مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh وودي آلن

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: وودي آلن

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

وودي آلن

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  woody-allen.jpg
مشاهده: 2854
حجم:  18.8 کیلو بایت

وودي آلن (متولد 1 دسامبر 1935) فيلمنامه­نويس، كارگردان، بازيگر، كمدين، موسيقيدان جاز، مؤلف و نمايشنامه­نويس آمريكائي است.

فيلم­هاي وي از تراژدي گرفته تا كمدي، از او كارگردان شاخصي ساخته است. وودي آلن براي تعدد آثار نيز شاخته شده است. او فيلم­هايش رو خود مي­نويسد و كارگرداني مي­كند و بازيگر اكثر آنها نيز هست. وودي توجه زيادي به ادبيات، جنسيت، فلسفه، روانشناسي، هويت يهود و تاريخ سينما دارد.

علاقه او به موسيقي، او را به سوي نواختن كلارينت كشاند. پيشرفت او در اين زمينه از او يك نوازنده كلارينت جاز ساخت كه در اكثر فستيوال­هاي جاز حضور داشت.

او ابتدا نويسنده تمام وقت هرب شراينر Herb Shriner بود و در سن 19 سالگي فيلنامه نويسي را آغاز كرد. او نوشتن داستان كوتاه و عناوين براي كاريكاتورهاي مجلاتي چون نيويوركر را شروع كرد و از چهار طنزپرداز نيويوركر اس.جي پرلمن S.J. Perelman، جرج اس. كاوفمن George S. Kaufman، رابرت بنچلي Robert Benchley‌و مكس شالمن Max Shulman الهام مي گرفت. او چهار مجموعه داستان كوتاه و نمايشنامه منتشر كرده است.

او نمايشنامه نويس موفقي بوده و در سال 1966 نمايشنامه «آب را نخوريد» نوشت كه فيلمي با اقتباس از اين نمايشنامه به كارگرداني هوارد موريس Hoeard Morris در سال 1969 اكران شد. از آنجائي كه آلن از اين نسخه رضايت نداشت، در سال 1994 نسخه تهيه و براي پخش در تلويزيون كارگرداني كرد. نمايشنامه بعدي او كه در برادوي به نمايش درآمد «دوباره بزن سام» بود كه خود نيز به همراه دايان كيتون Diane Keaton در ان ايفاي نقش داشت. نمايشنامه در فوريه سال 1969 به روي صحنه رفت و 453 اجرا داشت. در سال 1981 نمايشنامه «چراغ شناور» در برادوي به روي صحنه رفت. اين نمايشنامه در واقع خودزندگينامه او بود. او چندين نمايشنامه تك پرده اي نيز نوشته است.

در سال 2011 نمايشنامه تك پرده­اي او به نام «هتل ماه عسل» به روي صحنه رفت و يكي از بزرگترين اجراهاي برادوي شد.

اولين فيلم او در سال 1965 «تازه چه خبر پوسي كت؟» است كه فيلمنامه اوليه آن را هم خود نوشته بود. وارن بيتي Warren Beaty او را براي بازنويسي يك فيلمنامه و همچنين ايفاي نقش كوچكي در فيلم استخدام كرد. اولين كار كارگرداني او «چه خبر سوسن پلنگي؟» نوشته شده در سال 1966 است. او فيلم «پول را بردار و فرار كن» را در سال 1969 نوشته، كارگرداني و در آن ايفاي نقش كرده است.

تنوع آثار وودي آلن در زمينه فيلمنامه­نويسي، كارگرداني و بازيگري در فيلم بسيار زياد است. اگرچه او را بيشتر به واسطه فيلم­هايش مي­شناسند اما وي در زمينه تئاتر نيز هنرمند موفقي بوده است. اولين موفقيت بزرگ او «آب را نخوريد» بود كه در سال 1968 در برادوي به روي صحنه رفت و در مدت حدود دو سال 598 اجرا داشت.

در دهه 1970، آلن چند نمايشنامه تك­پرده­اي نوشته كه برجسته­ترين آنها «خدا» و «مرگ» است. اين نمايشنامه­ها در سال 1975 در مجموعه­اي منتشر شده­اند. در سال 1981 نمايشنامه «چراغ شناور» در برادوي به روي صحنه رفت. اين نمايشنامه موفق بود اما از لحاظ تجاري با شكست مواجه شد و با وجود كانديداتوري دريافت دو جايزه توني تنها 62 بار اجرا شد. تا ژانويه 2008 اين آخرين كار آلن در برادوي بود.

بعد از يك وقفه طولاني و دور بودن از صحنه، آلن بار ديگر در سال 1995 با نمايشنامه «پارك مركزي غرب» به تئاتر بازگشت كه نام نمايشنامه به «اعمال مباره­طلبانه مرگ» تغيير كرد. نمايشنامه «خدا» در ريودوژانيرو به روي صحنه رفت و اقتباس­هاي تئاتري از «گلوله­ها بر فراز برادوي» و «سپتامبر» در ايتاليا و فرانسه بدون دخالت آلن انجام شد.

در سال 2007 اعلام شد كه آلن دو اثر خلاقانه در زمينه تئاتر خواهد داشت، يكي كارگرداني نمايشنامه­اي كه خود ننوشته و ديگري كارگرداني يك اپرا. آلن مي­گويد: نمي­دانم دارم چه كار مي­كنم. اپراي او در سال 2009 در ايتاليا اجرا شد.

وودي آلن بيشتر از 30 سال تجزيه و تحليل­هاي روانشناختي را تحمل كرده است. بسياري از فيلم­هاي او منابعي براي تجزيه و تحليل­هاي روانشناختي هستند. حتي انيميشن مورچه­ها كه آلن صداپيشگي شخصيت Z را بر عهده دارد با تحليل يك قطعه كلاسيك از آلن آغاز مي­شود.

همانطور كه گفته شد وودي آلن آثار زيادي به خصوص در زمينه فيلم (فيلمنامه­نويسي، كارگرداني و بازيگري) ارائه كرده است، اما در جايگاه نمايشنامه­نويس و خلق آثار شاخص در زمينه تئاتر نيز بسيار موفق بوده است. از جمله آثار تئاتري او مي­توان به دوباره بزن سام، آب را نخوريد، مرگ در مي­زند، چراغ شناور و كنت دراكولا اشاره كرد.

2. 15 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

3. # ADS

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

پاسخ : وودي آلن

مهم نيست كه مرگ، چه وقت و در كجا به سراغ من مي آيد، مهم اينست كه وقتي مي آيد من آنجا نباشم.

وودي آلن

5. 7 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

seven pounds آواتار ها
    وضعیت : seven pounds آنلاین نیست.
    سپاس ها : 653
    سپاس شده 158 در 65 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 261 تاپیک

پاسخ : وودي آلن

یادمه یه مصاحبه از وودی آلن میدیم که میگفت : من وقتی توی حمام هستم دوست ندارم کف شور حمام وسط باشه ، دوست دارم گوشه حمام باشه ، خب من اینجوریم و وسواس های خودم رو دارم . من آدم وسواسی هستم و میتونید بگید من روانیم .

وودی آلن همیشه کمدی های تلخی میسازه ، یادمه اولین فیلمی که ازش دیدم " آنی هال " یکی از سنگین ترین فیلمهاش بود . فکر میکردم قراره اتفاق خاصی بیفته ولی مدام این جمله رو میشنیدم : " من و آنی از هم جدا شدیم " . خیلی ها میگن در اون فیلم وودی آلن داره زندگی خودش رو نشون میده و به خاطر این کارش تحسینش کردند . فیلم های وودی آلن تم خاص خودشون رو دارند و در نهایت بعد از اتمام فیلم احساس پوچی به آدم دست میده .

7. کاربر روبرو از پست مفید seven pounds سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)