مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ارزشگذاری فیلـم Mir.01- ارزشگذاری فیلـــم: اسب حیوان نجیبی است

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: Mir.01- ارزشگذاری فیلـــم: اسب حیوان نجیبی است

Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,699 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

Mir.01- ارزشگذاری فیلـــم: اسب حیوان نجیبی است

این مطلب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این مطلب
    بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

گزارش:

اولین فعالیت تیم ارزشگذاری سایت سینماسنتر با حضور در معروفترین پردیس سینمایی تهران آغاز شد.
    روز پنجشنبه 8 دی سانس 17:30 فیلم «اسب حیوان نجیبی است»، میزبان تیم ارزشگذاری سایت سینماسنتر بود. طبقه هفتم مجموعه پردیس آزادی پر از علاقمندانی بود که منتظر آغاز اکران فیلم بودند. شلوغی پنجشنبه سالن های سینما انسان را به یاد روزهای جشنواره می انداخت.
    اولین مشکل در همان بدو ورود به سالن نمایان شد. ضعف راهنمایی برای پیدا کردن ردیف صندلی باعث شد که تمامی درب های سالن را که شامل سه درب بود، برای پیدا کردن محل نشستن بررسی کنیم. مانیتوری هم جهت راهنمایی درب ورود در نظر گرفته شده بود که مطالب آن هم کمکی به حل مشکل گروه نکرد و البته باعث سردرگمی بیشتر شد. در نهایت و پس از گشت و گذاری در طبقات هفت و هشت به ردیف صندلی هایمان رسیدیم. از آن جا که صندلی ها در ردیفی نزدیک پرده قرار داشت، انتظارمان برای داشتن جای مناسب از دست رفت که البته این به علت ازدحام جمعیت در روزهای پایانی هفته است. سالن دارای بالکن هم بود که به علت پر شدن صندلی های سالن اصلی از آن هم استفاده می شد که ورودی آن در طبقه هشتم بود.
    پس از چند تبلیغ بازرگانی نمایش فیلم آغاز شد. با توجه به کیفیت نسبی سالن های مجموعه پردیس آزادی انتظار تماشاگر از کیفیت تصویر و صدا بالاتر از تماشای فیلم در دیگر سالن های شهر است. اما نکته ای که وجود داشت، صداهای اضافی بود که گاه و بی گاه از اطراف سالن به گوش می رسید که معلوم نبود از اسپیکرهای سالن بود یا سیستم عایق بندی دیوار ها!

نام: hgy5tke2dqpj05b8a5qw.gif نمایش: 250 اندازه: 72.1 کیلو بایت

نظر نویسندگان سایت درباره فیلم:

FFKIA

نام: 1.5.png نمایش: 324 اندازه: 4.4 کیلو بایت
    به نظر من داستان بدون ابتدا و انتهای مشخص بود. میتوانست فیلم بهتری باشد. اما نه به این فیلم میتوان گفت طنز و نه در قالب آثار جدی میگنجد.
    مانند دیگر آثار کاهانی اثری معمولی بود. با این حال بازی عطاران و پارسا پیروز فر را دوست داشتم.
    پایان بندی بدون اثر گذاری خاصی و فیلم بدون نتیجه گیری بود.
    با این وجود لحظات میانی فیلم خوب بود و البته بدون کشش خاص. مانند این که چند جوک قشنگ کنار هم چیده شده باشد اما هدف کلی ای در کار نباشد.

MISS SAYTA

نام: 2.png نمایش: 344 اندازه: 1.3 کیلو بایت
    یک نمونه مصور از اتفاقات روزمره و عادی یک گوشه از شهری شلوغ! اتفاقاتی که در یک شب و در طی چند ساعت رخ می دهد و نه آغاز دارد و نه پایان می یابد! گویی بشخصی دوربین به دست با کاراکترهای فیلم همراه شود و آخر سر هم با ترک صحنه فیلم را به پایان برساند. این تشبیه بر کیفیت فیلمبرداری و دیگر مسائل تخصصی اشاره ای ندارد و تنها بیانی است از سیر و سلوک فیلم! اما گاهی انسان وقتی اتفاقاتی را که در گوشه و کنار شهرش بارها و بارها تکرار می شود را از روبه رو مشاهده می کند به فکر فرو می رود.
    نکته مثبت و رضایت بخش داستان بازی های قابل قبول آن بود!

DarkAngel

نام: 2.5.png نمایش: 319 اندازه: 4.4 کیلو بایت
    فیلم فقط برای پر کردن زمانی در حدود 1.5 ساعت ساخته شده نه چیزی بیشتر و نه چیزی کمتر و به نظر من فقط در این راه موفق بوده. متاسفانه چیزی که در فیلم های ایرانی کم کم داره باب میشه استفاده از کلمات دوپهلو و طعنه دار هستش که ذهن بیننده را به انحراف بکشه و از این طریق ایجاد خنده بکن میکنه که به نظر من واقعا بی ارزش هستش. واقعا بیان کردنش از نظر من در فروم هم صحیح نیست چه برسه به سینما واقعا اگه یکی بپرسه به چی دارین میخندین جوابشو واقعا چطوری باید داد؟ این نوع خنده، خنده ای بی ارزش هست که متاسفانه در فیلمهای ما خیلی زیاد شده.
    داستان فیلم هم واقعا قابل حدس بودش و از همون دقایق ابتدایی دست نویسنده برای بیننده کاملا رو میشه.
    در مورد بازیگری هم پارسا پیروزفر دقیقا عین همون نقشی رو که در اینجا بدون من بود، بازی کرده بود فقط با این تفاوت که تیک عصبی داشت موهای شقیقه اش رو میکند، بقیه هم فقط خوشمزگی میکردند که همون 1.5 ساعت پر بشه. البته حبیب رضایی و مهتاب کرامتی قشنگ بازی کردند به نظر من.

"Critic"

نام: 2.png نمایش: 344 اندازه: 1.3 کیلو بایت
    به نظر من این فیلم حرف های زیادی برای گفتن داشت. در کوچه پس کوچه های شهر خبرهاییست که خیلی از ما حتی متوجه آن ها هم نمی شویم. این فیلم روشن کننده های واقعیت های اجتماع بود و از این نظر جای تحسین دارد اما چون این درگیری های اجتماعی ممکن است دغدغه ی خیلی ها باشد، بنابراین بهتر بود تا با بیانی تاثیر گذارتر بیان میشد تا شاید بازده آن بیشتر باشد.
    درکل فیلم بدی نبود اما میتوانست خیلی بهتر باشد!

"Ali"

نام: 0.png نمایش: 319 اندازه: 3.0 کیلو بایت
    عنوان فیلم سینمایی برای اینچنین کاری بسیار زیاد است. فیلم فاقد هرگونه ارزش سینمایی است.
    هیچگونه نقد اجتماعی عمیقی در فیلم وجود ندارد، فیلم فاقد هرگونه اوج و فرود است. اگر ابتدا و انتهای فیلم را ثابت نگه دارید و بقیه سکانس ها را به شکل کاملا اتفاقی تغییر دهید هیچ چیزی را از دست نخواهید داد، حتی اگر ابتدای فیلم را هم به این پازل اضافه کنید و در هم بریزید، نقشی که همواره بوجود خواهد آمد "هیچ" خواهد بود و صد البته هیچ چیز را از دست نخواهید داد. اگر برای دیدن فیلم به سینما مراجعه کردید و احیانا در وسط سانس وارد سالن شدید بدون هیچ نگرانی روی صندلی خود بشینید و فیلم را از هر جایی که دوست داشتید ببینید، باز هم چیزی را از دست نخواهید داد. حتی اگر خواستید چشم های خود را ببنید زیرا شاید تصور بهتری از تصاویر داشته باشید و فیلم در این صورت جذاب تر شود (من چند دقیقه امتحان کردم، فیلم به طرز شگفت انگیزی زیبا شد!) بازی های فیلم فاقد هرگونه عمقی است و در بهترین حالت می توان گفت که پرسوناژها تبدیل به تیپ می شوند. شاید بتوان گفت بدترین بازی مهران احمدی در کل زندگیش در این فیلم است و از این نظر نقطه ی اکسترممی در کارهای اوست. کاهانی حقیقتا یک کارگردان مؤلف است اما در جهت عکس سینما، او مؤلفی قوی در ساخت کارهای ضعیف است و در این راه توانسته به سبک خاص خود از بد ساختن فیلم دست پیدا کند.

نام: zyfo5mvnc33ho306n489.gif نمایش: 242 اندازه: 32.2 کیلو بایت

جدول ارزشگذاری پردیس آزادی:

کیفیت تصویر کیفیت صدا مبلمان سالن انتظار سرویس های جانبی دسترسی - جای پارک
    FFKIA 4 4 5 4 6 5
    MISS SAYTA 5 5 5 2 5 4
    DarkAngel 6 3 3 1 7 6
    "Ali" 6 4 4 4 5 5
    جمع کل 5.25 4 4.25 2.75 5.75 5

جدول راهنمای ارزشگذاری فیلم:

نام: 5.png نمایش: 315 اندازه: 1.4 کیلو بایت
    نام: 4.png نمایش: 321 اندازه: 1.3 کیلو بایت نام: 3.png نمایش: 323 اندازه: 1.3 کیلو بایت نام: 2.png نمایش: 344 اندازه: 1.3 کیلو بایت نام: 1.png نمایش: 318 اندازه: 1.2 کیلو بایت نام: 0.png نمایش: 319 اندازه: 3.0 کیلو بایت
    عالی خیلی خوب خوب متوسط ضعیف بی ارزش

نام: vxrhf6uz72813xmntpg4.png نمایش: 250 اندازه: 95.5 کیلو بایت

این
    مطلب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این مطلب
    بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
    ویرایش توسط Ali : 01-05-2012 در ساعت 12:55 دلیل: مرتب سازی

2. # ADS

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

پاسخ : ارزشگذاری: اسب حیوان نجیبی است (اختصاصی سینماسنتر)

کار بسیار ارزشمندی بود ، ممنون از علی عزیز که این ایده بسیار خلاقانه را بالاخره عملی هم کردن

4. 2 کاربر از پست مفید SEYED AMIR سپاس کرده اند .

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

کار بسیار خوب و جالبی هستش،ولی حیف که ما نمیتونیم درش سهمی داشته باشیم
    اسب حیوان نجیبی است رو من هنوز ندیدمش اما هفته گذشته در برنامه هفت مفصلا در موردش صحبت کردن که من قسمتهائی از اون برنامه رو دیدم
    یادمه که مسعود فراصتی خیلی بهش انتقاد داشت،مخصوصا در مورد کاراکترها که میگفت در نیومده

علی جان من دو تا پیشنهاد دارم
    1-اول اینکه در مورد داستان فیلم چند خطی رو در این تاپیک بنویسی و برای بقیه قرار بدی،تا ما بدونیم با چه فیلمی روبرو هستیم
    2-مورد دوم بهتر نیست برای هر فیلم یه نمره کلی در نظر بگیرید و براش قرار بدی،هر نفر یه نمره به فیلم بده،مثلا 1 تا 10 ، و بعد میانگین بگیری و قرار بدی؟
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

6. 2 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .

Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,699 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط 1CHAMPION نمایش پست ها
    کار بسیار خوب و جالبی هستش،ولی حیف که ما نمیتونیم درش سهمی داشته باشیم
    اسب حیوان نجیبی است رو من هنوز ندیدمش اما هفته گذشته در برنامه هفت مفصلا در موردش صحبت کردن که من قسمتهائی از اون برنامه رو دیدم
    یادمه که مسعود فراصتی خیلی بهش انتقاد داشت،مخصوصا در مورد کاراکترها که میگفت در نیومده

علی جان من دو تا پیشنهاد دارم
    1-اول اینکه در مورد داستان فیلم چند خطی رو در این تاپیک بنویسی و برای بقیه قرار بدی،تا ما بدونیم با چه فیلمی روبرو هستیم
    2-مورد دوم بهتر نیست برای هر فیلم یه نمره کلی در نظر بگیرید و براش قرار بدی،هر نفر یه نمره به فیلم بده،مثلا 1 تا 10 ، و بعد میانگین بگیری و قرار بدی؟
    علی جان، تشکر می کنم که نظرت رو گفتی
    همون طور که دوستان آگاهند، فیلم اسب... اکران سراسری داره

اما در مورد پیشنهادات
    1. خیلی خوبه، حتما این بخش هم اضافه خواهد شد. (اسب... اصلا داستان نداشت که بذارم )
    2. همون طور که تو قوانین بخش اومده، ما تو این بخش نمره ی وزنی داریم. برای نمره ی کلی یه جای دیگه در نظر گرفتم که ایشالا به زودی تاپیک اون رو هم خواهیم زد.

بازم ممنون علی جان
    ویرایش توسط Ali : 01-05-2012 در ساعت 13:02

8. 2 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

Hashay آواتار ها
    وضعیت : Hashay آنلاین نیست.
    سپاس ها : 40
    سپاس شده 43 در 25 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

به نظر من ه فیلم ریتم خیلی کندی داشت.. هیچ رو بیشتر دوست داشتم...

گاهی آدمی در 20 سالگی میمیرد ولی در 70 سالگی به خاک سپرده می شود...
    LuCiFer آواتار ها
    وضعیت : LuCiFer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,730
    سپاس شده 7,611 در 1,718 پست
    یاد شده
    در 9 پست
    تگ شده
    در 338 تاپیک

پاسخ : Mir.01- ارزشگذاری فیلـــم: اسب حیوان نجیبی است

عبدالرضا كاهاني رو با بيست و هيچ شناختم،اولي واقعا ديدنش برام لذت بخش بود مخصوصا از بُعد درام موجود در داستان...دومي هم جدا از ضعف هايي كه داشت بازي هاشمي به قدري جذاب بود كه منو جذب فيلم كنه.متاسفانه شناختي كه از كاهاني پيدا كرده بودم،و ذهنيتي كه ازش تو مغزم شكل گرفته بود با ديدن اسب حيوان نجيبي ـست به كل نابود شد!

واقعا نظر جناب معصومي يه تعريف كامل از فيلمِ! ايشون داستان فيلم رو بيان نكردن اما با همين چند خط كل فيلم رو تعريف كردن البته فيلم كه چه عرض كنم!! يه دَري وَري به تمام معنا...

من اين فيلم رو ٢بار ديدم،دفعه ي دوم به اين خاطر بود كه فك كردم نكنه دفعه ي اول چيزي ازش نفميدم(بخاطر اوون ذهنيتي كه از كاهاني ذاشتم) ولي ديدن ٢باره ي اين اثر شرط لازم و كافي رو برام فراهم كرد كه بگم اين اثر يه دَري وَريِ به تمام معناست.

نميخوام موشكافي كنم چون واقعا ارزش ـشو نداره كلي ميگم،كسايي كه ديدن كاملا درك ميكنن...

داستان:داستان كه چه عرض كنم،كل فيلم يه سري اتفاق معمولي بود كه توسط دوربين فيلم برداري شده بود و بعد از مونتاژ شده بود فيلم،همين!

شخصيت پردازي ها:جدا از شخصيت هاي چرت و پرتي كه اين اثر داشت،موندم اگه بعضي از شخصيت ها انقدر آبكي و سطحي نبود،نميشد!!؟مثال:كاراكتره ي پطروسيان و حميدي...بازي حبيب رضايي هم جالب بود حين ديدن فيلم هر حسي به آدم دست ميداد الي اينكه اين كاراكتر تو فيلم مثلا مَ/س/تِ!

انتهاي فيلم جالب بود،جدا از رو هوا بودن داستان از ابتدا تا انتها اينكه كاهاني داستان رو جوري تموم ميكنه كه رو تماشاگر تاثير بزاره و بنوعي غافلگيرش كنه از همه چيز جالب تر بود.نميدونم كِي ى كجا يهو شخصيت عطاران تو فيلم ١٨٠درجه تغيير كرد كه باعث شد آخرش اوون حركت رو بكنه...!

الان واسم يه سوآل پيش اوومد؟ اگه شخصيت رضايي تو فيلم مَ/س/ت نبود،نميشد!؟به بدنه ي اصلي داستان ذربه اي وارد ميشد!؟كاراكتر باران كوثري اوون وسط چيكار ميكرد!؟ چرا مهتاب كرامتي نقش يه زن معتادو داشت!؟؟ و ١٠٠٠تا چراي ديگه...
    تنها نكته ي مثبت فيلم،موسيقي تيتراژ پاياني بود و بس كه از همايونفر كمتر از اين هم انتظار نميره...
    ویرایش توسط LuCiFer : 06-19-2014 در ساعت 23:06
    براي ملتي كه سردشان است

باريدن برف

اصلا اتفاق رمانتيكي نيست

ايلهان برك

Saffar آواتار ها
    وضعیت : Saffar آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,239
    سپاس شده 1,522 در 653 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 45 تاپیک

پاسخ : Mir.01- ارزشگذاری فیلـــم: اسب حیوان نجیبی است

ممنون از ارزشگزاری بسیار خوبتان .

یه دو سالی گذشته ازش میگذره ولی دیدم تاپیک اومده بالا خوندمش ، واقعا کامل و نظرات و ارزش برای هر قسمت از فیلم به جا بود .

ممنون از زحمات شما .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)