مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نگاهی چند به بهترین های تام هنکس (اختصاصی سینماسنتر)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: نگاهی چند به بهترین های تام هنکس (اختصاصی سینماسنتر)

Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,909 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

نگاهی چند به بهترین های تام هنکس (اختصاصی سینماسنتر)

Toy Story از نسخه 1 تا نسخه 3 ساخته سالهای 1995 تا 2010

نقش وی
    : وودی

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی
    : وی دوستداشتنی ترین، شجاع ترین و بذله گو ترین کلانتر آن منطقه است. باوجود به رخ کشیدن تکنولوژی "game-changing"، "Toy Story" کاری کلاسیک بود، که تمام سنین آن را بی اندازه دوست داشتند. "تام هنکس" با صداگذاری بر روی قهرمان داستان، به یک عروسک کابوی روح داد و به وی کمک کرد تا وارد زندگی شود.
    "هنکس" نقش "کلانتر وودی" را در طول 15 سال بازی کرد.

لحظات سمبلیک:
    "تو فقط یه اسباب بازی هستی!" شاید سمبلیک ترین دیالوگ "Toy Story"، در سه نسخه اش، همین باشد.
    اما از اوج اسحاسات در "Toy Story 3" نباید چشم پوشید، آنجا که در صحنه ای که سرنوشت آتشین اسباب بازی ها هر آن ممکن است اتفاق افتد اما سیل اشک ها این امکان را فراهم نمی آورد.

"
    تام" میگوید: "وودی بچه احساساتی ایه که هر کاری رو میکنه. هر آن که فکری عریزی به ذهنش خطور میکنه مثل "باید کمکشون کنم" یا "باید فرار کنم" این کارها رو با 100 درصد تمایلش انجام میده. و هرکسی که اینجور اخلاقی داره رو باید دوست داشت".

-------------------------------------------------------------

Forrest Gump ساخته سال 1994

نقش وی:
    Forrest Gump

: این فیلم به مزاج همه خوشایند نیست، اما "هنکس" ثابت کرد که هیچ کس دیگری نمیتواند به خوبی او ابلهانه و در عین حال دوست داشتنی بازی کند، و ملایمتش به وی این اجازه را میدهد تا در هر نقطه از تاریخ آمریکا نقشی را بتواند بازی کند. شاید Forrest Gump تفرقه اندازترین اجرای "تام هنکس" بود، اما این مسئله وی را از بردن یک اسکار دیگر به خانه باز نداشت.

لحظات سمبلیک:
    "مامانم همیشه میگفت : "زندگی مثل یه جعبه شکلاته. هیچ وقتی نمیتونی بفهمی که چه چیی برات پیش میاد". این دیالوگی بود که در لغتنامه "فرهنگ پاپ"، برای بهترین یا بدترین، از آن استفاده شد.

"
    تام" میگوید: "همه چیز رو نجات داد، به چیزی که خدا بهش میگفت تا انجام بده ایمان داشت، از چیزایی که مامانش بهش میگفت که باید انجام بده اطاعت میکرد، و به تمام چیزایی که عشقش ازش میگفت باور داشت. همش همینه، مسلح بودن به اون Forrest Gump میتونه همه چیز رو نجات بده".

Saving Private Ryan ساخته سال 1998

نقش وی
    : کاپیتان جان اچ میلر

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : "استیون اسپیلبرگ" برای اولین بار در این فیلم جنگی "هنکس" را کارگردانی کرد. "هنکس" نقش کاپیتان میلر را بازی میکند، که گردان خود را در جنگ جهانی دوم برای نجات دادن سرباز "رایان" و برگرداندن وی به خانه، پیش مادرش که به جز سه پسر خود را در عملیات از دست داده بود، رهبری میکند.

"تام" میگوید : اولین باری که درباره کاپیتان "جان میلر" خوندم، اینا چیزایی بود که ازش دستگیرم شد : آدمی بود که ترسیده بود. و همونطوری ترسیده بود که اگه من به جاش بودم همونطوری میترسیدم. ترسش به خاطر همه کارایی بود که کرده بود. و تمام سوالایی که تو فیلم بهشون جواب داده میشه به همون منبع برمیگردن.

Philadelphia ساخته سال 1993

نقش وی
    : اندرو بکت

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی:
    "تام هنکس" اولین اسکارش را به خاطر اجرای بسیار زیبایش در Philadelphia برنده شد.
    فیلمی درباره تبعیض، کاراکتر "هنکس" از یک شرکت حقوقی اخراج میشود مبنی بر اینکه ایدز دارد، و او این مورد را به دادگاه میکشاند. وی برای این دادگاه کاراکتر "دنزل واشنگتن"، که وکیلی ناچیز و خورده پا است، را به عنوان وکیل استخدام میکند. اجرای جالب توجه "هنکس" ذهن ما را به یکی از اصلیترین فیلمهایی که درباره ایدز هستند معطوف میکند.

لحظات سمبلیک:
    صحنه آخر در بیمارستان که "بکت" به "مگل" میگوید که آماده مردن است.

"
    تام" میگوید: کسی نیست که نتونه شرح حال فردی رو بازگو کنه که گول خورده و حالا میخواد چیزی رو که ازش گرفته شده به دست بیاره. "اندرو" میفهمد که قربانی ایدز نیست، بلکه قربانی ناسازگاری هاییه که به خاطر ایدز به وجود میان.

Cast Away ساخته سال 2000

نقش وی
    : چاک نولان

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی:
    "تام هنکس" بار این فیلم را به دوش میکشد : به تصویر کشیدن فردی که به تنهایی در یک جزیره به مدت 4 سال گیر افتاده در مدت 2 ساعت و 49 دقیقه اجرای طاقت فرسا. فیلمی است درباره جدایی و زنده ماندن.

لحظات سمبلیک
    : "ویلسون!!!" بعد از فرار کردن از جزیره، "چاک نولان" بهترین و تنها دوست خود را از دست میدهد.

"تام" میگوید: در طول فیلم تنها کاری که من میکردم فهرست کردن طبیعت چیزایی بود که میتونستن از بین برن. این چیزا میتونستن از یه چیزبرگر گرفته تا احساس هوای سردی که تو شب از یخچال بهتون میخوره باشه.

Apollo 13 ساخته سال 1995

نقش وی
    : جیم لاول

: داستانی واقعی از 13 امین ماموریت آپولو به ماه.
    "هنکس" نقش "جیم لاول" را بازی میکند، یکی از فضانوردانی که در سفینه ای که محکوم به فنا است سوار میشود. کاراکتر وی نماد یک پدر واقعی است، نه تنها برای خانواده اش که منتظر بازگشت او به زمین اند، بلکه برای دیگر اعضای گروه فضانوردان. اگر هم شما درباره این سفیه و اتفاقات آن باخبر باشید، "هنکس" این اتفاقات را خیلی ملموستر به معرض نمایش میگذارد.

لحظات سمبلیک
    : ساعتهای روی زمین را متوقف میکنند تا زمانی که آپولو 13 به جو زمین بازگردد، اما این انتظار بی پایان به نظر میرسد.

"
    تام" میگوید : جیم مطمئن بود که من پیش زمینه و توانایی هایی برای این کار دارم و خودش به شخصه اینو به مدت یکی دو هفته ای که با هم بودیم، توی من دیده بود. یکی از اون موقع ها زمانی بود که تو تکزاس بودیم و منو مجبور کرد تا هواپیماش رو تو شب برونم.

Big ساخته سال 1988

نقش وی: جاش بسکین

: "جاش بسکین" جوان آرزو کرد که با یک ماشین جادویی توی پارک بزرگتر بشود، و وقتی که روز بعد از خواب بیدار شد، همه ما با بازیگر مورد علاقه خودمان رو به رو شدیم.
    "Big" "هنکس" را به بهترین کسی در دنیا تبدیل کرد که میتواند نقش بچه ها را بازی کند.

لحظات سمبلیک
    : پیانو نواختن دو نفره در مغازه اسباب بازی فروشی "FAO Schwarz" در خیابان پنجم : مطمئنا یکی از بهترین صحنه های شاد و سرگرم کننده ایست که تا به حال فیلمبرداری شده اند.

"
    تام" میگوید : این فیلم، بدون ریاکاری و تعریف، فیلم خوبیه و من فکر میکنم که خیلی صادقانه بود و آدم رو آگاه تر میکنه.

Catch Me If You Can ساخته سال 2002

نقش وی
    : کارل هنرتی

: بر روی کاغذ (فیلمنامه)، "هنرتی" میتوانست انسانی بی عاطفه و آزار دهنده به نظر آید، اما "هنکس" کاری کرد که شما نا امیدی او را درک کنید و در عین حال شخصیتی مثبت و مورد علاقه باقی میماند.

لحظات سمبلیک:
    پس از سالها شکنجه و داشتن عقده روحی و وسواس و تعقیب "آباگنیل"، "هنرتی" تصمیم میگیرد که با او صحبت کند.

"
    تام" میگوید: هیچ شرایطی وجود نداشت که شخصیت "کارل هنرتی" را توصیف کنه و مشخص کنه که کی بوده. منم از خودم یه چیزایی درآوردم.

Sleepless In Seattle ساخته سال 1993

نقش وی
    : سم بالدوین

: شاید یکی از بهترین و محبوب ترین اثر های دهه 90 باشد، "هنکس" در نقش "سم بالدوین" ظاهر شده، کسی که همسرش مرده و پسر 8 ساله اش از طریق رادیو میخواهد برایش همسری جدید دست و پا کند.
    "هنکس" میتواند کاراکترهای فوق العاده ای را بازی کند، حتی به همراه بیخیالی های بچگانه (فیلم Big را ببینید)، اما به علاوه اینها میداند که چه موقع دست خد را رو نکند.

لحظات سمبلیک
    : جلسه ی بالای ساختمان " Empire State" که هم "سم" و هم "انی" آن را در آسانسور از دست داده بودند.

"
    تام" میگوید : من انرژی و پرستیژ کسی که به جاش تو این فیلم بازی کردم رو دوست دارم. خیلی باورنکردنی و احساسی بود، و خیلی صادقانه.

با همکاری گروه ترجمه وگروه خبری

منتظر ادامه این لیست باشید

ویرایش توسط Backstreetboy : 09-21-2011 در ساعت 10:12

2. 15 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .

3. # ADS

Backstreetboy آواتار ها
    وضعیت : Backstreetboy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,656
    سپاس شده 2,909 در 850 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 479 تاپیک

پاسخ : نگاهی چند به بهترین های تام هنکس (اختصاصی سینماسنتر)

Road To Perdition ساخته سال 2002

نقش وی : مایکل سالیوان

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : نقش های زیبایی در این فیلم به اجرا درآمدند، اما این "هنکس" بود که دربرابر بافت ثابت شخصیتی خود بازی کرد، که این بازی اش در ذهن باقی خواهد ماند.

با وجود ایرادهایی که وجد داشت، "هنکس" نقش یک قاتل با قرارداد و در عین حال نقش یک پدر متعهد را به خوبی بازی کرد، نقشهایی که بیشتر بازیگران از عهده اش برنمی آیند. او تکیه گاهی احساسی در رابطه پدری و پسری بود.

لحظات سمبلیک : هنگامی که "سالیوان" سرانجام انتقام کشته شدن خانواده اش را از رئیسش میگیرد و شدت بارانی که میبارد بیش از پیش آن صحنه را سمبلیک کرده.

تام میگوید : کلید تمام این پروژه رابطه بین پدر و پسره که روی پرده رفته، که البته بین تمام پدر و پسرها هم هست. من خودم پدر دارم و همینطورم یه پسر. همین هم کمک کرد. اما برای توضیح دادن و تشریح کردن اینکه این رابطه ها قراره به کجا کشیده بشن یه دریا احساس لازمه و هزارتا روش وجود داره.

The Terminal ساخته سال 2004

نقش وی : ویکتور ناورسکی

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : "هنکس" یک پناهنده، اهل اروپای شرقی است که در فرودگاه JFK به مدت 9 ماه لنگ است. راه های خود را برای بقا به کار میگیرد و همانجا میخوابد و به زندگی ادامه میدهد.

با توجه به شرایط اسفبار خود صبور و مؤدب است، و به "هنکس" یک شانس دیگر را داد تا با زبردستی خود تمام فیلم را بگرداند. اجرایش در این فیلم جادویی، و داستان فیلم بر اساس داستانی واقعی بود.

لحظات سمبلیک : زمانی که "ناورسکی" سرانجام نیویورک سیتی را میبیند، که به قولی که به پدرش داده عمل کرده است.

تام میگوید : من توی فیلم حتی به زبان روسی هم حرف میزدم و یه بار که با یه روزنامه نگار روسی مصاحبه داشتم بهم گفت : تو فیلم داشتی چی بلغور میکردی؟

The Green Mile ساخته سال 1999

نقش وی : پال ادکام

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : "تام هنکس" در اثری از "استفن کینگ"، نقش یک زندان بان را در دهه 30 بازی میکند، که به زودی درمیابد که یکی از زندانی ها نیروی درمان کننده غیر قابل توصیفی را دارد.

تام هنکس با کارگردانی "فرانک دارابونت" جایی برای پنهان شدن نداشت، و باید بیشتر روی غم انگیز خود را برای بازی در نقش یک جلاد - که از کار خود شرمنده نیست – نشان میداد.

تام میگوید : چیزی که برام عجیب بود، این بود که "پال ادکام" یک جلاد بود و با این حال خیلی متمدن و عادی زندگی میکرد.

Turner & Hooch ساخته سال 1989

نقش وی : کاراگاه اسکات ترنر

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : "هنکس" کاری کرد تا مردم به دوستی که کمی بدترکیب بود علاقه نشان دهند. این دومین فیلم با مضمون سگهای پلیس، در سال 1989 بود، اما "هنکس" و آن سگ، "بیزلی" (هووچ)، بر K-9 غلبه کردند که این فیلم اوایل همان سال منتشر شد.

لحظات سمبلیک : زمانی که تام ثابت میکند که استاد به گریه انداختن حضار بدون مطرح کردن وقایع تاریخی است و موقعی که "هووچ" دارد اوج فیلم را دنبال میکند (تماشا میکند).

تام میگوید : یه بار توی فروشگاه SAC "Turner & Hooch" رو دوباره دیدم. مثل یه بچه گریه میکردم و نمیتونستم جلوی خودم رو بگیرم.

Charlie Wilson’s War ساخته سال 2007

نقش وی : چارلی ویلسون

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : فیلم بر اساس یک داستان واقعی است. "هنکس" فردی عضو کنگره قانون گذاری امریکا را به تصویر میکشد، که در معامله ای کثیف در افغانستان – البته با نیت خوبی – درگیر میشود.

تام میگوید : این اثر، داستانی است که با مسائلی که نمیشود در سینما گفته شود، دست و پنجه نرم میکند، از جمله مسائل سیاسی.

The Polar Express ساخته سال 2004

نقش (ها) وی : پسر قهرمان، پدر، مباشر، اسکروج، سانتا کلاز، هوبو

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : یک نوع جاذبه در کاراکترهایی که "هنکس" بازی میکند وجود دارد.
    سالها قبل از Beowulf و Avatar، این فیلم اولین فیلمی بود که تماما با تکنولوژی های بصری و حرکتی تصویربرداری شده بود. بنابراین "هنکس" لایق اعتباری برای شرکت داشتن در این فیلم، که در آن زمان با آن تکنولوژی پیشرفته ساخته شده بود، هست.

لحظات سمبلیک : "کجا داری میری؟" "به شمال پال، البته که به شمال میرم"."تام هنکس" متقاعد میشود که "سانتا کلاز" وجود دارد.

تام میگوید : {درباره بازی کردن در نقش کاراکتر مورد علاقه اش} به نظرم "سانتا کلاز" مرد بزرگی بود. مثل این بود که نقش الویس رو تو فیلم الویس بازی کنی.

Splash ساخته سال 1984

نقش وی : الن باور

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : فیلمی برای تمامی سنین است و با دیدنش لذت میبرند. "تام هنکس" در آن موقع تقریبا شناخته نشده بود. اما شیطنت هایش با "دریل هانا" به وی کمک کرد و او را به سوی استار شدن سوق داد.

تام میگوید : فیلمنامه خودش خود به خود پیش میرفت، تا اونجا که از نظر اعتبار و توانمندی، خیلی خوب نوشته شده بود.

The 'burbs ساخته سال 1989

نقش وی : ری پترسون

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : یکی دیگر از کمدی های عالی "هنکس" در دهه 80 است. این فیلم، که با ارزش هم هست، بین، Punchline، Big Turner & Hooch منتشر شد. که همین هم باعث دست کم شمرده شدن این فیلم شد.

لحظات سمبلیک : "ری این والتره" "نهههههههههه!".

A League Of Their Own ساخته سال 1992

نقش وی : جیمی داگن

دلایل انتخاب این فیلم به عنوان یکی از بهترین های وی : فیلمی است درباره مقاومت کردن دربرابر احساسات. "هنکس" تنها مردی است که در تیم دختران حضور یافته است.
    باوجود تغییر سبک و روشی در کار "هنکس"، این کار وی تنها چیزی است که برای ثبات نقشهای قبلی و جدیدش پدیدار میشود. همچنین این اثر مثالی است از اینکه یک نقش سخت را بازی میکند، نه اینکه در یک پروژه ساده و بیهوده لغزیده باشد.

لحظات سمبلیک : "تام هنکس" دستکش بیس بال را به صورت یک بچه میکوبد. این صحنه خنده دار نیست اما ما را میخنداند. تقصیر خود "هنکس" بود.

تام میگوید : دیگه از بازی کردن تو نقشهای مخصوصی که تا حالا بازی کرده بودم خسته شده بودم. میخواستم که نقش کسایی رو بازی کنم که تو زندگیشون کمی سازش رو تجربه کرده باشن.

با همکاری گروه ترجمه وگروه خبری

5. 14 کاربر از پست مفید Backstreetboy سپاس کرده اند .

Mr Shinoda آواتار ها
    وضعیت : Mr Shinoda آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,103
    سپاس شده 1,489 در 567 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

واقعا ادم وقتی به این لیست نگاه میکنه تازه میفهمه که قابلیت های تام هنکس تا چه حدی هست

ولی به نظر من اوج کار تام هنکس توی فیلم های نجات سرباز رایان ، فارست گامپ ، مسیر سبز و ترمینال هست

هر چند که من به شخصه تا حالا بازی ضعیف ندیدم از تام هنکس

در دنیا هیچ بن بستی نیست ،
    یا راهی‌ خواهم یافت ، یا راهی‌ خواهم ساخت !

joker آواتار ها
    وضعیت : joker آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,635
    سپاس شده 4,006 در 1,164 پست
    یاد شده
    در 12 پست
    تگ شده
    در 994 تاپیک

واقعا تام هنکس بازیگر فوق العاده ای.بازیش تو فارست گامپ بهترینه اونم با اون لهجش ولی من فیلم بزرگش رو خیلی بیشتر می پسندم.وقتی به لیستش نگاه می کنیم تقریبا تو هر گونه ای(زبان پارسی را پاس بداریم) فیلم بازی کرده.ممنون امیر حسین جان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)