مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh از جرج لوکاس تا جنگهای ستارگان او

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: از جرج لوکاس تا جنگهای ستارگان او

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

از جرج لوکاس تا جنگهای ستارگان او

نام: StarWarsWallpaper1024.jpg نمایش: 179 اندازه: 389.2 کیلو بایت

گفتم در قسمت مقاله سینما جای يک سری از مجموعه های بزرگ تاریخ خالیست...سری هایی که شاید در ایران زیاد شناخته نمیشود و طرفداران بیشماری ندارد بلکه طرفداران خاص خود را دارا میباشد.

من خود یکی از طرفدران این مجموعه هستم چرا که هم کتاب ان را خوانده ام و با فیلم هایش خاطراتی را داشتم...

درست مثل هری پاتر و مثل تریلوژی عظیم ارباب حلقه ها...باید بگم که سری های جنگ ستارگان را میتوان در کنار این مجموعه ها از نظر کیفیت قرار داد...و اگر بیننده در باره شخصیت های این سری چیزی بداند میتواند بسیار از دیدن این سری فیلم ها لذت ببرد...
    دلیلشم فروش چند میلیاردی 3 فیلم از این مجموعه های جنگ ستارگان ساخته جرج لوکاس میباشد که در دنیا زبان زد عام و خاص است.

در طول 3 دهه اخیر ،جنگ ستارگان در میان همگان از چنان محبوبیتی برخوردار شده است که بعنوان میهمان همیشه خوانده شده مردم سراسر دنیا بخصوص امریکا شناخته میشود.
    در واقع آنچنان مردم به این سری فیلم ها وابستگی پیدا کردند که گویا واقعا چنین جنگ هایی در نقطه ای از کهکشان راه شیری اتفاق افتاده است.

جوان های دهه 70 و 80 خاطره شیرین قسمت های قبلی جنگ ستارگان را با فرزندانشان که خود جوان های امروزی هستند تقسیم میکنند.البته لذت جنگ میان ستارگان فقط به فیلم ها وسریال های تلویزیونی محدود نمیشود و بلکه بازیهای کامپیوتری هم کشیده شده است.رقابت برای دیدن قسمت سوم جنگ ستارگان به حدی بود که دوست داران این نوع مجموعه از هفته ها قبل در تلاش هستند تا جای خود را ذخیره کنند تا بتوانند اولین کسانی باشند که این فیلم را میبینند.
    در قسمت سوم جنگ ستارگان میبینیم که به تمامی معما ها و سوالاتی که علاقه مندان به این مجموعه به این فیلم ها داشتند پاسخ داده میشود.که من هم نیز یکی از همین افراد هستم.
    در قسمت سوم فیلم جنگهای ربات های کلونی (ربات هایی که بصورت زیاد شبیه سازی شده اند) است.این جنگ همچنان بین گروه های بد به سررستی " پل پتاین" و ریس آدم های خوب " جدای " میباشد.
    "هیدن" که از گروه ربات های خوب به گروه بد ها رفته ئ با همکاری "پل پتاین" به جنگ " جدای " میرود.

جرج لوکاس طوری که در خبر ها آمده بود به دوست داران خود قول داد بود که قسمت سوم جنگ ستارگان از بهترین سری ها قرار است بشود.و همچنین برای اولین بار برای افراد بالای سنین 13 سال ساخته شده است و مناسب آن گروه سنی میباشد.
    اگر من بخوام در باره کارنامه هنری " جرج لوکاس" بگم باید به فیلم "American Graffitr" اشاره کنم که در سال 1972 ساخته شده است. و با درامد 115 میلیون دلاری توانست به موفقیت بسزایی دست یابد..

گفته میشود بعد این فیلم که سهم لوکاس حدود 10 میلیون دلار بوده است که دقت کنید در سال 1972 مبلغی مانند 10 میلیون دلار میتواند چقدر زیاد باشد؟!!!! باعث شد با این مبلغ کمپانی خصوصی خود را به نام Industrial ligh magic تاسیس کند.که در حیطه جلوه های ویژه فعالیت میکند.البته رد آن زمان این اقدام لوکاس بسیار غیر معقول و نادرست بوده است.بخصوص که دارد تمام پول و ثروت خود را برای پروزه ای ناشناخته به نام " جنگ ستارگان" خرج میکند.
    اما اسپیلبرگ از او حمایت کرد.دوست همیشگی او در تمامی دوران حرفه ای گریش.
    لوکاس با کمپانی فاکس قرار دادی امضا کرد اما فاکس طوری قرار داد را نوشت که برنده نهایی او باشد.اما در انتها شانس با لوکاس همراه بود و درامدی میلیارد دلاری نصیب او شد و هزینه سنگین فاکس را برای ساخت فیلم متقبل شد.

تا جایی که در سال 1999 بعد از 16 سال قسمت جدید جنگ ستارگان به سینما راه یافت ،منتقدان و کارشناسان توقعشان از این فیلم بیشتر از فیلم " بر باد رفته " بود.
    لوکاس فیلم جنگ ستارگان را بر پایه تمام تکنولوزی کامپیوتری که خود و همکارانش خلق کرده بودند درست کرد.

قسمت اول این فیلم در دنیا 922 میلیون دلار فروش کرد!
    فیم های جنگ ستارگان را میتوان به نام جنگ تکنولوژی برتر هالییود نام برد که فقط به دست یک کارگردان بزرگ خلق شده است...او کسی نیست جز جرج لوکاس که از او مانند جیمز کامرون و استیون اسپیلبرگ در دنیای بزرگ هالیوود یاد میشود.

کسی که همانند دیگر کارگردان های دارای سبک ویژه خاص خود است و در دورانی که فیلم های تخیلی هنوز نچندان مورد علاقه بود با تلاشی که کرد باعث شد استارت فیلمهای تخیلی شروع شود طوری که میتوان از او به عنوان پدر فیلم های فانتزی نام برد.
    جنگ های ستارگان از نظر محبوبیت در رده بالایی قرار دارد...چرا که بیش از 30 سال است که با ما همراه میباشد...

من به جنگ های ستارگان احترام میگذرام چرا که تمامی قواعد سینما را تا آن زمان دوباره بازنویسی کرد و شیوه ای جدید را به دنیای سینما معرفی کرد تا از ان میان افرادی چون پیتر جکسون،مایکل گمبل،کریستوفر نولان . دیگر کارگردان ها بیرون آیند...

من واقعا به همه شما توصیه میکنم که با دیدی جدید به پای دیدن این سری از فیلم هیا جنگ ستارگان بنشینید و ببینید و اگر برای شما گنگ میباشد در اینترنت جستجو کنید و مقداری اطلاعات کافی از این فیلم و کاراکتر هاش بگیرید...چون واقعا این سری از مجموعه جنگ ستارگان را باید ببینید...پشیمان نمیشوید.

کارگردان های مشهور و محبوب این زمان ها شاید بیش از نیمی از افتخارات خود و شاهکار هایی را که خلق کردند مدیون 2 کارگردان تمام نشدنی دنیای سینما هستند...

جرج لوکاس و استیون اسپیلبرگ....

نام: index.jpg4556456456.jpg نمایش: 162 اندازه: 9.8 کیلو بایت

نویسنده:امیر(Anti Trust)

این مقاله تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنتر www.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد
    ویرایش توسط Skyfly : 09-22-2011 در ساعت 12:19 دلیل: تصحيح اشكال تايپي

2. 19 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

3. # ADS

stonecold آواتار ها
    وضعیت : stonecold آنلاین نیست.
    سپاس ها : 798
    سپاس شده 760 در 270 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 297 تاپیک

پاسخ : از جرج لوکاس تا جنگهای ستارگان او

زیباترین مجموعه فیلم دنیا......
    یعنی داستان عظیمی که من تو جنگ ستارگان دیدم رو تو هیچ فیلم دیگه ای ندیدم....
    اگه بخوام واسه تموم فیلم هایی که تا حالا دیدم رتبه بندی قائل شم....مطمئنن جنگ ستارگان رتبه نخست رو داره....
    مخصوصا قسمت شماره 3 از سه گانه جدید....شاید از نظر خیلی ها طنز باشه حرفم....ولی باید عاشق باشید تا بفهمید چی میگم....عاشق جنگ ستارگان....عاشق آناکین اسکای واکر و کاپیتان اوبی وان کنوبی باشید....
    تو این فیلم بود که عاشق بازی کردن ناتالی پورتمن شدم...
    قسمت شماره 3 هم زیبا ترین فیلمیه که تا حالا دیدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)