مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نقد و بررسی کارگردان هفته: «تیم برتون»

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نقد و بررسی کارگردان هفته: «تیم برتون»

در تکاپوی خوشبختی، همچنان به دنبال زندگی می دَوَم
    *sOlii* آواتار ها
    وضعیت : *sOlii* آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,239
    سپاس شده 529 در 240 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 490 تاپیک

نقد و بررسی کارگردان هفته: «تیم برتون»

خانواده پنج نفره برتون یکی از محکم ترین ها در نوع خود است. او که در سال 2001 با هلنا بونهام کارتر ازدواج کرد، اکنون 2 فرزند دارد که بعلاوه ی پدرخوانده ی نامتعارف، جمعی 5 نفره را تشکیل می دهند. پدرخوانده، همان یار همیشگی و بهترین دوست این زوج یعنی جانی دپ بزرگ است. برتون بیشتر موفقیت هایش را مدیون همکاری با همسر و دوست خوبش می داند.

نام: MV5BMjExNzc3NTcxOV5BMl5BanBnXkFtZTcwOTE0NTc5Ng@@._V1._SX640_SY426_.jpg نمایش: 203 اندازه: 50.1 کیلو بایت

دوستان عزیز می توانند از امشب تا ساعت 24 جمعه، نظرات و تحلیل های خود در مورد کارگردان منتخب این هفته را با دیگران به اشتراک بگذارند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این بخش می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:
    اعلام برنامه های «سینمای هفته»
    ویرایش توسط Ali : 12-26-2011 در ساعت 21:43 دلیل: مرتب سازی

2. 8 کاربر از پست مفید *sOlii* سپاس کرده اند .

3. # ADS

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

پاسخ : نقد و بررسی کارگردان هفته: «تیم برتون»

ممنون سلی خانومی
    بی برو بر گرد تیم برتون یکی از برترین کارگردان ها در زانر فانتزی و ایده های تخیلی تو دنیای فیلمه.و از کارنامه کارگردانیش رو فقط ما یک مرور کنیم میفهمیم که این مرد چقدر توانمنده در تهیه ایده های جدید و سبک کاملا نو و جدید برای فیلمسازیش.کلا فکر نکنم تو دنیای کارگردانی کسی شبیه این مرد باشه.تمومیه کارهاش منحصر بفرده.و در عین بچگی و رنگ امیزی هایی که تو کار هاش انجام میده و شاید ساده هم بخوره اما در متنش میشه فهمید چقدر کار حرفه ای انجام شده.و از همه مهمتر جانی دپ بزرگ هم با همکاری کارهای برتون به فیلماش کلا حال و هوای دیگه ای داده.و این 2 زوج جدا نشدنی رو من برترین زوج زنده حال حاضر دنیا در زمینه بازیگر و کراگردان باهم میدونم.مثل زمان قدیم رابرت دنیرو و اسکورسیزی.
    حرف ها برای این کارگردان زیاده.
    امیدوارم نقد خوبی بشه از کارهاش انجام داد.و خیلی دوست دارم تنها موافقان نیان اینجا نظر بدن.مخالفان این مرد هم یا شاید اصلا مخالف نشه گفت چون اینقدر این مرد کارهاش بدون نقصه اما در بعضی موارد مخالف و یا انتقاد هم وجود داره...دوس دارم ببینم منتقدان این مرد هم بیان اینجا و باهم یه بحث جالبی رو راه بندازیم

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

تیم برتون استاد مسلم خیال پردازی :دی
    شاید همین یک کلمه بتونه تیم برتون رو توضیح بده فیلم ها و انیمیشن های فوق العاده ای که از خودش ساخته فکر کنم سالیان سال یکی از بهترین ها باقی بمانند! تیم با فیلم هایی چون که در اسمان هالیوود تک ستاره هستند و دوست و یار همیشگی خودش جانی دپ رو همیشه همراهش داره و شاید بد نگفته باشیم بعضی از کارگردان ها به بازیگرهای خاصی میچسبند و ول کنشون نیستند مانند اسکورسیزی و دنیرو و دیکاپریو اینور هم برتون هست و جانی دپ که سابقه همکاری این دو بیشتر از انگشتان یک دست هستش و نشان دهنده این است که جانی و برتون پیوند باز نشدنی ای برقرار کردند که باز این همکاری ها مداوم ادامه خواهند داشت!!
    برتون با بیمن اسم و رسمی برا خودش جفت و جور کرد و بعد فیلمی با همکاری دپ ساخت و این اغاز گر رابطه طولانی مدت این دو بود ادوارد دست قیچی که همگان بر این باورند که این فیلم همیشه در صدر فهرست فیلم های برتون قرار خواهد داشت و پس از باز نیز بت من و سپس انیمیشنی به یادماندنی ساخت که فکر نکنم هنوز انیمیشنی همچین جذاب و ترسناک ساخته شده باشه بله برتون nightmare bifore christmas رو ساخت و پس از ان کارهای برتون همیشه در صدر توجهات قرار داشت و همیشه فیلم ها و انیمیشن های برتون مورد توجه تماشاگران منتقدان و ... قرار داشت
    سبک جالب برتون در انیمیشن جالب است و ترس و دلهره ای که در انیمیشن ها قرار میدهد موجبات جذابیت بیش از اندازه انیمیشن ها میشود و حال منتظر انیمیشن جدید او در سال 2012 خواهیم ماند تا ببینیم برتون دوباره چه خواهد ساخت!!

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

*sOlii* آواتار ها
    سپاس شده 529 در 240 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 490 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Anti Trust نمایش پست ها
    بی برو بر گرد تیم برتون یکی از برترین کارگردان ها در زانر فانتزی و ایده های تخیلی تو دنیای فیلمه
    قطعا از این حرف به سادگی نمیشه گذشت! مطرح شدن در ژانر فانتزی، بدون قوه تخیل و تصور فعال، امکان پذیر نخواهد بود. هر کارگردانی اگر قصد فعالیت در حیطه سینمای فانتزی رو داشته باشه، هر چقدر هم که بزرگ و قدر باشه اما قوه تخیل و تصور قوی نداشته باشه نمیتونه در ژانر فانتزی موفق باشه. و این مهمیه که درباره برتون صدق می کنه و به همین دلبله که کارگردان موفقی در ژانر فانتزی به حساب میاد.
    در عین بچگی و رنگ امیزی هایی که تو کار هاش انجام میده و شاید ساده هم بخوره اما در متنش میشه فهمید چقدر کار حرفه ای انجام شده.
    کارهاش که قطعا حرفه ای هستند بی شک. اما شخصا با بعضی از فیلم هاش کمی مشکل دارم. مثل کار "چارلی و کارخانه شکلات سازی" . واقعا نمیتونم با این فیلم ارتباط بر قرار کنم. هرچند که رنگ آمیزیه بیش از حدی تو این کار به خرج داده اما احساس می کنم فضای داستان تاریکه. فقط 1بار تونستم این فیلم رو تا انتها ببینم اون هم فقط برای اینکه شاید تا آخرش نظرم تغییر کنه اما خب این اتفاق نیوفتاد و من دیگه نتونستم این فیلم رو تا انتها تحمل کنم!
    از همه مهمتر جانی دپ بزرگ هم با همکاری کارهای برتون به فیلماش کلا حال و هوای دیگه ای داده.
    همیشه +×+ میشه +. دپ خودش بازیگر مطرح و واقعا فوق العاده ای هستش که در اکثر کارهاش کمتر میشه به حرکات و بازیش ایراد گرفت. مسلما همکاری همچین شخصی با برتون که خودش هم در کارهاش موفقه، همکاری دلنشینی خواهد بود امیدوارم که همکاریشون ادامه پیدا کنه...

7. کاربر روبرو از پست مفید *sOlii* سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

بالاخره در نبرد تن به تن نظرسنجی سینمای هفته, تیم برتون پیروز شد
    قبل از هر چیزی تیم برتون برای من یادآور انیمیشن خاص و زیبای عروس مرده هست
    انیمیشنی که چند بار دیدم و هر بار هم لذت بخش بوده برام
    اینکه این خیال پردازی و ایده پردازی خلاقانه به همراه رنگ سرد و مرده روح خاصی به این انیمیشن داده بود, یه رنگ خاص که من دقیقا مشابهش رو در سویینی تاد هم دیدم
    یه فضای موزیکال سرد و بی روح!
    جدا از انتخاب بازیگر, جدا از حضور هنرمندانی مثل جانی دپ و هلنا واقعا باید به نوع رنگ فانتزی اثرهای این کارگردان نیز اشاره کرد, خیال پردازی شاید امر آسانی باشد اما نوع خیال پردازی و به تصویر کشاندن خیالات و اوهام در قالب یک فیلم ایده آل بدون شک از دست تیم برتون به خوبی برآمده است
    فکر کنم تیم به خوبی یک سبک منحصر به فرد و شخصی برای خودش در صنعت سینما به جا گذاشته که سبکی است پر طرفدار و ستودنی !
    یه موردی که در خصوص این کارگردان به گوشم خورده بود و خیلی ها به عنوان نقد ازش یاد می کردند, استفاده مکرر از یک سری بازیگران در فیلم هاش بود که خود من فکر می کنم نمی تونه برای این کارگردان نمره منفی به جا بذاره, چرا که نوع بازی که از این بازیگران می گیره به نظرم متفاوت و رضایت بخشه!

امیدوارم در کنار سایر دوستان بحث جذابی داشته باشیم

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

*sOlii* آواتار ها
    سپاس شده 529 در 240 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 490 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    تیم برتون استاد مسلم خیال پردازی :دیشاید همین یک کلمه بتونه تیم برتون رو توضیح بده
    البته شاید خیلی از کارگردانان ژانر فانتزی، از قوه خیال پردازی قوی ای برخوردار باشند و در تصوراتشون بتونند خیلی خوب تخیلشون رو به کار بگیرند؛ اما هنری که برتون داشته و داره اینه که به خوبی و خیلی جذاب میتونه تمام اون تخیل و تصور ذهنی خودش رو به دنیای واقعی منتقل کنه و با دستگاه و آدم و عروسک و ... می تونه اون رو به تصویر بکشه. و البته این هنر اصلی برتون هستش.

*sOlii* آواتار ها
    سپاس شده 529 در 240 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 490 تاپیک

با توجه به اتمام زمان بحث، تاپیک بسته شد.
    با تشکر از همکاری دوستان عزیزی که در بحث شرکت کردند.

11. کاربر روبرو از پست مفید *sOlii* سپاس کرده است .

Ali

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.