مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی سریال DeaDWoOd(اختصاصی سینماسنتر)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: معرفی سریال DeaDWoOd(اختصاصی سینماسنتر)

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
    Ali_Silent-Killer آواتار ها
    وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,933
    سپاس شده 2,375 در 654 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 732 تاپیک

معرفی سریال DeaDWoOd(اختصاصی سینماسنتر)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  deadwood.png
مشاهده: 7934
حجم:  353.9 کیلو بایت

نام اصلي: Deadwood نام فارسي : شاخه شكسته
    محصول كشور : آمريكا
    سال ساخت: 2004
    ژانر : جنايي ، دارم ، تاريخي
    كارگردان: David Milch

معرفی:
    دد وود سریالی در ژانر جنایی تاریخی با رگه هایی از وسترن در 3 فصل است. هر فصل شامل 12 قسمت 60 دقیقه ای در سال 2004 استارت خورد و تا سال 2006 ادامه پیدا کرد. قصه در اواخر سال 1800 میلادی در جنوب ایالت داکوتا در شهر دد وود جریان دارد، شهری بی قانون که به دلیل معادن طلایی که دارد مقصد مسافران گوناگونی است که همه به دنبال طلا به این شهر میایند، اما در آنجا درگیر داستان هایی میشوند، شهری که به دست فردی به اسم آل و قانون های او اداره میشود که در این حین ما سیر قانونمند شدن یک شهر بی قانون رو مشاهده میکنیم و رابطه های بین افراد را.

نام: DeadwoodFromMtMoriah1888-500.jpg نمایش: 8249 اندازه: 87.4 کیلو بایت

عکسی از شهر واقعی دد وود

اما نکته جالب در مورد این سریال که ارزش کار را بیشتر میکند، این است که شهر دد وود و بسیاری از کرکترهای سریال واقعی هستند و حتی بعضی از اتفاقات، که آنها هم واقعی هستند. من در ادامه که شخصیت ها را معرفی میکنم واقعی بودنشان را ذکر میکنم. در همین راستا نوع گویش و دیالوگ ها هم جالب و البته سخت هستند که پیشنهاد میکنم در صورت تماشای این سریال بهش دقت کنید.

نام: dead01_reparto.jpg نمایش: 8235 اندازه: 41.5 کیلو بایت

کرکترها خیلی جذاب هستند که بی شک بر میگردد به بازی های عالی و مهمتر از همه فیلمنامه کم نقص این کار که از اصلی ترین دلایل درخشش دد وود است. اما قصه به بازی ها و فیلمنامه محدود نمیشود و میتوانم بگم همه چی در سطح بالایی قرار دارد کارگردانی، گریم، موسیقی و حتی تیتراژ ابتدایی و ... که در ادامه معرفی کوتاهی از شخصیت ها را میبینیم.

نام: Deadwood-04.jpg نمایش: 8516 اندازه: 67.6 کیلو بایت

Al swearengen

بی شک بهترین شخصیت سریال از آل هست که قطعا بعد از دیدن سریال جز شخصیت های محبوب و ماندگار سریالی شما خواهد شد. آل از اولین افرادی بود که به شهر امدند و سالنی را به نام جم تاسیس کرد (که به نوعی مرکز لهو و لعب شهر است که ازش میگذریم) و از آنجا درحال مدیریت شهر است، سالن جم هم واقعی بوده و عکس این سالن رو میتوانید ببینید

و اما در مورد شخصیت آل، به نظر من آل شخصیتی خاکستری دارد، شخصیتی گاها پست، شوخ، خشن، سودجو و گاهی خوب! هرچند که شهر قانونی ندارد اما به نوعی آل هم قانون گذار است و هم قوانین را اجرا میکند و طاقت افرادی که جلواش در بیان یا به درامدش لطمه بزنن را ندارد. البته شخصیت آل هم حقیقی هست که در سریال یان مک شین نقش آل را فوق العاده بازی میکند، واقعاً بازیش بی نقص هست که همین بازی هم گلدن گلوب را برایش به ارمغان آورد.

نام: DeadwoodPosterSeth.jpg نمایش: 8312 اندازه: 88.7 کیلو بایت

Seth Bullock

ست که ابتدای سریال با اون شروع میشود کلانتری هست قوی که به همراه دوستش سل به شهر ددوود میان تا اونجا با کنار گذاشتن کلانتری مغازه ابزار فروشی را درست کنند و مشغول به کار شوند. ست از آن دست شخصیت های هست که سعی و پافشاری بر اجرای قانون دارد، به نوعی قهرمان گونه هست کرکترش و البته ست هم از شخصیت های واقعی داستان هست که میتونید [/COLOR]اینجا عکسش را ببینید.

نام: Deadwood-10.jpg نمایش: 8254 اندازه: 59.8 کیلو بایت

Trixie

تریکسی که برای آل کار میکند شخصیت بعدی هست که البته روابطش با ال فراتر از همکار بودن هست. علی رغم اینکه ترکسی فا*ح*شه هست اما به نحوی قابل اعتماد آل هست و در روند داستان هم تاثیراتی دارد و البته با تمام بد برخوردی های آل بهش علاقه دارد، ترکسی هم از شخصیت های حقیقی هست.

نام: Deadwood-07.jpg نمایش: 8057 اندازه: 80.1 کیلو بایت

INDoc Cochran

دکتر یکی از شخصیت های جالب داستان است که یه جورایی به فکر همه هست و به دلیل نیاز شهر و آل بهش، گاهی اوقات با ال هم فیس 2 فیس میشه که جالبه. درکل شخصیت دکتر وجه خیر خواهیش بالا هست که البته ظاهر و رفتارش زیاد این رو نشون نمیده و البته شخصیت دکتر ساختگی هست و در تاریخ ددوود دکتری با این اسم نبوده.

[INDENT]
    نام: deadwood_ver8.jpg نمایش: 7813 اندازه: 43.7 کیلو بایت

Alma Garret

الما که به همراه همسرش برای بدست آوردن طلا به شهر اومدن به نوعی دختر لوس و مایه دار سریاله که بعد از اتفاقاتی زمینش ارزش زیادی پیدا میکنه و همینطور روابطش با ست که موجب جلب توجه اهالی شهر بهش میشه که به دلیل اسپویل بیشتر توضیح نمیدم، الما و همسرش و دخترش هم حقیقی نیستن.

نام: l_141109_0348914_22f17582.jpg نمایش: 7754 اندازه: 31.1 کیلو بایت

Cy Tolliver

سای که در غالب یک شوک عمل میکنه از قسمت دوم وارد سریال میشه شخصیت سودجو و موزی ای هست که سالن بزرگ و مجلل با فا**شه هایی کلاس بالاتر نسبت به سالن جم و همینطور بازی های کارت و پوکر به اسم بلا یونیون تاسیس میکنه که همین امر باعث شاخ به شاخ شدن ال با سای میشه اما سای در ادامه نقش بیشتری در شهر میخواد و با دخالت ها و نقشه هاش موجب عصبانیت مردم و ال میشه و ... در مورد سای هم شخصی با این اسم در تاریخ حقیقی ددوود نیست هرچند که سالن بلا بونیون واقعی بوده و توسط شخصی به اسم تام میلر ساخته شده بوده اما خبری از اسم سای تولیور در تاریخ نیست.

نام: E-B-Farnum-deadwood-18856697-800-600.jpg نمایش: 9372 اندازه: 222.5 کیلو بایت

E.B. Farnum

ای بی نمونه بارز زرنگ بازی و نون به نرخ روز خوری هست که صاحب تنها مسافرخونه شهر هست همینطور به نوعی مسئول امور مالی ال هم هست، شخصیتی ترسو و پول دوست که از شخصیت های حقیقی سریال هم هست.

نام:  Deadwood109C_0941_Large_.jpg
مشاهده: 7864
حجم:  22.7 کیلو بایت

Mr. Wu

آقای وو هم شخصیت مرموزی داره و به دلیل اینکه انگلیسی بلد نیست هنگام صحبت با آل لحظه های فانی رو هم رقم میزنه اقای وو در شهر مشغول گوشت و مواد رسانی هست و با ال کار میکنه اما هم اقای وو و هم محله چینی ها کلاً ساختگی هستن.

نام: 4497320178_6c6022858d_o.jpg نمایش: 7693 اندازه: 11.8 کیلو بایت

Dan Dority

دن به نوعی معاون و دست راست ال هست قوی,ساده, و تنها شخص مورد اعتماد ال که از کرکترهای مورد علاقه من هم هست دن هم از شخصیت های حقیقی ددوود هست.

sol star

سل دوست نزدیک ست که یهودی هست و با هم مغاره ابزار فروشی تو شهر باز کردن که هم کرکتر سل و هم اون ابزار فروشی حقیقی هستن، سل که همیشه پشت ست هست عاشق ترکسی میشه و ....

نام:  Ray.jpg
مشاهده: 9184
حجم:  27.2 کیلو بایت
    Reverend Henry Weston SmithE

کشیش اسمیت هم از شخصیت های حقیقی داستان هست که میتونید
    اینجا عکسش رو ببینید,کشیش اسمیت شخصیتی انسان دوست و صلح ظلب هست که سعی در اصلاخ شهر و رفتار ها داره اما ...
    تعداد زیادی از شخصیت ها هم هستن که به دلیل طولانی شدن مطلب و اسپویل میگذرم اما حرف اخر در مورد این سریال اینکه دد وود کاری نیست که هرکسی بپسنده تو دد وود از هیجان لحطه ای و تعلیق فرار از زندان خبری نیست اما کلیت داستان این زیبایی رو داره که اگر بتونید باهاش رابطه برقرار کنید تبدیل به یکی از بهترینهاتون بشه همونطور که برای من شده.
    ویرایش توسط autumn63 : 04-14-2013 در ساعت 13:11

2. 17 کاربر از پست مفید Ali_Silent-Killer سپاس کرده اند .

3. # ADS

penn آواتار ها
    وضعیت : penn آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,028
    سپاس شده 3,032 در 805 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : معرفی سریال DeaDWoOd(اختصاصی سینماسنتر)

من در یک اقدام غیرمنتظره بعد از تموم شدن سریال Boradwalk Empire دیدن این سریال رو شروع کردم!
    هر چند مدت ها بود میخواستم دیدنش رو شروع کنم اما اینقدر حرف و حدیث بود بابت کنسل شدن سریال که هربار دیدنش رو مدتی عقب انداختم
    اما خب از 3-4 روز قبل که سریال Boardwalk Empire (یکی از بهترین سریال هایی که دیدم) رو تموم کردم بدون توجه به کنسل شدن این سریال و این جور حرفا این سریال رو شروع کردم. فقط به امید اینکه یه شاهکار دیگه از اچ بی او ببینم!
    شاید مهمترین دلیلی که کنسل شدن سریال رو نادیده گرفتم این بود که مسئولان اچ بی او از همون ابتدا با ساخت 3 فصل 12 قسمتی موافقت کرده بودند
    و بعد از 3 فصل بود که هم تماشاچیان و هم دیوید میلچ (سازنده سریال) خواستار تمدید سریال بودند، اما شبکه به دلایل نامعلومی اون رو تمدید نکرد (که یکیش قطعا هزینه های بسیار زیاد سریال بوده)
    یعنی به نوعی میشه گفت هم تموم شده هم کنسل شده یه جورایی سریال Deadwood!
    در واقع اکثر سریال های شبکه HBO اینجورین
    یعنی بعد پایان هر فصل داستان تموم میشه واگه فصل بعدی هم ساخته نشه سریال تموم میشه و اگه فصل جدیدی ساخته بشه یجورایی داستانه جدیدی رو شروع میکنه
    تا الآن 4 قسمت از این سریال رو دیدم
    اصلا HBO شبکه ای نیست که این همه وقت و هزینه بذاره برای یه سریال و بعد بدون توجه به همه چیز اون رو نیمه کاره تموم کنه!

این سریال در یک کلام شاهکاره!
    کاراکترهای خیلی پیچیده و فوق العاده جذاب که هر کدوم نماد یه خصوصیت و یجور آدم هستن
    فیلمنامه کامل از هر نظر و بازی ها و شخصیت پردازی هایی که دیگه نیازی به تعریف دوباره ندارند
    فیلمبرداری فوق العاده عالی. دوربین و نحوه حرکتش تو این سریال تقریبا تمامی محیط رو در بر میگیره و از نماهای بسته کمتر در طول این سریال استفاده میشه. نحوه قرار گیری دوربین در حالت ساکن هم تمامی حرکات و واکنش های بازیگر رو در بر میگیره و تو موارد بسیاری جای دوربین تغییر پیدا میکنه و یا از بالا محیط رو نشان میده و یا از پایین! در کل حرکت دوربین و نحوه قرارگیری اون کمک زیادی در به نمایش گذاشتن لوکیشن های طبیعی و چشم نواز و به یاد موندنی این سریال کرده
    تیتراژ-موسقی و کلا همه چیز در بالاترین سطح ممکن قرار داره
    از نظر من که لحظه ای شک نکنید برای دیدن این سریال

و یک نکته دیگه ای که جذابیت این سریال رو برام دوچندان کرده شباهت های تماتیک و فرمی این سریال با 2 سریال دیگه اچ بی او یعنی Boardwalk Empire و The Sopranos ‎‏ هستش
    شاید مهمترین وجه تشابه "محتوایی" Deadwood با Boardwalk Empire و The Sopranos شباهت های زیاد شخصیت های اصلی این 3 سریال (از جهات مختلف) باهم دیگه باشه
    قطعا این تشابهات "ساختاری" و "محتوایی" در ادامه سریال بیشتر خودشون رو نشون خواهند داد
    ویرایش توسط penn : 12-06-2014 در ساعت 17:32

5. 4 کاربر از پست مفید penn سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)