مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جهان موازي ثابت شد!!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: جهان موازي ثابت شد!!

 1. #1
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  جهان موازي ثابت شد!!

  فيزيكدانان كوانتمي دانشگاه كاليفرنيا كشف عجيبي كرده اند كه به گونه اي نشان مي دهد جسمي كه در مقابل يك فرد قرار گرفته و ديده مي شود مي تواند به صورت همزمان در جهاني موازي نيز وجود داشته باشد.


  به گزارش خبرگزاري مهر، اين كشف به واسطه ذره اي كوچك و فلزي انجام گرفته است؛ براده اي به قطر يك تار مو، جسمي كه بسيار ريز است اما در عين حال مي توان آن را با چشم غير مسلح نيز مشاهده كرد.

  دانشمندان اين ذره را در كاسه اي مخروطي و تاريك سرد كرده و تمامي هواي اطراف آن را به منظور حذف ارتعاش خارج كردند. سپس محققان ذره را مانند يك دياپازون حركت داده و مشاهده كردند ذره در زماني واحد حركت كرده و متوقف مي شود.

  چگونه اين پديده را درك كنيم؟

  براي درك اين پديده كه كاملا غير ممكن به نظر مي رسد، بايد بسيار بسيار كوچك انديشيد، حتي كوچكتر از اتمها، الكترونهايي كه به دور هسته اتم در گردشند، در آن واحد در حالتهاي چند گانه حركت مي كنند كه ثابت كردن آنها تقريبا غير ممكن است. به بيان ساده تر مي توان گفت زماني كه فردي در شهر اكلاهاما به ديدن مادر خود مي رود در جهان موازي كه ذرات اتمي وي در آن حضور دارند همان فرد در خانه مشغول تماشاي تلويزيون است.

  به گفته دانشمندان شايد اين پديده كاملا غير واقعي به نظر آيد اما بر پايه علم حقيقي رخ مي دهد. بر اساس يكي از نظريه هاي فيزيكي زماني كه پديده اي در يك حالت مشاهده مي شود اين پديده جهان را به دو بخش تقسيم مي كند. نظريه چند حالتي بر اين پايه استوار است كه جهان فعلي طي مشاهده انسان متوقف شده و انسان تنها يكي از واقعيات در حال وقوع را مشاهده مي كند. براي مثال مي تواند توپ فوتبال را ببيند كه در هوا در پرواز است، اما شايد در جهان موازي اين توپ در همان لحظه سقوط كرده باشد و يا شايد اصلا فردي در آن لحظه مشغول بازي فوتبال نباشد.

  بسياري از فيزيكدانان بزرگ پايه هاي علمي جهان چند حالتي را حتي اگر نتوان آن را به اثبات رساند قبول دارند. "شان كرول" از موسسه تكنولوژي كاليفرنيا يكي از اين فيزيكدانان بوده و معتقد است تا زماني كه نتوان تمدنهاي فوق پيشرفته بيگانه را تصور كرد كه پي به واقعيت اين نظريه برده اند، انسانها تحت تاثير امكان وجود جهانهاي ديگر قرار نخواهند گرفت. وي در عين حال معتقد است هرگز فردي قادر به ابداع دستگاهي نخواهد بود كه با استفاده از آن بتوان ميان اين جهانها ارتباط برقرار كرد.

  درك واقعيت جهان موازي بستگي شديدي به درك انسان از زمان دارد. به گفته "كرول" ما زمان را به صورت واقعي احساس نمي كنيم، تنها شاهد گذشت آن هستيم. براي مثال گذشت زمان در هنگام يك مسابقه هيجان انگيز بسيار سريع و در سر كلاس يك درس كسل كننده كاملا كند است. يا هنگامي كه فردي تلاش دارد با تاخير در دفتر كارش حاضر نشود، دقايق براي وي با سرعتي باور نكردني مي گذرند اما چند دقيقه باقي مانده از ساعت كار به راحتي با چندين ساعت برابري مي كنند.

  بازگشت به آينده

  "فرد آلن ولف" از دانشمندان فيزيك كوانتم نيز معتقد است زمان به شكل يك خيابان يك طرفه به نظر مي آيد كه از گذشته به سوي حال در حركت است، اما با در نظر گرفتن نظريه هاي قابل ملاحظه اي كه در سطح كوانتمي ارائه شده اند، ذرات در آن واحد به سمت عقب و جلو در حركتند. در صورتي كه بتوانيم از بخش "جلو و عقب رفتن در آن واحد" صرف نظر كنيم، شانس درك بخشي از فيزيك را از خود گرفته ايم.

  به گفته "ولف" زمان در ماشينهاي كوانتمي به صورت مستقيم حركت نمي كند بلكه حركتي زيگزاگ داشته و به همين دليل وي معتقد است امكان ساختن ماشيني كه بتواند زمان را منحرف كند، وجود دارد.

  به گفته "ريچارد گات" فيزيكدان دانشگاه پرينستون "سرگئي كريكالو" فضانورد روسي كه در 6 ماموريت فضايي حضور داشته است نسبت به بقيه انسانهاي روي زمين 48/1 ثانيه جوانتر است زيرا وي در سرعتي بسيار بالا در مدار حركت كرده است و كم سن تر بودن نسبت به بقيه به معني جهش به آينده و تجربه نكردن زمان حال مشابه با ديگران است. به گفته وي از جهتي مي توان گفت اين فضانورد به سوي آينده سفر كرده و دوباره بازگشته است!

  "گات" مي گويد نيوتن باور داشت زمان پديده اي جهاني است و تمامي ساعتهاي جهان به صورت يكسان حركت مي كنند. اكنون با توجه به نظريه نسبيت خصوصي اينشتين مي توان گفت سفر به آينده امكان پذير است. با در نظر گرفتن نظريه گرانش اينشتين، قوانين فيزيك از منظري كه امروز آنها را درك مي كنيم نشان مي دهند حتي سفر در زمان به سوي گذشته نيز امكانپذير است اما براي مشاهده امكان اين سفر بايد قوانين جديد فيزيكي در سطح كوانتمي فراگرفته شوند.

  درك اين قوانين نيز با استفاده از ذره اي فلزي و بسيار كوچك و كاسه اي مخروطي شكل آغاز شده است. در واقع فيزيكدانان دانشگاه كاليفرنيا با ابداع خود مقياس ماشينهاي كوانتمي را به ابعاد بزرگتري تغيير دادند.

  بر اساس گزارش فاكس نيوز، مسئله بعدي فراگرفتن چگونگي كنترل ماشينهاي كوانتمي و استفاده از آنها براي اجسام بزرگتر است. در اين صورت شايد بتوان با دستكاري تنها چند الكترون كوچك به جهان موازي دست پيدا كرد.
  انواع جهانهاي موازي
  دانشمندان تا كنون چهار نوع جهان موازي متفاوت را تشريح كرده‌اند. هم اكنون پرسش كليدي وجود يا عدم جهان چند گانه نيست، بلكه سوال بر سر تعداد سطوحي است كه چنين جهان مي‌توان داشته باشد. يكي از نتايج متعدد مشاهدات كيهان شناسي اخير اين بوده است كه جهانهاي موازي ديگر مفهومي خيال پردازانه و انتزاعي صرف نيست. به نظر مي‌رسد كه اندازه فضا بينهايت است. اگر اينگونه باشد، بالاخره در جايي از اين فضا هر چيزي كه امكان پذير باشد واقعيت خواهد يافت. اصلاً مهم نيست كه امكان پذيري آن تا چه حد نامتحمل است.

  فراسوي محدوده ديد تلسكوپهاي ما ، نواحي ديگري از فضا كاملا شبيه آنچه كه پيرامون ماست وجود دارند، آن نواحي يكي از انواع جهانهاي موازي هستند. دانشمندان حتي مي‌توانند محاسبه كنند كه اين جهانها بطور متوسط چقدر با ما فاصله دارند و مهمتر از همه اينكه تمامي اينها فيزيك حقيقي و واقعي است. زماني كه كيهان شناسان با نظرياتي روبرو مي‌شوند كه از استحكام لازم برخوردار نيستند، نتيجه مي‌گيرند كه جهانهاي ديگر مي‌توانند ويژگيها و قوانين فيزيكي كاملا متفاوتي داشته باشند. وجود اين جهانها بسياري از جنبه‌هاي پرسش بنيادي در خصوص ماهيت زمان و قابل درك بودن جهان فيزيكي را پاسخ داد.

  منبع

  ویرایش توسط autumn63 : 07-07-2013 در ساعت 20:43


  دوباره خواهيم روييد...
 2. 23 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  خیلی خیلی ممنون مهناز جان ...

  فکر میکنم مدتی پیش هم مورد دیگه ای دال بر اثبات جهان موازی کشف شده بود.
  اما مسئله اینه که اینها همه در سطح آزمایشگاهی قابل اثبات هستند. معمولا برای ایجاد شرایطی که بشه چنین اعمالی رو در سطح عظیم تر انجام داد هزینه هائی لازمه که دیگه با میلیون و میلیارد نمیشه حسابش کرد.

  ولی نکته ای که جالبه اینه که همه این امور در ابتدا توسط دانشمندان غیر ممکن عنوان میشه مثل این مورد ...

  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  وي در عين حال معتقد است هرگز فردي قادر به ابداع دستگاهي نخواهد بود كه با استفاده از آن بتوان ميان اين جهانها ارتباط برقرار كرد.
  بعد از مدتی عنوان میشه که با فلان هزینه و فلان علم قادر به این کار هم شده اند.
  تمام این موارد در سطح تئوری مطرحه و هیچ ایده ای وجود نداره که در جهان موازی چه اتفاقاتی داره می افته.
  این طور به نظر میرسه که هنوز این تئوری ها به اندازه کافی پخته نیست.
  خیلی مواقع وقتی بهش فکر میکنم میبینم که باگهای زیادی وجود داره.
  شاید جهانهای موازی مثل لایه های خواب که در اینسپشن میدیدم، در بیشتر مواقع فاقد تعریف و ساختار باشند که در اون صورت با اتفاقات جاری شکل میگیرند و گاهی ممکنه شبیه زائده های این دنیا باشند.

  وجود همزمان چندین دنیا و چندین کنش و واکنش فیزیکی و شیمیائی در یک محل خاص یکمقدار دور از ذهنه.
  به عنوان مثال در نظر بگیرید که از دید بیننده خارجی این شرایط چطوری به نظر میاد؟!

  بر فرض مثال دنیای ما و اتفاقات اون مطمئنا با سرنوشت دیگر بخشهای کائنات گره نخورده. گره نخوردن به این معنی که در صورت وقوع یک اتفاق و جدا شدن دنیائی از دنیای اولیه، دلیلی نیست که به موازات اون همه جهان هستی دارای یک دنیای جدید میشن. ممکنه این مسئله منحصر به دنیای ما و در چهار چوب مکانی سیاره محل زندگی ما باشه.
  در اون صورت فرض کنید یک بیننده خارجی که از سیاره ای دیگه ممکنه به زمین بیاد، با کدوم جهان ما برخورد میکنه؟
  اگه در جهانی کره ماه از بین بره برای اون یکی جهان هم ماه وجود نداره؟
  خورشید نورش به کدوم یکی از این جهانها میتابه؟

  به هر حال جهانهای موازی بر پایه علم فیزیک شکل میگیرن و مبتنی بر مکان هم هستند. این مکان مسلما بین بی نهایت جهان موازی مشترک نیست. چون تعریفات اون کاملا به هم میریزه.
  میزان استفاده از انرژی، منابع، نور، آب و .... به سرعت دنیا رو با کمبودهای غیر قابل چشم پوشی روبرو میکنه.
  در عین حال از حیث مکان نمیشه میلیونها کره زمین رو به موازات هم تصور کرد. این ایده خنده دار تر از اونه که بشه بهش پرداخت.

  مگه این که جهان رو دارای ابعادی نامحدود بدونیم و بگیم که ممکنه در همین مختصاتی که کره زمین وجود داره از نظر فیزیکی میلیونها زمین دیگه هم وجود داشته باشه.
  از نظر من این غیر ممکنه. اما از طرفی هم اگه همین دیدگاه رو تعمیم به مسئله جهان موازی بدیم متوجه میشیم که ایده جهان موازی هم کاملا غیر ممکن میشه.
  چرا که حضور همزمان انرژی ها، مردمان، منابع و اماکن در کنار هم به طور بینهایت غیر قابل تصوره و با کمی فکر میشه متوجه شد که این ایده ممکنه خیلی شیرین باشه اما نقض کننده خیلی موارد دیگه هم هست که برای این شیرینی ذهنی باید اونها رو هم فدا کرد.

  اما ممکنه این مسئله مطرح بشه که صرفا ابتدا و انتهای یک کرمچاله به همین کره زمین ما منتهی نمیشه و ممکنه جهان موازی ما در بخش دیگه ای از این دنیای نامتناهی باشه. از دید من این دیدگاه فقط ساختن یک دلیل برای اثبات تئوری اولیه است.
  چون از اون جا که باید تصور کنیم کره موازی ما در بخش دیگه ای از همین جهان و البته خارج از برد ما قرار داره، به نتیجه جدیدی میرسیم. دنیای مورد نظر ما اصولا در جهان موازی نیست. بلکه در همین جهانه منتهای در محل دیگری. باز این سوال مطرح میشه که پس ایده جهان موازی چی شد؟
  جواب هم اینه که در واقع ما جهان موازی طرف نیستیم. ما در حال پرداختن به نوعی از رویاهای بشر هستیم که خودش رو فراتر از مرزها و زمانها و فواصل میبینه و در یک لحظه میتونه میلیاردها سال نوری طی کنه و از جائی از کائنات به نقطه دیگه از اون بره!!

  در این باره از ایده کرمچاله استفاده میشه و خواص محدود اون از دید ذهنی اونقدر گسترش پیدا میکنه که حتی قادر به تولید جهانهای موازی یا متوالی باشه.
  با این معیار دیگه جهان مورد نظر ما در اطراف خودمون نیست و میتونیم خوشحال باشیم که برخوردی هم با جهان ما پیدا نمیکنه.
  یعنی در این حالت ایده های مطرح شده در فرینج هم به طوری کلی میره زیر سوال.

  به هر حال این تاپیک دوباره بحث جهانهای موازی رو مطرح کرد. امیدوارم که توجیهات بهتری برای این تئوری علمی ارائه بشه اما من همچنان فکر میکنم که جهان موازی بیش از اون که فیزیکی باشه یک پدیده ذهنیه. دقیق چیزی مشابه حرکتهای ذهنی و زمانی دزموند در اپیزود "ثابت" در فصل چهارم لاست.

  با این حال به نظر من در یک حالت بیشتر ممکن نیست این جهانهای موازی تحقق پیدا کنه و اونم این حالته که فردی مثل والتر بیشاپ واقعا وجود خارجی داشته باشه.

  ببخشید که حرفهام زیاد شد .

  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 5. 11 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 6. #3
  AZIMOTH آواتار ها
  وضعیت : AZIMOTH آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  نوشته ها : 71
  سپاس ها : 194
  سپاس شده 186 در 49 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 81 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  در مقاله ای خوندم که دانشمندان تا کنون 27 بعد برای جهان ما متصور شده اند و این یعنی وجود بینهایت ناشناخته برای دنیای ما.
  اگر به این مسئله توجه داشته باشیم که از دید ناظری خارج از ابعاد ما اصولآ ماده وجود خارجی نداره بهتر میتونیم وجود "دیگران" رو کنار خودمون احساس کنیم.
  اما چرا از دید ناظری خارج از ابعاد ما ماده وجود نداره؟
  وقتی بسیار میکروسکوپی به درون ماده بریم پایین تر از سطح کوارک ها و نوتریوم به این حقیقت میرسیم که همه مواد از بسته های انرژی تشکیل شده اند آنهم از یک نوع انرژی و تنها نحوه قرارگیری این بسته های انرژی توسط جاذبه اتمی است که اتمها و مولکولها و در نهایت مواد رو تشکیل میده بنابراین مثلا از دید یه ناظر خارج از ابعاد ما با نوع انرژی متفاوت(اگه اونهم بتونه انرژی متفاوت خودش رو رصد کنه) کره زمین ما وبقیه اجرام آسمانی تنها مرکز تجمعی از نوعی انرژی است و لا غیر.
  بنابراین مهم تشخیص انرژی ها در سطح و نوع دیگه واینکه آیا وجود خارجی دارند یا نه میتونه دلیل اثبات جهان موازی باشه و در واقع وقتی ما میتونیم یک جهان موازی رو شاهد باشیم که خودمون ناظر بعد دیگه باشیم و قدرت رصد نوع دیگری از انرژی رو داشته باشیم.
  چون به اون درجه از توانایی نرسیدیم نمیشه قاطع گفت هست ولی بعید نیست وجود داشته باشه و میشه در یک مکان هزاران نوع از انرژی در سطوح مختلف و با نحوه قرارگیری با کیفیت مختلف کنار هم باشند و مواد خاص خودشون رو تولید کنند در صورتیکه هیچ مشابهتی با هم نداشته باشند.
  نکته مهم اینه که اصلآ نوع این جهانها متفاوته و هیچ تداخلی با هم ندارند و پرداختن به همسان سازی جهانهای موازی فقط تو فیلم ها ست و استفاده نمایشی داره (مثل فرینج) و اینطور نیست که عین شما در همین مکانی که هستید با همین مشخصات مادی ولی در حالت دیگه وجود داشته باشه که اگه باشه تو سطح کوانتوم تداخل ایجاد میشه و تناقض بوجود میاد و در آن واحد دو بسته انرژی همسطح در یک نقطه نمیتونه وجود داشته باشه.
  والبته درست حدس زدید مثل اونی که تو فرینج اتفاق افتاده هیچوقت نمیتونه وجود داشته باشه که شما توسط دریچه ای از این جهان به اون جهان برید چون اصولا از یک جنس نیستید!

 7. 7 کاربر از پست مفید AZIMOTH سپاس کرده اند .


 8. #4
  Backstreetboy آواتار ها
  وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  محل سکونت : هیچی فعلا معلوم نیست!
  سن: 27
  نوشته ها : 1,497
  سپاس ها : 1,656
  سپاس شده 2,909 در 850 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 479 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  اول از همه از مهناز خانوم کمال تشکر رو دارم بابت این مقاله.
  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  به گفته "ولف" زمان در ماشينهاي كوانتمي به صورت مستقيم حركت نمي كند بلكه حركتي زيگزاگ داشته و به همين دليل وي معتقد است امكان ساختن ماشيني كه بتواند زمان را منحرف كند، وجود دارد.
  این مسئله مربوط میشه به چیزی به نام "مخروط نوری گذشته". از زمان وقوع بیگ بنگ، نور رها شد (در واقع میشه گفت زمان شروع شد). این نورها، طی گذشتن از مقداری ماده به طرف هم خم میشن و به شکل یک مخروط درمیان. (البته اینم باید بگم که وجود ماده، باعث خمیدگی فضا-زمان میشه، به همین خاطره که نور تونسته خم بشه). قاعده این مخروط، روی زمان وقوع بیگ بنگ قرار داره، و نوک این مخروط روی زمان حال ما قرار گرفته. پس خود زمان منحرف هست. دیگه اینکه گفته که ماشینی بسازیم تا زمان رو منحرف کنه چیز درستی نبوده.
  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  به گفته "ريچارد گات" فيزيكدان دانشگاه پرينستون "سرگئي كريكالو" فضانورد روسي كه در 6 ماموريت فضايي حضور داشته است نسبت به بقيه انسانهاي روي زمين 48/1 ثانيه جوانتر است زيرا وي در سرعتي بسيار بالا در مدار حركت كرده است و كم سن تر بودن نسبت به بقيه به معني جهش به آينده و تجربه نكردن زمان حال مشابه با ديگران است.
  اینکه جوانتره، به دلیل اینکه سرعتش زیاد بوده درست. اما اینکه به آینده سفر کرده باشه،نه. به نظرم این درست نیست. البته اینا رو من نمیگم. اینا رو دانشمندای دیگه ای قبلا گفتن. مثال مشهور این گفته هم پارادکس دوقلو هاست. وقتی که سرعتش زیاد میشه (به سرعت نور نزدیک میشه) زمان براش کند تر میگذره. برای همینه که جوون مونده. ما میدونیم که زمان نسبیه (رجوع به نظریه نسبیت اینشتین). برای هر کسی یه جور میگذره، اما اینکه یکی از دیگری جلو بیفته تو زمانی که جهان ما داره اتفاق میفته اشتباهه! مثلا دوتا ساعت مشابه بیارید و هر دو رو روی یه زمان مشابه قرار بدید. یکی رو به صورت آونگی به حرکت دربیارید. یکی رو ساکن بذارید. بعد از گذشت زمانی نسبتا طولانی میبینید که اونی که حرکت آونگی داشته از اونیکی که شاکن بوده عقبتر افتاده، چون اون سرعتی که داشته (و البته زمانی که بواسطه حرکت آونگیش از زمان استانداری که باید میگذرونده کم شده) از اون یکی ساعت عقبتر افتاده. اما هیچ کدومشون به آینده سفر نکردن. البته برای اون فضا نورد، سرعت نسبی کار حرکت آونگی رو انجام داده.
  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  اكنون با توجه به نظريه نسبيت خصوصي اينشتين مي توان گفت سفر به آينده امكان پذير است. با در نظر گرفتن نظريه گرانش اينشتين، قوانين فيزيك از منظري كه امروز آنها را درك مي كنيم نشان مي دهند حتي سفر در زمان به سوي گذشته نيز امكانپذير است اما براي مشاهده امكان اين سفر بايد قوانين جديد فيزيكي در سطح كوانتمي فراگرفته شوند.
  بله، هم به گذشته امکان پذیره و هم به آینده. اما به گذشته اش امکانپذیر تره. (دلیلش رو هم جایی قبلا خونده بودم که الآن یادم نیست).
  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  امكان ساختن ماشيني كه بتواند زمان را منحرف كند، وجود دارد.
  البته در این مورد هم بگم. مثلا کرم چاله! آزمایش نشون داده که در ابتدای کرم چاله، و انتهای اون، زمان متفاوت میگذره. پس این میتونه دلیل بر این باشه که میشه کرم چاله رو جهت استفاده به عنوان ماشین زمان به خدمت گرفت. اما به دلیل اینکه جنس کرم چاله از گازه، ممکنه که در حین ورود از درون کرم چاله، کرم چاله از هم بپاشه و متلاشی بشه. اگر چیزی از این توضیحات نامفهوم بود، بگید تا بیشتر توضیح بدم. تمام این مطالب رو (مخصوصا "مخروط زمانی گذشته") میتونید توی کتاب جهان در پوست گردو، نوشته استیون هاوکینگ، ترجمه محمدرضا محجوب، پیدا کنید. ایشون بعد از اینشتین، دومین فیزیکدان نظری محسوب میشن.

 9. 6 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .


 10. #5
  Backstreetboy آواتار ها
  وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  محل سکونت : هیچی فعلا معلوم نیست!
  سن: 27
  نوشته ها : 1,497
  سپاس ها : 1,656
  سپاس شده 2,909 در 850 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 479 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  فکر میکنم مدتی پیش هم مورد دیگه ای دال بر اثبات جهان موازی کشف شده بود

  بله، در اینباره صحبتایی شده بود. و همون صحبتها، بیشتر فیزیکدانان رو متقاعد کرد.
  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  گره نخوردن به این معنی که در صورت وقوع یک اتفاق و جدا شدن دنیائی از دنیای اولیه، دلیلی نیست که به موازات اون همه جهان هستی دارای یک دنیای جدید میشن
  این چیزی که گفتی نظریه آشفتگی رو تا حدودی نقض میکنه.
  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  به هر حال جهانهای موازی بر پایه علم فیزیک شکل میگیرن و مبتنی بر مکان هم هستند. این مکان مسلما بین بی نهایت جهان موازی مشترک نیست
  این چیزی که میگی بر مبنای فیزیک کلاسیکه. فیزیک کوانتوم این چیزا سرش نمیشه!

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  اما ممکنه این مسئله مطرح بشه که صرفا ابتدا و انتهای یک کرمچاله به همین کره زمین ما منتهی نمیشه و ممکنه جهان موازی ما در بخش دیگه ای از این دنیای نامتناهی باشه
  میشه بگی که این فرضیه مال کیه؟....درمورد کرم چاله که گفتم اصلا این طرز تفکر که چیزی توش قرار بگیره یه تئوریه! اگه چیزی بره توش ناپایدار میشه و خودش با هرچی که توش باشه منفجر میشه!
  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  ما در حال پرداختن به نوعی از رویاهای بشر هستیم که خودش رو فراتر از مرزها و زمانها و فواصل میبینه و در یک لحظه میتونه میلیاردها سال نوری طی کنه و از جائی از کائنات به نقطه دیگه از اون بره
  این رو در جواب نظریه جهان های موازی داری میگی به طرف؟
  این اصلا که ربطی به جهان موازی نداره که! جهان موازی میگه در همین زمانی که هستی جسمت داره یه کار دیگه انجام میده! اونوقت شما میری یه جای دیگه تا جهان موازیت رو ببینی؟ اصلا موجودیت خود فرد، در این نظریه رو نقض میکنی... .
  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  با این معیار دیگه جهان مورد نظر ما در اطراف خودمون نیست و میتونیم خوشحال باشیم که برخوردی هم با جهان ما پیدا نمیکنه
  نمیدونم منظورت کدوم معیار ها بود! ولی درکل، اصلا موجودیت ماده رو هم اینجا زیر سوال بردی شما! ماده، هرچقدر هم که مقدارش باشه حتی اندازه یه اتم، بوسیله چیزی که ما اونو با نام جرم میشناسیم، جاذبه و دافعه تولید میکنه. این مواد هم تو همه دنیاها، چه موازی و چه دنیای خودمون، یکسانه. پس اینا به هم دافعه میدن و اصلا با هم برخورد نمیکنن! درست مثل دوتا سیاه چاله، که به طرف هم میرن! اما تنها نیروی دافعه به هم وارد میکنن. که باعث میشه تا اونی که مقدار ماده اش (همون نیروی دافعه اش) کمتره از مدار اون یکی خارج بشه!
  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  دقیق چیزی مشابه حرکتهای ذهنی و زمانی دزموند
  چرا مطمئنی که اونا حرکتایی ذهنی بودن؟

 11. 3 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .


 12. #6
  Backstreetboy آواتار ها
  وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  محل سکونت : هیچی فعلا معلوم نیست!
  سن: 27
  نوشته ها : 1,497
  سپاس ها : 1,656
  سپاس شده 2,909 در 850 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 479 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط AZIMOTH نمایش پست ها
  مثل اونی که تو فرینج اتفاق افتاده هیچوقت نمیتونه وجود داشته باشه که شما توسط دریچه ای از این جهان به اون جهان برید چون اصولا از یک جنس نیستید!
  خودتون همین الآن گفتید که همه از جنس انرژی اند!

  اصلا این نظریه اینشتینه که همه چیز از بسته هایی انرژی تشکیل شده اند!...نوع قرارگیری رو که من و شما نمیتونیم تعیین کنیم که، خودشون (حالا اگه بحث خدا رو کنار بذاریم) کنار هم قرار میگیرن. اگه این شکلی که ما هستیم، برای بسته های انرژی بیشترین میزان پایداری باشه (یعنی اینجوری راحتتر کنار هم قرار میگیرن)، حتما تو جهان موازی دیگه ای همینطوری کنار هم تشکیل میشن!

  نقل قول نوشته اصلی توسط AZIMOTH نمایش پست ها
  در آن واحد دو بسته انرژی همسطح در یک نقطه نمیتونه وجود داشته باشه
  میشه یه منبع برای این بدین؟ چرا نمیتونه وجود داشته باشه؟

 13. 2 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .


 14. #7
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  البته آقا رضا من منظورم دیدی از یک ذات دیگه نیست.
  اصولا در نظر بگیرید که یک جهان موازی به طور بی واسطه از یک جهان اولیه ناشی میشه.
  بر این مبنا نمیشه جهانهای موازی رو با ابعاد مختلف جهان تعریف کرد. چرا ابعاد در هر صورت محدودند و جهانهای موازی مثل قوانین خط و نقطه عمل میکنند.
  به این ترتیب در اثر توالی متغیرها میتونه تکثر جهانها پیش بیاد که در تعریف جهانهای موازی این روال رو بی انتها میدونند.

  پس در ابتدا باید به این قائده قائل بود که جهانهای موازی ممکنه «تنها ممکنه» کاملا نامحدود باشند.
  حالا بریم سراغ اون ناظر بیرونی.

  فرض کنید در قبل از یک تغییر ناظر انسانی ما از کهکشان خارج شده و به کهکشان دیگه ای رفته در همین زمان بر اثر یک تغییر جهانی جدید از جهانی اون به شکل موازی جدا میشه و ادامه پیدا میکنه.

  سوال اینجاست که جواب درست کدوم از اینهاست...
  1. حالت اول - بعد از عمل جدائی کل جهان به همراه جهان جدا شده قابلیت موازی پیدا میکنند. یعنی این که نه تنها در کره زمین که در تمام کائنات یک جهان جدید شکل میگیره و اصلا هم به این فکر نکنیم که کجا! ... بر این منوال ناظر بیرونی ما وقتی به زمین برگرده وارد همون جهان خودش میشه و اصلا متوجه این ماجرا نمیشه.
  2. حالت دوم - بعد از عمل موازی شدن، عملا در کره زمین و یا در محدوده خاصی این ماجرا رخ میده و به قول شما در بعد دیگه ای. از اونجا که ناظر بیرونی ما همجنس هر دو جهانه وقتی برمیگیرده با چه وضعی روبرو میشه؟ دقت داشته باشیم که این ناظر یک ناظر انسانیه و خارج از درک ما نیست.
  3. حالت سوم - جهان موازی اصلا در حدود اختصاصی ما و کهکشان ما نیست. در جائی دیگه که نامشخصه شکل میگیره و البته ممکنه این فضا در بعد دیگه از مکان باشه و در نزدیگی زمین ما. حالا فرض کنیم که در فرینج این ابعاد در واقع رو یک مختصات قرار داشتند. در نتیجه در حالتی غیر ممکن ... در عین مختصات یکسان به دلیل تغییر بعد، با هم در تماس نیستند و همدیگر رو حس نمیکنند. چه زمانی حس میکنند؟ زمانی که لایه بینشون به هر دلیل نازکتر میشه. البته با توجیهات فرینجی. حال در نظر بگیرید که بر اساس همون توجیهات، میشه به طور ذهنی هم از این مرزها گذشت و در جهانها جا به جا شد. این حالت تنها حالت ممکن برای سریالی مثل فرینجه. در شکل دیگه ای از قضایا، وقتی که بتونیم در ابعاد مختلف از دیدگاهی و جهانهای موازی از دیدگاهی دیگر حرکت کنیم، توالی و سرعت حرکت این جهانها یکسان نیست و در نتیجه ممکنه نسخه ای از جهان خودمون رو با در زمانی مثلا قبل تر ببینیم در حالی که تغییری نکرده. در این جا تغییر در اون جهان به هیچ عنوان در آینده جهان ما تغییری ایجاد نمیکنه و تنها سبب ایجاد یک جهان دیگه میشه.

  سوال اینجاست که در حالتی که ناظر بیرونی انسانی و درون بعدی باشه چه اتفاقی می افته؟ ناظری که درک درستی از ابعاد ما داره.
  اما با گفته شما مبنی بر قرار گیری منابع مختلف انرژی با کیفیات مختلف در کنار هم کاملا موافقم. منتها نکته اینجاست که شناسائی 27 بعد مختلف در جهان دقیقا روی دیگه همین تئوری جهانهای موازیه. یعنی در همین حد ممکنه فقط در حد حرف اتفاق بی افته.
  وقتی این جریان علمی تر میشه که دانشمندان غیر از ابعاد شناخته شده، به معرفی اون ابعاد و چند و چون اونها بپردازند.

  با این وجود ما با یک تئوری کامل علمی طرف نیستیم. در مورد جهان های موازی یک قانون مشخص وجود نداره و همین باعث شده تا تلقی های مختلفی ازش به وجود بیاد و متاسفانه هر کس اون رو بر مبنای درک و برداشت خودش معنی کنه.
  اونچه که برای ما انسانها در حال حاضر مهمه اینه که بهمون میگن ممکنه شما در تعداد مختلفی در دنیاهای مختلف وجود داشته باشید و به زندگی ادامه بدین و این مشابه های ما همه در همین بعد قرار دارند و کلا به نظر من بعدهای مختلف جهان در این بین نقشی نخواهند داشت. چرا که این اتفاق و توضیح مسئله سیاه چاله یک جریان بین بعدی نیست و در واقع همه ماجرا در یک بعد داره رخ میده و نتیجتا در همین بعد ما درک درستی از اتفاقا داریم و اونها رو بر مبنای توانائی های مشخص خودمون میبینیم.

  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 15. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 16. #8
  desmound آواتار ها
  وضعیت : desmound آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2011
  محل سکونت : دنیای رویاهام
  سن: 27
  نوشته ها : 213
  سپاس ها : 2,271
  سپاس شده 374 در 146 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 198 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  درود،ممنونم از خانم مهناز برای این مقاله.

  نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
  اینکه جوانتره، به دلیل اینکه سرعتش زیاد بوده درست. اما اینکه به آینده سفر کرده باشه،نه. به نظرم این درست نیست. البته اینا رو من نمیگم. اینا رو دانشمندای دیگه ای قبلا گفتن. مثال مشهور این گفته هم پارادکس دوقلو هاست. وقتی که سرعتش زیاد میشه (به سرعت نور نزدیک میشه) زمان براش کند تر میگذره. برای همینه که جوون مونده
  معنی به آینده سفر کردن در فیزیک همینه،یعنی وقتی که زمان برای تو نسبت به دیگران کند تر بگذره تو نسبت به دیگران به آینده سفر کردی،یرای مثال اگر انسان روزی بتونه با سرعت نور حرکت کنه اگر با همین سرعت به مدت یک روز دور زمین بچرخه وقتی بایسته زمان برای اون یک روز ولی بریا دیگران یکسال گذشته،یا وقتی به روزی بتونه با وسیله ای دور جسمی که جرم زیادی داره مثل یک سیها چاله بچرخه در زمان سفر میکنه و زمان برای اون کندتر میشه.

  نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
  بله، هم به گذشته امکان پذیره و هم به آینده. اما به گذشته اش امکانپذیر تره. (دلیلش رو هم جایی قبلا خونده بودم که الآن یادم نیست).
  طبق اطلاعاتی که من دارم فقط سفر به آینده امکان پذیره وسفر به گذشته غیر ممکن،بین دو سر کرم چاله یه اختلاف زمانی وجود داره اگه کسی در یک طرف یک کرم چاله ایستاده باشه وبه طرف دیگه اون بره از درون کرم چاله خودش رو در زمانی عقب تر میبینه حالا اگه از این طرف به خودش شلیک کنه چی میشه؟اینن مثالی که یکی از مشهور ترین فیزیکدان ها در این زمینه زده ومیگه که با این کار یک پارادوکس ایجاد میشه وبه همین دلیل سفر به گذشته امکان پذیر نیست.

 17. 5 کاربر از پست مفید desmound سپاس کرده اند .


 18. #9
  Mendicant آواتار ها
  وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 173
  سپاس ها : 360
  سپاس شده 415 در 142 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 21 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  این مقاله که البته یه جور قصه‌ست بیشتر، حالا اگه اصل مقاله رو که در فاکس‌نیوز هست مطالعه کنید وضعیت یک مقدار بهتر می‌شه ولی بازم چیزی از قصه بودن ماجرا کم نمی‌کنه. اینکه ما وقتی خوشحال هستیم، حس می‌کنیم زمان زودتر می‌گذره چه ربطی به فیزیک داره اساسا؟ بحث درک اشتباه ما از «مدت زمان» یه بحث فلسفی هست در کلاس‌های فلسفه تدریس می‌شه.

  همینطور بحث اتساع زمانی در سرعت‌های بالا که در مورد اون آقای فضانورد اتفاق افتاده، مربوط به جهان‌های موازی نمی‌شه. صرفا یه پیامد ساده از نسبیت انیشتینه.

  ببینید از نظر علمی احتمال وجود جهان موازی هست، ولی این کاملا در حد همون احتماله. اصلا دلیل به وجود اومدن بحث «تفسیر جهان‌های چندگانه» وجود یه سری اشکالات و پارادوکس ها در مکانیک کوانتومی بود که دانشمندان نمی‌تونستند به درستی توجیه کنن. ما فقط بر حسب چیزهایی که «مشاهده نمی‌کنیم» نتیجه می‌گیریم که ممکنه چیزی به اسم جهان موازی وجود داشته باشه.

  مثال می‌زنم، فرض کنید شما توی اتاقتون نشستید و لامپ اتاق به صورت ناگهانی خاموش می‌شه. ده‌ها دلیل ممکنه داشته باشه این مساله. ممکنه برق رفته باشه یا سیم اتصال داشته باشه اما ما می‌بینید که وسایل برقی کار می‌کنن و سیم هم اتصال نداره. سلامت تنگستن لامپ رو بررسی می‌کنید و باز هم ایرادی پیدا نمی‌کنید. هر احتمالی رو که به ذهنتون می‌رسه بررسی می‌کنید و باز به نتیجه نمی‌رسید. این احتمال تو ذهنتون به وجود میاد که ممکنه یه نیرویی غیر از اونچه که شما می‌بینید لامپ رو خاموش کرده باشه. این احتمال وجود داره ولی در کنارش این احتمال هم وجود داره که ایراد از جای دیگه‌ای باشه که شما ازش اطلاع ندارید.
  نیروی ماورایی(جهان موازی) وجود داره چون ما نمی‌تونیم دلیل خاموش شدن اون لامپ(پارادوکس‌های مکانیک کوانتومی مثل پارادوکس epr) رو پیدا کنیم.

  در کل برای درک بهتر از جهان موازی، خیلی مقالات و کتاب‌های علمی تری وجود دارند که من توصیه می‌کنم به اونها مراجعه کنید.: )

  بله، هم به گذشته امکان پذیره و هم به آینده. اما به گذشته اش امکانپذیر تره. (دلیلش رو هم جایی قبلا خونده بودم که الآن یادم نیست).
  حتی از نظر تئوری، سفر به گذشته کار محالی به نظر می‌رسه. مسلما می‌دونید که هیچ جسمی نمی‌تونه شتاب بگیره و به سرعت نور برسه چون جرمش به بینهایت میل خواهد کرد. تنها چیزی که می‌تونه شما رو به گذشته ببره یک ذره «تاکیون» هست که همواره با سرعت بیشتر از نور در حال حرکته. ولی خب چون این ذرات توانایی انتقال ندارند می‌تونم بگم با علم امروز سفر به گذشته غیر ممکنه. اگر نظر بنده رو میخواید، هرگز سفر به گذشته ممکن نخواهد شد...

  سفر به آینده اما بحثش جداست. من خودم شخصا هر ثانیه‌ای که میگذره یه سفر کوچولو به آینده انجام می‌دم، فقط کافیه این سفر رو یه مقدار کندتر انجام بدم تا شما واقعا اسمش رو بذارید «سفر به آینده».: )

 19. 7 کاربر از پست مفید Mendicant سپاس کرده اند .


 20. #10
  Backstreetboy آواتار ها
  وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2011
  محل سکونت : هیچی فعلا معلوم نیست!
  سن: 27
  نوشته ها : 1,497
  سپاس ها : 1,656
  سپاس شده 2,909 در 850 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 479 تاپیک

  پاسخ : جهان موازي ثابت شد!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط desmound نمایش پست ها
  معنی به آینده سفر کردن در فیزیک همینه،یعنی وقتی که زمان برای تو نسبت به دیگران کند تر بگذره تو نسبت به دیگران به آینده سفر کردی،یرای مثال اگر انسان روزی بتونه با سرعت نور حرکت کنه اگر با همین سرعت به مدت یک روز دور زمین بچرخه وقتی بایسته زمان برای اون یک روز ولی بریا دیگران یکسال گذشته،یا وقتی به روزی بتونه با وسیله ای دور جسمی که جرم زیادی داره مثل یک سیها چاله بچرخه در زمان سفر میکنه و زمان برای اون کندتر میشه.
  ببین، اولا اینکه رسیدن به سرعت نور ممکن نیست.هرکاری هم که بکنی شما شما داری از دید ناظری که در حرکته اتفاقات رو میبینی. از دید یه ناظر ساکن، تمام اتفاقات برای شما و مردم جهان داره همزمان اتفاق میفته!

  نقل قول نوشته اصلی توسط desmound نمایش پست ها
  بین دو سر کرم چاله یه اختلاف زمانی وجود داره اگه کسی در یک طرف یک کرم چاله ایستاده باشه وبه طرف دیگه اون بره از درون کرم چاله خودش رو در زمانی عقب تر میبینه حالا اگه از این طرف به خودش شلیک کنه چی میشه؟اینن مثالی که یکی از مشهور ترین فیزیکدان ها در این زمینه زده ومیگه که با این کار یک پارادوکس ایجاد میشه وبه همین دلیل سفر به گذشته امکان پذیر نیست.
  همون بالا گفتم که اصلا درباره کرم چاله نمیشه صحبت کرد چون اصلا غیر قابل استفاده است. مثل اینه که شما بخوای برای بریدن پارچه از کره (اونی که صبح ها میخوریم!) استفاده کنی. در ضمن اگر هم فرض بر این بگیریم که میشه ازش استفاده کرد، من متوجه نمیشم که چرا یه مثال نقض برای سفر به گذشته است.


  نقل قول نوشته اصلی توسط Mendicant نمایش پست ها
  حتی از نظر تئوری، سفر به گذشته کار محالی به نظر می‌رسه. مسلما می‌دونید که هیچ جسمی نمی‌تونه شتاب بگیره و به سرعت نور برسه چون جرمش به بینهایت میل خواهد کرد. تنها چیزی که می‌تونه شما رو به گذشته ببره یک ذره «تاکیون» هست که همواره با سرعت بیشتر از نور در حال حرکته. ولی خب چون این ذرات توانایی انتقال ندارند می‌تونم بگم با علم امروز سفر به گذشته غیر ممکنه. اگر نظر بنده رو میخواید، هرگز سفر به گذشته ممکن نخواهد شد...

  سفر به آینده اما بحثش جداست. من خودم شخصا هر ثانیه‌ای که میگذره یه سفر کوچولو به آینده انجام می‌دم، فقط کافیه این سفر رو یه مقدار کندتر انجام بدم تا شما واقعا اسمش رو بذارید «سفر به آینده».: )
  قبل از اینکه چیزی بگم درباره این صحبت شما، اول بگم که همه میدونیم که همه چیز از انرژی درست شده، و این انرژی اگر هم به نظر از بین بره، به صورت گرما در میاد و یه جایی دوباره ذخیره میشه (پایستگی انرژی).
  حالا در جواب شما، مطمئنا بازسازی وقایع، یعنی جمع کردن این انرژی ها و ساختن وقایعی که اتفاق افتادن، کاریه که بیشتر با عقل جور درمیاد، تا اینکه بخوایم انرژی هایی رو که هنوز تولید هم نشدن، برای ساختن وقایعی که اتفاق نیفتادن درست کرد.
  اما خوب همه میدونن که با علم امروز این کار میسر نمیشه!

  اگرم گذشت زمان رو اسمشو میذاشتیم سفر به آینده که کسی غمی نداشت!

 21. 3 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .


صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. حضور ثابت «كلاوس» در فصل سوم «خاطرات يك خون‌آشام»
  توسط 1CHAMPION در انجمن بخش ویژه Vampire Diaries
  پاسخ ها: 34
  آخرين نوشته: 11-28-2012, 11:56
 2. "داستان عامه پسند" بهترین فیلم دهه 90 سینمای جهان شد
  توسط *Shiny* در انجمن اطلاعــــــات سینمــــــــــایی
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 08-07-2011, 22:02
 3. تجربیات حیرت انگیز یک بازیگر ثابت قدم-جودی فاستر حقایق را میگوید
  توسط Anti Trust در انجمن اطلاعــــــات سینمــــــــــایی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 06-12-2011, 12:30

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •