مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh 20 وسترن اسپاگتی محبوب تارانتینو

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 20 وسترن اسپاگتی محبوب تارانتینو

 1. #1
  SEYED AMIR آواتار ها
  وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : ......
  نوشته ها : 1,732
  سپاس ها : 2,628
  سپاس شده 2,279 در 865 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 494 تاپیک

  20 وسترن اسپاگتی محبوب تارانتینو

  این روزها کوئنتین تارانتینو در حال ساخت فیلمی تازه در ژانر محبوب‌اش وسترن اسپاگتی‌ است. و این مقاله‌ای است درباره بیست وسترن اسپاگتی محبوب تارانتینو  1) خوب بد زشت (سرجو لئونه)

  بهترين فيلم ژانر و شايد حتي بهترين وسترن تاريخ سينما. شاهكار لئونه كه در آن آنقدر با كليشه هاي ژانر بازي ميكند تا در نهايت به شكل كاملا جديدي از وسترن دست مي يابد و ديگران را وادار ميدارد تا از او تقليد كنند. فصل نبرد سه نفره پاياني به مدد موسيقي انيو موريكونه خارق العاده و بازي ايلاي والاك چيزي در حد معجزه است.

  2) به خاطر چند دلار بيشتر (سرجو لئونه)


  تقابل يك جايزه بگير يك انتقامجو و يك راهزن ديوانه به مدد سبك شوخ طبعانه لئونه و موسيقي درجه يك موريكونه آنقدر جذابيت داشته كه بي صاحب ترين ژانر سينما را صاحب اعتباري جهاني كند. باز هم نقطه قوت اصلي فيلم فصل طولاني دوئل پاياني با موسيقي موريكونه است.

  3) جنگو (سرجو کوربوچی)


  بهترين فيلم غير لئونه اي ژانر ساخته يك سرجوي ديگر . كوربوچي ابايي ندارد تا قهرمان آدمكش انتقامجوي فيلمش را شبيه بزرگترين اسطوره زندگي اش يعني مسيح به تصوير بكشد. فصل اولين رونمايي جنگو از مسلسلش اكنون به شناسنامه ژانر بدل شده است.

  4) مزدور (سرجو كوربوچي)


  اولين و يكي از مهمترين فيلمهاي زير شاخه ژانر وسترن موسوم به فيلمهاي زاپاتايي كه داستان رفاقت يك جايزه بگير لهستاني(فرانكو نرو) و يك انقلابي مكزيكي (توني موسانته) را همراه با يكي از معروفترين و باشكوه ترين ملوديهاي انيو موريكونه روايت مي‌كند.

  5) روزي روزگاري در غرب (سرجو لئونه)


  حكايت غلبه تمدن بر بدويت به مدد سبك پر طمانينه لئونه . هر نماي فيلم بوي مرگ و تمام شدن مي‌دهد و شخصيتهاي اصلي در هر قطبي كه باشند درست شبيه همديگرند و از مسيرهاي متفاوتي به سوي مقصدي مشابه مي‌روند . شكل پازل گونه خاطره چارلز برانسن از مرگ برادرش درخشان است و طبق معمول معركه گردان اصلي، موريكونه است.

  6) به خاطر يك مشت دلار (سرجو لئونه)


  اولين فيلم درست و حسابي ژانر هرچند به اندازه ديگر فيلمهاي لئونه خوب نيست ولي حداقلش اين است كه ايستوود و موريكونه را ستاره مي‌كند.

  7) روز خشم (تونينو والري)


  فيلمي درباره رابطه مريد و مرادي يك هفت تير كش حرفه اي(لي وان كليف) و پسري جوان(جوليانو جما) كه درپايان رودر روي هم قرار ميگيرند. وسترني خوش ساخت كه در صحنه هاي كشت و كشتار و دوئل سرشار از نوآوري است همراه با موسيقي شنيدني ريز اورتولاني.

  8) مرگ سوار بر اسب مي تازد (جوليو پتروني)


  يكي از بهترين آثار ژانر درباره پسر جواني كه درصدد گرفتن انتقام قتل عام خانواده اش از مسببان آن است و در اين راه غريبه اي مرموز با بازي لي وان كليف نيز كمكش مي كند. تارانتينو در بيل را بكش ارجاعات متعددي به اين فيلم داشته است؛ از موسيقي انيو موريكونه در فصل درگير اوما تورمن با گروه هشتاد وهشت ديوانه تا شيوه ياد آوري فصل كشته شدن عروس در صحنه هاي مواجه شدن با قاتلانش.

  9) ناواهو جو (سرجو كوربوچي)


  حكايت نبرد سرخپوستي انتقامجو با بازي برت رينولدز با قاتلان همسرش. موسيقي باشكوه موريكونه بر كل فيلم سنگيني مي كند و سال‌ها بعد زينت بخش فصل كشته شدن بيل در بيل را بكش شد.

  10 ) بازگشت رينگو (دوچو تساري)


  دنباله ششلولي براي رينگو كه از فيلم اصلي خيلي بهتر است.رينگو(جوليانو جما) از جنگ به خانه باز مي‌گردد و درمي يابد كه خانه و كاشانه و حتي زن و فرزندش را زمين داري مكزيكي تصاحب كرده پس همراه با موسيقي حزن انگيز انيو موريكونه نبردي حيثيتي را آغاز مي‌كند.

  11) جدال بزرگ (سرجو سوليما)


  اولين وسترن اسپاگتي اي كه در آن به گرايشات چپ گرايانه به شكلي كاملا عيني عرضه شد. درباره يك كلانتر كه در جريان تعقيب يك روستايي مكزيكي به اتهام قتل يك دختربچه رودست خورده است. فصل پاياني كه در آن لي وان كليف و توماس ميليان به شكلي توامان با دو بدمن فيلم دوئل مي كنند بسيار ديدني است و البته باز هم امان از انيو موريكونه.

  12) ششلولي براي رينگو(دوچو تساري)


  يكي از معروفترين آثار ژانر كه چون تلاش مي‌كند تا از همه نظر شبيه نمونه هاي آمريكايي باشد؛ چندان ديدني نيست ولي جوليانو جما را بدل به ستاره مي‌كند.

  13)‌ ياغيان كثيف (فرانكو روستي)


  يك ياغي به مدد دوستش از پاي چوبه دار ميگريزد و خود را پسر از جنگ برگشته پيرمردي كور جا مي زند و با نامزد پسر ارتباط برقرار ميكند ولي در نهايت عده اي راهزن را در شهري آخرالزماني از پا درمي آورد و و پيرمرد و دختر را ترك مي گويد. فيلمساز فضاي شهر خالي از سكنه را عالي از كار درآورده و موسيقي كار ساخته جياني فريو از چهره هاي شناخته شده ژانر است.نام ديگر فيلم دسپرادو است.

  14) سكوت بزرگ(سرجو كوربوچي)


  شاهكار كوربوچي و فيلم حيثيتي ژانر درباره درگيري يك هفت تيركش لال و عده اي جايزه بگير بي رحم. فيلم به زيبايي در مناطق پر برف كورتينا دامپزو ايتاليا فيلمبرداري شده كه لوكيشن اصلي پلنگ صورتي(بليك ادواردز)نيز بوده و با موسيقي مثل هميشه شنيدني موريكونه همراهي مي‌شود. كوربوچي منابع الهامش براي خلق شخصيت اصلي را عيسي مسيح، مارتين لوتركينگ، و ارنستو چه گوارا بيان كرده است.

  15) دوئل بزرگ(جان كارلوسانتي)


  يك وسترن اسپاگتي معمولي درباره يك مارشال ايالتي (لي وان كليف) كه با يك خانواده متنفذ درگير ميشود.آن چه بيش از هرچيز فيلم را ديدني و در واقع شنيدني مي‌كند موسيقي درخشان لوييس انريكه باكالف است كه تارانتينو از آن درفصل انيميشن كودكي اورن ايشي اي در فيلم بيل را بكش استفاده كرد. نسخه دوبله شده فيلم با نام سايه هاي انتقام در شبكه ويدئويي موجود است.

  16) به زنده ها شليك كن براي مرده ها دعا بخوان (جوزپه واري)


  از نمونه های شاخص وسترن اسپاگتی که بیش از هر چیز بخاطر تفاوتهایش با وسترن آمریکایی تامل بر انگیز است (مثل هر وسترن اسپاگتی خوب دیگری) درباره عده ای سارق بانک که در راه مکزیک گرفتار می‌شوند با بازی کلاوس کینسکی و موسیقی ماریو میلیاردی.

  17) Tepepa (زنده باد انقلاب) (جوليو پتروني)


  يك وسترن زاپاتايي درباره همراهي يك انقلابي مكزيكي (توماس ميليان) و يك جنتلمن اروپايي(جان استاينر)در راه پيروزي انقلاب كه در نهايت انگيزه هاي شخصي آنها را رودر روي هم قرار مي‌دهد.

  18) زشت ها(جايزه بگير) (يوجنيو مارتين)


  عامل اصلي جذابيت اين وسترن پرتحرك يوجنيو مارتين اسپانيايي مثل بسياري از فيلمهاي ديگر ژانر موسيقي آن است كه توسط استلويو كيپرياني يكي از بهترين آهنگسازان سينماي ايتاليا ساخته شده. فيلم در ضمن يكي از معروفترين فيلم‌ها در ميان بي شمار وسترن اسپاگتي اي است كه ستاره كوبايي ژانر، توماس ميليان در آنها بازي كرده است

  19) زنده باد جنگو (فرديناندو بالدي)


  يكي از بهترين آثاري كه در پي توفيق جنگو (سرجو كوربوچي) ساخته شده كه در خط داستاني و نشانه هاي بصري هم متاثر از فيلم كوربوچي است. ترنس هيل اينجا پيش از شهرتش در قالب ترينيتي بايد انتقام مرگ همسرش را از دوست سابقش بگيرد.

  20) قاتلين مسلسلي (پائولو بيانكيني)


  يك وسترن بسيار خشن كه در خط داستاني بي شباهت به ششلولي براي رينگو نيست.تنها كسي كه قادر به انجام ماموريتي دشوار است يك هفت تير كش محكوم به قتل (رابرت وودز) است. آهنگساز فيلم پيرو پيچوني است و جان آيرلند هم در ميان بازيگران قرار دارد.  کافه سینما


 2. 4 کاربر از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. همکاری دیکاپریو و تارانتینو در فیلم جدید تارانتینو (اختصاصی سینماسنتر)
  توسط ScarFace در انجمن اخـــبار سينماي جهان (اختصاصي)
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: 06-06-2011, 14:55
 2. بازیگران بزرگ سینمای وسترن
  توسط Anti Trust در انجمن اطلاعــــــات سینمــــــــــایی
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: 03-05-2011, 18:15
 3. کوئنتین تارانتینو
  توسط ScarFace در انجمن بيوگرافي هاي سينماگران جهاني
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 10-14-2010, 18:21
 4. 5 بزن بهادر محبوب !
  توسط ScarFace در انجمن اطلاعــــــات سینمــــــــــایی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-03-2010, 12:46

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •