مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ارزشگذاری فیلـم Mir.02- ارزشگذاری فیلـــم: بدرود بغداد

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: Mir.02- ارزشگذاری فیلـــم: بدرود بغداد

Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,699 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

Mir.02- ارزشگذاری فیلـــم: بدرود بغداد

این مطلب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این مطلب
    بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

گزارش از سهیل عزیز (
    DarkAngel):

دومین برنامه تیم ارزشگذاری سایت سینماسنتر در یکی از معروفترین مجموعه های تهران برگزار شد. مجموعه اریكه ایرانیان دارای یك سالن كنسرت چند منظوره و سه سالن سینما و تئاتر و مجموعه های ورزشی و تجاری مختلفی می باشد.
    به علت قرار داشتن فیلم بدود بغداد در بخش مخاطب خاص، این فیلم در تمام سینماهای نمایش دهنده از جمله اریکه ایرانیان به صورت تک سانس به روی پرده می رود. سانس 18:45 و سالن شماره 1 این مجموعه میزبان تیم ارزشگذاری بود.
    سالن سینما بسیار بسیار خلوت بود با اینکه 4 فیلم به فاصله 15 دقیقه از هم نمایش داده می شدند ولی در کل 10 نفر هم توی سالن نبودند (توی مدت 40 دقیقه ای که توی سالن نشسته بودیم). صندلی های سالن انتظار و بوفه به نظر خوب بود. سالن نمایش شماره 1 توی زیرزمین قرار داشت و باید تعداد زیادی پله را می رفتیم تا به یک سالن کوچک و جمع و جور برسیم. البته سالن شیب مناسبی هم نداشت و اگر کسی روی صندلی جلوی شما می نشست پرده سینما به راحتی مشخص نبود. پرده سینما هم که از 4 تکه 2 متری بهم چسبونده تشکیل شده بود و به این علت در تمام زمان نمایش فیلم 4 خط عمودی در تصاویر دیده می شد که آزار دهنده بود.
    صندلی های سالن هم بسیار ناراحت بودند و جیر جیر می کردند، آنقدر که انسان می ترسید تکان خورده و صدای جیر جیر صندلی ها بلند شود. در کل همچین سالنی به هیچ عنوان در خور مجموعه اریکه ایرانیان نیست.

نام: f0emfhtpioeza6f8xwd3.gif نمایش: 84 اندازه: 55.3 کیلو بایت

نظر نویسندگان سایت درباره فیلم:

FFKIA

نام: 0.png نمایش: 715 اندازه: 3.0 کیلو بایت
    به نظرم فیلم بی ارزشی بود.
    نه از داستانش خوشم اومد و نه از بازی بازیگرانش. آمریکائی ها که به کل افتضاح بودند و البته بازی پانته آ بهرام قابل قبول بود. اما بقیه بازیگران متوسط و البته در سراشیبی سقوط..
    داستان بی سر و ته، اتفاقاتی بی دلیل، موسیقی و تصویر نامرتبط، فیلم برداری مستند وار، کارگردانی سر در گم و در نهایت فیلمی نچسب از مشخصات این اثر بود.
    بیش از هر زمان دیگه ای به نظرم رسید که بهتره در تصویر سازی هر کس به سراغ رشته ای بره که در اون مهارت داره. مستند ساز سراغ مستند و سینمائی ساز سراغ سینما!
    به این فیلم هیچ نمره ای نمیدم.

MISS SAYTA

کلا بعد از مشاهده این فیلم و چند روز که گذشته، سوالی که ذهنمو مشغول کرده، اون هدف و نیتیه که سازنده این فیلم دنبال کرده! واقعا متوجه نشدم چه مسیری تو این فیلم طی شد؟
    واسم سواله که کارگردان بعد از ساخت این فیلم، هیچ شده که از خودش بپرسه هدف این فیلم برای تعقیب تماشاگر چی می تونه باشه؟
    فیلمی که واسم سواله علت نامگذاریش چی بود؟ در تمام مدتی که اتفاقات کاملا گسسته و تکه تکه وار فیلم!! رو مشاهده می کردم منتظر حداقل یک سکانس مربوط با نامش بودم!
    فکر کنم تنها نکته ای که باعث شد همین چند خط رو هم بنویسم، بازی خانم بهرام بود که بر خلاف دیگر عوامل منفی فیلم، مثبت به چشم اومد!
    متاسفم که این فیلم به عنوان نماینده راهی اسکار شد! متاسفم!

DarkAngel

نام: 2.png نمایش: 706 اندازه: 1.3 کیلو بایت
    اگه از اشکالات یا به نوعی سوتی های موجود در فیلم که کوچکترین فکری روش نشده بود و از حالت مستند گونه فیلم بگذریم میرسیم به فیلمی که در کل نمایشش به نظر من یک دیالوگ شاخص که به دل آدم بشینه و توی ذهن آدم نقش ببنده نداشت به نظر من فیلم تکه تکه بودش یکپارچگی خوبی نداشت و فقط میشه با کنار هم قرار دادن فیلم یک مضمون کلی ازش بیرون کشید و اون هم به نظر من عشق و انسانیت بود سربازی که بخاطر کشته شدن یک کودک 5 ساله عراقی از ارتش بدش می آید و فرار میکند، مرد عربی که بخاطر عشق به زنش بمبی را که به خود بسته است منفجر نمیکند، زنی که بخاطر عشق به همسرش تمام زمین های دور خانه شان را از مین پاک سازی میکند و چشم انتظار بازگشت همسرش است، مرد عراقی که در اوج تنفر یک سرباز آمریکایی را از مرگ نجات میدهد و سربازی که بخاطر عذاب وجدان خودکشی میکند همه این سکانس ها میخواد یاد آوری کنه که در اوج خشونت و وحشیگری انسانیت و عشق هنوز پابرجاست.
    به نظر من بهترین و زیباترین قسمت فیلم، قسمت نهایی هستش که دو قایق با سرنشینانشان با وزش باد به سمت هم میروند و سپس هر دو قایق یک سو و یک جهت میشوند و به حرکت هم ادامه میدهند.

ScarFace

خوب ما هم این فیلم رو دیدیم و اصلا انتظار این طور فیلمی رو نداشتم
    و از اون چیزی که منتظرش بودم فوق العاده ضعیف تر از حد انتظار بود ، فیلمی که به عنوان نماینده ایران سال پیش به اسکار فرستاده شده بود. و واقعا اون چیزی که انتظار داشتم نبود!
    فیلم اصلا موضوع خاصی نداشت و اصلا روند فیلم اصلا خوب نبود بازی بازیگرا در حد 0 بود فیلم نامه در حد 0 بود و حتی تصویر برداری .
    کلا به نظرم این فیلم هیچ چیزی برای گفتن نداشت .. واقعا متاسف شدم که این فیلم نماینده ایران در اسکار بود
    کاش نمره ای پایین تر از 0 بود که میشد به این فیلم یا بهتره بگم مستند که باز نیز شبیهش نبود داد!

Amélie

نام: 0.5.png نمایش: 100 اندازه: 3.8 کیلو بایت
    بدرود بغداد از نظر من فیلم بی مفهومی بود. فیلمی با ریتمی به شدت کند که حتی هدف خاصی هم برای نمایش نداشت. نه به خوبی بیانگر واقعیت جنگ بود و نه نشون دهنده ی عشق بین کرکتر ها. فقط یک سری تصاویر بی جهت اغراق شده ای داشت که شاید اگه زوم تصویر کمتر بود و دوربین هم بر روی دست نبود فیلم قابل تحمل تری می شد. تنها نکته ی قابل توجه این فیلم که باعث گرفتن یک نمره از من شد، بازی پانته آ بهرام و مصطفی زمانی بود که در نوع خودش خوب بود.
    بعد از دیدن فیلم به تنها چیزی که فکر می کردم این بود که واقعا چنین فیلمی که حتی تماشاگران داخلی هم رو هم نتونسته راضی کنه بهترین گزینه برای معرفی به اسکار بود؟!

rahelehak

در مورد فیلمی که یک کمی خوب است می شود نظر داد در مورد فیلم بد هم می شود نظر داد اما در مورد فیلمی که خیلی بد است چطور؟ همیشه فکر می کنم فیلم خوب نتیجه احساسی است که وقتی از سالن سینما بیرون می آیی داری. و من احساس می کردم که خسته ام از دیدن یک فیلم بسیار بد، بی هدف، بدون حتی یک دیالوگ خوب و در نهایت بی ارزش (فقط صحنه آخر فیلم خوب بود اون هم از لحاظ زیبایی شناسی تصویری). و تا امروز دو سوال مهم برای من باقی مانده
    1. چرا اصولاً به این فیلم فکر شد برای اسکار؟
    2. اگر یک امریکایی بیاید و در فیلم ایرانی به زبان انگلیسی ناسزا های رکیک بگوید ایرادی ندارد؟ یعنی تماشاچی ایرانی زبان که نمی داند هیچ، شعور این موضوع را هم ندارد؟
    و در آخر باز هم به سینما رفتم و باز هم احساس کردم که به شعورم به عنوان یک انسان توهین شده و به شعور ملتم به خاطر انتخاب این فیلم برای اسکار...

Ali

در مورد فیلم، فقط یک جمله: اگر فیلمی فرمت سینمایی یا به اصطلاح Feature Film نداشته باشه، هرگونه نقد و بررسی برای چنین کاری بیهوده و عبث است.

اما بحثی که بسیار مهم است و امروز به وضوح همگان شاهد اون هستند، نگاه غیر تخصصی به یک هنر کاملا تخصصی از دید کلان و مدیریتی است.
    این سؤال برای من بسیار حائز اهمیت است که چطور یک چنین کاری می تواند نمایندگی کشوری مانند ایران را که در جریان اصلی سینمای دنیا قرار دارد، در رویدادی مانند اسکار که به رغم تمام ضعف و اشکالات، ویترین بین المللی کشورهاست، برعهده داشته باشد!؟
    مدیران محترم، هنر عرصه ی قشون کشی های سیاسی نیست.

جدول ارزشگذاری مجموعه اریکه ایرانیان:

کیفیت تصویر کیفیت صدا مبلمان سالن انتظار سرویس های جانبی دسترسی - جای پارک
    FFKIA 4 3 4 4 4 7
    MISS SAYTA 3 3 1 5 5 8
    DarkAngel 2 3 1 6 7 7
    ScarFace 3 4 6 4 3 4
    Amélie 4 5 1 5 6 8
    rahelehak 1 2 1 2 3 5
    Ali 3 4 1 6 5 8
    جمع کل 2.8 3.4 2.1 4.6 4.7 6.7

جدول راهنمای ارزشگذاری فیلم:

نام: 5.png نمایش: 709 اندازه: 1.4 کیلو بایت
    نام: 4.png نمایش: 709 اندازه: 1.3 کیلو بایت نام: 3.png نمایش: 717 اندازه: 1.3 کیلو بایت نام: 2.png نمایش: 706 اندازه: 1.3 کیلو بایت نام: 1.png نمایش: 718 اندازه: 1.2 کیلو بایت نام: 0.png نمایش: 715 اندازه: 3.0 کیلو بایت
    عالی خیلی خوب خوب متوسط ضعیف بی ارزش

نام: vxrhf6uz72813xmntpg4.png نمایش: 92 اندازه: 95.5 کیلو بایت

این مطلب تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این مطلب
    بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.
    ویرایش توسط Ali : 01-19-2012 در ساعت 20:45 دلیل: مرتب سازی

2. 10 کاربر از پست مفید Ali سپاس کرده اند .

3. # ADS

DarkAngel آواتار ها
    وضعیت : DarkAngel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,646
    سپاس شده 3,898 در 1,241 پست
    یاد شده
    در 23 پست
    تگ شده
    در 750 تاپیک

پاسخ : ارزشگذاری: بدرود بغداد (اختصاصی سینماسنتر)

علی نوشته منو اشتباه گذاشتی ، اینی که گذاشتی برای فیلم اسب حیوان نجیبی هستش نه برای بدرود بغداد :دی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع