مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل ششم سریال دکستر\ قسمت 7

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: بحث اپیزودیک فصل ششم سریال دکستر\ قسمت 7

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث اپیزودیک فصل ششم سریال دکستر\ قسمت 7

بحث اپیزودیک سریال DEXTER
    قسمت 7

نام اپیزود
    Nebraska

به قوانین انجمن احترام بزارید
    در این بخش فقط و فقط در مورد سریال زیبای دکستر بحث خواهد شد و از گذاشتن نظر در مورد سایر سریال ها بپرهیزید و از گذاشتن اسپویلر نیز خوداری کنید

به امید اپیزودهای دیدنی از دکستر

عکس هایی از این قسمت سریال

Spoiler: نمایش اسپویلر       خطر لوث ‌شدن : آنچه سینماسنتر در نوشته زیر به اطلاع شما خواهد رساند ممکن است قضیه یا پایان ماجرا را لو دهد

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

3. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل ششم سریال دکستر\ قسمت 7

وای تو این قسمت اون قدر دلم برای هری تنگ شد که حد و حدودی نداشت
    یعنی اخر سر که هری اومد گفت به خونه خوش اومدی پسرم انگاری دنیا رو بهم دادن یعنی دلم غش رفت برای این حرف هری
    قسمت ارومی بود و میشه گفت استارتر قسمت های بعدی . این فصل بدجوری داره میره رو اعصاب یعنی داره به بهترین فصلی که دکستر داره تبدیل میشه!
    هر قسمت یه اتفاق جالب میوفته! این قسمت داداش دکس اومده بود به جای هری بود که سر اخر دکس ترکوندش گفت گم شو برو! دلم خنک شد رو اعصاب بود بچه پرووووو داشت دکستر رو به راه بد میکشوند ! خوب شد رها شدیم از دستش
    اول قسمت وقتی دبرا گفت ترینیتی یعنی همین طوری موندم این چی گفت دیگه
    دکستر داش همراه برادرش بههمون راهی که برادرش کشیده شده بود کشیده میشد که سرانجام خودش رو جمع و جور کرد و رها کردش
    قسمت جالبی بود دوستش داشتیم اما نه به جالبیه قسمت قبل که عالی بود
    بازگشت هری بهترین صحنه این قسمت بود بدون شک

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

iva آواتار ها
    وضعیت : iva آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

جالب بود ... البته اگر دکستر برايان رو ديرتر کنار ميزد بهتر هم ميشد.
    چون نيمه ي تاريکش با برايان خيلي بیشتر جون ميگرفت...

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

اپيزود بدي نبود. انگار اين اپيزود پيرو حرفهاي برادر سم ساخته شد كه نشون بده نيمه تاريك دكستر نمي تونه بر نيمه بدش غلبه كنه.
    حضور كوتاه برايان رو دوست داشتم. رو اعصاب من نبود. مثل يه شيطون وسوسه مي كرد دكس رو
    چقدر دلم براي پسر و دختر قاتل سه گانه سوخت. واقعا داشتن چنين خانواده اي چقدر بده. پدر قاتل و مادري كه با همه جنايت ها اونو دوست داشت و بچه هاش رو به خاطرش سرزنش مي كرد.
    حس بديه اينطوري زندگي كردن
    از اينكه كوئين هم به سر و سامان رسيد خوشحالم. از اينكه بالاخره با خودش كنار اومد و خودش رو جمع و جور كرد. كاش دبرا از اينكه اين آدم رو از زندگيش كنار گذاشت پشيمون نشه. يه جورايي مثل ماريا عمل كرد.
    شايد اگه ستوان نشده بود حس بهتري در كنار كوئين مي داشت، شايد هم نه!

با سرووووش موافقم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    بازگشت هری بهترین صحنه این قسمت بود بدون شک
    ورود هري به ماشين دكس حس خوبي داشت.

مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
    SovRan آواتار ها
    وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,252
    سپاس شده 4,260 در 923 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 725 تاپیک

قسمت هفتم رو هم دیدم من.
    راستش اول داستان که برایان اومد یک حس بدی پیدا کردم! همچین به نظرم اومد دارن همینطور مرده ها رو قاطی داستان میکنن که آخرش مثلا اینطوری دکستر کارش تموم بشه که دیوونه شده و با مرده ها حرف میزنه! از یک طرف مثلا هری بیاد بگه بیا بریم روشنایی! از اونطرف برایان بیاد بگه نه بیا بریم تاریکی و ...! خیلی خوشحال شدم که این اتفاق نیافتاد.
    بگی نگی این قسمت رو یک طوری میخاستن تویه سریال بکنن که مثلا از دوند تکراری شدن و .. تموم بشه و یک اتفاقی یا یک تحولی تویه دکستر اتفاق بیافته! از صحنه هایی که دکس داشت با ماشین میرفت به نبراسکا خوشم نیومد! همچین حوصله بر بود یک طورایی! یا مثلا اتفاقی که تویه اون فروشگاه افتاد با هیچ حسی نداشتن دکس که تویه فصل های قبل خودش می گفت کاملا فرق داشت. همونطوری که گفتم به نظرم یک قسمت خیلی الکی رو دیدیم که به روند کلی داستان هیچ ربطی نداشت! بیشتر مثل یک اپیزوده استراحتی بود!

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

اتفاقا یکی از اپیزود های فوق العاده این فصل این قسمت بود ... فوق العاده هوشمندانه ساخته شده بود ...
    من خیلی وقت پیش گفته بودم که دلیل موفقیت دکستر تبعیت از فرامین خدای خودش که پدرش باشه هست که در قالب یه سری کد به دکستر بیان شده ... دکستر هیچ خدایی رو قبول نداره و اگه خدایی برای دکستر باشه همون هریه! (البته آخر این فصل نمیدونم دکستر به خدا ایمان بیاره یا نه؟!)
    شخصیت هری در ضمیر ناخودآگاه دکستر همون نفس لوامه هستش که در مواقع مختلف به دکستر کمک می کنه ... تا اینجا هیچوقت هری رو ندیدیم که دکستر رو به راه خلاف بکشونه!
    در انتهای قسمت ششم دکستر به قول خود وفا نکرد و کار بدی انجام داد و به همین خاطر برادرش به صورت نفس اماره جلوی او ظاهر شد ... واقعا وقتی برایان رو دیدم که برای دکستر دست میزنه قند تو دلم آب شد و گفتم حتما قسمت بعد یه اتفاق مهم قراره بیفته ...
    ابتدای این قسمت دکستر داره قطعات بدن نیک رو تو آب میندازه که مدام توسط برادرش تحریک میشه ... در حقیقت این برادر و یا پدر دکستر نیستند که به او راه خوب یا بد رو نشون میدن بلکه همون نفس مطمئنه و سرکش اویند که برادی درک بهتر به این صورت در سریال بیان شده اند. دکستر تا قبل این تمام قتل هایی که انجام داده بود برنامه ریزی شده بود. البته به غیر از یکی دو مورد که در مواقع بسیار خاصی رخ دادند. این مورد هم توی کدهای دکستر قرار داشت ولی به خاطر وصیت برادر سم نمیتونست این قتل رو مرتکب بشه! دکستر به شدت جلوی غریضه خودش رو گرفت تا از کشتن او صرفه نظر کنه اما موفق نشد و او هم جزو مقتولین دکستر قرار گرفت ... نکته جالب این قتل این بود که دکستر جمله ای رو به خودش گفت که به اون ایمان داشت! :"هیچ روشنایی در تو وجود نداره!" دکستر با گفتن این جمله به خودش تلقین کرد که ذات اون خرابه و نمیتونه آدم خوبی باشه! و به همین خاطر برادری که چند سال پیش اون رو کشته بود جلوش ظاهر شد ...
    ابتدا بگم که واقعا ریسک بود که داستانی فرعی رو در دل داستان اصلی سریال قرار بدن که شاید بعضی ها این فکر رو بکنند که برای هرچه زودتر تموم شدن این فصل باشه! نخیر ... یکی از اپیزودهای مهم در کل سریال دکستر بدون تردید همین قسمت بود.
    تا قبل این دکستر در کار خودش بسیار موفق عمل می کرد و دلیلش هم کدهای هری بود ولی تصمیم گرفت که دیگه از کدهای اون طبعیت نکنه! بازشگت ترینیتی و مشکوک شدن دکستر به پسر اون این نگرانی مدام که پسر خودش هم به مانند اون نشه رو در دکستر به وجود آورد و به این خاطر راهی نبراسکا شد. تنوع خوبی در این قسمت شاهد بودیم و یکی از قسمت های جالب این اپیزود زدن مخ در کمتر از 30 ثانیه بود! که البته به خاطر تفنگ بود ... تو ماشین دکستر به صورت عجیبی به شلیک های بی هدف خودش ادامه میداد که فکر کنم میخواست بگه که خارج شدن دکستر از کدهاش کار بی هدف و پوچیه.
    در کل به نظرم تو این قسمت میخواست بگه که ذات هیچکس از ابتدا ناپاک نیست و این تفکر غلط که انسان فکر میکنه به انتهای خط رسیده کاملا اشتباهه ... هرچقدر هم که تاریکی وجود انسان رو گرفته باشه در انتهای وجودی انسان نوری وجود داره که با کمی تلاش میشه بیرون آوردش و تلاش برادر سم هم این بود که به دکستر بفهمونه که تو بد مطملق نیستی. یعنی هیچکس نیست ...
    در یکی از صحنه های این قسمت دوباره دکستر مجبور شد که از کدهاش تخدی کنه و شخصی بی گناه رو بکشه ... البته زیرکی نوسنده هاست که هم دکستر و هم مخاطب رو تحریک می کنند تا گناه کاری که انجام شده کمتر بشه و پذیرش اون تا حدودی قابل قبول باشه.
    در پایان این قسمت هم جوانا به دست دکستر افتاد که با کشیدن اعتراف از او معلوم شد که نمیتونسته قاتل باشه ... دکستر اون رو بخشید و رفت. به نظر من تو این قسمت میخواست بگه که انسان پاک به دنیا میاد و این خود انسانه که میتونه مسیر زندگیش رو انتخاب کنه. حالا چه درست و چه نادرست. این پدرهای ما نیستند که به زندگی ما جهت میدن! ما خودمون عقل داریم و میتونیم مسیر درست رو انتخاب کنیم ...
    در پایان هم دکستر در صحنه ای نمادین و زیبا نفس تغیانگر خودش رو کشت و بعد این بود که هری یا نفس مطمئنه پیش دکستر برگشت ...
    واقعا اگه بخوایم به محتویات این قسمت و سایر قسمت ها فکر کنیم مفاهیم بسیار زیبایی رو از توش میتونیم در بیاریم که در کتابای عرفانی ما هم وجود داره! این هنر سینماست که در قالبی به این شیکی این مفاهیم رو به تمام مردم دنیا منتقل می کنه. کاش تو فیلمها و سریال های ما هم برای رسوندن حرفشون اینطوری عمل بشه ... کم مونده فقط تو سریالای ما یه تابلو بردارند و گرن آدم خوبه بندازند و روش بنویسند آدم خوب و یه تابلو هم گرن آدم بده بندازند و روش بنویسند آدم بد! بابا تا کی میخواین با این هنرتون به ملت توهین کنید! وللش بابا ... بحث منحرف شد!
    نکات فرعی دیگه ای هم در بطن اصلی این اپیزود وجود داشت که به زیبایی در کنارگوشه ها بهش پرداخته شد ... مثلا تصمیم جدایی تراویس از استاد گلر ... و یا رابطه کارآموز ماسوکا و خواهر باتیستا (که اسمشون رو فراموش کردم) و ... اگه هم یکم رو صحنه های فرعی زوم بشیم میبینیم که کملا با تم اصلی همخوانی داره ... مثلا تراویس واقعا آدم خوبیه که داره فریب میخوره ... یه نکته جالب اینه که این قسمت کلا به مسئله ای فرعی پرداخت که شد بحث اصلی این اپیزود و اصل داستان تو این قسمت به صورت فرعی بیان شد که واقعا ابتکار جالبی بود.
    در پایان هم بگم که تو این فصل از تک تک اپیزودها نهایت لذت رو بردم و یکی از قویترین فصل های دکستر بوده ...
    به این اپیزود من 10 میدم ... یعنی کلا نمره ای زیر 10 برای دکستر حرومه ...
    ویرایش توسط habibmp3 : 11-22-2011 در ساعت 19:18

9. کاربر روبرو از پست مفید habibmp3 سپاس کرده است .

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Αριοβαρζάνης:. نمایش پست ها
    قسمت هفتم رو هم دیدم من.
    راستش اول داستان که برایان اومد یک حس بدی پیدا کردم! همچین به نظرم اومد دارن همینطور مرده ها رو قاطی داستان میکنن که آخرش مثلا اینطوری دکستر کارش تموم بشه که دیوونه شده و با مرده ها حرف میزنه! از یک طرف مثلا هری بیاد بگه بیا بریم روشنایی! از اونطرف برایان بیاد بگه نه بیا بریم تاریکی و ...! خیلی خوشحال شدم که این اتفاق نیافتاد.
    بگی نگی این قسمت رو یک طوری میخاستن تویه سریال بکنن که مثلا از دوند تکراری شدن و .. تموم بشه و یک اتفاقی یا یک تحولی تویه دکستر اتفاق بیافته! از صحنه هایی که دکس داشت با ماشین میرفت به نبراسکا خوشم نیومد! همچین حوصله بر بود یک طورایی! یا مثلا اتفاقی که تویه اون فروشگاه افتاد با هیچ حسی نداشتن دکس که تویه فصل های قبل خودش می گفت کاملا فرق داشت. همونطوری که گفتم به نظرم یک قسمت خیلی الکی رو دیدیم که به روند کلی داستان هیچ ربطی نداشت! بیشتر مثل یک اپیزوده استراحتی بود!
    خب این قسمت رو دیدم بالاخره .....
    با حرفات موافقم یحیی ، یعنی این چیزایی که توضیح دادی حرف دل منم بود : دی
    میشه گفت یه اپیزود استراحتی دیدیم که ربطی به داستان و کلیتش نداشت
    فقط شاید با دیدن این قسمت باعث میشد هری رو بیشتر دوست داشته باشینم: دی
    چی بود این برادر دکس ، خوب شد از شرش راحت شدیم تو همین اپیزود
    یواش یواش این ماریا هم داره میره رو اعصاب ، یف شد نقشش رو این فصل نویسنده ها نمی دونم چرا انقدر راحت گرفت خراب کردن !

خنک آن قمار بازی که بباخت هر چه بودش // بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
    Ali_Silent-Killer آواتار ها
    وضعیت : Ali_Silent-Killer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,933
    سپاس شده 2,375 در 654 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 732 تاپیک

این قسمت خیلی خطری بود برای من بحث بودن یا نبودن بود
    بعد از اینکه بریان رو دیدم یه حس بدی پیدا کردم که وااااااااااااااااااای سریال فنا شد و شد جدال خیر و شر حالا برایان میخواد گول بزنه دکس میخواد گول نخوره و بچه بازی خلاصه ...
    خیلی نا امید میشدم اگه اینطوری پیش میرفت
    اما خب اخرش که برایان پیچیده شد حداقل امیدم برگشت اما خب این قسمت چیز خاصی نداشت

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

قسمت خوبی بود.قسمت لازمی هم بودی. :دی
    یعنی به نظرم لازم بود که نشون بدن دکستر هم وسوسه میشه که بکشه همینجوری اما در نهایت هیچوقت نمیتونه مثل برادرش بشه.
    بعد یه چیزی.دقت کردین اون اوایل دکستر اصن سمت کشتن آدمای بیگناه نمیرفت تا حدی که حتی دوکز رو که از رازش کامل خبر داشت رو نکشت اما تو این چند فصل آخر چندتا آدم بیگناه هم کشت از جمله این آقائه تو این قسمت.براساس منطق داستان،دکستر باید یه جا تاوان اینا رو پس بده.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)