سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.54- تحليل و بررسي فيلـــــــم آخــــرت (Hereafter) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
نمایش شاخه ای26علاقمندی ها

موضوع: Cwa.54- تحليل و بررسي فيلـــــــم آخــــرت (Hereafter)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.54- تحليل و بررسي فيلـــــــم آخــــرت (Hereafter)

نام فیلم: آخرت
    اطلاعات فیلم
    کارگردان : کلینت ایستوود
    نویسنده : پیتر مورگان
    تهیه کنندگان : کلینت ایستوود، رابرت لورنز، کاتلین کندی
    موسیقی متن : کلینت ایستوود
    تدوین: گرای راچ، جوئل کاکس
    فیلمبردار : Stephane Assie
    طراحی صحنه : James J. Murakam
    کارگردان هنری :
    Patrick Sullivan
    بازیگران
    مت دمون
    سیسیل دوفرانس
    تیری نیوویک
    سیندی مایو دیویس
    لیسا گریفیسس
    جسیکا گریفیسس
    اطلاعات دیگر
    ژانر: درام، راز الود
    تاریخ اکران: 2011
    درجه فیلم: R

کشور سازنده : ایالات متحده آمریکا
    تاریخ اکران فیلم : 22 اکتبر 2010
    مدت زمان فیلم : 129 دقیقه
    بودجه ساخت فیلم : 50 میلیون دلار
    فروش هفتگی فیلم : در آمریکا 230 هزار دلار ، در بریتانیا 601 هزار دلار
    IMDB Rate 6.7
    افتخارات و جوایز
    نامزد اسکار بهترین جلوه های ویژه سال 2011 و برنده جایزه سندیکای خبرنگاران ایتالیا
    تحلیل و بررسی از سهیل
    ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 02:53
    1CHAMPION, MiSS SAYTA, ADoLF و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 13 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

AZIMOTH آواتار ها
    وضعیت : AZIMOTH آنلاین نیست.
    سپاس ها : 194
    سپاس شده 186 در 49 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 81 تاپیک

پاسخ : Cwa.54- تحليل و بررسي فيلـــــــم آخــــرت (Hereafter)

من هنوز این فیلم رو ندیدم ولی با اشتیاق تحلیل و بحث دوستان رو پی گیری کردم و حالا بیش از پیش مشتاق دیدن این فیلم شدم
    ممنون سهیل جان از تحلیل زیبات که با اینکه فیلم رو ندیده بودم ولی منو دنبال خودش کشوند.
    ADoLF به این پست علاقمند بوده است.

5. کاربر روبرو از پست مفید AZIMOTH سپاس کرده است .

6. # ADS

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    خب بالاخره تحليل اين فيلم هم تو سايت ارائه شده. ممنون از سهيل عزيز بابت زحمتي كه براي اين تحليل كشيد.
    فيلم زيبايي بود و من از ديدنش لذت بردم. كلا از سبك فيلم هايي كه با داستان هاي مجزا شروع ميشن و بعد در يك نقطه به هم ميرسن واقعا خوشم مياد و اين فيلم هم كشش و جذابيت لازم براي دنبال كردن سه داستان مجزا رو داشت. ايستوود به خوبي داستان رو در طول فيلم روايت مي كنه.

شروع فيلم واقعا شوكه كننده بود. سونامي رو ايستوود خيلي خوب به تصوير كشيد و فيلمبرداري طوري بود كه مي تونستي خودتو در متن حادثه تصور كني.

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    سکانس سونامی و زیر و رو شدن ساحل به نوعی نوید دگرگونی شخصیت ماری است. مطمئنا بعد از دیدن دنیایی که در آن جسم خود را از بیرون تماشا میکنید، روند زندگی شما تغییر خواهد كرد.
    دقيقا همينطوره. چون زندگي ماري بعد از اين اتفاق واقعا دگرگون ميشه و نمي تونه اون آدم سابق باشه. بدتر از همه اينه كه نزديك ترين افراد بهش هم حرفشو باور نمي كنن.

جرج هم همونطور كه اشاره كردي، يكي ديگه از افراديه كه به نوعي در ارتباط با دنياي مردگان هست ولي نمي خواد ديگه اينطور باشه و مي خواد زندگيشو تغيير بده. از نظر جرج، همونطور كه به برادرش ميگه، استعداد برقراري ارتباط با مردگان يه نفرينه كه شانسش رو براي داشتن يه زندگي عادي ازش گرفته.

کتاب های چارلز دیکنز تنها سرگرمی اوست.
    دقت كردي كه چقدر زيبا داستان ديكنز رو با زندگي جرج مچ كردن؟ و چه جملات به جايي انتخاب شده؟

مارکوس در کلیسا چشم به جسد برادرش دوخته است. کشیش که در حال دلداری دادن به اوست شاید درک کند که حتی 1 % از حواس مارکوس به او نیست. بعد از جدایی مادر او و از دست دادن برادرش، حالا او تنها شده است. تحت حمایت خانواده ای جدید قرار میگیرد ولی در فکر او ماجراجویِ بزرگتری قرار دارد.
    داستان مربوط به اين دو برادر دوقول واقعا متأثر كننده است. صحنه هايي كه اونها تلاش مي كردن تا از مادرشون حمايت كنند واقعا زيبا، عميق و تأثير گذار بود.
    جيسون مرگ خيلي دردناكي داشت و ناله هاي برادرش و بعد تنها شدنش از اون هم دردناك تر بود.

لحظه رسيدن سه كاراكتر فيم خيلي جالب بود. تمام مدت منتظر اين لحظه بوديم و سرانجام رسيد.
    از اينكه هر سه نفر به نوعي به آرامش رسيدن خوشحال بودم. به خصوص لبخند جيسون وقتي حرفهاي برادرش رو ميشنيد.
    به نظر من فيلمي تأثير گذار و زيباست كه بايد حتما ديد حتي اگه كسي به جهان آخرت اعتقاد نداشته باشه. با ديدنش سؤالاي زيادي براي آدم مطرح ميشه كه جوابش رو بايد خودش و در درون خودش پيدا كنه.
    قبل از دیدن این فیلم به کارهای کلینت ایستوود علاقه داشتم ولی بعد از دیدن این فیلم دیگه
    کلینت ایستوود رسما شد کارگردان مورد علاقه ام !
    وقتی 50 سال تو سینما باشی مشخصا که فیلمی به این زیبایی میسازی ..
    ممکنه که خیلی ها با فیلم ارتباط برقرار نکنند ولی هیچکس نمیتونه ارزش های کارگردانی این فیلم رو زیر سوال ببره
    یکی دلایلی که زندگی مارکوس از دو شخصیت اصلی دیگر غم انگیز تر بود ، همین مرگ تراژدیک جسیون بود.
    فکر کنم خود ایستوود هم تاکید زیادی داشته که زندگی یک پسر بچه رو اینقدر غم انگیز به تصویر بکشه
    خیلی خوشحالم که تو هم با این فیلم خیلی خوب ارتباط برقرار کردی و صرفا به دید مذهبی و علمی فیلم نگاه نکردی
    مرسی

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

8. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

Riding to this world, all alone...
    Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,908 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

سهیل جان از بابت تحلیلت ممنونم. اما درمورد چند نکته باهات مخالفم... .

فیلم در فضایی جدید و تقریبا گیج کننده برای بیننده به نمایش در می آيد
    فیلمش همچین هم جدید نبود، اینجور بحث ها رو زیاد تو سینما دیدیم. حتی میتونیم تو سینمای خودمون هم دنبال همچین فضاهایی باشیم. نمونه اینجور فضایی هم میتونه فیلم «تقاطع» باشه.

فیلم آخرت نگاهی به زندگی پس از مرگ دارد. مقوله ای فلسفی که باعث به فکر فرو رفتن بیننده میشود
    زندگی پس از مرگ میتونه آدم رو به فکر فرو ببره. اما این فیلم همچین تاکیدی بر روی موضوع بعد از مرگ نداشت. آخر فیلم هم که جرج و ماری به هم میرسن، و اینکه خود جرج هم گفت که «زندگی نباید همش درباره مرگ باشه» من بیشتر این موضوع رو برداشت کردم که ایستوود میخواست ما رو از اینکه همش به آخرت فکر کنیم دور کنه. کاری به خوب بودن یا بد بودن این دید ایستوود ندارم، و یا اینکه از لحاظ دینی بده یا خوب. حرفم اینه که درسته محوریت داستان، و نام داستان رو آخرت تشکیل میداد، اما هدفی که من در این کار ایستوود دیدم، آخرت نبود.

او حتی از نگاه کردن در آینه هم متعجب میشود
    متعجب بودن رو قبول ندارم. به نظر میخواست یه هدفی برای زندگی در وجود خودش ببینه.

مارکوس در کلیسا چشم به جسد برادرش دوخته است. کشیش که در حال دلداری دادن به اوست شاید درک کند که حتی 1 % از حواس مارکوس به او نیست.
    در این مورد هم مخالفم. تا حدودی البته (درمورد اون درصد حواس!). به نظر من در بین حرفهای کشیش، میخواست دنبال حقیقتی بگرده. حقیقت اینکه آیا خود کشیش هم به حرفای خودش معتقده یا نه؟
    همه ما احتمالا این حس رو داشتیم که وقتی یه نفر داره حرف میزنه، اگر حرفاش، اونایی باشه که همیشه و از همه کس شنیدیم، برامون مزحک به نظر میاد. احتمالا – و به نظر من – مارکوس هم اینجور حسی داشت. نه اینکه حواسش به کشیش نباشه!

اینگونه است که کلینت ایستوود این سه داستان مجزا را به زیبایی هر چه تمام تر به یکدیگر نزدیک و نزدیک تر میکند
    من در این پایان، زیبایی ای ندیدم. به نظرم پایان این فیلم، میتونست با اتفاق های دیگه ای تموم بشه!

تایید زندگی پس از مرگ به عهده خود شماست و کارگردان نیز در این فیلم جبهه خود را مشخص نکرده است
    مطمئنی که مشخص نکرده بود؟ یادته که ماری با شوهرش رفته بودن تو رستوران، و موقعی که داشتن از پله ها پایین میومدن، ماری به شوهرش گفت که نظرت درباره بعد از مرگ چیه؟ یادته که شوهرش گفت، بعدش تاریکی مطلقه؟ ولی ماری بهش گفت که باید یه چیز دیگه ای بعدش باشه!
    به نظر من جواب کاری به شوهر خودش، همون جواب ایستوود به بیننده ها بود!

جا داره اشاره ای نیز به موسیقی متن فیلم داشته باشم که واقعا عالی است. در جای جای فیلم موسیقی دلنشین طعم لذت بخشی را به فیلم مي بخشد
    متاسفانه من در این فیلم، لذتی از موسیقی متنش نبردم. زیادی هماهنگ نبود با اتفاقات. مثالی میزنم. (البته این مثال فقط برای موسیقی متنه!) فیلم The Sixth Sense. موسیقی متن این فیلم، هم یه جورایی به خاطر وجود نقش اساسی فیلم، که یه بچه بود، کودکانه، اما به خاطر وجود ژانر معمایی ای که داشت، تا حدودی هم معما گونه بود. به نظرم در این فیلم، موسیقی متن ایستوود، خوب نتونست انتظارات بیننده رو برآورده کنه.

در هر صورت فیلم، تا حدودی، فیلم قابل قبولی از نظر من بود. اما کششی نسبت به این فیلم، مبنی بر دوباره دیدن نداشتم... .
    آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام جلویش زانو بزند!

10. 2 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    فیلمش همچین هم جدید نبود، اینجور بحث ها رو زیاد تو سینما دیدیم. حتی میتونیم تو سینمای خودمون هم دنبال همچین فضاهایی باشیم. نمونه اینجور فضایی هم میتونه فیلم «تقاطع» باشه.
    فیلم تقاطع نسخه کاملا کپی شده از فیلم تصادف بود که در سال 2005 اکران شد و اسکار هم گرفت.
    نکته جالب اینجاست که کارگردان فیلم تصادف ، پال هگیس هست که فیلنامه نویس فیلم عزیز میلیون دلاری نیز بوده
    یعنی اینکه فیلم اخرت کمی فضایی مانند فیلم تقاطه داره به خاطره اینه که پال هگیس و کلینت ایستوود قبلا با هم همکاری کرده اند.
    این توضیحات رو صرفا جهت اطلاع گفتم ..
    ولی امیر حسین جان در مورد حرف تو باید بگم که ، اگه دقت کنی من گفتم تقریبا فضای جدیدی است.
    نمیگم که آخرت اولین فیلمی است که این سبک رو پیش گرفته .. ولی فیلم های معدودی رو پیدا میکنی که با این سبک طی بشند.
    پس هم واژه ی تقریبا جدید مناسب هست ، هم واژه ی گیج کننده !

امیر حسین جان الان یه نتاقض بزر گی تو حرفات هست ..
    ببین یه جا تو میگی :
    اما این فیلم همچین تاکیدی بر روی موضوع بعد از مرگ نداشت. حرفم اینه که درسته محوریت داستان، و نام داستان رو آخرت تشکیل میداد، اما هدفی که من در این کار ایستوود دیدم، آخرت نبود.
    بعد یه جا دیگه میگی :
    مطمئنی که مشخص نکرده بود؟ یادته که ماری با شوهرش رفته بودن تو رستوران، و موقعی که داشتن از پله ها پایین میومدن، ماری به شوهرش گفت که نظرت درباره بعد از مرگ چیه؟ یادته که شوهرش گفت، بعدش تاریکی مطلقه؟ ولی ماری بهش گفت که باید یه چیز دیگه ای بعدش باشه!
    به نظر من جواب کاری به شوهر خودش، همون جواب ایستوود به بیننده ها بود!
    یعنی یه جا گفتی که این فیلم روی موضوع زندگی پس از مرگ تاکید زیادی نداره و ایسنوود میخواست ما رو از این موضوع دور کنه
    بعد یه جا گفتی که جواب کاری به ماری همون نظر ایستوود بوده که زندگی پس از مرگ در کار نیست !

در مورد نگاه ماری به آینده و سکانس کلیسا هم باهات مخالفم ولی خب برداشت تو اینجوری بوده و برداشت من یه جور دیگه
    پس زیاد مهم نیست.

اما جدا از تناقضی که در بهش اشاره کردم ، همچنان بر این عقیده ام که کلینت ایستوود نتیجه گیری رو روی بیننده گذاشته ، چرا ؟
    چون ببین دکتر روسو که ماری به دیدنش رفت بعد از کلی تحقیق و مطالعه و آزمایش به ماری گفت که زندگی بعد از مرگ وجود داره
    و تو مرگ رو تجربه کردی و ..
    از طرفی هم کاری به ماری گفت که زندگی بعد از مرگ وجود نداره و ..
    حالا تو میگی که حرف کاری منظور ایستوود بوده که زندگی بعد از مرگ وجود نداره
    ولی نمیگی که حرف روسو همون حرف ایستوود بوده که زندگی بعد از مرگ وجود داره !
    یا حتی حرف کشیش کلیسا که گفت زندگی بعد از مرگ وجود داره
    یعنی با اینکه در فیلم چندین بار از زبان کارکتران فیلم به وجود و عدم وجود اخرت اشاره شده تو توجه نمیکنی
    اینکه در فیلم هم آخرت قبول میشه ، هم رد میشه کاملا یعنی اینکه خود بیننده باید تصمیم بگیره که کدوم حرف رو باور میکنه

12. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

فیلم تقاطع نسخه کاملا کپی شده از فیلم تصادف بود که در سال 2005 اکران شد و اسکار هم گرفت.
    نکته جالب اینجاست که کارگردان فیلم تصادف ، پال هگیس هست که فیلنامه نویس فیلم عزیز میلیون دلاری نیز بوده
    یعنی اینکه فیلم اخرت کمی فضایی مانند فیلم تقاطه داره به خاطره اینه که پال هگیس و کلینت ایستوود قبلا با هم همکاری کرده اند.
    این توضیحات رو صرفا جهت اطلاع گفتم
    درست، اما خواستم بگم که این سوژه ها بودن از قبل.

امیر حسین جان در مورد حرف تو باید بگم که ، اگه دقت کنی من گفتم تقریبا فضای جدیدی است.
    نمیگم که آخرت اولین فیلمی است که این سبک رو پیش گرفته .. ولی فیلم های معدودی رو پیدا میکنی که با این سبک طی بشند.
    پس هم واژه ی تقریبا جدید مناسب هست ، هم واژه ی گیج کننده

اکی. عذر میخوام که اشتباه متوجه شدم.

امیر حسین جان الان یه نتاقض بزر گی تو حرفات هست ..
    یه جا گفتی که این فیلم روی موضوع زندگی پس از مرگ تاکید زیادی نداره و ایسنوود میخواست ما رو از این موضوع دور کنه
    بعد یه جا گفتی که جواب کاری به ماری همون نظر ایستوود بوده که زندگی پس از مرگ در کار نیست

اون که گفتم ما رو از موضوع آخرت دور میکنه، در جواب اون بود که گفته بودی که به موضوع آخرت میپردازه.
    اون که گفتم نظر ایستووده، در جواب اونی بود که گفتی موضع خودش رو مشخص نکرده.

حالا تو میگی که حرف کاری منظور ایستوود بوده که زندگی بعد از مرگ وجود نداره
    ولی نمیگی که حرف روسو همون حرف ایستوود بوده که زندگی بعد از مرگ وجود داره !
    یا حتی حرف کشیش کلیسا که گفت زندگی بعد از مرگ وجود داره
    یعنی با اینکه در فیلم چندین بار از زبان کارکتران فیلم به وجود و عدم وجود اخرت اشاره شده تو توجه نمیکنی
    این بار تو اشتباه متوجه شدی سهیل جان.
    من گفتم جواب ماری نظر ایستوود بوده که در برابر اینکه شوهر بهش میگه بعد از مرگ تاریکی مطلقه، اون برمیگرده میگه زندگی بعد از مرگ وجود داره و هست. به نظر من نظر ماری نظر ایستوود بوده، نه نظر شوهرش.

14. کاربر روبرو از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده است .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

خب ببین در مورد موضع کارگردان فیلم خیلی بحث ها میشه مطرح کرد.
    مثلا تو میگی که چون ماری به زندگی بعد از مرگ اعتقاد پیدا کرده بود پس نظر کلینت ایستوود هم همین بوده
    ببین وقتی موضوع فیلم در مورد زندگی بعد از مرگ باشه ، باید از فیلم انتظار بره که به همین موضوع هم بپردازه
    حالا نمیشه فقط از یه سکانس منظور کلینت ایستوود رو مشخص کرد که
    چون همونطور که گفتم ، کشیش کلیسا به سبک خودش درباره آخرت میزد ، ماری به سبک خودش و دکتر روسو هم به سبک خودش و کاری هم به سبک خودش !
    الان مثلا تو برداشت ماری رو انتخاب کردی ، یه آدم مذهبی ممکنه برداشت کشیش رو انتخاب کنه
    و یه آدم علمی ممکنه برداشت دکتر روسو رو باور کنه و یه آدم روشن فکر هم برداشت کاری رو !
    یعنی کلینت ایستوود از زندگی بعد از مرگ ، 4 برداشت مختلف رو به بیننده نشون میده
    کارگردان به هیچ یک تاکید نمیکنه و هر 4 برداشت رو با بی طرفی نشون میده
    این دیگه برداشت بیننده است که کدوم نظریه رو دوست داره باور کنه
    اگه کلینت ایستوود فقط روی موضع علمی یا مذهبی راجع به اخرت فیلم میساخت او بی طرف نبوده ولی الان همه چیز به بیننده بستگی داره

16. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

Backstreetboy آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

جعبه مدال ها

الآن متوجه شدم سهیل... .
    ممنون.

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

امروز بار دیگه داشتم به یادداشت هایی که موقع دیدن این فیلم برداشتم نگاه می کردم.
    ان فیلم واقعا منو تحت تأثیر قرار دادبه خصوص بخش هایی که مربوط میشه به آخر شب که جرج داسان های دیکنز رو گوش می کرد واقعا دوست دارم.
    به ویژه اون بخشی که مربوط میشه بعد از جریان تلخی که بین جرج و ملانی (اون دختری که در کلاس آشپزی با هم آشنا شدند) پیش اومد.

بر خلاف نظر دوستان، من هم با سهیل موافقم که ایستوود نظر خودشو در مورد آخرت بیان نکرده اون فقط خواسته بیننده رو وادار به تفکر در این مورد کنه و موفق هم میشه. ایستوود به خوبی تأثیر مرگ رو در زندگی سه کاراکتر اصلی داستان نشون میده و اینکه هر کدوم سعی می کنند که چطور باهاش روبه رو بشن.
    اگرچه فیلم موضوعی مذهبی داره اما با دید صرفا مذهبی به فیلم پرداخته نشده و این یکی از نقاط قوت داستانه.

19. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

seven pounds آواتار ها
    وضعیت : seven pounds آنلاین نیست.
    سپاس ها : 653
    سپاس شده 158 در 65 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 261 تاپیک

متاسفانه دوستان با دیدن سریالی مثل supernatural فکر میکنند که کلا از آخرت و خدا و شیطان و فرشتگان چیزای زیادی میدونند و یه جورایی اشباع شده اند و با دیدن فیلم های خوبی مثل hereafter دیگه راضی نمیشن . این فیلم هیچ ادعایی برای پاسخ دادن به اتفاقات و ویژگی های دنیای اونطرف نداره و اگر هم دقت کرده باشید چندین و چندبار به خصوص از زبان جورج شنیدیم که میگفت من میدونم اونطرف چه طوریه . این دقیقا اثبات همین مسئله است و فیلم فقط تلنگری است برای حواس جمعی بیش تر بیننده ها .

21. کاربر روبرو از پست مفید seven pounds سپاس کرده است .

JOE KIDD آواتار ها
    وضعیت : JOE KIDD آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

من اگر بخوام تو سینمای هالیوود 3نفر رو به عنوان موثرترین چهره انتخاب کنم بدون شک یکیش کلینت ایستووده !
    واقعا لقب استاد هالیوود برازندشه .. از دوران بازیگریش و حال و هوای غرب وحشی گرفته تا کارگردانی فیلم های بینظیری مثل رودخانه مرموز. دختر میلیون دلاری. نابخشوده.... و " آخرت "
    این پیرمرد مثل اینکه تمومی نداره !!!

23. 2 کاربر از پست مفید JOE KIDD سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)