مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh American Idol .:. شیوه ی مسابقه (اختصاصی سینماسنتر)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: American Idol .:. شیوه ی مسابقه (اختصاصی سینماسنتر)

 1. #1
  FTSAMO آواتار ها
  وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : خیلی دور خیلی نزدیک
  نوشته ها : 1,299
  سپاس ها : 4,723
  سپاس شده 2,889 در 963 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 534 تاپیک

  American Idol .:. شیوه ی مسابقه (اختصاصی سینماسنتر)


  شرایط شرکت کنندگان:

  در حال حاضر رده سنی شرکت کنندگان باید بین 15 تا 28 سال باشد. در ابتدا محدودیت سنی بین 16 تا 24 سال بود که از فصل 4، تا 28 سال افزایش پیدا کرد و از فصل 10 هم تا 15 سال کاهش پیدا کرد. شرکت کنندگان باید ساکنین قانونی ایالات متحده باشند و تا زمانی که به مرحله نیمه نهایی می رسند اجازه ندارند آلبوم یا قراردادی برای موسیقی داشته باشند (در سال های قبل این محدودیت تا مرحله آزمون صدا روی صحنه بود).


  آزمون های صدای اولیه:

  شرکت کنندگان حداقل از سه مرحله آزمون باید رد شوند. اولین مرحله یک تست صدای جزئی است که در مقابل انتخاب کنندگان که ممکن است شامل تهیه کنندگان برنامه هم باشد رخ می دهد. تعداد این آزمون های صدا ممکن است به 10000 نفر در هر شهر هم برسد اما فقط چند صد نفر از هر شهر احتمال رفتن به مرحله بعد را دارند. کسانی که این تست صدا را با موفقیت انجام دادند باید در مقابل تهیه کنندگان هم بخوانند که باز هم ممکن است تعدادی از آنها حذف شوند و بعد از آن می توانند در مقابل داوران بخوانند که در برنامه فقط این قسمت از انتخاب را می بینیم. کسانی که نظر داوران را هم جلب کنند به هالیوود فرستاده می شوند. معمولا بین 10 تا 60 نفر از هر شهر به هالیوود راه پیدا می کنند.


  مرحله هالیوود:

  در مرحله هالیوود، شرکت کنندگان باید به تنهایی و در گروه اجرا کنند. در بیشتر سال ها شرکت کنندگان در سه دور ممکن بود حذف شوند. در دور اول شرکت کنندگان به گروه هایی تقسیم می شوند اما هر کدام جداگانه اجرا می کنند. در دور بعد، شرکت کنندگان به گروه های کوچک تقسیم می شوند و با هم یک آهنگ را اجرا می کنند. در دور نهایی، شرکت کنندگان اجراهای تکی خود را ارائه می دهند که به انتخاب خود می توانند این اجرا را بدون آهنگ یا با همراهی نوازندگان خود برنامه انجام دهند. در فصل 2 و 3 شرکت کنندگان باید بعد از دور اول یک آهنگ یا شعر هم می نوشتند. در فصل 7 بعد از مرحله گروهی و بعد از اجرای تکی یک آهنگ، یا صلاحدید داوران، بايد دور بعدی اجرای تکی آهنگ را رد کنند و مستقیما به دور پایانی هالیوود بروند. در فصل 10 مرحله لاس وگاس هم اضافه شد که شرکت کنندگان در آنجا هم باید اجرا کنند و در پایان آخرین اجرای تکی خود را در این مرحله انجام دهند. نهایتا در پایان هفته هالیوود، 24 تا 36 شرکت کننده انتخاب می شوند تا به نیمه نهایی و اجرای روی صحنه برسند.


  رأی دادن بینندگان:

  از مرحله نیمه نهایی به بعد سرنوشت شرکت کنندگان با رأی بینندگان مشخص خواهد شد. هنگام اجرای شرکت کنندگان یک شماره تلفن برای هر شرکت کننده روی صفحه تلویزیون به نمایش در می آید. تا دو ساعت بعد از پایان برنامه (و تا چهار ساعت بعد از پایان برنامه برای فینال) بینندگان می توانند با کمک تلفن یا پیام کوتاه به شماره تلفن های مشخص شده برای هر شرکت کننده، به فرد مورد نظرشان رأی بدهند. یک یا دو نفر از شرکت کنندگان که کمترین تعداد رأی را داشته باشند، هر هفته حذف می شوند تا زمانی که برنده مشخص شود. در فصل اول بیشتر از 110 میلیون رأی داده شده بود و در فصل 10 تعداد رأی های فصل جمعا به نزدیک 720 میلیون رسید. رأی دادن از طریق پیام کوتاه از فصل دو آغاز شد، وقتی که شرکت AT&T Wireless به عنوان اسپانسر به برنامه پیوست و در آن فصل 7.5 میلیون پیام کوتاه به امریکن آیدول فرستاده شد و این تعداد در هر فصل بیشتر می شد تا اینکه در فصل هشت تعداد پیام های کوتاه فرستاده شده به 178 میلیون رسید. رأی دادن آنلاین برای اولین بار در فصل 10 به برنامه راه پیدا کرد.  مراحل نیمه نهایی:

  در سه فصل اول و همینطور فصل هشت و ده، شرکت کنندگانی که مراحل نیمه نهایی راه پیدا کرده بودند به گروه های مختلف تقسیم می شدند و در شب مربوط به خودشان به صورت جداگانه اجرا می کردند. در فصل اول سه گروه 10 نفره وجود داشت که سه نفر از هر گروه به مراحل فینال راه پیدا می کردند. در فصل دو و سه 4 گروه هشت نفره وجود داشت که دو نفر از هر کدام به مراحل فینال راه پیدا می کردند. در فصل 8 سه گروه 12 نفره وجود داشت که سه شرکت کننده به مرحله بعد راه پیدا می کردند؛ خواننده مردی که بیشترین رأی را دریافت کرده، خواننده زنی که بیشترین رأی را دریافت کرده و نفر بعدی که بیشترین رأی را دریافت کرد. در فصل 10 دختران و پسران هر کدام جداگانه در دو شب اجرا می کردند و 5 نفر از گروه انتخاب می شد. در هر پنج تای این فصل ها داوران می توانستند از وایلد کارت (Wildcard) استفاده کنند و به شرکت کنندگانی که رأی کافی نیاورده بودند شانس دیگری بدهند. در فصل یک فقط یکی از شرکت کنندگان وایلد کارت گرفت و در مجموع 10 فینالیست انتخاب شدند. در فصل دو و سه هر کدام از داوران از یک شرکت کننده حمایت کردند و در مجموع 12 شرکت کننده به فینال رفتند. در فصل 8 4 نفر وایلد کارت دریافت کردند و 13 فینالیست را تشکیل دادند. در فصل 10 سه نفر برای دریافت وایلد کارت انتخاب شدند و بار دیگر 13 شرکت کننده به فینال رفتند.
  از فصل 4 تا 7 و همینطور در فصل 9، 24 نفری که در نیمه نهایی بودند به دو گروه دختر و پسر تقسیم شدند تا تعدادی مساوی از هر گروه به تاپ 12 راه پیدا کنند. آنها در دو شب جداگانه اجرا می کردند و هر هفته دو نفر از هر گروه حذف می شدند تا زمانی که 6 نفر در هرگروه بمانند و تاپ 12 را تشکیل دهند.


  فینال ها:

  فینال ها در ساعات پرمخاطب شب پخش می شود و شرکت کنندگان باید در مقابل تماشاچیان و به طور زنده اجرا کنند. فینال ها در فصل یک، 8 هفته و در سایر فصول تا فصل 10، 11 هفته و در فصل 10، 12 هفته به طول انجامید. هر شرکت کننده آهنگی مطابق با موضوع آن هفته اجرا می کند که ممکن است این موضوعات، یکی از ژانر های موسیقیایی مانند Motown، دیسکو یا big باشد، ممکن است آهنگ های خوانندگانی چون مایکل جکسون، الویس پريسلی یا بیتل ها باشد، یا موضوعات کلی تری مانند آهنگ هایی که در صدر جدول بیلبورد قرار دارند یا آهنگ هایی از سال تولد شرکت کنندگان باشد. شرکت کنندگان معمولا با یک مربی مشهور که به آن موضوع هم مربوط باشد کار می کنند. در فصل 10، جیمی آیوین به عنوان مربی فصل آورده شد. در ابتدا، هر شرکت کننده هر هفته یک آهنگ اجرا می کند اما این تعداد به دو آهنگ برای هر شرکت کننده در تاپ 4 یا تاپ 5 و سه آهنگ در تاپ 3 یا تاپ 2 افزایش می یابد.
  معمولا شرکت کننده های محبوب که رأی های بالاتری گرفتند، در هنگام اعلام نتایج مشخص نمی شوند، بلکه سه شرکت کننده (و در دور های بعدی دو شرکت کننده) که کمترین تعداد رأی را داشته باشند صدا می شوند تا به وسط صحنه بروند. دو نفر از آنها در مسابقه باقی می مانند و یکی از آنها از مسابقه حذف می شود. اما از فصل 8 داوران اختیار این را پیدا کردند که رأی بینندگان را عوض کنند و از "Judge's Save" استفاده کنند؛ آنها می توانند یک شرکت کننده را طی یک تصمیم که مورد تأیید همه آنهاست از حذف شدن نجات دهند ولی هفته بعد از آن دو شرکت کننده حذف خواهند شد. داوران از این موقعیت در تمام طول مسابقه فقط یک بار و قبل از تاپ 5 می توانند استفاده کنند. در قسمت پایانی دو شرکت کننده باقی مانده با هم برای برنده شدن به رقابت می پردازند. شب بعد، طی یک قسمت دو ساعته ویژه، برنده اعلام خواهد شد.  جوایز برنده و فینالیست ها:

  برنده، قرارداد یک آلبوم با یک شرکت معروف را خواهد داشت که ممکن است تا شش آلبوم تمدید شود و تعدادی قرارداد پر سود دیگر هم امضا خواهد کرد. تمام برندگان تا قبل از فصل 9، حداقل 1 میلیون دلار در سال اولشان به عنوان برنده به دست آوردند. تمام نفرات دوم 10 فصل اول و همینطور بعضی دیگر از شرکت کنندگان با شرکت های معروف قرارداد بستند. تمام تاپ 10 (در فصل 10 تاپ 11) از شانس رفتن به تور امریکن آیدول بهره مند خواهند شد و ممکن است هرکدام از آنها طی این تور ها مبلغی شش رقمی به دست آورند.

  با تشکر فراوان از پرنیان عزیز "parnian" بابت ویراستاری

  برای دیدن http://forum.cinemacenter.ir/thread7109.html کلیک کنید.


  این مطلب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است . لذا هر گونه کپی برداری از این مطالب بدون اجازه نویسنده و سایت سینماسنترwww.cinemacenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب می گردد .

 2. 8 کاربر از پست مفید FTSAMO سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 79
  آخرين نوشته: 08-15-2017, 17:18
 2. فصل 10 American Idol بهترین فصل ایدل ها(اختصاصی سینماسنتر)
  توسط ScarFace در انجمن فصل دهم American Idol
  پاسخ ها: 15
  آخرين نوشته: 02-07-2014, 00:34
 3. معرفی فیلم تاریخ مجهول آمریکا ( American History X ) ( اختصاصی سینما سنتر )
  توسط Mr Shinoda در انجمن معرفی فیلم های برتر تاریخ سینما
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 01-03-2013, 13:31
 4. پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 12-21-2011, 09:56

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •