مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نقد فیلم Warrior : تام هاردی و جوئل ادگارتون در رینگ مبارزه

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نقد فیلم Warrior : تام هاردی و جوئل ادگارتون در رینگ مبارزه

 1. #1
  هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
  ScarFace آواتار ها
  وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج . گوهردشت
  سن: 32
  نوشته ها : 11,484
  سپاس ها : 10,173
  سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
  یاد شده
  در 50 پست
  تگ شده
  در 758 تاپیک

  نقد فیلم Warrior : تام هاردی و جوئل ادگارتون در رینگ مبارزه


  من زیاد اطلاعی در مورد هنرهای رزمی مختلط (MMA) اطلاعی ندارم، به جز اینکه به شکل ریشه ای و رادیکالی مبارزاتی کنترل شده هستند به همراه مبارز هایی که از تاکتیک های گوناگونی برای شکست دادن حریفشان استفاده می کنند. در فیلم "مبارز" ، گاوین اوکانر ، در تلاش برای کسب کمربند قهرمانی MMA است .

  برای تماشای این فیلم، آشنایی با این رشته ی ورزشی الزامی نیست. چرا که اصولاً این فیلم در مورد مبارزاتی خشن خصمانه است و نه یک فیلم ورزشی / تاکتیکی که در رون درون قفس می گذرد . اکثر فیلم هایی که با مضامین ورزشی هستند (شامل فیلم های مبارزاتی) حداقل با یک درجه اختلاف همگی در مورد پیروزی هست اما فیلم "مبارز" این موضوع را به تصویر می کشد که میتواند در هر پیروزی یک شکست باشد و یا در هر شکست یک پیروزی بدست آید و این چیزی نیست که در دور نهایی بازی اتفاق بیفتد که مفهوم و ذهنیت "کانر" را نشان دهد بلکه چیزی است که سریعاً بعد آن اتفاق می افتد.

  بی انصافی است که بگوییم فیلم "مبارز" سعی در تحریک نیروی فیزیکی مردان نکرده است اما "اکانر" (کارگردان فیلم) در این باره اغراق نمی کند . اگر فیلمبرداری آزار دهنده دستی و تکان های بیش از اندازه آزار دهنده آن را کنار بگذاریم، ، در مجموع باید گفت "مبارز" فیلم ارزشمندی است. حرکات اکشن زیاد MMA که می تواند مخاطب را مشتاق نگه دارد و یک عنصر اکشن را به روند و پروتکل فیلم تزریق کند . با تمام اینها و به رغم اکشن بالای فیلم، "میارز" هنوز هم ، به فیلم هایی مانند Raging Bull ، Million Dollar Baby و حتی مشت زن (The Fighter) شباهت دارد تا به فیلم هایی چون راکی (Rocky) و از این قبیل . سه کاراکتر اصلی فیلم بدجور ناامید و شکست خورده هستند و در زمین مسابقه ای که رویاها و جستجوهای آنها به تحقق می رسد ، احساسات عمیقی را برجای میگذارند که بی شک در مخاطب اثر می کنند.

  داستان فیلم بر روی سه مرد متمرکز شده است ، برادرهای از هم جدایی به نام های تام (تام هاردی) و برندن (جوئل اگرتون) و پدرشان پدی (نیک نولت) . یک سرباز کم حرف که به پیتزبورگ آمده تا برای "اسپارتا" آموزش دهد . یک تورنمنت که همه ی برنده های رشته حضور دارند و در شهر "آتلانتیس" (پایتخت ورزش MMA) جمع می شوند . او سعی می کند تا خاطرات بی توجهی پدر خودش و ترک او را فراموش کند .

  پدی ، یک الکلی است که در دوران بهبودی به سر می برد و باید 1000 روز هشیار باشد و طرف الکل نرود. او حالا در موقعیتی است که می تواند رابطه اش با فرزندش "تام" را که او نیز یک مبارز است را تحکیم کند اما تام فکر می کند که رابطه ی او با پدرش تنها در حد یک مبارز و یک مربی است و نه بیشتر. از سویی دیگر ما شخصیتی به نام "برندن" را می بینیم. ، یک مبارز سابق UFC و اکنون یک معلم دبیرستانی، برندن خودش را محتاج پول می بیند و میخواهد از زیر بار قانون "سلب حق فک رهن از خود" خارج شود ؛ یک توضیح مختصر می دهم که این قانون بدین معناست که حقی که طرف در قبال پرداخت رهن خود دارد ، سلب می شود و نمیتواند دوباره به خانه اش برسد . برندن بر خلاف خواسته های همسرش تز (جنیفر موریسون) وارد مسابقات سطح پایین MMA می شود . مدیران مدرسه وقتی میفهمند که او به طور مخفیانه کار دیگری هم می کند کار او را به تعلیق در می آورند و او مصمم به ورود به تورنمنت "اسپارتا" می شود . همچنین او از رابطه ی قدیمی اش با مربی "فرانک کامپانا" (فرانک گریلو) ، که یک شخص معروف در این رشته استبرای موفقیت هر چه بیشتر استفاده می کند.

  کسی که نتواند تشخیص دهد که روند داستان، باعث بوجود آمدن مسابقه ای بین تام و برندن می شوند و پدی هم در گوشه ای حضور پیدا می کند و ناظر مسابقه است ، واقعاً ساده است! این پویایی و دینامیک جالب است . اکثر فیلمهای رزمی ورزشی یک موقعیت "آدم خوب ، آدم بد " را به وضوح پیاده می کنند و باعث می شود تا آن دو یعنی تام و برندن آنقدر به زدن همدیگر ادامه بدهند تا یک امر حتمی الوقوع رخ دهد . فیلمهایی مثل راکی ، که قهرمان در آن شکست می خورد ، به ندرت اتفاق می افتد . در فیلم "مبارز" ما شاهد یک وضع دشوار و دوراهی بین دو شخصیت ورزشکار و با تجربه هستیم که در یک مسابقه با هم جدال می کنند . سوای اینکه " چه کسی جایزه ی 5 میلیون دلاری را نصیب خود می کند ؟ " در مقایسه با سوالی که "آنها چطور می توانند یکدیگر را به عنوان حریف در مصاف هم بینند" سوالی فرعی است . این نبرد در مورد رستگاری، آشتی و شکست شیطان هست . فیلم "اکانر" خالی از کلیشه نیست اما او سعی کرده کلیشه هارا به شکلیتحسین برانگیز تقویت کرده و بالا ببرد.  فیلم "مبارز" بر چهار اجرای قوی تکیه کرده است . دو اجرای بازی هایی برجسته و عالی هستند . یکی تام هاردی که با بازی زیبایش در فیلم "برانسون" حرفه اش را درخشان ، بزرگ و البته خشن وجدی در تمامی صحنه ها نشان داد . حالا که سابقه ی درخشان و البته خصوصیات جدی اش آشکار می شود، ما شاهد یک درد عمیق ریشه ای در تمام هسته ی بازیگری وی هستیم . کلمه ی "آتشین" اغلب برای توصیف کار هاردی در فیلم "برانسون" استفاده می شد ؛ این کلمه در مورد بازی او در فیلم "مبارز" هم به کار می رود .دیگری هم نیک نولت ، که سهم و نتیجه ی سختی هایش را گرفته و اکنون دارای کارنامه ی موفقی می باشد . او نقش یک پدر از دنیا بیزار را بازی می کند که از برقراری ارتباطی دوباره با پسری که از او غفلت کرده و به او بی توجهی کرده، مأیوس است . این یک خط داستانی است که به پدران زیادی مربوط می شود . نولت بازیگری کاملا مناسب برای به موفقیت گذراندن امتحان در نقش "پدی" بود . تصویری که از نقش های "جوئل اگرتون" (بازیگری با اعتبار تلویزیونی شاخصی در کارنامه) و جنیفر موریسون (شناخته شده به خاطر بازیگری نقش مکمل زن در فیلم خانه) داریم کم درخشان بوده اما خالی از اهمیت نیست.  "اکانر" به فیلم یک چهره ی تاریک و زشت می دهد ؛ که همین بهترین انتخاب برای جریحه دار کردن احساسات هست . فیلم "مبارز" یک فیلم رزمی سنتی از نوع "بلند شو و تشویق کن" نیست (در این سبک خاص از فیلمهای رزمی شخص خوب در مبارزه پیروز می شود و تماشاچیان بلند میشوند و او را تشویق می کنند) . اشارات فیلم قوی و عمیق هستند . اگر در سبک ساخت این فیلم، نکته ای منفی باشد ،آن این است که در تلاش برای نشان دادن صمیمیت و بی فاصله بودن ، بیش از حد از دوربین دستی استفاده شده است. در حالی که استفاده از دوربین دستی برای قسمت های رزمی مناسب است ، باز هم شاهد این هستیم که فیلمساز از دوربین دستی تقریباً هر روز و همه ی لحظات استفاده کرده و شاید این موضوع باعث گیجی (و حتی حالت تهوع و انزجار در بعضی بینندگان حساس) شود.

  فیلم "مبارز" بی شک از بسیاری جهات با فیلم "مشت زن" قابل قیاس است ، اما در بعضی جهات ، فیلمی به مراتب قوی تر و رقیبی جدی تر از مشتزن، برای کسب جوایز اسکار می تواند باشد. فیلم "عزت و پاکی نفس" را به مخاطبان نشان دهد اما یک چیز تلخ و شیرین و البته خاص در فیلم "مبارز" وجود دارد؛ و بر خلاف نامزد اسکار قبلی (فیلم مشت زن) به این فیلم لقب "بر اساس یک داستان واقعی" تحمیل نشده است . ورزش MMA شاید به طور مقایسه، شکل جدیدی از ورزشهای رزمی باشد اما فیلم "مبارز" نشان می دهد که در مقایسه با سایر ورزش های پرپیشینه و قابل احترام یک زمین حاصل خیز و یک پیش زمینه ای مناسب برای درام هست .  با تشکر از سایت نقد فارسی
  ویرایش توسط ScarFace : 12-22-2011 در ساعت 17:50

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


  ----------------------
  دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
  گروه بین المللی ستاره داوود

  ---------------

 2. 4 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
  SovRan آواتار ها
  وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : همه جای ایران سرای من است
  نوشته ها : 1,337
  سپاس ها : 3,252
  سپاس شده 4,260 در 923 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 725 تاپیک

  پاسخ : نقد فیلم Warrior : تام هاردی و جوئل ادگارتون در رینگ مبارزه

  منم این فیلم رو دیدم!!
  باید بگم که واقعا فوق العاده است،یکی از قشنگترین فیلم های تویه این سبک هست که دیدم واقعا عالیه...
  همینطور که این فیلم رو می بینیم یک احساس خیلی قشنگی درون آدم به وجود میاد مخصوصا وقتی که اون صحنه ای رو که اون سرباز داره از تامی تشکر می کنه یادم میاد واقعا کیف می کنم. علی رقم اینکه تامی یک آدم جدی هستش تویه این فیلم ولی روح لطیفی داره، وقتی به پیلار قول داده جایزه رو ببره باید ببره! برادر و ... اصلا براش اهمیتی نداره، تنها هدفش اینه که به بیوه رفیقش کمک کنه. البته وصل کردن این مساله به جنگ عراق هم خودش جای بحث داره ولی چیزی که مهمه اینه که فیلمه هاا

  پ.ن:

  یک توضیحی در مورد این مسابقاتی که برگذار میشه تویه این فیلم بدم و اون اینه که به این مسابفات MMA یا هنرهای رزمی ترکیبی گفته میشه به این خاطر که کسی که میره توش کار مبارزه میکنه معمولا باید 3-4 تا کمربند مشکی داشته باشه و از همه فنونی هم که یاد گرفته می تونه استفاده بکنه ! یکی از آزادترین نوع مسابقات رزمی هست که الان برگذار میشه. بالاترین سطح مسابقات هنرهای رزمی هست و برای شرکت کردن توش معمولا باید از طرف برگذار کننده ها دعوت نامه داشته باشی... کلا قانون نداره یعنی انواع و اقسام ضربات و تکنیک ها رو میشه درش اجرا کرد،چه طرف افتاده باشه رو زمین چه نیافتاده باشه.مسابقاتی که تویه قفs اجرا میشه فقط در 3 صورت قطع میشه! یکی اینکه وقت استراحت بشه،دوم اینکه حریف اعلام تسلیم شدن بکنه و مورد سوم اینکه طرف بیهوش شده باشه یا مرده باشه راند و ... نداره،یعنی اینقدر هم رو می زنن تا یکی بمیره
  خیلی باحاله!! ولی باحال تر از اون K-1 هست

 5. 2 کاربر از پست مفید SovRan سپاس کرده اند .


 6. #3
  هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
  ScarFace آواتار ها
  وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج . گوهردشت
  سن: 32
  نوشته ها : 11,484
  سپاس ها : 10,173
  سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
  یاد شده
  در 50 پست
  تگ شده
  در 758 تاپیک

  پاسخ : نقد فیلم Warrior : تام هاردی و جوئل ادگارتون در رینگ مبارزه

  وایییییی خدا خیلی وقت بود منتظر همچین فیلمی بودم که این طور باهاش حال کنم تک بود عالی بود لنگه نداشت فیلم
  تام هاردی رفته تو لیست تاپ 5 من قرار گرفته یعنی بدجوری عاشق این بشر شدم بعد از بازی زیباش تو فیلم اینسپشن و این فیلم دیگه نمیشه ازش چشم برداشت تام هاردی داره کولاک میکنه و از الان منتظر فیلم بعدیش هستم که ببینم این پسر میخواد باز کولاک کنه
  فیلم عالی بود در یک کلام ، خیلی از صحنه های فیلم واقعا عالی انجام شده بود
  تامی بعد قول به بیوه دوستش یعنی عملا هرکاری داشت میکرد که اول بشه اولین مبارزش تو رینگ واقعا عالی بود یک ضربه فقط یه ضربه با مشت و ناک اوت شد طرف و رفت تو بیهوشی :دی دومین حریف رو هم به زیبایی از دور خارجش کرد و حتی سومین رو که عملا سریعترین ناک اوت تاریخ رو انجام داد !
  اون ور هم جوئل ادگارتون هم تو نقشش عالی ظاهر شده بود و فوق العاده به پیش رفت صحنه های مبارزه اون واقعا صحنه های احساسی شدیدی رو تو خودش گنجونده بود مخصوصا مبارزش با"کوبا" که وواقعا عالی بود
  معلم فیزیک با فن حریف رو ناک اوت میکرد و علاوه بر فن هم با دفاع فوق العاده ای که داشت . تامی هم با مبارزه و کتک های فوق العاده و یا بهتره بگم ناک اوت های سریع برنده میشد و سر اخر بازی پایانیییییییی

  واقعا در یک کلام فیلم فوق العاده ای بود و این مبارزات رو بدجوری پسندیدیم :دی چه میچسبه پسر از کشتی کج هم دیونه کننده تر بود :دی هر ضربشون ادم رو میکشه

  برید فیلم رو ببینید که فوق العاده است و امیدوارم اگه نامزد اسکار شد به حقش برسه
  +++
  راستی مرسی یحیی جان بابت توضیحاتت در مورد مسابقاته!

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


  ----------------------
  دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
  گروه بین المللی ستاره داوود

  ---------------

 7. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نقد و بررسی فیلم «جدایی نادر از سیمین» در سینمای هفته
  توسط *sOlii* در انجمن سينماي هفته ايران
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 12-22-2011, 23:28
 2. نقد و بررسی فیلم «منطقه 9» در سینمای هفته
  توسط Ali در انجمن سينماي هفته جهان
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: 12-15-2011, 23:20
 3. تام هاردی در نقش آل کاپون؟(اختصاصی سینماسنتر)
  توسط FTSAMO در انجمن اخـــبار سينماي جهان (اختصاصي)
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 07-16-2011, 15:58
 4. روشی در نقد و تحلیل و بررسی فیلم
  توسط Nader J در انجمن تحلیل و بررسي فيلـــم هاي بين الملل
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 03-10-2011, 21:00

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •