مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ترجمه نقد فیلم Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی) - صفحه 4

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35

موضوع: Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

The Girl with the Dragon Tattoo دختری با خالکوبی اژدها

The Girl with the Dragon Tattoo
    اطلاعات فیلم
    تهیه کننده : فینچر و دیگر عوامل تولید
    کارگردان : دیوید فینچر
    نویسنده : استیون زایلیان
    ژانر: درام ، بیوگرافی
    تاریخ نمایش: 20 دسامبر 2011 در امریکا
    موزیک : ترنت رزنور
    بودجه : 90 میلیون دلار
    فروش کلی : در حال اکران

کشور سازنده: امریکا (هالییود)

IMDB Rate : 8.3 از 10 از بین 15828 رای .
    بازیگران
    دانیل کریگ(مایکل بلومکویست)
    رونی مارا(لیزبس سالاندر)
    کریستوفر پلامر(هنریک وانگر)
    استلان استاسگارد(مارتین وانگر)
    افتخارات و جوایز
    ------
    امتیاز جیمز برادینلی از 4ستاره :4 ستاره
    منتقد : جیمز برادینلی مترجم : هما Skyfly
    ویرایش توسط ScarFace : 10-26-2012 در ساعت 23:26

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 12 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

پاسخ : Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

با وجود خستگی بیش از حدی که دیشب داشتم ، ساعت 2 و 10 دقیقه شروع به تماشای فیلم کردم.
    ایده دو داستان موازی شروع فیلم برای وارد کردن بیننده به داستان خیلی عالی بود.
    قسمت تاریک زندگی لیزبت با سکانس های فینچری خیلی خوب از آب در اومده بود و تقریبا در همون ابتدای فیلم با شخصیت این کارکتر آشنا شدیم.
    اما از نحوه ی به تصویر کشیدن زندگی میکائیل برای من زیاد جالب نبود و نکته ی خاصی از شخصیت این کارکتر برای من نداشت.
    از اونجایی همگی منتظر مماس شدن این دو داستان روی همدیگه بودیم ، لیزبت و میکائیل وارد یک داستان شدند.
    طبیعت سرد سوئد جدا از اینکه من رو یاد خاطرات خودم از سوئد انداخت ، سردی و جلوه خیلی جالبی به فضای فیلم داده بود.
    دقیقا مثل حسی که فضای فیلم بی خوابی به فیلم میداد .. یا فضای فیلم شاتر آیلند
    مثلا اصلا نمیشه داستان شاتر آیلند رو توی جزیره هاوایی تصور کرد !
    این سرما و محیط سرد کاملا مطابق داستان فیلم بود و به عبارت بهتر میشه گفت که این فیلم مخصوصا برای کشور های حوزه اسکاندیناوی قابل ساخت است.
    اینکه علاقه فینچر به داستان های جنائی رو ریشه یابی کنیم و به این علت این خصوصیت فینچر رو در کل به فیلم
    نسبت بدیم و جزو نقاط ضعف فیلم قلمداد کنیم کار درستی نیست.
    اگر موضوع بحث خود فینچر باشه ، میشه این یک بعدی بودن طرز فکر او را مورد انتقاد قرار داد .. ولی نباید با اصلیت خود فیلم کار داشته باشیم.
    البته مگر اینکه کلا با داستان های جنائی رابطه خوبی نداشته باشیم.
    نکته ای که سینمای فینچر همیشه یه یدک میکشه ، تدوین فوق العاده فیلم است. واقعا تدوین این فیلم عالی بود.
    اما موردی که شاید خیلی ها اون رو نپسندن ، سکانس پایانی فیلم است.
    خیلی خلاصه و رک میگم ..
    اگر قرار بود که زوج کارکتر اصلی فیلم در پایان به هم برسند ، شاهد یک فیلم فینچری با طعم هندی بودیم !
    شخصیت لیزبت از یک آدم منزوی و خاص (!) کم کم و در طول فیلم به یک آدم تقریبا نرمال تر پیش رفت
    و در پایان دیدم که به نوعی به میکائیل وابسته شد. اما همین موضوع نرسیدن این زوج به هم اوج جذابیت فیلم برای من بود.
    همین تلخی این پایان باعث شد که از دیشب تا الان به فکر این فیلم باشم.
    در کل به نظر من سکانس پایانی فیلم برگ برنده فینچر بود و گیرایی پایانی داستان در همین سکانس پایانی نهفته بود.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

5. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

6. # ADS

!kiana آواتار ها
    وضعیت : !kiana آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3
    سپاس شده 3 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 23 تاپیک

پاسخ : Cwr.22- نقد و بررسی فیلم The Girl with the Dragon Tattoo توسط جیمز برادینلی(ترجمه اختصاصی)

نقل قول نوشته اصلی توسط reza godfather نمایش پست ها
    قیلم کاملا فینچری بود
    تا وسطای فیلم من که کاملا گیج بودم حتی میخاستم دیگه فیلمو نگا نکنم!!!!!!!!!!!
    آمااااااااااااا
    فیلم تازه از وسطاش قشنگ شد
    ولی یه نکته گنگ تو ذهن من موند؟؟؟؟
    چرا اخر فیلم لیزبت مایکلو با دخترش دید ناراحت شد؟؟؟؟
    مایکل که قبلا گفته بود دارم میرم دخترمو ببینم؟؟؟؟
    به نظرم که اون رابین رایت بود همونی که با مایکل کار میکرد.... دوباره ببین
    خب منم فیلمو دیدم و خیلی خوشم اومد من خیلی کارای فینچرو دوست دارم مخصوصا شبکه اجتماعی و رونی مارا رو هم از اونجا شناختم و این فیلمم بخاطر اون دیدم( کتابشو نمیشناختم و دانیل کریگ هم برام مهم نبود!!!) و حالا دلم میخواد کتابشو بخونم و فیلم سوئدی شو ببینم!
    من خیلی از اخر فیلم بدم اومد همینطور موندم چرا لیزبت ناراحت شد؟ اخرش چی میشه؟ برای همین دلم میخواد کتابو بخونم
    اگه من جای میکائیل بودم لیزبتو انتخاب میکردم (اما نیستم) و وووو یکی بگه قضیه اینا چی مشه؟؟؟؟

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    با وجود خستگی بیش از حدی که دیشب داشتم ، ساعت 2 و 10 دقیقه شروع به تماشای فیلم کردم.
    ایده دو داستان موازی شروع فیلم برای وارد کردن بیننده به داستان خیلی عالی بود.
    قسمت تاریک زندگی لیزبت با سکانس های فینچری خیلی خوب از آب در اومده بود و تقریبا در همون ابتدای فیلم با شخصیت این کارکتر آشنا شدیم.
    اما از نحوه ی به تصویر کشیدن زندگی میکائیل برای من زیاد جالب نبود و نکته ی خاصی از شخصیت این کارکتر برای من نداشت.
    از اونجایی همگی منتظر مماس شدن این دو داستان روی همدیگه بودیم ، لیزبت و میکائیل وارد یک داستان شدند.
    طبیعت سرد سوئد جدا از اینکه من رو یاد خاطرات خودم از سوئد انداخت ، سردی و جلوه خیلی جالبی به فضای فیلم داده بود.
    دقیقا مثل حسی که فضای فیلم بی خوابی به فیلم میداد .. یا فضای فیلم شاتر آیلند
    مثلا اصلا نمیشه داستان شاتر آیلند رو توی جزیره هاوایی تصور کرد !
    این سرما و محیط سرد کاملا مطابق داستان فیلم بود و به عبارت بهتر میشه گفت که این فیلم مخصوصا برای کشور های حوزه اسکاندیناوی قابل ساخت است.
    اینکه علاقه فینچر به داستان های جنائی رو ریشه یابی کنیم و به این علت این خصوصیت فینچر رو در کل به فیلم
    نسبت بدیم و جزو نقاط ضعف فیلم قلمداد کنیم کار درستی نیست.
    اگر موضوع بحث خود فینچر باشه ، میشه این یک بعدی بودن طرز فکر او را مورد انتقاد قرار داد .. ولی نباید با اصلیت خود فیلم کار داشته باشیم.
    البته مگر اینکه کلا با داستان های جنائی رابطه خوبی نداشته باشیم.
    نکته ای که سینمای فینچر همیشه یه یدک میکشه ، تدوین فوق العاده فیلم است. واقعا تدوین این فیلم عالی بود.
    اما موردی که شاید خیلی ها اون رو نپسندن ، سکانس پایانی فیلم است.
    خیلی خلاصه و رک میگم ..
    اگر قرار بود که زوج کارکتر اصلی فیلم در پایان به هم برسند ، شاهد یک فیلم فینچری با طعم هندی بودیم !
    شخصیت لیزبت از یک آدم منزوی و خاص (!) کم کم و در طول فیلم به یک آدم تقریبا نرمال تر پیش رفت
    و در پایان دیدم که به نوعی به میکائیل وابسته شد. اما همین موضوع نرسیدن این زوج به هم اوج جذابیت فیلم برای من بود.
    همین تلخی این پایان باعث شد که از دیشب تا الان به فکر این فیلم باشم.
    در کل به نظر من سکانس پایانی فیلم برگ برنده فینچر بود و گیرایی پایانی داستان در همین سکانس پایانی نهفته بود.
    سهیل جان من به شخصه منظورم از مشکل در پایان بندی نوع تمام شدن داستان نبود. من اتفاقا در مورد اون پایان و این که لیزبت و مایکل با هم نموندن مشکلی ندارم.
    اما درباره 30 دقیقه پایانی ماجرا خیلی مشکل دارم.
    این داستان در پایان بندی دارای عناصریه که نه لازم هستند و نه کارائی دارند.
    این بخش به فیلم خیلی ضربه زده و کاملا قابل تغییر بوده.

در نسخه سوئدی ماجرا در پایان کلا این بخشها رو نداره و از این حیث خیلی مثبت تره. فینچر برداشت آزادی از داستان داشته که میشه گفت یک برداشت آزاد و رده پائین تره و نه رده بالاتر.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

mehrad آواتار ها
    وضعیت : mehrad آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

مدتها بود که این فیلم رو داشتم ولی فرصت نمی شد ببینمش
    امروز طی حدود 4 ساعت فیلم رو دیدم
    خیلی نکات در مورد فیلم در پستهای قبلی گفته شده
    فقط می خوام اضافه کنم که منم با اینکه اواخر فیلم رو میشه نقطه ضعف دونست کاملا موافقم
    در واقع اگه 18 دقیقه پایانی فیلم حذف بشه به نظرم بیننده چیزی رو از دست نمیده
    شاید بشه گفت زمانی که هنریک با گمشدش ملاقات می کنه فیلم تموم میشه و ادامش دیگه لزومی نداره
    معمای اصلی فیلم اینجا حل میشه و واقعا شخصا نفهمیدم چرا فیلم ادامه پیدا کرده
    ضمن اینکه با پایان بندی فیلم مشکلی ندارم و اینکه بازی دومی مارا از دانیل کریگ خیلی برجسته تر بود

Sonic Youth آواتار ها
    وضعیت : Sonic Youth آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 88 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrad نمایش پست ها
    در واقع اگه 18 دقیقه پایانی فیلم حذف بشه به نظرم بیننده چیزی رو از دست نمیده
    شاید بشه گفت زمانی که هنریک با گمشدش ملاقات می کنه فیلم تموم میشه و ادامش دیگه لزومی نداره
    معمای اصلی فیلم اینجا حل میشه و واقعا شخصا نفهمیدم چرا فیلم ادامه پیدا کرده
    برای اینکه قصه‌ی ما در اینجا (با حل‌شدن معما) تموم نمی‌شه و این فیلم قسمت اول از یک سه‌گانه است.

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)