هرسال در اواخر ماه دسامبر و با نزدیك شدن سال نوی میلادی، وب‌سایت‌ها و منتقدان فهرستی از فیلم‌هایی كه در سال جدید باید دیده شوند را ارائه می‌دهند. در حالی كه سال 2011 برای خیلی از سینماروها سال راضی‌كننده‌ای نبود،‌ اما به‌نظر می‌رسد كه فیلم‌های سال، حداقل در مورد گیشه، فیلم‌های امیدواركننده‌ای باشند. سال 2012 فیلم‌های پرهزینه‌ای داریم كه احتمالا گیشه سینماها را فتح خواهد كرد: از «هابیت» كمپانی كلمبیا گرفته تا «اسپایدرمن» شگفت‌انگیز. غالبا بیشتر فیلم‌های فهرست‌های مختلف با هم مشتركند اما این فهرست فقط شامل فیلم‌هایی است كه از همین حالا تریلر آنها بیرون آمده و نوید یك فیلم خوب را به مخاطب می‌دهند:

هابیت: سفر غیرمنتظره _ تاریخ اکران 14 دسامبرIMDB
بیلبو بگینز، هابیت، سفری را به همراه گروهی از دورف‌ها به سرزمین ناشناخته آغاز می‌كنند تا گنجینه‌شان را از اسموگ اژدها پس بگیرند.
شوالیه تاریكی برمی‌خیزد _ تاریخ اکران 20 جولایIMDB
هشت سال بعد از اتفاقاتی كه برای شوالیه تاریكی در فیلم قبلی افتاد،‌ حالا رئیس گروه تروریستی به شهر گوتهام رسیده. نیروی پلیس و مردم شهر را تحت فشار می‌گذارد و كارهای او باعث می‌شود تا قهرمان قدیمی، بتمن دوباره خودش را آشكار كند.
پرومتئوس _ تاریخ اکران 8 ژوئنIMDB
تیمی از كاشفان موفق می‌شوند كه سرنخی از ریشه‌های نوع بشر در زمین پیدا كنند. همین سرنخ باعث می‌شود سفری به گوشه تاریك زمین داشته باشند. جایی كه باید جنگ وحشتناكی را برای حفظ آینده نوع بشر آغاز كنند.
اسپایدرمن شگفت‌انگیز _ تاریخ اکران 3 جولایIMDB
پیتر پاركر نوجوان، با بحران‌های یك ابر انسان شگفت‌انگیز و مشكلات یك نوجوان عادی دست به گریبان است.
خشم تایتان‌ها_ تاریخ اکران 30 مارسIMDB
پرسئوس سوار كشتی می‌شود تا به جست‌وجوی زئوس به اعماق زمین سفر كند و نجاتش دهد. زئوس را پسر و برادر خائنش، آرس و هادس به اسارت گرفته‌اند.
مردان سیاهپوش3_ تاریخ اکران25 می