سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.61- تحليل و بررسي فيلـــــــم دزدان دریائی کارائیب 4 (On Stranger Tides)

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
نمایش شاخه ای42علاقمندی ها

موضوع: Cwa.61- تحليل و بررسي فيلـــــــم دزدان دریائی کارائیب 4 (On Stranger Tides)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,635 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.61- تحليل و بررسي فيلـــــــم دزدان دریائی کارائیب 4 (On Stranger Tides)

نام فیلم: عطر، داستان یک قاتل
    نام: rnetbslcksuiipxn3ef.gif نمایش: 4767 اندازه: 146.8 کیلو بایت
    اطلاعات فیلم
    کارگردان:راب مارشال
    تهیه کننده:جری بروکهایمر
    نویسنده: تد الیوت-تریروسو
    بر گرفته شده اقتباسی از:تیم پاورز
    موزیک:هانس زیمر
    تدوین:مایکل کان
    کمپانی تولید کننده: والت دیسنی
    بازیگران
    جانی دپ در نقش کاپیتان جک اسپارو
    جفری راش در نقش کاپیتان هکتور باربوسا
    پنه لوپه کروز در نقش آنجلیکا
    یان مکشن در نقش ادوارد بلک بورد
    اطلاعات دیگر
    ژانر:فانتزی-درام-هیجانی
    تاریخ اکران:20 می 2011
    درجه نمایش: PG-13
    زمان فیلم:136 دقیقه
    محصول:امریکا-انگلستان
    کمپانی سازنده : دیسنی
    بودجه کل:250 میلیون دلار
    فروش کل:1,043,871,802میلیون دلار
    دارای امتیاز 6.9 از سایت imdb
    افتخارات و جوایز
    نامزدی در پنج فستیوال سینمائی
    بررسی کننده : امیر

ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 22:57
    Anti Trust, 1CHAMPION, MiSS SAYTA و 6 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.61- تحليل و بررسي فيلـــــــم دزدان دریائی کارائیب 4 (On Stranger Tides)

این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  xsi3kmwoyrdbvy7oepbj.gif
مشاهده: 15650
حجم:  151.9 کیلو بایت

اطلاعاتی درباره فیلم دزدان دریایی کاراییب در موج های بیگانه:

دزدان دریایی کارائیب (در موج های بیگانه) محصول 2011 یک فیلم فانتزی ماجراجویانه و چهارمین قسمت از مجموعه دزدان دریایی کارائیب است. گور وربینسکی که سه فیلم قبلی را کارگردانی کرده است، جای خود را به راب مارشال داده است در حالیکه جری براکیمر همچنان به عنوان تولیدکننده همکاری کرده است.

در فیلم که برگرفته شده از رمان در موج های بیگانه تیم پاورز است، کاپیتان جک (جانی دپ) كه به آنجلیکا (پنه لوپه کروز) ملحق شده است، با دزد دریایی نامشهور بلکبرد (جان مک شان) روبرو می شود. فیلم توسط تصویر والت دیزنی پخش شده است و در تاریخ های عرضه در 18 می و 20 می 2011 اولین اجرای تئاتری داشت. و به صورت دیجیتال دیزنی 3D و IMAX 3D به علاوه دو بعدی سنتی و فرمت های IMAX عرضه شد.
    نویسندگان تری راسیو و تد الیوت در طی دو تولید پشت سرهم صندوقچه مرد مرده و در پایان دنیا از داستان آموختند که باید فیلمنامه ای متناسب با جک اسپارو تولید کنند و آنرا نقطه آغاز خوبی برای فیلم جدید مجموعه عنوان کردند. پیش تولید بعد از پایان اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا 2007-2008 آغاز شد، که در آن جانی دپ با نویسندگان بر روی طرح داستان همکاری می کرد. عکسبرداری اصلی به مدت 16 روز بین ژوئن و نوامبر 2010 با لوکشین هایی در هاوایی، انگلستان، پورتوریکو و کالیفرنیا صورت گرفت. در فیلمبرداری از دوربین های 3 بعدی مانند دوربينهاي فیلم آواتار 2009 استفاده شده است و ده کمپانی با جلوه های ویژه فیلم همکاری کرده اند.

در موج های بیگانه رکورد باکس آفیس را شکست و هشتمین فیلم با بالاترین سود در تمام زمان ها شد. بازبینی های اصلی با ستایش و تمجید هنرپیشگان و کارگردان همراه شد، اما انتقادهایی درباره نسخه نوشتاری داشت.

نام:  hxa4uvw95to523zfej7.png
مشاهده: 2647
حجم:  41.3 کیلو بایت

تحلیل فیلم دزدان دریایی کاراییب، بر موج های بیگانه:

همانطور که دوستان و خوانندگان تحلیل سری مجموعه فیلمهای دزدان دریایی کاراییب در سایت سینماسنتر مي دانند، من طرفدار اصلی فیلم دزدان دریایی کارائیب هستم و علاقه زیادی به شخص جانی دپ بخصوص کاراکتر کاپیتان جک اسپارو دارم. اما علیرغم این موضوع آنطور که باید از قسمت چهارم فيلم لذت نبردم و فقط لذت بازی استثنایی جانی دپ در نقش جک اسپارو حاصل شد. اما بعد با خودم كمي روراست شدم و ديدم نباید درباره فیلم، داستان و نوع ساخت آن احساسي نظر بدهم. من جدا تمایل زیادی به محتوای فیلم دزدان دریایی 4 ندارم چون عقيده دارم داستان آن مثل 3 سری قبل قوی نبوده است.
    اجازه دهید نخست پرسشی را مطرح کنم و مثالی بزنم تا بیشتر متوجه حرفم بشوید. اگر شما فیلم جنگ ستارگان را دیده باشید و طرفدار این سری باشید آیا همیشه می خواستید فیلم جنگ ستارگان را با بازی "هن سولو" به عنوان کاراکتر اصلی ببینید؟ اگر جوابتان بله است، پس واقعا فیلم را درست متوجه شده اید و درک کرده اید ولی اگر جوابتان "نه" میباشد باید گفت شما از این فیلم هیچ نفهمیده اید و فقط برای جنبه تبلیغاتی فیلم را دنبال میکنید و جلوه های ویژه و داستانی که شما را فقط برای 2 ساعت از زندگیتان جدا کند و لذت ببرید از اینکه این فیلم را میبینید، و به درک متقابلی که کارگردان ببرگ قصد داشته با نشان دادن این فیلم به بیننده بدهد نرسیده اید. حال باید گفت اینکه سازندگان دزدان دریایی کارائیب نمی دانند تفاوت بین چیزی که بیننده می خواهد ببیند و چیزی که بیننده نیاز دارد ببیند چیست زیرا فیلم چهارم در این چرخه عرضه شد.

در موج های بیگانه، بیننده ها کاپیتان جک را دوست دارند. زمانیکه او در این نقش در سال 2003 ظاهر شد فیلم سازان سعی کردند به مردم چیزی را بدهند که می خواهند. اما در فیلم قسمت چهارم فقط یک چیز را به بینندگان میدهند، آن هم "اسپاروی بیشتر" میباشد. اینکه شاید تنها یک نتیجه مثبت وجود داشته باشد. اما همیشه نمیشود یک فیلم را بر پایه یک بازیگر استوار کرد.
    حال بهتر است نمونه ای را مثال بزنم. شما "مایکل کابون" را میشناسید؟ (او یکی از بزرگترین نویسندگان حال حاضر امریکاست که در رابطه با رمان های علمی-تخیلی بسیار موفق عمل کرده است) من یک مقاله از مایکل کابون را در یکی از سایت ها خواندم که در داستانش "آدمی رذل "را تعریف می کرد؛ او به سبکی عجیب و جدید رفتار و شخصیت آن فرد را شرح میداد که در آن "آدم رذل" كه به نوعی شرافتمند نیز بود، را به نوعی به چالش میکشید. اما از او در نهايت یک قهرمان میساخت. دقیقا مشابه کاپیتان جک (در دزدان دریایی کاراییب) و (هن سولو در جنگ های ستارگان جورج لوکاس) که در تریلوژی مربوطه اش بازی میکردند. اما در کنار آنها بازیگرانی هر چند فرعی به چشم میخوردند که در نهایت و با کمک هم فیلم را به شهرت جهانی و محبوبیت تاریخی رساندند. هر چند در کشور خودمان زیاد به جنگ های ستارگان پرداخته نشده است و کمتر کسی را میتوان یافت كه فیلم را دیده باشد. اما در دنیا به موفقیت و محبوبیتی فوق العاده دست یافته است. و این نشان میدهد یک فیلم بر پایه یک بازیگر بزرگ استوار نیست. شاید به مزاج بعضی از افراد مثل من که عاشق یک شخصیت هستند خوش بیاید اما در پایان فیلم نمیشود خودمان را فريب بدهيم و بگویيم این کار، کار درستی است كه یک فیلم با بودجه چندین میلیون دلاری را فقط مربوط به یک بازیگر کنیم. طرف صحبت من فیلم موج های بیگانه میباشد، در موج های بیگانه، ما اثری از ویلیام و الیزابت نمیبینیم که مسئولیت اصلی در رسیدن به نهایت محبوبیت این سری فیلمها را داشتند. در این فیلم شما فقط جک اسپاروی محبوب را دارید و این حداقل سرگرمی است که شما با جک اسپارو خواهید داشت، کسی که در اینجا گهگاه قهرمان و اغلب مواقع بی پروا عمل میکند، در حالیکه گاهی رمانتیک می باشد. حقیقتا شما با کاراکتر اصلی هر فیلم بعد از تماشای فیلم کمی همزاد پنداری میکنید. یعنی شاید فیلم و کاراکترش آنچنان شما را تحت تاثییر قرار دهد که بعد از تماشای فیلم خودتان را جای شخصیت اصلی فیلم میگذارید و چند ساعتی را با همان فکر میگذرانید. اما برای موفقیت رسیدن یک فیلم فقط همین "حس" که به بیننده منتقل میشود کافی نیست. زیرا که فیلم را مورد ستایش قرار نمیدهیم و فقط استعداد و شخصیت محبوب خودمان را به یاد می آوریم و از او یاد میکنیم. حداقل من یکی بعد از دیدن این فیلم اينگونه بودم.

این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

شرم بر آنهایی که فکر میکردند فيلم بدون اورلاندو بلوم و کایرا نایتلی میتواند محبوبیت 3 قسمت قبلی خود را به دست آورد. و اينكه اگر "گور وربینسکی" هم به عنوان کارگردان نباشد باز هم همان جذابیت را خواهد داشت. در واقع، چرخ های دزدان دریایی کاراییب دیگر نمیتواند ما را به لذت کافی مثل 3 سری قبل این مجموعه ببرد. در عوض نوع فیلم تغییر کرده است. ایده ها بسیار ابتدایی میباشد و روند فیلم اصلا هیچ شباهتی به گذشته ندارد. از هیجانش کاسته شده و گویا فیلم فقط برای به دست آوردن پول بیشتر ساخته شده است. چون در این فیلم ما فوکوس را روی فیلم نامه نمیبینیم و فقط به بازیگر پرداخته شده است. یک داستان معمولی.
    حتی این فیلم باعث میشود به یاد بیاوریم که این فیلم را ما در فیلم دیگری که در گذشته به نمایش در آمده بود ديده ايم. در اینجا من در فیلم دزدان دریایی کارائیب تنها یک چیز میبینم و آن فیلم قدیمی ایندیانا جونز است. نه فقط به علت رمانس جک/ آنجلیکا؛ نه فقط به علت معبد شوم؛ نه حتی به علت پایان آن... بلکه کل فیلم طوري شبیه آْن ساخته شده است. در موج های بیگانه همانند "ایندیانا جونز و سلطنت جمجمه کریستالی" داستان، خشک و بی حال و عموما بیهوده است. و این چیزی نبود که من انتظارش را داشتم.

چیزی که در اینجا داریم، در ابتدا و به طور بنیادی نقص مسیر است. حدس می زنم نمایش نویس ها، تری الیوت و تد راسیو، را کسی مجبور کرده است تا فقط فیلمنامه ای بنویسند برای جنبه تفريحي فیلم. چون این بار مسیر داستان به کل فرق میکند و هیچ شباهتی به 3 قسمت قبلی ندارد. حدس می زنم گور وربینسکی روش های نشان دادن کاراکترها را به خوبی یافته بود و آنها را در دنیای دیوانه وار فیلم دزدان دریایی کارائیب به وسیله ثبت ضربان ها و لحظات برای هرکس زنده نگه می داشت. و کاراکترها در صحنه های خودشان بسیار عالی به ایفای نقش میپرداختند. حدس می زنم که حتی وربینسکی، جانی دپ را به فراسوی اولین گرایشش می کشاند و هنرپیشه را وادار می ساخت تا در برابر لحظات بازی کند.
    اما این قبیل کارها در این قسمت از فیلم دزدان دریایی بر موج های بیگانه آشکار نيست. کاراکترها اغلب مواقع بد و اغلب مواقع کمتر معرفی می شوند اما سپس به طور عجیبی به پیش زمینه مابقی داستان واگذار می شوند. چرا؟ چرا شما کاراکتر را به اندازه" بلک بیرد" ترسناک معرفی می کنید؟ چرا شما دوست دارید جک اسپارو، کاخ واکینگهام را به آتش بکشاند؟ او فقط شانس خروج صلح آمیز توسط پادشاه انگلستان را پیشنهاد می کند بلکه در عوض او باید قلعه بسیار وحشت برانگیز امپراطوری بریتانیایی را به آتش بکشد. چرا؟ جک شوخ منتظر لحظه فرصت طلبانه ای است قبل از اینکه مانوری را انجام دهد. شما می توانید که حرکات جک اسپارو را پیش بینی کنید. می دانید که چه موقع زمان انجام کاری توسط اسپارو است که فیلم سازان گمان می کنند عالی است. در حقیقت مبارزه های شمشیری با این قبیل نظم در موج های بیگانه همراه است که با وجود تکنولوژی 3 بعدی نشان دهنده تاریکی بیشتری است. یعنی این فیلم فقط موفقیتش را بر پایه 3 بعدی بودنش مطرح کرد.

در این فیلم شخصی وجود دارد به نام "سام" به عنوان مبلغ مذهبی که عاشق پری دریایی با بازی "آسترید" شده است. در اینجا تقریبا خط احساسی وجود دارد که بسیار بد نشان داده شده است و شاید گفت مسخره ترين نوع عشقی که من در فیلم ها دیده ام به نمایش درآمده است. اما نکته منفی باز هم ادامه دارد و آن این است که داستان به طور بسیار بد به آنها نیاز دارد و سرنوشت داستان را بايد همین ها مشخص کنند.
    همچنین ضعف های دیگر داستان مثل عاشق شدن جک به دختری جدید که تازه وارد این سری مجموعه شده است. آیا شما به جک اسپارو معتقد هستید که عاشق وافعی باشد یا نه؟ نظرتان نسبت به "هکتور باربوسا" که برگشته اما به شکلی کاملا جدید، چیست؟ منطق درباره چنین شخصیتی که باربوسا در گذشته داشته است کاملا در تضاد است. چطور شخصی همچون باربوسا باید در راس اصلی مقامات بریتانیایی جا و مقامی كسب کند؟!
    با این وجود، فیلم سازان باز هم از تکنیک های خودشان استفاده میکنند و از صحنه هایي چون جنگ تن به تن با شمشیر استفاده میکنند كه هيجان را بالا ببرند و صحنه های تعقیب و جستجو را به نمایش میگذارند. واضح است که هیچ هزینه ای برای حمایت از جلوه های ویژه نیز کنار گذاشته نمی شود، و در اینجا میتوانیم به این نتیجه برسیم این فیلم را باید جدا از 3 سری قبل دید و نباید انتظار این را داشته باشی که مثل 3 سری قبل تو را درگیر خود کند. بلکه باید با دید کاملا پاک شده و خالی از سری هاي قبلي به دیدن این فیلم بنشینی.

علیرغم پیچیدگی های زیاد، در موج بیگانه میتوان نقاط روشنی را هم پیدا کرد. عملکردهای "دپ و راش" به خوبی به معرض نمایش در آمده است. شاید بتوان گفت این دو 90 درصد فیلم قسمت چهار را بر دوش خود میکشند. در این فیلم به خوبی از این دو بازیگر بزرگ استفاده شده است. تصویر دپ بسیار تنبل و متکبر است در حالیکه تصویر راش بسیار زبل و سرزنده می باشد. دپ تنها زندگی را برمی انگیزد و فقط به خودش فکر میکند. اما اینبار چیزی دیگری هم وجود دارد و آن عشق است، که تا پایان فیلم بیننده متوجه نمیشود این عشق کاپیتان جک اسپارو واقعی است يا خیر؟ وقتیکه او علیه جفری راش (کاپیتان باربوسا) عمل می کند و با او به مبارزه میپردازد، یادآور خفیفی از چیزی است که به طور غیرمحتمل نفرین بلک پیرل را به مسخره می کشاند. اما این کشتی مدت طولانی است که دریانوردی می کند. اما این اصلا مهم نیست. بیننده فقط مروارید سیاه را پادشاه دریاها میداند و منتظر آن میباشد. که از این هم میتوان به عنوان نکته منفی فیلم یاد کرد. اما در نهایت وقتی جک مروارید سیاه را در دست خود میگیرد، بیننده خود به خود دلش برای این کشتی تنگ میشود چرا که جمله های زیبای اسپارو را برای راندن این کشتی در سه مجموعه قبل به یاد می آورد.
    نکته مثبت ديگر این فیلم عاشق شدن جک است که اینبار با بازی هوشمندانه او در این نقش، بیننده راضی می ماند. و باید گفت جک اسپارو هر چقدر هم محبوب باشد باز هم نمیتواند یک تنه کل داستان را حرکت دهد زیرا که یک فیلم خوب نیازمند خوب های دیگر است که در کنار هم باشند.

نام:  d8imibqfczmol6jnzq78.gif
مشاهده: 17449
حجم:  137.3 کیلو بایت
    نتیجه گیری:

در آخر باید بگویم برای کسی که هیچ قسمتی از سری مجموعه دزدان دریایی کاراییب را ندیده است این فیلم میتواند يک فیلم عالی باشد، چرا که انتظاری را که از 3 قسمت دیگر داشته اين بار ندارد و فقط یک فیلم مستقل با جلوه های ویژه بالا و بازی متحیر کننده جانی دپ در نقش جک اسپارو را میبیند.
    خود من بعد از دیدن فیلم بسیار خوشحال بودم چرا که یک فیلم هیجان انگیز را دیدم. اما وقتی با فيلمهاي قبل مقایسه کردم متوجه شدم که انگار قسمت چهارم این فیلم فقط برای پول دراوردن تهیه شده بود. و از نام جک اسپارو سوءاستفاده کردند تا مردم را به سینماها بکشانند و این همه انفجار و صحنه های اکشن و فانتزی این مجموعه فقط به درد بینندگانی که به دنبال فیلمی نو هستند میخورد نه برای من و امثال من که دنبال فیلمی بوديم که ادامه سه مجموعه قبلی باشد و داستان و محتوای فیلم حرفی برای گفتن داشته باشد.
    اما به هر حال نباید از این موضوع گذشت که دزدان دریایی 4 به یک موفقیت فروش جهانی دست یافت و توانست انتظارات خیلی از مردم دنیا را برآورده کند زیرا که عموم مردم فقط به دنبال یک فیلم مهیج هستند و دیگر به عمق و تحلیل فیلم توجه ندارند. حتی اگر فیلم قسمت 5 ساخته شود و فیلمنامه ای ضعیف تر نسبت به این مجموعه داشته باشد باز هم فروش خود را میکند و محبوبیت خود را نزد مردم دارد زیرا که عموم مردم به دنبال زیبایی ظاهری هستند.

با تشکر از مهناز عزیز RASHNO بابت ویراستاری و سعید عزیز SÆED بابت گرافیک

ویرایش توسط FFKIA : 12-19-2011 در ساعت 11:41 دلیل: تغییر عکسها
    FFKIA, 1CHAMPION, Parnian و 17 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,635 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.61- تحليل و بررسي فيلـــــــم دزدان دریائی کارائیب 4 (On Stranger Tides)

سلام ...

امیرجان الان تحلیلت رو بررسی میکدم و تقریبا دیدم که به همون نتیجه ای رسیدی که چند ماه پیش درباره اش صحبت میکردیم.
    دزدان دریائی کارائیب تنها به جانی دپ وابسته نبود و یک سری عناصر دست به دست هم داده بود تا این مجموعه زیبا شده بود. متاسفانه 70 درصد این عناصر از قسمت چهارم حذف شدند و فیلم در نهایت به یک ماجرای تک بعدی بدل شد.

با این که فیلم در گیشه موفقیت های خوبی داشت. اما در ذهن علاقمندان به هیچ وجه همپای سه قسمت قبلی نیست.
    درباره تحلیلت باید بگم که نسبت به دوقسمت ابتدائی خیلی بهتر و نسبت به قسمت سوم هم پیشرفت خوبی داشتی که امیدوارم که تحلیلهای دیگه هم مرتب رو به جلو حرکت کنی.

فکر میکنم که در باره این فیلم و تحلیل امیر بحثهای خوبی میشه کرد. البته اگه دوستان مشارکت کنند
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

5. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

ممنون فرخ جان از حرفایی که میزنیهیمشه به ادم قوت قلب میدی و برای کسی که تحلیلاش رو از تو الگو برداری میکنه خیلی ارزش داره این حرفا.
    ممنون که همیشه با صداقت کامل در باره همه چیز حرف میزنی

برسیم به تحلیل...راستیتش همه شما که خب میدونید من چقدر به جانی دپ علاقه دارم.یه علاقه افراطی اصلا.مثل تو به براندو بلکه هم بیشتر!
    اما اینبار میخواستم واقع بینانه به این قضیه نگاه کنم و تحلیلی که ارایه میدم رو از بعد اینکه هیچ پارتی بازی نباشه بنویسم تو تحلیلهام
    بعد 2 بار دیدن فیلم و شروع نوشتن فهمیدم که خود فیلم به تنهایی قشنگه اما اگه بخوام اینو بزارم در کنار قسمت های پیشین و بخوام نتیجهگیری کنم از نظر قشنگی و هم جلوه های ویژه به نظرم نمره کمتری میگیره.با این احتساب که در نسخه و سری های قبلی جانی دپ به تنهایی برای موفقیت این فیلم تلاش نکرد و از کارگردان بزرگ گور وابرنسکی گرفته تا بازیگران معروف دیگر باعث محبوبیت این فیلم و فروش خارقالعاده در گیشه های امریکا شد.
    اما در فیلم 4 با اینکه پنه لوپه کروز وارد داستان شد اما نتونست جای کیرا نایتلی رو پر کنه و همچنین اصلا منطقی نبودن ادامه داستان با 3 سری قبل انگاری داری یک فیلم جدید رو مشاهده میکنی باعث این افت شد.و کل فیلم 4 یه جورایی بر بازوی جانی دپ چرخید و شک ندارم اگه دپ نبود همین قدر فروش هم در دنیا نداشت.
    3 سری های قبلی دزدان به قدری جذاب بود که در رده فیلم های دریایی که همیشه از نظر فروش در دنیا و امریکا جایگاه خوبی پیدا نکرده اما اینبار جانی دپ و گروهش در یک فیلم دریایی و کشتی باعث فروش خیره کننده در امریکا و دنیا شدند.

پ-ن:
    در ضمن تشکر زیاد از زحمات مهناز خانوم گل دارم که با صبر و شکیبایی نوشته های منو ویراستاری میکنه.ممنون مهناز خانوم
    همچنین از سعید کوچولویه گل گلاب که همیشه عکسایی که انتخاب میکنه باعث زیبایی تاپیک میشه
    ویرایش توسط Anti Trust : 12-19-2011 در ساعت 18:05
    .:Reza:. به این پست علاقمند بوده است.
    Plz...Respect

The King Is Coming....Yes...Ronaldo Is Here

7. 5 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

@dmin@ آواتار ها
    وضعیت : @dmin@ آنلاین نیست.
    سپاس ها : 16
    سپاس شده 48 در 20 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 70 تاپیک

امیرجان از تحلیل زیبات بسیار ممنون
    اتفاقا یکی از دوستام قبل از این که این فیلمو بهم بده با لحن خاصی گفت "دختره عوض شده خوشم نیومد ... "
    بازی جانی دپ مثل همیشه عالی بود ولی کلا فیلم ضعیفی بود به نظرم
    اینکه گفتی برای مخاطبی که سه قسمت قبل رو ندیده جذاب تره کاملا درسته
    همه عمر برندارم سر از این خَمار مستی
    که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

قسمت 4 دزدان دریایی کارائیب یکی از بدترین های دزدان دریایی بود!!
    واقعا مسخره بود قسمتش و اصلا انتظار همچین قسمتی رو نداشتم
    انگار راب مارشال تمام دیوارهای سه قسمت قبل رو شکسته بود و به این فیلم رسیده بود تا یه دزدان دریایی کارائیب جدیدی رو بسازه که اگر باز از دید مارشال نگاه کنیم باز نیز این قسمت جذابیت نداشت و فقط به زیبایی جزایر و دریای کارائیب فقط باید افاقه کرد همین دزدان دریایی کارائیب 4 هیچ حرفی برای گفتن نداشت فکر کنید جانی دپ هم تو این قسمت نبود که دیگه نور الانور میشد این قسمت!!
    قسمتی که توش خیلی از کاراکترهای قسمت 1 تا 3 نبودند کشتی جک نبود! تمام داستان زیر و رو شده بود !! داستان بیش از حد تصور ماورالطبیعی شده بود. همه چی به نظرم تو قسمت 4 ضعیف بود. امیدوارم تو قسمت 5 با اضافه شدن تیم برتون به پنل کارکردان ها و بار دیگر شاهد همکاری جانی و برتون باشیم امیدوارم امیدوارم امیدوارم قسمتی جذاب تر از این قسمت بهنمایش در بیاد!!!
    ++++++
    تحلیل خوبی بود اما یه کوچولو طرفداری کرده بودی که اونم به خاطر علاقت به دزدان دریای کارائیب قابل بخشش بید :دی اما در کل باز از یک نظر به انتقاد هم پرداخته بودی..
    مرسی خسته نباشی!!
    reza godfather به این پست علاقمند بوده است.
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

10. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

Don't count the years, count the memories
    *Shiny* آواتار ها
    وضعیت : *Shiny* آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,310
    سپاس شده 3,488 در 920 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 376 تاپیک

جعبه مدال ها

ممنون امیر بابت تحلیل زیبات.
    این قسمتش مثل سری های قبل همچین جذاب نبود من تو دل دعا میکردم کی تموم میشه البته قسمت پری دریایی هاش که خون آشام می شدن واسم خیلی جالب بود و باخودم گفتم فقط همینو کم داشتیم....من این فیلم رو به خاطر جانی دپ میبینم چون اولا 3 سری اولش خیلی قشنگ بودن و من رو جذب کردن که بقیه سری هاشو ببینم ولی سری چهارش اونطور که ازش انتظار میرفت نبود ولی من هنوز عاشق دویدن جانی دپمخیلی باحال میدوئه!!
    یه سوال فنی که من اصلا متوجه نشدم..اونا پدر دختر بودن؟!!!!
    چه پدر بدجنسی که دخترش رو میخواد فدا کنه ولی خیلی باحال جک پیچوندش..کلی خندیدم
    .:Reza:. به این پست علاقمند بوده است.

ســوال؟ و جــوابـــ...

http://forum.cinemacenter.ir/thread10378-2.html#post123378

12. کاربر روبرو از پست مفید *Shiny* سپاس کرده است .

در تکاپوی خوشبختی، همچنان به دنبال زندگی می دَوَم
    *sOlii* آواتار ها
    وضعیت : *sOlii* آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,239
    سپاس شده 529 در 240 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 490 تاپیک

جعبه مدال ها

امیر جان با تشکر فراوان بابت تحلیلت که نسبت به تحلیل 2و3 قوی تر بود بریم سراغ فیلم و تحلیلش: جلوه های ویژه به نظرم بیش از حد بود، نسبت به قسمت های قبل باید این قسمت از بازی بازیگر بیشتر استفاده میشد اما بیشتر از جلوه های ویژه استفاده کرده بود که داشت منو خسته می کرد! بازی ها کمی ضعیف شده بود. بازی دپ در قسمت های قبل واقعا قوی تر و تاثیر گذار تر بود و حذف ناگهانی کیرا ناتلی واقعا نابجا بود! یکی از کاراکتر های تقریبا اصلی حساب می شد اما در 4 عدم حضور او برام غیر منتظره بود خیلی! در کل همونطور که خیلی از دوستان گفتند این قسمت خیلی ضعیف بود نسبت به 3قسمت قبل. اگر مارشال، کارائیب رو به صورت تریلوژی در می آورد و داستان رو در 3قسمت به صورت قوی ادامه میداد به نظرم خیلی بهتر بود. در این قسمت، دپ به طور مشهودی سعی کرده بود که بازوان فیلم رو در دست بگیره اما حتی با این سعی هم نتونست ضعف کلی فیلم رو محو کنه. از نظر فیلم نامه هم جذابیت کمی داشت و بنده صرفا جهت اینکه شاید تا انتها کمی بیشتر ربط پیدا کنه به قسمت های قبل، به تماشا نشستم. در کل این قسمت در نوع فیلم غیر دنباله دار خوب بود؛ اما با توجه و با مقایسه آن با قسمت های قبل، این قسمت به طور مشهودی از هر نظر سیر نزولی رو در پیش گرفته بود! من واقعا انتظار دیگه ای داشتم و با شوق زیادی شروع به تماشا کردم اما به نتیجه غیر از چیزی که در نظرم بود رسیدم. امیدوارم در قسمت بعد شاهد صعود دوباره این شاهکار باشیم.

reza godfather آواتار ها
    وضعیت : reza godfather آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1
    سپاس شده 26 در 18 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 102 تاپیک

دمه همتون گرم حرف دله منو زدین
    دزدان دریایی کاراییب یکی از فیلمایه مورد علاقه من بود که ......
    همچنین یکی از معدود فیلمایی بود که همه بازیگرای مورد علاقه من توش بودن(جانی دپ/کیرا نایتلی/اورلاندو بلوم)
    تو قسمت چهارم همیه فاکتورایی که من تاحالا درباریه این فیلم دوست داشتم حذف شده و چیزایی که دوست ندارم اضافه
    مثلا اورلاندو و کیرا حذف شدن این 2 میتونستن با رابطه عاشقانشون فیلمو بترکونن تا عشق یه کشیش به یه پری دریایی
    اصالت فیلم و اون عمقو مرموز بودنش از بین رفته و جاشو یه مشت کلیشه گرفته و در اخر کیو اوردن پنلوپه کروز
    از این همه بازیگر زن من یکی که احتمال اومدن پنلوپه کروزو به فیلم نمی دادم
    در جمع من که نا امید شدم و دزدان دریایی کاراییب برای من تو همون 3 قسمته اولش خلاصه میشه

مردی تنهای تنها...
    .:Reza:. آواتار ها
    وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,499
    سپاس شده 741 در 294 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 245 تاپیک

با تشکر از تحلیلی و بررسی امیر جان
    این قسمتش با این که این همه ازش گفته شد و کلی هم تمدید و تجلیل شد ولی زیاد جالب تر از قسمت های قبلش نبود و من به شخصه به جانی دپ نمره منفی میدم و به جای این که این فیلم درباره دزدای درییایی نشون بده بیشتر یا خنده دار بود مثل اون پری دریایی هاش که بیشتر به خون آشام یا جن شبیه بود!
    تازه یه کمی عشق و علاقه توی فیلم به کار نبرده شده بود و همش جنگ و آدم کشی و اینا توش به کار رفته بود!
    من فقط میخواستم انتقام زن و بچه امو بگیرم که با بی رحمی کشتنشون ...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)