کسانی که مخالفتی با جکومت ندارن و آنهائی که عقایدی خلاف عقاید رایش سوم دارن...دسته ی دوم باید دستگیر و مجازات میشدن(فرقی نمیکرد زن باشن یا مرد! بچه باشن یا پیر! متاهل باشن یا مجرد! چشم به راهی داشته باشن یا خیر) که این موضوع کاملا مصداق پیدا میکنه با کاراکتر Hauptmann Gerd Wiesler...
    از این کاراکتر از ابتدا تا انتهای فیلم خیلی لذت بردم چون به مرور زمان با گوش کردن به مکالماتGeorg Dreyman چه با همسرش چه با دوستانش به مفهوم عمیقی از زندگی دست پیدا کرده بود و دید جدیدی نسبت به اطرافیانش داشت تا جائی که در انتهای فیلم حاظر شد به هر قیمتی که شده Georg Dreyman و دوستانش رو از شر افراد گشتاپو ننجات بده

و در انتهای فیلم میبینیم که Georg Dreyman به پاس قدر دانی ازHauptmann Gerd Wiesler اسمش رو در کتاب میاره و کتاب رو تقدیم به اوون میکنه(تا جائی که یادم اسمش رو نمیدونست فقط کدی که Hauptmann Gerd Wiesler در سازمان گشتاگو داشت رو در کتاب آورده بود)

واقعا 20-15 دقیقه ی آخر فیلم حرف نداشت تاثیری این 20-15دقیقه داشت برای من بسیار بسیار لذتبخش و در عین حال غیرقابل پیش بینی بود

ممنون از خانوم پرنیان بابت تحلیل

پایان
    The Pianist به این پست علاقمند بوده است.

19. 2 کاربر از پست مفید LuCiFer سپاس کرده اند .

Banned
    r-faarazon آواتار ها
    وضعیت : r-faarazon آنلاین نیست.
    سپاس ها : 573
    سپاس شده 1,771 در 518 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 471 تاپیک

بسی حال کردیم با این فیلم !!به اندازه زوال زیبا بود فقط این اسم کارگردان های آلمانی خیلی سخته و معضلی شده برام!!!
    ero-stark به این پست علاقمند بوده است.

21. 3 کاربر از پست مفید r-faarazon سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)