مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh به مناسبت سالگرد تولد اینگرید برگمن

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: به مناسبت سالگرد تولد اینگرید برگمن

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

به مناسبت سالگرد تولد اینگرید برگمن

کافه سینما-دنیا میرکتولی: اینگرید برگمن ستارۀ سوئدی سینمای هالیوود برای اولین بار با بازی در نمایشنامه ای به نویسندگی و کارگردانی خودش در مدرسۀ سلطنتی هنرهای نمایشی استکهلم درخشید. و بعد از پایان تحصیلاتش، در ۱۹ سالگی در فیلم سوئدی «کنت پل مانک» اولین حضور سینمایی خود را تجربه کرد. اینگرید در ۱۹۳۹ با دیوید سلزنیک قرارداد بست و به هالیوود سفر کرد. و در همان سال با بازی در نسخۀ آمریکاییِ «اینترمتسو» به تجربه ای موفقیت آمیز دست زد... اما در «کازابلانکا» ساختۀ مایکل کورتیز بود که شخصیت سینمایی اینگرید برگمن به بلوغ رسید؛ فیلمی که هنوز نزد عموم سینمادوستان دنیا محبوبیتی خاص دارد. پس از آن برگمن در آثار کارگردانان طراز اول ایفای نقش کرد: زنگها برای که به صدا درمی آید (سام وود)، چراغ گاز (جورج کیوکر)، طلسم شده، بدنام (آلفرد هیچکاک)، ژاندارک (ویکتور فلمینگ)، سفر به ایتالیا (روبرتو روسلینی)، قتل در قطار سریع السیر شرق (سیدنی لومت) و سونات پائیزی (اینگمار برگمن) نمونه هایی مهم از این آثارند. برگمن سه بار موفق به دریافت اسکار بهترین بازیگری شد.

اینگرید برگمن با بهره مند بودن از حسن خدادادی و با هوشمندی خود، شیوه ای تازه از بیان احساسات و ارزش حضور بازیگر را به نمایش گذاشت. نکتۀ شگفت اینکه برگمن فقط پردۀ سینما را تسخیر نکرد؛ و حضور او در تئاتر نیز جالب توجه است. از جمله در نمایش «ژاندارک در آتش» (به کارگردانی همسرش روسلینی)، «هدا گابلر» و «محاکمۀ کاپیتان براس باند» که در تئاترهای پاریس، لندن و برادوی به روی صحنه رفتند. اینگرید برگمن در گذر زمان تبدیل به ستاره ای به غایت مجذوب کننده و اسرارآمیز شده. و شیفتگان سینما هنگام مرور بازی های محبوبشان بی تردید بارها از برگمن و فصل های مختلف بازیگری اش یاد می کنند.

گفته‌ها:

خودت باش. جهان اصالت را ستایش می کند.

خوشبختی یعنی داشتن سلامتی کامل و خاطرات تلخ.

موفقیت یعنی به دست آوردنِ آنچه که می خواهی؛ و خوش بختی یعنی دوست داشتنِ آنچه که به دست می آوری.

من به تنهایی بزرگ شدم؛ از خودم مراقبت کردم؛ کار کردم؛ پول درآوردم؛ و در ۱۸ سالگی مستقل شدم.

از سوئدی بودنم خوشحالم؛ چون در مدت زندگی در سوئد بسیار سختی کشیدم. اما در دهۀ سوم زندگیم دیگر نتوانستم آنجا دوام بیاورم. سوئد با جاهای دیگر دنیا خیلی فرق دارد. آنجا احساس می کنی که در یک جزیره محبوس شده ای.

تو باید ادراک حسی خود را تقویت کنی و به ندای درونت که به تو دستور می دهد دقیقا چه بگویی و چه تصمیمی بگیری، ایمان داشته باشی.

من خجالتی ترین انسانی بودم که می توانست پا به عرصۀ وجود گذاشته باشد. اما همیشه شیری درونم نهفته بود که ساکت نمی شد!

من همیشه احساس گناه کرده ام؛ تمام مدت عمرم.

می توانم روی صحنه هر کاری را به آسانی انجام دهم؛ حال آنکه در زندگی واقعی از این کار احساس خوبی ندارم. پس من بازیگری را انتخاب نکردم. او مرا انتخاب کرد.

بهترین دارو در دنیا بازیگری ست. اگر یک روز احساس خوبی نداشته باشی، فورا فراموشش می کنی. چون در حال فکر کردن به چیزی هستی که از آنِ تو نیست. ما بازیگران آدم های بسیار خوشبختی هستیم.

اگر بازیگری را ازم بگیرید، نفسم بند می آید.

فیلم مانند رؤیا، مانند موسیقی ست. هیچ هنری نمی تواند مثل فیلم به وجدانمان راه یابد؛ و مستقیما به احساسات و به زوایای تاریک روحمان نفوذ کند.

معتقدم که کسی حق ندارد به حریم خصوصی ات وارد شود؛ ولی بسیاری آن را انجام می دهند. ای کاش مردم بازیگری و زن بودن را دو مقولۀ مستقل بدانند.

مردم از من انتظار ندارند که احساساتی شبیه سایر زنان داشته باشم.

هیچ وقت حسرت چیزی را نمی خورم. اگر می خواستم برای هرچه که مردم می گویند غصه بخورم، نمی توانستم آنطور که می خواهم زندگی کنم.

برای کارهایی که قبلا کردم، اصلا احساس پشیمانی نمی کنم. فقط برای آنچه انجام ندادم افسوس می خورم.

شاید در فیلم هایی مهم تر از کازابلانکا هم حضور داشته ام. اما تنها فیلمی که مردم همیشه دوست دارند درباره اش صحبت کنند، فیلمی ست که در آن با همفری بوگارت بازی کرده ام.

وقتی کازابلانکا در پاریس به نمایش درآمد، چون مردم نگاه سیاسی فیلم را نپسندیدند از آن استقبال نکردند. فیلم به زودی از اکران برداشته شد و هیچوقت به تلویزیون فرانسه فروخته نشد. تا اینکه چند وقت قبل مثل فیلمی جدید در ۵ سینمای پاریس به روی پرده رفت. برای فیلم جشن افتتاحیۀ بزرگی ترتیب دادند و مردم دیوانه اش شدند.

می دانید، کری گرانت واقعا استثنائی ست. فکر می کنم دیگر آدری هپبورن برای او خیلی پیر شده! و گرانت الآن می تواند با هنرپیشه ای مثل جین فاندا در یک فیلم عاشقانه بازی کند!

ستاره بودن مزایای بسیاری دارد. و یکی از آنها اینست که همیشه در یک رستوران شلوغ برای شما میزی خالی وجود دارد.

پیش از فیلمبرداری و روی صحنه، سخت کار می کنم؛ طوری که نه میل و نه انرژی ای برایم باقی می ماند که بتوانم در زندگی شخصی ام نقش بازی کنم.

یادم می آید روزی کنار استخر نشسته بودم و ناگهان اشکهایم روی گونه هایم سرازیر شد. چرا آنقدر غمگین بودم، در حالی که موفق بودم؛ امنیت داشتم... اما اینها کافی نبود. داشتم از درون آتش می گرفتم.

عاشق همسر و همۀ اعضای خانواده ام هستم و همیشه به دیدنشان می روم. اما در اعماق وجودم احساس می کنم که به حرفه ام تعلق دارم.

مهم این نیست که واقعا گریه کنید؛ مهم اینست که تماشاگر به این باور برسد که شما دارید گریه می کنید.

بازیگری را ساده بگیر. و چهره ات را ساده نگه دار. موسیقی و قصۀ فیلم آن را پُر می کنند. (به دخترش ایزابلا روسلینی دربارۀ بازیگری)

برای کسب موفقیت هرگز در جستجوی شهرت و ثروت نبودم. داشتن استعداد و شور و هیجان است که برایم موفقیت به شمار می رود.

بهترین راه برای جوان ماندن اینست که در همان مسیری که سرنوشت برایت رقم زده، قدم برداری. این راه برای من خیلی خوب جواب داد. آنوقت که یکی از کارهایت را به پایان رساندی، استراحت کن و از زندگیت لذت ببر.

از اینکه دارم پیر می شوم، اصلا نگران نیستم؛ چون همۀ ما با هم پیر می شویم. اگر پیری فقط برای من بود ترس معنا پیدا می کرد. ولی ما همه در یک کشتی هستیم، و همۀ دوستانم با من هم مسیرند. همۀ ما به سمت پیری در حرکتیم. و هیچیک نمی دانیم چند سال از عمرمان باقی مانده. فقط باید این حقیقت را بپذیریم.

تا ۴۵ سالگی می توانم نقش زنی عاشق را بازی کنم. بعد از ۵۵ سالگی باید مادربزرگها را بازی کنم. اما دوران دشوار برای یک بازیگر زن، بین این ده سال است.

همیشه دوست داشتم نقش های کمدی کار کنم. اما تا دوران پیری ام هیچ کس متوجه این علاقۀ من نشد. انگار فکر می کردند که همۀ سوئدی ها مثل گرتا گاربو هستند.

آن عده از بیماران سرطانی که سرنوشت شان را نمی پذیرند و یاد نمی گیرند چطور با آن کنار بیایند، فرصت کوتاه باقیماندۀ عمر خود را هم از دست می دهند.

روز به روز فرصتم کمتر می شود. اما هر روزی که با سرطان مبارزه می کنم و زنده می مانم، برایم یک پیروزی ست.

گفته های بزرگان سینما و همکاران برگمن دربارۀ این ستاره:

او ترکیبی از زیبایی ناب، طراوت، نیروی زندگی و استعداد است که جمع شدن همۀ اینها در یک نفر، مثل گل دادنِ «گیاه قرن» به ندرت اتفاق می افتد.
    واندا هیل / منتقد سینما

او بازیگری خارق العاده است. کازابلانکا را فقط به خاطر اینگرید برگمن سه بار پشت سر هم دیدم.
    مارلون براندو / بازیگر سینما

در دنیا فقط هفت ستارۀ سینما هستند که نامشان بانک داران آمریکایی را وادار می کند تا برای تولیدات سینمایی وام دهند. و تنها زن این لیست اینگرید برگمن است.
    کری گرانت / بازیگر

او یک کیفیت فوق العاده از خلوص و نجابت و ویژگی یک ستارۀ واقعی را داشت که بسیار نایاب است.
    دیوید او.سلزنیک / تهیه کننده

کافه سینما

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

2. 4 کاربر از پست مفید FTSAMO سپاس کرده اند .

3. # ADS

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

پاسخ : به مناسبت سالگرد تولد اینگرید برگمن

مرسي فاطمه جون.
    بدون ترديد اينگريد برگمن هنرمند توانايي بود كه بازي هاي خوبش هرگز از يادها نميره. ضمن اينكه از زيبايي خاصي هم برخوردار بود.
    براي من نام برگمن هميشه يادآور فيلم كازابلانكاست. انگار اين دو اسم در هم گره خوردن و ياد يكي، ديگري رو هم با خودش به دنبال مياره.

5. 2 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

voldemort آواتار ها
    وضعیت : voldemort آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,108
    سپاس شده 405 در 113 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 586 تاپیک

خیلی خیلی ممنون عزیز بابت این مطلب....
    اینگرید برگمن یکی از بزرگان سینما به حساب میاد،حداقل از نظر من!!!خیلی دوستش دارم،علاوه بر چهره ی زیبایی که داره خیلی هم خوب بازی میکنه.باری دیگر نیز ممنون بابت خبر

برایت دعا می کنم که ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه را که خدا را از تو می گیرد
    nooshin123 آواتار ها
    وضعیت : nooshin123 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 3 در 3 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

مرسی ممنون مگه کسی می تونه کازابلانکا رو ببینه عاشق اینگرید برگمن نشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)